2018 Utah UHSAA State T&F Championships
Clarence Robison Track - BYU
Provo, UT
May 17, 2018 - May 19, 2018

Girl's 4x100 3A Timed Finals

Section 1
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Manti HS A Manti HS 10.  53.61    
  1.  Megan Olson   2.  Alexis Jaussi   3.  Tamyra Moulton   4.  Lisle Hammer   5.  Haley Larsen   6.  Claira Reynolds
2.    Judge Memorial CHS A Judge Memorial CHS 11.  53.70    
  1.  Asnica Lloyd   2.  Jill Nelson   3.  Audrey Sparano   4.  Araceli Blake   5.  Cicely Foley   6.  Zoe Behle
3.    Emery HS A Emery HS 12.  54.92    
  1.  Tiana Jensen   2.  Sydney Terwilleger   3.  Chloe Sermon   4.  Bethany Justice   5.  Megan Jensen   6.  Tayden Nielson
4.    South Summit HS A South Summit HS 13.  55.36    
  1.  McKenna Atkinson   2.  Alesha Millburn   3.  Azalea Farrar   4.  Ashley Stockley   5.  Jaycee Holton   6.  Annie Edmonds


Girl's 4x100 3A Timed Finals

Section 2
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Delta HS A Delta HS 1.  49.75 10  
  1.  Jordyn Nielson   2.  Ashlee Nielson   3.  Dani Nielson   4.  Megan Atkinson   5.  Bridgette Christensen   6.  Adi Nielson
2.    Juab HS A Juab HS 2.  50.71 8  
  1.  Krista Nielson   2.  Jakell Oliver   3.  Bayli Heap   4.  Ronnie Walker   5.  Willow Kay   6.  Demi Jackson
3.    Morgan HS A Morgan HS 3.  50.92 6  
  1.  Annie Rowlan   2.  Niyah Cragun   3.  Capri Jones   4.  Kenadee Stout   5.  Kiah Jones   6.  Logan Duran
4.    Union HS A Union HS 4.  51.11 5  
  1.  Emma Rasmussen   2.  Madison Snow   3.  Lyndee Miller   4.  Sade Miller   5.  Hailey Farnsworth   6.  Tiffanie Thomsen
5.    Carbon HS A Carbon HS 5.  52.10 4  
  1.  Harley Migliori   2.  Makenna Blanc   3.  Madelyn Christensen   4.  Paiten Thomas   5.  Taci Tapia   6.  Crystal Nef
6.    Richfield HS A Richfield HS 6.  52.60 3  
  1.  Melissa Crane   2.  Brynn Christensen   3.  Payton Olsen   4.  Brianna Davis-Mitchell   5.  Ellie Belnap   6.  Hadyn Black
7.    San Juan HS A San Juan HS 7.  52.65 2  
  1.  Shae Nielson   2.  Tasiah Little   3.  Rachel Barton   4.  Ivy Palmer   5.  Rachel Lee    
8.    North Sanpete HS A North Sanpete HS 8.  53.00 1  
  1.  Isabelle Hightower   2.  Aspen Clayton   3.  Cambrie Roper   4.  Hannah Snow   5.  Linzy Flinders   6.  Siri Huntington
9.    Grantsville HS A Grantsville HS 9.  53.35    
  1.  Lynae Echavarria   2.  Ellie Wilson   3.  Ashlee Edwards   4.  Chloe Gowans   5.  McKinley Dunlavy   6.  Whitney Wangsgard


Girl's 4x100 3A Timed Finals
Overall    Team Section  Time Score

1.    Delta HS A Delta HS S2 -1. 49.75 10  
  1.  Jordyn Nielson   2.  Ashlee Nielson   3.  Dani Nielson   4.  Megan Atkinson   5.  Bridgette Christensen   6.  Adi Nielson
2.    Juab HS A Juab HS S2 -2. 50.71 8  
  1.  Krista Nielson   2.  Jakell Oliver   3.  Bayli Heap   4.  Ronnie Walker   5.  Willow Kay   6.  Demi Jackson
3.    Morgan HS A Morgan HS S2 -3. 50.92 6  
  1.  Annie Rowlan   2.  Niyah Cragun   3.  Capri Jones   4.  Kenadee Stout   5.  Kiah Jones   6.  Logan Duran
4.    Union HS A Union HS S2 -4. 51.11 5  
  1.  Emma Rasmussen   2.  Madison Snow   3.  Lyndee Miller   4.  Sade Miller   5.  Hailey Farnsworth   6.  Tiffanie Thomsen
5.    Carbon HS A Carbon HS S2 -5. 52.10 4  
  1.  Harley Migliori   2.  Makenna Blanc   3.  Madelyn Christensen   4.  Paiten Thomas   5.  Taci Tapia   6.  Crystal Nef
6.    Richfield HS A Richfield HS S2 -6. 52.60 3  
  1.  Melissa Crane   2.  Brynn Christensen   3.  Payton Olsen   4.  Brianna Davis-Mitchell   5.  Ellie Belnap   6.  Hadyn Black
7.    San Juan HS A San Juan HS S2 -7. 52.65 2  
  1.  Shae Nielson   2.  Tasiah Little   3.  Rachel Barton   4.  Ivy Palmer   5.  Rachel Lee    
8.    North Sanpete HS A North Sanpete HS S2 -8. 53.00 1  
  1.  Isabelle Hightower   2.  Aspen Clayton   3.  Cambrie Roper   4.  Hannah Snow   5.  Linzy Flinders   6.  Siri Huntington
9.    Grantsville HS A Grantsville HS S2 -9. 53.35    
  1.  Lynae Echavarria   2.  Ellie Wilson   3.  Ashlee Edwards   4.  Chloe Gowans   5.  McKinley Dunlavy   6.  Whitney Wangsgard
10.    Manti HS A Manti HS S1 -1. 53.61    
  1.  Megan Olson   2.  Alexis Jaussi   3.  Tamyra Moulton   4.  Lisle Hammer   5.  Haley Larsen   6.  Claira Reynolds
11.    Judge Memorial CHS A Judge Memorial CHS S1 -2. 53.70    
  1.  Asnica Lloyd   2.  Jill Nelson   3.  Audrey Sparano   4.  Araceli Blake   5.  Cicely Foley   6.  Zoe Behle
12.    Emery HS A Emery HS S1 -3. 54.92    
  1.  Tiana Jensen   2.  Sydney Terwilleger   3.  Chloe Sermon   4.  Bethany Justice   5.  Megan Jensen   6.  Tayden Nielson
13.    South Summit HS A South Summit HS S1 -4. 55.36    
  1.  McKenna Atkinson   2.  Alesha Millburn   3.  Azalea Farrar   4.  Ashley Stockley   5.  Jaycee Holton   6.  Annie Edmonds


Men & Women's 3A Team Scores
After 16 Events
 
Overall  Team Score

1.  Juab HS 107 .6   
2.  Delta HS 89 .5   
3.  Grand County HS 52 .1   
4.  Morgan HS 52     
5.  Richfield HS 51     
6.  Judge Memorial CHS 50 .6   
7.  Union HS 48     
8.  Carbon HS 42     
9.  Grantsville HS 33 .6   
10.  San Juan HS 23     
11.  Manti HS 16     
12.  Maeser Prep Acad 14     
13.  North Sanpete HS 13     
13.  South Sevier HS 13     
15.  American Leadership Acad 10     
16.  Emery HS 8 .6