2018 Utah UHSAA State T&F Championships
Clarence Robison Track - BYU
Provo, UT
May 17, 2018 - May 19, 2018

Girl's Sprint Medley 6A Timed Finals

Section 1
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Layton HS A Layton HS 5.  4:18.26 4  
  1.  Ashlee Astle   2.  Eva Westenskow   3.  Abbee Smith   4.  Corrine Case        
2.    Kearns HS A Kearns HS 9.  4:27.20    
  1.  Carly Koehler   2.  Emily Aguilar   3.  Taylor Ek   4.  Kayla Burton   5.  Grace Kelly   6.  Megan Towle
3.    Pleasant Grove HS A Pleasant Grove HS 11.  4:32.40    
  1.  Ada Hawkes   2.  Makena Harbertson   3.  Haley Tanne   4.  Mya McKown   5.  Mia Bahr   6.  Skye Jeppson
4.    Copper Hills HS A Copper Hills HS 13.  4:33.90    
  1.  Madison Leseberg   2.  Payton Case   3.  Carlin Shepherd   4.  Callie Barker   5.  Hailey Kidd   6.  Brittin Kearl
5.    Riverton HS A Riverton HS 14.  4:34.81    
  1.  Kylee Kimball   2.  Kianna Behunin   3.  Lindsey Enniss   4.  Samantha Jacobson   5.  Makayla Lawson   6.  Alee Richards
6.    Cyprus HS A Cyprus HS 15.  4:40.36    
  1.  Annie Guest   2.  Arisbeth Espinoza   3.  Kaylee Glover   4.  Hailey Sherman   5.  Bailey Thomas   6.  Sabarliegh Caldwell
7.    Granger HS A Granger HS 16.  4:47.92    
  1.  Isis Oro   2.  Claudia Lopez   3.  Alexandra Marquez   4.  Daniela Vimbela   5.  Maria ALvarado   6.  Aleska Romero
DQ    West Jordan HS A West Jordan HS DQ  DQ    
  1.  Madison Castleberry   2.  Jasmine Lopez   3.  Sadie Adams   4.  Jennifer Farfan   5.  Madalyn Marx   6.  Ashley Stacy
Passed Relay Baton Before Entering Zone 1 (4:26.417)
DQ    Bingham HS A Bingham HS DQ  DQ    
  1.  Hanna Msiska   2.  Savannah Weidner   3.  Sarah Buening   4.  Victoria Galley   5.  Emily Miller   6.  Bailey Brown
Passed Relay After Leaving Zone 1 (4:28.363)


Girl's Sprint Medley 6A Timed Finals

Section 2
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Westlake HS A Westlake HS 1.  4:11.06 10  
  1.  Lilia Pili   2.  Brilee Pontius   3.  Myley Alexander   4.  Abby Jensen   5.  Jenna Taylor   6.  Abby Barrus
2.    Weber HS A Weber HS 2.  4:16.59 8  
  1.  Jessica Reddish   2.  Kenzie Done   3.  Hannah Hillstrom   4.  Aniya Bobo   5.  Sammi Lee   6.  Ashlynn Campos
3.    Fremont HS A Fremont HS 3.  4:17.64 6  
  1.  Cortney Cottle   2.  Addison Bell   3.  Sarah Doutt   4.  Mazzie Melaney   5.  Aubrey VanOrden   6.  Ashley Chugg
4.    Davis HS A Davis HS 4.  4:18.14 5  
  1.  Corina Price   2.  Gabi Uboldi   3.  Bailey Kealamakia   4.  Sydney Hedquist   5.  Becky Swanson   6.  Alicia Halverson
5.    Herriman HS A Herriman HS 6.  4:20.15 3  
  1.  Cassidy M. Henderson   2.  Emma Newbold   3.  Gentri Wightman   4.  Mica Rivera   5.  Olivia Madsen   6.  Ainzlee Enger
6.    Hillcrest HS A Hillcrest HS 7.  4:24.14 2  
  1.  Morgan Miller   2.  Madeline Martin   3.  Madison Hooper   4.  Amelia Slama-Catron   5.  Olivia Finlayson   6.  Elizabeth Martin
7.    Lone Peak HS A Lone Peak HS 8.  4:26.52 1  
  1.  Jada Ragin   2.  Elizabeth Norton   3.  Mandy Beus   4.  Brylee Wilcox   5.  Claire Johnson   6.  Monet Winger
8.    American Fork HS A American Fork HS 10.  4:31.46    
  1.  Sadie Schow   2.  Sydney Hull   3.  Izzy Phillippi   4.  Brook Stratton   5.  Elyse Orton   6.  Maddie Edwards
9.    Syracuse HS A Syracuse HS 12.  4:32.43    
  1.  Sara Davies   2.  Savannah Allen   3.  Karlee Floyd   4.  Hannah Hunt   5.  Kira Page   6.  Sadie Robb


Girl's Sprint Medley 6A Timed Finals
Overall    Team Section  Time Score

1.    Westlake HS A Westlake HS S2 -1. 4:11.06 10  
  1.  Lilia Pili   2.  Brilee Pontius   3.  Myley Alexander   4.  Abby Jensen   5.  Jenna Taylor   6.  Abby Barrus
2.    Weber HS A Weber HS S2 -2. 4:16.59 8  
  1.  Jessica Reddish   2.  Kenzie Done   3.  Hannah Hillstrom   4.  Aniya Bobo   5.  Sammi Lee   6.  Ashlynn Campos
3.    Fremont HS A Fremont HS S2 -3. 4:17.64 6  
  1.  Cortney Cottle   2.  Addison Bell   3.  Sarah Doutt   4.  Mazzie Melaney   5.  Aubrey VanOrden   6.  Ashley Chugg
4.    Davis HS A Davis HS S2 -4. 4:18.14 5  
  1.  Corina Price   2.  Gabi Uboldi   3.  Bailey Kealamakia   4.  Sydney Hedquist   5.  Becky Swanson   6.  Alicia Halverson
5.    Layton HS A Layton HS S1 -1. 4:18.26 4  
  1.  Ashlee Astle   2.  Eva Westenskow   3.  Abbee Smith   4.  Corrine Case        
6.    Herriman HS A Herriman HS S2 -5. 4:20.15 3  
  1.  Cassidy M. Henderson   2.  Emma Newbold   3.  Gentri Wightman   4.  Mica Rivera   5.  Olivia Madsen   6.  Ainzlee Enger
7.    Hillcrest HS A Hillcrest HS S2 -6. 4:24.14 2  
  1.  Morgan Miller   2.  Madeline Martin   3.  Madison Hooper   4.  Amelia Slama-Catron   5.  Olivia Finlayson   6.  Elizabeth Martin
8.    Lone Peak HS A Lone Peak HS S2 -7. 4:26.52 1  
  1.  Jada Ragin   2.  Elizabeth Norton   3.  Mandy Beus   4.  Brylee Wilcox   5.  Claire Johnson   6.  Monet Winger
9.    Kearns HS A Kearns HS S1 -2. 4:27.20    
  1.  Carly Koehler   2.  Emily Aguilar   3.  Taylor Ek   4.  Kayla Burton   5.  Grace Kelly   6.  Megan Towle
10.    American Fork HS A American Fork HS S2 -8. 4:31.46    
  1.  Sadie Schow   2.  Sydney Hull   3.  Izzy Phillippi   4.  Brook Stratton   5.  Elyse Orton   6.  Maddie Edwards
11.    Pleasant Grove HS A Pleasant Grove HS S1 -3. 4:32.40    
  1.  Ada Hawkes   2.  Makena Harbertson   3.  Haley Tanne   4.  Mya McKown   5.  Mia Bahr   6.  Skye Jeppson
12.    Syracuse HS A Syracuse HS S2 -9. 4:32.43    
  1.  Sara Davies   2.  Savannah Allen   3.  Karlee Floyd   4.  Hannah Hunt   5.  Kira Page   6.  Sadie Robb
13.    Copper Hills HS A Copper Hills HS S1 -4. 4:33.90    
  1.  Madison Leseberg   2.  Payton Case   3.  Carlin Shepherd   4.  Callie Barker   5.  Hailey Kidd   6.  Brittin Kearl
14.    Riverton HS A Riverton HS S1 -5. 4:34.81    
  1.  Kylee Kimball   2.  Kianna Behunin   3.  Lindsey Enniss   4.  Samantha Jacobson   5.  Makayla Lawson   6.  Alee Richards
15.    Cyprus HS A Cyprus HS S1 -6. 4:40.36    
  1.  Annie Guest   2.  Arisbeth Espinoza   3.  Kaylee Glover   4.  Hailey Sherman   5.  Bailey Thomas   6.  Sabarliegh Caldwell
16.    Granger HS A Granger HS S1 -7. 4:47.92    
  1.  Isis Oro   2.  Claudia Lopez   3.  Alexandra Marquez   4.  Daniela Vimbela   5.  Maria ALvarado   6.  Aleska Romero
DQ    West Jordan HS A West Jordan HS S1 -DQ DQ    
  1.  Madison Castleberry   2.  Jasmine Lopez   3.  Sadie Adams   4.  Jennifer Farfan   5.  Madalyn Marx   6.  Ashley Stacy
Passed Relay Baton Before Entering Zone 1 (4:26.417)
DQ    Bingham HS A Bingham HS S1 -DQ DQ    
  1.  Hanna Msiska   2.  Savannah Weidner   3.  Sarah Buening   4.  Victoria Galley   5.  Emily Miller   6.  Bailey Brown
Passed Relay After Leaving Zone 1 (4:28.363)


Men & Women's 6A Team Scores
After 17 Events
 
Overall  Team Score

1.  Lone Peak HS 112     
2.  Herriman HS 79     
3.  Syracuse HS 69     
4.  Weber HS 66     
5.  American Fork HS 54     
6.  Westlake HS 51 .333   
7.  Riverton HS 44 .5   
8.  Layton HS 39     
9.  Fremont HS 34 .833   
10.  Davis HS 31 .5   
11.  Hillcrest HS 30 .5   
12.  Bingham HS 18     
13.  Copper Hills HS 15 .333   
14.  Clearfield HS 7     
15.  Hunter HS 5     
16.  Kearns HS 4     
17.  Pleasant Grove HS 2