2018 Utah UHSAA State T&F Championships
Clarence Robison Track - BYU
Provo, UT
May 17, 2018 - May 19, 2018

Boy's Sprint Medley 6A Timed Finals

Section 1
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Cyprus HS A Cyprus HS 12.  3:45.51    
  1.  Vaeaega Gasu   2.  Adrian Banuelos   3.  Carlos Preito   4.  Gabe Sherman   5.  JhDhan Lester   6.  Jzauq Caldwell
2.    Hunter HS A Hunter HS 15.  3:48.88    
  1.  Mason Familar   2.  Niki Taukeiaho   3.  Sione Folauhola   4.  Joseph Short   5.  Tanner Lunceford   6.  Zachary McEwan
3.    Kearns HS A Kearns HS 16.  3:48.98    
  1.  Jeffrey Bassa   2.  Francisco Garcia   3.  Brayden Ostberg   4.  Jaron Snider   5.  Kacey Hardman   6.  Sai Mehta


Boy's Sprint Medley 6A Timed Finals

Section 2
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    West Jordan HS A West Jordan HS 5.  3:38.38 4  
  1.  David Moctezuma   2.  Carl Odom   3.  Austin Klingler   4.  Drake DeHaan   5.  Elijah Reives   6.  Landon Edwards
2.    Fremont HS A Fremont HS 6.  3:39.03 3  
  1.  Valentino Rivera   2.  Calvin Peterson   3.  Joshua Babcock   4.  Gavin Clark   5.  Mason Widdison    
3.    Pleasant Grove HS A Pleasant Grove HS 8.  3:41.46 1  
  1.  Dylan Hayes   2.  Jaedyn Maldonado   3.  Ty Smith   4.  Brian Schulz   5.  Eric Christen   6.  Matt Smith
4.    Layton HS A Layton HS 10.  3:42.57    
  1.  Conner Powell   2.  Jordan Brown   3.  Bracken Forsyth   4.  Kollin Murphy   5.  Hayden Stout    
5.    Hillcrest HS A Hillcrest HS 13.  3:45.84    
  1.  Boston Iacobazzi   2.  Ryan Sharp   3.  Markus Brauer   4.  Zac Hastings   5.  Nicholas Hart   6.  Laran Lewis
6.    Herriman HS A Herriman HS 14.  3:47.09    
  1.  McCall Morris   2.  Ty Montague   3.  Connor Glassey   4.  Kyler Miller   5.  Jared Gerhart   6.  Carter Guiness
DNS    Westlake HS A Westlake HS DNS  DNS    
  1.  Colton Whiting   2.  Austen Love   3.  Brandon Diaz   4.  Obediah Megargel   5.  Jordan Gibson   6.  Seth Tillotson


Boy's Sprint Medley 6A Timed Finals

Section 3
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Lone Peak HS A Lone Peak HS 1.  3:31.06 10  
  1.  Porter Ellis   2.  Dominic Bentil   3.  Trey Jackson   4.  Craik Evans   5.  Cody Collins   6.  Josh Ericksen
2.    American Fork HS A American Fork HS 2.  3:33.64 8  
  1.  Derek Brailsford   2.  Nathan Mumford   3.  Jaydon Ruchti   4.  Dalton Brems   5.  Chase Roberts   6.  Carson Clinger
3.    Bingham HS A Bingham HS 3.  3:34.60 6  
  1.  Davin Olsen   2.  Adriano Demartin   3.  Dustin Tidwell   4.  Dylan Tidwell   5.  Morgan Calder   6.  Nicholas Ogden
4.    Syracuse HS A Syracuse HS 4.  3:35.33 5  
  1.  Trevor Burrell   2.  Ty Burke   3.  Scott Davies   4.  Drew Hogan   5.  Alex Wheeler   6.  Mckay Garrett
5.    Weber HS A Weber HS 7.  3:40.10 2  
  1.  Ali Carillo   2.  Kaiden Boucher   3.  Colton Jones   4.  Addison Hedges   5.  Tyler Short   6.  Logan Martin
6.    Northridge HS A Northridge HS 9.  3:42.24    
  1.  Jayden Burnham   2.  Guillermo Cortes   3.  Cade Koldewyn   4.  Anthony Jacobo        
7.    Copper Hills HS A Copper Hills HS 11.  3:44.57    
  1.  Jayden Mills   2.  Seth Argyle   3.  Joshua Memmott   4.  Ryan Jensen   5.  Logan Anderson   6.  Hunter Miles
DNF    Davis HS A Davis HS DNF  DNF    
  1.  Devin Gwynn   2.  Porter Sweat   3.  Nick Shirley   4.  Garrett DiReda   5.  Cj Rees   6.  Dallin Anderson
DNS    Riverton HS A Riverton HS DNS  DNS    
  1.  Gage DeHaan   2.  Hamaua Tuione   3.  Ben Coleman   4.  Talon Rodriguez   5.  Ayden Sluka   6.  Ethan Bird


Boy's Sprint Medley 6A Timed Finals
Overall    Team Section  Time Score

1.    Lone Peak HS A Lone Peak HS S3 -1. 3:31.06 10  
  1.  Porter Ellis   2.  Dominic Bentil   3.  Trey Jackson   4.  Craik Evans   5.  Cody Collins   6.  Josh Ericksen
2.    American Fork HS A American Fork HS S3 -2. 3:33.64 8  
  1.  Derek Brailsford   2.  Nathan Mumford   3.  Jaydon Ruchti   4.  Dalton Brems   5.  Chase Roberts   6.  Carson Clinger
3.    Bingham HS A Bingham HS S3 -3. 3:34.60 6  
  1.  Davin Olsen   2.  Adriano Demartin   3.  Dustin Tidwell   4.  Dylan Tidwell   5.  Morgan Calder   6.  Nicholas Ogden
4.    Syracuse HS A Syracuse HS S3 -4. 3:35.33 5  
  1.  Trevor Burrell   2.  Ty Burke   3.  Scott Davies   4.  Drew Hogan   5.  Alex Wheeler   6.  Mckay Garrett
5.    West Jordan HS A West Jordan HS S2 -1. 3:38.38 4  
  1.  David Moctezuma   2.  Carl Odom   3.  Austin Klingler   4.  Drake DeHaan   5.  Elijah Reives   6.  Landon Edwards
6.    Fremont HS A Fremont HS S2 -2. 3:39.03 3  
  1.  Valentino Rivera   2.  Calvin Peterson   3.  Joshua Babcock   4.  Gavin Clark   5.  Mason Widdison    
7.    Weber HS A Weber HS S3 -5. 3:40.10 2  
  1.  Ali Carillo   2.  Kaiden Boucher   3.  Colton Jones   4.  Addison Hedges   5.  Tyler Short   6.  Logan Martin
8.    Pleasant Grove HS A Pleasant Grove HS S2 -3. 3:41.46 1  
  1.  Dylan Hayes   2.  Jaedyn Maldonado   3.  Ty Smith   4.  Brian Schulz   5.  Eric Christen   6.  Matt Smith
9.    Northridge HS A Northridge HS S3 -6. 3:42.24    
  1.  Jayden Burnham   2.  Guillermo Cortes   3.  Cade Koldewyn   4.  Anthony Jacobo        
10.    Layton HS A Layton HS S2 -4. 3:42.57    
  1.  Conner Powell   2.  Jordan Brown   3.  Bracken Forsyth   4.  Kollin Murphy   5.  Hayden Stout    
11.    Copper Hills HS A Copper Hills HS S3 -7. 3:44.57    
  1.  Jayden Mills   2.  Seth Argyle   3.  Joshua Memmott   4.  Ryan Jensen   5.  Logan Anderson   6.  Hunter Miles
12.    Cyprus HS A Cyprus HS S1 -1. 3:45.51    
  1.  Vaeaega Gasu   2.  Adrian Banuelos   3.  Carlos Preito   4.  Gabe Sherman   5.  JhDhan Lester   6.  Jzauq Caldwell
13.    Hillcrest HS A Hillcrest HS S2 -5. 3:45.84    
  1.  Boston Iacobazzi   2.  Ryan Sharp   3.  Markus Brauer   4.  Zac Hastings   5.  Nicholas Hart   6.  Laran Lewis
14.    Herriman HS A Herriman HS S2 -6. 3:47.09    
  1.  McCall Morris   2.  Ty Montague   3.  Connor Glassey   4.  Kyler Miller   5.  Jared Gerhart   6.  Carter Guiness
15.    Hunter HS A Hunter HS S1 -2. 3:48.88    
  1.  Mason Familar   2.  Niki Taukeiaho   3.  Sione Folauhola   4.  Joseph Short   5.  Tanner Lunceford   6.  Zachary McEwan
16.    Kearns HS A Kearns HS S1 -3. 3:48.98    
  1.  Jeffrey Bassa   2.  Francisco Garcia   3.  Brayden Ostberg   4.  Jaron Snider   5.  Kacey Hardman   6.  Sai Mehta
DNF    Davis HS A Davis HS S3 -DNF DNF    
  1.  Devin Gwynn   2.  Porter Sweat   3.  Nick Shirley   4.  Garrett DiReda   5.  Cj Rees   6.  Dallin Anderson
DNS    Westlake HS A Westlake HS S2 -DNS DNS    
  1.  Colton Whiting   2.  Austen Love   3.  Brandon Diaz   4.  Obediah Megargel   5.  Jordan Gibson   6.  Seth Tillotson
DNS    Riverton HS A Riverton HS S3 -DNS DNS    
  1.  Gage DeHaan   2.  Hamaua Tuione   3.  Ben Coleman   4.  Talon Rodriguez   5.  Ayden Sluka   6.  Ethan Bird


Men & Women's 6A Team Scores
After 17 Events
 
Overall  Team Score

1.  Davis HS 116     
2.  Herriman HS 81     
3.  Syracuse HS 73     
4.  Lone Peak HS 72     
5.  Fremont HS 65     
6.  American Fork HS 61     
7.  Riverton HS 32     
8.  Layton HS 25     
9.  West Jordan HS 24     
10.  Weber HS 21     
11.  Copper Hills HS 20     
12.  Bingham HS 19     
13.  Northridge HS 15     
14.  Cyprus HS 10     
15.  Clearfield HS 9     
16.  Hillcrest HS 6     
17.  Westlake HS 5     
18.  Granger HS 4     
19.  Pleasant Grove HS 3     
20.  Taylorsville HS 1     
20.  Kearns HS 1