2013 Carbon High School Farm Bureau Invitational
Carbon High School
Price, UT
April 13, 2013

Boy's 200 meter Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Tyson Colton Fr Uintah HS 5.  24.22 +0.4 4  
2.    True Murray Sr Uintah HS 16.  25.35 +0.4    
3.    Charlie Turner So Emery High School 19.  25.82 +0.4    
4.    Devon Day So Carbon High School 28.  27.26 +0.4    
5.    Hunter Allen Fr Richfield HS 29.  27.48 +0.4    
6.    Brogan Reynolds Fr Wayne High School 32.  27.93 +0.4    


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Layne Coil Fr Duchesne HS 22.  26.01 +1.3    
2.    Edward Painter Jr Juan Diego Catholic HS 25.  26.44 +1.3    
3.    Chase Holyoak Jr Grand County 27.  26.88 +1.3    
4.    Jaden Ellett Fr Wayne High School 31.  27.84 +1.3    
5.    Caleb Nelson So Carbon High School 33.  28.44 +1.3    
DNS    Grant Laws So San Juan High School DNS  DNS +1.3    
DNS    Christian Snarr Fr Juan Diego Catholic HS DNS  DNS +1.3    


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Colton Brown Sr Richfield HS 10.  24.93 +1.2    
2.    Jarom Stewart Jr Richfield HS 14.  25.19 +1.2    
3.    Koby Sobremesana So Grand County 15.  25.26 +1.2    
4.    Tyler Pulli Sr Emery High School 23.  26.03 +1.2    
5.    Cameron Allred So Emery High School 30.  27.62 +1.2    
6.    Dalton Thomas Fr Duchesne HS 34.  28.92 +1.2    
DNS    Nicolas Smith So Union High School DNS  DNS +1.2    


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 4
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    David Fenton Fr Juan Diego Catholic HS 12.  25.01 +0.9    
2.    Nick Arizmendi Sr Emery High School 13.  25.12 +0.9    
3.    Caleb Pugh Fr San Juan High School 18.  25.65 +0.9    
4.    Jayde Bertoch Sr Union High School 20.  25.84 +0.9    
5.    Bo Lamb Sr Uintah HS 21.  25.91 +0.9    
6.    Chase Williams Jr Juan Diego Catholic HS 24.  26.42 +0.9    
7.    Daniel Hanberg So Duchesne HS 26.  26.65 +0.9    


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 5
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Dallin Quinton So Carbon High School 7.  24.37 +1.8 2  
2.    Joe Serafin Fr Green River High School 9.  24.73 +1.8    
3.    Dakota Knight Sr Union High School 11.  24.99 +1.8    
4.    Villiami Lutui Fr Union High School 17.  25.43 +1.8    
DNS    Colton May Sr Stansbury High School DNS  DNS +1.8    
DNS    McKade Nielsen Sr Duchesne HS DNS  DNS +1.8    
DNS    Maverik Shumway Sr San Juan High School DNS  DNS +1.8    


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 6
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Wesley Rodda Sr Grand County 1.  23.37 +1.9 10  
2.    Dallon Didericksen Jr Stansbury High School 2.  23.38 +1.9 8  
3.    Hudson Conrad So Stansbury High School 3.  23.47 +1.9 6  
4.    Devin Morrison Jr Richfield HS 4.  24.09 +1.9 5  
5.    Zayne Anderson So Stansbury High School 6.  24.32 +1.9 3  
6.    Talon Strong So Uintah HS 8.  24.45 +1.9 1  
DNS    Wade Kemmsies Jr Grand County DNS  DNS +1.9    


Boy's 200 meter Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time  Wind Score

1.    Wesley Rodda Sr Grand County S6 -1. 23.37 +1.9 10  
2.    Dallon Didericksen Jr Stansbury High School S6 -2. 23.38 +1.9 8  
3.    Hudson Conrad So Stansbury High School S6 -3. 23.47 +1.9 6  
4.    Devin Morrison Jr Richfield HS S6 -4. 24.09 +1.9 5  
5.    Tyson Colton Fr Uintah HS S1 -1. 24.22 +0.4 4  
6.    Zayne Anderson So Stansbury High School S6 -5. 24.32 +1.9 3  
7.    Dallin Quinton So Carbon High School S5 -1. 24.37 +1.8 2  
8.    Talon Strong So Uintah HS S6 -6. 24.45 +1.9 1  
9.    Joe Serafin Fr Green River High School S5 -2. 24.73 +1.8    
10.    Colton Brown Sr Richfield HS S3 -1. 24.93 +1.2    
11.    Dakota Knight Sr Union High School S5 -3. 24.99 +1.8    
12.    David Fenton Fr Juan Diego Catholic HS S4 -1. 25.01 +0.9    
13.    Nick Arizmendi Sr Emery High School S4 -2. 25.12 +0.9    
14.    Jarom Stewart Jr Richfield HS S3 -2. 25.19 +1.2    
15.    Koby Sobremesana So Grand County S3 -3. 25.26 +1.2    
16.    True Murray Sr Uintah HS S1 -2. 25.35 +0.4    
17.    Villiami Lutui Fr Union High School S5 -4. 25.43 +1.8    
18.    Caleb Pugh Fr San Juan High School S4 -3. 25.65 +0.9    
19.    Charlie Turner So Emery High School S1 -3. 25.82 +0.4    
20.    Jayde Bertoch Sr Union High School S4 -4. 25.84 +0.9    
21.    Bo Lamb Sr Uintah HS S4 -5. 25.91 +0.9    
22.    Layne Coil Fr Duchesne HS S2 -1. 26.01 +1.3    
23.    Tyler Pulli Sr Emery High School S3 -4. 26.03 +1.2    
24.    Chase Williams Jr Juan Diego Catholic HS S4 -6. 26.42 +0.9    
25.    Edward Painter Jr Juan Diego Catholic HS S2 -2. 26.44 +1.3    
26.    Daniel Hanberg So Duchesne HS S4 -7. 26.65 +0.9    
27.    Chase Holyoak Jr Grand County S2 -3. 26.88 +1.3    
28.    Devon Day So Carbon High School S1 -4. 27.26 +0.4    
29.    Hunter Allen Fr Richfield HS S1 -5. 27.48 +0.4    
30.    Cameron Allred So Emery High School S3 -5. 27.62 +1.2    
31.    Jaden Ellett Fr Wayne High School S2 -4. 27.84 +1.3    
32.    Brogan Reynolds Fr Wayne High School S1 -6. 27.93 +0.4    
33.    Caleb Nelson So Carbon High School S2 -5. 28.44 +1.3    
34.    Dalton Thomas Fr Duchesne HS S3 -6. 28.92 +1.2    
DNS    Nicolas Smith So Union High School S3 -DNS DNS +1.2    
DNS    Wade Kemmsies Jr Grand County S6 -DNS DNS +1.9    
DNS    Grant Laws So San Juan High School S2 -DNS DNS +1.3    
DNS    Colton May Sr Stansbury High School S5 -DNS DNS +1.8    
DNS    McKade Nielsen Sr Duchesne HS S5 -DNS DNS +1.8    
DNS    Maverik Shumway Sr San Juan High School S5 -DNS DNS +1.8    
DNS    Christian Snarr Fr Juan Diego Catholic HS S2 -DNS DNS +1.3    


Men & Women's Team Scores
After 16 Events
 
Overall  Team Score

1.  Richfield HS 170     
2.  Stansbury High School 145     
3.  Grand County 61     
4.  San Juan High School 51     
5.  Uintah HS 48     
6.  Juan Diego Catholic HS 45     
7.  Emery High School 42     
8.  Carbon High School 23     
9.  Union High School 19     
10.  Duchesne HS 6     
11.  Wayne High School 4     
12.  Green River High School 3