2013 Carbon High School Farm Bureau Invitational
Carbon High School
Price, UT
April 13, 2013

Girl's 200 meter Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Baylor Griffin Fr Emery High School 6.  28.54 +0.0 3  
2.    Shailee Croasmun Jr Carbon High School 8.  28.86 +0.0 1  
3.    Edenlee Ragigia Fr Uintah HS 12.  29.84 +0.0    
4.    Madison Black So Carbon High School 13.  29.95 +0.0    
5.    Paula Gibson Sr Carbon High School 14.  29.95 +0.0    
6.    Cassidy Labrum So Emery High School 15.  30.21 +0.0    
7.    Amanda Parrack Fr Uintah HS 25.  31.83 +0.0    


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Brooklyn Searle Fr Stansbury High School 17.  30.48 +1.1    
2.    Takota Tanner So Uintah HS 19.  30.96 +1.1    
3.    Emree Adams Fr San Juan High School 20.  31.05 +1.1    
4.    Amanda Sands So Juan Diego Catholic HS 23.  31.53 +1.1    
5.    MaKayla Robbins Fr Richfield HS 24.  31.59 +1.1    
6.    Shaylynn Christensen Jr Union High School 26.  32.71 +1.1    
DNS    Whitney Coates Fr North Sevier DNS  DNS +1.1    


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Katie Bradshaw Sr Uintah HS 9.  28.88 +0.4    
2.    Haley Rice Jr Grand County 10.  29.13 +0.4    
3.    Catrina Johnson Jr Wayne High School 11.  29.16 +0.4    
4.    Bret Wilkinson So Stansbury High School 16.  30.28 +0.4    
5.    Talia Kyles Sr San Juan High School 18.  30.70 +0.4    
6.    Lydia Morley Jr Union High School 21.  31.12 +0.4    
7.    Hannah Rice Fr Grand County 22.  31.38 +0.4    
DNS    Alayna Torgerson Fr North Sevier DNS  DNS +0.4    


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 4
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Hailee Rogers Sr Emery High School 1.  27.25 +0.4 10  
2.    Clarissa Johnson Jr Wayne High School 2.  28.00 +0.4 8  
3.    Madie Alvey Jr Stansbury High School 3.  28.12 +0.4 6  
4.    Makenna McEwen Sr Richfield HS 4.  28.32 +0.4 5  
5.    Shayla Draper Fr Union High School 5.  28.35 +0.4 4  
6.    Maddi Bender So Stansbury High School 7.  28.60 +0.4 2  
DNS    Cassidee Shepherd Jr North Sevier DNS  DNS +0.4    
DNS    Kwincey Wells Fr Grand County DNS  DNS +0.4    


Girl's 200 meter Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time  Wind Score

1.    Hailee Rogers Sr Emery High School S4 -1. 27.25 +0.4 10  
2.    Clarissa Johnson Jr Wayne High School S4 -2. 28.00 +0.4 8  
3.    Madie Alvey Jr Stansbury High School S4 -3. 28.12 +0.4 6  
4.    Makenna McEwen Sr Richfield HS S4 -4. 28.32 +0.4 5  
5.    Shayla Draper Fr Union High School S4 -5. 28.35 +0.4 4  
6.    Baylor Griffin Fr Emery High School S1 -1. 28.54 +0.0 3  
7.    Maddi Bender So Stansbury High School S4 -6. 28.60 +0.4 2  
8.    Shailee Croasmun Jr Carbon High School S1 -2. 28.86 +0.0 1  
9.    Katie Bradshaw Sr Uintah HS S3 -1. 28.88 +0.4    
10.    Haley Rice Jr Grand County S3 -2. 29.13 +0.4    
11.    Catrina Johnson Jr Wayne High School S3 -3. 29.16 +0.4    
12.    Edenlee Ragigia Fr Uintah HS S1 -3. 29.84 +0.0    
13.    Madison Black So Carbon High School S1 -4. 29.95 +0.0    
14.    Paula Gibson Sr Carbon High School S1 -5. 29.95 +0.0    
15.    Cassidy Labrum So Emery High School S1 -6. 30.21 +0.0    
16.    Bret Wilkinson So Stansbury High School S3 -4. 30.28 +0.4    
17.    Brooklyn Searle Fr Stansbury High School S2 -1. 30.48 +1.1    
18.    Talia Kyles Sr San Juan High School S3 -5. 30.70 +0.4    
19.    Takota Tanner So Uintah HS S2 -2. 30.96 +1.1    
20.    Emree Adams Fr San Juan High School S2 -3. 31.05 +1.1    
21.    Lydia Morley Jr Union High School S3 -6. 31.12 +0.4    
22.    Hannah Rice Fr Grand County S3 -7. 31.38 +0.4    
23.    Amanda Sands So Juan Diego Catholic HS S2 -4. 31.53 +1.1    
24.    MaKayla Robbins Fr Richfield HS S2 -5. 31.59 +1.1    
25.    Amanda Parrack Fr Uintah HS S1 -7. 31.83 +0.0    
26.    Shaylynn Christensen Jr Union High School S2 -6. 32.71 +1.1    
DNS    Cassidee Shepherd Jr North Sevier S4 -DNS DNS +0.4    
DNS    Kwincey Wells Fr Grand County S4 -DNS DNS +0.4    
DNS    Alayna Torgerson Fr North Sevier S3 -DNS DNS +0.4    
DNS    Whitney Coates Fr North Sevier S2 -DNS DNS +1.1    


Men & Women's Team Scores
After 16 Events
 
Overall  Team Score

1.  Stansbury High School 149     
2.  Emery High School 92     
3.  Richfield HS 82     
4.  Grand County 74     
5.  Wayne High School 48     
5.  San Juan High School 48     
7.  Carbon High School 35     
8.  Union High School 26     
9.  Juan Diego Catholic HS 19     
9.  Uintah HS 19     
11.  Green River High School 7     
12.  North Sevier 5