2014 BYU Indoor Invitational
BYU - Smith Fieldhouse
Provo, UT
January 17, 2014 - January 18, 2014

Girl's 1 Mile Timed Finals
Overall     Year  Team  Time 

1.    Lucy Biles Jr Herriman HS 5:11.69
2.    Kashley Carter Jr Juab HS 5:12.18
3.    Hannah Albrechtsen Sr Davis HS 5:22.99
4.    Millika Holbrook Jr Woods Cross HS 5:23.71
5.    McKenzie Weir Sr Davis HS 5:24.72
6.    Chelsey Johnson Sr Davis HS 5:25.26
7.    Jackie Heaps Sr Lehi HS 5:26.56
8.    Makayla Stepp Sr American Fork HS 5:26.73
9.    Kate Hunter Fr Provo HS 5:28.57
10.    Aubrey Argyle Fr Davis HS 5:29.42
11.    Miah Weaver Fr Davis HS 5:30.27
12.    Tavia Dutson Sr Jordan HS 5:30.79
13.    Megan Robinson So Springville HS 5:30.80
14.    Clarissa Chipman So Provo HS 5:32.28
15.    Ashley Tyndall Sr Davis HS 5:33.02
16.    Tatum Beard Jr Davis HS 5:34.05
17.    Candace Greenwood Sr Orem HS 5:34.26
18.    Kami Codner Sr Mountain View HS 5:34.45
19.    Eleanor Wettstein So East HS 5:34.93
20.    Sharlie Dimick Sr Syracuse HS 5:34.93
21.    Josey Hedquist Jr Davis HS 5:35.69
22.    Sarah Sargent Jr East HS 5:35.97
23.    Mary Christensen Jr Timpanogos HS 5:36.49
24.    Sierra Graham Sr Davis HS 5:38.43
25.    Karli Piaia Jr Rock Springs HS-WY 5:40.43
26.    Jody Meads Jr Jordan HS 5:40.64
27.    Hannah Demler Jr Star Valley HS-WY 5:41.21
28.    Aimee Vance Sr Davis HS 5:41.37
29.    Kamryn Watts Jr Hurricane HS 5:41.45
30.    Kenzie Draper Sr Lehi HS 5:41.71
31.    Hannah Dutson Fr Jordan HS 5:45.01
32.    Diane Leach Sr American Fork HS 5:46.04
33.    Katie Cornell So American Fork HS 5:46.52
34.    Kailey Ritchie So Salem Hills HS 5:47.28
35.    Eleanor Burton Sr Park City TC 5:47.38
36.    Lexie Green Jr American Fork HS 5:48.36
37.    Maggie Beazer So Stansbury HS 5:50.19
38.    Sam Hedquist So Davis HS 5:52.94
39.    Cheyenne Brower Fr Viewmont HS 5:53.28
40.    Megan Reed Sr Provo HS 5:53.38
41.    Bre Andersen Sr Timpanogos HS 5:53.49
42.    Anna Gunther So American Fork HS 5:54.35
43.    Aubrey Landvatter Sr Westlake HS 5:57.18
44.    Haley Tadler Jr Woods Cross HS 5:57.50
45.    Shannon Heil Sr Provo HS 5:58.40
46.    Miranda McQuarie So Eagles 5:58.56
47.    Josie Givens So Green River HS-WY 5:59.09
48.    Sammy Hollingsworth Fr American Fork HS 5:59.20
49.    Tilda Wilson Fr East HS 6:00.88
50.    Julieta Navarrete-Lamas So Timpanogos HS 6:02.56
51.    Shelby Price So Corner Canyon HS 6:02.89
52.    McKenzie Cowden Jr Salem Hills HS 6:03.15
53.    Ally Smith Fr Davis HS 6:03.81
54.    Malacie Jorgenson Sr Mountain View HS 6:03.94
55.    Jessica Bennett Sr Westlake HS 6:05.20
56.    Alyssa Moyer Sr Salem Hills HS 6:05.28
57.    Madison Bledsoe Sr Davis HS 6:06.72
58.    Katelyn Field Jr Sky View HS 6:07.64
59.    Cheyenne Larsen Jr Westlake HS 6:07.75
60.    Adriana McFarland Sr Syracuse HS 6:07.94
61.    Sophie Stewart Fr American Fork HS 6:09.87
62.    Kaitlyn Datwyler Jr Davis HS 6:11.38
63.    Sheridan Klingensmith So Rock Springs HS-WY 6:12.95
64.    Monica Monroy So Westlake HS 6:13.21
65.    Grace Hanks Fr Corner Canyon HS 6:13.32
66.    Alyse Henry Jr Rock Springs HS-WY 6:14.01
67.    Rachel Jensen So Eagles 6:14.11
68.    Faith Olson So Pleasant Grove HS 6:14.17
69.    Sarah James Sr Westlake HS 6:14.34
70.    Abby Critchfield Jr Unattached 6:14.73
71.    Gabby Young So Syracuse HS 6:14.98
72.    Haley Dixon Fr Payson HS 6:15.09
73.    Annie Heninger Sr Pleasant Grove HS 6:15.67
74.    Chanel Judkins Jr Provo HS 6:15.70
75.    McKenna Empey So Westlake HS 6:16.01
76.    Emma Earl Fr East HS 6:16.36
77.    Apryl Baxter Fr Juab HS 6:17.13
78.    Rebekah Jex So Westlake HS 6:17.49
79.    Sydney Rayl Fr Davis HS 6:18.32
80.    Becca Jacobsen Sr Syracuse HS 6:18.34
81.    Madison Ashworth So Star Valley HS-WY 6:18.98
82.    Katherine Luque Jr Mountain View HS 6:20.06
83.    Elese Ashworth Jr Westlake HS 6:20.42
84.    Lochlyn Bickmore Sr Westlake HS 6:20.61
85.    Elise Anderson Sr Davis HS 6:21.30
86.    Alex Tanner Jr Davis HS 6:21.64
87.    Stephanie Johnson Jr Provo HS 6:22.81
88.    Amria Farnsworth Fr Woods Cross HS 6:23.98
89.    Melanie Pena So Kearns HS 6:24.76
90.    Grace Neuenschwander Fr Davis HS 6:25.07
91.    Izzy Hills Fr Rock Springs HS-WY 6:25.86
92.    Nicole Gerrard Jr Evanston HS-WY 6:26.02
93.    Darby Dehart Sr Mercury Track Club 6:26.71
94.    Courtney Smith Jr Star Valley HS-WY 6:27.87
95.    Abbey Spencer Jr Jordan HS 6:28.84
96.    Sami Austin So Lehi HS 6:28.96
97.    Hannah Hampton So Rock Springs HS-WY 6:29.68
98.    Emma Call Jr Davis HS 6:29.84
99.    Raquel Rhoads Fr Corner Canyon HS 6:30.33
100.    Sarah Joyner Fr Green River HS-WY 6:32.68
101.    Anna Papadopoulos Sr East HS 6:32.98
102.    Brittany McAdams Jr Mountain View HS 6:33.30
103.    Michaela Tanne Sr Pleasant Grove HS 6:35.04
104.    Savanah Cratch Jr Westlake HS 6:35.69
105.    Emma Jarman So Lehi HS 6:35.73
106.    Aseanna Gruber So Westlake HS 6:36.04
107.    Megan Page Sr Woods Cross HS 6:36.89
108.    Jennesa Coleman Sr Woods Cross HS 6:39.65
109.    Aspen Lucus So Pleasant Grove HS 6:40.38
110.    Dakota Neumann So Green River HS-WY 6:40.97
111.    Jesse ONeal Jr Rock Springs HS-WY 6:43.73
112.    Madi Meyer Jr Davis HS 6:44.64
113.    Krista Clark Sr Pleasant Grove HS 6:44.69
114.    Amber Berry So Davis HS 6:46.42
115.    Cheyenne McMicheal Jr Green River HS-WY 6:46.61
116.    Alyssa Richards Sr Summit Academy HS 6:47.05
117.    Ida Hermann Sr Pleasant Grove HS 6:47.28
118.    Sara Diggins Fr Hillcrest HS 6:47.98
119.    Ashley Dewey So Rock Springs HS-WY 6:49.74
120.    Taylar Jensen So Westlake HS 6:50.89
121.    Jessica Ferguson So Woods Cross HS 6:50.92
122.    Clara Randall Fr East HS 6:51.03
123.    Brittany Atkinson So Rock Springs HS-WY 6:54.62
124.    Emily Hutchinson Jr Evanston HS-WY 6:56.09
125.    Laura Salazar Sr Mountain View HS 7:01.38
126.    Sierra Fowkes So Juab HS 7:03.13
127.    Mikayla Wardle Sr Westlake HS 7:03.48
128.    Riley Scoresby So Westlake HS 7:05.65
129.    Aranxha Sanchez Fr Mountain View HS 7:07.27
130.    Madeline Glenn Sr Mountain View HS 7:07.63
131.    Noelle Lehr So Mountain View HS 7:07.70
132.    Camille Jackson Jr East HS 7:07.84
133.    Destani Barnes Jr Juab HS 7:07.96
134.    Alyssa Trader So Woods Cross HS 7:09.11
135.    Renee Peterson Jr Syracuse HS 7:09.37
136.    Maria Bruno Jr Corner Canyon HS 7:13.28
137.    Eleanor Bouley So Woods Cross HS 7:13.65
138.    Darian Murray Jr Woods Cross HS 7:14.17
139.    Bethany Mendoza Sr Mercury Track Club 7:17.16
140.    Emily Hurst Jr Westlake HS 7:18.95
141.    Sam Tidwell So Woods Cross HS 7:20.10
142.    Miriam Cannon Fr Eagles 7:21.45
143.    Aubrie Jacobsen Jr Syracuse HS 7:21.74
144.    Natalie Beckstrand So Pleasant Grove HS 7:22.26
145.    Cortney Stratton Fr Evanston HS-WY 7:27.85
146.    Rachel Saxton Sr Hillcrest HS 7:27.96
147.    Sera Recanzone So Corner Canyon HS 7:28.60
148.    Nicole Woodruff So Westlake HS 7:29.45
149.    Lauren Busby Sr Syracuse HS 7:30.05
150.    Sadie Gunnerson So Woods Cross HS 7:32.84
151.    Rachel Israelsen Jr Woods Cross HS 7:36.02
152.    Makenna Bascom So Westlake HS 7:36.37
153.    Brianna Haws Sr Westlake HS 7:40.38
154.    Karissa Jacob Jr Syracuse HS 7:41.89
155.    Sharie Rowley Jr Westlake HS 7:47.06
156.    April Rawlinson Jr Westlake HS 7:50.16
157.    Rylee Berger Fr Evanston HS-WY 7:54.13
158.    Samantha Harbottle Jr Evanston HS-WY 7:55.63
159.    Brenna Winter-Chavez Jr Evanston HS-WY 7:55.77
160.    Autumn Jenkins So Davis HS 7:56.32
161.    Allison Lamb So Woods Cross HS 7:57.55
162.    Baille Limb So Evanston HS-WY 7:58.39
163.    Haley Chatwin Jr Westlake HS 8:00.08
164.    Olivia Long Fr Corner Canyon HS 8:01.48
165.    Morgan Dillon Fr Woods Cross HS 8:09.22
166.    Heather Mills So Woods Cross HS 8:10.25
167.    Elizabeth Drinkall So Woods Cross HS 8:30.54
168.    Abby Frakes Jr Evanston HS-WY 8:42.55
DQ    Annie Hayward Jr Eagles DQ
impeded runner; ran 8 consecutive steps on line
DQ    Ally Geisler Fr Davis HS DQ
3+ consecutive steps inside line
DQ    Melissa Boam So Corner Canyon HS DQ
consecutive steps (4+) inside line of track
DQ    Maddie Densley Fr Corner Canyon HS DQ
Consecutive steps (3+) inside line multiple times
DNS    Alisann Dupaix So Westlake HS DNS


Boy's 1 Mile Timed Finals
Overall     Year  Team  Time 

1.    Ricky Faure Sr Rock Springs HS-WY 4:23.65
2.    Elijah Armstrong Jr Pocatello Track Club 4:24.60
3.    Skylar Williams Sr Davis HS 4:28.70
4.    Sam Sorensen Sr Mountain View HS 4:31.35
5.    Kramer Morton Sr Alta HS 4:33.69
6.    Josh Ward Jr Davis HS 4:34.56
7.    Austin Brower Sr Westlake HS 4:37.29
8.    Taylor Dillon Jr Woods Cross HS 4:38.66
9.    Garrett Marsing Sr Carbon HS 4:38.75
10.    Zac Jacklin Jr American Fork HS 4:39.30
11.    Stokton Smith Jr Davis HS 4:39.55
12.    Casey Clinger Fr American Fork HS 4:40.14
13.    Andrew Rummens Jr Woods Cross HS 4:40.16
14.    Krey Ramsey Jr Rock Springs HS-WY 4:40.17
15.    Cody Peck Jr Star Valley HS-WY 4:40.90
16.    Owen Gardner Sr Springville HS 4:41.21
17.    Jacob Stone Sr Woods Cross HS 4:41.30
18.    Rory Linkletter Sr Herriman HS 4:41.34
19.    Braydon Lavery Sr Alta HS 4:41.73
20.    Tyler Bell Sr American Fork HS 4:42.85
21.    Trevor Gibby Sr Westlake HS 4:43.32
22.    Trey Trusty Jr Westlake HS 4:43.47
23.    McKay Johns Fr American Fork HS 4:43.65
24.    Nathan Tracy Jr American Fork HS 4:44.12
25.    Daniel Bentley Jr American Fork HS 4:44.17
26.    Jared Croft Sr Hillcrest HS 4:44.53
27.    Tanner Dupaix Sr Westlake HS 4:44.63
28.    Kyler White Jr Juab HS 4:45.20
29.    Malachi Armstrong Fr Pocatello Track Club 4:46.27
30.    Jason Saunders Sr Bingham HS 4:46.31
31.    Dakota Cobler Sr East HS 4:46.96
32.    Jonathan Egbert Sr Hillcrest HS 4:47.17
33.    John Serna Jr East HS 4:47.57
34.    Jack McCulloch So Wasatch Academy 4:47.79
35.    Kimball Potter Sr Davis HS 4:47.86
36.    Nephi Eschler Jr Hurricane HS 4:47.93
37.    Colter Blanchard So Davis HS 4:48.03
38.    Garek Bielaczyc So East HS 4:49.05
39.    Cody Kelley Sr Syracuse HS 4:49.30
40.    Josh Hartford Sr Green River HS-WY 4:49.39
41.    Jacob Chase Jr American Fork HS 4:50.09
42.    Jaden Torgerson Jr Stansbury HS 4:50.32
43.    Frasier Williamson Fr Davis HS 4:50.68
44.    Colton Rimann So Davis HS 4:51.03
45.    Chris Rushing Jr East HS 4:51.51
46.    Tanner Jensen Sr Stansbury HS 4:52.33
47.    Haden Penrod Fr Springville HS 4:52.74
48.    Blake Bennion Jr Alta HS 4:52.79
49.    Brayden Allsop Jr Timpanogos HS 4:52.83
50.    Caleb Thompson Sr American Fork HS 4:52.87
51.    Connor Hoopes Jr American Fork HS 4:53.16
52.    Ethan Mitchell Sr Pleasant Grove HS 4:53.42
53.    Matt Hawkins Sr Davis HS 4:53.46
54.    Mason Merrill Jr Mountain View HS 4:53.63
55.    Joe Benson Fr Timpanogos HS 4:54.09
56.    Ryan Andreasen Jr Syracuse HS 4:54.52
57.    Joe Simmons So American Fork HS 4:55.21
58.    Conner Nance Sr Alta HS 4:55.28
59.    Corey Mines Jr Westlake HS 4:55.43
60.    Taylor Graves Sr Stansbury HS 4:55.56
61.    Nic Demler Jr Star Valley HS-WY 4:55.72
62.    Jace Jensen Sr American Fork HS 4:55.75
63.    Ethan Stuart Sr Davis HS 4:55.80
64.    Bo Farrer Jr Timpanogos HS 4:55.99
65.    Zack Slater Jr Pleasant Grove HS 4:56.26
66.    Adam Jensen So Unattached 4:56.73
67.    Kyle Rummens Fr Woods Cross HS 4:56.79
68.    Camren Todd Fr Davis HS 4:57.25
69.    Max Spence Fr Olympus HS 4:57.41
70.    Jarom Brandow Jr Mountain View HS 4:57.69
71.    Daniel Tumblin So Davis HS 4:57.79
72.    Hayden Cooper Fr Maple Mountain HS 4:57.94
73.    Koy Moore Jr Timpanogos HS 4:58.07
74.    Bobby Dayley Sr Timpanogos HS 4:58.16
75.    Bryce Ferguson So Davis HS 4:58.26
76.    Hunter Hoffman Sr Stansbury HS 4:58.27
77.    Sam Faulconer Jr Provo HS 4:58.39
78.    Ty Poffenberger Sr Cottonwood HS 4:58.99
79.    Tanner Nelson So Pleasant Grove HS 4:59.14
80.    Jake Reschke Sr Cottonwood HS 4:59.19
81.    Kody Thomas Sr Rock Springs HS-WY 4:59.20
82.    Solomon Twitchell Jr Davis HS 4:59.51
83.    Brayden Wakley Sr Westlake HS 5:00.27
84.    Kyle Gibbs Sr Woods Cross HS 5:00.61
85.    Cameron Smith Jr Bingham HS 5:01.29
86.    Davis Johnson Jr Woods Cross HS 5:01.43
87.    Carson Andreasen Jr Syracuse HS 5:01.45
88.    Adam Aposhian Jr Davis HS 5:02.50
89.    Morgan Hunter Jr Provo HS 5:02.58
90.    Pablo Galante Jr Provo HS 5:02.71
91.    Paul Kidd Jr Westlake HS 5:02.99
92.    Connor Arnell So Lehi HS 5:03.45
93.    Stephen Robbins Jr Westlake HS 5:03.72
94.    Jeffery Rollins Sr Westlake HS 5:03.97
95.    Alex Sutherland Jr Woods Cross HS 5:04.51
96.    Helaman Burrows Sr Springville HS 5:04.70
97.    Thomas Odell So Olympus HS 5:05.12
98.    Kimball Davis Sr Westlake HS 5:05.22
99.    Britton Porter So Davis HS 5:05.38
100.    Daniel Wright Sr Green River HS-WY 5:05.41
101.    Ethan Field So Sky View HS 5:05.68
102.    Nathan Asay So Mountain View HS 5:06.10
103.    Johnny Penrod Sr Pleasant Grove HS 5:06.62
104.    Brantson Wayman So Westlake HS 5:06.63
105.    Price Walker So Pleasant Grove HS 5:06.82
106.    Tyler Fessler Jr Syracuse HS 5:07.03
107.    Steven Glasscock Sr Green River HS-WY 5:08.65
108.    Jace Richards So Evanston HS-WY 5:10.26
109.    Sam Richins Jr Evanston HS-WY 5:10.29
110.    Kent Thompson Sr Davis HS 5:10.69
111.    Josh Shafe Sr Green River HS-WY 5:10.72
112.    Coleman Lloyd So Jordan HS 5:10.95
113.    Austin Andersen Sr Bingham HS 5:11.37
114.    Matt Ward Fr Davis HS 5:11.50
115.    Kelton Johnson Fr Davis HS 5:11.70
116.    Jackson Rayl Jr Davis HS 5:11.74
117.    Cameron Houston Jr Stansbury HS 5:12.00
118.    J.r. Oldham Sr Davis HS 5:12.37
119.    Mitch Perry Jr Davis HS 5:13.30
120.    Jason Lang So Davis HS 5:13.41
121.    Tyler Mortensen So Westlake HS 5:14.35
122.    Jace Longhurst Sr Hillcrest HS 5:15.39
123.    Connor Kleinman Jr Woods Cross HS 5:16.13
124.    McKay Christensen Jr Juab HS 5:16.13
125.    Cody Spackman Sr Woods Cross HS 5:16.44
126.    Jacob Wilcox Jr Lehi HS 5:17.67
127.    Jacob Allred Sr Alta HS 5:17.90
128.    Josh Weber Sr Ben Lomond HS 5:18.69
129.    Ashton Arndt Jr Alta HS 5:18.98
130.    Caden Midgley Jr Woods Cross HS 5:20.26
131.    Spencer Rindlisbacher Sr Davis HS 5:20.40
132.    Taylor Penrod Jr Timpanogos HS 5:20.42
133.    Jakob Bates Fr East HS 5:20.57
134.    Seth Wise Sr Mountain View HS 5:20.69
135.    Kaden Hellewell Sr Mountain View HS 5:21.16
136.    Zachary Griffin Sr Syracuse HS 5:21.64
137.    Caleb Gipson Jr Davis HS 5:22.00
138.    Riker Terry Jr Timpanogos HS 5:22.50
139.    Connor Turner Fr Star Valley HS-WY 5:22.51
140.    David Wimmer Sr Hurricane HS 5:22.78
141.    Shawn McGuire So Green River HS-WY 5:22.99
142.    Josh Christiansen Fr Davis HS 5:23.22
143.    Kade Smith So Star Valley HS-WY 5:23.70
144.    Read Hadfield So Alta HS 5:23.83
145.    Tre Nelson So Eagles 5:24.06
146.    Tanner Horrocks Sr Davis HS 5:24.19
147.    Jared Anderson So American Fork HS 5:24.99
148.    Josh Walker So Pleasant Grove HS 5:25.19
149.    Tracer Ridgeway So Pleasant Grove HS 5:25.20
150.    Gavin Sundahl Jr Davis HS 5:25.87
151.    Nathan Springer So American Fork HS 5:26.15
152.    Lance Ford Fr Davis HS 5:26.18
153.    Adam Juchau Fr American Fork HS 5:26.29
154.    Brady Cook Sr Syracuse HS 5:26.94
155.    Jake Welling So Davis HS 5:27.29
156.    Matt Roberts Jr Woods Cross HS 5:29.38
157.    William Cannon So Syracuse HS 5:29.39
158.    Zackary Burrell So Syracuse HS 5:29.65
159.    Nick Noorda Jr Springville HS 5:29.86
160.    Tanner Robb Jr Syracuse HS 5:30.04
161.    Tony Jeffs So American Fork HS 5:31.03
162.    Jon Evans So Woods Cross HS 5:31.19
163.    Isaiah Maestas Fr Rock Springs HS-WY 5:31.28
164.    Call Butterfield So Rock Springs HS-WY 5:31.66
165.    Ryan Rummens Unattached 5:32.14
166.    Jace Callor Fr Davis HS 5:32.35
167.    Garrett Esplin Jr Payson HS 5:32.50
168.    Nathan Butterfield Sr Davis HS 5:33.69
169.    Steiner Jordan So Olympus HS 5:34.35
170.    Michael McConkie Sr Westlake HS 5:34.70
171.    Kaden Taylor Fr Woods Cross HS 5:35.90
172.    Josh Wilkinson So Davis HS 5:36.03
173.    Ben Hiatt Fr Corner Canyon HS 5:36.42
174.    Brayden Wirick Sr Rock Springs HS-WY 5:36.54
175.    Eli Geddie Fr Rock Springs HS-WY 5:36.58
176.    Zach Moncur Fr Davis HS 5:37.03
177.    Josh Evans Jr Payson HS 5:37.49
178.    Dallin Kitchen Fr Davis HS 5:38.29
179.    Benjamin Young So Bingham HS 5:39.00
180.    Josh Call So Westlake HS 5:39.82
181.    James Asmus Jr Evanston HS-WY 5:39.92
182.    Daymen Goodwin Sr Eagles 5:40.01
183.    Joe Depoyster So Rock Springs HS-WY 5:40.40
184.    Tysen Robinson Jr Star Valley HS-WY 5:41.59
185.    Kaden Wilcox Sr Lehi HS 5:41.80
186.    Alex Johnson So Olympus HS 5:43.19
187.    Eantom Franco Fr Unattached 5:43.77
188.    Ben Orton Jr Westlake HS 5:44.89
189.    Clay Goich So Rock Springs HS-WY 5:45.18
190.    Garrett Hansen So Corner Canyon HS 5:45.37
191.    Hyrum Huack Jr Evanston HS-WY 5:45.65
192.    Kyle Blackie-Leisch Jr Rock Springs HS-WY 5:50.38
193.    Cody Argyle Sr Davis HS 5:52.63
194.    Spencer Vogel Sr Mountain View HS 5:52.98
195.    Joseph Stone So Woods Cross HS 5:53.05
196.    Kaden Porter So Timpanogos HS 5:53.14
197.    Parker Murray Jr Woods Cross HS 5:55.44
198.    Branson Petty Fr Davis HS 5:56.74
199.    Trenton Ramirez Sr Green River HS-WY 5:59.72
200.    Caden Coleman Fr Woods Cross HS 5:59.96
201.    Austin Hunt Sr Lehi HS 6:00.87
202.    Brian Campbell Jr Star Valley HS-WY 6:01.04
203.    Hayden Foote Sr Timpanogos HS 6:08.14
204.    Spencer Coleman Jr Woods Cross HS 6:08.49
205.    Wyatt Black Sr Payson HS 6:09.58
206.    Steven Burdette So Westlake HS 6:09.84
207.    Sheldon Stevig So Evanston HS-WY 6:12.45
208.    Hunter Welsh Fr Woods Cross HS 6:12.52
209.    Jakob Eldredge So Corner Canyon HS 6:13.76
210.    Justin Male Jr Timpanogos HS 6:16.97
211.    Luke Cobabe Fr Hillcrest HS 6:17.34
212.    Kyle Bohlman So Green River HS-WY 6:20.03
213.    Nathaniel Sorenson So Evanston HS-WY 6:22.12
214.    Alex Hansen Fr Corner Canyon HS 6:23.50
215.    Tate McConahay Jr Salem Hills HS 6:27.55
216.    Alex Moushey Jr Corner Canyon HS 6:27.65
217.    Anders Jensen Fr Corner Canyon HS 6:28.91
218.    Brennan Davis Fr Green River HS-WY 6:30.46
219.    Thomas Griffin So Syracuse HS 6:33.38
220.    Daniel Israelsen Fr Woods Cross HS 6:34.25
221.    Anthony Call Jr Westlake HS 6:48.63
222.    Ethan Anderson Jr Westlake HS 6:56.12
223.    Kalob Cox Jr Corner Canyon HS 7:05.02
224.    Rylan Christensen Jr Salem Hills HS 7:05.32
DQ    Preston Portillo Fr Rock Springs HS-WY DQ
Ran 5 Consecutive steps on line
DQ    Ryan Henderson So Star Valley HS-WY DQ
3+ consecutive steps on line
DQ    Mitch Rider Jr Star Valley HS-WY DQ
5 Consecutive steps on line
DQ    Caleb Dayley So Timpanogos HS DQ
3+ consecutive steps on line
DQ    Tom Moncur Sr Davis HS DQ
4 consecutive steps on line
DNS    Isaac Faux Sr Maple Mountain HS DNS
DNS    Thomas Heaps Fr Lehi HS DNS
DNS    Holden Bindl Jr Evanston HS-WY DNS
DNS    Packer Brown Fr Corner Canyon HS DNS
DNS    Tyler Penrod Fr Pleasant Grove HS DNS
DNS    Michael Hinckley Fr Lehi HS DNS
DNS    McKay Treadwell Fr Davis HS DNS
DNS    Jake Hovley So Davis HS DNS
DNS    Brady Woodbury Fr Corner Canyon HS DNS
DNS    Jolo Guevara Jr Woods Cross HS DNS
DNS    Austin Hickley Fr Lehi HS DNS
DNS    Mitchell Stone Jr Salem Hills HS DNS


Girl's 60M Hurdles Heats
Top 9 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time 

1.    Cidnee Davies So Syracuse HS 9.76 q
2.    Kellie Macdonald Sr Beaver HS 9.82 q
3.    Hailee Carattini Sr Davis HS 9.84 q
4.    Elsja Mecham So Rigby HS-ID 9.92 q
5.    Emeri Larsen Jr Millard HS 10.00 q
6.    Phebe Krutsch Jr Davis HS 10.05 q
7.    Holly Huber Jr Green River HS-WY 10.05 q
8.    Olivia Richards Jr Davis HS 10.16 q
9.    Britten Duerden So Morgan HS 10.22 q
10.    Lizbeth Jones Jr Davis HS 10.69
11.    Danielle Taylor Sr Woods Cross HS 10.70
12.    Aspen Heward Jr Star Valley HS-WY 10.76
13.    Mary Larsen Sr North Sanpete HS 10.77
14.    Rebecca Opoulos Jr Unattached 10.89
15.    Emma Thatcher So Davis HS 10.89
16.    Jessica Sepos So Evanston HS-WY 10.90
17.    Lucy Fullmer So White Pine HS-NV 10.93
18.    Genna Murray Jr Springville HS 10.94
19.    Faith Robbins Fr Star Valley HS-WY 11.00
20.    Eliza Jackson Jr Davis HS 11.15
21.    Chloe Magleby So Provo HS 11.18
22.    Devyn Nelson Sr Timpview HS 11.20
23.    Andrea Brown So Bingham HS 11.31
24.    Yolidan Rodriguez So Kearns HS 11.32
25.    Erika Stephenson So Davis HS 11.33
26.    Brittany Bennett Sr White Pine HS-NV 11.38
27.    Shawni Dance Jr Star Valley HS-WY 11.47
28.    Faith Trujillo Jr Rock Springs HS-WY 11.47
29.    Ryan Denison Jr Maple Mountain HS 11.62
30.    Abigail Sepos Jr Evanston HS-WY 11.73
31.    Abbey Horrocks So Bingham HS 11.77
32.    Sarah Herd Jr Green River HS-WY 12.04
33.    Grace Cobabe 8 Rec-Club 12.11
34.    Baylee Reynolds Jr Davis HS 12.13
35.    Sarah Mathews Sr Mercury Track Club 12.48
36.    Emily Snell So Summit Academy HS 12.55
37.    Sara Butler Sr Hillcrest HS 12.58
38.    Kate Hall So Provo HS 12.82
39.    JanaLee Hoffman So Green River HS-WY 13.14
40.    Darby Dehart Sr Mercury Track Club 14.49


Boy's 60M Hurdles Heats
Top 9 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time 

1.    Cam Dopp Sr Woods Cross HS 8.48 q
2.    Colten Yardley Jr Syracuse HS 8.75 q
3.    Andrew Lingwall Jr Herriman HS 8.88 q
4.    Karson Nielson Sr Syracuse HS 8.90 q
5.    Nicholas Merriman Sr Syracuse HS 9.15 q
6.    Caleb Whitney Jr Desert Hills HS 9.19 q
7.    Logan Spackman So Herriman HS 9.20 q
8.    Todd Froisland Sr Davis HS 9.21 q
9.    Kene Thornley Sr Riverton HS 9.24 q
10.    Josh Neyman Sr Eagles 9.29
11.    Ben Godfrey Jr Davis HS 9.29
12.    Palmer Flood Jr Davis HS 9.31
13.    Tyler Lloyd So Jordan HS 9.47
14.    Derek Parry Sr Davis HS 9.69
15.    Jaron Erickson So Davis HS 9.71
16.    Ky Voorhees Jr Hurricane HS 9.71
17.    Nicolas Moyano JR Payson HS 9.76
18.    Spencer Eldridge So Juab HS 9.79
19.    Ryan Frehner Jr Hurricane HS 9.80
20.    Taylor Southwick So Davis HS 10.04
21.    Gunnar Mortensen Payson HS 10.04
22.    James Richardson Jr Bingham HS 10.05
23.    Ryan Hughes Sr Juab HS 10.15
24.    Jason Barker So Davis HS 10.16
25.    Dalton Merrill Jr Maple Mountain HS 10.30
26.    Zachary Tervort Sr American Leadership Academy 10.31
27.    Tommy Bischoff Sr White Pine HS-NV 10.33
28.    Dee Fullmer Sr White Pine HS-NV 10.55
29.    Andy Rivas Payson HS 10.67
30.    McGyver Clark So Davis HS 10.67
31.    Kaden Fullmer Sr Woods Cross HS 10.87
32.    Ben Ivie Jr Timpanogos HS 10.96
33.    Preston Macdonald So San Juan HS 11.52
34.    Keaton Walker So Skyline HS 12.99
FS    Kyle Strauss Jr Herriman HS FS


Girl's 60M Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time 

1.    Kaysha Love So Herriman HS 7.69 q
2.    Saiga Collins So Cheetahs TC 8.12 q
3.    Brooklyn Shakespeare So Cedar HS 8.21 q
4.    Raynee Helm Sr Bingham HS 8.23 q
5.    Lizzy James So Eagles 8.24 q
6.    Abby Taylor Jr Desert Hills HS 8.27 q
7.    Cassidy Pinnock So Olympus HS 8.33 q
8.    Lexi Jackson Sr Riverton HS 8.35 q
9.    Jentry Skidmore Jr Syracuse HS 8.39
10.    Megan Elmont Sr Maple Mountain HS 8.44
11.    Kylee Tirell Sr Riverton HS 8.47
12.    Janie Kearl Sr East HS 8.48
13.    Aspen Gronmark So Skyline HS 8.51
14.    Genna Murray Jr Springville HS 8.53
15.    Emily Ice Sr Rock Springs HS-WY 8.54
16.    Ciara Snapp So Springville HS 8.56
17.    Daphne Reeves 8 Orem HS 8.57
18.    Lizbeth Jones Jr Davis HS 8.58
19.    Olivia Richards Jr Davis HS 8.61
20.    Sam Zuro Sr East HS 8.62
21.    Haruka Eudo Jr Olympus HS 8.62
22.    Christine Heyn Sr Maple Mountain HS 8.63
23.    Bailee Golding Sr Unattached 8.64
24.    Bobbi Parker So Rock Springs HS-WY 8.65
25.    Hannah Fouts Sr Bountiful HS 8.69
26.    Breanna Biggs Jr Lehi HS 8.70
27.    Hailee Carattini Sr Davis HS 8.71
28.    Phebe Krutsch Jr Davis HS 8.72
29.    Kyleiah Jones Fr Mercury Track Club 8.72
30.    Hannah Powell Jr Jordan HS 8.73
31.    Sarah Mills Sr Skyline HS 8.74
32.    Morgan Tate Jr Woods Cross HS 8.74
33.    Hannah Carter Jr Rock Springs HS-WY 8.75
34.    Shawnica Sanders Fr Cheetahs TC 8.78
35.    Alysa Rowley Payson HS 8.79
36.    Lisha Workman Sr Skyline HS 8.79
37.    McKenzie Lucas So Green River HS-WY 8.80
38.    Christina Winters Jr Mercury Track Club 8.81
39.    Chloe Magleby So Provo HS 8.82
40.    Kelsey Moffitt So Green River HS-WY 8.82
41.    Rebecca Opoulos Jr Unattached 8.83
42.    Natalie Wixom Sr Salem Hills HS 8.89
43.    Kimberly Derrick Sr Evanston HS-WY 8.91
44.    Emma Thatcher So Davis HS 8.95
45.    Kendall Sargent Sr Davis HS 8.95
46.    Emma Lapp Fr Rock Springs HS-WY 8.96
47.    Faith Trujillo Jr Rock Springs HS-WY 8.98
48.    Kinsey Bradshaw Sr White Pine HS-NV 9.01
49.    Leah Anderson So Park City TC 9.02
50.    Carley Evans Jr Summit Academy HS 9.03
51.    Taylor Jerant Fr Mercury Track Club 9.04
52.    Suzanne Williams Jr Hillcrest HS 9.05
53.    Autumn Kelsch So American Fork HS 9.08
54.    Hayley Henderson So Green River HS-WY 9.09
55.    Chandler Biedermann Fr Skyline HS 9.15
56.    Andrea Brown So Bingham HS 9.19
57.    Mame Nzambi Sr East HS 9.19
58.    Devyn Nelson Sr Timpview HS 9.25
59.    Erika Stephenson So Davis HS 9.27
60.    Sydney Bigelow Jr Provo HS 9.29
61.    Jennette Larsen So North Sanpete HS 9.34
62.    Anna Ferrell So Davis HS 9.44
63.    Kylee Monson Sr Olympus HS 9.45
64.    Jennilynn DeHaan So Herriman HS 9.49
65.    Emily Snell So Summit Academy HS 9.55
66.    Alysa Metzkow Fr Mercury Track Club 9.63
67.    Anderson Sam Riverton HS 9.68
68.    Hannah Stewart So Corner Canyon HS 9.72
69.    Kate Hall So Provo HS 9.74
70.    London Hustad JR Riverton HS 9.74
71.    Madison Blazovich Jr Rock Springs HS-WY 9.78
72.    Chloe Rupt Fr Skyline HS 9.81
73.    Meriken Jensen Sr Jordan HS 9.83
74.    Baylee Reynolds Jr Davis HS 9.84
75.    MKynlee Gillins Sr Rock Springs HS-WY 9.84
76.    Madelon Jones So Star Valley HS-WY 9.98
77.    Brooke Eatchel So Herriman HS 10.07
78.    Tiffany Derrick Fr Evanston HS-WY 10.11
79.    Isabel Sirrine Fr Corner Canyon HS 10.29
80.    Savanah Green So Herriman HS 10.32
81.    Elizabeth Barker Jr Green River HS-WY 10.35
82.    Dakota Winder So Star Valley HS-WY 10.51
83.    Bridget Frank Jr Star Valley HS-WY 10.54
84.    Megan Peterson So Lehi HS 10.63
85.    Bailey Lapp So Rock Springs HS-WY 10.91
86.    Dulce Cervantes So Star Valley HS-WY 10.95
87.    Brinley Vandenberghe JR Riverton HS 11.16
88.    Daeun Kim Fr Provo HS 11.63
89.    Monica Fogel Sr Syracuse HS 11.74
90.    Jessica Swim Sr Davis HS 12.59
FS    Chandler Weitzeil Jr Morgan HS FS
DQ    Laci Casper Jr Green River HS-WY DQ
Did not finish in correct lane
DNS    Paige Rasmussen Fr Orem HS DNS


Boy's 60M Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time 

1.    Dallon Didericksen Sr Stansbury HS 7.07 q
2.    Garrett Stroh Sr Hillcrest HS 7.16 q
3.    Kavika Fonua Sr Syracuse HS 7.17 q
4.    Chad Artist Jr Logan HS 7.17 q
5.    Michael Bluth Sr Riverton HS 7.18 q
6.    Carson Hunt Sr Davis HS 7.22 q
7.    Chandler Judd Sr Woods Cross HS 7.22 q
8.    Riley Burt Jr Box Elder HS 7.29 q
7.284
9.    Isaac Tillett So South Summit HS 7.29
7.288
10.    Nick Blume Sr Rock Springs HS-WY 7.31
11.    Chase Heiner Jr Provo HS 7.31
12.    Junior Tovar So Unattached 7.32
13.    Aj Townsend Jr Jordan HS 7.34
14.    Zac Morris Sr Lehi HS 7.35
15.    Kyle Moffat Sr Payson HS 7.35
16.    Jonathan Edmonds Sr Brighton HS 7.36
17.    Austin Kafentzis Jr Jordan HS 7.37
18.    Nate Benson Sr Woods Cross HS 7.38
19.    Clay Lambourne Sr Riverton HS 7.38
20.    Ryan Jensen Sr Unattached 7.38
21.    Trevor Leavitt Sr Davis HS 7.39
22.    Skyler Andam So Unattached 7.40
23.    Spencer Wright So Davis HS 7.41
24.    Kyle Strauss Jr Herriman HS 7.42
25.    Richard Garteh Sr East HS 7.42
26.    Travis Farley So Maple Mountain HS 7.43
27.    Griffin Hill So Davis HS 7.44
28.    Braxton Knapp Jr Woods Cross HS 7.45
29.    Garrett Wilson Sr Green River HS-WY 7.47
30.    Brandon Walker Sr Riverton HS 7.48
31.    Carlos Salcido So Rock Springs HS-WY 7.51
32.    Nathan Sharp Jr Desert Hills HS 7.52
33.    Avery Hopkins Jr East HS 7.53
34.    Jake Jutkins So Herriman HS 7.54
35.    Carson Hughes Sr Herriman HS 7.55
36.    Alex Toone Jr Tooele HS 7.56
37.    Broderic Hall Jr Syracuse HS 7.56
38.    Chandler Swaney Jr Desert Hills HS 7.57
39.    Tyler Allred Sr Star Valley HS-WY 7.57
40.    Jordan Goldsberry Jr Davis HS 7.58
41.    Jacob Moffett So Davis HS 7.59
42.    Zak Fuchs So Desert Hills HS 7.60
43.    Zachary Carper So Lehi HS 7.60
44.    Alec Abercrombie Sr Riverton HS 7.60
45.    Lucas Pectol Jr Syracuse HS 7.62
46.    Garrick Sharp So Desert Hills HS 7.62
47.    Jessie Sanders Jr Star Valley HS-WY 7.62
48.    McKay Christensen Jr Riverton HS 7.63
48.    Jordan Smith Jr Herriman HS 7.63
50.    Kallin Fisher So Davis HS 7.64
51.    Kyler Terry So Desert Hills HS 7.64
52.    Josh Mulivai Sr Stansbury HS 7.64
53.    William Prettyman -- Cheetahs TC 7.65
54.    Jaky Blad Jr Riverton HS 7.65
55.    Peter Kim Jr Hillcrest HS 7.65
56.    Bridger Cowdin Jr Desert Hills HS 7.68
57.    Ruby Pruneda Sr Lehi HS 7.68
58.    Jeffrey TImothy So Jordan HS 7.70
59.    Cory Salitrik Sr Rock Springs HS-WY 7.71
60.    Andrew Basile Jr Desert Hills HS 7.72
61.    Dillon Atkinson Sr Davis HS 7.72
62.    Bryson Tanner So Payson HS 7.73
63.    Stetson Wood So Desert Hills HS 7.74
64.    Dallin Quinton Jr Carbon HS 7.74
64.    Jaaron Nielson Sr South Sevier HS 7.74
66.    Palmer Flood Jr Davis HS 7.74
67.    Daniel Woodward Sr Lehi HS 7.75
68.    Parker Nettleton So Payson HS 7.76
69.    Jaren Carpenter Sr Herriman HS 7.77
70.    Derek Parry Sr Davis HS 7.78
71.    TRUE Knowlton Sr East HS 7.78
72.    Gabe Alfaro Sr Davis HS 7.79
73.    Chris Bonner Sr Tooele HS 7.79
74.    Darius Workman Fr Skyline HS 7.81
75.    Sam Gertsch Sr Star Valley HS-WY 7.82
76.    Vedran Josipovic Jr Olympus HS 7.83
76.    Braxton Mills Jr Summit Academy HS 7.83
78.    Drew Carollo Sr Green River HS-WY 7.84
79.    Ian Carson Sr White Pine HS-NV 7.84
80.    Todd Froisland Sr Davis HS 7.85
81.    James Ortiz Sr Provo HS 7.87
82.    Isaiah Jones Sr Provo HS 7.87
83.    Jaxon Wernli Jr Woods Cross HS 7.88
84.    Tyler Lloyd So Jordan HS 7.89
85.    Reece Clingenpeel Jr Green River HS-WY 7.89
86.    Ransom Ragan So American Fork HS 7.91
86.    Jacob Baldwin Bingham HS 7.91
88.    Christian Sherrow Sr San Juan HS 7.92
89.    Tanner Melior Jr Lehi HS 7.92
90.    Christian Shaver Sr Jordan HS 7.93
91.    Ky Voorhees Jr Hurricane HS 7.94
92.    Douglas Obrocto Fr Rock Springs HS-WY 7.94
93.    Nathan Reesor Fr Provo HS 7.95
94.    Christian Kamalu So Davis HS 7.98
95.    Joey Culas Fr East HS 7.98
96.    Lachlan Zuchetto Fr East HS 7.98
97.    Austin Hansen So Desert Hills HS 7.99
98.    Dalton Cottam Jr Maple Mountain HS 8.00
99.    Austin Moffitt Sr Green River HS-WY 8.01
100.    Bradley Earl Fr Desert Hills HS 8.02
101.    Jake Norman Jr Juab HS 8.02
102.    Tommy Tran Fr Desert Hills HS 8.03
103.    Riley Yeager So Green River HS-WY 8.04
104.    Jason Barker So Davis HS 8.04
105.    Brennan Clark Jr Bingham HS 8.08
106.    McGyver Clark So Davis HS 8.10
107.    Ryan Shaver Fr Jordan HS 8.10
108.    Eric Morgan 8 Park City TC 8.11
109.    Michael Drinkall Sr Woods Cross HS 8.15
109.    Tyler Marshall Fr Desert Hills HS 8.15
111.    Logan Prete Jr Evanston HS-WY 8.16
112.    Holden Peterson Fr Pleasant Grove HS 8.17
113.    Dylan Casady Jr Herriman HS 8.20
114.    Preston Olschewski Jr Bingham HS 8.20
115.    Mason Draper Fr Skyline HS 8.21
116.    Spencer Butler Sr North Sanpete HS 8.23
117.    Kasim Bakenra Fr East HS 8.25
118.    Victor Alatorre Sr Green River HS-WY 8.29
119.    Beau Ash Jr Star Valley HS-WY 8.29
120.    Wyatt Black Sr Payson HS 8.31
121.    Spencer Greene Sr Green River HS-WY 8.32
122.    Colton Killpack Jr Payson HS 8.39
123.    Kye Odde So Evanston HS-WY 8.40
124.    Cole Barkey Fr Corner Canyon HS 8.42
125.    Thomas Pickford Fr Provo HS 8.48
126.    Niles Johnson So Provo HS 8.49
127.    Brenden Lapp Fr Rock Springs HS-WY 8.54
128.    Peter Dudley Fr East HS 8.57
129.    Sabin Wilson Jr Salem Hills HS 8.61
130.    Drew Schanno Fr Rock Springs HS-WY 8.62
131.    Devon Day Jr Carbon HS 8.63
132.    Edgar Arana Sr Rock Springs HS-WY 8.65
133.    Caleb Nelson Jr Carbon HS 8.66
134.    Tanner Putnam So Corner Canyon HS 8.66
135.    Kaden Fullmer Sr Woods Cross HS 8.69
136.    Trent Rasmussen Fr Rock Springs HS-WY 8.80
137.    Reece Robertson So Provo HS 8.81
138.    Preston Macdonald So San Juan HS 8.84
139.    Nicholas Cannell Fr Juab HS 8.90
140.    Steve Congram So Mercury Track Club 8.92
141.    Isaac Parker Sr Green River HS-WY 9.01
142.    Bryson Flint Sr Syracuse HS 9.10
143.    Joseph Mendoza So Mercury Track Club 9.18
144.    Logan Densley Fr Corner Canyon HS 9.24
145.    Mark Oveson Sr Juab HS 9.30
146.    Kenyon Comstock Fr Rock Springs HS-WY 9.37
147.    Andrew Bosh Jr Juab HS 9.54
FS    Blake Kvarfordt Sr Desert Hills HS FS
DNS    Colton Causey Sr Richfield HS DNS
DNS    McKay Bannavong So Kearns HS DNS
DNS    Alex Valerio So West Jordan HS DNS


Girl's 400M Timed Finals
Overall     Year  Team  Time 

1.    Elsja Mecham So Rigby HS-ID 58.27
2.    Cassidy Pinnock So Olympus HS 59.56
3.    Mesa Weidle Sr Rock Springs HS-WY 1:01.14
4.    Emily Ellis 8 Unattached 1:01.53
5.    Janie Kearl Sr East HS 1:02.92
6.    Kaysha Love Fr Herriman HS 1:03.45
7.    McKenna Neyman So Eagles 1:03.77
8.    Haruka Eudo Jr Olympus HS 1:04.49
9.    Nikki Smith Jr American Fork HS 1:04.54
10.    Shaylee LeFevre Delta Track Club 1:04.65
11.    Alyssa Richards Sr Summit Academy HS 1:05.43
12.    Josie Comp Jr Cedar HS 1:05.93
13.    Desie Thorn So Jordan HS 1:06.10
14.    Faith Robbins Fr Star Valley HS-WY 1:06.23
15.    McKinley Prengle Fr White Pine HS-NV 1:06.33
16.    Kyleiah Jones Fr Mercury Track Club 1:06.43
17.    Caitlyn Turner So Star Valley HS-WY 1:06.49
18.    McKenzie Jenson So South Sevier HS 1:06.50
19.    Melisa Reid Jr Pleasant Grove HS 1:06.54
20.    Aspen Heward Jr Star Valley HS-WY 1:06.75
21.    Samantha Twitchell So Cedar HS 1:06.82
22.    Elly Ferguson So Davis HS 1:07.07
23.    Amber Edmondson Jr Salem Hills HS 1:07.32
24.    Josie Givens So Green River HS-WY 1:07.34
25.    Lisha Workman Sr Skyline HS 1:07.39
26.    Cassie Johnson Sr Rock Springs HS-WY 1:07.41
27.    Jennette Larsen So North Sanpete HS 1:07.43
28.    Sydney Bigelow Jr Provo HS 1:07.49
29.    Brittany McArthur Sr Pleasant Grove HS 1:07.80
30.    Sam Zuro Sr East HS 1:08.15
31.    Kendall Sargent Sr Davis HS 1:08.59
32.    Rylee Wood Fr Riverton HS 1:08.76
33.    Yolidan Rodriguez So Kearns HS 1:09.01
34.    Aimee Acosta Jr Provo HS 1:09.05
35.    Christina Winters Jr Skyline HS 1:09.17
36.    Brittany Eatough Fr Provo HS 1:09.20
37.    Sydney Larsen Fr Davis HS 1:09.33
38.    Abbey Horrocks So Bingham HS 1:09.35
39.    Alyssa Sanders Sr Green River HS-WY 1:09.85
40.    Anna Ferrell So Davis HS 1:10.05
41.    McKenzie Lucas So Green River HS-WY 1:10.13
42.    Sarah Joyner Fr Green River HS-WY 1:10.21
43.    Aspen Gronmark So Skyline HS 1:10.39
44.    Mame Nzambi Sr East HS 1:10.83
45.    Mary Larsen Sr North Sanpete HS 1:10.97
46.    Taylor Jerant Fr Mercury Track Club 1:12.38
47.    Carli Freitas Sr Timpanogos HS 1:12.72
48.    Grace Cobabe 8 Rec-Club 1:13.17
49.    Sarah Mills Sr Skyline HS 1:13.38
50.    Danielle Taylor Sr Woods Cross HS 1:14.44
51.    Madelon Jones So Star Valley HS-WY 1:17.41
52.    Megan Atkinson So Corner Canyon HS 1:17.43
53.    Jennilynn DeHaan So Herriman HS 1:18.15
54.    Shawnica Sanders Fr Cheetahs TC 1:19.39
55.    Meriken Jensen Sr Jordan HS 1:20.77
56.    Caitlyn Julander Fr Star Valley HS-WY 1:21.57
57.    Shae Lawery So Evanston HS-WY 1:34.30
58.    Jessica Swim Sr Davis HS 2:33.29
DQ    Janelle Pace So Provo HS DQ
broke too soon
DQ    Ashley Ott Sr Evanston HS-WY DQ
Lane violation, break line too early.
DQ    Courtney Ruttan So Park City TC DQ
lane violation, break line too early.


Boy's 400M Timed Finals
Overall     Year  Team  Time 

1.    Michael Bluth Sr Riverton HS 49.61
2.    Trevor Leavitt Sr Davis HS 49.92
3.    Clay Lambourne Sr Riverton HS 50.05
4.    Brandon Walker Sr Riverton HS 50.40
5.    Sam Sorensen Sr Mountain View HS 51.60
6.    Chase Heiner Jr Provo HS 51.90
7.    Isaac Tillett So South Summit HS 52.18
8.    McKay Christensen Jr Riverton HS 52.83
9.    Carson Hughes Sr Herriman HS 53.32
10.    James Gilbert Jr Woods Cross HS 53.35
11.    Alec Abercrombie Sr Riverton HS 53.40
12.    Gabriel Rojo Jr Bingham HS 53.52
13.    Carlos Salcido So Rock Springs HS-WY 53.85
14.    Anthony Rivera Sr Millard HS 53.89
15.    Jordan Espinoza Jr Eagles 54.25
16.    Chris Bonner Sr Tooele HS 54.36
17.    Kyle Gibbs Sr Woods Cross HS 54.40
18.    Alex Toone Jr Tooele HS 54.82
19.    Jaaron Nielson Sr South Sevier HS 54.90
20.    Ian Carson Sr White Pine HS-NV 55.03
21.    Devin Minson Jr Salem Hills HS 55.17
22.    Avery Hopkins Jr East HS 55.51
23.    Justin Bice Jr Hurricane HS 55.58
24.    Josh Osborne Jr Maple Mountain HS 55.70
25.    Jaky Blad Jr Riverton HS 55.70
26.    Jeffrey TImothy So Jordan HS 55.71
27.    Jaxon Wernli Jr Woods Cross HS 55.81
28.    Miles Trujillo Jr Evanston HS-WY 56.14
29.    Daniel Woodward Sr Lehi HS 56.24
30.    Kyler Terry So Desert Hills HS 56.31
31.    Tyler Lloyd So Jordan HS 56.33
32.    James Ortiz Sr Provo HS 56.39
33.    Loren Burrell Jr Syracuse HS 56.54
34.    Ransom Ragan So American Fork HS 56.56
35.    Blake Bennion Jr Alta HS 56.64
36.    Vuong Tran Sr East HS 56.64
37.    Jaren Carpenter Sr Herriman HS 56.78
38.    Matthew Hansen Sr Unattached 56.78
39.    Jordan Goldsberry Jr Davis HS 56.88
40.    Cole Diamond Sr Payson HS 57.16
41.    Holden Peterson Fr Pleasant Grove HS 57.30
42.    Richard Garteh Sr East HS 57.40
43.    Treston Cullimore Jr Syracuse HS 57.46
44.    Garrett Wilson Sr Green River HS-WY 57.85
45.    Ryan Hughes Sr Juab HS 57.94
46.    Thomas Holmgren So Salem Hills HS 58.00
47.    Colton Anderson Jr Park City TC 58.11
48.    David Parker Jr South Sevier HS 58.25
49.    Bradley Earl Fr Desert Hills HS 58.30
50.    Grant Keller Sr Woods Cross HS 58.37
51.    Hunter Taylor Fr Woods Cross HS 58.65
52.    Riley Swaney Fr Desert Hills HS 58.69
53.    Bobby Dayley Sr Timpanogos HS 58.70
54.    Keaton Walker So Skyline HS 59.13
55.    Jakob Bates Fr East HS 59.21
56.    Jacob Baldwin Bingham HS 59.30
57.    TRUE Knowlton Sr East HS 59.79
58.    Spencer Butler Sr North Sanpete HS 1:00.99
59.    Draper Robinson Jr Evanston HS-WY 1:01.23
60.    Joshua Rawson Fr Rock Springs HS-WY 1:01.37
61.    William Prettyman -- Cheetahs TC 1:01.45
62.    Drew Hansen Sr Riverton HS 1:01.63
63.    Mason Draper Fr Skyline HS 1:01.83
64.    Lachlan Zuchetto Fr East HS 1:01.85
65.    Max Chadderdon So Park City TC 1:02.45
66.    Tray Richardson Jr Carbon HS 1:02.71
67.    Eli Geddie Fr Rock Springs HS-WY 1:02.91
68.    Tanner Putnam So Corner Canyon HS 1:03.12
69.    Niles Johnson So Provo HS 1:03.52
70.    Wyatt Black Sr Payson HS 1:03.78
71.    Henry Peterson Fr Woods Cross HS 1:04.25
72.    Thomas Pickford Fr Provo HS 1:04.35
73.    Trent Rasmussen Fr Rock Springs HS-WY 1:04.63
74.    Daniel Wright Sr Green River HS-WY 1:05.02
75.    Sawyer Kauffman Jr Summit Academy HS 1:05.10
76.    Jason Crandall Jr Summit Academy HS 1:06.58
77.    David Loveland Jr Juab HS 1:06.82
78.    Brian Rowley Jr Jordan HS 1:07.19
79.    Peter Dudley Fr East HS 1:07.37
80.    Reece Robertson So Provo HS 1:07.61
81.    Derek Smith Jr Evanston HS-WY 1:07.97
82.    Zach Isaac So Woods Cross HS 1:09.13
83.    Andrew Bosh Jr Juab HS 1:13.06
84.    Rylan Christensen Jr Salem Hills HS 1:19.19
85.    Lane Dunstan Jr Syracuse HS 1:21.25
DQ    Ryan Reyes Fr Green River HS-WY DQ
Broke too soon (4 to 1)
DQ    Nathan Bailey Sr Bingham HS DQ
Ran 5+ consecutive steps on line
DQ    Joey Culas Fr East HS DQ
Broke too soon (3 into 2)
DNS    Spencer Eldridge So Juab HS DNS
DNS    Rhett Shamo So Unattached DNS
DNS    Nathan Reesor Fr Provo HS DNS
DNS    Todd Froisland Sr Davis HS DNS


Girl's 60M Hurdles Final
Overall     Year  Team  Time 

1.    Elsja Mecham So Rigby HS-ID 9.26
2.    Cidnee Davies So Syracuse HS 9.47
3.    Kellie Macdonald Sr Beaver HS 9.66
4.    Olivia Richards Jr Davis HS 9.97
5.    Holly Huber Jr Green River HS-WY 10.11
6.    Britten Duerden So Morgan HS 10.12
7.    Phebe Krutsch Jr Davis HS 10.18
FS    Hailee Carattini Sr Davis HS FS
DQ    Emeri Larsen Jr Millard HS DQ
Push with hand; went around next hurdle


Boy's 60M Hurdles Final
Overall     Year  Team  Time 

1.    Cam Dopp Sr Woods Cross HS 8.29
2.    Karson Nielson Sr Syracuse HS 8.67
3.    Andrew Lingwall Jr Herriman HS 8.69
4.    Colten Yardley Jr Syracuse HS 8.73
5.    Nicholas Merriman Sr Syracuse HS 8.92
6.    Caleb Whitney Jr Desert Hills HS 9.08
7.    Todd Froisland Sr Davis HS 9.11
8.    Kene Thornley Sr Riverton HS 9.19
9.    Logan Spackman So Herriman HS 9.24


Girl's 60M Final
Overall     Year  Team  Time 

1.    Kaysha Love So Herriman HS 7.70
2.    Abby Taylor Jr Desert Hills HS 8.14
3.    Lizzy James So Eagles 8.17
4.    Brooklyn Shakespeare So Cedar HS 8.19
5.    Saiga Collins So Cheetahs TC 8.21
6.    Raynee Helm Sr Bingham HS 8.26
7.    Lexi Jackson Sr Riverton HS 8.27
8.    Cassidy Pinnock So Olympus HS 8.29


Boy's 60M Final
Overall     Year  Team  Time 

1.    Dallon Didericksen Sr Stansbury HS 7.02
2.    Chad Artist Jr Logan HS 7.11
3.    Chandler Judd Sr Woods Cross HS 7.13
4.    Garrett Stroh Sr Hillcrest HS 7.17
5.    Michael Bluth Sr Riverton HS 7.18
6.    Kavika Fonua Sr Syracuse HS 7.19
7.    Carson Hunt Sr Davis HS 7.22
8.    Riley Burt Jr Box Elder HS 7.27


Girl's 800M Timed Finals
Overall     Year  Team  Time 

1.    Kashley Carter Jr Juab HS 2:23.95
2.    Josey Hedquist Jr Davis HS 2:26.71
3.    Megan Robinson So Springville HS 2:27.31
4.    Millika Holbrook Jr Woods Cross HS 2:27.93
5.    Kami Codner Sr Mountain View HS 2:28.98
6.    Hannah Albrechtsen Sr Davis HS 2:29.63
7.    Tatum Beard Jr Davis HS 2:31.91
8.    Sarah Sargent Jr East HS 2:32.72
9.    Sierra Graham Sr Davis HS 2:32.75
10.    Sharlie Dimick Sr Syracuse HS 2:32.93
11.    Eleanor Wettstein So East HS 2:34.16
12.    Whitney Yardley So Cedar HS 2:34.97
13.    Brianne Cahoon So Hurricane HS 2:35.43
14.    Maggie Beazer So Stansbury HS 2:35.82
15.    Tiahna Cipriano Jr Davis HS 2:35.89
16.    Ally Geisler Fr Davis HS 2:37.31
17.    Payton Pryor So American Fork HS 2:38.57
18.    Amber Bardin Sr American Fork HS 2:38.69
19.    Haley Tadler Jr Woods Cross HS 2:39.08
20.    Cheyenne Brower Fr Viewmont HS 2:39.25
21.    Shelby Price So Corner Canyon HS 2:40.64
22.    Katelyn Nielson So Delta Track Club 2:40.66
23.    Adriana McFarland Sr Syracuse HS 2:41.94
24.    Madi Sudweeks So Corner Canyon HS 2:42.78
25.    Kylie Thomson Sr Maple Mountain HS 2:43.29
26.    Melanie Hicken Sr Hurricane HS 2:43.76
27.    Tilda Wilson Fr East HS 2:44.19
28.    Whitney Terry Sr Woods Cross HS 2:44.34
29.    Alyse Henry Jr Rock Springs HS-WY 2:45.41
30.    Emma Earl Fr East HS 2:45.45
31.    Mallory Ashby Sr Syracuse HS 2:45.46
32.    Emily Pace Sr Provo HS 2:45.71
33.    Sheridan Klingensmith So Rock Springs HS-WY 2:45.77
34.    Sydney Harward Sr Mountain View HS 2:46.24
35.    Brittany McArthur Sr Pleasant Grove HS 2:46.55
36.    Kaleigh Kirkham Sr Mountain View HS 2:46.82
37.    Sydney Rayl Fr Davis HS 2:48.58
38.    Abby Critchfield Jr Unattached 2:48.65
39.    Elise Anderson Sr Davis HS 2:50.38
40.    Ally Smith Fr Davis HS 2:50.58
41.    Emily Westerlind So Corner Canyon HS 2:50.80
42.    Haley Dixon Fr Payson HS 2:51.06
43.    Nicole Gerrard Jr Evanston HS-WY 2:51.18
44.    Grace Neuenschwander Fr Davis HS 2:51.45
45.    Izzy Hills Fr Rock Springs HS-WY 2:53.07
46.    Dakota Neumann So Green River HS-WY 2:54.29
47.    Carli Freitas Sr Timpanogos HS 2:54.66
48.    Anna Papadopoulos Sr East HS 2:55.07
49.    Janelle Daw Fr Davis HS 2:55.33
50.    Amber Berry So Davis HS 2:56.64
51.    Mallory Hopkins Fr Davis HS 2:57.35
52.    Kaitlyn Datwyler Jr Davis HS 2:57.61
53.    Lizzy Linford Fr Corner Canyon HS 2:57.76
54.    Brittany Atkinson So Rock Springs HS-WY 2:57.94
55.    Rubea Mahan Jr Green River HS-WY 2:58.21
56.    Madi Meyer Jr Davis HS 2:58.44
57.    Apryl Baxter Fr Juab HS 2:58.94
58.    Cheyenne McMicheal Jr Green River HS-WY 2:59.29
59.    Briana ONeal Sr Pleasant Grove HS 3:00.64
60.    Jesse ONeal Jr Rock Springs HS-WY 3:00.76
61.    Ashley Dewey So Rock Springs HS-WY 3:02.72
62.    Sara Butler Sr Hillcrest HS 3:06.35
63.    Baylee Reynolds Jr Davis HS 3:06.43
64.    Cortney Stratton Fr Evanston HS-WY 3:10.98
65.    Destani Barnes Jr Juab HS 3:11.18
66.    Aranxha Sanchez Fr Mountain View HS 3:13.23
67.    Janelle Pace So Provo HS 3:15.82
68.    Bethany Mendoza Sr Mercury Track Club 3:17.49
69.    Brenna Winter-Chavez Jr Evanston HS-WY 3:17.90
70.    Blanca Martinez Cabrera So Mountain View HS 3:26.29
71.    Rylee Berger Fr Evanston HS-WY 3:26.84
72.    Baille Limb So Evanston HS-WY 3:28.27
73.    Natasha Beckerman So Green River HS-WY 3:32.32
DQ    Katherine Crofts Jr Olympus HS DQ
3+ consecutive steps on line
DQ    Nikki Tanner So Olympus HS DQ
3+ consecutive steps on line
DNS    Amber Edmondson Jr Salem Hills HS DNS
DNS    Kendall Sargent Sr Davis HS DNS
DNS    Megan Rushing So East HS DNS
DNS    Megan Ryan Sr Mountain View HS DNS
DNS    Anna Ferrell So Davis HS DNS
DNS    Alex Tanner Jr Davis HS DNS
DNS    Desie Thorn So Jordan HS DNS


Boy's 800M Timed Finals
Overall     Year  Team  Time 

1.    Josh Hartford Sr Green River HS-WY 1:58.38
2.    Logan MacKay So Davis HS 1:58.54
3.    Isaac Faux Sr Maple Mountain HS 2:02.73
4.    Colter Blanchard So Davis HS 2:04.15
5.    Nephi Eschler Jr Hurricane HS 2:04.41
6.    Jared Croft Sr Hillcrest HS 2:04.53
7.    Tanner Jensen Sr Stansbury HS 2:04.58
8.    Ryan Andreasen Jr Syracuse HS 2:05.20
9.    Jacob Stone Sr Woods Cross HS 2:06.38
10.    Stokton Smith Jr Davis HS 2:06.42
11.    Carson Andreasen Jr Syracuse HS 2:06.59
12.    Taylor Dillon Jr Woods Cross HS 2:07.83
13.    Justin Coutts Sr Pleasant Grove HS 2:08.07
14.    Jonathan Egbert Sr Hillcrest HS 2:08.10
15.    Andrew Rummens Jr Woods Cross HS 2:09.11
16.    Dakota Cobler Sr East HS 2:09.13
17.    Elijah Rembacz Sr Rock Springs HS-WY 2:09.15
18.    Kyler White Jr Juab HS 2:09.55
19.    Josh Neyman Sr Eagles 2:10.77
20.    Garek Bielaczyc So East HS 2:11.16
21.    John Serna Jr East HS 2:11.22
22.    Ty Poffenberger Sr Cottonwood HS 2:11.99
23.    Max Spence Fr Olympus HS 2:12.03
24.    Chance Hohneke Sr Lehi HS 2:12.29
25.    Cody Kelley Sr Syracuse HS 2:12.34
26.    Blake Bennion Jr Alta HS 2:12.36
27.    Steven Glasscock Sr Green River HS-WY 2:12.67
28.    Malachi Dinkins Sr Payson HS 2:12.94
29.    Kent Thompson Sr Davis HS 2:13.43
30.    Matthew Hansen Sr Unattached 2:14.11
31.    Preston Portillo Fr Rock Springs HS-WY 2:14.40
32.    Jason Lang So Davis HS 2:14.54
33.    Christian Sherrow Sr San Juan HS 2:15.03
34.    Kyle Rummens Fr Woods Cross HS 2:15.28
35.    Dane Myers Jr Millard HS 2:15.48
36.    Parker McVey Jr Summit Academy HS 2:15.64
37.    Kody Thomas Sr Rock Springs HS-WY 2:15.90
38.    Alex Sutherland Jr Woods Cross HS 2:16.16
39.    Hunter Hoffman Sr Stansbury HS 2:16.46
40.    Brock Francom Jr Lehi HS 2:16.55
41.    Hayden Cooper Fr Maple Mountain HS 2:16.64
42.    David Parker Jr South Sevier HS 2:16.99
43.    McKay Christensen Jr Juab HS 2:17.26
44.    Sam Faulconer Jr Provo HS 2:17.36
45.    Gabe Alfaro Sr Davis HS 2:17.37
46.    Devin Minson Jr Salem Hills HS 2:17.58
47.    Jake Reschke Sr Cottonwood HS 2:17.63
48.    Caleb Gipson Jr Davis HS 2:18.20
49.    Jarom Brandow Jr Mountain View HS 2:18.24
50.    Jeff Johnson Sr Woods Cross HS 2:18.89
51.    Connor Arnell So Lehi HS 2:19.28
52.    Caden Midgley Jr Woods Cross HS 2:19.35
53.    Bryce Ferguson So Davis HS 2:19.65
54.    Jace Richards So Evanston HS-WY 2:19.67
55.    Jacob Newey Jr Juab HS 2:19.75
56.    Seth Wise Sr Mountain View HS 2:20.84
57.    Thomas Odell So Olympus HS 2:20.88
58.    Kelton Johnson Fr Davis HS 2:21.25
59.    Sam Richins Jr Evanston HS-WY 2:21.33
60.    Alex White Sr Davis HS 2:21.36
61.    Jakob Bates Fr East HS 2:21.60
62.    Zachary Griffin Sr Syracuse HS 2:21.65
63.    Eantom Franco Fr Unattached 2:21.71
64.    Shawn McGuire So Green River HS-WY 2:22.99
65.    Josh Shafe Sr Green River HS-WY 2:23.24
66.    Josh Weber Sr Ben Lomond HS 2:24.02
67.    Aidan Tribett Jr Salem Hills HS 2:24.43
68.    Daniel Wright Sr Green River HS-WY 2:24.48
69.    Josh Robinson Sr Davis HS 2:24.58
70.    Britton Porter So Davis HS 2:24.64
71.    Clay Goich So Rock Springs HS-WY 2:25.81
72.    Tanner Horrocks Sr Davis HS 2:26.23
73.    James Asmus Jr Evanston HS-WY 2:26.97
74.    Call Butterfield So Rock Springs HS-WY 2:27.26
75.    Riley Swaney Fr Desert Hills HS 2:27.90
76.    Trenton Ramirez Sr Green River HS-WY 2:27.98
77.    Brayden Wirick Sr Rock Springs HS-WY 2:29.63
78.    Brady Cook Sr Syracuse HS 2:30.69
79.    Josh Evans Jr Payson HS 2:30.72
80.    Joe Depoyster So Rock Springs HS-WY 2:30.75
81.    Nathan Ellsworth Fr Corner Canyon HS 2:31.15
82.    Kyle Blackie-Leisch Jr Rock Springs HS-WY 2:31.30
83.    Eli Geddie Fr Rock Springs HS-WY 2:31.44
84.    Bodey Schriever Fr Corner Canyon HS 2:31.48
85.    Brian Rowley Jr Jordan HS 2:31.84
86.    Brad Platt So Woods Cross HS 2:32.13
87.    Hyrum Huack Jr Evanston HS-WY 2:32.60
88.    Josh Wilkinson So Davis HS 2:32.66
89.    Holden Bindl Jr Evanston HS-WY 2:32.68
90.    Steiner Jordan So Olympus HS 2:32.82
91.    Ryan Rummens Unattached 2:33.20
92.    Kyle Bohlman So Green River HS-WY 2:34.21
93.    Sam Oldham Fr Corner Canyon HS 2:35.23
94.    Isaiah Maestas Fr Rock Springs HS-WY 2:38.45
95.    Christian Wright So Corner Canyon HS 2:38.63
96.    William Cannon So Syracuse HS 2:39.15
97.    Max Chadderdon So Park City TC 2:39.18
98.    David Loveland Jr Juab HS 2:39.64
99.    Alex Johnson So Olympus HS 2:40.74
100.    Sheldon Stevig So Evanston HS-WY 2:41.46
101.    Keon Tribett So Salem Hills HS 2:45.15
102.    Nathaniel Sorenson So Evanston HS-WY 2:50.47
103.    Joseph Mendoza So Mercury Track Club 2:52.12
104.    Brennan Davis Fr Green River HS-WY 2:53.03
DQ    Parker Call Fr Star Valley HS-WY DQ
3+ consecutive steps on line
DNS    Garrett Marsing Sr Carbon HS DNS
DNS    Nathan Asay So Mountain View HS DNS
DNS    Chris Rushing Jr East HS DNS
DNS    Tate Muhlestein Sr Salem Hills HS DNS
DNS    Jason Crandall Jr Summit Academy HS DNS
DNS    Sawyer Kauffman Jr Summit Academy HS DNS
DNS    Taylor Penrod Jr Timpanogos HS DNS
DNS    Caleb Dayley So Timpanogos HS DNS
DNS    Ben Ivie Jr Timpanogos HS DNS


Girl's 200M Timed Finals
Overall     Year  Team  Time 

1.    Elsja Mecham So Rigby HS-ID 26.53
2.    Chandler Weitzeil Jr Morgan HS 27.00
3.    Mesa Weidle Sr Rock Springs HS-WY 27.30
4.    Cassidy Pinnock So Olympus HS 27.38
5.    Raynee Helm Sr Bingham HS 27.67
6.    Kylee Tirell Sr Riverton HS 27.83
7.    Jentry Skidmore Jr Syracuse HS 27.83
8.    Emily Ellis 8 Unattached 27.86
9.    Lizzy James So Eagles 28.06
10.    Megan Elmont Sr Maple Mountain HS 28.11
11.    Bre Bate Sr Riverton HS 28.28
12.    Rachel Anderson Sr Davis HS 28.30
13.    Jacque Steckler Sr Woods Cross HS 28.34
14.    Ashlyn Bradley Jr Salem Hills HS 28.37
15.    Lexi Jackson Sr Riverton HS 28.39
16.    Elise Berning Jr Davis HS 28.43
17.    Paige Rasmussen Fr Orem HS 28.44
18.    Haruka Eudo Jr Olympus HS 28.45
19.    Emily Ice Sr Rock Springs HS-WY 28.51
20.    Brooklyn Shakespeare So Cedar HS 28.67
21.    Aspen Heward Jr Star Valley HS-WY 28.72
22.    Sadie Wells Sr Davis HS 28.72
23.    Daphne Reeves 8 Orem HS 28.81
24.    Christine Heyn Sr Maple Mountain HS 28.91
25.    Katelyn Nielson So Delta Track Club 28.94
26.    Lizbeth Jones Jr Davis HS 29.01
27.    Cassie Johnson Sr Rock Springs HS-WY 29.19
28.    Meghan Hunter 7th Unattached 29.20
29.    Bailey Hutchings So Riverton HS 29.29
30.    Morgan Tate Jr Woods Cross HS 29.30
31.    Natalie Wixom Sr Salem Hills HS 29.39
32.    Kyleiah Jones Fr Mercury Track Club 29.40
33.    Olivia Richards Jr Davis HS 29.46
34.    Caitlyn Turner So Star Valley HS-WY 29.57
35.    Hailee Carattini Sr Davis HS 29.68
36.    Hannah Fouts Sr Bountiful HS 29.75
37.    Lisha Workman Sr Skyline HS 29.79
38.    Bobbi Parker So Rock Springs HS-WY 29.86
39.    Rebecca Opoulos Jr Unattached 29.92
40.    Josie Givens So Green River HS-WY 29.96
41.    Sara Jensen So Timpanogos HS 29.98
42.    Hannah Powell Jr Jordan HS 30.04
43.    McKenzie Jenson So South Sevier HS 30.10
44.    Andrea Brown So Bingham HS 30.11
45.    Brittany Eatough Fr Provo HS 30.12
46.    Christina Winters Jr Skyline HS 30.15
47.    Adrianna Jenkins Fr Herriman HS 30.21
48.    Kimberly Derrick Sr Evanston HS-WY 30.21
49.    Kelsey Moffitt So Green River HS-WY 30.21
50.    Carley Evans Jr Summit Academy HS 30.23
51.    Melisa Reid Jr Pleasant Grove HS 30.35
52.    Alyssa Sanders Sr Green River HS-WY 30.36
53.    Taylor Jerant Fr Mercury Track Club 30.38
54.    Phebe Krutsch Jr Davis HS 30.39
55.    Emma Lapp Fr Rock Springs HS-WY 30.45
56.    Madison Black Jr Carbon HS 30.58
57.    Autumn Kelsch So American Fork HS 30.62
58.    Yolidan Rodriguez So Kearns HS 30.69
59.    Faith Robbins Fr Star Valley HS-WY 30.74
60.    Sarah Mills Sr Skyline HS 30.82
61.    Sydney Larsen Fr Davis HS 31.08
62.    Hayley Henderson So Green River HS-WY 31.19
63.    Faith Trujillo Jr Rock Springs HS-WY 31.30
64.    Chandler Biedermann Fr Skyline HS 31.32
65.    Bailee Golding Sr Unattached 31.37
66.    Abigail Sepos Jr Evanston HS-WY 31.65
67.    Sofia Galante Fr Provo HS 31.67
68.    Holly Huber Jr Green River HS-WY 31.91
69.    Alysa Metzkow Fr Mercury Track Club 32.27
70.    Hannah Stewart So Corner Canyon HS 32.71
71.    Madison Blazovich Jr Rock Springs HS-WY 32.72
72.    Suzanne Williams Jr Hillcrest HS 32.93
73.    Kylee Monson Sr Olympus HS 32.93
74.    Chloe Rupt Fr Skyline HS 32.97
75.    Laci Casper Jr Green River HS-WY 33.21
76.    Shawni Dance Jr Star Valley HS-WY 33.33
77.    Megan Atkinson So Corner Canyon HS 33.56
78.    Jennilynn DeHaan So Herriman HS 33.80
79.    Tiffany Derrick Fr Evanston HS-WY 34.03
80.    MKynlee Gillins Sr Rock Springs HS-WY 34.09
81.    Emma Hald So Provo HS 34.12
82.    Sam Anderson Riverton HS 34.67
83.    Madelon Jones So Star Valley HS-WY 35.11
84.    Savanah Green So Herriman HS 35.27
85.    Dakota Winder So Star Valley HS-WY 36.38
86.    Elizabeth Barker Jr Green River HS-WY 36.39
87.    Dulce Cervantes So Star Valley HS-WY 36.60
88.    JanaLee Hoffman So Green River HS-WY 37.50
89.    Bailey Lapp So Rock Springs HS-WY 38.48
90.    Jessica Swim Sr Davis HS 58.11
FS    Elly Ferguson So Davis HS FS
DQ    Hannah Carter Jr Rock Springs HS-WY DQ
3+ consecutive steps into Lane 1
DQ    McKenzie Lucas So Green River HS-WY DQ
4 consecutive steps into lane 3
DQ    Natalie Dyer Sr Davis HS DQ
3+ consecutive steps into lane 1
DNS    Alysa Rowley Payson HS DNS
DNS    Aspen Gronmark So Skyline HS DNS
DNS    Kellie Macdonald Sr Beaver HS DNS
DNS    Janie Kearl Sr East HS DNS
DNS    Shae Lawery So Evanston HS-WY DNS
DNS    Rylee Wood Fr Riverton HS DNS
DNS    London Hustad JR Riverton HS DNS
DNS    Anderson Sam Riverton HS DNS
DNS    Brinley Vandenberghe JR Riverton HS DNS
DNS    Sarah Paxman Jr Eagles DNS
DNS    Abby Taylor Jr Desert Hills HS DNS
DNS    Chrissy Glasmann Jr Park City TC DNS


Boy's 200M Timed Finals
Overall     Year  Team  Time 

1.    Michael Bluth Sr Riverton HS 22.87
2.    Trevor Leavitt Sr Davis HS 23.11
3.    Brandon Walker Sr Riverton HS 23.19
4.    Riley Burt Jr Box Elder HS 23.34
5.    Cam Dopp Sr Woods Cross HS 23.35
6.    Chase Heiner Jr Provo HS 23.38
7.    Chandler Judd Sr Woods Cross HS 23.43
8.    Nate Benson Sr Woods Cross HS 23.49
9.    Braxton Knapp Jr Woods Cross HS 23.64
10.    Skyler Andam So Unattached 23.66
11.    Junior Tovar So Unattached 23.90
12.    Clay Lambourne Sr Riverton HS 23.91
13.    Garrett Stroh Sr Hillcrest HS 24.05
14.    Colten Yardley Jr Syracuse HS 24.10
15.    Ryan Jensen Sr Unattached 24.12
16.    Travis Farley So Maple Mountain HS 24.19
17.    Zak Fuchs So Desert Hills HS 24.20
18.    Alex Toone Jr Tooele HS 24.26
19.    Carlos Salcido So Rock Springs HS-WY 24.31
20.    Gabriel Rojo Jr Bingham HS 24.43
21.    Tyler Allred Sr Star Valley HS-WY 24.48
22.    Jonathan Edmonds Sr Brighton HS 24.48
23.    Nathan Sharp Jr Desert Hills HS 24.53
24.    Carson Hughes Sr Herriman HS 24.54
25.    McKay Christensen Jr Riverton HS 24.54
26.    Alec Abercrombie Sr Riverton HS 24.61
27.    Garrett Wilson Sr Green River HS-WY 24.70
28.    Griffin Hill So Davis HS 24.72
29.    Nick Blume Sr Rock Springs HS-WY 24.79
30.    Karson Nielson Sr Syracuse HS 24.80
31.    Bridger Cowdin Jr Desert Hills HS 24.81
32.    Aj Townsend Jr Jordan HS 24.82
33.    Palmer Flood Jr Davis HS 24.88
34.    Jessie Sanders Jr Star Valley HS-WY 24.89
35.    Jaaron Nielson Sr South Sevier HS 24.93
36.    Chris Bonner Sr Tooele HS 24.94
37.    Jake Jutkins So Herriman HS 24.97
38.    Jordan Smith Jr Herriman HS 24.99
39.    Dallin Quinton Jr Carbon HS 25.02
40.    Jordan Goldsberry Jr Davis HS 25.12
41.    Jaky Blad Jr Riverton HS 25.18
42.    Broderic Hall Jr Syracuse HS 25.27
43.    Josh Osborne Jr Maple Mountain HS 25.30
44.    Drew Carollo Sr Green River HS-WY 25.32
45.    Cole Diamond Sr Payson HS 25.36
46.    Lucas Pectol Jr Syracuse HS 25.42
47.    Caleb Whitney Jr Desert Hills HS 25.45
48.    Colton Anderson Jr Park City TC 25.58
49.    Jaren Carpenter Sr Herriman HS 25.61
50.    Cory Salitrik Sr Rock Springs HS-WY 25.63
51.    Chad Swim So Davis HS 25.72
52.    Vedran Josipovic Jr Olympus HS 25.76
53.    Peter Kim Jr Hillcrest HS 25.79
54.    Blake Kvarfordt Sr Desert Hills HS 25.88
55.    Douglas Obrocto Fr Rock Springs HS-WY 25.89
56.    Garrick Sharp So Desert Hills HS 25.95
57.    Ben Godfrey Jr Davis HS 26.00
58.    Tanner Melior Jr Lehi HS 26.01
59.    Braxton Mills Jr Summit Academy HS 26.11
60.    Ryan Frehner Jr Hurricane HS 26.16
61.    Miles Trujillo Jr Evanston HS-WY 26.17
62.    Zachary Baker Jr Salem Hills HS 26.28
63.    Nate Lee Jr White Pine HS-NV 26.29
64.    Austin Hansen So Desert Hills HS 26.31
65.    Brennan Clark Jr Bingham HS 26.33
66.    Stetson Wood So Desert Hills HS 26.40
67.    Reece Clingenpeel Jr Green River HS-WY 26.47
68.    Austin Moffitt Sr Green River HS-WY 26.51
69.    Josh Garrand Junior Riverton HS 26.59
70.    Gerald Skinner Sr Star Valley HS-WY 26.64
71.    Tommy Tran Fr Desert Hills HS 26.76
71.    Cole Biedermann Jr Skyline HS 26.76
73.    Bradley Earl Fr Desert Hills HS 26.82
74.    Mason Draper Fr Skyline HS 27.17
75.    Logan Prete Jr Evanston HS-WY 27.18
76.    Tray Richardson Jr Carbon HS 27.22
77.    McGyver Clark So Davis HS 27.28
78.    Michael Drinkall Sr Woods Cross HS 27.32
79.    Riley Yeager So Green River HS-WY 27.53
80.    Beau Ash Jr Star Valley HS-WY 27.73
81.    Victor Alatorre Sr Green River HS-WY 27.80
82.    Spencer Greene Sr Green River HS-WY 27.82
83.    Dylan Casady Jr Herriman HS 27.91
84.    Joshua Rawson Fr Rock Springs HS-WY 27.94
85.    Wyatt Black Sr Payson HS 28.24
86.    Devon Day Jr Carbon HS 28.29
87.    Kye Odde So Evanston HS-WY 28.33
88.    Brenden Lapp Fr Rock Springs HS-WY 28.37
89.    Drew Hansen Sr Riverton HS 28.45
90.    Draper Robinson Jr Evanston HS-WY 28.54
91.    Edgar Arana Sr Rock Springs HS-WY 28.60
92.    Caleb Nelson Jr Carbon HS 28.62
93.    Drew Schanno Fr Rock Springs HS-WY 29.05
94.    Nicholas Cannell Fr Juab HS 29.46
95.    Trent Rasmussen Fr Rock Springs HS-WY 30.04
96.    Isaac Parker Sr Green River HS-WY 30.59
97.    Kenyon Comstock Fr Rock Springs HS-WY 31.70
98.    Andrew Bosh Jr Juab HS 32.77
99.    Cameron OBrien Fr Star Valley HS-WY 34.14
FS    Colton Chronister Sr Davis HS FS
DQ    Zac Morris Sr Lehi HS DQ
3+ consecutive steps into lane 1
DNS    James Ortiz Sr Provo HS DNS
DNS    Steve Congram So Mercury Track Club DNS
DNS    Bryson Tanner So Payson HS DNS
DNS    Darius Workman Fr Skyline HS DNS
DNS    Austin Kafentzis Jr Jordan HS DNS
DNS    Jordan Espinoza Jr Eagles DNS
DNS    Isaac Tillett So South Summit HS DNS
DNS    Parker McVey Jr Summit Academy HS DNS
DNS    Cameron Hicks Sr Woods Cross HS DNS
DNS    Jacob Baldwin Bingham HS DNS
DNS    Kyle Strauss Jr Herriman HS DNS
DNS    Dallon Didericksen Sr Stansbury HS DNS
DNS    Keaton Walker So Skyline HS DNS
DNS    Chad Artist Jr Logan HS DNS
DNS    Kallin Fisher So Davis HS DNS
DNS    Sam Gertsch Sr Star Valley HS-WY DNS
DNS    Blake Wright Sr Lehi HS DNS
DNS    Anthony Rivera Sr Millard HS DNS
DNS    Justin Bice Jr Hurricane HS DNS
DNS    Nathaniel Maxfield Sr West Jordan HS DNS
DNS    Eric Morgan 8 Park City TC DNS


Girl's 2 Mile Timed Finals
Overall     Year  Team  Time 

1.    Lucy Biles Jr Herriman HS 11:10.19
2.    Aubrey Argyle Fr Davis HS 11:34.49
3.    McKenzie Weir Sr Davis HS 11:36.59
4.    Kate Hunter Fr Provo HS 11:38.72
5.    Chelsey Johnson Sr Davis HS 11:46.61
6.    Ashley Tyndall Sr Davis HS 11:47.54
7.    Miah Weaver Fr Davis HS 11:51.03
8.    Karli Piaia Jr Rock Springs HS-WY 12:10.94
9.    Clarissa Chipman So Provo HS 12:23.17
10.    Sarah Sargent Jr East HS 12:31.53
11.    Shannon Heil Sr Provo HS 12:56.90
12.    Abby Critchfield Jr Unattached 13:09.06
13.    Alyssa Moyer Sr Salem Hills HS 13:09.23
14.    Halsey Curry Fr Cedar HS 13:13.69
15.    Gabby Young So Syracuse HS 13:36.55
16.    Hannah Hampton So Rock Springs HS-WY 13:40.83
17.    Emily Pace Sr Provo HS 14:26.34
18.    Megan Rushing So East HS 14:48.24
DNS    Katelyn Field Jr Sky View HS DNS


Boy's 2 Mile Timed Finals
Overall     Year  Team  Time 

1.    Elijah Armstrong Jr Pocatello Track Club 9:40.34
2.    Josh Ward Jr Davis HS 10:08.37
3.    Malachi Armstrong Fr Pocatello Track Club 10:10.33
4.    Jack McCulloch So Wasatch Academy 10:12.98
5.    Krey Ramsey Jr Rock Springs HS-WY 10:13.02
6.    Colton Rimann So Davis HS 10:17.12
7.    Kimball Potter Sr Davis HS 10:18.63
8.    Thomas Heaps Fr Lehi HS 10:19.34
9.    Chris Rushing Jr East HS 10:25.86
10.    Isaac Wheeler Jr Mountain View HS 10:27.57
11.    Dakota Cobler Sr East HS 10:27.61
12.    Frasier Williamson Fr Davis HS 10:29.57
13.    Camren Todd Fr Davis HS 10:37.79
14.    Tate Muhlestein Sr Salem Hills HS 10:38.21
15.    Morgan Hunter Jr Provo HS 10:41.87
16.    John Serna Jr East HS 10:47.79
17.    Matt Ward Fr Davis HS 10:48.02
18.    Albert Hanks So Corner Canyon HS 10:48.17
19.    Daniel Tumblin So Davis HS 10:48.31
20.    Pablo Galante Jr Provo HS 10:50.44
21.    Adam Aposhian Jr Davis HS 10:52.98
22.    Calvin Ambrose Sr Mountain View HS 10:56.31
23.    Andrew Lawson So Corner Canyon HS 10:58.85
24.    Jarom Brandow Jr Mountain View HS 11:10.71
25.    Tyler Fessler Jr Syracuse HS 11:13.17
26.    Marco Medina Jr Corner Canyon HS 11:18.17
27.    Paul Johnston Jr Olympus HS 11:19.03
28.    Jackson Rayl Jr Davis HS 11:23.25
29.    Konnor McIntire Jr Mountain View HS 11:30.20
30.    Austin Hickley Fr Lehi HS 11:34.83
31.    Connor Arnell So Lehi HS 11:37.46
32.    Ike Gardiner Fr Corner Canyon HS 11:44.98
33.    Michael Hinckley Fr Lehi HS 11:59.44
34.    Colby Selman So Corner Canyon HS 12:01.45
35.    Jareck Nelson Jr Syracuse HS 12:10.26
36.    Tanner Robb Jr Syracuse HS 12:20.73
37.    Kobe Riddle Fr Corner Canyon HS 12:49.99
38.    Riley Eastmond Fr Lehi HS 13:03.70
39.    Cody Brophy Fr Corner Canyon HS 13:43.36
40.    Tate McConahay Jr Salem Hills HS 14:11.19
DNF    Brandon Peters Jr Davis HS DNF
DNF    David Wimmer Sr Hurricane HS DNF
DNS    Ethan Field So Sky View HS DNS
DNS    Victor Ortiz Sr Corner Canyon HS DNS
DNS    Josh Evans Jr Payson HS DNS


Coed's Coaches Mile Timed Finals
Overall     Year  Team  Time 

1.    Corbin Talley Coach Davis HS 4:45.91
2.    Mike Felix Unattached 4:49.54
3.    Caleb Scoville Coach Springville HS 4:51.01
4.    Ty Draney Coach Star Valley HS-WY 4:55.92
5.    Todd Mitchelle Coach Olympus HS 4:56.60
6.    Paul Timothy Coach Davis HS 5:08.25
7.    Caleb Ward Coach Davis HS 5:19.59
8.    Bill Cobler