2018 Utah UHSAA State T&F Championships
Clarence Robison Track - BYU
Provo, UT
May 17, 2018 - May 19, 2018

Boy's Sprint Medley 2A Timed Finals

Section 1
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Rockwell CHS A Rockwell CHS 6.  3:59.91 3  
  1.  Jordan Santiago   2.  Ben Sherman   3.  David Salinas   4.  Dylan Beck   5.  Landon Wells   6.  Logan Card
2.    American Preparatory Acad A American Preparatory Acad 7.  4:00.91 2  
  1.  Sam Hatch   2.  Jarek Archuletta   3.  Mario Sotelo   4.  Spencer Howes   5.  Andres Acosta   6.  Manuel Pasillas
3.    Rowland Hall A Rowland Hall 10.  4:31.08    
  1.  Cole Lunde   2.  Ty Lunde   3.  Zachary Benton   4.  Isaac Holbrook   5.  Max Eatchel    


Boy's Sprint Medley 2A Timed Finals

Section 2
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Millard HS A Millard HS 1.  3:47.97 10  
  1.  Sam Marshal   2.  Tilden Kesler   3.  Jayce Thompson   4.  Nathan Despain       6.  Jaren Camp
2.    Kanab HS A Kanab HS 2.  3:48.60 8  
  1.  Aj Foster   2.  Wyatt Houston   3.  Porter Johnson   4.  Dustin Bistline   5.  Connor Chamberlain   6.  Dylan Bistline
3.    North Summit HS A North Summit HS 3.  3:53.04 6  
  1.  McKay Rees   2.  Keyan Staples   3.  Weston Zwahlen   4.  Seth Brown   5.  Gideon Gren   6.  Cannon Richins
4.    North Sevier HS A North Sevier HS 4.  3:57.99 5  
  1.  Riley Ogden   2.  Gabe Wilcox   3.  Jagen Blackburn   4.  Nolan Mickelsen   5.  Hunter Higgs   6.  Kelby Bosh
5.    Altamont HS A Altamont HS 5.  3:58.68 4  
  1.  Kaleb Thacker   2.  Lane Benson   3.  Jimmy Smith   4.  Logan Phillips   5.  Wesley Thacker   6.  Tanner Layton
6.    Enterprise HS A Enterprise HS 8.  4:03.15 1  
  1.  Lincoln Dunford   2.  Cutler Cannon   3.  Jarom Schill   4.  Wyatt Gardner   5.  Jarem Stout   6.  Tanner Dougherty
7.    Duchesne HS A Duchesne HS 9.  4:16.84    
  1.  Dawson Grant   2.  Brock Ford   3.  Ethan Hull   4.  Ethan Clayburn   5.  Nate Taylor   6.  Tate Gatherum


Boy's Sprint Medley 2A Timed Finals
Overall    Team Section  Time Score

1.    Millard HS A Millard HS S2 -1. 3:47.97 10  
  1.  Sam Marshal   2.  Tilden Kesler   3.  Jayce Thompson   4.  Nathan Despain       6.  Jaren Camp
2.    Kanab HS A Kanab HS S2 -2. 3:48.60 8  
  1.  Aj Foster   2.  Wyatt Houston   3.  Porter Johnson   4.  Dustin Bistline   5.  Connor Chamberlain   6.  Dylan Bistline
3.    North Summit HS A North Summit HS S2 -3. 3:53.04 6  
  1.  McKay Rees   2.  Keyan Staples   3.  Weston Zwahlen   4.  Seth Brown   5.  Gideon Gren   6.  Cannon Richins
4.    North Sevier HS A North Sevier HS S2 -4. 3:57.99 5  
  1.  Riley Ogden   2.  Gabe Wilcox   3.  Jagen Blackburn   4.  Nolan Mickelsen   5.  Hunter Higgs   6.  Kelby Bosh
5.    Altamont HS A Altamont HS S2 -5. 3:58.68 4  
  1.  Kaleb Thacker   2.  Lane Benson   3.  Jimmy Smith   4.  Logan Phillips   5.  Wesley Thacker   6.  Tanner Layton
6.    Rockwell CHS A Rockwell CHS S1 -1. 3:59.91 3  
  1.  Jordan Santiago   2.  Ben Sherman   3.  David Salinas   4.  Dylan Beck   5.  Landon Wells   6.  Logan Card
7.    American Preparatory Acad A American Preparatory Acad S1 -2. 4:00.91 2  
  1.  Sam Hatch   2.  Jarek Archuletta   3.  Mario Sotelo   4.  Spencer Howes   5.  Andres Acosta   6.  Manuel Pasillas
8.    Enterprise HS A Enterprise HS S2 -6. 4:03.15 1  
  1.  Lincoln Dunford   2.  Cutler Cannon   3.  Jarom Schill   4.  Wyatt Gardner   5.  Jarem Stout   6.  Tanner Dougherty
9.    Duchesne HS A Duchesne HS S2 -7. 4:16.84    
  1.  Dawson Grant   2.  Brock Ford   3.  Ethan Hull   4.  Ethan Clayburn   5.  Nate Taylor   6.  Tate Gatherum
10.    Rowland Hall A Rowland Hall S1 -3. 4:31.08    
  1.  Cole Lunde   2.  Ty Lunde   3.  Zachary Benton   4.  Isaac Holbrook   5.  Max Eatchel    


Men & Women's 2A Team Scores
After 16 Events
 
Overall  Team Score

1.  Millard HS 115 .5   
2.  Beaver HS 85     
3.  North Summit HS 81     
4.  Altamont HS 74     
5.  Kanab HS 68     
6.  Enterprise HS 42     
7.  Parowan HS 35     
8.  Layton Christian Acad. 32     
9.  North Sevier HS 26     
10.  Duchesne HS 20     
11.  Rockwell CHS 18     
12.  Rowland Hall 15     
13.  Gunnison Valley HS 4 .5   
14.  American Preparatory Acad 4     
15.  Wasatch Academy 2     
16.  Draper APA HS 1