Uintah Invitational
Uintah High School
Vernal, UT
April 8, 2011

Girl's 1600 meter Varsity Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Taylor Nielsen Sr Altamont High School 13.  6:43.00    
2.    Shantay Bird So Altamont High School 15.  7:09.00    
3.    Rachel Gordon Jr Altamont High School 16.  7:13.00    
4.    Jacie Bird Jr Altamont High School 18.  8:00.00    
DNS    Joelle Brunvand Sr Carbon High DNS  DNS    
DNS    Montana Cladwell Jr Rich High Girls DNS  DNS    
DNS    Michelle Leifson Sr Rich High Girls DNS  DNS    
DNS    Rosalise Coombs Sr Rangely High School DNS  DNS    
DNS    Abigail Jessen Jr Rich High Girls DNS  DNS    
DNS    Brilee Gregory Fr Uintah HS DNS  DNS    
DNS    Kiley Parker Fr Wasatch High School DNS  DNS    
DNS    Aimee Taylor Fr Union High School DNS  DNS    
DNS    Emily Eddington So Union High School DNS  DNS    


Girl's 1600 meter Varsity Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Regan Powell Jr Carbon High 1.  5:41.95 10  
2.    Harley Murray Jr Uintah HS 2.  5:45.75 8  
3.    Linzie Hills So Wasatch High School 3.  6:00.7 6  
4.    Rachel Goodrich Fr Carbon High 4.  6:04.17 5  
5.    Diana Olsen Fr Carbon High 5.  6:07.37 4  
6.    Whitney Orgil Fr Wasatch High School 6.  6:07.97 3  
7.    Emma Peart So Rich High Girls 7.  6:09.17 2  
8.    Lindsey Rust So Uintah HS 8.  6:15.58 1  
9.    Aubrey Rust So Uintah HS 9.  6:15.88    
10.    Aubrey Smith So Uintah HS 10.  6:18.02    
11.    Ashley Hill Fr Uintah HS 11.  6:25.99    
12.    Baylee Thompson So Duchesne HS 12.  6:28.16    
13.    Hailey Allred So Duchesne HS 14.  7:05.93    
14.    Alexis Adams Jr Duchesne HS 17.  7:53.00    


Girl's 1600 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time Score

1.    Regan Powell Jr Carbon High S2 -1. 5:41.95 10  
2.    Harley Murray Jr Uintah HS S2 -2. 5:45.75 8  
3.    Linzie Hills So Wasatch High School S2 -3. 6:00.7 6  
4.    Rachel Goodrich Fr Carbon High S2 -4. 6:04.17 5  
5.    Diana Olsen Fr Carbon High S2 -5. 6:07.37 4  
6.    Whitney Orgil Fr Wasatch High School S2 -6. 6:07.97 3  
7.    Emma Peart So Rich High Girls S2 -7. 6:09.17 2  
8.    Lindsey Rust So Uintah HS S2 -8. 6:15.58 1  
9.    Aubrey Rust So Uintah HS S2 -9. 6:15.88    
10.    Aubrey Smith So Uintah HS S2 -10. 6:18.02    
11.    Ashley Hill Fr Uintah HS S2 -11. 6:25.99    
12.    Baylee Thompson So Duchesne HS S2 -12. 6:28.16    
13.    Taylor Nielsen Sr Altamont High School S1 -1. 6:43.00    
14.    Hailey Allred So Duchesne HS S2 -13. 7:05.93    
15.    Shantay Bird So Altamont High School S1 -2. 7:09.00    
16.    Rachel Gordon Jr Altamont High School S1 -3. 7:13.00    
17.    Alexis Adams Jr Duchesne HS S2 -14. 7:53.00    
18.    Jacie Bird Jr Altamont High School S1 -4. 8:00.00    
DNS    Joelle Brunvand Sr Carbon High S1 -DNS DNS    
DNS    Montana Cladwell Jr Rich High Girls S1 -DNS DNS    
DNS    Michelle Leifson Sr Rich High Girls S1 -DNS DNS    
DNS    Rosalise Coombs Sr Rangely High School S1 -DNS DNS    
DNS    Abigail Jessen Jr Rich High Girls S1 -DNS DNS    
DNS    Brilee Gregory Fr Uintah HS S1 -DNS DNS    
DNS    Kiley Parker Fr Wasatch High School S1 -DNS DNS    
DNS    Aimee Taylor Fr Union High School S1 -DNS DNS    
DNS    Emily Eddington So Union High School S1 -DNS DNS    


Men & Women's Team Scores
After 16 Events
 
Overall  Team Score

1.  Carbon High 159 .75   
2.  Uintah HS 137 .25   
3.  Wasatch High School 99 .25   
4.  Rich High Girls 64 .25   
5.  Union High School 42 .5   
6.  Duchesne HS 34     
7.  Manila HS 31     
8.  Rangely High School 22     
9.  Altamont High School 10     
10.  Uintah River High School 6     
11.  Tabiona High School 5