2018 Utah UHSAA State T&F Championships
Clarence Robison Track - BYU
Provo, UT
May 17, 2018 - May 19, 2018

Girl's 4x400 3A Timed Finals

Section 1
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Grand County HS A Grand County HS 8.  4:22.61 1  
  1.  Emree Olsen   2.  Annabelle Garrett   3.  Anika Scherer   4.  Auburn Jackman   5.  Jessica Anderson   6.  Sissy Warden
2.    Union HS A Union HS 10.  4:28.55    
  1.  Madison Snow   2.  Kailee Riser   3.  Alexis Williams   4.  Sidney Snow   5.  Madi Broadhead   6.  Tiffanie Thomsen
3.    Grantsville HS A Grantsville HS 11.  4:35.95    
  1.  Callie Killian   2.  Lyndee Limburg   3.  Jenna Ussing   4.  Ashlee Edwards   5.  McKinley Dunlavy   6.  Whitney Wangsgard


Girl's 4x400 3A Timed Finals

Section 2
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Delta HS A Delta HS 1.  4:05.21 10  
  1.  Ashlee Nielson   2.  Dani Nielson   3.  Savannah Nielson   4.  Adi Nielson   5.  Quincee Allred   6.  Bridgette Christensen
2.    Juab HS A Juab HS 2.  4:08.33 8  
  1.  Krista Nielson   2.  Emilia Anderson   3.  Willow Kay   4.  Bayli Heap   5.  LorraLyn Bronson   6.  Marissa Hall
3.    Carbon HS A Carbon HS 3.  4:10.14 6  
  1.  Paiten Thomas   2.  Madelyn Christensen   3.  Makenna Blanc   4.  Shannon Baker   5.  Annamaria Cartwright   6.  Isabeau Miller
4.    Judge Memorial CHS A Judge Memorial CHS 4.  4:10.36 5  
  1.  Bella Jones   2.  Jenessa Jimoh   3.  Allison Ryan   4.  Madi Tartaro   5.  Cicely Foley   6.  Shea Ryan
5.    Richfield HS A Richfield HS 5.  4:17.25 4  
  1.  Hadyn Black   2.  SeOnna Southwick   3.  Nora Foster   4.  Brianna Davis-Mitchell   5.  Avery Foster   6.  Elora Smith
6.    Manti HS A Manti HS 6.  4:17.36 3  
  1.  Megan Olson   2.  Alexis Jaussi   3.  Tamyra Moulton   4.  Madison Norris   5.  Lisle Hammer   6.  Naomi Boorman
7.    Morgan HS A Morgan HS 7.  4:20.32 2  
  1.  Kylee Knoll   2.  Morgan Cragun   3.  Heather Moore   4.  Annie Rowlan   5.  Niyah Cragun   6.  Annalyce Rudd
8.    North Sanpete HS A North Sanpete HS 9.  4:23.44    
  1.  Hannah Snow   2.  Aspen Clayton   3.  Siri Huntington   4.  Linzy Flinders   5.  Chesnie Roper    


Girl's 4x400 3A Timed Finals
Overall    Team Section  Time Score

1.    Delta HS A Delta HS S2 -1. 4:05.21 10  
  1.  Ashlee Nielson   2.  Dani Nielson   3.  Savannah Nielson   4.  Adi Nielson   5.  Quincee Allred   6.  Bridgette Christensen
2.    Juab HS A Juab HS S2 -2. 4:08.33 8  
  1.  Krista Nielson   2.  Emilia Anderson   3.  Willow Kay   4.  Bayli Heap   5.  LorraLyn Bronson   6.  Marissa Hall
3.    Carbon HS A Carbon HS S2 -3. 4:10.14 6  
  1.  Paiten Thomas   2.  Madelyn Christensen   3.  Makenna Blanc   4.  Shannon Baker   5.  Annamaria Cartwright   6.  Isabeau Miller
4.    Judge Memorial CHS A Judge Memorial CHS S2 -4. 4:10.36 5  
  1.  Bella Jones   2.  Jenessa Jimoh   3.  Allison Ryan   4.  Madi Tartaro   5.  Cicely Foley   6.  Shea Ryan
5.    Richfield HS A Richfield HS S2 -5. 4:17.25 4  
  1.  Hadyn Black   2.  SeOnna Southwick   3.  Nora Foster   4.  Brianna Davis-Mitchell   5.  Avery Foster   6.  Elora Smith
6.    Manti HS A Manti HS S2 -6. 4:17.36 3  
  1.  Megan Olson   2.  Alexis Jaussi   3.  Tamyra Moulton   4.  Madison Norris   5.  Lisle Hammer   6.  Naomi Boorman
7.    Morgan HS A Morgan HS S2 -7. 4:20.32 2  
  1.  Kylee Knoll   2.  Morgan Cragun   3.  Heather Moore   4.  Annie Rowlan   5.  Niyah Cragun   6.  Annalyce Rudd
8.    Grand County HS A Grand County HS S1 -1. 4:22.61 1  
  1.  Emree Olsen   2.  Annabelle Garrett   3.  Anika Scherer   4.  Auburn Jackman   5.  Jessica Anderson   6.  Sissy Warden
9.    North Sanpete HS A North Sanpete HS S2 -8. 4:23.44    
  1.  Hannah Snow   2.  Aspen Clayton   3.  Siri Huntington   4.  Linzy Flinders   5.  Chesnie Roper    
10.    Union HS A Union HS S1 -2. 4:28.55    
  1.  Madison Snow   2.  Kailee Riser   3.  Alexis Williams   4.  Sidney Snow   5.  Madi Broadhead   6.  Tiffanie Thomsen
11.    Grantsville HS A Grantsville HS S1 -3. 4:35.95    
  1.  Callie Killian   2.  Lyndee Limburg   3.  Jenna Ussing   4.  Ashlee Edwards   5.  McKinley Dunlavy   6.  Whitney Wangsgard


Men & Women's 3A Team Scores
After 16 Events
 
Overall  Team Score

1.  Juab HS 107 .6   
2.  Delta HS 89 .5   
3.  Grand County HS 52 .1   
4.  Morgan HS 52     
5.  Richfield HS 51     
6.  Judge Memorial CHS 50 .6   
7.  Union HS 48     
8.  Carbon HS 42     
9.  Grantsville HS 33 .6   
10.  San Juan HS 23     
11.  Manti HS 16     
12.  Maeser Prep Acad 14     
13.  North Sanpete HS 13     
13.  South Sevier HS 13     
15.  American Leadership Acad 10     
16.  Emery HS 8 .6