Dixie Invitational 2018
Dixie High School, 350 East 700 South
St. George, UT
April 20, 2018 - April 21, 2018

Girl's 1600 meter Varsity Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Abby Langston So Dixie 53.  6:31.25    
2.    Olivia Atkin Jr Snow Canyon 54.  6:32.46    
3.    Susanna Guyman So Dixie 55.  6:33.43    
4.    McKenna Brackett Fr Snow Canyon 56.  6:34.58    
5.    Siri Huntington Fr North Sanpete 58.  6:39.95    
6.    Anna Green So Pine View 59.  6:42.96    
7.    Tamsin Stewart Fr North Sanpete 60.  6:45.53    
8.    Jessica Vick Jr Hurricane 61.  6:45.83    
9.    Mary Ipson Fr Parowan 62.  6:49.25    
10.    Tiffani Cannon Fr Enterprise 63.  6:50.69    
11.    Kaytlin Thompson Jr Millard 64.  7:01.84    
12.    Kimberly Courtery Fr North Sanpete 65.  7:08.54    
13.    Cassidie Higbee Fr Parowan 66.  7:14.41    
14.    Lorianna Bradshaw Fr Parowan 67.  7:36.26    
15.    Johanna Peel Sr North Sanpete 68.  7:41.50    
16.    Savanah Thatcher Fr Parowan 69.  8:00.66    
DNS    Karyn Hess Fr Enterprise DNS  DNS    


Girl's 1600 meter Varsity Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Rachel Kinikini Fr Hurricane 31.  5:50.96    
2.    Brinley Christensen Fr Canyon View 33.  5:52.44    
3.    Abby Brown Sr Cedar 35.  5:55.27    
4.    Dakota Robinson So Parowan 36.  5:55.76    
5.    Purity Kattam So Wasatch Academy 37.  5:58.89    
6.    Aubrey Yardley Fr Cedar 38.  5:59.67    
7.    Macey Cox So Dixie 40.  6:01.37    
8.    Rachel Ball So Corner Canyon 42.  6:06.84    
9.    Aimee Davenport Jr Millard 44.  6:14.54    
10.    Kaylee Long Fr Hurricane 45.  6:15.72    
11.    Cassie Kreyling So Snow Canyon 46.  6:15.79    
12.    Cami Beckstrand Jr Millard 47.  6:16.27    
13.    Janessa Eliason Sr North Sanpete 48.  6:16.99    
14.    Ashley Lisonbee Jr Hurricane 49.  6:19.43    
15.    Kaysha Peterson Fr Canyon View 50.  6:21.12    
16.    Mary Case So Dixie 51.  6:27.92    
17.    Megan Seamons Jr Snow Canyon 52.  6:29.38    
18.    Megan Ashcraft Jr Hurricane 57.  6:37.00    


Girl's 1600 meter Varsity Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Caroline Clements Sr Pine View 12.  5:29.25    
2.    Sheilah Cheruiyot Jr Wasatch Academy 15.  5:32.71    
3.    Ashley Lagat So Wasatch Academy 17.  5:35.07    
4.    Jada Chepkwurui So Pine View 21.  5:38.25    
5.    Brea Bulkley Fr Snow Canyon 23.  5:42.97    
6.    Raili Jenkins Sr Corner Canyon 24.  5:43.01    
7.    Katie Crabtree Fr Ogden 25.  5:44.63    
8.    Brooke Reed Fr Parowan 26.  5:44.93    
9.    Erica Davis So Cedar 27.  5:45.25    
10.    Elizabeth Gottfredson Sr Ogden 28.  5:45.29    
11.    Abbey Blair Jr Ogden 29.  5:46.29    
12.    Jenessa Finch So Pine View 30.  5:46.93    
13.    Haley Rountree Jr Desert Hills 32.  5:52.07    
14.    Ember Moat So Millard 34.  5:53.51    
15.    Kennedi Schimbeck Fr Desert Hills 39.  6:00.81    
16.    Amanda Hatch Jr Ogden 41.  6:03.67    
17.    Makenzie Lawson So Corner Canyon 43.  6:08.07    


Girl's 1600 meter Varsity Timed Finals

Section 4
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Mic Webster Jr Cedar 1.  5:02.30 10  
2.    Alli Baker Fr Pine View 2.  5:06.91 8  
3.    Harley Taylor Jr Cedar 3.  5:10.72 6  
4.    Trinity Schimbeck Jr Desert Hills 4.  5:11.17 5  
5.    Karli Branch Jr Corner Canyon 5.  5:11.52 4  
6.    Kaysie Klemic Jr Cedar 6.  5:12.80 3  
7.    Audrey Camp Fr Millard 7.  5:24.73 2  
8.    Rylee Holt Jr Pine View 8.  5:25.23 1  
9.    Lily Poulton Jr Desert Hills 9.  5:26.09    
10.    Alexia Larsen So Corner Canyon 10.  5:27.65    
11.    Jaylee Sorenson So Canyon View 11.  5:28.72    
12.    Brooke Thomas So Hurricane 13.  5:30.38    
13.    Kali Richardson So Corner Canyon 14.  5:31.02    
14.    Chloe Kockler Jr Desert Hills 16.  5:33.55    
15.    Gwen Sepp Fr Dixie 18.  5:35.36    
16.    McKenzie Kalista So Ogden 19.  5:36.66    
17.    Brooke Larson Jr Ogden 20.  5:38.13    
18.    Serra Hook So Desert Hills 22.  5:38.35    
DNS    Abby Beus Fr Ogden DNS  DNS    


Girl's 1600 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time Score

1.    Mic Webster Jr Cedar S4 -1. 5:02.30 10  
2.    Alli Baker Fr Pine View S4 -2. 5:06.91 8  
3.    Harley Taylor Jr Cedar S4 -3. 5:10.72 6  
4.    Trinity Schimbeck Jr Desert Hills S4 -4. 5:11.17 5  
5.    Karli Branch Jr Corner Canyon S4 -5. 5:11.52 4  
6.    Kaysie Klemic Jr Cedar S4 -6. 5:12.80 3  
7.    Audrey Camp Fr Millard S4 -7. 5:24.73 2  
8.    Rylee Holt Jr Pine View S4 -8. 5:25.23 1  
9.    Lily Poulton Jr Desert Hills S4 -9. 5:26.09    
10.    Alexia Larsen So Corner Canyon S4 -10. 5:27.65    
11.    Jaylee Sorenson So Canyon View S4 -11. 5:28.72    
12.    Caroline Clements Sr Pine View S3 -1. 5:29.25    
13.    Brooke Thomas So Hurricane S4 -12. 5:30.38    
14.    Kali Richardson So Corner Canyon S4 -13. 5:31.02    
15.    Sheilah Cheruiyot Jr Wasatch Academy S3 -2. 5:32.71    
16.    Chloe Kockler Jr Desert Hills S4 -14. 5:33.55    
17.    Ashley Lagat So Wasatch Academy S3 -3. 5:35.07    
18.    Gwen Sepp Fr Dixie S4 -15. 5:35.36    
19.    McKenzie Kalista So Ogden S4 -16. 5:36.66    
20.    Brooke Larson Jr Ogden S4 -17. 5:38.13    
21.    Jada Chepkwurui So Pine View S3 -4. 5:38.25    
22.    Serra Hook So Desert Hills S4 -18. 5:38.35    
23.    Brea Bulkley Fr Snow Canyon S3 -5. 5:42.97    
24.    Raili Jenkins Sr Corner Canyon S3 -6. 5:43.01    
25.    Katie Crabtree Fr Ogden S3 -7. 5:44.63    
26.    Brooke Reed Fr Parowan S3 -8. 5:44.93    
27.    Erica Davis So Cedar S3 -9. 5:45.25    
28.    Elizabeth Gottfredson Sr Ogden S3 -10. 5:45.29    
29.    Abbey Blair Jr Ogden S3 -11. 5:46.29    
30.    Jenessa Finch So Pine View S3 -12. 5:46.93    
31.    Rachel Kinikini Fr Hurricane S2 -1. 5:50.96    
32.    Haley Rountree Jr Desert Hills S3 -13. 5:52.07    
33.    Brinley Christensen Fr Canyon View S2 -2. 5:52.44    
34.    Ember Moat So Millard S3 -14. 5:53.51    
35.    Abby Brown Sr Cedar S2 -3. 5:55.27    
36.    Dakota Robinson So Parowan S2 -4. 5:55.76    
37.    Purity Kattam So Wasatch Academy S2 -5. 5:58.89    
38.    Aubrey Yardley Fr Cedar S2 -6. 5:59.67    
39.    Kennedi Schimbeck Fr Desert Hills S3 -15. 6:00.81    
40.    Macey Cox So Dixie S2 -7. 6:01.37    
41.    Amanda Hatch Jr Ogden S3 -16. 6:03.67    
42.    Rachel Ball So Corner Canyon S2 -8. 6:06.84    
43.    Makenzie Lawson So Corner Canyon S3 -17. 6:08.07    
44.    Aimee Davenport Jr Millard S2 -9. 6:14.54    
45.    Kaylee Long Fr Hurricane S2 -10. 6:15.72    
46.    Cassie Kreyling So Snow Canyon S2 -11. 6:15.79    
47.    Cami Beckstrand Jr Millard S2 -12. 6:16.27    
48.    Janessa Eliason Sr North Sanpete S2 -13. 6:16.99    
49.    Ashley Lisonbee Jr Hurricane S2 -14. 6:19.43    
50.    Kaysha Peterson Fr Canyon View S2 -15. 6:21.12    
51.    Mary Case So Dixie S2 -16. 6:27.92    
52.    Megan Seamons Jr Snow Canyon S2 -17. 6:29.38    
53.    Abby Langston So Dixie S1 -1. 6:31.25    
54.    Olivia Atkin Jr Snow Canyon S1 -2. 6:32.46    
55.    Susanna Guyman So Dixie S1 -3. 6:33.43    
56.    McKenna Brackett Fr Snow Canyon S1 -4. 6:34.58    
57.    Megan Ashcraft Jr Hurricane S2 -18. 6:37.00    
58.    Siri Huntington Fr North Sanpete S1 -5. 6:39.95    
59.    Anna Green So Pine View S1 -6. 6:42.96    
60.    Tamsin Stewart Fr North Sanpete S1 -7. 6:45.53    
61.    Jessica Vick Jr Hurricane S1 -8. 6:45.83    
62.    Mary Ipson Fr Parowan S1 -9. 6:49.25    
63.    Tiffani Cannon Fr Enterprise S1 -10. 6:50.69    
64.    Kaytlin Thompson Jr Millard S1 -11. 7:01.84    
65.    Kimberly Courtery Fr North Sanpete S1 -12. 7:08.54    
66.    Cassidie Higbee Fr Parowan S1 -13. 7:14.41    
67.    Lorianna Bradshaw Fr Parowan S1 -14. 7:36.26    
68.    Johanna Peel Sr North Sanpete S1 -15. 7:41.50    
69.    Savanah Thatcher Fr Parowan S1 -16. 8:00.66    
DNS    Karyn Hess Fr Enterprise S1 -DNS DNS    
DNS    Abby Beus Fr Ogden S4 -DNS DNS    


Boy's 1600 meter Varsity Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    George Wells Sr Dixie 51.  5:02.22    
2.    Daniel Verespey Fr Snow Canyon 52.  5:04.10    
3.    Jared Mehr So Snow Canyon 55.  5:06.39    
4.    Eric Call Jr Snow Canyon 57.  5:09.47    
5.    Cohen Christiansen Jr Dixie 59.  5:13.21    
6.    Chase Sylvester Jr Millard 60.  5:15.19    
7.    Wyatt Gardner Fr Enterprise 61.  5:17.85    
8.    Lucas Stoddard Jr Snow Canyon 62.  5:18.92    
9.    Luke Jackson Fr North Sanpete 63.  5:19.98    
10.    Jacob Fife So Snow Canyon 64.  5:27.74    
11.    Tate Wilkinson Jr Dixie 65.  5:31.72    
12.    Eslie Allred Fr North Sanpete 66.  5:37.67    
13.    Lincoln Dunford Sr Enterprise 67.  5:39.69    
14.    Braxton Brewer Jr Millard 68.  5:39.75    
15.    Levi Bowles So North Sanpete 69.  5:44.37    
16.    Jake Bayless Fr Wasatch Academy 70.  5:49.57    
17.    Wesley Everett Fr Enterprise 71.  5:55.49    
DNS    Bryson Humphries So Enterprise DNS  DNS    


Boy's 1600 meter Varsity Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Scottie Bushar Fr Pine View 22.  4:46.89    
2.    Orange Peel So North Sanpete 23.  4:47.67    
3.    Tim Bryan Fr Snow Canyon 31.  4:54.56    
4.    Matt Hindes So North Sanpete 33.  4:54.72    
5.    Miles Wiser Sr Hurricane 35.  4:55.60    
6.    Carson Hansen So Desert Hills 40.  4:57.05    
7.    William Fails So Cedar 42.  4:57.36    
8.    Jayce Thompson Sr Millard 43.  4:57.70    
9.    Jose Urioso Jr Pine View 44.  4:58.41    
10.    Akili Prince Sr Dixie 45.  4:58.64    
11.    Luke Burton Jr Dixie 46.  4:59.80    
12.    Tyler Rhoads So Corner Canyon 47.  5:00.11    
13.    Jonathan Fitzgerald Jr Parowan 48.  5:00.57    
14.    Griffin Sanders Fr Hurricane 49.  5:01.26    
15.    Ethan Randall Jr Desert Hills 50.  5:02.15    
16.    Preston Thompson So Desert Hills 54.  5:06.37    
17.    Wyatt Neilson So Canyon View 56.  5:06.90    
DNS    Morris Maxfield So Millard DNS  DNS    


Boy's 1600 meter Varsity Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Joshua Robinson So Cedar 16.  4:41.89    
2.    Evan Boyer Jr Pine View 17.  4:42.44    
3.    Alejandro Torres Sr Ogden 18.  4:42.89    
4.    Bryce Thomas So Hurricane 19.  4:43.24    
5.    Jared Hunt Jr Canyon View 20.  4:44.34    
6.    Logan Dodds Fr Cedar 21.  4:46.00    
7.    Samuel Fish Jr Canyon View 24.  4:47.68    
8.    Philip Jimenez So Ogden 26.  4:50.85    
9.    Noah Green So Cedar 27.  4:51.09    
10.    Tanner Brown Jr Ogden 28.  4:53.18    
11.    Santiago Aparicio-Pacheco So Canyon View 29.  4:53.65    
12.    Jaren Camp Jr Millard 30.  4:54.02    
13.    Fernando Bickley Fr Ogden 32.  4:54.72    
14.    Kyler Gover Jr Desert Hills 34.  4:55.19    
15.    Ben Dastrup Fr Corner Canyon 36.  4:55.87    
16.    Shade Woodard So Millard 37.  4:55.96    
17.    Spencer Anderson So Ogden 38.  4:56.29    
18.    Dakota Merritt So Dixie 41.  4:57.29    
19.    Sam Boehm So Ogden 58.  5:12.49    


Boy's 1600 meter Varsity Timed Finals

Section 4
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Jensen Lambert Sr Cedar 1.  4:18.75 10  
2.    Alex Harbertson So Corner Canyon 2.  4:28.09 8  
3.    Joshua Armstrong Fr Hurricane 3.  4:28.94 6  
4.    Mark Boyle So Corner Canyon 4.  4:29.26 5  
5.    Tim Amodt Jr Hurricane 5.  4:30.45 4  
6.    Bryson King Sr Desert Hills 6.  4:32.03 3  
7.    Logan Hall Sr Pine View 7.  4:33.10 2  
8.    Alex Hill Sr Pine View 8.  4:35.44 1  
9.    Spencer Garate Sr Hurricane 9.  4:35.83    
10.    Stephen Glod Jr Corner Canyon 10.  4:36.96    
11.    Korban Cook Sr Canyon View 11.  4:37.58    
12.    Jake Orr Fr Corner Canyon 12.  4:38.64    
13.    Brady Bettridge So Cedar 13.  4:39.26    
14.    Ethan Pedersen Sr Corner Canyon 14.  4:41.22    
15.    Hunter Jones Jr Canyon View 15.  4:41.49    
16.    Carson Horspool Sr Pine View 25.  4:48.30    
17.    Reagan Gardenhire Sr Corner Canyon 39.  4:56.50    
18.    Thomas Doxey So Ogden 53.  5:04.62    
DNS    Ethan Anderson Sr Ogden DNS  DNS    


Boy's 1600 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time Score

1.    Jensen Lambert Sr Cedar S4 -1. 4:18.75 10  
2.    Alex Harbertson So Corner Canyon S4 -2. 4:28.09 8  
3.    Joshua Armstrong Fr Hurricane S4 -3. 4:28.94 6  
4.    Mark Boyle So Corner Canyon S4 -4. 4:29.26 5  
5.    Tim Amodt Jr Hurricane S4 -5. 4:30.45 4  
6.    Bryson King Sr Desert Hills S4 -6. 4:32.03 3  
7.    Logan Hall Sr Pine View S4 -7. 4:33.10 2  
8.    Alex Hill Sr Pine View S4 -8. 4:35.44 1  
9.    Spencer Garate Sr Hurricane S4 -9. 4:35.83    
10.    Stephen Glod Jr Corner Canyon S4 -10. 4:36.96    
11.    Korban Cook Sr Canyon View S4 -11. 4:37.58    
12.    Jake Orr Fr Corner Canyon S4 -12. 4:38.64    
13.    Brady Bettridge So Cedar S4 -13. 4:39.26    
14.    Ethan Pedersen Sr Corner Canyon S4 -14. 4:41.22    
15.    Hunter Jones Jr Canyon View S4 -15. 4:41.49    
16.    Joshua Robinson So Cedar S3 -1. 4:41.89    
17.    Evan Boyer Jr Pine View S3 -2. 4:42.44    
18.    Alejandro Torres Sr Ogden S3 -3. 4:42.89    
19.    Bryce Thomas So Hurricane S3 -4. 4:43.24    
20.    Jared Hunt Jr Canyon View S3 -5. 4:44.34    
21.    Logan Dodds Fr Cedar S3 -6. 4:46.00    
22.    Scottie Bushar Fr Pine View S2 -1. 4:46.89    
23.    Orange Peel So North Sanpete S2 -2. 4:47.67    
24.    Samuel Fish Jr Canyon View S3 -7. 4:47.68    
25.    Carson Horspool Sr Pine View S4 -16. 4:48.30    
26.    Philip Jimenez So Ogden S3 -8. 4:50.85    
27.    Noah Green So Cedar S3 -9. 4:51.09    
28.    Tanner Brown Jr Ogden S3 -10. 4:53.18    
29.    Santiago Aparicio-Pacheco So Canyon View S3 -11. 4:53.65    
30.    Jaren Camp Jr Millard S3 -12. 4:54.02    
31.    Tim Bryan Fr Snow Canyon S2 -3. 4:54.56    
32.    Fernando Bickley Fr Ogden S3 -13. 4:54.72    
33.    Matt Hindes So North Sanpete S2 -4. 4:54.72    
34.    Kyler Gover Jr Desert Hills S3 -14. 4:55.19    
35.    Miles Wiser Sr Hurricane S2 -5. 4:55.60    
36.    Ben Dastrup Fr Corner Canyon S3 -15. 4:55.87    
37.    Shade Woodard So Millard S3 -16. 4:55.96    
38.    Spencer Anderson So Ogden S3 -17. 4:56.29    
39.    Reagan Gardenhire Sr Corner Canyon S4 -17. 4:56.50    
40.    Carson Hansen So Desert Hills S2 -6. 4:57.05    
41.    Dakota Merritt So Dixie S3 -18. 4:57.29    
42.    William Fails So Cedar S2 -7. 4:57.36    
43.    Jayce Thompson Sr Millard S2 -8. 4:57.70    
44.    Jose Urioso Jr Pine View S2 -9. 4:58.41    
45.    Akili Prince Sr Dixie S2 -10. 4:58.64    
46.    Luke Burton Jr Dixie S2 -11. 4:59.80    
47.    Tyler Rhoads So Corner Canyon S2 -12. 5:00.11    
48.    Jonathan Fitzgerald Jr Parowan S2 -13. 5:00.57    
49.    Griffin Sanders Fr Hurricane S2 -14. 5:01.26    
50.    Ethan Randall Jr Desert Hills S2 -15. 5:02.15    
51.    George Wells Sr Dixie S1 -1. 5:02.22    
52.    Daniel Verespey Fr Snow Canyon S1 -2. 5:04.10    
53.    Thomas Doxey So Ogden S4 -18. 5:04.62    
54.    Preston Thompson So Desert Hills S2 -16. 5:06.37    
55.    Jared Mehr So Snow Canyon S1 -3. 5:06.39    
56.    Wyatt Neilson So Canyon View S2 -17. 5:06.90    
57.    Eric Call Jr Snow Canyon S1 -4. 5:09.47    
58.    Sam Boehm So Ogden S3 -19. 5:12.49    
59.    Cohen Christiansen Jr Dixie S1 -5. 5:13.21    
60.    Chase Sylvester Jr Millard S1 -6. 5:15.19    
61.    Wyatt Gardner Fr Enterprise S1 -7. 5:17.85    
62.    Lucas Stoddard Jr Snow Canyon S1 -8. 5:18.92    
63.    Luke Jackson Fr North Sanpete S1 -9. 5:19.98    
64.    Jacob Fife So Snow Canyon S1 -10. 5:27.74    
65.    Tate Wilkinson Jr Dixie S1 -11. 5:31.72    
66.    Eslie Allred Fr North Sanpete S1 -12. 5:37.67    
67.    Lincoln Dunford Sr Enterprise S1 -13. 5:39.69    
68.    Braxton Brewer Jr Millard S1 -14. 5:39.75    
69.    Levi Bowles So North Sanpete S1 -15. 5:44.37    
70.    Jake Bayless Fr Wasatch Academy S1 -16. 5:49.57    
71.    Wesley Everett Fr Enterprise S1 -17. 5:55.49    
DNS    Morris Maxfield So Millard S2 -DNS DNS    
DNS    Ethan Anderson Sr Ogden S4 -DNS DNS    
DNS    Bryson Humphries So Enterprise S1 -DNS DNS    


Girl's 100 Meter Hurdles Varsity Heats

Heat 1
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Mayci Torgersen So North Sevier 3.  16.88 q +0.5 q
2.    Bryn Banks Sr Canyon View 11.  17.62 +0.5
3.    Hallie Remund So Snow Canyon 15.  17.64 +0.5
4.    Morgan Kennedy Jr Desert Hills 16.  17.84 +0.5
5.    Lacee Durrant So Dixie 18.  18.12 +0.5
6.    Isabella Madsen Fr Hurricane 21.  18.38 +0.5
7.    Emma Egan Fr Canyon View 36.  21.37 +0.5
DNS    Madison Schimbeck Fr Enterprise DNS  DNS +0.5


Girl's 100 Meter Hurdles Varsity Heats

Heat 2
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Jenna Welch So Desert Hills 1.  15.86 q +1.3 q
2.    Halle Anderson So Dixie 7.  17.16 q +1.3 q
3.    Shelby Brindley So Canyon View 11.  17.62 +1.3
4.    Maeci Hicken Jr Hurricane 13.  17.63 +1.3
5.    Kourtney Kezos Sr Dixie 24.  18.60 +1.3
6.    Aubrey Rich Jr Cedar 27.  18.89 +1.3
7.    Emma Chuter Fr Snow Canyon 31.  19.68 +1.3
8.    Emma Yardley Fr Enterprise 37.  22.46 +1.3


Girl's 100 Meter Hurdles Varsity Heats

Heat 3
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Chloe Taylor Jr Desert Hills 4.  16.91 q +0.4 q
2.    Kennedy Dutson So Hurricane 5.  16.91 q +0.4 q
3.    Darci Nielsen Jr Desert Hills 17.  17.92 +0.4
4.    Ellie Shurtliff Jr Enterprise 20.  18.35 +0.4
5.    Abby Finlinson Jr Dixie 22.  18.40 +0.4
6.    Lina Biasi Fr Parowan 23.  18.42 +0.4
7.    Mckenzie Slaughter Fr Cedar 34.  20.30 +0.4
8.    Emma White So Corner Canyon 35.  20.58 +0.4


Girl's 100 Meter Hurdles Varsity Heats

Heat 4
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Hannah Sobel Sr Cedar 6.  17.11 q +0.9 q
2.    Darcy Jackson Fr Snow Canyon 9.  17.36 +0.9
3.    Ashlyn Bird Sr Corner Canyon 14.  17.63 +0.9
4.    McKenna Murphy Fr Parowan 25.  18.64 +0.9
5.    Trinity Van Dusen Fr Dixie 26.  18.82 +0.9
6.    Sophia Chandler So Snow Canyon 29.  19.25 +0.9
7.    Carilyn Pointer So Cedar 33.  19.80 +0.9


Girl's 100 Meter Hurdles Varsity Heats

Heat 5
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Hannah Stuart Fr Desert Hills 2.  16.04 q +0.3 q
2.    Emma Bagley So Corner Canyon 8.  17.23 q +0.3 q
3.    Mylee Moon So Hurricane 10.  17.39 +0.3
4.    Lexie Leavitt So Snow Canyon 19.  18.18 +0.3
5.    Ashton Jones So Dixie 28.  19.01 +0.3
6.    Georgianna Arnell Fr Cedar 30.  19.26 +0.3
7.    Lauren Craft Sr Cedar 32.  19.72 +0.3


Girl's 100 Meter Hurdles Varsity Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time  Wind 

1.    Jenna Welch So Desert Hills H2 -1. 15.86 q +1.3 q
2.    Hannah Stuart Fr Desert Hills H5 -1. 16.04 q +0.3 q
3.    Mayci Torgersen So North Sevier H1 -1. 16.88 q +0.5 q
4.    Chloe Taylor Jr Desert Hills H3 -1. 16.91 q +0.4 q
5.    Kennedy Dutson So Hurricane H3 -2. 16.91 q +0.4 q
6.    Hannah Sobel Sr Cedar H4 -1. 17.11 q +0.9 q
7.    Halle Anderson So Dixie H2 -2. 17.16 q +1.3 q
8.    Emma Bagley So Corner Canyon H5 -2. 17.23 q +0.3 q
9.    Darcy Jackson Fr Snow Canyon H4 -2. 17.36 +0.9
10.    Mylee Moon So Hurricane H5 -3. 17.39 +0.3
11.    Bryn Banks Sr Canyon View H1 -2. 17.62 +0.5
11.    Shelby Brindley So Canyon View H2 -3. 17.62 +1.3
13.    Maeci Hicken Jr Hurricane H2 -4. 17.63 +1.3
14.    Ashlyn Bird Sr Corner Canyon H4 -3. 17.63 +0.9
15.    Hallie Remund So Snow Canyon H1 -3. 17.64 +0.5
16.    Morgan Kennedy Jr Desert Hills H1 -4. 17.84 +0.5
17.    Darci Nielsen Jr Desert Hills H3 -3. 17.92 +0.4
18.    Lacee Durrant So Dixie H1 -5. 18.12 +0.5
19.    Lexie Leavitt So Snow Canyon H5 -4. 18.18 +0.3
20.    Ellie Shurtliff Jr Enterprise H3 -4. 18.35 +0.4
21.    Isabella Madsen Fr Hurricane H1 -6. 18.38 +0.5
22.    Abby Finlinson Jr Dixie H3 -5. 18.40 +0.4
23.    Lina Biasi Fr Parowan H3 -6. 18.42 +0.4
24.    Kourtney Kezos Sr Dixie H2 -5. 18.60 +1.3
25.    McKenna Murphy Fr Parowan H4 -4. 18.64 +0.9
26.    Trinity Van Dusen Fr Dixie H4 -5. 18.82 +0.9
27.    Aubrey Rich Jr Cedar H2 -6. 18.89 +1.3
28.    Ashton Jones So Dixie H5 -5. 19.01 +0.3
29.    Sophia Chandler So Snow Canyon H4 -6. 19.25 +0.9
30.    Georgianna Arnell Fr Cedar H5 -6. 19.26 +0.3
31.    Emma Chuter Fr Snow Canyon H2 -7. 19.68 +1.3
32.    Lauren Craft Sr Cedar H5 -7. 19.72 +0.3
33.    Carilyn Pointer So Cedar H4 -7. 19.80 +0.9
34.    Mckenzie Slaughter Fr Cedar H3 -7. 20.30 +0.4
35.    Emma White So Corner Canyon H3 -8. 20.58 +0.4
36.    Emma Egan Fr Canyon View H1 -7. 21.37 +0.5
37.    Emma Yardley Fr Enterprise H2 -8. 22.46 +1.3
DNS    Madison Schimbeck Fr Enterprise H1 -DNS DNS +0.5


Boy's 110 Meter Hurdles Varsity Heats

Heat 1
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Braydon Cavalieri Jr Canyon View 3.  15.59 q +0.4 q
2.    Tate Denos Jr Desert Hills 4.  15.75 q +0.4 q
3.    Mosiah Worth So Cedar 9.  17.24 +0.4
4.    Carson Smith Jr Dixie 15.  18.43 +0.4
5.    Brandon Foley Fr Cedar 17.  19.17 +0.4
6.    Kendall Jones So Enterprise 20.  19.94 +0.4
7.    Cache Bertschi Jr Dixie 26.  21.95 +0.4
DNS    Ethan Sailors Fr Dixie DNS  DNS +0.4


Boy's 110 Meter Hurdles Varsity Heats

Heat 2
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Jake McArthur Sr Pine View 6.  16.62 q -1.0 q
2.    Gavin Young Sr Desert Hills 11.  17.33 -1.0
3.    James McArthur So Pine View 12.  17.87 -1.0
4.    Dayne Stewart Jr Millard 19.  19.88 -1.0
5.    Brighton Bingham Fr Desert Hills 23.  20.35 -1.0
6.    Kobe Brunson So Millard 27.  21.97 -1.0
7.    Jaxon Chepkwurui Sr Pine View 28.  22.53 -1.0
DNS    Logan Orr Sr Corner Canyon DNS  DNS -1.0


Boy's 110 Meter Hurdles Varsity Heats

Heat 3
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Trenton Maurer Sr Cedar 2.  15.19 q -1.4 q
2.    Spencer Carlile Fr Dixie 7.  16.71 q -1.4 q
3.    Kenneth Moore Fr Hurricane 8.  16.94 q -1.4 q
4.    Kire Goulding So Desert Hills 10.  17.28 -1.4
5.    Kaden Gale So Parowan 16.  18.76 -1.4
6.    Chad Roundy Jr Dixie 18.  19.36 -1.4
7.    Logan Stilson Fr Cedar 24.  20.49 -1.4
8.    Tyce Davies So Millard 25.  21.58 -1.4


Boy's 110 Meter Hurdles Varsity Heats

Heat 4
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Carter Reynolds Sr Desert Hills 1.  14.77 q -0.9 q
2.    Colby Hughes Sr Hurricane 5.  16.37 q -0.9 q
3.    Trenton Stapley Sr Canyon View 13.  18.09 -0.9
4.    Carson Fox Sr Millard 14.  18.36 -0.9
5.    Jaron Woodruff Jr Pine View 21.  19.97 -0.9
6.    Tyler Jessop So Snow Canyon 22.  20.17 -0.9
7.    Brayden Johnson Jr Millard 29.  22.73 -0.9
DNS    Bowen Cluff So Desert Hills DNS  DNS -0.9


Boy's 110 Meter Hurdles Varsity Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time  Wind 

1.    Carter Reynolds Sr Desert Hills H4 -1. 14.77 q -0.9 q
2.    Trenton Maurer Sr Cedar H3 -1. 15.19 q -1.4 q
3.    Braydon Cavalieri Jr Canyon View H1 -1. 15.59 q +0.4 q
4.    Tate Denos Jr Desert Hills H1 -2. 15.75 q +0.4 q
5.    Colby Hughes Sr Hurricane H4 -2. 16.37 q -0.9 q
6.    Jake McArthur Sr Pine View H2 -1. 16.62 q -1.0 q
7.    Spencer Carlile Fr Dixie H3 -2. 16.71 q -1.4 q
8.    Kenneth Moore Fr Hurricane H3 -3. 16.94 q -1.4 q
9.    Mosiah Worth So Cedar H1 -3. 17.24 +0.4
10.    Kire Goulding So Desert Hills H3 -4. 17.28 -1.4
11.    Gavin Young Sr Desert Hills H2 -2. 17.33 -1.0
12.    James McArthur So Pine View H2 -3. 17.87 -1.0
13.    Trenton Stapley Sr Canyon View H4 -3. 18.09 -0.9
14.    Carson Fox Sr Millard H4 -4. 18.36 -0.9
15.    Carson Smith Jr Dixie H1 -4. 18.43 +0.4
16.    Kaden Gale So Parowan H3 -5. 18.76 -1.4
17.    Brandon Foley Fr Cedar H1 -5. 19.17 +0.4
18.    Chad Roundy Jr Dixie H3 -6. 19.36 -1.4
19.    Dayne Stewart Jr Millard H2 -4. 19.88 -1.0
20.    Kendall Jones So Enterprise H1 -6. 19.94 +0.4
21.    Jaron Woodruff Jr Pine View H4 -5. 19.97 -0.9
22.    Tyler Jessop So Snow Canyon H4 -6. 20.17 -0.9
23.    Brighton Bingham Fr Desert Hills H2 -5. 20.35 -1.0
24.    Logan Stilson Fr Cedar H3 -7. 20.49 -1.4
25.    Tyce Davies So Millard H3 -8. 21.58 -1.4
26.    Cache Bertschi Jr Dixie H1 -7. 21.95 +0.4
27.    Kobe Brunson So Millard H2 -6. 21.97 -1.0
28.    Jaxon Chepkwurui Sr Pine View H2 -7. 22.53 -1.0
29.    Brayden Johnson Jr Millard H4 -7. 22.73 -0.9
DNS    Bowen Cluff So Desert Hills H4 -DNS DNS -0.9
DNS    Logan Orr Sr Corner Canyon H2 -DNS DNS -1.0
DNS    Ethan Sailors Fr Dixie H1 -DNS DNS +0.4


Girl's 100 meter Varsity Heats

Heat 1
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Kalee Brunson Sr Cedar 6.  13.59 q -1.3 q
2.    Mia Echohawk Fr Desert Hills 8.  13.64 q -1.3 q
3.    Jessica Pace So Canyon View 10.  13.79 -1.3
4.    Abrielle Frehner So Dixie 23.  14.16 -1.3
5.    Ellie Wittwer Fr Dixie 44.  14.80 -1.3
6.    Makinley Mortenson Fr Enterprise 53.  15.44 -1.3
7.    Malia Cannon Fr Millard 56.  15.84 -1.3
DNS    Grayce Brunson Jr Millard DNS  DNS -1.3


Girl's 100 meter Varsity Heats

Heat 2
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Kiki Stewart Jr Desert Hills 5.  13.45 q -0.7 q
2.    Taylan Whitehead Fr Snow Canyon 6.  13.59 q -0.7 q
3.    Samantha Martinez Sr Desert Hills 13.  13.88 -0.7
4.    Rachel Gardner Fr Enterprise 31.  14.36 -0.7
5.    Payton Miller Sr Millard 34.  14.49 -0.7
6.    Karina Giblette So North Sanpete 45.  15.07 -0.7
7.    Leighnie Robb Fr Parowan 52.  15.25 -0.7
DNS    Rachel Bunting Jr Snow Canyon DNS  DNS -0.7


Girl's 100 meter Varsity Heats

Heat 3
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Jenna Welch So Desert Hills 4.  13.37 q -1.0 q
2.    Sienna Dupree Jr Desert Hills 12.  13.86 -1.0
3.    Shelbi Nicoll Jr Canyon View 17.  13.97 -1.0
4.    Trinity Van Dusen Fr Dixie 26.  14.20 -1.0
5.    Alaska Shapley So Parowan 38.  14.59 -1.0
6.    Hannah Snow Fr North Sanpete 42.  14.66 -1.0
FS    Emma Ward Fr Pine View FS  FS -1.0
DNS    Jessica Holt Sr Enterprise DNS  DNS -1.0


Girl's 100 meter Varsity Heats

Heat 4
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Lexi Hatch So Hurricane 11.  13.82 -1.3
2.    Brylee Bergener Fr Canyon View 27.  14.25 -1.3
3.    KeviAnne Carter Fr Hurricane 36.  14.58 -1.3
4.    Cambrie Roper So North Sanpete 46.  15.08 -1.3
5.    Rilee Judd Fr Hurricane 49.  15.17 -1.3
6.    Lauren Ciaramella So Parowan 50.  15.18 -1.3
7.    Jocelyn Dean Fr Millard 59.  16.11 -1.3
DNS    Jaicelyn Losee Jr Snow Canyon DNS  DNS -1.3


Girl's 100 meter Varsity Heats

Heat 5
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Isabelle Hightower So North Sanpete 3.  13.01 q -0.6 q
2.    Emma Bagley So Corner Canyon 9.  13.76 -0.6
3.    SaRiya Sims So Hurricane 21.  14.12 -0.6
4.    Sydney Clifford Fr Hurricane 29.  14.31 -0.6
5.    Teuila Leung-Choi Sr Pine View 35.  14.56 -0.6
6.    Mary Langston Fr Hurricane 39.  14.60 -0.6
7.    Whitney Larson Fr North Sanpete 54.  15.45 -0.6
8.    Hunter Pickett So Parowan 58.  15.87 -0.6


Girl's 100 meter Varsity Heats

Heat 6
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Kamree Glover Jr Cedar 22.  14.13 -0.9
2.    Brynley Anderson So Millard 28.  14.30 -0.9
3.    Brynlee Wade Jr Pine View 32.  14.42 -0.9
4.    Hayley Schoppmann Fr Cedar 37.  14.59 -0.9
5.    Lacee Durrant So Dixie 47.  15.08 -0.9
6.    Courtney Condie Jr Wasatch Academy 51.  15.23 -0.9
DNS    Madison Schimbeck Fr Enterprise DNS  DNS -0.9
DNS    Jessica Bills Sr Desert Hills DNS  DNS -0.9


Girl's 100 meter Varsity Heats

Heat 7
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Kenya Rowley Fr Snow Canyon 14.  13.89 -1.4
2.    Breanna Graves Fr Snow Canyon 24.  14.16 -1.4
3.    Addison Newman Fr Canyon View 25.  14.17 -1.4
4.    Cara McAffee Jr Pine View 41.  14.63 -1.4
5.    Cloey Murdock Jr Pine View 48.  15.08 -1.4
6.    Jasmine Larsen Fr Pine View 55.  15.57 -1.4
DNS    Nicole Critchfield Sr Corner Canyon DNS  DNS -1.4


Girl's 100 meter Varsity Heats

Heat 8
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Paje Rasmussen Fr Corner Canyon 2.  12.95 q -1.3 q
2.    Addison Snow Fr Dixie 19.  14.08 -1.3
3.    Mylei Shepherd So Snow Canyon 20.  14.09 -1.3
4.    Shelby Brindley So Canyon View 33.  14.43 -1.3
5.    Mari Barney Jr Canyon View 40.  14.60 -1.3
DNS    Brooklyn Burgess Fr North Sanpete DNS  DNS -1.3
DNS    Alyssa Ulrich Jr Parowan DNS  DNS -1.3


Girl's 100 meter Varsity Heats

Heat 9
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Jaslyn Gardner Sr Enterprise 1.  12.17 q +0.7 q
2.    Cambridge Wood So Cedar 15.  13.92 +0.7
3.    Bailey Hess Sr Cedar 16.  13.92 +0.7
4.    Aspen Bonzo Sr Cedar 18.  14.04 +0.7
5.    Lily Kerr So Parowan 30.  14.31 +0.7
6.    Lomani Taylor Fr Enterprise 43.  14.69 +0.7
7.    Melody Lyman So Dixie 57.  15.86 +0.7


Girl's 100 meter Varsity Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time  Wind 

1.    Jaslyn Gardner Sr Enterprise H9 -1. 12.17 q +0.7 q
2.    Paje Rasmussen Fr Corner Canyon H8 -1. 12.95 q -1.3 q
3.    Isabelle Hightower So North Sanpete H5 -1. 13.01 q -0.6 q
4.    Jenna Welch So Desert Hills H3 -1. 13.37 q -1.0 q
5.    Kiki Stewart Jr Desert Hills H2 -1. 13.45 q -0.7 q
6.    Taylan Whitehead Fr Snow Canyon H2 -2. 13.59 q -0.7 q
6.    Kalee Brunson Sr Cedar H1 -1. 13.59 q -1.3 q
8.    Mia Echohawk Fr Desert Hills H1 -2. 13.64 q -1.3 q
9.    Emma Bagley So Corner Canyon H5 -2. 13.76 -0.6
10.    Jessica Pace So Canyon View H1 -3. 13.79 -1.3
11.    Lexi Hatch So Hurricane H4 -1. 13.82 -1.3
12.    Sienna Dupree Jr Desert Hills H3 -2. 13.86 -1.0
13.    Samantha Martinez Sr Desert Hills H2 -3. 13.88 -0.7
14.    Kenya Rowley Fr Snow Canyon H7 -1. 13.89 -1.4
15.    Cambridge Wood So Cedar H9 -2. 13.92 +0.7
16.    Bailey Hess Sr Cedar H9 -3. 13.92 +0.7
17.    Shelbi Nicoll Jr Canyon View H3 -3. 13.97 -1.0
18.    Aspen Bonzo Sr Cedar H9 -4. 14.04 +0.7
19.    Addison Snow Fr Dixie H8 -2. 14.08 -1.3
20.    Mylei Shepherd So Snow Canyon H8 -3. 14.09 -1.3
21.    SaRiya Sims So Hurricane H5 -3. 14.12 -0.6
22.    Kamree Glover Jr Cedar H6 -1. 14.13 -0.9
23.    Abrielle Frehner So Dixie H1 -4. 14.16 -1.3
24.    Breanna Graves Fr Snow Canyon H7 -2. 14.16 -1.4
25.    Addison Newman Fr Canyon View H7 -3. 14.17 -1.4
26.    Trinity Van Dusen Fr Dixie H3 -4. 14.20 -1.0
27.    Brylee Bergener Fr Canyon View H4 -2. 14.25 -1.3
28.    Brynley Anderson So Millard H6 -2. 14.30 -0.9
29.    Sydney Clifford Fr Hurricane H5 -4. 14.31 -0.6
30.    Lily Kerr So Parowan H9 -5. 14.31 +0.7
31.    Rachel Gardner Fr Enterprise H2 -4. 14.36 -0.7
32.    Brynlee Wade Jr Pine View H6 -3. 14.42 -0.9
33.    Shelby Brindley So Canyon View H8 -4. 14.43 -1.3
34.    Payton Miller Sr Millard H2 -5. 14.49 -0.7
35.    Teuila Leung-Choi Sr Pine View H5 -5. 14.56 -0.6
36.    KeviAnne Carter Fr Hurricane H4 -3. 14.58 -1.3
37.    Hayley Schoppmann Fr Cedar H6 -4. 14.59 -0.9
38.    Alaska Shapley So Parowan H3 -5. 14.59 -1.0
39.    Mary Langston Fr Hurricane H5 -6. 14.60 -0.6
40.    Mari Barney Jr Canyon View H8 -5. 14.60 -1.3
41.    Cara McAffee Jr Pine View H7 -4. 14.63 -1.4
42.    Hannah Snow Fr North Sanpete H3 -6. 14.66 -1.0
43.    Lomani Taylor Fr Enterprise H9 -6. 14.69 +0.7
44.    Ellie Wittwer Fr Dixie H1 -5. 14.80 -1.3
45.    Karina Giblette So North Sanpete H2 -6. 15.07 -0.7
46.    Cambrie Roper So North Sanpete H4 -4. 15.08 -1.3
47.    Lacee Durrant So Dixie H6 -5. 15.08 -0.9
48.    Cloey Murdock Jr Pine View H7 -5. 15.08 -1.4
49.    Rilee Judd Fr Hurricane H4 -5. 15.17 -1.3
50.    Lauren Ciaramella So Parowan H4 -6. 15.18 -1.3
51.    Courtney Condie Jr Wasatch Academy H6 -6. 15.23 -0.9
52.    Leighnie Robb Fr Parowan H2 -7. 15.25 -0.7
53.    Makinley Mortenson Fr Enterprise H1 -6. 15.44 -1.3
54.    Whitney Larson Fr North Sanpete H5 -7. 15.45 -0.6
55.    Jasmine Larsen Fr Pine View H7 -6. 15.57 -1.4
56.    Malia Cannon Fr Millard H1 -7. 15.84 -1.3
57.    Melody Lyman So Dixie H9 -7. 15.86 +0.7
58.    Hunter Pickett So Parowan H5 -8. 15.87 -0.6
59.    Jocelyn Dean Fr Millard H4 -7. 16.11 -1.3
FS    Emma Ward Fr Pine View H3 -FS FS -1.0
DNS    Jessica Holt Sr Enterprise H3 -DNS DNS -1.0
DNS    Rachel Bunting Jr Snow Canyon H2 -DNS DNS -0.7
DNS    Madison Schimbeck Fr Enterprise H6 -DNS DNS -0.9
DNS    Grayce Brunson Jr Millard H1 -DNS DNS -1.3
DNS    Nicole Critchfield Sr Corner Canyon H7 -DNS DNS -1.4
DNS    Jaicelyn Losee Jr Snow Canyon H4 -DNS DNS -1.3
DNS    Jessica Bills Sr Desert Hills H6 -DNS DNS -0.9
DNS    Brooklyn Burgess Fr North Sanpete H8 -DNS DNS -1.3
DNS    Alyssa Ulrich Jr Parowan H8 -DNS DNS -1.3


Boy's 100 meter Varsity Heats

Heat 1
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Keenan Bryner Sr Hurricane 5.  11.60 q -0.5 q
2.    Michael Moten Sr Pine View 12.  11.91 -0.5
3.    Josh Mendez So Desert Hills 14.  11.94 -0.5
4.    Nicholas Hulet Jr Cedar 24.  12.18 -0.5
5.    Matt Bradley Sr Wasatch Academy 33.  12.43 -0.5
6.    Preston Mann Fr Pine View 45.  12.68 -0.5
7.    Charles Kofford Sr Wasatch Academy 60.  14.62 -0.5
DNS    Brock Parry Sr Desert Hills DNS  DNS -0.5


Boy's 100 meter Varsity Heats

Heat 2
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Kolton Madsen Sr Desert Hills 11.  11.90 -1.0
2.    Tyler Walden So Dixie 13.  11.92 -1.0
3.    Nathan Despain So Millard 29.  12.28 -1.0
4.    Sam Marshal So Millard 36.  12.54 -1.0
5.    Tyler Kline So Dixie 38.  12.55 -1.0
6.    Douglas Leung-Choi Fr Pine View 49.  12.83 -1.0
7.    Ben Cottam Sr Wasatch Academy 56.  13.32 -1.0
8.    Mason Allred Sr North Sanpete 59.  13.97 -1.0


Boy's 100 meter Varsity Heats

Heat 3
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Braden Squires Jr Desert Hills 8.  11.76 q -1.7 q
2.    Kasey Hong So Corner Canyon 20.  12.10 -1.7
3.    Chet Higby Sr Cedar 23.  12.16 -1.7
4.    Jorge Sanchez Sr Hurricane 30.  12.28 -1.7
5.    Gabe Maires Jr Corner Canyon 41.  12.61 -1.7
6.    Wes Christiansen Jr Hurricane 50.  12.85 -1.7
7.    Michael Pearce So North Sanpete 58.  13.82 -1.7
DNS    Mcade Poulson Jr North Sanpete DNS  DNS -1.7


Boy's 100 meter Varsity Heats

Heat 4
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Parker Hightower Sr North Sanpete 2.  11.47 q -1.1 q
2.    Keilen Washington Fr Snow Canyon 7.  11.72 q -1.1 q
3.    Justin Hillyard Sr Canyon View 17.  11.98 -1.1
4.    Diego Gutierrez Sr Pine View 25.  12.20 -1.1
5.    Skyler Staheli So Enterprise 34.  12.44 -1.1
6.    Bryant Jimenez Fr Enterprise 46.  12.72 -1.1
7.    Britton Rasmussen Sr Millard 55.  13.31 -1.1


Boy's 100 meter Varsity Heats

Heat 5
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Samson Doyle Sr Pine View 4.  11.58 q -0.6 q
2.    Nelson Douglas Sr Canyon View 6.  11.71 q -0.6 q
3.    Bodie Bostwick Jr Snow Canyon 19.  12.03 -0.6
4.    Clayton Lott Jr Desert Hills 27.  12.24 -0.6
5.    Aj Anderson Sr Enterprise 32.  12.32 -0.6
6.    Karsten Jensen So Canyon View 37.  12.54 -0.6
7.    Laramie Roberts Fr North Sanpete 54.  13.04 -0.6


Boy's 100 meter Varsity Heats

Heat 6
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Zachary Marsden Jr Desert Hills 10.  11.80 -0.5
2.    Sherm Jensen Fr Pine View 18.  12.00 -0.5
3.    Jonathan Roundy So Dixie 21.  12.11 -0.5
4.    Dylan Esplin Fr Dixie 44.  12.67 -0.5
5.    Tilden Kesler Fr Millard 48.  12.81 -0.5
6.    Joseph Flynn Fr Millard 52.  13.00 -0.5
7.    Jayden Roden Sr Canyon View 53.  13.03 -0.5


Boy's 100 meter Varsity Heats

Heat 7
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Turner Koyle Sr Millard 3.  11.53 q +0.1 q
2.    Jared Jensen Sr Snow Canyon 15.  11.95 +0.1
3.    Ethan Bradbury Fr Hurricane 26.  12.24 +0.1
4.    Eric Anderson So Cedar 28.  12.27 +0.1
5.    Cutler Cannon Sr Enterprise 39.  12.55 +0.1
DNS    Dallas Davidson Jr Snow Canyon DNS  DNS +0.1
DNS    Jay Gardner Sr Enterprise DNS  DNS +0.1


Boy's 100 meter Varsity Heats

Heat 8
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Jaron Cordova Sr Hurricane 9.  11.76 -1.6
2.    Jaxon Garrett Jr Cedar 35.  12.44 -1.6
3.    Jackson Cook Fr Cedar 40.  12.57 -1.6
4.    Andrew Henry Sr Hurricane 47.  12.72 -1.6
5.    Ben Sparks So Wasatch Academy 57.  13.61 -1.6
FS    Braden Esplin Jr Snow Canyon FS  FS -1.6
DNS    Ron Esplin Sr Enterprise DNS  DNS -1.6


Boy's 100 meter Varsity Heats

Heat 9
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Keivontae Washington Sr Snow Canyon 1.  10.98 q -1.3 q
2.    Kolbe Meek So Cedar 16.  11.96 -1.3
3.    Britt Dunnell Jr Canyon View 22.  12.15 -1.3
4.    August Jacobs So Corner Canyon 31.  12.29 -1.3
5.    Preston Moore So Dixie 42.  12.61 -1.3
6.    Jack Christensen Fr Dixie 43.  12.66 -1.3
7.    Avery Ware Sr Canyon View 51.  12.91 -1.3


Boy's 100 meter Varsity Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time  Wind 

1.    Keivontae Washington Sr Snow Canyon H9 -1. 10.98 q -1.3 q
2.    Parker Hightower Sr North Sanpete H4 -1. 11.47 q -1.1 q
3.    Turner Koyle Sr Millard H7 -1. 11.53 q +0.1 q
4.    Samson Doyle Sr Pine View H5 -1. 11.58 q -0.6 q
5.    Keenan Bryner Sr Hurricane H1 -1. 11.60 q -0.5 q
6.    Nelson Douglas Sr Canyon View H5 -2. 11.71 q -0.6 q
7.    Keilen Washington Fr Snow Canyon H4 -2. 11.72 q -1.1 q
8.    Braden Squires Jr Desert Hills H3 -1. 11.76 q -1.7 q
9.    Jaron Cordova Sr Hurricane H8 -1. 11.76 -1.6
10.    Zachary Marsden Jr Desert Hills H6 -1. 11.80 -0.5
11.    Kolton Madsen Sr Desert Hills H2 -1. 11.90 -1.0
12.    Michael Moten Sr Pine View H1 -2. 11.91 -0.5
13.    Tyler Walden So Dixie H2 -2. 11.92 -1.0
14.    Josh Mendez So Desert Hills H1 -3. 11.94 -0.5
15.    Jared Jensen Sr Snow Canyon H7 -2. 11.95 +0.1
16.    Kolbe Meek So Cedar H9 -2. 11.96 -1.3
17.    Justin Hillyard Sr Canyon View H4 -3. 11.98 -1.1
18.    Sherm Jensen Fr Pine View H6 -2. 12.00 -0.5
19.    Bodie Bostwick Jr Snow Canyon H5 -3. 12.03 -0.6
20.    Kasey Hong So Corner Canyon H3 -2. 12.10 -1.7
21.    Jonathan Roundy So Dixie H6 -3. 12.11 -0.5
22.    Britt Dunnell Jr Canyon View H9 -3. 12.15 -1.3
23.    Chet Higby Sr Cedar H3 -3. 12.16 -1.7
24.    Nicholas Hulet Jr Cedar H1 -4. 12.18 -0.5
25.    Diego Gutierrez Sr Pine View H4 -4. 12.20 -1.1
26.    Ethan Bradbury Fr Hurricane H7 -3. 12.24 +0.1
27.    Clayton Lott Jr Desert Hills H5 -4. 12.24 -0.6
28.    Eric Anderson So Cedar H7 -4. 12.27 +0.1
29.    Nathan Despain So Millard H2 -3. 12.28 -1.0
30.    Jorge Sanchez Sr Hurricane H3 -4. 12.28 -1.7
31.    August Jacobs So Corner Canyon H9 -4. 12.29 -1.3
32.    Aj Anderson Sr Enterprise H5 -5. 12.32 -0.6
33.    Matt Bradley Sr Wasatch Academy H1 -5. 12.43 -0.5
34.    Skyler Staheli So Enterprise H4 -5. 12.44 -1.1
35.    Jaxon Garrett Jr Cedar H8 -2. 12.44 -1.6
36.    Sam Marshal So Millard H2 -4. 12.54 -1.0
37.    Karsten Jensen So Canyon View H5 -6. 12.54 -0.6
38.    Tyler Kline So Dixie H2 -5. 12.55 -1.0
39.    Cutler Cannon Sr Enterprise H7 -5. 12.55 +0.1
40.    Jackson Cook Fr Cedar H8 -3. 12.57 -1.6
41.    Gabe Maires Jr Corner Canyon H3 -5. 12.61 -1.7
42.    Preston Moore So Dixie H9 -5. 12.61 -1.3
43.    Jack Christensen Fr Dixie H9 -6. 12.66 -1.3
44.    Dylan Esplin Fr Dixie H6 -4. 12.67 -0.5
45.    Preston Mann Fr Pine View H1 -6. 12.68 -0.5
46.    Bryant Jimenez Fr Enterprise H4 -6. 12.72 -1.1
47.    Andrew Henry Sr Hurricane H8 -4. 12.72 -1.6
48.    Tilden Kesler Fr Millard H6 -5. 12.81 -0.5
49.    Douglas Leung-Choi Fr Pine View H2 -6. 12.83 -1.0
50.    Wes Christiansen Jr Hurricane H3 -6. 12.85 -1.7
51.    Avery Ware Sr Canyon View H9 -7. 12.91 -1.3
52.    Joseph Flynn Fr Millard H6 -6. 13.00 -0.5
53.    Jayden Roden Sr Canyon View H6 -7. 13.03 -0.5
54.    Laramie Roberts Fr North Sanpete H5 -7. 13.04 -0.6
55.    Britton Rasmussen Sr Millard H4 -7. 13.31 -1.1
56.    Ben Cottam Sr Wasatch Academy H2 -7. 13.32 -1.0
57.    Ben Sparks So Wasatch Academy H8 -5. 13.61 -1.6
58.    Michael Pearce So North Sanpete H3 -7. 13.82 -1.7
59.    Mason Allred Sr North Sanpete H2 -8. 13.97 -1.0
60.    Charles Kofford Sr Wasatch Academy H1 -7. 14.62 -0.5
FS    Braden Esplin Jr Snow Canyon H8 -FS FS -1.6
DNS    Dallas Davidson Jr Snow Canyon H7 -DNS DNS +0.1
DNS    Mcade Poulson Jr North Sanpete H3 -DNS DNS -1.7
DNS    Brock Parry Sr Desert Hills H1 -DNS DNS -0.5
DNS    Jay Gardner Sr Enterprise H7 -DNS DNS +0.1
DNS    Ron Esplin Sr Enterprise H8 -DNS DNS -1.6


Girl's 400 meter Varsity Heats

Heat 1
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Rachel Myers Jr Desert Hills 4.  1:01.23 q
2.    Linzy Flinders Jr North Sanpete 10.  1:03.85
3.    Ashlie Prince Sr Hurricane 16.  1:05.67
4.    Brylee Bergener Fr Canyon View 20.  1:06.44
5.    Abby Larkin Jr Dixie 23.  1:06.98
6.    Maria Josse Sr Millard 29.  1:08.42
7.    Mia Townsend Fr Parowan 44.  1:11.00
8.    Karina Giblette So North Sanpete 45.  1:11.25


Girl's 400 meter Varsity Heats

Heat 2
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Kaylee Hillyard So Canyon View 7.  1:02.62 q
2.    Emme Leavitt Jr Dixie 11.  1:03.91
3.    Abrielle Frehner So Dixie 18.  1:06.03
4.    Yrene Heinze Jr Pine View 21.  1:06.46
5.    Allison Davis Fr Hurricane 28.  1:08.16
6.    Madelyn Doyle Fr Pine View 32.  1:08.55
7.    Chesnie Roper So North Sanpete 50.  1:14.14
DNS    Alyssa Ulrich Jr Parowan DNS  DNS


Girl's 400 meter Varsity Heats

Heat 3
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Emma Jacobsen So Desert Hills 6.  1:02.31 q
2.    Audrey Camp Fr Millard 13.  1:04.53
3.    Kailey Gilbert Fr Cedar 24.  1:07.56
4.    Mikayla Kimball Jr Corner Canyon 26.  1:07.61
5.    Lydia Pace So Canyon View 36.  1:09.10
6.    Madison Westerlind Sr Corner Canyon 39.  1:10.19
7.    Cloey Murdock Jr Pine View 46.  1:11.39
8.    Allison Evans So Parowan 55.  1:29.00


Girl's 400 meter Varsity Heats

Heat 4
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Lexi Bird So Cedar 5.  1:01.51 q
2.    Alyssa Fox Jr Desert Hills 14.  1:04.63
3.    Maren Street So Cedar 15.  1:04.91
4.    Hayley Schoppmann Fr Cedar 22.  1:06.80
5.    Eliza Wright Fr Cedar 27.  1:07.83
6.    Mary Langston Fr Hurricane 30.  1:08.46
7.    Hannah Snow Fr North Sanpete 48.  1:13.01
8.    Jasmine Larsen Fr Pine View 52.  1:17.54


Girl's 400 meter Varsity Heats

Heat 5
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Rachael Hunt Sr Cedar 2.  1:00.26 q
2.    Makenzie Easton Sr Corner Canyon 9.  1:03.78
3.    Samantha Eagar Jr Dixie 31.  1:08.50
4.    Rilee Judd Fr Hurricane 37.  1:09.11
5.    Sarah Snow Fr Pine View 38.  1:09.92
6.    Chloe Caldwell Fr Ogden 43.  1:10.83
7.    Elisa Boehm Fr Ogden 49.  1:13.92
8.    Madeline Wright Fr Pine View 54.  1:22.53


Girl's 400 meter Varsity Heats

Heat 6
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Nicole Critchfield Sr Corner Canyon 1.  1:00.06 q
2.    Katy Kelly Fr Millard 8.  1:03.58 q
3.    Sara Diener Sr Corner Canyon 12.  1:04.40
4.    Mia Echohawk Fr Desert Hills 19.  1:06.12
5.    Sarah Heinz Sr Snow Canyon 35.  1:09.09
6.    Khari Cox So Millard 40.  1:10.29
7.    Connley Hall So Snow Canyon 41.  1:10.53
8.    Melynda Kestin So Snow Canyon 53.  1:20.59


Girl's 400 meter Varsity Heats

Heat 7
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Larissa Dabb Jr Canyon View 3.  1:00.68 q
2.    Bryn Banks Sr Canyon View 17.  1:06.00
3.    Ellie Wittwer Fr Dixie 25.  1:07.60
4.    Tressa Carter Jr Enterprise 33.  1:08.88
5.    India Sherman Jr Dixie 34.  1:08.98
6.    Stephanie Weller So Desert Hills 42.  1:10.70
7.    Natalie Walker So Corner Canyon 47.  1:12.55
8.    Leighnie Robb Fr Parowan 51.  1:16.70


Girl's 400 meter Varsity Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time 

1.    Nicole Critchfield Sr Corner Canyon H6 -1. 1:00.06 q
2.    Rachael Hunt Sr Cedar H5 -1. 1:00.26 q
3.    Larissa Dabb Jr Canyon View H7 -1. 1:00.68 q
4.    Rachel Myers Jr Desert Hills H1 -1. 1:01.23 q
5.    Lexi Bird So Cedar H4 -1. 1:01.51 q
6.    Emma Jacobsen So Desert Hills H3 -1. 1:02.31 q
7.    Kaylee Hillyard So Canyon View H2 -1. 1:02.62 q
8.    Katy Kelly Fr Millard H6 -2. 1:03.58 q
9.    Makenzie Easton Sr Corner Canyon H5 -2. 1:03.78
10.    Linzy Flinders Jr North Sanpete H1 -2. 1:03.85
11.    Emme Leavitt Jr Dixie H2 -2. 1:03.91
12.    Sara Diener Sr Corner Canyon H6 -3. 1:04.40
13.    Audrey Camp Fr Millard H3 -2. 1:04.53
14.    Alyssa Fox Jr Desert Hills H4 -2. 1:04.63
15.    Maren Street So Cedar H4 -3. 1:04.91
16.    Ashlie Prince Sr Hurricane H1 -3. 1:05.67
17.    Bryn Banks Sr Canyon View H7 -2. 1:06.00
18.    Abrielle Frehner So Dixie H2 -3. 1:06.03
19.    Mia Echohawk Fr Desert Hills H6 -4. 1:06.12
20.    Brylee Bergener Fr Canyon View H1 -4. 1:06.44
21.    Yrene Heinze Jr Pine View H2 -4. 1:06.46
22.    Hayley Schoppmann Fr Cedar H4 -4. 1:06.80
23.    Abby Larkin Jr Dixie H1 -5. 1:06.98
24.    Kailey Gilbert Fr Cedar H3 -3. 1:07.56
25.    Ellie Wittwer Fr Dixie H7 -3. 1:07.60
26.    Mikayla Kimball Jr Corner Canyon H3 -4. 1:07.61
27.    Eliza Wright Fr Cedar H4 -5. 1:07.83
28.    Allison Davis Fr Hurricane H2 -5. 1:08.16
29.    Maria Josse Sr Millard H1 -6. 1:08.42
30.    Mary Langston Fr Hurricane H4 -6. 1:08.46
31.    Samantha Eagar Jr Dixie H5 -3. 1:08.50
32.    Madelyn Doyle Fr Pine View H2 -6. 1:08.55
33.    Tressa Carter Jr Enterprise H7 -4. 1:08.88
34.    India Sherman Jr Dixie H7 -5. 1:08.98
35.    Sarah Heinz Sr Snow Canyon H6 -5. 1:09.09
36.    Lydia Pace So Canyon View H3 -5. 1:09.10
37.    Rilee Judd Fr Hurricane H5 -4. 1:09.11
38.    Sarah Snow Fr Pine View H5 -5. 1:09.92
39.    Madison Westerlind Sr Corner Canyon H3 -6. 1:10.19
40.    Khari Cox So Millard H6 -6. 1:10.29
41.    Connley Hall So Snow Canyon H6 -7. 1:10.53
42.    Stephanie Weller So Desert Hills H7 -6. 1:10.70
43.    Chloe Caldwell Fr Ogden H5 -6. 1:10.83
44.    Mia Townsend Fr Parowan H1 -7. 1:11.00
45.    Karina Giblette So North Sanpete H1 -8. 1:11.25
46.    Cloey Murdock Jr Pine View H3 -7. 1:11.39
47.    Natalie Walker So Corner Canyon H7 -7. 1:12.55
48.    Hannah Snow Fr North Sanpete H4 -7. 1:13.01
49.    Elisa Boehm Fr Ogden H5 -7. 1:13.92
50.    Chesnie Roper So North Sanpete H2 -7. 1:14.14
51.    Leighnie Robb Fr Parowan H7 -8. 1:16.70
52.    Jasmine Larsen Fr Pine View H4 -8. 1:17.54
53.    Melynda Kestin So Snow Canyon H6 -8. 1:20.59
54.    Madeline Wright Fr Pine View H5 -8. 1:22.53
55.    Allison Evans So Parowan H3 -8. 1:29.00
DNS    Alyssa Ulrich Jr Parowan H2 -DNS DNS


Boy's 400 meter Varsity Heats

Heat 1
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Cameron Franklin Jr Valley 4.  51.57 q
2.    Hunter Mogensen Jr Cedar 8.  51.97 q
3.    Dallin Graf So Snow Canyon 15.  53.81
4.    Tanner Brown Jr Ogden 41.  57.44
5.    Avery Ware Sr Canyon View 42.  57.55
6.    Lincoln Dunford Sr Enterprise 60.  1:04.52
7.    Cooper Hall So Hurricane 61.  1:06.60
DNS    Kasey Hong So Corner Canyon DNS  DNS


Boy's 400 meter Varsity Heats

Heat 2
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Nelson Douglas Sr Canyon View 5.  51.59 q
2.    Cooper Kenney Jr Desert Hills 7.  51.87 q
3.    Nathan Despain So Millard 22.  54.68
4.    Eric Anderson So Cedar 33.  56.27
5.    Arik Manwaring So Corner Canyon 48.  58.13
6.    Karsten Jensen So Canyon View 50.  58.41
7.    Damien Anderson So Hurricane 57.  1:00.72
DNS    Jack Christensen Fr Dixie DNS  DNS


Boy's 400 meter Varsity Heats

Heat 3
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Braden Squires Jr Desert Hills 12.  53.02
2.    Chet Higby Sr Cedar 14.  53.38
3.    Karson Parish So North Sanpete 17.  53.85
4.    Curtis Sweeten So Desert Hills 31.  56.13
5.    Brayden Butler Sr Wasatch Academy 32.  56.13
6.    Josh Hardman Fr Pine View 45.  57.81
7.    Tyler Gardner Jr Enterprise 59.  1:02.25
DNS    Taylor Evans Fr Dixie DNS  DNS


Boy's 400 meter Varsity Heats

Heat 4
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Jared Jensen Sr Snow Canyon 10.  52.79
2.    Macen Walker Sr Pine View 13.  53.09
3.    Wyatt Roberts So North Sanpete 26.  55.70
4.    Max Bailey Jr Ogden 36.  56.61
5.    Matt Hindes So North Sanpete 39.  57.42
6.    Mitchell Fletcher So Pine View 40.  57.44
7.    Kellen Gubler Fr Hurricane 58.  1:00.79


Boy's 400 meter Varsity Heats

Heat 5
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Britt Dunnell Jr Canyon View 6.  51.72 q
2.    Alex Hansen Sr Corner Canyon 11.  52.86
3.    Josh Mendez So Desert Hills 21.  54.65
4.    Tilden Kesler Fr Millard 24.  55.52
5.    Ethan Cox Jr Snow Canyon 27.  55.80
6.    Andrew Ball So Cedar 43.  57.59
7.    Justin Bailey Jr Canyon View 55.  59.82


Boy's 400 meter Varsity Heats

Heat 6
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Zarek Proffit So Snow Canyon 2.  51.43 q
2.    Colin Tudor Sr Pine View 20.  54.39
3.    August Jacobs So Corner Canyon 25.  55.64
4.    Josh Meng Sr Hurricane 30.  56.11
5.    Austin Richards So Ogden 35.  56.35
6.    Peter Oldham Jr Corner Canyon 49.  58.28
7.    Eddie Valenzuela So Canyon View 53.  59.14


Boy's 400 meter Varsity Heats

Heat 7
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Zachary Marsden Jr Desert Hills 9.  52.19
2.    Jaron Cordova Sr Hurricane 19.  54.00
3.    Alex Callister So Dixie 34.  56.33
4.    Preston English So Dixie 46.  58.06
5.    Arik Manwaring So Corner Canyon 47.  58.13
6.    Markham Hall Fr Cedar 51.  58.51
DNS    Ron Esplin Sr Enterprise DNS  DNS


Boy's 400 meter Varsity Heats

Heat 8
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Samson Doyle Sr Pine View 1.  51.05 q
2.    Josh Koopmans Jr Dixie 29.  56.00
3.    Jansen Ence So Hurricane 37.  56.64
4.    Dallon Larsen Sr Wasatch Academy 38.  56.83
5.    Ryan Wedemeyer Fr Dixie 44.  57.77
6.    Braxton Messersmith Fr Enterprise 54.  59.16
DNS    Dallas Davidson Jr Snow Canyon DNS  DNS


Boy's 400 meter Varsity Heats

Heat 9
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Turner Koyle Sr Millard 3.  51.47 q
2.    Tanner Manwaring Sr Corner Canyon 16.  53.83
3.    Jayden Valkenburg Sr Snow Canyon 18.  54.00
4.    Gage Baird Jr Desert Hills 23.  55.40
5.    Parker Jaten Sr Pine View 28.  55.99
6.    Caleb Schofield Fr Cedar 52.  58.52
7.    Sam Boehm So Ogden 56.  1:00.47


Boy's 400 meter Varsity Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time 

1.    Samson Doyle Sr Pine View H8 -1. 51.05 q
2.    Zarek Proffit So Snow Canyon H6 -1. 51.43 q
3.    Turner Koyle Sr Millard H9 -1. 51.47 q
4.    Cameron Franklin Jr Valley H1 -1. 51.57 q
5.    Nelson Douglas Sr Canyon View H2 -1. 51.59 q
6.    Britt Dunnell Jr Canyon View H5 -1. 51.72 q
7.    Cooper Kenney Jr Desert Hills H2 -2. 51.87 q
8.    Hunter Mogensen Jr Cedar H1 -2. 51.97 q
9.    Zachary Marsden Jr Desert Hills H7 -1. 52.19
10.    Jared Jensen Sr Snow Canyon H4 -1. 52.79
11.    Alex Hansen Sr Corner Canyon H5 -2. 52.86
12.    Braden Squires Jr Desert Hills H3 -1. 53.02
13.    Macen Walker Sr Pine View H4 -2. 53.09
14.    Chet Higby Sr Cedar H3 -2. 53.38
15.    Dallin Graf So Snow Canyon H1 -3. 53.81
16.    Tanner Manwaring Sr Corner Canyon H9 -2. 53.83
17.    Karson Parish So North Sanpete H3 -3. 53.85
18.    Jayden Valkenburg Sr Snow Canyon H9 -3. 54.00
19.    Jaron Cordova Sr Hurricane H7 -2. 54.00
20.    Colin Tudor Sr Pine View H6 -2. 54.39
21.    Josh Mendez So Desert Hills H5 -3. 54.65
22.    Nathan Despain So Millard H2 -3. 54.68
23.    Gage Baird Jr Desert Hills H9 -4. 55.40
24.    Tilden Kesler Fr Millard H5 -4. 55.52
25.    August Jacobs So Corner Canyon H6 -3. 55.64
26.    Wyatt Roberts So North Sanpete H4 -3. 55.70
27.    Ethan Cox Jr Snow Canyon H5 -5. 55.80
28.    Parker Jaten Sr Pine View H9 -5. 55.99
29.    Josh Koopmans Jr Dixie H8 -2. 56.00
30.    Josh Meng Sr Hurricane H6 -4. 56.11
31.    Curtis Sweeten So Desert Hills H3 -4. 56.13
32.    Brayden Butler Sr Wasatch Academy H3 -5. 56.13
33.    Eric Anderson So Cedar H2 -4. 56.27
34.    Alex Callister So Dixie H7 -3. 56.33
35.    Austin Richards So Ogden H6 -5. 56.35
36.    Max Bailey Jr Ogden H4 -4. 56.61
37.    Jansen Ence So Hurricane H8 -3. 56.64
38.    Dallon Larsen Sr Wasatch Academy H8 -4. 56.83
39.    Matt Hindes So North Sanpete H4 -5. 57.42
40.    Mitchell Fletcher So Pine View H4 -6. 57.44
41.    Tanner Brown Jr Ogden H1 -4. 57.44
42.    Avery Ware Sr Canyon View H1 -5. 57.55
43.    Andrew Ball So Cedar H5 -6. 57.59
44.    Ryan Wedemeyer Fr Dixie H8 -5. 57.77
45.    Josh Hardman Fr Pine View H3 -6. 57.81
46.    Preston English So Dixie H7 -4. 58.06
47.    Arik Manwaring So Corner Canyon H7 -5. 58.13
48.    Arik Manwaring So Corner Canyon H2 -5. 58.13
49.    Peter Oldham Jr Corner Canyon H6 -6. 58.28
50.    Karsten Jensen So Canyon View H2 -6. 58.41
51.    Markham Hall Fr Cedar H7 -6. 58.51
52.    Caleb Schofield Fr Cedar H9 -6. 58.52
53.    Eddie Valenzuela So Canyon View H6 -7. 59.14
54.    Braxton Messersmith Fr Enterprise H8 -6. 59.16
55.    Justin Bailey Jr Canyon View H5 -7. 59.82
56.    Sam Boehm So Ogden H9 -7. 1:00.47
57.    Damien Anderson So Hurricane H2 -7. 1:00.72
58.    Kellen Gubler Fr Hurricane H4 -7. 1:00.79
59.    Tyler Gardner Jr Enterprise H3 -7. 1:02.25
60.    Lincoln Dunford Sr Enterprise H1 -6. 1:04.52
61.    Cooper Hall So Hurricane H1 -7. 1:06.60
DNS    Kasey Hong So Corner Canyon H1 -DNS DNS
DNS    Ron Esplin Sr Enterprise H7 -DNS DNS
DNS    Taylor Evans Fr Dixie H3 -DNS DNS
DNS    Jack Christensen Fr Dixie H2 -DNS DNS
DNS    Dallas Davidson Jr Snow Canyon H8 -DNS DNS


Girl's 300 Meter Hurdles Varsity Heats

Heat 1
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Hannah Stuart Fr Desert Hills 4.  47.04 q
2.    Mylee Moon So Hurricane 6.  47.09 q
3.    Lexie Leavitt So Snow Canyon 11.  50.66
4.    Kennedy Dutson So Hurricane 12.  50.72
5.    Sashika Wall So Desert Hills 17.  52.11
6.    Isabella Madsen Fr Hurricane 24.  53.76
7.    Halee Pay Fr North Sanpete 35.  1:02.15
8.    Hope Christensen Fr North Sanpete 38.  1:09.87


Girl's 300 Meter Hurdles Varsity Heats

Heat 2
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Makenzie Woolley Jr Desert Hills 5.  47.06 q
2.    Halle Anderson So Dixie 9.  50.44
3.    Kourtney Kezos Sr Dixie 15.  51.44
4.    Lina Biasi Fr Parowan 19.  52.61
5.    Carilyn Pointer So Cedar 25.  54.59
6.    Mckenzie Slaughter Fr Cedar 27.  55.13
7.    Ashton Jones So Dixie 29.  55.50
8.    Emma Egan Fr Canyon View 34.  59.02


Girl's 300 Meter Hurdles Varsity Heats

Heat 3
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Mayci Torgersen So North Sevier 3.  47.03 q
2.    Jessica Pace So Canyon View 7.  49.50 q
3.    Brianna Loya Sr Pine View 13.  50.89
4.    Abby Finlinson Jr Dixie 16.  52.07
5.    Shelby Brindley So Canyon View 20.  53.05
6.    Emma George So Desert Hills 23.  53.74
7.    Mary Ipson Fr Parowan 32.  58.13
DNS    Brooklynn Reynolds Jr Snow Canyon DNS  DNS


Girl's 300 Meter Hurdles Varsity Heats

Heat 4
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Julia Hunt Sr Cedar 2.  46.97 q
2.    Maeci Hicken Jr Hurricane 10.  50.63
3.    Ellie Shurtliff Jr Enterprise 14.  51.39
4.    Georgianna Arnell Fr Cedar 18.  52.52
5.    Aspen Clayton Fr North Sanpete 22.  53.74
6.    Sarah Lloyd So Pine View 26.  54.91
7.    Audrey Jensen So Canyon View 31.  56.44
8.    Mahayla Anderson So North Sanpete 37.  1:08.68


Girl's 300 Meter Hurdles Varsity Heats

Heat 5
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Chloe Taylor Jr Desert Hills 1.  46.49 q
2.    Brinley Hess So Cedar 8.  49.65 q
3.    Koryn Sobel Fr Cedar 21.  53.09
4.    Emma White So Corner Canyon 28.  55.22
5.    Darci Nielsen Jr Desert Hills 30.  56.14
6.    Emma Ward Fr Pine View 33.  58.78
7.    Camilla Robison So Millard 36.  1:04.44


Girl's 300 Meter Hurdles Varsity Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time 

1.    Chloe Taylor Jr Desert Hills H5 -1. 46.49 q
2.    Julia Hunt Sr Cedar H4 -1. 46.97 q
3.    Mayci Torgersen So North Sevier H3 -1. 47.03 q
4.    Hannah Stuart Fr Desert Hills H1 -1. 47.04 q
5.    Makenzie Woolley Jr Desert Hills H2 -1. 47.06 q
6.    Mylee Moon So Hurricane H1 -2. 47.09 q
7.    Jessica Pace So Canyon View H3 -2. 49.50 q
8.    Brinley Hess So Cedar H5 -2. 49.65 q
9.    Halle Anderson So Dixie H2 -2. 50.44
10.    Maeci Hicken Jr Hurricane H4 -2. 50.63
11.    Lexie Leavitt So Snow Canyon H1 -3. 50.66
12.    Kennedy Dutson So Hurricane H1 -4. 50.72
13.    Brianna Loya Sr Pine View H3 -3. 50.89
14.    Ellie Shurtliff Jr Enterprise H4 -3. 51.39
15.    Kourtney Kezos Sr Dixie H2 -3. 51.44
16.    Abby Finlinson Jr Dixie H3 -4. 52.07
17.    Sashika Wall So Desert Hills H1 -5. 52.11
18.    Georgianna Arnell Fr Cedar H4 -4. 52.52
19.    Lina Biasi Fr Parowan H2 -4. 52.61
20.    Shelby Brindley So Canyon View H3 -5. 53.05
21.    Koryn Sobel Fr Cedar H5 -3. 53.09
22.    Aspen Clayton Fr North Sanpete H4 -5. 53.74
23.    Emma George So Desert Hills H3 -6. 53.74
24.    Isabella Madsen Fr Hurricane H1 -6. 53.76
25.    Carilyn Pointer So Cedar H2 -5. 54.59
26.    Sarah Lloyd So Pine View H4 -6. 54.91
27.    Mckenzie Slaughter Fr Cedar H2 -6. 55.13
28.    Emma White So Corner Canyon H5 -4. 55.22
29.    Ashton Jones So Dixie H2 -7. 55.50
30.    Darci Nielsen Jr Desert Hills H5 -5. 56.14
31.    Audrey Jensen So Canyon View H4 -7. 56.44
32.    Mary Ipson Fr Parowan H3 -7. 58.13
33.    Emma Ward Fr Pine View H5 -6. 58.78
34.    Emma Egan Fr Canyon View H2 -8. 59.02
35.    Halee Pay Fr North Sanpete H1 -7. 1:02.15
36.    Camilla Robison So Millard H5 -7. 1:04.44
37.    Mahayla Anderson So North Sanpete H4 -8. 1:08.68
38.    Hope Christensen Fr North Sanpete H1 -8. 1:09.87
DNS    Brooklynn Reynolds Jr Snow Canyon H3 -DNS DNS


Boy's 300 Meter Hurdles Varsity Heats

Heat 1
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Braydon Cavalieri Jr Canyon View 2.  41.52 q
2.    Kire Goulding So Desert Hills 6.  43.56 q
3.    Spencer Carlile Fr Dixie 8.  43.84 q
4.    Chad Roundy Jr Dixie 16.  46.67
5.    Brandon Foley Fr Cedar 25.  48.07
6.    Ben Cottam Sr Wasatch Academy 26.  48.22
7.    Logan Stilson Fr Cedar 29.  50.43
DNS    Jonathan Roundy So Dixie DNS  DNS


Boy's 300 Meter Hurdles Varsity Heats

Heat 2
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Tate Denos Jr Desert Hills 3.  42.62 q
2.    Mosiah Worth So Cedar 10.  44.15
3.    Caleb Weaver Sr Cedar 11.  45.00
4.    Brage Anderson Jr North Sanpete 15.  46.30
5.    Carson Smith Jr Dixie 19.  47.25
6.    Kaiden Roberts Fr Desert Hills 20.  47.31
7.    Tyce Davies So Millard 28.  49.90
8.    Cache Bertschi Jr Dixie 32.  52.25


Boy's 300 Meter Hurdles Varsity Heats

Heat 3
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Trenton Stapley Sr Canyon View 7.  43.84 q
2.    James McArthur So Pine View 12.  45.03
3.    Kenneth Moore Fr Hurricane 13.  45.16
4.    Bodie Bostwick Jr Snow Canyon 18.  46.97
5.    Kendall Jones So Enterprise 22.  47.48
DNS    Brayden Johnson Jr Millard DNS  DNS
DNS    Jaxon Chepkwurui Sr Pine View DNS  DNS
DNS    Kaden Gale So Parowan DNS  DNS


Boy's 300 Meter Hurdles Varsity Heats

Heat 4
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Jake McArthur Sr Pine View 1.  40.43 q
2.    Jorge Sanchez Sr Hurricane 4.  42.83 q
3.    Kevin Crawley Jr Cedar 9.  43.91
4.    Tyler Jessop So Snow Canyon 21.  47.46
5.    Jaron Woodruff Jr Pine View 24.  47.75
6.    Kobe Brunson So Millard 31.  51.72
7.    Michael Pearce So North Sanpete 33.  56.32
DNS    Bowen Cluff So Desert Hills DNS  DNS


Boy's 300 Meter Hurdles Varsity Heats

Heat 5
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Colby Hughes Sr Hurricane 5.  43.26 q
2.    Carson Fox Sr Millard 14.  45.66
3.    Lyle Prince Sr Cedar 17.  46.77
4.    Dayne Stewart Jr Millard 23.  47.54
5.    Brighton Bingham Fr Desert Hills 27.  49.15
6.    Michael McCarter Jr Corner Canyon 30.  51.55
7.    Ashton Gardner Fr Enterprise 34.  58.34
DNS    Logan Orr Sr Corner Canyon DNS  DNS


Boy's 300 Meter Hurdles Varsity Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time 

1.    Jake McArthur Sr Pine View H4 -1. 40.43 q
2.    Braydon Cavalieri Jr Canyon View H1 -1. 41.52 q
3.    Tate Denos Jr Desert Hills H2 -1. 42.62 q
4.    Jorge Sanchez Sr Hurricane H4 -2. 42.83 q
5.    Colby Hughes Sr Hurricane H5 -1. 43.26 q
6.    Kire Goulding So Desert Hills H1 -2. 43.56 q
7.    Trenton Stapley Sr Canyon View H3 -1. 43.84 q
8.    Spencer Carlile Fr Dixie H1 -3. 43.84 q
9.    Kevin Crawley Jr Cedar H4 -3. 43.91
10.    Mosiah Worth So Cedar H2 -2. 44.15
11.    Caleb Weaver Sr Cedar H2 -3. 45.00
12.    James McArthur So Pine View H3 -2. 45.03
13.    Kenneth Moore Fr Hurricane H3 -3. 45.16
14.    Carson Fox Sr Millard H5 -2. 45.66
15.    Brage Anderson Jr North Sanpete H2 -4. 46.30
16.    Chad Roundy Jr Dixie H1 -4. 46.67
17.    Lyle Prince Sr Cedar H5 -3. 46.77
18.    Bodie Bostwick Jr Snow Canyon H3 -4. 46.97
19.    Carson Smith Jr Dixie H2 -5. 47.25
20.    Kaiden Roberts Fr Desert Hills H2 -6. 47.31
21.    Tyler Jessop So Snow Canyon H4 -4. 47.46
22.    Kendall Jones So Enterprise H3 -5. 47.48
23.    Dayne Stewart Jr Millard H5 -4. 47.54
24.    Jaron Woodruff Jr Pine View H4 -5. 47.75
25.    Brandon Foley Fr Cedar H1 -5. 48.07
26.    Ben Cottam Sr Wasatch Academy H1 -6. 48.22
27.    Brighton Bingham Fr Desert Hills H5 -5. 49.15
28.    Tyce Davies So Millard H2 -7. 49.90
29.    Logan Stilson Fr Cedar H1 -7. 50.43
30.    Michael McCarter Jr Corner Canyon H5 -6. 51.55
31.    Kobe Brunson So Millard H4 -6. 51.72
32.    Cache Bertschi Jr Dixie H2 -8. 52.25
33.    Michael Pearce So North Sanpete H4 -7. 56.32
34.    Ashton Gardner Fr Enterprise H5 -7. 58.34
DNS    Logan Orr Sr Corner Canyon H5 -DNS DNS
DNS    Bowen Cluff So Desert Hills H4 -DNS DNS
DNS    Brayden Johnson Jr Millard H3 -DNS DNS
DNS    Jaxon Chepkwurui Sr Pine View H3 -DNS DNS
DNS    Kaden Gale So Parowan H3 -DNS DNS
DNS    Jonathan Roundy So Dixie H1 -DNS DNS


Girl's Sprint Medley Relay 2-2-4-8 Varsity Timed Finals
Overall    Team  Time Score

1.    Hurricane A Hurricane 4:27.80 10  
2.    North Sanpete A North Sanpete 4:38.39 8  
3.    Cedar A Cedar 4:43.57 6  
4.    Parowan A Parowan 4:48.48 5  
5.    Canyon View A Canyon View 5:09.23 4  
DNS    Millard A Millard DNS    
DNS    Snow Canyon A Snow Canyon DNS    


Boy's Sprint Medley Relay 2-2-4-8 Varsity Timed Finals
Overall    Team  Time Score

1.    Cedar A Cedar 3:42.17 10  
2.    Hurricane A Hurricane 3:44.44 8  
3.    Dixie A Dixie 3:59.68 6  
4.    Millard A Millard 4:00.26 5  
5.    Pine View A Pine View 4:09.30 4  
6.    Wasatch Academy A Wasatch Academy 4:12.33 3  
7.    Snow Canyon A Snow Canyon 4:13.46 2  
DNS    North Sanpete A North Sanpete DNS    


Girl's 200 meter Varsity Heats

Heat 1
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Samantha Martinez Sr Desert Hills 9.  28.45 -1.9
2.    Cambridge Wood So Cedar 21.  29.16 -1.9
3.    Jayden Baker Jr Hurricane 26.  29.44 -1.9
4.    Sydney Clifford Fr Hurricane 36.  30.03 -1.9
5.    Madison Westerlind Sr Corner Canyon 43.  30.54 -1.9
6.    Leighnie Robb Fr Parowan 57.  31.86 -1.9
7.    Whitney Larson Fr North Sanpete 59.  32.74 -1.9
DNS    Jaicelyn Losee Jr Snow Canyon DNS  DNS -1.9


Girl's 200 meter Varsity Heats

Heat 2
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Emma Bagley So Corner Canyon 18.  29.04 -0.8
2.    Makenzie Easton Sr Corner Canyon 20.  29.14 -0.8
3.    Jada Chepkwurui So Pine View 33.  29.91 -0.8
4.    Jenna Welch So Desert Hills 39.  30.23 -0.8
5.    Cara McAffee Jr Pine View 44.  30.71 -0.8
6.    Ellie Wittwer Fr Dixie 50.  30.88 -0.8
7.    Katelyn Larsen So Dixie 58.  32.15 -0.8
DNS    Jocelyn Dean