Uintah Invitational
Uintah High School
Vernal, UT
April 8, 2011

Boy's 4x100 Varsity Timed Finals

Section 1
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Carbon High A Carbon High 2.  47.44 8  
  1.  Tyler Johnson   2.  Dalton Nelson   3.  Derek Quinton   4.  Brandon Gibson        
2.    Rich High Boys A Rich High Boys 3.  47.78 6  
  1.  Kayden Calder   2.  Phil Peart   3.  Cody Groll   4.  Trevor Silva   5.  Bramdon Linkogle   6.  Geoffery Taylor
3.    Altamont High School A Altamont High School 5.  48.61 4  
  1.  Khristian Anderson   2.  R.j. Cook   3.  Austin Gallyer   4.  Kyle Foy   5.  Lance Walker   6.  Jory Hall
4.    Duchesne HS A Duchesne HS 6.  49.11 3  
  1.  Macoy Young   2.  Shiaba Allen   3.  Shad Thomas   4.  McKade Nielsen   5.  Matt Muir   6.  Josh Hanberg
5.    Uintah River High School A Uintah River High School 8.  1:02.46 1  
  1.  Tyrell Begay   2.  Daniel Padilla   3.  Keenan Taveapont   4.  Chandler Pargeets   5.  CeeJay Rebsom    


Boy's 4x100 Varsity Timed Finals

Section 2
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Uintah HS A Uintah HS 1.  46.38 10  
  1.  Kiersten Gross   2.  Tyler Johnson   3.  Kiley Gross   4.  Levi Nielson        
2.    Rangely High School A Rangely High School 4.  48.01 5  
  1.  Cole Barlow   2.  Colton Coombs   3.  Connor Phelan   4.  Ethan Peacock        
3.    Wasatch High School A Wasatch High School 7.  51.85 2  
  1.  Dallas McDavid   2.  Will Elder   3.  Seth Haderlie   4.  Edgar Munoz        
DQ    Union High School A Union High School DQ  DQ    
  1.  Richard Potter   2.  Karl Barga   3.  Sioneofa Lapuaho   4.  Steven Welsh        
DNS    South Summit A South Summit DNS  DNS    
  1.  Keyton Gines   2.  J.c. Walsh   3.  Hayden Packard   4.  Porter Hancock        


Boy's 4x100 Varsity Timed Finals
Overall    Team Section  Time Score

1.    Uintah HS A Uintah HS S2 -1. 46.38 10  
  1.  Kiersten Gross   2.  Tyler Johnson   3.  Kiley Gross   4.  Levi Nielson        
2.    Carbon High A Carbon High S1 -1. 47.44 8  
  1.  Tyler Johnson   2.  Dalton Nelson   3.  Derek Quinton   4.  Brandon Gibson        
3.    Rich High Boys A Rich High Boys S1 -2. 47.78 6  
  1.  Kayden Calder   2.  Phil Peart   3.  Cody Groll   4.  Trevor Silva   5.  Bramdon Linkogle   6.  Geoffery Taylor
4.    Rangely High School A Rangely High School S2 -2. 48.01 5  
  1.  Cole Barlow   2.  Colton Coombs   3.  Connor Phelan   4.  Ethan Peacock        
5.    Altamont High School A Altamont High School S1 -3. 48.61 4  
  1.  Khristian Anderson   2.  R.j. Cook   3.  Austin Gallyer   4.  Kyle Foy   5.  Lance Walker   6.  Jory Hall
6.    Duchesne HS A Duchesne HS S1 -4. 49.11 3  
  1.  Macoy Young   2.  Shiaba Allen   3.  Shad Thomas   4.  McKade Nielsen   5.  Matt Muir   6.  Josh Hanberg
7.    Wasatch High School A Wasatch High School S2 -3. 51.85 2  
  1.  Dallas McDavid   2.  Will Elder   3.  Seth Haderlie   4.  Edgar Munoz        
8.    Uintah River High School A Uintah River High School S1 -5. 1:02.46 1  
  1.  Tyrell Begay   2.  Daniel Padilla   3.  Keenan Taveapont   4.  Chandler Pargeets   5.  CeeJay Rebsom    
DQ    Union High School A Union High School S2 -DQ DQ    
  1.  Richard Potter   2.  Karl Barga   3.  Sioneofa Lapuaho   4.  Steven Welsh        
DNS    South Summit A South Summit S2 -DNS DNS    
  1.  Keyton Gines   2.  J.c. Walsh   3.  Hayden Packard   4.  Porter Hancock        


Men & Women's Team Scores
After 16 Events
 
Overall  Team Score

1.  Uintah HS 123     
2.  Carbon High 118     
3.  Union High School 81     
4.  Rich High Boys 77 .5   
5.  Duchesne HS 71     
6.  Altamont High School 59     
7.  Wasatch High School 40     
8.  Rangely High School 23 .5   
9.  Tabiona High School 18     
10.  Manila HS 11     
11.  Uintah River High School 1