2023 Bingham & Riverton @ Herriman
Herriman High School
Herriman, UT
March 15, 2023

Girl's 100 Meter Hurdles Jr. Varsity Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Janae Limb Sr Herriman HS 11.  24.62    
2.    Stella Smuin So Herriman HS 12.  25.73    
3.    Sadie Black Fr Riverton HS 13.  28.52    
4.    Olivia Chamberlain So Bingham HS 14.  29.17    
5.    Hannah Dyal So Bingham HS 15.  32.39    
DNS    Ariana Yanguez Fr Bingham HS DNS  DNS    


Girl's 100 Meter Hurdles Jr. Varsity Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Tianna Jolley So Bingham HS 7.  21.83 2  
2.    Pyper Van Leeuwen So Riverton HS 8.  21.85 1  
3.    Sariah Drais Fr Riverton HS 9.  23.26    
4.    Alexandra Franklin So Bingham HS 10.  23.64    
DNS    Emily Reinoso Jr Herriman HS DNS  DNS    
DNS    Lydia Ferguson Sr Herriman HS DNS  DNS    


Girl's 100 Meter Hurdles Jr. Varsity Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Alexis Shelton Jr Bingham HS 1.  17.34 10  
2.    Tessa Densley Sr Bingham HS 2.  17.43 8  
3.    Hailey Harvie So Herriman HS 3.  18.37 6  
4.    Brynlee Glauser Jr Bingham HS 4.  18.45 5  
5.    Brooklyn Bourne Jr Bingham HS 5.  18.71 4  
6.    Annie Peterson Jr Bingham HS 6.  19.52 3  


Girl's 100 Meter Hurdles Jr. Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time  Wind Score

1.    Alexis Shelton Jr Bingham HS S3 -1. 17.34 10  
2.    Tessa Densley Sr Bingham HS S3 -2. 17.43 8  
3.    Hailey Harvie So Herriman HS S3 -3. 18.37 6  
4.    Brynlee Glauser Jr Bingham HS S3 -4. 18.45 5  
5.    Brooklyn Bourne Jr Bingham HS S3 -5. 18.71 4  
6.    Annie Peterson Jr Bingham HS S3 -6. 19.52 3  
7.    Tianna Jolley So Bingham HS S2 -1. 21.83 2  
8.    Pyper Van Leeuwen So Riverton HS S2 -2. 21.85 1  
9.    Sariah Drais Fr Riverton HS S2 -3. 23.26    
10.    Alexandra Franklin So Bingham HS S2 -4. 23.64    
11.    Janae Limb Sr Herriman HS S1 -1. 24.62    
12.    Stella Smuin So Herriman HS S1 -2. 25.73    
13.    Sadie Black Fr Riverton HS S1 -3. 28.52    
14.    Olivia Chamberlain So Bingham HS S1 -4. 29.17    
15.    Hannah Dyal So Bingham HS S1 -5. 32.39    
DNS    Ariana Yanguez Fr Bingham HS S1 -DNS DNS    
DNS    Emily Reinoso Jr Herriman HS S2 -DNS DNS    
DNS    Lydia Ferguson Sr Herriman HS S2 -DNS DNS    


Boy's 110 Meter Hurdles Jr. Varsity Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Marcus Bates So Bingham HS 8.  21.78 1  
2.    Hyrum Horne Jr Riverton HS 13.  23.39    
3.    Ian Campbell So Bingham HS 14.  24.58    
4.    Caleb Twitchell So Herriman HS 16.  25.85    
DNS    Quinn Olsen Fr Herriman HS DNS  DNS    
DNS    Camden Tibbitts Jr Herriman HS DNS  DNS    


Boy's 110 Meter Hurdles Jr. Varsity Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Tad Frederick Sr Riverton HS 2.  17.10 8  
2.    Dejan Richards So Riverton HS 3.  17.49 6  
3.    Leland Evans Jr Bingham HS 6.  20.52 3  
4.    Lucas Hayes Jr Herriman HS 9.  22.71    
5.    James Denning So Herriman HS 10.  22.81    
DNS    Wyatt Sorenson Sr Riverton HS DNS  DNS    


Boy's 110 Meter Hurdles Jr. Varsity Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Maxwell Cannon Sr Herriman HS 1.  16.77 10  
2.    Caleb Huff Jr Bingham HS 4.  18.40 5  
3.    Wyatt Barker Jr Riverton HS 5.  20.32 4  
4.    Matt Philbrick Sr Bingham HS 7.  21.04 2  
5.    Landon Stout So Riverton HS 11.  23.10    
6.    Lukas Peterson Jr Bingham HS 12.  23.17    
7.    Ryan Clark So Bingham HS 15.  24.62    


Boy's 110 Meter Hurdles Jr. Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time  Wind Score

1.    Maxwell Cannon Sr Herriman HS S3 -1. 16.77 10  
2.    Tad Frederick Sr Riverton HS S2 -1. 17.10 8  
3.    Dejan Richards So Riverton HS S2 -2. 17.49 6  
4.    Caleb Huff Jr Bingham HS S3 -2. 18.40 5  
5.    Wyatt Barker Jr Riverton HS S3 -3. 20.32 4  
6.    Leland Evans Jr Bingham HS S2 -3. 20.52 3  
7.    Matt Philbrick Sr Bingham HS S3 -4. 21.04 2  
8.    Marcus Bates So Bingham HS S1 -1. 21.78 1  
9.    Lucas Hayes Jr Herriman HS S2 -4. 22.71    
10.    James Denning So Herriman HS S2 -5. 22.81    
11.    Landon Stout So Riverton HS S3 -5. 23.10    
12.    Lukas Peterson Jr Bingham HS S3 -6. 23.17    
13.    Hyrum Horne Jr Riverton HS S1 -2. 23.39    
14.    Ian Campbell So Bingham HS S1 -3. 24.58    
15.    Ryan Clark So Bingham HS S3 -7. 24.62    
16.    Caleb Twitchell So Herriman HS S1 -4. 25.85    
DNS    Wyatt Sorenson Sr Riverton HS S2 -DNS DNS    
DNS    Quinn Olsen Fr Herriman HS S1 -DNS DNS    
DNS    Camden Tibbitts Jr Herriman HS S1 -DNS DNS    


Girl's 100 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Isabella Williams So Bingham HS 17.  14.51    
2.    Abby Tullis Fr Bingham HS 19.  14.64    
3.    Kelsey Warren Fr Bingham HS 25.  14.88    
4.    Danyel Weaver Jr Bingham HS 44.  15.94    
5.    Aryn Weaver Fr Bingham HS 54.  16.33    
DNS    Sage Chaffin Jr Bingham High School DNS  DNS    
DNS    Brynlee Warren Jr Bingham HS DNS  DNS    


Girl's 100 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Elizabeth Tanner Sr Bingham HS 20.  14.69    
2.    Mara Spigrelli Jr Bingham HS 35.  15.33    
3.    Molly South So Bingham HS 43.  15.84    
4.    Ellyse Staley Fr Bingham HS 53.  16.32    
5.    Amelie Swensen So Bingham HS 59.  16.77    
DNS    Stella Smuin So Herriman HS DNS  DNS    
DNS    Karli Shelley Fr Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Jennie Schmidt So Bingham HS DNS  DNS    


Girl's 100 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Kenzie Ritter So Bingham HS 4.  13.71 5  
2.    Reagan Robb So Bingham HS 24.  14.83    
3.    Payton Richins Jr Bingham HS 46.  16.08    
4.    Addison Roundy Fr Bingham HS 48.  16.14    
5.    Gabrielle Owens Fr Bingham HS 56.  16.47    
6.    Franki Paterakis Fr Bingham HS 61.  17.09    
DNS    Adelaide Pogue Fr Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Karina Reyes So Bingham HS DNS  DNS    


Girl's 100 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 4
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Addison Millett So Bingham HS 11.  14.22    
2.    McKayla Mamalis Fr Bingham HS 38.  15.49    
3.    Rylan Marin Jr Bingham HS 40.  15.62    
4.    Ali Owens So Bingham HS 42.  15.75    
5.    Evelyn McKee Jr Bingham HS 45.  16.06    
6.    Audrey Lerud Jr Bingham HS 52.  16.23    
7.    Brinley Johansen So Bingham HS 64.  17.95    
DNS    Aubrianna Jensen Jr Bingham HS DNS  DNS    


Girl's 100 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 5
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Sonia Eccles Fr Bingham HS 14.  14.32    
2.    Kimberly Hall So Bingham HS 23.  14.78    
3.    Dana Dykstra So Bingham HS 30.  14.99    
4.    Sarah Harman So Bingham HS 47.  16.10    
5.    Lacey Huntsman Fr Bingham HS 65.  18.09    
DNS    Talia Duncan Fr Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Reilly Hille Jr Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Caroline Goncalves Sr Bingham HS DNS  DNS    


Girl's 100 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 6
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Summer Richards So Riverton HS 7.  13.80 2  
2.    Allie Brown Fr Bingham HS 27.  14.92    
3.    Jazlynn Chavez Sr Bingham HS 33.  15.28    
4.    Sariah Drais Fr Riverton HS 39.  15.61    
5.    Karina Beesley So Bingham HS 51.  16.20    
6.    Megan Delcambre So Bingham HS 60.  16.79    
7.    Sage Chaffin Jr Bingham HS 67.  18.95    
8.    Addison Bliss Fr Bingham HS 68.  19.41    


Girl's 100 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 7
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Gabriella Fenn Jr Riverton HS 13.  14.25    
2.    Analei Chu Shing Sr Riverton HS 22.  14.78    
3.    Brianna Twitchell Sr Herriman HS 36.  15.42    
4.    Emily Reinoso Jr Herriman HS 41.  15.65    
5.    Kennedy Nielson So Herriman HS 57.  16.57    
6.    Emalia Chu Shing Fr Riverton HS 62.  17.21    
7.    Penny Little Fr Herriman HS 66.  18.65    
DNS    Cali Aldrege Sr Bingham HS DNS  DNS    


Girl's 100 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 8
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Kylie Ervin Jr Riverton HS 2.  13.54 8  
2.    Pyper Van Leeuwen So Riverton HS 6.  13.80 3  
3.    Maelyn Johnson Fr Herriman HS 10.  14.21    
4.    Kaylee Arsenault So Herriman HS 29.  14.93    
5.    Tessa Dumas Fr Herriman HS 50.  16.19    
6.    Abbie Wilson Sr Riverton HS 58.  16.59    
DNS    Adallyn Anderson So Herriman HS DNS  DNS    
DNS    Hailey Harvie So Herriman HS DNS  DNS    


Girl's 100 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 9
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Kate Garner Jr Herriman HS 3.  13.70 6  
2.    Reese Lewis Fr Riverton HS 5.  13.75 4  
3.    Kaitlyn Carroll So Bingham HS 18.  14.54    
4.    Linda Curtis Sr Riverton HS 21.  14.74    
5.    Demi Calder Jr Bingham HS 26.  14.89    
6.    Maya Diede Sr Riverton HS 31.  15.05    
7.    Alithia Pei So Herriman HS 49.  16.18    
DNS    Madeline Miller Jr Riverton HS DNS  DNS    


Girl's 100 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 10
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Nicole Coy Jr Riverton HS 28.  14.93    
2.    Emmi Borg Jr Riverton HS 32.  15.16    
3.    Janae Limb Sr Herriman HS 34.  15.31    
4.    Megan Butler So Bingham HS 37.  15.43    
5.    Chloe Burton Fr Riverton HS 55.  16.46    
6.    Ashley Harvey Sr Bingham HS 63.  17.60    
7.    Bailee Anderson So Bingham HS 69.  20.90    
DNS    Cambryn Millet Jr Bingham HS DNS  DNS    


Girl's 100 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 11
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Kaitlyn Durham So Bingham HS 1.  13.51 10  
2.    Carly Pace Sr Bingham HS 8.  14.05 1  
3.    Remi Hall Jr Bingham HS 9.  14.11    
4.    Aaleiah Porter-Gyll Jr Herriman HS 12.  14.25    
5.    Zoe Parkinson So Bingham HS 15.  14.38    
6.    Ziya Davis So Bingham HS 16.  14.44    
DNS    Andrea Amoah Jr Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Angelina Appel Jr Bingham HS DNS  DNS    


Girl's 100 meter Jr. Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time  Wind Score

1.    Kaitlyn Durham So Bingham HS S11 -1. 13.51 10  
2.    Kylie Ervin Jr Riverton HS S8 -1. 13.54 8  
3.    Kate Garner Jr Herriman HS S9 -1. 13.70 6  
4.    Kenzie Ritter So Bingham HS S3 -1. 13.71 5  
5.    Reese Lewis Fr Riverton HS S9 -2. 13.75 4  
6.    Pyper Van Leeuwen So Riverton HS S8 -2. 13.80 3  
7.    Summer Richards So Riverton HS S6 -1. 13.80 2  
8.    Carly Pace Sr Bingham HS S11 -2. 14.05 1  
9.    Remi Hall Jr Bingham HS S11 -3. 14.11    
10.    Maelyn Johnson Fr Herriman HS S8 -3. 14.21    
11.    Addison Millett So Bingham HS S4 -1. 14.22    
12.    Aaleiah Porter-Gyll Jr Herriman HS S11 -4. 14.25    
13.    Gabriella Fenn Jr Riverton HS S7 -1. 14.25    
14.    Sonia Eccles Fr Bingham HS S5 -1. 14.32    
15.    Zoe Parkinson So Bingham HS S11 -5. 14.38    
16.    Ziya Davis So Bingham HS S11 -6. 14.44    
17.    Isabella Williams So Bingham HS S1 -1. 14.51    
18.    Kaitlyn Carroll So Bingham HS S9 -3. 14.54    
19.    Abby Tullis Fr Bingham HS S1 -2. 14.64    
20.    Elizabeth Tanner Sr Bingham HS S2 -1. 14.69    
21.    Linda Curtis Sr Riverton HS S9 -4. 14.74    
22.    Analei Chu Shing Sr Riverton HS S7 -2. 14.78    
23.    Kimberly Hall So Bingham HS S5 -2. 14.78    
24.    Reagan Robb So Bingham HS S3 -2. 14.83    
25.    Kelsey Warren Fr Bingham HS S1 -3. 14.88    
26.    Demi Calder Jr Bingham HS S9 -5. 14.89    
27.    Allie Brown Fr Bingham HS S6 -2. 14.92    
28.    Nicole Coy Jr Riverton HS S10 -1. 14.93    
29.    Kaylee Arsenault So Herriman HS S8 -4. 14.93    
30.    Dana Dykstra So Bingham HS S5 -3. 14.99    
31.    Maya Diede Sr Riverton HS S9 -6. 15.05    
32.    Emmi Borg Jr Riverton HS S10 -2. 15.16    
33.    Jazlynn Chavez Sr Bingham HS S6 -3. 15.28    
34.    Janae Limb Sr Herriman HS S10 -3. 15.31    
35.    Mara Spigrelli Jr Bingham HS S2 -2. 15.33    
36.    Brianna Twitchell Sr Herriman HS S7 -3. 15.42    
37.    Megan Butler So Bingham HS S10 -4. 15.43    
38.    McKayla Mamalis Fr Bingham HS S4 -2. 15.49    
39.    Sariah Drais Fr Riverton HS S6 -4. 15.61    
40.    Rylan Marin Jr Bingham HS S4 -3. 15.62    
41.    Emily Reinoso Jr Herriman HS S7 -4. 15.65    
42.    Ali Owens So Bingham HS S4 -4. 15.75    
43.    Molly South So Bingham HS S2 -3. 15.84    
44.    Danyel Weaver Jr Bingham HS S1 -4. 15.94    
45.    Evelyn McKee Jr Bingham HS S4 -5. 16.06    
46.    Payton Richins Jr Bingham HS S3 -3. 16.08    
47.    Sarah Harman So Bingham HS S5 -4. 16.10    
48.    Addison Roundy Fr Bingham HS S3 -4. 16.14    
49.    Alithia Pei So Herriman HS S9 -7. 16.18    
50.    Tessa Dumas Fr Herriman HS S8 -5. 16.19    
51.    Karina Beesley So Bingham HS S6 -5. 16.20    
52.    Audrey Lerud Jr Bingham HS S4 -6. 16.23    
53.    Ellyse Staley Fr Bingham HS S2 -4. 16.32    
54.    Aryn Weaver Fr Bingham HS S1 -5. 16.33    
55.    Chloe Burton Fr Riverton HS S10 -5. 16.46    
56.    Gabrielle Owens Fr Bingham HS S3 -5. 16.47    
57.    Kennedy Nielson So Herriman HS S7 -5. 16.57    
58.    Abbie Wilson Sr Riverton HS S8 -6. 16.59    
59.    Amelie Swensen So Bingham HS S2 -5. 16.77    
60.    Megan Delcambre So Bingham HS S6 -6. 16.79    
61.    Franki Paterakis Fr Bingham HS S3 -6. 17.09    
62.    Emalia Chu Shing Fr Riverton HS S7 -6. 17.21    
63.    Ashley Harvey Sr Bingham HS S10 -6. 17.60    
64.    Brinley Johansen So Bingham HS S4 -7. 17.95    
65.    Lacey Huntsman Fr Bingham HS S5 -5. 18.09    
66.    Penny Little Fr Herriman HS S7 -7. 18.65    
67.    Sage Chaffin Jr Bingham HS S6 -7. 18.95    
68.    Addison Bliss Fr Bingham HS S6 -8. 19.41    
69.    Bailee Anderson So Bingham HS S10 -7. 20.90    
DNS    Adelaide Pogue Fr Bingham HS S3 -DNS DNS    
DNS    Talia Duncan Fr Bingham HS S5 -DNS DNS    
DNS    Stella Smuin So Herriman HS S2 -DNS DNS    
DNS    Adallyn Anderson So Herriman HS S8 -DNS DNS    
DNS    Sage Chaffin Jr Bingham High School S1 -DNS DNS    
DNS    Brynlee Warren Jr Bingham HS S1 -DNS DNS    
DNS    Karli Shelley Fr Bingham HS S2 -DNS DNS    
DNS    Karina Reyes So Bingham HS S3 -DNS DNS    
DNS    Reilly Hille Jr Bingham HS S5 -DNS DNS    
DNS    Cali Aldrege Sr Bingham HS S7 -DNS DNS    
DNS    Jennie Schmidt So Bingham HS S2 -DNS DNS    
DNS    Aubrianna Jensen Jr Bingham HS S4 -DNS DNS    
DNS    Cambryn Millet Jr Bingham HS S10 -DNS DNS    
DNS    Caroline Goncalves Sr Bingham HS S5 -DNS DNS    
DNS    Andrea Amoah Jr Bingham HS S11 -DNS DNS    
DNS    Hailey Harvie So Herriman HS S8 -DNS DNS    
DNS    Angelina Appel Jr Bingham HS S11 -DNS DNS    
DNS    Madeline Miller Jr Riverton HS S9 -DNS DNS    


Boy's 100 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Brayden Whitehead Sr Bingham HS 8.  11.85 1  
2.    Grant Willson Sr Bingham HS 26.  12.37    
3.    Ethan Williams Sr Bingham HS 36.  12.56    
4.    Jackson Whitehead So Bingham HS 48.  12.80    
5.    Trevor Williams So Bingham HS 54.  12.91    
6.    Elyas Weaver Fr Bingham HS 111.  15.38    
DNS    Vincent Wong Fr Bingham HS DNS  DNS    


Boy's 100 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Bronx Walker Jr Bingham HS 10.  11.89    
2.    Ryker Tenney Jr Bingham HS 28.  12.39    
3.    Jacob Tanner Sr Bingham HS 96.  14.30    
DNS    Ryan Tullis Jr Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Lucas Talbot So Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Aiden Tanner Fr Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Jordan Thurman Fr Bingham HS DNS  DNS    


Boy's 100 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Chase Swensen Jr Bingham HS 18.  12.12    
2.    William Smith So Bingham HS 44.  12.74    
3.    Bryson Spoelstra So Bingham HS 86.  13.85    
DNS    Quinton Sevy Jr Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Parker Stanley Fr Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Luke Stepan Fr Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Russell Storm So Bingham HS DNS  DNS    


Boy's 100 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 4
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Kyle Schmidt Jr Bingham HS 12.  11.97    
2.    Preston Ricks Fr Bingham HS 44.  12.74    
3.    William Robbins Fr Bingham HS 63.  13.18    
4.    Boston Richards Jr Bingham HS 79.  13.59    
5.    Zachary Richards Jr Bingham HS 97.  14.32    
6.    Tate Riding Fr Bingham HS 107.  14.76    
DNS    Miles Richards Fr Bingham HS DNS  DNS    


Boy's 100 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 5
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Devan Pierce So Bingham HS 24.  12.34    
2.    Denzel Peoples Fr Bingham HS 52.  12.86    
3.    Corbin Rich Sr Bingham HS 65.  13.23    
4.    Stetson Jones So Herriman HS 69.  13.31    
DNS    Zach Peterson Jr Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Bridger Pedroza So Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Ethan Peterson So Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Thomas Rains Fr Bingham HS DNS  DNS    


Boy's 100 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 6
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Carson Sudbury Jr Bingham HS 7.  11.80 2  
2.    Kamryn Moore So Bingham HS 20.  12.22    
3.    Brock Murdock So Bingham HS 46.  12.78    
4.    Raeli Masina Fr Bingham HS 58.  13.02    
5.    Will Stilson Herriman HS 68.  13.30    
6.    Conor McNeff Jr Bingham HS 104.  14.69    
7.    Calvin Miller Fr Bingham HS 108.  14.80    
DNS    Dane Nelson-Julander Fr Bingham HS DNS  DNS    


Boy's 100 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 7
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    James Lowther Jr Bingham HS 11.  11.95    
2.    Maddox Lott Fr Bingham HS 57.  12.97    
3.    Jack Loveridge Jr Bingham HS 78.  13.56    
4.    Toa Roberts Fr Herriman HS 85.  13.75    
5.    Chandler Lerud So Bingham HS 92.  14.06    
6.    Malik Lucero So Bingham HS 112.  15.70    
DNS    Josh Lambert Jr Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Jacob Lane Sr Bingham HS DNS  DNS    


Boy's 100 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 8
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    John Kulimushi Fr Bingham HS 115.  1:50.17    
2.    Miles Jeppson So Bingham HS 116.  1:50.44    
3.    Tae Ji Jewkes Jr Bingham HS 117.  1:50.54    
4.    Alex Kartchner Sr Bingham HS 118.  1:50.82    
DNS    Duncan Irion Fr Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Preston Jack Fr Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Bentley Kartchner Fr Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Spencer Jeppson Sr Bingham HS DNS  DNS    


Boy's 100 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 9
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Owen Howes Jr Bingham HS 3.  11.58 5 .500
2.    Dylan Golder Fr Bingham HS 19.  12.19    
3.    Aliel Hernandez So Bingham HS 53.  12.87    
4.    Jaron Hall Jr Bingham HS 61.  13.13    
5.    Jacob Hall Fr Bingham HS 83.  13.67    
6.    Imaj Hagan Jr Herriman HS 88.  13.89    
DNS    Justin Huynah So Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Kaleb Gunnell Fr Bingham HS DNS  DNS    


Boy's 100 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 10
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Caden Fisher So Bingham HS 72.  13.37    
2.    Taylor Fuhriman Sr Bingham HS 90.  13.92    
3.    Logan Fuhriman So Bingham HS 91.  14.00    
4.    Tlaloc Garcia So Bingham HS 114.  16.72    
DNS    Michael Robinson Fr Riverton HS DNS  DNS    
DNS    Corbin Gee So Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Dylan Findley Sr Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Jace Keltch Fr Herriman HS DNS  DNS    


Boy's 100 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 11
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Derek Ratliff Jr Riverton HS 9.  11.86    
2.    Brody Dean So Bingham HS 95.  14.29    
3.    Liam Cowan Fr Bingham HS 113.  15.96    
DNS    Jeffrey Conover So Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Luke Corfield So Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Samuel Davitt So Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Hayden Day Jr Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Christopher Doria Fr Bingham HS DNS  DNS    


Boy's 100 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 12
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Nathan Barlocker Sr Bingham HS 17.  12.10    
2.    Elliott Bawden Sr Bingham HS 29.  12.40    
3.    Josh Lewis Jr Riverton HS 30.  12.41    
4.    Evan Burton Jr Riverton HS 33.  12.44    
5.    Jacob Prescot Jr Herriman HS 55.  12.93    
6.    Marcus Bates So Bingham HS 73.  13.42    
7.    Justin Whitaker Sr Herriman HS 84.  13.68    
DNS    Aiden Carroll Sr Bingham HS DNS  DNS    


Boy's 100 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 13
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Brandon Burgess Sr Bingham HS 16.  12.06    
2.    Kennan Allred So Bingham HS 51.  12.86    
3.    Dallin Young Sr Herriman HS 59.  13.07    
4.    Ruger Wojchowski Fr Herriman HS 80.  13.61    
5.    Tyler Weiss So Herriman HS 93.  14.06    
6.    Alex Worthington Sr Herriman HS 106.  14.76    
DNS    Michael Atkinson Jr Riverton HS DNS  DNS    
DNS    Max Albrecht Sr Bingham HS DNS  DNS    


Boy's 100 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 14
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Isaac Larson Fr Herriman HS 31.  12.42    
2.    Payton Wassom Fr Herriman HS 100.  14.54    
3.    Mckay Waters So Herriman HS 102.  14.63    
4.    Mason Macentire Fr Herriman HS 103.  14.65    
5.    Asher Waite Jr Herriman HS 105.  14.69    
DNS    Devin James Coach Riverton HS DNS  DNS    
DNS    Matthew McQuivey So Riverton HS DNS  DNS    
DNS    Daniel Berg So Bingham HS DNS  DNS    


Boy's 100 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 15
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Braxton Hatch So Herriman HS 33.  12.44    
2.    Dejan Richards So Riverton HS 35.  12.46    
3.    Jordan Glover Fr Bingham HS 42.  12.72    
4.    Noah Palmer Fr Riverton HS 43.  12.73    
5.    Joseph Golen So Herriman HS 71.  13.35    
6.    Mason Greenburg Fr Herriman HS 87.  13.86    
7.    Roger Huxhold Fr Bingham HS 99.  14.49    
8.    Lucas Hayes Jr Herriman HS 110.  15.34    


Boy's 100 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 16
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Dashaun Freeman Sr Herriman HS 39.  12.63    
2.    Porter Evans So Herriman HS 77.  13.52    
3.    Jacob Barlow Fr Herriman HS 94.  14.11    
4.    Ryan Fielder So Riverton HS 101.  14.57    
5.    Jack Garret Fr Herriman HS 109.  14.88    
DNS    Samuel Woolley Sr Riverton HS DNS  DNS    
DNS    Luke Van Leeuwen Jr Riverton HS DNS  DNS    
DNS    Connor Bradley Fr Herriman HS DNS  DNS    


Boy's 100 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 17
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Zeke Kearney So Herriman HS 14.  12.00    
2.    Wyatt Sorenson Sr Riverton HS 22.  12.26    
3.    Adam Sabin So Riverton HS 32.  12.44    
4.    Braxton Cushing Sr Bingham HS 37.  12.59    
5.    Jesus Hernandez So Herriman HS 41.  12.72    
6.    Kayson Thomas So Riverton HS 59.  13.07    
7.    Collin Ralphs Jr Riverton HS 62.  13.16    
DNS    Diego Estrada So Bingham HS DNS  DNS    


Boy's 100 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 18
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Brooks Hofhine Jr Riverton HS 23.  12.27    
2.    Ryan Snedaker So Herriman HS 40.  12.69    
3.    Chandler Lawson Sr Riverton HS 49.  12.81    
4.    Wyatt Martin Fr Herriman HS 50.  12.85    
5.    Colin Boshard So Bingham HS 67.  13.30    
6.    Hyrum Horne Jr Riverton HS 70.  13.31    
7.    Noel Gonzalez Fr Riverton HS 98.  14.46    
DNS    Tyler Glenn Jr Riverton HS DNS  DNS    


Boy's 100 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 19
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Tad Frederick Sr Riverton HS 3.  11.58 5 .500
2.    Jack Butterfield So Riverton HS 38.  12.62    
3.    Ty Devine Fr Riverton HS 56.  12.95    
4.    Clyde Backman Fr Bingham HS 64.  13.21    
5.    Logan Freeman Jr Riverton HS 66.  13.28    
6.    Lewis Ferguson So Herriman HS 82.  13.66    
DNS    Adam Crandall So Riverton HS DNS  DNS    
DNS    Ben Fredrick Fr Riverton HS DNS  DNS    


Boy's 100 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 20
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Wyatt Barker Jr Riverton HS 13.  11.99    
2.    Cody Anderson Fr Riverton HS 27.  12.38    
3.    Landon Stout So Riverton HS 47.  12.79    
4.    Ryan Bingham So Riverton HS 74.  13.45    
5.    Dallin Griesemer Jr Bingham HS 75.  13.48    
6.    Crew Allman Fr Bingham HS 76.  13.50    
7.    Aiden Barneck Fr Riverton HS 81.  13.64    
8.    Xavier Ogomo Sr Herriman HS 89.  13.90    


Boy's 100 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 21
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Cameron Mamalis Sr Bingham HS 1.  11.29 10  
2.    Hunter Mehn Jr Bingham HS 2.  11.48 8  
3.    Carson Stettler Jr Bingham HS 5.  11.59 4  
4.    Jaiden Millar So Bingham HS 6.  11.67 3  
5.    Devante Stieb Jr Herriman HS 15.  12.01    
6.    Triston Brimhall Jr Bingham HS 20.  12.22    
7.    Taylor Hatch So Herriman HS 25.  12.36    
DNS    Mahonilai Havilli Jr Bingham HS DNS  DNS    


Boy's 100 meter Jr. Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time  Wind Score

1.    Cameron Mamalis Sr Bingham HS S21 -1. 11.29 10  
2.    Hunter Mehn Jr Bingham HS S21 -2. 11.48 8  
3.    Tad Frederick Sr Riverton HS S19 -1. 11.58 5 .500
3.    Owen Howes Jr Bingham HS S9 -1. 11.58 5 .500
5.    Carson Stettler Jr Bingham HS S21 -3. 11.59 4  
6.    Jaiden Millar So Bingham HS S21 -4. 11.67 3  
7.    Carson Sudbury Jr Bingham HS S6 -1. 11.80 2  
8.    Brayden Whitehead Sr Bingham HS S1 -1. 11.85 1  
9.    Derek Ratliff Jr Riverton HS S11 -1. 11.86    
10.    Bronx Walker Jr Bingham HS S2 -1. 11.89    
11.    James Lowther Jr Bingham HS S7 -1. 11.95    
12.    Kyle Schmidt Jr Bingham HS S4 -1. 11.97    
13.    Wyatt Barker Jr Riverton HS S20 -1. 11.99    
14.    Zeke Kearney So Herriman HS S17 -1. 12.00    
15.    Devante Stieb Jr Herriman HS S21 -5. 12.01    
16.    Brandon Burgess Sr Bingham HS S13 -1. 12.06    
17.    Nathan Barlocker Sr Bingham HS S12 -1. 12.10    
18.    Chase Swensen Jr Bingham HS S3 -1. 12.12    
19.    Dylan Golder Fr Bingham HS S9 -2. 12.19    
20.    Triston Brimhall Jr Bingham HS S21 -6. 12.22    
20.    Kamryn Moore So Bingham HS S6 -2. 12.22    
22.    Wyatt Sorenson Sr Riverton HS S17 -2. 12.26    
23.    Brooks Hofhine Jr Riverton HS S18 -1. 12.27    
24.    Devan Pierce So Bingham HS S5 -1. 12.34    
25.    Taylor Hatch So Herriman HS S21 -7. 12.36    
26.    Grant Willson Sr Bingham HS S1 -2. 12.37    
27.    Cody Anderson Fr Riverton HS S20 -2. 12.38    
28.    Ryker Tenney Jr Bingham HS S2 -2. 12.39    
29.    Elliott Bawden Sr Bingham HS S12 -2. 12.40    
30.    Josh Lewis Jr Riverton HS S12 -3. 12.41    
31.    Isaac Larson Fr Herriman HS S14 -1. 12.42    
32.    Adam Sabin So Riverton HS S17 -3. 12.44    
33.    Evan Burton Jr Riverton HS S12 -4. 12.44    
33.    Braxton Hatch So Herriman HS S15 -1. 12.44    
35.    Dejan Richards So Riverton HS S15 -2. 12.46    
36.    Ethan Williams Sr Bingham HS S1 -3. 12.56    
37.    Braxton Cushing Sr Bingham HS S17 -4. 12.59    
38.    Jack Butterfield So Riverton HS S19 -2. 12.62    
39.    Dashaun Freeman Sr Herriman HS S16 -1. 12.63    
40.    Ryan Snedaker So Herriman HS S18 -2. 12.69    
41.    Jesus Hernandez So Herriman HS S17 -5. 12.72    
42.    Jordan Glover Fr Bingham HS S15 -3. 12.72    
43.    Noah Palmer Fr Riverton HS S15 -4. 12.73    
44.    William Smith So Bingham HS S3 -2. 12.74    
44.    Preston Ricks Fr Bingham HS S4 -2. 12.74    
46.    Brock Murdock So Bingham HS S6 -3. 12.78    
47.    Landon Stout So Riverton HS S20 -3. 12.79    
48.    Jackson Whitehead So Bingham HS S1 -4. 12.80    
49.    Chandler Lawson Sr Riverton HS S18 -3. 12.81    
50.    Wyatt Martin Fr Herriman HS S18 -4. 12.85    
51.    Kennan Allred So Bingham HS S13 -2. 12.86    
52.    Denzel Peoples Fr Bingham HS S5 -2. 12.86    
53.    Aliel Hernandez So Bingham HS S9 -3. 12.87    
54.    Trevor Williams So Bingham HS S1 -5. 12.91    
55.    Jacob Prescot Jr Herriman HS S12 -5. 12.93    
56.    Ty Devine Fr Riverton HS S19 -3. 12.95    
57.    Maddox Lott Fr Bingham HS S7 -2. 12.97    
58.    Raeli Masina Fr Bingham HS S6 -4. 13.02    
59.    Dallin Young Sr Herriman HS S13 -3. 13.07    
59.    Kayson Thomas So Riverton HS S17 -6. 13.07    
61.    Jaron Hall Jr Bingham HS S9 -4. 13.13    
62.    Collin Ralphs Jr Riverton HS S17 -7. 13.16    
63.    William Robbins Fr Bingham HS S4 -3. 13.18    
64.    Clyde Backman Fr Bingham HS S19 -4. 13.21    
65.    Corbin Rich Sr Bingham HS S5 -3. 13.23    
66.    Logan Freeman Jr Riverton HS S19 -5. 13.28    
67.    Colin Boshard So Bingham HS S18 -5. 13.30    
68.    Will Stilson Herriman HS S6 -5. 13.30    
69.    Stetson Jones So Herriman HS S5 -4. 13.31    
70.    Hyrum Horne Jr Riverton HS S18 -6. 13.31    
71.    Joseph Golen So Herriman HS S15 -5. 13.35    
72.    Caden Fisher So Bingham HS S10 -1. 13.37    
73.    Marcus Bates So Bingham HS S12 -6. 13.42    
74.    Ryan Bingham So Riverton HS S20 -4. 13.45    
75.    Dallin Griesemer Jr Bingham HS S20 -5. 13.48    
76.    Crew Allman Fr Bingham HS S20 -6. 13.50    
77.    Porter Evans So Herriman HS S16 -2. 13.52    
78.    Jack Loveridge Jr Bingham HS S7 -3. 13.56    
79.    Boston Richards Jr Bingham HS S4 -4. 13.59    
80.    Ruger Wojchowski Fr Herriman HS S13 -4. 13.61    
81.    Aiden Barneck Fr Riverton HS S20 -7. 13.64    
82.    Lewis Ferguson So Herriman HS S19 -6. 13.66    
83.    Jacob Hall Fr Bingham HS S9 -5. 13.67    
84.    Justin Whitaker Sr Herriman HS S12 -7. 13.68    
85.    Toa Roberts Fr Herriman HS S7 -4. 13.75    
86.    Bryson Spoelstra So Bingham HS S3 -3. 13.85    
87.    Mason Greenburg Fr Herriman HS S15 -6. 13.86    
88.    Imaj Hagan Jr Herriman HS S9 -6. 13.89    
89.    Xavier Ogomo Sr Herriman HS S20 -8. 13.90    
90.    Taylor Fuhriman Sr Bingham HS S10 -2. 13.92    
91.    Logan Fuhriman So Bingham HS S10 -3. 14.00    
92.    Chandler Lerud So Bingham HS S7 -5. 14.06    
93.    Tyler Weiss So Herriman HS S13 -5. 14.06    
94.    Jacob Barlow Fr Herriman HS S16 -3. 14.11    
95.    Brody Dean So Bingham HS S11 -2. 14.29    
96.    Jacob Tanner Sr Bingham HS S2 -3. 14.30    
97.    Zachary Richards Jr Bingham HS S4 -5. 14.32    
98.    Noel Gonzalez Fr Riverton HS S18 -7. 14.46    
99.    Roger Huxhold Fr Bingham HS S15 -7. 14.49    
100.    Payton Wassom Fr Herriman HS S14 -2. 14.54    
101.    Ryan Fielder So Riverton HS S16 -4. 14.57    
102.    Mckay Waters So Herriman HS S14 -3. 14.63    
103.    Mason Macentire Fr Herriman HS S14 -4. 14.65    
104.    Conor McNeff Jr Bingham HS S6 -6. 14.69    
105.    Asher Waite Jr Herriman HS S14 -5. 14.69    
106.    Alex Worthington Sr Herriman HS S13 -6. 14.76    
107.    Tate Riding Fr Bingham HS S4 -6. 14.76    
108.    Calvin Miller Fr Bingham HS S6 -7. 14.80    
109.    Jack Garret Fr Herriman HS S16 -5. 14.88    
110.    Lucas Hayes Jr Herriman HS S15 -8. 15.34    
111.    Elyas Weaver Fr Bingham HS S1 -6. 15.38    
112.    Malik Lucero So Bingham HS S7 -6. 15.70    
113.    Liam Cowan Fr Bingham HS S11 -3. 15.96    
114.    Tlaloc Garcia So Bingham HS S10 -4. 16.72    
115.    John Kulimushi Fr Bingham HS S8 -1. 1:50.17    
116.    Miles Jeppson So Bingham HS S8 -2. 1:50.44    
117.    Tae Ji Jewkes Jr Bingham HS S8 -3. 1:50.54    
118.    Alex Kartchner Sr Bingham HS S8 -4. 1:50.82    
DNS    Devin James Coach Riverton HS S14 -DNS DNS    
DNS    Samuel Woolley Sr Riverton HS S16 -DNS DNS    
DNS    Luke Van Leeuwen Jr Riverton HS S16 -DNS DNS    
DNS    Mahonilai Havilli Jr Bingham HS S21 -DNS DNS    
DNS    Zach Peterson Jr Bingham HS S5 -DNS DNS    
DNS    Michael Atkinson Jr Riverton HS S13 -DNS DNS    
DNS    Tyler Glenn Jr Riverton HS S18 -DNS DNS    
DNS    Justin Huynah So Bingham HS S9 -DNS DNS    
DNS    Quinton Sevy Jr Bingham HS S3 -DNS DNS    
DNS    Ryan Tullis Jr Bingham HS S2 -DNS DNS    
DNS    Adam Crandall So Riverton HS S19 -DNS DNS    
DNS    Matthew McQuivey So Riverton HS S14 -DNS DNS    
DNS    Josh Lambert Jr Bingham HS S7 -DNS DNS    
DNS    Michael Robinson Fr Riverton HS S10 -DNS DNS    
DNS    Ben Fredrick Fr Riverton HS S19 -DNS DNS    
DNS    Max Albrecht Sr Bingham HS S13 -DNS DNS    
DNS    Daniel Berg So Bingham HS S14 -DNS DNS    
DNS    Aiden Carroll Sr Bingham HS S12 -DNS DNS    
DNS    Connor Bradley Fr Herriman HS S16 -DNS DNS    
DNS    Jeffrey Conover So Bingham HS S11 -DNS DNS    
DNS    Luke Corfield So Bingham HS S11 -DNS DNS    
DNS    Samuel Davitt So Bingham HS S11 -DNS DNS    
DNS    Hayden Day Jr Bingham HS S11 -DNS DNS    
DNS    Christopher Doria Fr Bingham HS S11 -DNS DNS    
DNS    Corbin Gee So Bingham HS S10 -DNS DNS    
DNS    Kaleb Gunnell Fr Bingham HS S9 -DNS DNS    
DNS    Duncan Irion Fr Bingham HS S8 -DNS DNS    
DNS    Preston Jack Fr Bingham HS S8 -DNS DNS    
DNS    Bentley Kartchner Fr Bingham HS S8 -DNS DNS    
DNS    Jacob Lane Sr Bingham HS S7 -DNS DNS    
DNS    Dane Nelson-Julander Fr Bingham HS S6 -DNS DNS    
DNS    Bridger Pedroza So Bingham HS S5 -DNS DNS    
DNS    Ethan Peterson So Bingham HS S5 -DNS DNS    
DNS    Thomas Rains Fr Bingham HS S5 -DNS DNS    
DNS    Miles Richards Fr Bingham HS S4 -DNS DNS    
DNS    Parker Stanley Fr Bingham HS S3 -DNS DNS    
DNS    Luke Stepan Fr Bingham HS S3 -DNS DNS    
DNS    Russell Storm So Bingham HS S3 -DNS DNS    
DNS    Lucas Talbot So Bingham HS S2 -DNS DNS    
DNS    Aiden Tanner Fr Bingham HS S2 -DNS DNS    
DNS    Jordan Thurman Fr Bingham HS S2 -DNS DNS    
DNS    Vincent Wong Fr Bingham HS S1 -DNS DNS    
DNS    Diego Estrada So Bingham HS S17 -DNS DNS    
DNS    Dylan Findley Sr Bingham HS S10 -DNS DNS    
DNS    Spencer Jeppson Sr Bingham HS S8 -DNS DNS    
DNS    Jace Keltch Fr Herriman HS S10 -DNS DNS    


Girl's 1600 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Ava Wright Sr Bingham HS 17.  6:43.19    
2.    Lauren Storm Jr Bingham HS 19.  6:55.86    
3.    Brynlee Warren Jr Bingham HS 24.  7:11.16    
4.    Ella Boren Sr Riverton HS 25.  7:13.58    
5.    Addison Millett So Bingham HS 26.  7:14.26    
6.    Sophia Kitterman Fr Bingham HS 27.  7:17.11    
7.    Bekah Baker So Riverton HS 28.  7:17.61    
8.    Lindsey Neumann Sr Bingham HS 29.  7:24.98    
9.    Cecily Barlow Jr Bingham HS 30.  7:27.96    
10.    Breanna Jones Fr Bingham HS 31.  7:28.64    
11.    Annie Millerberg Jr Bingham HS 32.  7:30.08    
12.    Hallee Bowcutt Fr Riverton HS 33.  7:32.77    
13.    Ashlyn Monson Sr Bingham HS 34.  7:37.81    
14.    Ava Catron Fr Riverton HS 35.  7:40.66    
15.    Adelin Burton Fr Bingham HS 36.  7:49.11    
16.    Victoria Wariner Sr Riverton HS 37.  9:01.55    
DNS    Sydney Knoles Jr Riverton HS DNS  DNS    
DNS    Kate Pessoa Fr Riverton HS DNS  DNS    
DNS    Adeline Kitterman Jr Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Dani Crosby So Herriman HS DNS  DNS    
DNS    Samara Perry Fr Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Addison Roundy Fr Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Raegan Glade So Riverton HS DNS  DNS    


Girl's 1600 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Audrey Hales Sr Herriman HS 1.  5:34.54 10  
2.    Breelyssa Leeper Fr Herriman HS 2.  5:39.52 8  
3.    Lindsey Gerhart Fr Herriman HS 3.  5:46.59 6  
4.    Saylor Warner Fr Herriman HS 4.  5:51.74 5  
5.    Kensie Bowen Jr Herriman HS 5.  5:56.53 4  
6.    Kaylee Karlsven So Bingham HS 6.  6:00.26 3  
7.    Madison Heninger Sr Herriman HS 7.  6:10.34 2  
8.    Avery Benson Sr Bingham HS 8.  6:16.80 1  
9.    Zanna Bruening So Herriman HS 9.  6:22.40    
10.    Eliza Rains So Bingham HS 10.  6:29.03    
11.    Alexis Sevy Sr Bingham HS 11.  6:30.49    
12.    Brynlee Jensen Fr Riverton HS 12.  6:31.68    
13.    Keiana Yardley Jr Herriman HS 13.  6:36.92    
14.    Bethany Hanks So Riverton HS 14.  6:37.52    
15.    Maggie Moody Jr Riverton HS 15.  6:37.89    
16.    Grace Moon Jr Riverton HS 16.  6:37.92    
17.    Louisa Nevers Fr Riverton HS 18.  6:50.40    
18.    Hannah Sharp So Riverton HS 20.  6:58.61    
19.    Sadie Henderson Fr Herriman HS 21.  6:59.09    
20.    Patricia Smith Sr Riverton HS 22.  6:59.66    
21.    Olivia Holt Fr Riverton HS 23.  7:06.38    
DNS    Natalie Swain Sr Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Becca Ferre Sr Bingham HS DNS  DNS    


Girl's 1600 meter Jr. Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time Score

1.    Audrey Hales Sr Herriman HS S2 -1. 5:34.54 10  
2.    Breelyssa Leeper Fr Herriman HS S2 -2. 5:39.52 8  
3.    Lindsey Gerhart Fr Herriman HS S2 -3. 5:46.59 6  
4.    Saylor Warner Fr Herriman HS S2 -4. 5:51.74 5  
5.    Kensie Bowen Jr Herriman HS S2 -5. 5:56.53 4  
6.    Kaylee Karlsven So Bingham HS S2 -6. 6:00.26 3  
7.    Madison Heninger Sr Herriman HS S2 -7. 6:10.34 2  
8.    Avery Benson Sr Bingham HS S2 -8. 6:16.80 1  
9.    Zanna Bruening So Herriman HS S2 -9. 6:22.40    
10.    Eliza Rains So Bingham HS S2 -10. 6:29.03    
11.    Alexis Sevy Sr Bingham HS S2 -11. 6:30.49    
12.    Brynlee Jensen Fr Riverton HS S2 -12. 6:31.68    
13.    Keiana Yardley Jr Herriman HS S2 -13. 6:36.92    
14.    Bethany Hanks So Riverton HS S2 -14. 6:37.52    
15.    Maggie Moody Jr Riverton HS S2 -15. 6:37.89    
16.    Grace Moon Jr Riverton HS S2 -16. 6:37.92    
17.    Ava Wright Sr Bingham HS S1 -1. 6:43.19    
18.    Louisa Nevers Fr Riverton HS S2 -17. 6:50.40    
19.    Lauren Storm Jr Bingham HS S1 -2. 6:55.86    
20.    Hannah Sharp So Riverton HS S2 -18. 6:58.61    
21.    Sadie Henderson Fr Herriman HS S2 -19. 6:59.09    
22.    Patricia Smith Sr Riverton HS S2 -20. 6:59.66    
23.    Olivia Holt Fr Riverton HS S2 -21. 7:06.38    
24.    Brynlee Warren Jr Bingham HS S1 -3. 7:11.16    
25.    Ella Boren Sr Riverton HS S1 -4. 7:13.58    
26.    Addison Millett So Bingham HS S1 -5. 7:14.26    
27.    Sophia Kitterman Fr Bingham HS S1 -6. 7:17.11    
28.    Bekah Baker So Riverton HS S1 -7. 7:17.61    
29.    Lindsey Neumann Sr Bingham HS S1 -8. 7:24.98    
30.    Cecily Barlow Jr Bingham HS S1 -9. 7:27.96    
31.    Breanna Jones Fr Bingham HS S1 -10. 7:28.64    
32.    Annie Millerberg Jr Bingham HS S1 -11. 7:30.08    
33.    Hallee Bowcutt Fr Riverton HS S1 -12. 7:32.77    
34.    Ashlyn Monson Sr Bingham HS S1 -13. 7:37.81    
35.    Ava Catron Fr Riverton HS S1 -14. 7:40.66    
36.    Adelin Burton Fr Bingham HS S1 -15. 7:49.11    
37.    Victoria Wariner Sr Riverton HS S1 -16. 9:01.55    
DNS    Sydney Knoles Jr Riverton HS S1 -DNS DNS    
DNS    Kate Pessoa Fr Riverton HS S1 -DNS DNS    
DNS    Adeline Kitterman Jr Bingham HS S1 -DNS DNS    
DNS    Dani Crosby So Herriman HS S1 -DNS DNS    
DNS    Natalie Swain Sr Bingham HS S2 -DNS DNS    
DNS    Samara Perry Fr Bingham HS S1 -DNS DNS    
DNS    Addison Roundy Fr Bingham HS S1 -DNS DNS    
DNS    Raegan Glade So Riverton HS S1 -DNS DNS    
DNS    Becca Ferre Sr Bingham HS S2 -DNS DNS    


Boy's 1600 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Daegan Gold Fr Bingham HS 13.  5:08.75    
2.    William Evershed So Bingham HS 14.  5:10.59    
3.    Cy Kelley Fr Bingham HS 22.  5:18.77    
4.    Jace Dye Jr Bingham HS 24.  5:20.50    
5.    Benjamin Sorensen Fr Bingham HS 27.  5:25.93    
6.    Jack Glenn Jr Riverton HS 28.  5:26.95    
7.    Seth Moore So Riverton HS 30.  5:28.12    
8.    Jordan Fjeldsted Jr Riverton HS 32.  5:36.63    
9.    Daniel Hall Jr Bingham HS 33.  5:42.61    
10.    Jacob Lane Sr Bingham HS 35.  5:48.17    
11.    Brody Andreasen Jr Bingham HS 38.  5:53.61    
12.    Tyson Gardner Fr Bingham HS 41.  5:58.82    
13.    Mark Horner Jr Riverton HS 42.  5:59.39    
14.    Hayden Day Jr Bingham HS 44.  6:01.33    
15.    Miles Poulson Fr Riverton HS 45.  6:06.19    
16.    Tyler Alexander So Bingham HS 46.  6:11.32    
17.    Henry Spigarelli Fr Bingham HS 47.  6:14.34    
18.    Noah Hardy So Bingham HS 48.  6:15.54    
19.    Tanner Gunnell So Riverton HS 49.  6:18.43    
20.    Tom Allen So Bingham HS 50.  6:23.73    
21.    Spencer South Sr Bingham HS 51.  6:28.30    
22.    Jacob Robbins Jr Bingham HS 52.  6:29.22    
23.    Davis Bullock Fr Bingham HS 53.  6:53.62    
DNS    Jackson Millerberg Jr Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Gaven Curran Sr Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Luke Stepan Fr Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Miles Jeppson So Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Luke Corfield So Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Colin Boshard So Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Tanner Moore So Riverton HS DNS  DNS    


Boy's 1600 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Keaton Higbee Jr Riverton HS 15.  5:11.40    
2.    Corbin Mackintosh Jr Riverton HS 16.  5:14.86    
3.    Skyler Anderson Sr Riverton HS 18.  5:16.72    
4.    Austin Schindewolf Jr Herriman HS 19.  5:16.86    
5.    Brigham Wilcox So Riverton HS 21.  5:18.63    
6.    Wyatt Nielsen Jr Riverton HS 25.  5:21.22    
7.    Noah Rodriguez Fr Herriman HS 26.  5:23.33    
8.    Gideon Brown Jr Riverton HS 29.  5:27.25    
9.    Aidan Daw Sr Riverton HS 31.  5:32.90    
10.    Dallin Stephens So Riverton HS 34.  5:46.91    
11.    Devon Hawks So Herriman HS 36.  5:50.51    
12.    Will Starkey Fr Herriman HS 37.  5:52.38    
13.    Jeff Barker So Riverton HS 39.  5:55.90    
14.    Colin Corbett So Riverton HS 40.  5:57.15    
15.    Andrew Broadhead So Riverton HS 43.  5:59.49    
16.    Hudson Lamb Fr Herriman HS 54.  6:59.76    
17.    Diego Guerra Fr Herriman HS 55.  7:01.74    
18.    Parker Creager Fr Herriman HS 56.  7:02.82    
DNS    Tucker Mortensen Fr Herriman HS DNS  DNS    
DNS    Kevin Huff So Herriman HS DNS  DNS    
DNS    Caleb Brown Fr Herriman HS DNS  DNS    
DNS    Jacob Roy So Riverton HS DNS  DNS    
DNS    Emerson Christensen Fr Riverton HS DNS  DNS    
DNS    Garrick Bowers So Riverton HS DNS  DNS    
DNS    Oliver Adamson Fr Riverton HS DNS  DNS    


Boy's 1600 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Tayshaun Ogomo So Herriman HS 1.  4:41.35 10  
2.    Jonah Tang So Herriman HS 2.  4:41.44 8  
3.    Jeffrey Gerhart Sr Herriman HS 3.  4:43.20 6  
4.    Jonathan Cannon Jr Herriman HS 4.  4:55.70 5  
5.    Owen Reading Jr Herriman HS 5.  4:59.21 4  
6.    Daniel Romney Jr Herriman HS 6.  5:00.06 3  
7.    Isaac Moore Jr Herriman HS 7.  5:00.73 2  
8.    McKay Steadman So Herriman HS 8.  5:03.25 1  
9.    Bryce Runnells Fr Herriman HS 9.  5:04.07    
10.    Adam Wardle Fr Herriman HS 10.  5:04.16    
11.    Isaiah Gilbert So Bingham HS 11.  5:06.16    
12.    Tyson Bullock Sr Bingham HS 12.  5:06.64    
13.    Richard McDonald Jr Bingham HS 17.  5:16.11    
14.    Jaxon Greensides Jr Herriman HS 20.  5:18.13    
15.    Malachi Nielson Fr Herriman HS 23.  5:19.78    
DNS    Isaac Allen Jr Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Bridger Kelley Sr Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Sam Sorensen Sr Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Parker Monsivais So Herriman HS DNS  DNS    


Boy's 1600 meter Jr. Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time Score

1.    Tayshaun Ogomo So Herriman HS S3 -1. 4:41.35 10  
2.    Jonah Tang So Herriman HS S3 -2. 4:41.44 8  
3.    Jeffrey Gerhart Sr Herriman HS S3 -3. 4:43.20 6  
4.    Jonathan Cannon Jr Herriman HS S3 -4. 4:55.70 5  
5.    Owen Reading Jr Herriman HS S3 -5. 4:59.21 4  
6.    Daniel Romney Jr Herriman HS S3 -6. 5:00.06 3  
7.    Isaac Moore Jr Herriman HS S3 -7. 5:00.73 2  
8.    McKay Steadman So Herriman HS S3 -8. 5:03.25 1  
9.    Bryce Runnells Fr Herriman HS S3 -9. 5:04.07    
10.    Adam Wardle Fr Herriman HS S3 -10. 5:04.16    
11.    Isaiah Gilbert So Bingham HS S3 -11. 5:06.16    
12.    Tyson Bullock Sr Bingham HS S3 -12. 5:06.64    
13.    Daegan Gold Fr Bingham HS S1 -1. 5:08.75    
14.    William Evershed So Bingham HS S1 -2. 5:10.59    
15.    Keaton Higbee Jr Riverton HS S2 -1. 5:11.40    
16.    Corbin Mackintosh Jr Riverton HS S2 -2. 5:14.86    
17.    Richard McDonald Jr Bingham HS S3 -13. 5:16.11    
18.    Skyler Anderson Sr Riverton HS S2 -3. 5:16.72    
19.    Austin Schindewolf Jr Herriman HS S2 -4. 5:16.86    
20.    Jaxon Greensides Jr Herriman HS S3 -14. 5:18.13    
21.    Brigham Wilcox So Riverton HS S2 -5. 5:18.63    
22.    Cy Kelley Fr Bingham HS S1 -3. 5:18.77    
23.    Malachi Nielson Fr Herriman HS S3 -15. 5:19.78    
24.    Jace Dye Jr Bingham HS S1 -4. 5:20.50    
25.    Wyatt Nielsen Jr Riverton HS S2 -6. 5:21.22    
26.    Noah Rodriguez Fr Herriman HS S2 -7. 5:23.33    
27.    Benjamin Sorensen Fr Bingham HS S1 -5. 5:25.93    
28.    Jack Glenn Jr Riverton HS S1 -6. 5:26.95    
29.    Gideon Brown Jr Riverton HS S2 -8. 5:27.25    
30.    Seth Moore So Riverton HS S1 -7. 5:28.12    
31.    Aidan Daw Sr Riverton HS S2 -9. 5:32.90    
32.    Jordan Fjeldsted Jr Riverton HS S1 -8. 5:36.63    
33.    Daniel Hall Jr Bingham HS S1 -9. 5:42.61    
34.    Dallin Stephens So Riverton HS S2 -10. 5:46.91    
35.    Jacob Lane Sr Bingham HS S1 -10. 5:48.17    
36.    Devon Hawks So Herriman HS S2 -11. 5:50.51    
37.    Will Starkey Fr Herriman HS S2 -12. 5:52.38    
38.    Brody Andreasen Jr Bingham HS S1 -11. 5:53.61    
39.    Jeff Barker So Riverton HS S2 -13. 5:55.90    
40.    Colin Corbett So Riverton HS S2 -14. 5:57.15    
41.    Tyson Gardner Fr Bingham HS S1 -12. 5:58.82    
42.    Mark Horner Jr Riverton HS S1 -13. 5:59.39    
43.    Andrew Broadhead So Riverton HS S2 -15. 5:59.49    
44.    Hayden Day Jr Bingham HS S1 -14. 6:01.33    
45.    Miles Poulson Fr Riverton HS S1 -15. 6:06.19    
46.    Tyler Alexander So Bingham HS S1 -16. 6:11.32    
47.    Henry Spigarelli Fr Bingham HS S1 -17. 6:14.34    
48.    Noah Hardy So Bingham HS S1 -18. 6:15.54    
49.    Tanner Gunnell So Riverton HS S1 -19. 6:18.43    
50.    Tom Allen So Bingham HS S1 -20. 6:23.73    
51.    Spencer South Sr Bingham HS S1 -21. 6:28.30    
52.    Jacob Robbins Jr Bingham HS S1 -22. 6:29.22    
53.    Davis Bullock Fr Bingham HS S1 -23. 6:53.62    
54.    Hudson Lamb Fr Herriman HS S2 -16. 6:59.76    
55.    Diego Guerra Fr Herriman HS S2 -17. 7:01.74    
56.    Parker Creager Fr Herriman HS S2 -18. 7:02.82    
DNS    Jackson Millerberg Jr Bingham HS S1 -DNS DNS    
DNS    Gaven Curran Sr Bingham HS S1 -DNS DNS    
DNS    Isaac Allen Jr Bingham HS S3 -DNS DNS    
DNS    Bridger Kelley Sr Bingham HS S3 -DNS DNS    
DNS    Sam Sorensen Sr Bingham HS S3 -DNS DNS    
DNS    Luke Stepan Fr Bingham HS S1 -DNS DNS    
DNS    Miles Jeppson So Bingham HS S1 -DNS DNS    
DNS    Luke Corfield So Bingham HS S1 -DNS DNS    
DNS    Colin Boshard So Bingham HS S1 -DNS DNS    
DNS    Tucker Mortensen Fr Herriman HS S2 -DNS DNS    
DNS    Kevin Huff So Herriman HS S2 -DNS DNS    
DNS    Tanner Moore So Riverton HS S1 -DNS DNS    
DNS    Caleb Brown Fr Herriman HS S2 -DNS DNS    
DNS    Jacob Roy So Riverton HS S2 -DNS DNS    
DNS    Parker Monsivais So Herriman HS S3 -DNS DNS    
DNS    Emerson Christensen Fr Riverton HS S2 -DNS DNS    
DNS    Garrick Bowers So Riverton HS S2 -DNS DNS    
DNS    Oliver Adamson Fr Riverton HS S2 -DNS DNS    


Girl's 4x200 Jr. Varsity Timed Finals
Overall    Team  Time Score

1.    Riverton HS A Riverton HS 2:03.74 10  
2.    Bingham HS B Bingham HS 2:07.09 8  
3.    Bingham HS A Bingham HS 2:08.73 6  
4.    Herriman HS B Herriman HS 2:14.98 5  
DNS    Herriman HS C Herriman HS DNS    
DNS    Herriman HS A Herriman HS DNS    


Boy's 4x200 Jr. Varsity Timed Finals
Overall    Team  Time Score

1.    Bingham HS A Bingham HS 1:37.45 10  
2.    Riverton HS A Riverton HS 1:41.74 8  
3.    Herriman HS E Herriman HS 1:46.51 6  
4.    Bingham HS B Bingham HS 1:46.98 5  
5.    Herriman HS B Herriman HS 1:59.30 4  
DNS    Herriman HS A Herriman HS DNS    
DNS    Herriman HS D Herriman HS DNS    
DNS    Herriman HS C Herriman HS DNS    


Girl's 400 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Maya Diede Sr Riverton HS 7.  1:13.69 2  
2.    Brynlee Glauser Jr Bingham HS 9.  1:14.92    
3.    Ellyse Staley Fr Bingham HS 14.  1:21.23    
4.    Ariana Yanguez Fr Bingham HS 19.  1:34.98    
DNS    Talia Duncan Fr Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Maelyn Johnson Fr Herriman HS DNS  DNS    
DNS    Chloe Burton Fr Riverton HS DNS  DNS    


Girl's 400 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Kate Garner Jr Herriman HS 1.  1:09.73 10  
2.    Hailey Harvie So Herriman HS 3.  1:10.44 6  
3.    Brooklyn Bourne Jr Bingham HS 16.  1:22.66    
4.    Alexandra Franklin So Bingham HS 17.  1:24.48    
DNS    Olivia Chamberlain So Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Zoey Tirrell Jr Riverton HS DNS  DNS    
DNS    Nicole Coy Jr Riverton HS DNS  DNS    
DNS    Madeline Miller Jr Riverton HS DNS  DNS    


Girl's 400 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Sariah Drais Fr Riverton HS 8.  1:14.71 1  
2.    Mara Spigrelli Jr Bingham HS 10.  1:15.36    
3.    Kaylee Arsenault So Herriman HS 11.  1:15.74    
DNS    Hannah Dyal So Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Reese Lewis Fr Riverton HS DNS  DNS    
DNS    Emalia Chu Shing Fr Riverton HS DNS  DNS    
DNS    Cambryn Millet Jr Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Annie Peterson Jr Bingham HS DNS  DNS    


Girl's 400 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 4
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Alexis Shelton Jr Bingham HS 2.  1:09.77 8  
2.    Taylor Underhill So Herriman HS 4.  1:10.74 5  
3.    Elizabeth Tanner Sr Bingham HS 5.  1:10.82 4  
4.    Tessa Densley Sr Bingham HS 6.  1:11.73 3  
5.    Tianna Jolley So Bingham HS 12.  1:15.88    
6.    Megan Butler So Bingham HS 13.  1:19.29    
7.    Presley Atkinson Jr Herriman HS 15.  1:21.95    
8.    Ashley Harvey Sr Bingham HS 18.  1:26.92    


Girl's 400 meter Jr. Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time Score

1.    Kate Garner Jr Herriman HS S2 -1. 1:09.73 10  
2.    Alexis Shelton Jr Bingham HS S4 -1. 1:09.77 8  
3.    Hailey Harvie So Herriman HS S2 -2. 1:10.44 6  
4.    Taylor Underhill So Herriman HS S4 -2. 1:10.74 5  
5.    Elizabeth Tanner Sr Bingham HS S4 -3. 1:10.82 4  
6.    Tessa Densley Sr Bingham HS S4 -4. 1:11.73 3  
7.    Maya Diede Sr Riverton HS S1 -1. 1:13.69 2  
8.    Sariah Drais Fr Riverton HS S3 -1. 1:14.71 1  
9.    Brynlee Glauser Jr Bingham HS S1 -2. 1:14.92    
10.    Mara Spigrelli Jr Bingham HS S3 -2. 1:15.36    
11.    Kaylee Arsenault So Herriman HS S3 -3. 1:15.74    
12.    Tianna Jolley So Bingham HS S4 -5. 1:15.88    
13.    Megan Butler So Bingham HS S4 -6. 1:19.29    
14.    Ellyse Staley Fr Bingham HS S1 -3. 1:21.23    
15.    Presley Atkinson Jr Herriman HS S4 -7. 1:21.95    
16.    Brooklyn Bourne Jr Bingham HS S2 -3. 1:22.66    
17.    Alexandra Franklin So Bingham HS S2 -4. 1:24.48    
18.    Ashley Harvey Sr Bingham HS S4 -8. 1:26.92    
19.    Ariana Yanguez Fr Bingham HS S1 -4. 1:34.98    
DNS    Talia Duncan Fr Bingham HS S1 -DNS DNS    
DNS    Maelyn Johnson Fr Herriman HS S1 -DNS DNS    
DNS    Hannah Dyal So Bingham HS S3 -DNS DNS    
DNS    Olivia Chamberlain So Bingham HS S2 -DNS DNS    
DNS    Reese Lewis Fr Riverton HS S3 -DNS DNS    
DNS    Chloe Burton Fr Riverton HS S1 -DNS DNS    
DNS    Zoey Tirrell Jr Riverton HS S2 -DNS DNS    
DNS    Emalia Chu Shing Fr Riverton HS S3 -DNS DNS    
DNS    Cambryn Millet Jr Bingham HS S3 -DNS DNS    
DNS    Nicole Coy Jr Riverton HS S2 -DNS DNS    
DNS    Annie Peterson Jr Bingham HS S3 -DNS DNS    
DNS    Madeline Miller Jr Riverton HS S2 -DNS DNS    


Boy's 400 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Kye Comish Jr Riverton HS 1.  54.44 10  
2.    Trevor Williams So Bingham HS 13.  1:00.82    
3.    Matt Philbrick Sr Bingham HS 23.  1:02.70    
4.    Corbin Rich Sr Bingham HS 36.  1:08.70    
5.    Ian Campbell So Bingham HS 38.  1:09.99    
6.    Imaj Hagan Jr Herriman HS 39.  1:12.75    
DNS    Matthew McQuivey So Riverton HS DNS  DNS    


Boy's 400 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Hyrum Horne Jr Riverton HS 11.  1:00.51    
2.    Ryan Bingham So Riverton HS 16.  1:01.61    
3.    Dallin Young Sr Herriman HS 19.  1:01.85    
4.    Colin Boshard So Bingham HS 22.  1:02.25    
5.    Payton Wassom Fr Herriman HS 35.  1:08.69    
6.    Alex Worthington Sr Herriman HS 41.  1:16.44    
DNS    Derek Ratliff Jr Riverton HS DNS  DNS    


Boy's 400 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Zeke Kearney So Herriman HS 6.  58.58 3  
2.    Wyatt Sorenson Sr Riverton HS 8.  59.38 1  
3.    Logan Freeman Jr Riverton HS 17.  1:01.80    
4.    Ryan Clark So Bingham HS 18.  1:01.83    
5.    Dashaun Freeman Sr Herriman HS 20.  1:02.08    
6.    Braxton Hatch So Herriman HS 30.  1:06.16    
7.    Aiden Barneck Fr Riverton HS 33.  1:07.04    
DNS    Taylor Hatch So Herriman HS DNS  DNS    


Boy's 400 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 4
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Adam Sabin So Riverton HS 10.  59.49    
2.    Marcus Bates So Bingham HS 34.  1:07.28    
DNS    Samuel Woolley Sr Riverton HS DNS  DNS    
DNS    Isaac Larson Fr Herriman HS DNS  DNS    
DNS    Luke Van Leeuwen Jr Riverton HS DNS  DNS    
DNS    Jacob Schreiner Jr Riverton HS DNS  DNS    
DNS    Dejan Richards So Riverton HS DNS  DNS    
DNS    Michael Robinson Fr Riverton HS DNS  DNS    


Boy's 400 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 5
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Ryan Snedaker So Herriman HS 7.  59.05 2  
2.    Noah Palmer Fr Riverton HS 15.  1:01.32    
3.    Collin Ralphs Jr Riverton HS 24.  1:03.48    
4.    Chandler Lawson Sr Riverton HS 27.  1:05.77    
5.    Noel Gonzalez Fr Riverton HS 37.  1:09.91    
6.    Josh Lewis Jr Riverton HS 40.  1:13.60    
DNS    Diego Estrada So Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Brooks Hofhine Jr Riverton HS DNS  DNS    


Boy's 400 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 6
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Jack Glenn Jr Riverton HS 12.  1:00.80    
2.    Ty Devine Fr Riverton HS 29.  1:06.08    
3.    Ryan Fielder So Riverton HS 42.  1:16.71    
DNS    Ethan Peterson So Bingham HS DNS  DNS    
DNS    Mason Greenburg Fr Herriman HS DNS  DNS    
DNS    Tyler Glenn Jr Riverton HS DNS  DNS    
DNS    Ben Fredrick Fr Riverton HS DNS  DNS    
DNS    Adam Crandall So Riverton HS DNS  DNS    


Boy's 400 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 7
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Landon Stout So Riverton HS 4.  57.78 5  
2.    Cody Anderson Fr Riverton HS 26.  1:04.71    
3.    Kennan Allred So Bingham HS 28.  1:06.01    
4.    Jack Butterfield So Riverton HS 31.  1:06.22    
5.    Leland Evans Jr Bingham HS 32.  1:06.22    
DNS    Jacob Prescot Jr Herriman HS DNS  DNS    
DNS    Michael Atkinson Jr Riverton HS DNS  DNS    
DNS    Evan Burton Jr Riverton HS DNS  DNS    


Boy's 400 meter Jr. Varsity Timed Finals

Section 8
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Grant Willson Sr Bingham HS 2.  56.55 8  
2.    Nathan Barlocker Sr Bingham HS 3.  56.61 6  
3.    Caleb Huff Jr Bingham HS 5.  58.17 4  
4.    Bronx Walker Jr Bingham HS 9.  59.40    
5.    Chase Swensen Jr Bingham HS 14.  1:01.31    
6.    Lukas Peterson Jr Bingham HS 21.  1:02.20    
7.    Dallin Griesemer Jr Bingham HS 25.  1:04.17    
DNS    Alex Kartchner Sr Bingham HS DNS  DNS    


Boy's 400 meter Jr. Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time Score

1.    Kye Comish Jr Riverton HS S1 -1. 54.44 10  
2.    Grant Willson Sr Bingham HS S8 -1. 56.55 8  
3.    Nathan Barlocker Sr Bingham HS S8 -2. 56.61 6  
4.    Landon Stout So Riverton HS S7 -1. 57.78 5  
5.    Caleb Huff Jr Bingham HS S8 -3. 58.17 4  
6.    Zeke Kearney So Herriman HS S3 -1. 58.58 3  
7.    Ryan Snedaker So Herriman HS S5 -1. 59.05 2  
8.    Wyatt Sorenson Sr Riverton HS S3 -2. 59.38 1  
9.    Bronx Walker Jr Bingham HS S8 -4. 59.40    
10.    Adam Sabin So Riverton HS S4 -1. 59.49    
11.    Hyrum Horne Jr Riverton HS S2 -1. 1:00.51    
12.    Jack Glenn Jr Riverton HS S6 -1. 1:00.80    
13.    Trevor Williams So Bingham HS S1 -2. 1:00.82    
14.    Chase Swensen Jr Bingham HS S8 -5. 1:01.31    
15.    Noah Palmer Fr Riverton HS S5 -2. 1:01.32    
16.    Ryan Bingham So Riverton HS S2 -2. 1:01.61    
17.    Logan Freeman Jr Riverton HS S3 -3. 1:01.80    
18.    Ryan Clark So Bingham HS S3 -4. 1:01.83    
19.    Dallin Young Sr Herriman HS S2 -3. 1:01.85    
20.    Dashaun Freeman Sr Herriman HS S3 -5. 1:02.08    
21.    Lukas Peterson Jr Bingham HS S8 -6. 1:02.20    
22.    Colin Boshard So Bingham HS S2 -4. 1:02.25    
23.    Matt Philbrick Sr Bingham HS S1 -3. 1:02.70    
24.    Collin Ralphs Jr Riverton HS S5 -3. 1:03.48    
25.    Dallin Griesemer Jr Bingham HS S8 -7. 1:04.17    
26.    Cody Anderson Fr Riverton HS S7 -2. 1:04.71    
27.    Chandler Lawson Sr Riverton HS S5 -4. 1:05.77    
28.    Kennan Allred So Bingham HS S7 -3. 1:06.01    
29.    Ty Devine Fr Riverton HS S6 -2. 1:06.08    
30.    Braxton Hatch So Herriman HS S3 -6. 1:06.16    
31.    Jack Butterfield So Riverton HS S7 -4. 1:06.22    
32.    Leland Evans Jr Bingham HS S7 -5. 1:06.22    
33.    Aiden Barneck Fr Riverton HS S3 -7. 1:07.04    
34.    Marcus Bates So Bingham HS S4 -2. 1:07.28    
35.    Payton Wassom Fr Herriman HS S2 -5. 1:08.69    
36.    Corbin Rich Sr Bingham HS S1 -4. 1:08.70    
37.    Noel Gonzalez Fr Riverton HS S5 -5. 1:09.91    
38.    Ian Campbell So Bingham HS S1 -5. 1:09.99    
39.    Imaj Hagan Jr Herriman HS S1 -6. 1:12.75    
40.    Josh Lewis Jr Riverton HS S5 -6. 1:13.60    
41.    Alex Worthington Sr Herriman HS S2 -6. 1:16.44    
42.    Ryan Fielder So Riverton HS S6 -3. 1:16.71    
DNS    Samuel Woolley Sr Riverton HS S4 -DNS DNS    
DNS    Matthew McQuivey So Riverton HS S1 -DNS DNS    
DNS    Isaac Larson Fr Herriman HS S4 -DNS DNS    
DNS    Alex Kartchner Sr Bingham HS S8 -DNS DNS    
DNS    Luke Van Leeuwen Jr Riverton HS S4 -DNS DNS    
DNS    Diego Estrada So Bingham HS S5 -DNS DNS    
DNS    Ethan Peterson So Bingham HS S6 -DNS DNS    
DNS    Mason Greenburg Fr Herriman HS S6 -DNS DNS    
DNS    Jacob Prescot Jr Herriman HS S7 -DNS DNS    
DNS    Michael Atkinson Jr Riverton HS S7 -DNS DNS    
DNS    Jacob Schreiner Jr Riverton HS S4 -DNS DNS    
DNS    Evan Burton Jr Riverton HS S7 -DNS DNS    
DNS    Tyler Glenn Jr Riverton HS S6 -DNS DNS    
DNS    Dejan Richards So Riverton HS S4 -DNS DNS    
DNS    Taylor Hatch So Herriman HS S3 -DNS DNS    
DNS    Ben Fredrick Fr Riverton HS S6 -DNS DNS    
DNS    Derek Ratliff Jr Riverton HS S2 -DNS DNS    
DNS    Brooks Hofhine Jr Riverton HS S5 -DNS DNS    
DNS    Michael Robinson Fr Riverton HS S4 -DNS DNS    
DNS    Adam Crandall So Riverton HS S6 -DNS DNS