Uintah Invitational
Uintah High School
Vernal, UT
April 8, 2011

Boy's 200 meter Varsity Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Alex Flack Jr Wasatch High School 19.  26.21    
2.    Jared Bywater So Wasatch High School 26.  28.61    
3.    Richard Sellers Fr Rich High Boys 32.  32.15    
DNS    George Kaufusi So Union High School DNS  DNS    
DNS    Butch Blackhorse Uintah River High School DNS  DNS    
DNS    CeeJay Rebsom Jr Uintah River High School DNS  DNS    


Boy's 200 meter Varsity Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Stockton Meyer So Uintah HS 20.  26.50    
2.    Tim Price Fr Wasatch High School 21.  26.67    
3.    Dakota Knight Fr Union High School 23.  27.63    
4.    Justin Prosser 12 Unattached 25.  28.27    
5.    George Ady So Union High School 28.  29.24    
6.    Chris Staley 10 Unattached 29.  30.14    
DNS    Mavrick Lindquist So Uintah HS DNS  DNS    
DNS    Butch Blackhorse Uintah River High School DNS  DNS    


Boy's 200 meter Varsity Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Phil Peart Sr Rich High Boys 11.  25.53    
2.    Lance Walker Sr Altamont High School 14.  25.7    
3.    David Fonnesback Sr Carbon High 15.  25.76    
4.    Ethan Peacock Jr Rangely High School 18.  26.20    
5.    Waylon Jessen Fr Altamont High School 27.  28.9    
6.    Tyler Grow Sr Manila HS 30.  30.60    
7.    Glen Peterson Fr Wasatch High School 31.  30.8    
DNS    Dylan Braithwaite Sr Union High School DNS  DNS    


Boy's 200 meter Varsity Timed Finals

Section 4
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Trevor Silva Sr Rich High Boys 9.  25.34    
2.    Colton Coombs So Rangely High School 10.  25.47    
3.    Brandon Gibson Sr Carbon High 12.  25.54    
4.    Matt Muir Fr Duchesne HS 13.  25.67    
5.    Colten Ferrin Jr Manila HS 16.  26.04    
6.    Connor Phelan Fr Rangely High School 17.  26.14    
7.    Ben Rose Fr Manila HS 22.  26.81    
8.    Michael Dye Jr Duchesne HS 24.  27.74    


Boy's 200 meter Varsity Timed Finals

Section 5
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Macoy Young Jr Duchesne HS 1.  23.41 10  
2.    Dalton Nelson So Carbon High 2.  23.77 8  
3.    Cody Groll Sr Rich High Boys 3.  23.94 6  
4.    Cole Barlow Sr Rangely High School 4.  24.11 5  
5.    Kiersten Gross Jr Uintah HS 5.  24.37 4  
6.    Shiaba Allen Jr Duchesne HS 6.  24.67 3  
7.    Derek Quinton Sr Carbon High 7.  24.84 2  
8.    Levi Nielson Jr Uintah HS 8.  24.87 1  


Boy's 200 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time  Wind Score

1.    Macoy Young Jr Duchesne HS S5 -1. 23.41 10  
2.    Dalton Nelson So Carbon High S5 -2. 23.77 8  
3.    Cody Groll Sr Rich High Boys S5 -3. 23.94 6  
4.    Cole Barlow Sr Rangely High School S5 -4. 24.11 5  
5.    Kiersten Gross Jr Uintah HS S5 -5. 24.37 4  
6.    Shiaba Allen Jr Duchesne HS S5 -6. 24.67 3  
7.    Derek Quinton Sr Carbon High S5 -7. 24.84 2  
8.    Levi Nielson Jr Uintah HS S5 -8. 24.87 1  
9.    Trevor Silva Sr Rich High Boys S4 -1. 25.34    
10.    Colton Coombs So Rangely High School S4 -2. 25.47    
11.    Phil Peart Sr Rich High Boys S3 -1. 25.53    
12.    Brandon Gibson Sr Carbon High S4 -3. 25.54    
13.    Matt Muir Fr Duchesne HS S4 -4. 25.67    
14.    Lance Walker Sr Altamont High School S3 -2. 25.7    
15.    David Fonnesback Sr Carbon High S3 -3. 25.76    
16.    Colten Ferrin Jr Manila HS S4 -5. 26.04    
17.    Connor Phelan Fr Rangely High School S4 -6. 26.14    
18.    Ethan Peacock Jr Rangely High School S3 -4. 26.20    
19.    Alex Flack Jr Wasatch High School S1 -1. 26.21    
20.    Stockton Meyer So Uintah HS S2 -1. 26.50    
21.    Tim Price Fr Wasatch High School S2 -2. 26.67    
22.    Ben Rose Fr Manila HS S4 -7. 26.81    
23.    Dakota Knight Fr Union High School S2 -3. 27.63    
24.    Michael Dye Jr Duchesne HS S4 -8. 27.74    
25.    Justin Prosser 12 Unattached S2 -4. 28.27    
26.    Jared Bywater So Wasatch High School S1 -2. 28.61    
27.    Waylon Jessen Fr Altamont High School S3 -5. 28.9    
28.    George Ady So Union High School S2 -5. 29.24    
29.    Chris Staley 10 Unattached S2 -6. 30.14    
30.    Tyler Grow Sr Manila HS S3 -6. 30.60    
31.    Glen Peterson Fr Wasatch High School S3 -7. 30.8    
32.    Richard Sellers Fr Rich High Boys S1 -3. 32.15    
DNS    Mavrick Lindquist So Uintah HS S2 -DNS DNS    
DNS    Butch Blackhorse Uintah River High School S2 -DNS DNS    
DNS    George Kaufusi So Union High School S1 -DNS DNS    
DNS    Butch Blackhorse Uintah River High School S1 -DNS DNS    
DNS    CeeJay Rebsom Jr Uintah River High School S1 -DNS DNS    
DNS    Dylan Braithwaite Sr Union High School S3 -DNS DNS    


Men & Women's Team Scores
After 16 Events
 
Overall  Team Score

1.  Uintah HS 123     
2.  Carbon High 118     
3.  Union High School 81     
4.  Rich High Boys 77 .5   
5.  Duchesne HS 71     
6.  Altamont High School 59     
7.  Wasatch High School 40     
8.  Rangely High School 23 .5   
9.  Tabiona High School 18     
10.  Manila HS 11     
11.  Uintah River High School 1