2013 Carbon High School Farm Bureau Invitational
Carbon High School
Price, UT
April 13, 2013

Boy's 100 meter Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Tyson Colton Fr Uintah HS 8.  11.87 +1.1 1  
2.    True Murray Sr Uintah HS 23.  12.55 +1.1    
3.    Charlie Turner So Emery High School 26.  12.86 +1.1    
4.    Tyrell Shumway Fr Green River High School 27.  12.89 +1.1    
5.    Devon Day So Carbon High School 31.  13.31 +1.1    
6.    Brogan Reynolds Fr Wayne High School 33.  13.54 +1.1    
7.    Jace Christensen So Wayne High School 34.  13.62 +1.1    
8.    Adam Thayn Sr Carbon High School 36.  14.43 +1.1    


Boy's 100 meter Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Cameron Allred So Emery High School 21.  12.43 +0.9    
2.    Bo Lamb Sr Uintah HS 24.  12.59 +0.9    
3.    Layne Coil Fr Duchesne HS 25.  12.67 +0.9    
4.    Karl Barga Sr Union High School 28.  13.04 +0.9    
5.    Henrique Moreira Fr Union High School 29.  13.17 +0.9    
6.    Grant Laws So San Juan High School 32.  13.31 +0.9    
7.    Dalton Thomas Fr Duchesne HS 35.  14.27 +0.9    
DNS    Kyle Barrett Jr Carbon High School DNS  DNS +0.9    


Boy's 100 meter Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Dallin Quinton So Carbon High School 9.  11.91 +1.2    
2.    Dakota Knight Sr Union High School 13.  12.16 +1.2    
3.    Nick Arizmendi Sr Emery High School 15.  12.24 +1.2    
4.    Josh Henry Sr Richfield HS 16.  12.26 +1.2    
5.    Kyle Johnson So Green River High School 18.  12.33 +1.2    
6.    Caleb Pugh Fr San Juan High School 20.  12.39 +1.2    
7.    Devon Johnson Fr Juan Diego Catholic HS 30.  13.30 +1.2    
FS    Villiami Lutui Fr Union High School FS  FS +1.2    


Boy's 100 meter Timed Finals

Section 4
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Cameron Taylor Jr Grand County 7.  11.85 +0.0 2  
2.    Maverik Shumway Sr San Juan High School 10.  12.08 +0.0    
3.    Greg Johnson Sr Green River High School 11.  12.12 +0.0    
4.    Koby Sobremesana So Grand County 17.  12.28 +0.0    
5.    Chase Williams Jr Juan Diego Catholic HS 19.  12.34 +0.0    
6.    David Fenton Fr Juan Diego Catholic HS 22.  12.50 +0.0    
FS    Joe Serafin Fr Green River High School FS  FS +0.0    
DNS    McKade Nielsen Sr Duchesne HS DNS  DNS +0.0    


Boy's 100 meter Timed Finals

Section 5
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Derek Sorensen Jr Richfield HS 1.  11.32 +1.9 10  
2.    Dallon Didericksen Jr Stansbury High School 2.  11.40 +1.9 8  
3.    Hudson Conrad So Stansbury High School 3.  11.45 +1.9 6  
4.    Colton Causey Jr Richfield HS 4.  11.72 +1.9 5  
5.    Zayne Anderson So Stansbury High School 5.  11.74 +1.9 4  
6.    Kordell Johnson Sr Juan Diego Catholic HS 6.  11.82 +1.9 3  
7.    Riley Cunningham Jr Richfield HS 12.  12.15 +1.9    
8.    Talon Strong So Uintah HS 14.  12.19 +1.9    


Boy's 100 meter Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time  Wind Score

1.    Derek Sorensen Jr Richfield HS S5 -1. 11.32 +1.9 10  
2.    Dallon Didericksen Jr Stansbury High School S5 -2. 11.40 +1.9 8  
3.    Hudson Conrad So Stansbury High School S5 -3. 11.45 +1.9 6  
4.    Colton Causey Jr Richfield HS S5 -4. 11.72 +1.9 5  
5.    Zayne Anderson So Stansbury High School S5 -5. 11.74 +1.9 4  
6.    Kordell Johnson Sr Juan Diego Catholic HS S5 -6. 11.82 +1.9 3  
7.    Cameron Taylor Jr Grand County S4 -1. 11.85 +0.0 2  
8.    Tyson Colton Fr Uintah HS S1 -1. 11.87 +1.1 1  
9.    Dallin Quinton So Carbon High School S3 -1. 11.91 +1.2    
10.    Maverik Shumway Sr San Juan High School S4 -2. 12.08 +0.0    
11.    Greg Johnson Sr Green River High School S4 -3. 12.12 +0.0    
12.    Riley Cunningham Jr Richfield HS S5 -7. 12.15 +1.9    
13.    Dakota Knight Sr Union High School S3 -2. 12.16 +1.2    
14.    Talon Strong So Uintah HS S5 -8. 12.19 +1.9    
15.    Nick Arizmendi Sr Emery High School S3 -3. 12.24 +1.2    
16.    Josh Henry Sr Richfield HS S3 -4. 12.26 +1.2    
17.    Koby Sobremesana So Grand County S4 -4. 12.28 +0.0    
18.    Kyle Johnson So Green River High School S3 -5. 12.33 +1.2    
19.    Chase Williams Jr Juan Diego Catholic HS S4 -5. 12.34 +0.0    
20.    Caleb Pugh Fr San Juan High School S3 -6. 12.39 +1.2    
21.    Cameron Allred So Emery High School S2 -1. 12.43 +0.9    
22.    David Fenton Fr Juan Diego Catholic HS S4 -6. 12.50 +0.0    
23.    True Murray Sr Uintah HS S1 -2. 12.55 +1.1    
24.    Bo Lamb Sr Uintah HS S2 -2. 12.59 +0.9    
25.    Layne Coil Fr Duchesne HS S2 -3. 12.67 +0.9    
26.    Charlie Turner So Emery High School S1 -3. 12.86 +1.1    
27.    Tyrell Shumway Fr Green River High School S1 -4. 12.89 +1.1    
28.    Karl Barga Sr Union High School S2 -4. 13.04 +0.9    
29.    Henrique Moreira Fr Union High School S2 -5. 13.17 +0.9    
30.    Devon Johnson Fr Juan Diego Catholic HS S3 -7. 13.30 +1.2    
31.    Devon Day So Carbon High School S1 -5. 13.31 +1.1    
32.    Grant Laws So San Juan High School S2 -6. 13.31 +0.9    
33.    Brogan Reynolds Fr Wayne High School S1 -6. 13.54 +1.1    
34.    Jace Christensen So Wayne High School S1 -7. 13.62 +1.1    
35.    Dalton Thomas Fr Duchesne HS S2 -7. 14.27 +0.9    
36.    Adam Thayn Sr Carbon High School S1 -8. 14.43 +1.1    
FS    Joe Serafin Fr Green River High School S4 -FS FS +0.0    
FS    Villiami Lutui Fr Union High School S3 -FS FS +1.2    
DNS    Kyle Barrett Jr Carbon High School S2 -DNS DNS +0.9    
DNS    McKade Nielsen Sr Duchesne HS S4 -DNS DNS +0.0    


Men & Women's Team Scores
After 16 Events
 
Overall  Team Score

1.  Richfield HS 170     
2.  Stansbury High School 145     
3.  Grand County 61     
4.  San Juan High School 51     
5.  Uintah HS 48     
6.  Juan Diego Catholic HS 45     
7.  Emery High School 42     
8.  Carbon High School 23     
9.  Union High School 19     
10.  Duchesne HS 6     
11.  Wayne High School 4     
12.  Green River High School 3