2014 BYU Indoor Invitational
BYU - Smith Fieldhouse
Provo, UT
January 17, 2014 - January 18, 2014

Girl's 200M Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Bailee Golding Sr Unattached 65.  31.37
2.    Megan Atkinson So Corner Canyon HS 77.  33.56
DNS    Chrissy Glasmann Jr Park City TC DNS  DNS


Girl's 200M Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Adrianna Jenkins Fr Herriman HS 47.  30.21
2.    Madison Black Jr Carbon HS 56.  30.58
3.    Savanah Green So Herriman HS 84.  35.27


Girl's 200M Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Andrea Brown So Bingham HS 44.  30.11
2.    Carley Evans Jr Summit Academy HS 50.  30.23
3.    Suzanne Williams Jr Hillcrest HS 72.  32.93
4.    Jennilynn DeHaan So Herriman HS 78.  33.80


Girl's 200M Timed Finals

Section 4
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Aspen Heward Jr Star Valley HS-WY 21.  28.72
2.    Yolidan Rodriguez So Kearns HS 58.  30.69
3.    Dakota Winder So Star Valley HS-WY 85.  36.38
DNS    Sarah Paxman Jr Eagles DNS  DNS


Girl's 200M Timed Finals

Section 5
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Faith Robbins Fr Star Valley HS-WY 59.  30.74
2.    Shawni Dance Jr Star Valley HS-WY 76.  33.33
3.    Tiffany Derrick Fr Evanston HS-WY 79.  34.03
4.    Madelon Jones So Star Valley HS-WY 83.  35.11


Girl's 200M Timed Finals

Section 6
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Kimberly Derrick Sr Evanston HS-WY 48.  30.21
2.    Abigail Sepos Jr Evanston HS-WY 66.  31.65
3.    Sam Anderson Riverton HS 82.  34.67
4.    Dulce Cervantes So Star Valley HS-WY 87.  36.60


Girl's 200M Timed Finals

Section 7
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

DNS    Shae Lawery So Evanston HS-WY DNS  DNS
DNS    Rylee Wood Fr Riverton HS DNS  DNS
DNS    London Hustad JR Riverton HS DNS  DNS
DNS    Brinley Vandenberghe JR Riverton HS DNS  DNS


Girl's 200M Timed Finals

Section 8
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Caitlyn Turner So Star Valley HS-WY 34.  29.57
2.    Hannah Stewart So Corner Canyon HS 70.  32.71
3.    Jessica Swim Sr Davis HS 90.  58.11
DNS    Anderson Sam Riverton HS DNS  DNS


Girl's 200M Timed Finals

Section 9
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Laci Casper Jr Green River HS-WY 75.  33.21
2.    Elizabeth Barker Jr Green River HS-WY 86.  36.39
3.    JanaLee Hoffman So Green River HS-WY 88.  37.50
4.    Bailey Lapp So Rock Springs HS-WY 89.  38.48


Girl's 200M Timed Finals

Section 10
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Emma Lapp Fr Rock Springs HS-WY 55.  30.45
2.    Sydney Larsen Fr Davis HS 61.  31.08
3.    Sofia Galante Fr Provo HS 67.  31.67
4.    Madison Blazovich Jr Rock Springs HS-WY 71.  32.72


Girl's 200M Timed Finals

Section 11
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Brittany Eatough Fr Provo HS 45.  30.12
2.    Faith Trujillo Jr Rock Springs HS-WY 63.  31.30
3.    Holly Huber Jr Green River HS-WY 68.  31.91
4.    MKynlee Gillins Sr Rock Springs HS-WY 80.  34.09


Girl's 200M Timed Finals

Section 12
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Katelyn Nielson So Delta Track Club 25.  28.94
2.    Bobbi Parker So Rock Springs HS-WY 38.  29.86
3.    Hayley Henderson So Green River HS-WY 62.  31.19
FS    Elly Ferguson So Davis HS FS  FS


Girl's 200M Timed Finals

Section 13
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Emily Ice Sr Rock Springs HS-WY 19.  28.51
2.    Olivia Richards Jr Davis HS 33.  29.46
3.    Alyssa Sanders Sr Green River HS-WY 52.  30.36
DQ    Natalie Dyer Sr Davis HS DQ  DQ
3+ consecutive steps into lane 1


Girl's 200M Timed Finals

Section 14
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Meghan Hunter 7th Unattached 28.  29.20
2.    Kelsey Moffitt So Green River HS-WY 49.  30.21
3.    Chloe Rupt Fr Skyline HS 74.  32.97
4.    Emma Hald So Provo HS 81.  34.12


Girl's 200M Timed Finals

Section 15
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Sadie Wells Sr Davis HS 22.  28.72
2.    Lizbeth Jones Jr Davis HS 26.  29.01
DQ    Hannah Carter Jr Rock Springs HS-WY DQ  DQ
3+ consecutive steps into Lane 1
DQ    McKenzie Lucas So Green River HS-WY DQ  DQ
4 consecutive steps into lane 3


Girl's 200M Timed Finals

Section 16
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Phebe Krutsch Jr Davis HS 54.  30.39
2.    Chandler Biedermann Fr Skyline HS 64.  31.32
3.    Alysa Metzkow Fr Mercury Track Club 69.  32.27
4.    Kylee Monson Sr Olympus HS 73.  32.93


Girl's 200M Timed Finals

Section 17
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Hailee Carattini Sr Davis HS 35.  29.68
2.    Josie Givens So Green River HS-WY 40.  29.96
3.    Melisa Reid Jr Pleasant Grove HS 51.  30.35
4.    Autumn Kelsch So American Fork HS 57.  30.62


Girl's 200M Timed Finals

Section 18
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Lizzy James So Eagles 9.  28.06
2.    Lisha Workman Sr Skyline HS 37.  29.79
3.    Rebecca Opoulos Jr Unattached 39.  29.92
4.    Sara Jensen So Timpanogos HS 41.  29.98


Girl's 200M Timed Finals

Section 19
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Elise Berning Jr Davis HS 16.  28.43
2.    Bailey Hutchings So Riverton HS 29.  29.29
3.    Taylor Jerant Fr Mercury Track Club 53.  30.38
DNS    Abby Taylor Jr Desert Hills HS DNS  DNS


Girl's 200M Timed Finals

Section 20
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Brooklyn Shakespeare So Cedar HS 20.  28.67
2.    Morgan Tate Jr Woods Cross HS 30.  29.30
3.    Hannah Fouts Sr Bountiful HS 36.  29.75
4.    Hannah Powell Jr Jordan HS 42.  30.04


Girl's 200M Timed Finals

Section 21
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Jacque Steckler Sr Woods Cross HS 13.  28.34
2.    Christina Winters Jr Skyline HS 46.  30.15
3.    Sarah Mills Sr Skyline HS 60.  30.82
DNS    Alysa Rowley Payson HS DNS  DNS


Girl's 200M Timed Finals

Section 22
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Rachel Anderson Sr Davis HS 12.  28.30
2.    Daphne Reeves 8 Orem HS 23.  28.81
3.    Kyleiah Jones Fr Mercury Track Club 32.  29.40
4.    McKenzie Jenson So South Sevier HS 43.  30.10


Girl's 200M Timed Finals

Section 23
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Cassidy Pinnock So Olympus HS 4.  27.38
2.    Haruka Eudo Jr Olympus HS 18.  28.45
3.    Cassie Johnson Sr Rock Springs HS-WY 27.  29.19
DNS    Aspen Gronmark So Skyline HS DNS  DNS


Girl's 200M Timed Finals

Section 24
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Raynee Helm Sr Bingham HS 5.  27.67
2.    Lexi Jackson Sr Riverton HS 15.  28.39
3.    Paige Rasmussen Fr Orem HS 17.  28.44
4.    Natalie Wixom Sr Salem Hills HS 31.  29.39


Girl's 200M Timed Finals

Section 25
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Kylee Tirell Sr Riverton HS 6.  27.83
2.    Jentry Skidmore Jr Syracuse HS 7.  27.83
3.    Bre Bate Sr Riverton HS 11.  28.28
DNS    Kellie Macdonald Sr Beaver HS DNS  DNS


Girl's 200M Timed Finals

Section 26
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Chandler Weitzeil Jr Morgan HS 2.  27.00
2.    Emily Ellis 8 Unattached 8.  27.86
3.    Ashlyn Bradley Jr Salem Hills HS 14.  28.37
4.    Christine Heyn Sr Maple Mountain HS 24.  28.91


Girl's 200M Timed Finals

Section 27
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Elsja Mecham So Rigby HS-ID 1.  26.53
2.    Mesa Weidle Sr Rock Springs HS-WY 3.  27.30
3.    Megan Elmont Sr Maple Mountain HS 10.  28.11
DNS    Janie Kearl Sr East HS DNS  DNS


Girl's 200M Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time 

1.    Elsja Mecham So Rigby HS-ID S27 -1. 26.53
2.    Chandler Weitzeil Jr Morgan HS S26 -1. 27.00
3.    Mesa Weidle Sr Rock Springs HS-WY S27 -2. 27.30
4.    Cassidy Pinnock So Olympus HS S23 -1. 27.38
5.    Raynee Helm Sr Bingham HS S24 -1. 27.67
6.    Kylee Tirell Sr Riverton HS S25 -1. 27.83
7.    Jentry Skidmore Jr Syracuse HS S25 -2. 27.83
8.    Emily Ellis 8 Unattached S26 -2. 27.86
9.    Lizzy James So Eagles S18 -1. 28.06
10.    Megan Elmont Sr Maple Mountain HS S27 -3. 28.11
11.    Bre Bate Sr Riverton HS S25 -3. 28.28
12.    Rachel Anderson Sr Davis HS S22 -1. 28.30
13.    Jacque Steckler Sr Woods Cross HS S21 -1. 28.34
14.    Ashlyn Bradley Jr Salem Hills HS S26 -3. 28.37
15.    Lexi Jackson Sr Riverton HS S24 -2. 28.39
16.    Elise Berning Jr Davis HS S19 -1. 28.43
17.    Paige Rasmussen Fr Orem HS S24 -3. 28.44
18.    Haruka Eudo Jr Olympus HS S23 -2. 28.45
19.    Emily Ice Sr Rock Springs HS-WY S13 -1. 28.51
20.    Brooklyn Shakespeare So Cedar HS S20 -1. 28.67
21.    Aspen Heward Jr Star Valley HS-WY S4 -1. 28.72
22.    Sadie Wells Sr Davis HS S15 -1. 28.72
23.    Daphne Reeves 8 Orem HS S22 -2. 28.81
24.    Christine Heyn Sr Maple Mountain HS S26 -4. 28.91
25.    Katelyn Nielson So Delta Track Club S12 -1. 28.94
26.    Lizbeth Jones Jr Davis HS S15 -2. 29.01
27.    Cassie Johnson Sr Rock Springs HS-WY S23 -3. 29.19
28.    Meghan Hunter 7th Unattached S14 -1. 29.20
29.    Bailey Hutchings So Riverton HS S19 -2. 29.29
30.    Morgan Tate Jr Woods Cross HS S20 -2. 29.30
31.    Natalie Wixom Sr Salem Hills HS S24 -4. 29.39
32.    Kyleiah Jones Fr Mercury Track Club S22 -3. 29.40
33.    Olivia Richards Jr Davis HS S13 -2. 29.46
34.    Caitlyn Turner So Star Valley HS-WY S8 -1. 29.57
35.    Hailee Carattini Sr Davis HS S17 -1. 29.68
36.    Hannah Fouts Sr Bountiful HS S20 -3. 29.75
37.    Lisha Workman Sr Skyline HS S18 -2. 29.79
38.    Bobbi Parker So Rock Springs HS-WY S12 -2. 29.86
39.    Rebecca Opoulos Jr Unattached S18 -3. 29.92
40.    Josie Givens So Green River HS-WY S17 -2. 29.96
41.    Sara Jensen So Timpanogos HS S18 -4. 29.98
42.    Hannah Powell Jr Jordan HS S20 -4. 30.04
43.    McKenzie Jenson So South Sevier HS S22 -4. 30.10
44.    Andrea Brown So Bingham HS S3 -1. 30.11
45.    Brittany Eatough Fr Provo HS S11 -1. 30.12
46.    Christina Winters Jr Skyline HS S21 -2. 30.15
47.    Adrianna Jenkins Fr Herriman HS S2 -1. 30.21
48.    Kimberly Derrick Sr Evanston HS-WY S6 -1. 30.21
49.    Kelsey Moffitt So Green River HS-WY S14 -2. 30.21
50.    Carley Evans Jr Summit Academy HS S3 -2. 30.23
51.    Melisa Reid Jr Pleasant Grove HS S17 -3. 30.35
52.    Alyssa Sanders Sr Green River HS-WY S13 -3. 30.36
53.    Taylor Jerant Fr Mercury Track Club S19 -3. 30.38
54.    Phebe Krutsch Jr Davis HS S16 -1. 30.39
55.    Emma Lapp Fr Rock Springs HS-WY S10 -1. 30.45
56.    Madison Black Jr Carbon HS S2 -2. 30.58
57.    Autumn Kelsch So American Fork HS S17 -4. 30.62
58.    Yolidan Rodriguez So Kearns HS S4 -2. 30.69
59.    Faith Robbins Fr Star Valley HS-WY S5 -1. 30.74
60.    Sarah Mills Sr Skyline HS S21 -3. 30.82
61.    Sydney Larsen Fr Davis HS S10 -2. 31.08
62.    Hayley Henderson So Green River HS-WY S12 -3. 31.19
63.    Faith Trujillo Jr Rock Springs HS-WY S11 -2. 31.30
64.    Chandler Biedermann Fr Skyline HS S16 -2. 31.32
65.    Bailee Golding Sr Unattached S1 -1. 31.37
66.    Abigail Sepos Jr Evanston HS-WY S6 -2. 31.65
67.    Sofia Galante Fr Provo HS S10 -3. 31.67
68.    Holly Huber Jr Green River HS-WY S11 -3. 31.91
69.    Alysa Metzkow Fr Mercury Track Club S16 -3. 32.27
70.    Hannah Stewart So Corner Canyon HS S8 -2. 32.71
71.    Madison Blazovich Jr Rock Springs HS-WY S10 -4. 32.72
72.    Suzanne Williams Jr Hillcrest HS S3 -3. 32.93
73.    Kylee Monson Sr Olympus HS S16 -4. 32.93
74.    Chloe Rupt Fr Skyline HS S14 -3. 32.97
75.    Laci Casper Jr Green River HS-WY S9 -1. 33.21
76.    Shawni Dance Jr Star Valley HS-WY S5 -2. 33.33
77.    Megan Atkinson So Corner Canyon HS S1 -2. 33.56
78.    Jennilynn DeHaan So Herriman HS S3 -4. 33.80
79.    Tiffany Derrick Fr Evanston HS-WY S5 -3. 34.03
80.    MKynlee Gillins Sr Rock Springs HS-WY S11 -4. 34.09
81.    Emma Hald So Provo HS S14 -4. 34.12
82.    Sam Anderson Riverton HS S6 -3. 34.67
83.    Madelon Jones So Star Valley HS-WY S5 -4. 35.11
84.    Savanah Green So Herriman HS S2 -3. 35.27
85.    Dakota Winder So Star Valley HS-WY S4 -3. 36.38
86.    Elizabeth Barker Jr Green River HS-WY S9 -2. 36.39
87.    Dulce Cervantes So Star Valley HS-WY S6 -4. 36.60
88.    JanaLee Hoffman So Green River HS-WY S9 -3. 37.50
89.    Bailey Lapp So Rock Springs HS-WY S9 -4. 38.48
90.    Jessica Swim Sr Davis HS S8 -3. 58.11
FS    Elly Ferguson So Davis HS S12 -FS FS
DQ    Hannah Carter Jr Rock Springs HS-WY S15 -DQ DQ
3+ consecutive steps into Lane 1
DQ    McKenzie Lucas So Green River HS-WY S15 -DQ DQ
4 consecutive steps into lane 3
DQ    Natalie Dyer Sr Davis HS S13 -DQ DQ
3+ consecutive steps into lane 1
DNS    Alysa Rowley Payson HS S21 -DNS DNS
DNS    Aspen Gronmark So Skyline HS S23 -DNS DNS
DNS    Kellie Macdonald Sr Beaver HS S25 -DNS DNS
DNS    Janie Kearl Sr East HS S27 -DNS DNS
DNS    Shae Lawery So Evanston HS-WY S7 -DNS DNS
DNS    Rylee Wood Fr Riverton HS S7 -DNS DNS
DNS    London Hustad JR Riverton HS S7 -DNS DNS
DNS    Anderson Sam Riverton HS S8 -DNS DNS
DNS    Brinley Vandenberghe JR Riverton HS S7 -DNS DNS
DNS    Sarah Paxman Jr Eagles S4 -DNS DNS
DNS    Abby Taylor Jr Desert Hills HS S19 -DNS DNS
DNS    Chrissy Glasmann Jr Park City TC S1 -DNS DNS