2013 Carbon High School Farm Bureau Invitational
Carbon High School
Price, UT
April 13, 2013

Girl's 100 meter Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Edenlee Ragigia Fr Uintah HS 16.  14.70 +1.9    
2.    Kira Tadehara Jr Carbon High School 22.  15.19 +1.9    
3.    Jordanelle Jenkins So Tabiona HS 25.  15.59 +1.9    
4.    Krystel Hepworth Jr Carbon High School 28.  15.90 +1.9    
5.    Mckenna Terry Fr Carbon High School 30.  17.31 +1.9    
6.    Autumn Hill Sr Richfield HS 31.  17.42 +1.9    


Girl's 100 meter Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Mikayla Swasey Fr Duchesne HS 21.  15.13 +1.4    
2.    Amanda Sands So Juan Diego Catholic HS 23.  15.22 +1.4    
3.    Amanda Parrack Fr Uintah HS 24.  15.52 +1.4    
4.    Tianna Bleak Fr San Juan High School 27.  15.90 +1.4    
5.    Brylie Sloan So Uintah HS 29.  16.83 +1.4    
6.    Whitney Coates Fr North Sevier 32.  20.26 +1.4    
DNS    Haddie Holt So Richfield HS DNS  DNS +1.4    


Girl's 100 meter Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Makenna McEwen Sr Richfield HS 8.  13.92 +0.6 1  
2.    Haley Rice Jr Grand County 9.  13.99 +0.6    
3.    Catrina Johnson Jr Wayne High School 11.  14.08 +0.6    
4.    Talia Kyles Sr San Juan High School 13.  14.34 +0.6    
5.    Karina Ivory So Carbon High School 14.  14.47 +0.6    
6.    Bret Wilkinson So Stansbury High School 19.  14.73 +0.6    
7.    Lakita Christensen So Union High School 20.  14.74 +0.6    


Girl's 100 meter Timed Finals

Section 4
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Baylor Griffin Fr Emery High School 3.  13.71 +1.6 6  
2.    Clarissa Johnson Jr Wayne High School 6.  13.78 +1.6 3  
3.    Katie Bradshaw Sr Uintah HS 10.  14.05 +1.6    
4.    Alayna Torgerson Fr North Sevier 12.  14.09 +1.6    
5.    Hanna Horrocks So Union High School 15.  14.55 +1.6    
6.    Alexia Cooper Sr Union High School 17.  14.70 +1.6    
7.    Jenna Becker Sr Stansbury High School 26.  15.89 +1.6    


Girl's 100 meter Timed Finals

Section 5
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Ashlynn Allred So Emery High School 1.  12.71 +0.9 10  
2.    Kwincey Wells Fr Grand County 2.  13.69 +0.9 8  
3.    Maddi Bender So Stansbury High School 4.  13.71 +0.9 5  
4.    Shayla Draper Fr Union High School 5.  13.78 +0.9 4  
5.    Malina Bohannon Jr Grand County 7.  13.81 +0.9 2  
6.    Brooklyn Searle Fr Stansbury High School 18.  14.72 +0.9    
DNS    Carly Dalton Sr Grand County DNS  DNS +0.9    


Girl's 100 meter Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time  Wind Score

1.    Ashlynn Allred So Emery High School S5 -1. 12.71 +0.9 10  
2.    Kwincey Wells Fr Grand County S5 -2. 13.69 +0.9 8  
3.    Baylor Griffin Fr Emery High School S4 -1. 13.71 +1.6 6  
4.    Maddi Bender So Stansbury High School S5 -3. 13.71 +0.9 5  
5.    Shayla Draper Fr Union High School S5 -4. 13.78 +0.9 4  
6.    Clarissa Johnson Jr Wayne High School S4 -2. 13.78 +1.6 3  
7.    Malina Bohannon Jr Grand County S5 -5. 13.81 +0.9 2  
8.    Makenna McEwen Sr Richfield HS S3 -1. 13.92 +0.6 1  
9.    Haley Rice Jr Grand County S3 -2. 13.99 +0.6    
10.    Katie Bradshaw Sr Uintah HS S4 -3. 14.05 +1.6    
11.    Catrina Johnson Jr Wayne High School S3 -3. 14.08 +0.6    
12.    Alayna Torgerson Fr North Sevier S4 -4. 14.09 +1.6    
13.    Talia Kyles Sr San Juan High School S3 -4. 14.34 +0.6    
14.    Karina Ivory So Carbon High School S3 -5. 14.47 +0.6    
15.    Hanna Horrocks So Union High School S4 -5. 14.55 +1.6    
16.    Edenlee Ragigia Fr Uintah HS S1 -1. 14.70 +1.9    
17.    Alexia Cooper Sr Union High School S4 -6. 14.70 +1.6    
18.    Brooklyn Searle Fr Stansbury High School S5 -6. 14.72 +0.9    
19.    Bret Wilkinson So Stansbury High School S3 -6. 14.73 +0.6    
20.    Lakita Christensen So Union High School S3 -7. 14.74 +0.6    
21.    Mikayla Swasey Fr Duchesne HS S2 -1. 15.13 +1.4    
22.    Kira Tadehara Jr Carbon High School S1 -2. 15.19 +1.9    
23.    Amanda Sands So Juan Diego Catholic HS S2 -2. 15.22 +1.4    
24.    Amanda Parrack Fr Uintah HS S2 -3. 15.52 +1.4    
25.    Jordanelle Jenkins So Tabiona HS S1 -3. 15.59 +1.9    
26.    Jenna Becker Sr Stansbury High School S4 -7. 15.89 +1.6    
27.    Tianna Bleak Fr San Juan High School S2 -4. 15.90 +1.4    
28.    Krystel Hepworth Jr Carbon High School S1 -4. 15.90 +1.9    
29.    Brylie Sloan So Uintah HS S2 -5. 16.83 +1.4    
30.    Mckenna Terry Fr Carbon High School S1 -5. 17.31 +1.9    
31.    Autumn Hill Sr Richfield HS S1 -6. 17.42 +1.9    
32.    Whitney Coates Fr North Sevier S2 -6. 20.26 +1.4    
DNS    Carly Dalton Sr Grand County S5 -DNS DNS +0.9    
DNS    Haddie Holt So Richfield HS S2 -DNS DNS +1.4    


Men & Women's Team Scores
After 16 Events
 
Overall  Team Score

1.  Stansbury High School 149     
2.  Emery High School 92     
3.  Richfield HS 82     
4.  Grand County 74     
5.  Wayne High School 48     
5.  San Juan High School 48     
7.  Carbon High School 35     
8.  Union High School 26     
9.  Juan Diego Catholic HS 19     
9.  Uintah HS 19     
11.  Green River High School 7     
12.  North Sevier 5