Uintah Invitational
Uintah High School
Vernal, UT
April 8, 2011

Boy's 4x400 Varsity Timed Finals

Section 1
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Carbon High A Carbon High 1.  3:45.35 10  
  1.  Luke Olsen   2.  Kaleb Kulow   3.  Stefan Larsen   4.  Cody Hunt        
2.    Tabiona High School A Tabiona High School 5.  4:05.25 4  
  1.  Demont Nay   2.  Monte Clyde   3.  Myles Potter   4.  Dane Rhoades   5.  Cameron Van Tassell    
3.    Wasatch High School A Wasatch High School 6.  4:07.85 3  
  1.  Tim Price   2.  Dustin Webb   3.  Jared Bywater   4.  Edgar Munoz        
4.    Duchesne HS A Duchesne HS 7.  4:07.90 2  
  1.  McKade Nielsen   2.  Michael Dye   3.  Kane Nealley   4.  Christen Muhurin   5.  Shad Thomas   6.  Trent Roberts


Boy's 4x400 Varsity Timed Finals

Section 2
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Uintah HS A Uintah HS 2.  3:47.38 8  
  1.  Zach Smuin   2.  Levi Watkins   3.  Colby Murray   4.  Tyler Johnson   5.  Nick Peterson   6.  Harley Hakert
2.    Union High School A Union High School 3.  3:47.75 6  
  1.  Jed Morley   2.  Allen Hamblin   3.  Jameson Gilbert   4.  Dylan Braithwaite        
3.    Rich High Boys A Rich High Boys 4.  3:49.70 5  
  1.  Kayden Calder   2.  Austin Groll   3.  Bramdon Linkogle   4.  Phil Peart   5.  Geoffery Taylor   6.  Parker Stuart
4.    Altamont High School A Altamont High School 8.  4:11.06 1  
  1.  Drew Gilbert   2.  Michael Perry   3.  Kyle Foy   4.  Jory Hall   5.  Dylan Lindsay   6.  Dakoda Lindsay
5.    Rangely High School A Rangely High School 9.  4:12.32    
  1.  Dale Nielsen   2.  Devin Wiliams   3.  Tanner Nielsen   4.  William Scoggins        


Boy's 4x400 Varsity Timed Finals
Overall    Team Section  Time Score

1.    Carbon High A Carbon High S1 -1. 3:45.35 10  
  1.  Luke Olsen   2.  Kaleb Kulow   3.  Stefan Larsen   4.  Cody Hunt        
2.    Uintah HS A Uintah HS S2 -1. 3:47.38 8  
  1.  Zach Smuin   2.  Levi Watkins   3.  Colby Murray   4.  Tyler Johnson   5.  Nick Peterson   6.  Harley Hakert
3.    Union High School A Union High School S2 -2. 3:47.75 6  
  1.  Jed Morley   2.  Allen Hamblin   3.  Jameson Gilbert   4.  Dylan Braithwaite        
4.    Rich High Boys A Rich High Boys S2 -3. 3:49.70 5  
  1.  Kayden Calder   2.  Austin Groll   3.  Bramdon Linkogle   4.  Phil Peart   5.  Geoffery Taylor   6.  Parker Stuart
5.    Tabiona High School A Tabiona High School S1 -2. 4:05.25 4  
  1.  Demont Nay   2.  Monte Clyde   3.  Myles Potter   4.  Dane Rhoades   5.  Cameron Van Tassell    
6.    Wasatch High School A Wasatch High School S1 -3. 4:07.85 3  
  1.  Tim Price   2.  Dustin Webb   3.  Jared Bywater   4.  Edgar Munoz        
7.    Duchesne HS A Duchesne HS S1 -4. 4:07.90 2  
  1.  McKade Nielsen   2.  Michael Dye   3.  Kane Nealley   4.  Christen Muhurin   5.  Shad Thomas   6.  Trent Roberts
8.    Altamont High School A Altamont High School S2 -4. 4:11.06 1  
  1.  Drew Gilbert   2.  Michael Perry   3.  Kyle Foy   4.  Jory Hall   5.  Dylan Lindsay   6.  Dakoda Lindsay
9.    Rangely High School A Rangely High School S2 -5. 4:12.32    
  1.  Dale Nielsen   2.  Devin Wiliams   3.  Tanner Nielsen   4.  William Scoggins        


Men & Women's Team Scores
After 16 Events
 
Overall  Team Score

1.  Uintah HS 123     
2.  Carbon High 118     
3.  Union High School 81     
4.  Rich High Boys 77 .5   
5.  Duchesne HS 71     
6.  Altamont High School 59     
7.  Wasatch High School 40     
8.  Rangely High School 23 .5   
9.  Tabiona High School 18     
10.  Manila HS 11     
11.  Uintah River High School 1