2013 Carbon High School Farm Bureau Invitational
Carbon High School
Price, UT
April 13, 2013

Boy's 1600 meter Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Austin Pace Fr Richfield HS 11.  5:26.26    
2.    Curtis Mason Sr Emery High School 12.  5:26.46    
3.    Aaron Dockins Fr Uintah HS 13.  5:27.73    
4.    Alex Stilson So Emery High School 14.  5:29.24    
5.    Austin Valentine Fr Uintah HS 15.  5:29.91    
6.    Thory Van Dyke Sr Carbon High School 18.  5:50.08    
7.    Teancum Chamberlain So San Juan High School 19.  5:52.13    
8.    Rockwell Richardson Jr Union High School 20.  5:53.77    
9.    Jayden Powell So Carbon High School 21.  6:00.44    
10.    Patten Black So San Juan High School 22.  6:04.97    
11.    Brendan Gatherum Fr Duchesne HS 23.  6:52.02    
DNS    Ledan Johnson Sr Emery High School DNS  DNS    


Boy's 1600 meter Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Austin Slade Sr Stansbury High School 1.  4:31.49 10  
2.    Abram Beazer Sr Stansbury High School 2.  4:50.30 8  
3.    Jacob Maughan Sr Stansbury High School 3.  4:50.80 6  
4.    Tanner Jensen Jr Stansbury High School 4.  4:52.78 5  
5.    Stephen Monsen So Richfield HS 5.  5:02.91 4  
6.    Alex Gatherum Jr Duchesne HS 6.  5:13.38 3  
7.    Chreston Armstrong Fr Union High School 7.  5:15.28 2  
8.    Austin Barber Sr Carbon High School 8.  5:22.14 1  
9.    Tommy Rowley Fr Duchesne HS 9.  5:22.36    
10.    Cole Chamberlain So San Juan High School 10.  5:22.60    
11.    Andrew Hugentobler So Grand County 16.  5:30.34    
12.    David Bird So Emery High School 17.  5:39.00    
DNS    Garrett Marsing Jr Carbon High School DNS  DNS    


Boy's 1600 meter Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time Score

1.    Austin Slade Sr Stansbury High School S2 -1. 4:31.49 10  
2.    Abram Beazer Sr Stansbury High School S2 -2. 4:50.30 8  
3.    Jacob Maughan Sr Stansbury High School S2 -3. 4:50.80 6  
4.    Tanner Jensen Jr Stansbury High School S2 -4. 4:52.78 5  
5.    Stephen Monsen So Richfield HS S2 -5. 5:02.91 4  
6.    Alex Gatherum Jr Duchesne HS S2 -6. 5:13.38 3  
7.    Chreston Armstrong Fr Union High School S2 -7. 5:15.28 2  
8.    Austin Barber Sr Carbon High School S2 -8. 5:22.14 1  
9.    Tommy Rowley Fr Duchesne HS S2 -9. 5:22.36    
10.    Cole Chamberlain So San Juan High School S2 -10. 5:22.60    
11.    Austin Pace Fr Richfield HS S1 -1. 5:26.26    
12.    Curtis Mason Sr Emery High School S1 -2. 5:26.46    
13.    Aaron Dockins Fr Uintah HS S1 -3. 5:27.73    
14.    Alex Stilson So Emery High School S1 -4. 5:29.24    
15.    Austin Valentine Fr Uintah HS S1 -5. 5:29.91    
16.    Andrew Hugentobler So Grand County S2 -11. 5:30.34    
17.    David Bird So Emery High School S2 -12. 5:39.00    
18.    Thory Van Dyke Sr Carbon High School S1 -6. 5:50.08    
19.    Teancum Chamberlain So San Juan High School S1 -7. 5:52.13    
20.    Rockwell Richardson Jr Union High School S1 -8. 5:53.77    
21.    Jayden Powell So Carbon High School S1 -9. 6:00.44    
22.    Patten Black So San Juan High School S1 -10. 6:04.97    
23.    Brendan Gatherum Fr Duchesne HS S1 -11. 6:52.02    
DNS    Garrett Marsing Jr Carbon High School S2 -DNS DNS    
DNS    Ledan Johnson Sr Emery High School S1 -DNS DNS    


Men & Women's Team Scores
After 16 Events
 
Overall  Team Score

1.  Richfield HS 170     
2.  Stansbury High School 145     
3.  Grand County 61     
4.  San Juan High School 51     
5.  Uintah HS 48     
6.  Juan Diego Catholic HS 45     
7.  Emery High School 42     
8.  Carbon High School 23     
9.  Union High School 19     
10.  Duchesne HS 6     
11.  Wayne High School 4     
12.  Green River High School 3