Uintah Invitational
Uintah High School
Vernal, UT
April 8, 2011

Boy's Sprint Medley Relay 2-2-4-8 Varsity Timed Finals

Section 1
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Rich High Boys A Rich High Boys 1.  3:51.53 10  
  1.  Cody Groll   2.  Austin Groll   3.  Trevor Silva   4.  Vance Weston   5.  Dallin Leifson   6.  Kaden Thomson
2.    Carbon High A Carbon High 2.  4:08.72 8  
  1.  Brandon Gibson   2.  Stefan Larsen   3.  Brenden Hepworth   4.  Kaleb Kulow        
3.    Duchesne HS A Duchesne HS 6.  4:31.61 3  
  1.  Grant Marett   2.  Devin Davis   3.  McKade Nielsen   4.  Alex Gathurum   5.  Tanner Lewis   6.  Austin Atkinson
4.    Union High School A Union High School 7.  4:43.26 2  
  1.  Richard Potter   2.  Carson Gilbert   3.  Jeff Brighton   4.  Karl Barga        


Boy's Sprint Medley Relay 2-2-4-8 Varsity Timed Finals

Section 2
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Uintah HS A Uintah HS 3.  4:12.59 6  
  1.  Levi Nielson   2.  Kiersten Gross   3.  Zach Smuin   4.  Kiley Gross   5.  Harley Hakert   6.  Nick Peterson
2.    Manila HS A Manila HS 4.  4:13.03 5  
  1.  Colten Ferrin   2.  Ben Rose   3.  Steele Handy   4.  Matthew Northcott   5.  Tyler Grow    
3.    Wasatch High School A Wasatch High School 5.  4:25.14 4  
  1.  Alex Flack   2.  Clancy Poulsen   3.  Rocky Fuentes   4.  David Brown        
DNS    Altamont High School A Altamont High School DNS  DNS    
                       
DNS    South Summit A South Summit DNS  DNS    
  1.  Edwin Castro   2.  J.c. Walsh   3.  Keyton Gines   4.  James Thompson        


Boy's Sprint Medley Relay 2-2-4-8 Varsity Timed Finals
Overall    Team Section  Time Score

1.    Rich High Boys A Rich High Boys S1 -1. 3:51.53 10  
  1.  Cody Groll   2.  Austin Groll   3.  Trevor Silva   4.  Vance Weston   5.  Dallin Leifson   6.  Kaden Thomson
2.    Carbon High A Carbon High S1 -2. 4:08.72 8  
  1.  Brandon Gibson   2.  Stefan Larsen   3.  Brenden Hepworth   4.  Kaleb Kulow        
3.    Uintah HS A Uintah HS S2 -1. 4:12.59 6  
  1.  Levi Nielson   2.  Kiersten Gross   3.  Zach Smuin   4.  Kiley Gross   5.  Harley Hakert   6.  Nick Peterson
4.    Manila HS A Manila HS S2 -2. 4:13.03 5  
  1.  Colten Ferrin   2.  Ben Rose   3.  Steele Handy   4.  Matthew Northcott   5.  Tyler Grow    
5.    Wasatch High School A Wasatch High School S2 -3. 4:25.14 4  
  1.  Alex Flack   2.  Clancy Poulsen   3.  Rocky Fuentes   4.  David Brown        
6.    Duchesne HS A Duchesne HS S1 -3. 4:31.61 3  
  1.  Grant Marett   2.  Devin Davis   3.  McKade Nielsen   4.  Alex Gathurum   5.  Tanner Lewis   6.  Austin Atkinson
7.    Union High School A Union High School S1 -4. 4:43.26 2  
  1.  Richard Potter   2.  Carson Gilbert   3.  Jeff Brighton   4.  Karl Barga        
DNS    Altamont High School A Altamont High School S2 -DNS DNS    
                       
DNS    South Summit A South Summit S2 -DNS DNS    
  1.  Edwin Castro   2.  J.c. Walsh   3.  Keyton Gines   4.  James Thompson        


Men & Women's Team Scores
After 16 Events
 
Overall  Team Score

1.  Uintah HS 123     
2.  Carbon High 118     
3.  Union High School 81     
4.  Rich High Boys 77 .5   
5.  Duchesne HS 71     
6.  Altamont High School 59     
7.  Wasatch High School 40     
8.  Rangely High School 23 .5   
9.  Tabiona High School 18     
10.  Manila HS 11     
11.  Uintah River High School 1