2014 BYU Indoor Invitational
BYU - Smith Fieldhouse
Provo, UT
January 17, 2014 - January 18, 2014

Boy's 60M Heats

Heat 1
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Jonathan Edmonds Sr Brighton HS 16.  7.36
2.    Trevor Leavitt Sr Davis HS 21.  7.39
3.    Ruby Pruneda Sr Lehi HS 57.  7.68
4.    Tanner Putnam So Corner Canyon HS 134.  8.66


Boy's 60M Heats

Heat 2
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Carlos Salcido So Rock Springs HS-WY 31.  7.51
2.    McKay Christensen Jr Riverton HS 48.  7.63
3.    Vedran Josipovic Jr Olympus HS 76.  7.83
4.    Holden Peterson Fr Pleasant Grove HS 112.  8.17


Boy's 60M Heats

Heat 3
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Zac Morris Sr Lehi HS 14.  7.35
2.    Spencer Wright So Davis HS 23.  7.41
3.    Peter Kim Jr Hillcrest HS 55.  7.65
4.    Nathan Reesor Fr Provo HS 93.  7.95


Boy's 60M Heats

Heat 4
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Jaky Blad Jr Riverton HS 54.  7.65
2.    Braxton Mills Jr Summit Academy HS 76.  7.83
3.    Beau Ash Jr Star Valley HS-WY 119.  8.29
4.    Sabin Wilson Jr Salem Hills HS 129.  8.61


Boy's 60M Heats

Heat 5
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Todd Froisland Sr Davis HS 80.  7.85
2.    Tanner Melior Jr Lehi HS 89.  7.92
3.    McGyver Clark So Davis HS 106.  8.10
4.    Spencer Butler Sr North Sanpete HS 116.  8.23


Boy's 60M Heats

Heat 6
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Michael Bluth Sr Riverton HS 5.  7.18 q
2.    Jordan Smith Jr Herriman HS 48.  7.63
3.    Kye Odde So Evanston HS-WY 123.  8.40
4.    Drew Schanno Fr Rock Springs HS-WY 130.  8.62


Boy's 60M Heats

Heat 7
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Sam Gertsch Sr Star Valley HS-WY 75.  7.82
2.    Christian Kamalu So Davis HS 94.  7.98
3.    Bradley Earl Fr Desert Hills HS 100.  8.02
4.    Steve Congram So Mercury Track Club 140.  8.92


Boy's 60M Heats

Heat 8
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Kavika Fonua Sr Syracuse HS 3.  7.17 q
2.    Joey Culas Fr East HS 95.  7.98
3.    Eric Morgan 8 Park City TC 108.  8.11
4.    Edgar Arana Sr Rock Springs HS-WY 132.  8.65


Boy's 60M Heats

Heat 9
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Garrett Stroh Sr Hillcrest HS 2.  7.16 q
2.    Riley Yeager So Green River HS-WY 103.  8.04
3.    Ryan Shaver Fr Jordan HS 107.  8.10
4.    Kenyon Comstock Fr Rock Springs HS-WY 146.  9.37


Boy's 60M Heats

Heat 10
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Carson Hunt Sr Davis HS 6.  7.22 q
2.    Kyler Terry So Desert Hills HS 51.  7.64
3.    Stetson Wood So Desert Hills HS 63.  7.74
4.    Jaaron Nielson Sr South Sevier HS 64.  7.74


Boy's 60M Heats

Heat 11
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Chase Heiner Jr Provo HS 11.  7.31
2.    Andrew Basile Jr Desert Hills HS 60.  7.72
3.    Tyler Lloyd So Jordan HS 84.  7.89
4.    Mason Draper Fr Skyline HS 115.  8.21


Boy's 60M Heats

Heat 12
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Josh Mulivai Sr Stansbury HS 52.  7.64
2.    Jeffrey TImothy So Jordan HS 58.  7.70
3.    Dallin Quinton Jr Carbon HS 64.  7.74
4.    Tommy Tran Fr Desert Hills HS 102.  8.03


Boy's 60M Heats

Heat 13
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Richard Garteh Sr East HS 25.  7.42
2.    Daniel Woodward Sr Lehi HS 67.  7.75
3.    Lachlan Zuchetto Fr East HS 96.  7.98
4.    Michael Drinkall Sr Woods Cross HS 109.  8.15


Boy's 60M Heats

Heat 14
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Tyler Allred Sr Star Valley HS-WY 39.  7.57
2.    Zachary Carper So Lehi HS 43.  7.60
3.    Jake Norman Jr Juab HS 101.  8.02
4.    Nicholas Cannell Fr Juab HS 139.  8.90


Boy's 60M Heats

Heat 15
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Dillon Atkinson Sr Davis HS 61.  7.72
2.    Bryson Tanner So Payson HS 62.  7.73
3.    Chris Bonner Sr Tooele HS 73.  7.79
4.    Thomas Pickford Fr Provo HS 125.  8.48


Boy's 60M Heats

Heat 16
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Brandon Walker Sr Riverton HS 30.  7.48
2.    Jake Jutkins So Herriman HS 34.  7.54
3.    Carson Hughes Sr Herriman HS 35.  7.55
4.    Andrew Bosh Jr Juab HS 147.  9.54


Boy's 60M Heats

Heat 17
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Travis Farley So Maple Mountain HS 26.  7.43
2.    Alex Toone Jr Tooele HS 36.  7.56
3.    Douglas Obrocto Fr Rock Springs HS-WY 92.  7.94
DNS    Colton Causey Sr Richfield HS DNS  DNS


Boy's 60M Heats

Heat 18
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Ryan Jensen Sr Unattached 20.  7.38
2.    Griffin Hill So Davis HS 27.  7.44
3.    Broderic Hall Jr Syracuse HS 37.  7.56
4.    Jacob Baldwin Bingham HS 86.  7.91


Boy's 60M Heats

Heat 19
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Kyle Strauss Jr Herriman HS 24.  7.42
2.    Cory Salitrik Sr Rock Springs HS-WY 59.  7.71
3.    Jaxon Wernli Jr Woods Cross HS 83.  7.88
4.    Mark Oveson Sr Juab HS 145.  9.30


Boy's 60M Heats

Heat 20
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Clay Lambourne Sr Riverton HS 19.  7.38
2.    Braxton Knapp Jr Woods Cross HS 28.  7.45
3.    Tyler Marshall Fr Desert Hills HS 109.  8.15
4.    Logan Prete Jr Evanston HS-WY 111.  8.16


Boy's 60M Heats

Heat 21
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Aj Townsend Jr Jordan HS 13.  7.34
2.    Palmer Flood Jr Davis HS 66.  7.74
3.    Brenden Lapp Fr Rock Springs HS-WY 127.  8.54
4.    Joseph Mendoza So Mercury Track Club 143.  9.18


Boy's 60M Heats

Heat 22
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Nick Blume Sr Rock Springs HS-WY 10.  7.31
2.    Austin Kafentzis Jr Jordan HS 17.  7.37
3.    Ky Voorhees Jr Hurricane HS 91.  7.94
4.    Brennan Clark Jr Bingham HS 105.  8.08


Boy's 60M Heats

Heat 23
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Gabe Alfaro Sr Davis HS 72.  7.79
2.    Austin Hansen So Desert Hills HS 97.  7.99
3.    Dalton Cottam Jr Maple Mountain HS 98.  8.00
4.    Niles Johnson So Provo HS 126.  8.49


Boy's 60M Heats

Heat 24
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Isaiah Jones Sr Provo HS 82.  7.87
2.    Caleb Nelson Jr Carbon HS 133.  8.66
3.    Kaden Fullmer Sr Woods Cross HS 135.  8.69
DNS    Alex Valerio So West Jordan HS DNS  DNS


Boy's 60M Heats

Heat 25
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Chandler Judd Sr Woods Cross HS 7.  7.22 q
2.    Avery Hopkins Jr East HS 33.  7.53
3.    Jason Barker So Davis HS 104.  8.04
4.    Cole Barkey Fr Corner Canyon HS 124.  8.42


Boy's 60M Heats

Heat 26
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Nathan Sharp Jr Desert Hills HS 32.  7.52
2.    Derek Parry Sr Davis HS 70.  7.78
3.    Darius Workman Fr Skyline HS 74.  7.81
4.    Kasim Bakenra Fr East HS 117.  8.25


Boy's 60M Heats

Heat 27
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Junior Tovar So Unattached 12.  7.32
2.    Skyler Andam So Unattached 22.  7.40
3.    Jessie Sanders Jr Star Valley HS-WY 47.  7.62
4.    Preston Olschewski Jr Bingham HS 114.  8.20


Boy's 60M Heats

Heat 28
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Riley Burt Jr Box Elder HS 8.  7.29 q
7.284
2.    Isaac Tillett So South Summit HS 9.  7.29
7.288
3.    Lucas Pectol Jr Syracuse HS 45.  7.62
4.    Dylan Casady Jr Herriman HS 113.  8.20


Boy's 60M Heats

Heat 29
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Garrick Sharp So Desert Hills HS 46.  7.62
2.    Ransom Ragan So American Fork HS 86.  7.91
3.    Wyatt Black Sr Payson HS 120.  8.31
4.    Logan Densley Fr Corner Canyon HS 144.  9.24


Boy's 60M Heats

Heat 30
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Dallon Didericksen Sr Stansbury HS 1.  7.07 q
2.    Kallin Fisher So Davis HS 50.  7.64
3.    Bridger Cowdin Jr Desert Hills HS 56.  7.68
4.    Spencer Greene Sr Green River HS-WY 121.  8.32


Boy's 60M Heats

Heat 31
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Zak Fuchs So Desert Hills HS 42.  7.60
2.    Alec Abercrombie Sr Riverton HS 44.  7.60
3.    Christian Sherrow Sr San Juan HS 88.  7.92
4.    Colton Killpack Jr Payson HS 122.  8.39


Boy's 60M Heats

Heat 32
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Jordan Goldsberry Jr Davis HS 40.  7.58
2.    Jacob Moffett So Davis HS 41.  7.59
3.    TRUE Knowlton Sr East HS 71.  7.78
4.    Preston Macdonald So San Juan HS 138.  8.84


Boy's 60M Heats

Heat 33
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Ian Carson Sr White Pine HS-NV 79.  7.84
2.    Peter Dudley Fr East HS 128.  8.57
3.    Trent Rasmussen Fr Rock Springs HS-WY 136.  8.80
4.    Isaac Parker Sr Green River HS-WY 141.  9.01


Boy's 60M Heats

Heat 34
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Nate Benson Sr Woods Cross HS 18.  7.38
2.    William Prettyman -- Cheetahs TC 53.  7.65
3.    James Ortiz Sr Provo HS 81.  7.87
4.    Devon Day Jr Carbon HS 131.  8.63


Boy's 60M Heats

Heat 35
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Kyle Moffat Sr Payson HS 15.  7.35
2.    Christian Shaver Sr Jordan HS 90.  7.93
3.    Reece Robertson So Provo HS 137.  8.81
DNS    McKay Bannavong So Kearns HS DNS  DNS


Boy's 60M Heats

Heat 36
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Jaren Carpenter Sr Herriman HS 69.  7.77
2.    Reece Clingenpeel Jr Green River HS-WY 85.  7.89
3.    Austin Moffitt Sr Green River HS-WY 99.  8.01
4.    Bryson Flint Sr Syracuse HS 142.  9.10


Boy's 60M Heats

Heat 37
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Chad Artist Jr Logan HS 4.  7.17 q
2.    Chandler Swaney Jr Desert Hills HS 38.  7.57
3.    Parker Nettleton So Payson HS 68.  7.76
FS    Blake Kvarfordt Sr Desert Hills HS FS  FS


Boy's 60M Heats

Heat 38
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Garrett Wilson Sr Green River HS-WY 29.  7.47
2.    Drew Carollo Sr Green River HS-WY 78.  7.84
3.    Victor Alatorre Sr Green River HS-WY 118.  8.29


Boy's 60M Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time 

1.    Dallon Didericksen Sr Stansbury HS H30 -1. 7.07 q
2.    Garrett Stroh Sr Hillcrest HS H9 -1. 7.16 q
3.    Kavika Fonua Sr Syracuse HS H8 -1. 7.17 q
4.    Chad Artist Jr Logan HS H37 -1. 7.17 q
5.    Michael Bluth Sr Riverton HS H6 -1. 7.18 q
6.    Carson Hunt Sr Davis HS H10 -1. 7.22 q
7.    Chandler Judd Sr Woods Cross HS H25 -1. 7.22 q
8.    Riley Burt Jr Box Elder HS H28 -1. 7.29 q
7.284
9.    Isaac Tillett So South Summit HS H28 -2. 7.29
7.288
10.    Nick Blume Sr Rock Springs HS-WY H22 -1. 7.31
11.    Chase Heiner Jr Provo HS H11 -1. 7.31
12.    Junior Tovar So Unattached H27 -1. 7.32
13.    Aj Townsend Jr Jordan HS H21 -1. 7.34
14.    Zac Morris Sr Lehi HS H3 -1. 7.35
15.    Kyle Moffat Sr Payson HS H35 -1. 7.35
16.    Jonathan Edmonds Sr Brighton HS H1 -1. 7.36
17.    Austin Kafentzis Jr Jordan HS H22 -2. 7.37
18.    Nate Benson Sr Woods Cross HS H34 -1. 7.38
19.    Clay Lambourne Sr Riverton HS H20 -1. 7.38
20.    Ryan Jensen Sr Unattached H18 -1. 7.38
21.    Trevor Leavitt Sr Davis HS H1 -2. 7.39
22.    Skyler Andam So Unattached H27 -2. 7.40
23.    Spencer Wright So Davis HS H3 -2. 7.41
24.    Kyle Strauss Jr Herriman HS H19 -1. 7.42
25.    Richard Garteh Sr East HS H13 -1. 7.42
26.    Travis Farley So Maple Mountain HS H17 -1. 7.43
27.    Griffin Hill So Davis HS H18 -2. 7.44
28.    Braxton Knapp Jr Woods Cross HS H20 -2. 7.45
29.    Garrett Wilson Sr Green River HS-WY H38 -1. 7.47
30.    Brandon Walker Sr Riverton HS H16 -1. 7.48
31.    Carlos Salcido So Rock Springs HS-WY H2 -1. 7.51
32.    Nathan Sharp Jr Desert Hills HS H26 -1. 7.52
33.    Avery Hopkins Jr East HS H25 -2. 7.53
34.    Jake Jutkins So Herriman HS H16 -2. 7.54
35.    Carson Hughes Sr Herriman HS H16 -3. 7.55
36.    Alex Toone Jr Tooele HS H17 -2. 7.56
37.    Broderic Hall Jr Syracuse HS H18 -3. 7.56
38.    Chandler Swaney Jr Desert Hills HS H37 -2. 7.57
39.    Tyler Allred Sr Star Valley HS-WY H14 -1. 7.57
40.    Jordan Goldsberry Jr Davis HS H32 -1. 7.58
41.    Jacob Moffett So Davis HS H32 -2. 7.59
42.    Zak Fuchs So Desert Hills HS H31 -1. 7.60
43.    Zachary Carper So Lehi HS H14 -2. 7.60
44.    Alec Abercrombie Sr Riverton HS H31 -2. 7.60
45.    Lucas Pectol Jr Syracuse HS H28 -3. 7.62
46.    Garrick Sharp So Desert Hills HS H29 -1. 7.62
47.    Jessie Sanders Jr Star Valley HS-WY H27 -3. 7.62
48.    McKay Christensen Jr Riverton HS H2 -2. 7.63
48.    Jordan Smith Jr Herriman HS H6 -2. 7.63
50.    Kallin Fisher So Davis HS H30 -2. 7.64
51.    Kyler Terry So Desert Hills HS H10 -2. 7.64
52.    Josh Mulivai Sr Stansbury HS H12 -1. 7.64
53.    William Prettyman -- Cheetahs TC H34 -2. 7.65
54.    Jaky Blad Jr Riverton HS H4 -1. 7.65
55.    Peter Kim Jr Hillcrest HS H3 -3. 7.65
56.    Bridger Cowdin Jr Desert Hills HS H30 -3. 7.68
57.    Ruby Pruneda Sr Lehi HS H1 -3. 7.68
58.    Jeffrey TImothy So Jordan HS H12 -2. 7.70
59.    Cory Salitrik Sr Rock Springs HS-WY H19 -2. 7.71
60.    Andrew Basile Jr Desert Hills HS H11 -2. 7.72
61.    Dillon Atkinson Sr Davis HS H15 -1. 7.72
62.    Bryson Tanner So Payson HS H15 -2. 7.73
63.    Stetson Wood So Desert Hills HS H10 -3. 7.74
64.    Dallin Quinton Jr Carbon HS H12 -3. 7.74
64.    Jaaron Nielson Sr South Sevier HS H10 -4. 7.74
66.    Palmer Flood Jr Davis HS H21 -2. 7.74
67.    Daniel Woodward Sr Lehi HS H13 -2. 7.75
68.    Parker Nettleton So Payson HS H37 -3. 7.76
69.    Jaren Carpenter Sr Herriman HS H36 -1. 7.77
70.    Derek Parry Sr Davis HS H26 -2. 7.78
71.    TRUE Knowlton Sr East HS H32 -3. 7.78
72.    Gabe Alfaro Sr Davis HS H23 -1. 7.79
73.    Chris Bonner Sr Tooele HS H15 -3. 7.79
74.    Darius Workman Fr Skyline HS H26 -3. 7.81
75.    Sam Gertsch Sr Star Valley HS-WY H7 -1. 7.82
76.    Vedran Josipovic Jr Olympus HS H2 -3. 7.83
76.    Braxton Mills Jr Summit Academy HS H4 -2. 7.83
78.    Drew Carollo Sr Green River HS-WY H38 -2. 7.84
79.    Ian Carson Sr White Pine HS-NV H33 -1. 7.84
80.    Todd Froisland Sr Davis HS H5 -1. 7.85
81.    James Ortiz Sr Provo HS H34 -3. 7.87
82.    Isaiah Jones Sr Provo HS H24 -1. 7.87
83.    Jaxon Wernli Jr Woods Cross HS H19 -3. 7.88
84.    Tyler Lloyd So Jordan HS H11 -3. 7.89
85.    Reece Clingenpeel Jr Green River HS-WY H36 -2. 7.89
86.    Ransom Ragan So American Fork HS H29 -2. 7.91
86.    Jacob Baldwin Bingham HS H18 -4. 7.91
88.    Christian Sherrow Sr San Juan HS H31 -3. 7.92
89.    Tanner Melior Jr Lehi HS H5 -2. 7.92
90.    Christian Shaver Sr Jordan HS H35 -2. 7.93
91.    Ky Voorhees Jr Hurricane HS H22 -3. 7.94
92.    Douglas Obrocto Fr Rock Springs HS-WY H17 -3. 7.94
93.    Nathan Reesor Fr Provo HS H3 -4. 7.95
94.    Christian Kamalu So Davis HS H7 -2. 7.98
95.    Joey Culas Fr East HS H8 -2. 7.98
96.    Lachlan Zuchetto Fr East HS H13 -3. 7.98
97.    Austin Hansen So Desert Hills HS H23 -2. 7.99
98.    Dalton Cottam Jr Maple Mountain HS H23 -3. 8.00
99.    Austin Moffitt Sr Green River HS-WY H36 -3. 8.01
100.    Bradley Earl Fr Desert Hills HS H7 -3. 8.02
101.    Jake Norman Jr Juab HS H14 -3. 8.02
102.    Tommy Tran Fr Desert Hills HS H12 -4. 8.03
103.    Riley Yeager So Green River HS-WY H9 -2. 8.04
104.    Jason Barker So Davis HS H25 -3. 8.04
105.    Brennan Clark Jr Bingham HS H22 -4. 8.08
106.    McGyver Clark So Davis HS H5 -3. 8.10
107.    Ryan Shaver Fr Jordan HS H9 -3. 8.10
108.    Eric Morgan 8 Park City TC H8 -3. 8.11
109.    Michael Drinkall Sr Woods Cross HS H13 -4. 8.15
109.    Tyler Marshall Fr Desert Hills HS H20 -3. 8.15
111.    Logan Prete Jr Evanston HS-WY H20 -4. 8.16
112.    Holden Peterson Fr Pleasant Grove HS H2 -4. 8.17
113.    Dylan Casady Jr Herriman HS H28 -4. 8.20
114.    Preston Olschewski Jr Bingham HS H27 -4. 8.20
115.    Mason Draper Fr Skyline HS H11 -4. 8.21
116.    Spencer Butler Sr North Sanpete HS H5 -4. 8.23
117.    Kasim Bakenra Fr East HS H26 -4. 8.25
118.    Victor Alatorre Sr Green River HS-WY H38 -3. 8.29
119.    Beau Ash Jr Star Valley HS-WY H4 -3. 8.29
120.    Wyatt Black Sr Payson HS H29 -3. 8.31
121.    Spencer Greene Sr Green River HS-WY H30 -4. 8.32
122.    Colton Killpack Jr Payson HS H31 -4. 8.39
123.    Kye Odde So Evanston HS-WY H6 -3. 8.40
124.    Cole Barkey Fr Corner Canyon HS H25 -4. 8.42
125.    Thomas Pickford Fr Provo HS H15 -4. 8.48
126.    Niles Johnson So Provo HS H23 -4. 8.49
127.    Brenden Lapp Fr Rock Springs HS-WY H21 -3. 8.54
128.    Peter Dudley Fr East HS H33 -2. 8.57
129.    Sabin Wilson Jr Salem Hills HS H4 -4. 8.61
130.    Drew Schanno Fr Rock Springs HS-WY H6 -4. 8.62
131.    Devon Day Jr Carbon HS H34 -4. 8.63
132.    Edgar Arana Sr Rock Springs HS-WY H8 -4. 8.65
133.    Caleb Nelson Jr Carbon HS H24 -2. 8.66
134.    Tanner Putnam So Corner Canyon HS H1 -4. 8.66
135.    Kaden Fullmer Sr Woods Cross HS H24 -3. 8.69
136.    Trent Rasmussen Fr Rock Springs HS-WY H33 -3. 8.80
137.    Reece Robertson So Provo HS H35 -3. 8.81
138.    Preston Macdonald So San Juan HS H32 -4. 8.84
139.    Nicholas Cannell Fr Juab HS H14 -4. 8.90
140.    Steve Congram So Mercury Track Club H7 -4. 8.92
141.    Isaac Parker Sr Green River HS-WY H33 -4. 9.01
142.    Bryson Flint Sr Syracuse HS H36 -4. 9.10
143.    Joseph Mendoza So Mercury Track Club H21 -4. 9.18
144.    Logan Densley Fr Corner Canyon HS H29 -4. 9.24
145.    Mark Oveson Sr Juab HS H19 -4. 9.30
146.    Kenyon Comstock Fr Rock Springs HS-WY H9 -4. 9.37
147.    Andrew Bosh Jr Juab HS H16 -4. 9.54
FS    Blake Kvarfordt Sr Desert Hills HS H37 -FS FS
DNS    Colton Causey Sr Richfield HS H17 -DNS DNS
DNS    McKay Bannavong So Kearns HS H35 -DNS DNS
DNS    Alex Valerio So West Jordan HS H24 -DNS DNS