2018 Utah UHSAA State T&F Championships
Clarence Robison Track - BYU
Provo, UT
May 17, 2018 - May 19, 2018

Girl's 4x100 2A Timed Finals

Section 1
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Gunnison Valley HS A Gunnison Valley HS 7.  55.34 2  
  1.  Andaya Russell   2.  Jade Wimmer   3.  Elva Orovzco   4.  Annika Liddiard   5.  Natalie Carter   6.  Julianne Adams
2.    Rockwell CHS A Rockwell CHS 8.  56.45 1  
  1.  Sofie Larsen   2.  Kaylee Brinbaum   3.  Cassandra Nelson   4.  Breanna Wachter   5.  Bailey Percell   6.  Adrianna Trevino
3.    Draper APA HS A Draper APA HS 10.  57.33    
  1.  Abby Lenoard   2.  Trinity Gonzles   3.  Grace Carlile   4.  Taysia Dopson   5.  Abgail Hansen   6.  Megan Hurst


Girl's 4x100 2A Timed Finals

Section 2
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    North Summit HS A North Summit HS 1.  49.75 10  
  1.  Grace Crystal   2.  Alyssa Richins   3.  Hadley Richins   4.  Sislee Richins   5.  Hannah Lamon   6.  Teesha Richins
2.    Enterprise HS A Enterprise HS 2.  52.24 8  
  1.  Jessica Holt   2.  Jaslyn Gardner   3.  Rachel Gardner   4.  Ellie Shurtliff   5.  Lomani Taylor   6.  Kamrin Koopmans
3.    Altamont HS A Altamont HS 3.  53.06 6  
  1.  Marlee Bird   2.  Emrey Maxfield   3.  Aspen Mitchell   4.  Mckinley Gallyer   5.  Ayla Myrin    
4.    Saint Joseph CHS A Saint Joseph CHS 4.  53.58 5  
  1.  Katy Hurst   2.  Anne Davis   3.  Abigail Belko   4.  Madeline Holl   5.  Ashley Spratlen   6.  Julianne Murakami
5.    Millard HS A Millard HS 5.  53.97 4  
  1.  Isabel George   2.  Payton Miller   3.  Maria Josse   4.  Brynley Anderson   5.  Rylee Miller   6.  Khari Cox
6.    North Sevier HS A North Sevier HS 6.  54.11 3  
  1.  McCadey Goble   2.  Angel Burgess   3.  Karlee Bennett   4.  Madison Bennett   5.  Alaina Barney    
7.    Kanab HS A Kanab HS 9.  56.56    
  1.  Kinsey Little   2.  Caroline Giddings   3.  Lisia Afeaki   4.  Carsyn Button   5.  Annie Bateman   6.  Bethany Nording
DQ    Parowan HS A Parowan HS DQ  DQ    
  1.  Alaska Shapley   2.  McKenna Murphy   3.  Lina Biasi   4.  Aubrey Pickett   5.  Mia Townsend   6.  Brooke Reed
Failed to complete baton pass at zone 3 (59.713)


Girl's 4x100 2A Timed Finals
Overall    Team Section  Time Score

1.    North Summit HS A North Summit HS S2 -1. 49.75 10  
  1.  Grace Crystal   2.  Alyssa Richins   3.  Hadley Richins   4.  Sislee Richins   5.  Hannah Lamon   6.  Teesha Richins
2.    Enterprise HS A Enterprise HS S2 -2. 52.24 8  
  1.  Jessica Holt   2.  Jaslyn Gardner   3.  Rachel Gardner   4.  Ellie Shurtliff   5.  Lomani Taylor   6.  Kamrin Koopmans
3.    Altamont HS A Altamont HS S2 -3. 53.06 6  
  1.  Marlee Bird   2.  Emrey Maxfield   3.  Aspen Mitchell   4.  Mckinley Gallyer   5.  Ayla Myrin    
4.    Saint Joseph CHS A Saint Joseph CHS S2 -4. 53.58 5  
  1.  Katy Hurst   2.  Anne Davis   3.  Abigail Belko   4.  Madeline Holl   5.  Ashley Spratlen   6.  Julianne Murakami
5.    Millard HS A Millard HS S2 -5. 53.97 4  
  1.  Isabel George   2.  Payton Miller   3.  Maria Josse   4.  Brynley Anderson   5.  Rylee Miller   6.  Khari Cox
6.    North Sevier HS A North Sevier HS S2 -6. 54.11 3  
  1.  McCadey Goble   2.  Angel Burgess   3.  Karlee Bennett   4.  Madison Bennett   5.  Alaina Barney    
7.    Gunnison Valley HS A Gunnison Valley HS S1 -1. 55.34 2  
  1.  Andaya Russell   2.  Jade Wimmer   3.  Elva Orovzco   4.  Annika Liddiard   5.  Natalie Carter   6.  Julianne Adams
8.    Rockwell CHS A Rockwell CHS S1 -2. 56.45 1  
  1.  Sofie Larsen   2.  Kaylee Brinbaum   3.  Cassandra Nelson   4.  Breanna Wachter   5.  Bailey Percell   6.  Adrianna Trevino
9.    Kanab HS A Kanab HS S2 -7. 56.56    
  1.  Kinsey Little   2.  Caroline Giddings   3.  Lisia Afeaki   4.  Carsyn Button   5.  Annie Bateman   6.  Bethany Nording
10.    Draper APA HS A Draper APA HS S1 -3. 57.33    
  1.  Abby Lenoard   2.  Trinity Gonzles   3.  Grace Carlile   4.  Taysia Dopson   5.  Abgail Hansen   6.  Megan Hurst
DQ    Parowan HS A Parowan HS S2 -DQ DQ    
  1.  Alaska Shapley   2.  McKenna Murphy   3.  Lina Biasi   4.  Aubrey Pickett   5.  Mia Townsend   6.  Brooke Reed
Failed to complete baton pass at zone 3 (59.713)


Men & Women's 2A Team Scores
After 16 Events
 
Overall  Team Score

1.  North Summit HS 144     
2.  North Sevier HS 81     
3.  Millard HS 65 .5   
4.  Enterprise HS 61     
5.  Beaver HS 48     
6.  Saint Joseph CHS 45     
7.  Rowland Hall 43 .5   
8.  Duchesne HS 33     
9.  Altamont HS 30     
10.  Kanab HS 24     
11.  Gunnison Valley HS 18     
12.  Wasatch Academy 15     
13.  Parowan HS 11     
14.  Layton Christian Acad. 3     
15.  Rockwell CHS 1