2018 Utah UHSAA State T&F Championships
Clarence Robison Track - BYU
Provo, UT
May 17, 2018 - May 19, 2018

Girl's 800 meter 1A Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Felicity Williams Fr Wayne HS 12.  2:47.60    
2.    Caitlynn Lyman Fr Escalante HS 13.  2:49.56    
3.    Taylor Larsen Fr Milford HS 14.  2:50.35    
4.    Baahzoni Filfred Fr Whitehorse HS 16.  2:56.28    
5.    Alissa Catmull Jr Escalante HS 17.  2:58.19    
6.    Olivia Clegg Fr Manila HS 18.  3:03.57    
DNS    Mataya Barney So Panguitch HS DNS  DNS    
DNS    Hallie Palmer So Panguitch HS DNS  DNS    


Girl's 800 meter 1A Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Taylia Norris So Panguitch HS 1.  2:23.58 10  
2.    Kinley Spaulding Fr Milford HS 2.  2:25.46 8  
3.    Krista Holm Sr Water Canyon HS 3.  2:33.10 6  
4.    Jordan Bennett Sr Panguitch HS 4.  2:34.71 5  
5.    Lauren Thomson Jr Rich HS 5.  2:35.71 4  
6.    Aliza Woolsey So Milford HS 6.  2:36.58 3  
7.    Kaeley Taylor Sr Pinnacle HS 7.  2:37.50 2  
8.    Madison Freestone So Monticello HS 8.  2:42.98 1  
9.    Yanely Duenas Jr Wendover HS 9.  2:44.39    
10.    Akaydeh Livingston So Milford HS 10.  2:45.20    
11.    Kayli Baker Fr EskDale HS 11.  2:46.48    
12.    Morgan Platt Jr Bryce Valley HS 15.  2:51.62    


Girl's 800 meter 1A Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time Score

1.    Taylia Norris So Panguitch HS S2 -1. 2:23.58 10  
2.    Kinley Spaulding Fr Milford HS S2 -2. 2:25.46 8  
3.    Krista Holm Sr Water Canyon HS S2 -3. 2:33.10 6  
4.    Jordan Bennett Sr Panguitch HS S2 -4. 2:34.71 5  
5.    Lauren Thomson Jr Rich HS S2 -5. 2:35.71 4  
6.    Aliza Woolsey So Milford HS S2 -6. 2:36.58 3  
7.    Kaeley Taylor Sr Pinnacle HS S2 -7. 2:37.50 2  
8.    Madison Freestone So Monticello HS S2 -8. 2:42.98 1  
9.    Yanely Duenas Jr Wendover HS S2 -9. 2:44.39    
10.    Akaydeh Livingston So Milford HS S2 -10. 2:45.20    
11.    Kayli Baker Fr EskDale HS S2 -11. 2:46.48    
12.    Felicity Williams Fr Wayne HS S1 -1. 2:47.60    
13.    Caitlynn Lyman Fr Escalante HS S1 -2. 2:49.56    
14.    Taylor Larsen Fr Milford HS S1 -3. 2:50.35    
15.    Morgan Platt Jr Bryce Valley HS S2 -12. 2:51.62    
16.    Baahzoni Filfred Fr Whitehorse HS S1 -4. 2:56.28    
17.    Alissa Catmull Jr Escalante HS S1 -5. 2:58.19    
18.    Olivia Clegg Fr Manila HS S1 -6. 3:03.57    
DNS    Mataya Barney So Panguitch HS S1 -DNS DNS    
DNS    Hallie Palmer So Panguitch HS S1 -DNS DNS    


Men & Women's 1A Team Scores
After 16 Events
 
Overall  Team Score

1.  Panguitch HS 172     
2.  Milford HS 105     
3.  Piute HS 74     
4.  Tabiona HS 44     
5.  Wendover HS 38     
6.  Rich HS 37     
7.  Monticello HS 31 .5   
8.  Wayne HS 29     
9.  Bryce Valley HS 24     
10.  Manila HS 20 .5   
11.  Tintic HS 15 .5   
12.  Navajo Mountain HS 8     
12.  Water Canyon HS 8     
14.  Escalante HS 6     
15.  Valley HS 3 .5   
16.  Pinnacle HS 3     
17.  Whitehorse HS 2     
18.  Green River HS 1