2013 Carbon High School Farm Bureau Invitational
Carbon High School
Price, UT
April 13, 2013

Boy's 4x100 Timed Finals

Section 1
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Emery High School A Emery High School 5.  47.86 4  
  1.  Scott Jackson   2.  Brendon Jorgensen   3.  David Dyer   4.  Nick Arizmendi   5.  Cameron Allred    
2.    Green River High School A Green River High School 6.  47.93 3  
  1.  Kyle Johnson   2.  Tyrell Shumway   3.  Joe Serafin   4.  Greg Johnson   5.  Jovani Flores    
3.    Uintah HS A Uintah HS 7.  48.27 2  
  1.  Kade Boren   2.  Harley Hakert   3.  True Murray   4.  Bo Lamb        
4.    Carbon High School A Carbon High School 8.  52.45 1  
  1.  Devon Day   2.  Adam Thayn   3.  Caleb Nelson   4.  Gabe Van Dyke        
DQ    San Juan High School A San Juan High School DQ  DQ    
  1.  Caleb Pugh   2.  Christian Sherrow   3.  Maverik Shumway   4.  Ammon Mitchell   5.  Grant Laws   6.  Brendon Pugh


Boy's 4x100 Timed Finals

Section 2
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Stansbury High School A Stansbury High School 1.  44.19 10  
  1.  Hudson Conrad   2.  Tyler Jensen   3.  Zayne Anderson   4.  Dallon Didericksen        
2.    Grand County A Grand County 2.  45.79 8  
  1.  Wesley Rodda   2.  Koby Sobremesana   3.  Cameron Taylor   4.  Andy Bathemess        
3.    Juan Diego Catholic HS A Juan Diego Catholic HS 3.  47.41 6  
  1.  Chase Williams   2.  Kordell Johnson   3.  David Alexander   4.  David Fenton        
4.    Union High School A Union High School 4.  47.49 5  
  1.  Jayde Bertoch   2.  Dakota Knight   3.  Paul Kaufusi   4.  Karl Barga        
DQ    Richfield HS A Richfield HS DQ  DQ    
  1.  Riley Cunningham   2.  Colton Causey   3.  Devin Morrison   4.  Derek Sorensen   5.  Brody Ellis   6.  Mika Mason


Boy's 4x100 Timed Finals
Overall    Team Section  Time Score

1.    Stansbury High School A Stansbury High School S2 -1. 44.19 10  
  1.  Hudson Conrad   2.  Tyler Jensen   3.  Zayne Anderson   4.  Dallon Didericksen        
2.    Grand County A Grand County S2 -2. 45.79 8  
  1.  Wesley Rodda   2.  Koby Sobremesana   3.  Cameron Taylor   4.  Andy Bathemess        
3.    Juan Diego Catholic HS A Juan Diego Catholic HS S2 -3. 47.41 6  
  1.  Chase Williams   2.  Kordell Johnson   3.  David Alexander   4.  David Fenton        
4.    Union High School A Union High School S2 -4. 47.49 5  
  1.  Jayde Bertoch   2.  Dakota Knight   3.  Paul Kaufusi   4.  Karl Barga        
5.    Emery High School A Emery High School S1 -1. 47.86 4  
  1.  Scott Jackson   2.  Brendon Jorgensen   3.  David Dyer   4.  Nick Arizmendi   5.  Cameron Allred    
6.    Green River High School A Green River High School S1 -2. 47.93 3  
  1.  Kyle Johnson   2.  Tyrell Shumway   3.  Joe Serafin   4.  Greg Johnson   5.  Jovani Flores    
7.    Uintah HS A Uintah HS S1 -3. 48.27 2  
  1.  Kade Boren   2.  Harley Hakert   3.  True Murray   4.  Bo Lamb        
8.    Carbon High School A Carbon High School S1 -4. 52.45 1  
  1.  Devon Day   2.  Adam Thayn   3.  Caleb Nelson   4.  Gabe Van Dyke        
DQ    San Juan High School A San Juan High School S1 -DQ DQ    
  1.  Caleb Pugh   2.  Christian Sherrow   3.  Maverik Shumway   4.  Ammon Mitchell   5.  Grant Laws   6.  Brendon Pugh
DQ    Richfield HS A Richfield HS S2 -DQ DQ    
  1.  Riley Cunningham   2.  Colton Causey   3.  Devin Morrison   4.  Derek Sorensen   5.  Brody Ellis   6.  Mika Mason


Men & Women's Team Scores
After 16 Events
 
Overall  Team Score

1.  Richfield HS 170     
2.  Stansbury High School 145     
3.  Grand County 61     
4.  San Juan High School 51     
5.  Uintah HS 48     
6.  Juan Diego Catholic HS 45     
7.  Emery High School 42     
8.  Carbon High School 23     
9.  Union High School 19     
10.  Duchesne HS 6     
11.  Wayne High School 4     
12.  Green River High School 3