2014 BYU Indoor Invitational
BYU - Smith Fieldhouse
Provo, UT
January 17, 2014 - January 18, 2014

Boy's 1 Mile Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Jared Croft Sr Hillcrest HS 26.  4:44.53
2.    Jonathan Egbert Sr Hillcrest HS 32.  4:47.17
3.    Caden Coleman Fr Woods Cross HS 200.  5:59.96
4.    Sheldon Stevig So Evanston HS-WY 207.  6:12.45
5.    Hunter Welsh Fr Woods Cross HS 208.  6:12.52
6.    Jakob Eldredge So Corner Canyon HS 209.  6:13.76
7.    Justin Male Jr Timpanogos HS 210.  6:16.97
8.    Luke Cobabe Fr Hillcrest HS 211.  6:17.34
9.    Nathaniel Sorenson So Evanston HS-WY 213.  6:22.12
10.    Alex Hansen Fr Corner Canyon HS 214.  6:23.50
11.    Tate McConahay Jr Salem Hills HS 215.  6:27.55
12.    Alex Moushey Jr Corner Canyon HS 216.  6:27.65
13.    Anders Jensen Fr Corner Canyon HS 217.  6:28.91
14.    Brennan Davis Fr Green River HS-WY 218.  6:30.46
15.    Thomas Griffin So Syracuse HS 219.  6:33.38
16.    Daniel Israelsen Fr Woods Cross HS 220.  6:34.25
17.    Kalob Cox Jr Corner Canyon HS 223.  7:05.02
18.    Rylan Christensen Jr Salem Hills HS 224.  7:05.32
DNS    Holden Bindl Jr Evanston HS-WY DNS  DNS
DNS    Packer Brown Fr Corner Canyon HS DNS  DNS
DNS    Tyler Penrod Fr Pleasant Grove HS DNS  DNS


Boy's 1 Mile Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Jace Longhurst Sr Hillcrest HS 122.  5:15.39
2.    Garrett Esplin Jr Payson HS 167.  5:32.50
3.    Dallin Kitchen Fr Davis HS 178.  5:38.29
4.    Tysen Robinson Jr Star Valley HS-WY 184.  5:41.59
5.    Eantom Franco Fr Unattached 187.  5:43.77
6.    Garrett Hansen So Corner Canyon HS 190.  5:45.37
7.    Cody Argyle Sr Davis HS 193.  5:52.63
8.    Spencer Vogel Sr Mountain View HS 194.  5:52.98
9.    Joseph Stone So Woods Cross HS 195.  5:53.05
10.    Kaden Porter So Timpanogos HS 196.  5:53.14
11.    Branson Petty Fr Davis HS 198.  5:56.74
12.    Trenton Ramirez Sr Green River HS-WY 199.  5:59.72
13.    Hayden Foote Sr Timpanogos HS 203.  6:08.14
14.    Wyatt Black Sr Payson HS 205.  6:09.58
15.    Steven Burdette So Westlake HS 206.  6:09.84
16.    Kyle Bohlman So Green River HS-WY 212.  6:20.03
17.    Anthony Call Jr Westlake HS 221.  6:48.63
18.    Ethan Anderson Jr Westlake HS 222.  6:56.12
DQ    Ryan Henderson So Star Valley HS-WY DQ  DQ
3+ consecutive steps on line
DNS    Brady Woodbury Fr Corner Canyon HS DNS  DNS
DNS    Jolo Guevara Jr Woods Cross HS DNS  DNS


Boy's 1 Mile Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Josh Shafe Sr Green River HS-WY 111.  5:10.72
2.    Spencer Rindlisbacher Sr Davis HS 131.  5:20.40
3.    Taylor Penrod Jr Timpanogos HS 132.  5:20.42
4.    Jakob Bates Fr East HS 133.  5:20.57
5.    Riker Terry Jr Timpanogos HS 138.  5:22.50
6.    Josh Christiansen Fr Davis HS 142.  5:23.22
7.    Lance Ford Fr Davis HS 152.  5:26.18
8.    Brady Cook Sr Syracuse HS 154.  5:26.94
9.    Ryan Rummens Unattached 165.  5:32.14
10.    Jace Callor Fr Davis HS 166.  5:32.35
11.    Michael McConkie Sr Westlake HS 170.  5:34.70
12.    Kaden Taylor Fr Woods Cross HS 171.  5:35.90
13.    Ben Hiatt Fr Corner Canyon HS 173.  5:36.42
14.    Benjamin Young So Bingham HS 179.  5:39.00
15.    Daymen Goodwin Sr Eagles 182.  5:40.01
16.    Kaden Wilcox Sr Lehi HS 185.  5:41.80
17.    Alex Johnson So Olympus HS 186.  5:43.19
18.    Parker Murray Jr Woods Cross HS 197.  5:55.44
19.    Spencer Coleman Jr Woods Cross HS 204.  6:08.49
DQ    Caleb Dayley So Timpanogos HS DQ  DQ
3+ consecutive steps on line
DNS    McKay Treadwell Fr Davis HS DNS  DNS


Boy's 1 Mile Timed Finals

Section 4
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Steven Glasscock Sr Green River HS-WY 107.  5:08.65
2.    McKay Christensen Jr Juab HS 124.  5:16.13
3.    Caleb Gipson Jr Davis HS 137.  5:22.00
4.    Shawn McGuire So Green River HS-WY 141.  5:22.99
5.    Tanner Horrocks Sr Davis HS 146.  5:24.19
6.    Jared Anderson So American Fork HS 147.  5:24.99
7.    Josh Walker So Pleasant Grove HS 148.  5:25.19
8.    Tracer Ridgeway So Pleasant Grove HS 149.  5:25.20
9.    Gavin Sundahl Jr Davis HS 150.  5:25.87
10.    Nathan Springer So American Fork HS 151.  5:26.15
11.    Jake Welling So Davis HS 155.  5:27.29
12.    Matt Roberts Jr Woods Cross HS 156.  5:29.38
13.    William Cannon So Syracuse HS 157.  5:29.39
14.    Zackary Burrell So Syracuse HS 158.  5:29.65
15.    Jon Evans So Woods Cross HS 162.  5:31.19
16.    Nathan Butterfield Sr Davis HS 168.  5:33.69
17.    Josh Wilkinson So Davis HS 172.  5:36.03
18.    Zach Moncur Fr Davis HS 176.  5:37.03
19.    Ben Orton Jr Westlake HS 188.  5:44.89
20.    Austin Hunt Sr Lehi HS 201.  6:00.87
21.    Brian Campbell Jr Star Valley HS-WY 202.  6:01.04


Boy's 1 Mile Timed Finals

Section 5
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Johnny Penrod Sr Pleasant Grove HS 103.  5:06.62
2.    Price Walker So Pleasant Grove HS 105.  5:06.82
3.    Kelton Johnson Fr Davis HS 115.  5:11.70
4.    J.r. Oldham Sr Davis HS 118.  5:12.37
5.    Tyler Mortensen So Westlake HS 121.  5:14.35
6.    Connor Kleinman Jr Woods Cross HS 123.  5:16.13
7.    Cody Spackman Sr Woods Cross HS 125.  5:16.44
8.    Jacob Wilcox Jr Lehi HS 126.  5:17.67
9.    Josh Weber Sr Ben Lomond HS 128.  5:18.69
10.    Caden Midgley Jr Woods Cross HS 130.  5:20.26
11.    Zachary Griffin Sr Syracuse HS 136.  5:21.64
12.    Kade Smith So Star Valley HS-WY 143.  5:23.70
13.    Nick Noorda Jr Springville HS 159.  5:29.86
14.    Tanner Robb Jr Syracuse HS 160.  5:30.04
15.    Tony Jeffs So American Fork HS 161.  5:31.03
16.    Isaiah Maestas Fr Rock Springs HS-WY 163.  5:31.28
17.    Steiner Jordan So Olympus HS 169.  5:34.35
DNS    Michael Hinckley Fr Lehi HS DNS  DNS
DNS    Jake Hovley So Davis HS DNS  DNS
DNS    Mitchell Stone Jr Salem Hills HS DNS  DNS


Boy's 1 Mile Timed Finals

Section 6
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Bryce Ferguson So Davis HS 75.  4:58.26
2.    Solomon Twitchell Jr Davis HS 82.  4:59.51
3.    Alex Sutherland Jr Woods Cross HS 95.  5:04.51
4.    Daniel Wright Sr Green River HS-WY 100.  5:05.41
5.    Ethan Field So Sky View HS 101.  5:05.68
6.    Jace Richards So Evanston HS-WY 108.  5:10.26
7.    Coleman Lloyd So Jordan HS 112.  5:10.95
8.    Jackson Rayl Jr Davis HS 116.  5:11.74
9.    Jason Lang So Davis HS 120.  5:13.41
10.    Jacob Allred Sr Alta HS 127.  5:17.90
11.    Ashton Arndt Jr Alta HS 129.  5:18.98
12.    Kaden Hellewell Sr Mountain View HS 135.  5:21.16
13.    Connor Turner Fr Star Valley HS-WY 139.  5:22.51
14.    Tre Nelson So Eagles 145.  5:24.06
15.    Call Butterfield So Rock Springs HS-WY 164.  5:31.66
16.    Brayden Wirick Sr Rock Springs HS-WY 174.  5:36.54
17.    Eli Geddie Fr Rock Springs HS-WY 175.  5:36.58
18.    James Asmus Jr Evanston HS-WY 181.  5:39.92
19.    Joe Depoyster So Rock Springs HS-WY 183.  5:40.40
20.    Hyrum Huack Jr Evanston HS-WY 191.  5:45.65
21.    Kyle Blackie-Leisch Jr Rock Springs HS-WY 192.  5:50.38
DQ    Mitch Rider Jr Star Valley HS-WY DQ  DQ
5 Consecutive steps on line


Boy's 1 Mile Timed Finals

Section 7
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Haden Penrod Fr Springville HS 47.  4:52.74
2.    Blake Bennion Jr Alta HS 48.  4:52.79
3.    Ethan Mitchell Sr Pleasant Grove HS 52.  4:53.42
4.    Taylor Graves Sr Stansbury HS 60.  4:55.56
5.    Zack Slater Jr Pleasant Grove HS 65.  4:56.26
6.    Max Spence Fr Olympus HS 69.  4:57.41
7.    Hunter Hoffman Sr Stansbury HS 76.  4:58.27
8.    Sam Faulconer Jr Provo HS 77.  4:58.39
9.    Tanner Nelson So Pleasant Grove HS 79.  4:59.14
10.    Paul Kidd Jr Westlake HS 91.  5:02.99
11.    Jeffery Rollins Sr Westlake HS 94.  5:03.97
12.    Thomas Odell So Olympus HS 97.  5:05.12
13.    Tyler Fessler Jr Syracuse HS 106.  5:07.03
14.    Sam Richins Jr Evanston HS-WY 109.  5:10.29
15.    Matt Ward Fr Davis HS 114.  5:11.50
16.    Cameron Houston Jr Stansbury HS 117.  5:12.00
17.    Mitch Perry Jr Davis HS 119.  5:13.30
18.    Clay Goich So Rock Springs HS-WY 189.  5:45.18
DQ    Preston Portillo Fr Rock Springs HS-WY DQ  DQ
Ran 5 Consecutive steps on line
DQ    Tom Moncur Sr Davis HS DQ  DQ
4 consecutive steps on line
DNS    Austin Hickley Fr Lehi HS DNS  DNS


Boy's 1 Mile Timed Finals

Section 8
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Garek Bielaczyc So East HS 38.  4:49.05
2.    Chris Rushing Jr East HS 45.  4:51.51
3.    Joe Simmons So American Fork HS 57.  4:55.21
4.    Kyle Rummens Fr Woods Cross HS 67.  4:56.79
5.    Jarom Brandow Jr Mountain View HS 70.  4:57.69
6.    Daniel Tumblin So Davis HS 71.  4:57.79
7.    Hayden Cooper Fr Maple Mountain HS 72.  4:57.94
8.    Kyle Gibbs Sr Woods Cross HS 84.  5:00.61
9.    Davis Johnson Jr Woods Cross HS 86.  5:01.43
10.    Adam Aposhian Jr Davis HS 88.  5:02.50
11.    Pablo Galante Jr Provo HS 90.  5:02.71
12.    Connor Arnell So Lehi HS 92.  5:03.45
13.    Helaman Burrows Sr Springville HS 96.  5:04.70
14.    Kimball Davis Sr Westlake HS 98.  5:05.22
15.    Britton Porter So Davis HS 99.  5:05.38
16.    Brantson Wayman So Westlake HS 104.  5:06.63
17.    Kent Thompson Sr Davis HS 110.  5:10.69
18.    Austin Andersen Sr Bingham HS 113.  5:11.37
19.    Adam Juchau Fr American Fork HS 153.  5:26.29
20.    Josh Call So Westlake HS 180.  5:39.82
DNS    Thomas Heaps Fr Lehi HS DNS  DNS


Boy's 1 Mile Timed Finals

Section 9
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Daniel Bentley Jr American Fork HS 25.  4:44.17
2.    Dakota Cobler Sr East HS 31.  4:46.96
3.    John Serna Jr East HS 33.  4:47.57
4.    Jack McCulloch So Wasatch Academy 34.  4:47.79
5.    Cody Kelley Sr Syracuse HS 39.  4:49.30
6.    Jaden Torgerson Jr Stansbury HS 42.  4:50.32
7.    Brayden Allsop Jr Timpanogos HS 49.  4:52.83
8.    Mason Merrill Jr Mountain View HS 54.  4:53.63
9.    Joe Benson Fr Timpanogos HS 55.  4:54.09
10.    Conner Nance Sr Alta HS 58.  4:55.28
11.    Corey Mines Jr Westlake HS 59.  4:55.43
12.    Jace Jensen Sr American Fork HS 62.  4:55.75
13.    Bo Farrer Jr Timpanogos HS 64.  4:55.99
14.    Adam Jensen So Unattached 66.  4:56.73
15.    Camren Todd Fr Davis HS 68.  4:57.25
16.    Koy Moore Jr Timpanogos HS 73.  4:58.07
17.    Bobby Dayley Sr Timpanogos HS 74.  4:58.16
18.    Kody Thomas Sr Rock Springs HS-WY 81.  4:59.20
19.    Cameron Smith Jr Bingham HS 85.  5:01.29
20.    Nathan Asay So Mountain View HS 102.  5:06.10


Boy's 1 Mile Timed Finals

Section 10
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Krey Ramsey Jr Rock Springs HS-WY 14.  4:40.17
2.    Tyler Bell Sr American Fork HS 20.  4:42.85
3.    Kyler White Jr Juab HS 28.  4:45.20
4.    Kimball Potter Sr Davis HS 35.  4:47.86
5.    Josh Hartford Sr Green River HS-WY 40.  4:49.39
6.    Frasier Williamson Fr Davis HS 43.  4:50.68
7.    Colton Rimann So Davis HS 44.  4:51.03
8.    Tanner Jensen Sr Stansbury HS 46.  4:52.33
9.    Connor Hoopes Jr American Fork HS 51.  4:53.16
10.    Matt Hawkins Sr Davis HS 53.  4:53.46
11.    Ryan Andreasen Jr Syracuse HS 56.  4:54.52
12.    Nic Demler Jr Star Valley HS-WY 61.  4:55.72
13.    Ethan Stuart Sr Davis HS 63.  4:55.80
14.    Ty Poffenberger Sr Cottonwood HS 78.  4:58.99
15.    Brayden Wakley Sr Westlake HS 83.  5:00.27
16.    Carson Andreasen Jr Syracuse HS 87.  5:01.45
17.    Morgan Hunter Jr Provo HS 89.  5:02.58
18.    Stephen Robbins Jr Westlake HS 93.  5:03.72
19.    Seth Wise Sr Mountain View HS 134.  5:20.69
20.    David Wimmer Sr Hurricane HS 140.  5:22.78


Boy's 1 Mile Timed Finals

Section 11
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Josh Ward Jr Davis HS 6.  4:34.56
2.    Taylor Dillon Jr Woods Cross HS 8.  4:38.66
3.    Zac Jacklin Jr American Fork HS 10.  4:39.30
4.    Stokton Smith Jr Davis HS 11.  4:39.55
5.    Casey Clinger Fr American Fork HS 12.  4:40.14
6.    Andrew Rummens Jr Woods Cross HS 13.  4:40.16
7.    Cody Peck Jr Star Valley HS-WY 15.  4:40.90
8.    Jacob Stone Sr Woods Cross HS 17.  4:41.30
9.    Trey Trusty Jr Westlake HS 22.  4:43.47
10.    McKay Johns Fr American Fork HS 23.  4:43.65
11.    Nathan Tracy Jr American Fork HS 24.  4:44.12
12.    Tanner Dupaix Sr Westlake HS 27.  4:44.63
13.    Malachi Armstrong Fr Pocatello Track Club 29.  4:46.27
14.    Jason Saunders Sr Bingham HS 30.  4:46.31
15.    Nephi Eschler Jr Hurricane HS 36.  4:47.93
16.    Colter Blanchard So Davis HS 37.  4:48.03
17.    Jacob Chase Jr American Fork HS 41.  4:50.09
18.    Caleb Thompson Sr American Fork HS 50.  4:52.87
19.    Jake Reschke Sr Cottonwood HS 80.  4:59.19


Boy's 1 Mile Timed Finals

Section 12
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Ricky Faure Sr Rock Springs HS-WY 1.  4:23.65
2.    Elijah Armstrong Jr Pocatello Track Club 2.  4:24.60
3.    Skylar Williams Sr Davis HS 3.  4:28.70
4.    Sam Sorensen Sr Mountain View HS 4.  4:31.35
5.    Kramer Morton Sr Alta HS 5.  4:33.69
6.    Austin Brower Sr Westlake HS 7.  4:37.29
7.    Garrett Marsing Sr Carbon HS 9.  4:38.75
8.    Owen Gardner Sr Springville HS 16.  4:41.21
9.    Rory Linkletter Sr Herriman HS 18.  4:41.34
10.    Braydon Lavery Sr Alta HS 19.  4:41.73
11.    Trevor Gibby Sr Westlake HS 21.  4:43.32
12.    Read Hadfield So Alta HS 144.  5:23.83
13.    Josh Evans Jr Payson HS 177.  5:37.49
DNS    Isaac Faux Sr Maple Mountain HS DNS  DNS


Boy's 1 Mile Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time 

1.    Ricky Faure Sr Rock Springs HS-WY S12 -1. 4:23.65
2.    Elijah Armstrong Jr Pocatello Track Club S12 -2. 4:24.60
3.    Skylar Williams Sr Davis HS S12 -3. 4:28.70
4.    Sam Sorensen Sr Mountain View HS S12 -4. 4:31.35
5.    Kramer Morton Sr Alta HS S12 -5. 4:33.69
6.    Josh Ward Jr Davis HS S11 -1. 4:34.56
7.    Austin Brower Sr Westlake HS S12 -6. 4:37.29
8.    Taylor Dillon Jr Woods Cross HS S11 -2. 4:38.66
9.    Garrett Marsing Sr Carbon HS S12 -7. 4:38.75
10.    Zac Jacklin Jr American Fork HS S11 -3. 4:39.30
11.    Stokton Smith Jr Davis HS S11 -4. 4:39.55
12.    Casey Clinger Fr American Fork HS S11 -5. 4:40.14
13.    Andrew Rummens Jr Woods Cross HS S11 -6. 4:40.16
14.    Krey Ramsey Jr Rock Springs HS-WY S10 -1. 4:40.17
15.    Cody Peck Jr Star Valley HS-WY S11 -7. 4:40.90
16.    Owen Gardner Sr Springville HS S12 -8. 4:41.21
17.    Jacob Stone Sr Woods Cross HS S11 -8. 4:41.30
18.    Rory Linkletter Sr Herriman HS S12 -9. 4:41.34
19.    Braydon Lavery Sr Alta HS S12 -10. 4:41.73
20.    Tyler Bell Sr American Fork HS S10 -2. 4:42.85
21.    Trevor Gibby Sr Westlake HS S12 -11. 4:43.32
22.    Trey Trusty Jr Westlake HS S11 -9. 4:43.47
23.    McKay Johns Fr American Fork HS S11 -10. 4:43.65
24.    Nathan Tracy Jr American Fork HS S11 -11. 4:44.12
25.    Daniel Bentley Jr American Fork HS S9 -1. 4:44.17
26.    Jared Croft Sr Hillcrest HS S1 -1. 4:44.53
27.    Tanner Dupaix Sr Westlake HS S11 -12. 4:44.63
28.    Kyler White Jr Juab HS S10 -3. 4:45.20
29.    Malachi Armstrong Fr Pocatello Track Club S11 -13. 4:46.27
30.    Jason Saunders Sr Bingham HS S11 -14. 4:46.31
31.    Dakota Cobler Sr East HS S9 -2. 4:46.96
32.    Jonathan Egbert Sr Hillcrest HS S1 -2. 4:47.17
33.    John Serna Jr East HS S9 -3. 4:47.57
34.    Jack McCulloch So Wasatch Academy S9 -4. 4:47.79
35.    Kimball Potter Sr Davis HS S10 -4. 4:47.86
36.    Nephi Eschler Jr Hurricane HS S11 -15. 4:47.93
37.    Colter Blanchard So Davis HS S11 -16. 4:48.03
38.    Garek Bielaczyc So East HS S8 -1. 4:49.05
39.    Cody Kelley Sr Syracuse HS S9 -5. 4:49.30
40.    Josh Hartford Sr Green River HS-WY S10 -5. 4:49.39
41.    Jacob Chase Jr American Fork HS S11 -17. 4:50.09
42.    Jaden Torgerson Jr Stansbury HS S9 -6. 4:50.32
43.    Frasier Williamson Fr Davis HS S10 -6. 4:50.68
44.    Colton Rimann So Davis HS S10 -7. 4:51.03
45.    Chris Rushing Jr East HS S8 -2. 4:51.51
46.    Tanner Jensen Sr Stansbury HS S10 -8. 4:52.33
47.    Haden Penrod Fr Springville HS S7 -1. 4:52.74
48.    Blake Bennion Jr Alta HS S7 -2. 4:52.79
49.    Brayden Allsop Jr Timpanogos HS S9 -7. 4:52.83
50.    Caleb Thompson Sr American Fork HS S11 -18. 4:52.87
51.    Connor Hoopes Jr American Fork HS S10 -9. 4:53.16
52.    Ethan Mitchell Sr Pleasant Grove HS S7 -3. 4:53.42
53.    Matt Hawkins Sr Davis HS S10 -10. 4:53.46
54.    Mason Merrill Jr Mountain View HS S9 -8. 4:53.63
55.    Joe Benson Fr Timpanogos HS S9 -9. 4:54.09
56.    Ryan Andreasen Jr Syracuse HS S10 -11. 4:54.52
57.    Joe Simmons So American Fork HS S8 -3. 4:55.21
58.    Conner Nance Sr Alta HS S9 -10. 4:55.28
59.    Corey Mines Jr Westlake HS S9 -11. 4:55.43
60.    Taylor Graves Sr Stansbury HS S7 -4. 4:55.56
61.    Nic Demler Jr Star Valley HS-WY S10 -12. 4:55.72
62.    Jace Jensen Sr American Fork HS S9 -12. 4:55.75
63.    Ethan Stuart Sr Davis HS S10 -13. 4:55.80
64.    Bo Farrer Jr Timpanogos HS S9 -13. 4:55.99
65.    Zack Slater Jr Pleasant Grove HS S7 -5. 4:56.26
66.    Adam Jensen So Unattached S9 -14. 4:56.73
67.    Kyle Rummens Fr Woods Cross HS S8 -4. 4:56.79
68.    Camren Todd Fr Davis HS S9 -15. 4:57.25
69.    Max Spence Fr Olympus HS S7 -6. 4:57.41
70.    Jarom Brandow Jr Mountain View HS S8 -5. 4:57.69
71.    Daniel Tumblin So Davis HS S8 -6. 4:57.79
72.    Hayden Cooper Fr Maple Mountain HS S8 -7. 4:57.94
73.    Koy Moore Jr Timpanogos HS S9 -16. 4:58.07
74.    Bobby Dayley Sr Timpanogos HS S9 -17. 4:58.16
75.    Bryce Ferguson So Davis HS S6 -1. 4:58.26
76.    Hunter Hoffman Sr Stansbury HS S7 -7. 4:58.27
77.    Sam Faulconer Jr Provo HS S7 -8. 4:58.39
78.    Ty Poffenberger Sr Cottonwood HS S10 -14. 4:58.99
79.    Tanner Nelson So Pleasant Grove HS S7 -9. 4:59.14
80.    Jake Reschke Sr Cottonwood HS S11 -19. 4:59.19
81.    Kody Thomas Sr Rock Springs HS-WY S9 -18. 4:59.20
82.    Solomon Twitchell Jr Davis HS S6 -2. 4:59.51
83.    Brayden Wakley Sr Westlake HS S10 -15. 5:00.27
84.    Kyle Gibbs Sr Woods Cross HS S8 -8. 5:00.61
85.    Cameron Smith Jr Bingham HS S9 -19. 5:01.29
86.    Davis Johnson Jr Woods Cross HS S8 -9. 5:01.43
87.    Carson Andreasen Jr Syracuse HS S10 -16. 5:01.45
88.    Adam Aposhian Jr Davis HS S8 -10. 5:02.50
89.    Morgan Hunter Jr Provo HS S10 -17. 5:02.58
90.    Pablo Galante Jr Provo HS S8 -11. 5:02.71
91.    Paul Kidd Jr Westlake HS S7 -10. 5:02.99
92.    Connor Arnell So Lehi HS S8 -12. 5:03.45
93.    Stephen Robbins Jr Westlake HS S10 -18. 5:03.72
94.    Jeffery Rollins Sr Westlake HS S7 -11. 5:03.97
95.    Alex Sutherland Jr Woods Cross HS S6 -3. 5:04.51
96.    Helaman Burrows Sr Springville HS S8 -13. 5:04.70
97.    Thomas Odell So Olympus HS S7 -12. 5:05.12
98.    Kimball Davis Sr Westlake HS S8 -14. 5:05.22
99.    Britton Porter So Davis HS S8 -15. 5:05.38
100.    Daniel Wright Sr Green River HS-WY S6 -4. 5:05.41
101.    Ethan Field So Sky View HS S6 -5. 5:05.68
102.    Nathan Asay So Mountain View HS S9 -20. 5:06.10
103.    Johnny Penrod Sr Pleasant Grove HS S5 -1. 5:06.62
104.    Brantson Wayman So Westlake HS S8 -16. 5:06.63
105.    Price Walker So Pleasant Grove HS S5 -2. 5:06.82
106.    Tyler Fessler Jr Syracuse HS S7 -13. 5:07.03
107.    Steven Glasscock Sr Green River HS-WY S4 -1. 5:08.65
108.    Jace Richards So Evanston HS-WY S6 -6. 5:10.26
109.    Sam Richins Jr Evanston HS-WY S7 -14. 5:10.29
110.    Kent Thompson Sr Davis HS S8 -17. 5:10.69
111.    Josh Shafe Sr Green River HS-WY S3 -1. 5:10.72
112.    Coleman Lloyd So Jordan HS S6 -7. 5:10.95
113.    Austin Andersen Sr Bingham HS S8 -18. 5:11.37
114.    Matt Ward Fr Davis HS S7 -15. 5:11.50
115.    Kelton Johnson Fr Davis HS S5 -3. 5:11.70
116.    Jackson Rayl Jr Davis HS S6 -8. 5:11.74
117.    Cameron Houston Jr Stansbury HS S7 -16. 5:12.00
118.    J.r. Oldham Sr Davis HS S5 -4. 5:12.37
119.    Mitch Perry Jr Davis HS S7 -17. 5:13.30
120.    Jason Lang So Davis HS S6 -9. 5:13.41
121.    Tyler Mortensen So Westlake HS S5 -5. 5:14.35
122.    Jace Longhurst Sr Hillcrest HS S2 -1. 5:15.39
123.    Connor Kleinman Jr Woods Cross HS S5 -6. 5:16.13
124.    McKay Christensen Jr Juab HS S4 -2. 5:16.13
125.    Cody Spackman Sr Woods Cross HS S5 -7. 5:16.44
126.    Jacob Wilcox Jr Lehi HS S5 -8. 5:17.67
127.    Jacob Allred Sr Alta HS S6 -10. 5:17.90
128.    Josh Weber Sr Ben Lomond HS S5 -9. 5:18.69
129.    Ashton Arndt Jr Alta HS S6 -11. 5:18.98
130.    Caden Midgley Jr Woods Cross HS S5 -10. 5:20.26
131.    Spencer Rindlisbacher Sr Davis HS S3 -2. 5:20.40
132.    Taylor Penrod Jr Timpanogos HS S3 -3. 5:20.42
133.    Jakob Bates Fr East HS S3 -4. 5:20.57
134.    Seth Wise Sr Mountain View HS S10 -19. 5:20.69
135.    Kaden Hellewell Sr Mountain View HS S6 -12. 5:21.16
136.    Zachary Griffin Sr Syracuse HS S5 -11. 5:21.64
137.    Caleb Gipson Jr Davis HS S4 -3. 5:22.00
138.    Riker Terry Jr Timpanogos HS S3 -5. 5:22.50
139.    Connor Turner Fr Star Valley HS-WY S6 -13. 5:22.51
140.    David Wimmer Sr Hurricane HS S10 -20. 5:22.78
141.    Shawn McGuire So Green River HS-WY S4 -4. 5:22.99
142.    Josh Christiansen Fr Davis HS S3 -6. 5:23.22
143.    Kade Smith So Star Valley HS-WY S5 -12. 5:23.70
144.    Read Hadfield So Alta HS S12 -12. 5:23.83
145.    Tre Nelson So Eagles S6 -14. 5:24.06
146.    Tanner Horrocks Sr Davis HS S4 -5. 5:24.19
147.    Jared Anderson So American Fork HS S4 -6. 5:24.99
148.    Josh Walker So Pleasant Grove HS S4 -7. 5:25.19
149.    Tracer Ridgeway So Pleasant Grove HS S4 -8. 5:25.20
150.    Gavin Sundahl Jr Davis HS S4 -9. 5:25.87
151.    Nathan Springer So American Fork HS S4 -10. 5:26.15
152.    Lance Ford Fr Davis HS S3 -7. 5:26.18
153.    Adam Juchau Fr American Fork HS S8 -19. 5:26.29
154.    Brady Cook Sr Syracuse HS S3 -8. 5:26.94
155.    Jake Welling So Davis HS S4 -11. 5:27.29
156.    Matt Roberts Jr Woods Cross HS S4 -12. 5:29.38
157.    William Cannon So Syracuse HS S4 -13. 5:29.39
158.    Zackary Burrell So Syracuse HS S4 -14. 5:29.65
159.    Nick Noorda Jr Springville HS S5 -13. 5:29.86
160.    Tanner Robb Jr Syracuse HS S5 -14. 5:30.04
161.    Tony Jeffs So American Fork HS S5 -15. 5:31.03
162.    Jon Evans So Woods Cross HS S4 -15. 5:31.19
163.    Isaiah Maestas Fr Rock Springs HS-WY S5 -16. 5:31.28
164.    Call Butterfield So Rock Springs HS-WY S6 -15. 5:31.66
165.    Ryan Rummens Unattached S3 -9. 5:32.14
166.    Jace Callor Fr Davis HS S3 -10. 5:32.35
167.    Garrett Esplin Jr Payson HS S2 -2. 5:32.50
168.    Nathan Butterfield Sr Davis HS S4 -16. 5:33.69
169.    Steiner Jordan So Olympus HS S5 -17. 5:34.35
170.    Michael McConkie Sr Westlake HS S3 -11. 5:34.70
171.    Kaden Taylor Fr Woods Cross HS S3 -12. 5:35.90
172.    Josh Wilkinson So Davis HS S4 -17. 5:36.03
173.    Ben Hiatt Fr Corner Canyon HS S3 -13. 5:36.42
174.    Brayden Wirick Sr Rock Springs HS-WY S6 -16. 5:36.54
175.    Eli Geddie Fr Rock Springs HS-WY S6 -17. 5:36.58
176.    Zach Moncur Fr Davis HS S4 -18. 5:37.03
177.    Josh Evans Jr Payson HS S12 -13. 5:37.49
178.    Dallin Kitchen Fr Davis HS S2 -3. 5:38.29
179.    Benjamin Young So Bingham HS S3 -14. 5:39.00
180.    Josh Call So Westlake HS S8 -20. 5:39.82
181.    James Asmus Jr Evanston HS-WY S6 -18. 5:39.92
182.    Daymen Goodwin Sr Eagles S3 -15. 5:40.01
183.    Joe Depoyster So Rock Springs HS-WY S6 -19. 5:40.40
184.    Tysen Robinson Jr Star Valley HS-WY S2 -4. 5:41.59
185.    Kaden Wilcox Sr Lehi HS S3 -16. 5:41.80
186.    Alex Johnson So Olympus HS S3 -17. 5:43.19
187.    Eantom Franco Fr Unattached S2 -5. 5:43.77
188.    Ben Orton Jr Westlake HS S4 -19. 5:44.89
189.    Clay Goich So Rock Springs HS-WY S7 -18. 5:45.18
190.    Garrett Hansen So Corner Canyon HS S2 -6. 5:45.37
191.    Hyrum Huack Jr Evanston HS-WY S6 -20. 5:45.65
192.    Kyle Blackie-Leisch Jr Rock Springs HS-WY S6 -21. 5:50.38
193.    Cody Argyle Sr Davis HS S2 -7. 5:52.63
194.    Spencer Vogel Sr Mountain View HS S2 -8. 5:52.98
195.    Joseph Stone So Woods Cross HS S2 -9. 5:53.05
196.    Kaden Porter So Timpanogos HS S2 -10. 5:53.14
197.    Parker Murray Jr Woods Cross HS S3 -18. 5:55.44
198.    Branson Petty Fr Davis HS S2 -11. 5:56.74
199.    Trenton Ramirez Sr Green River HS-WY S2 -12. 5:59.72
200.    Caden Coleman Fr Woods Cross HS S1 -3. 5:59.96
201.    Austin Hunt Sr Lehi HS S4 -20. 6:00.87
202.    Brian Campbell Jr Star Valley HS-WY S4 -21. 6:01.04
203.    Hayden Foote Sr Timpanogos HS S2 -13. 6:08.14
204.    Spencer Coleman Jr Woods Cross HS S3 -19. 6:08.49
205.    Wyatt Black Sr Payson HS S2 -14. 6:09.58
206.    Steven Burdette So Westlake HS S2 -15. 6:09.84
207.    Sheldon Stevig So Evanston HS-WY S1 -4. 6:12.45
208.    Hunter Welsh Fr Woods Cross HS S1 -5. 6:12.52
209.    Jakob Eldredge So Corner Canyon HS S1 -6. 6:13.76
210.    Justin Male Jr Timpanogos HS S1 -7. 6:16.97
211.    Luke Cobabe Fr Hillcrest HS S1 -8. 6:17.34
212.    Kyle Bohlman So Green River HS-WY S2 -16. 6:20.03
213.    Nathaniel Sorenson So Evanston HS-WY S1 -9. 6:22.12
214.    Alex Hansen Fr Corner Canyon HS S1 -10. 6:23.50
215.    Tate McConahay Jr Salem Hills HS S1 -11. 6:27.55
216.    Alex Moushey Jr Corner Canyon HS S1 -12. 6:27.65
217.    Anders Jensen Fr Corner Canyon HS S1 -13. 6:28.91
218.    Brennan Davis Fr Green River HS-WY S1 -14. 6:30.46
219.    Thomas Griffin So Syracuse HS S1 -15. 6:33.38
220.    Daniel Israelsen Fr Woods Cross HS S1 -16. 6:34.25
221.    Anthony Call Jr Westlake HS S2 -17. 6:48.63
222.    Ethan Anderson Jr Westlake HS S2 -18. 6:56.12
223.    Kalob Cox Jr Corner Canyon HS S1 -17. 7:05.02
224.    Rylan Christensen Jr Salem Hills HS S1 -18. 7:05.32
DQ    Preston Portillo Fr Rock Springs HS-WY S7 -DQ DQ
Ran 5 Consecutive steps on line
DQ    Ryan Henderson So Star Valley HS-WY S2 -DQ DQ
3+ consecutive steps on line
DQ    Mitch Rider Jr Star Valley HS-WY S6 -DQ DQ
5 Consecutive steps on line
DQ    Caleb Dayley So Timpanogos HS S3 -DQ DQ
3+ consecutive steps on line
DQ    Tom Moncur Sr Davis HS S7 -DQ DQ
4 consecutive steps on line
DNS    Isaac Faux Sr Maple Mountain HS S12 -DNS DNS
DNS    Thomas Heaps Fr Lehi HS S8 -DNS DNS
DNS    Holden Bindl Jr Evanston HS-WY S1 -DNS DNS
DNS    Packer Brown Fr Corner Canyon HS S1 -DNS DNS
DNS    Tyler Penrod Fr Pleasant Grove HS S1 -DNS DNS
DNS    Michael Hinckley Fr Lehi HS S5 -DNS DNS
DNS    McKay Treadwell Fr Davis HS S3 -DNS DNS
DNS    Jake Hovley So Davis HS S5 -DNS DNS
DNS    Brady Woodbury Fr Corner Canyon HS S2 -DNS DNS
DNS    Jolo Guevara Jr Woods Cross HS S2 -DNS DNS
DNS    Austin Hickley Fr Lehi HS S7 -DNS DNS
DNS    Mitchell Stone Jr Salem Hills HS S5 -DNS DNS