2014 Pine View Invitational
Pine View High School
Washington, UT
March 28, 2014 - March 29, 2014

Girl's 200 meter Heats

Heat 1
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Shandi Bastian Fr Richfield 14.  27.66 -1.0
2.    Hannah Morby Fr Desert Hills 38.  28.97 -1.0
3.    Maddie Long Fr Hurricane 64.  30.41 -1.0
4.    BreeAnne Melling Sr Canyon View 73.  31.01 -1.0
5.    Mandy Gallegos So Kearns 86.  31.63 -1.0
6.    Morgan Hillam So Carbon 92.  33.34 -1.0
7.    Safia Mughal Jr Skyline 94.  36.67 -1.0


Girl's 200 meter Heats

Heat 2
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Marley Petersen So Herriman 7.  27.08 q -0.2 q
2.    Kenedi Maycock Jr Snow Canyon 23.  28.44 -0.2
3.    Madison Mitchell Jr Alta 34.  28.73 -0.2
4.    Maren Kurud Jr Richfield 47.  29.62 -0.2
5.    Kayley Meden So Corner Canyon 68.  30.65 -0.2
6.    Summer Ellis Fr Corner Canyon 69.  30.71 -0.2
7.    Aubrie Millburn Fr Richfield 72.  30.96 -0.2
8.    Cierra Reid So Canyon View 77.  31.14 -0.2


Girl's 200 meter Heats

Heat 3
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Katelin Nielson So Delta 10.  27.25 -0.8
2.    Brinn Jensen Fr Lehi 11.  27.26 -0.8
3.    Kylie Dorius Fr Snow Canyon 27.  28.66 -0.8
4.    Megan Taylor So Cedar 36.  28.80 -0.8
5.    Sarah Barney Fr Dixie 46.  29.58 -0.8
6.    Katelyn Stevenson Sr Canyon View 70.  30.78 -0.8
7.    Jennifer Guillen So East 80.  31.32 -0.8
8.    Hannah Nielson Fr Kemmerer 89.  31.91 -0.8


Girl's 200 meter Heats

Heat 4
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Jaedee Slaugh Sr Lehi 20.  28.12 -0.7
2.    Amber Archibald Jr Pine View 26.  28.61 -0.7
3.    Georgia Presland Sr Snow Canyon 30.  28.67 -0.7
4.    Janice Call Jr Parowan 48.  29.64 -0.7
5.    Addy Connelly Jr Uintah 58.  30.08 -0.7
6.    Robyn Cagle Jr Kearns 82.  31.37 -0.7
7.    Morgan Wogksch Fr Pine View 90.  32.44 -0.7


Girl's 200 meter Heats

Heat 5
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Brooklyn Shakespeare So Cedar 8.  27.13 q -1.5 q
2.    Jennette Larsen So North Sanpete 43.  29.20 -1.5
3.    Rose Kelsch So Wasatch 49.  29.69 -1.5
4.    Bailey Leonard So Juan Diego 53.  29.90 -1.5
5.    Jessi Palmer Jr North Sanpete 67.  30.53 -1.5
6.    Launa Taylor Sr Enterprise 81.  31.36 -1.5
7.    Paige Harmon Fr Skyline 91.  33.14 -1.5
DNS    Xiadani Varela So Kearns DNS  DNS -1.5


Girl's 200 meter Heats

Heat 6
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Jacque Steckler Sr Woods Cross 6.  27.05 q -0.7 q
2.    Sam Zuro Sr East 15.  27.74 -0.7
3.    Jordyn Bollinder So Wasatch 21.  28.13 -0.7
4.    Breana Moeai Fr Pine View 54.  29.91 -0.7
5.    Sierra Evans So Lehi 56.  30.04 -0.7
6.    Nadine Ritter Jr Parowan 88.  31.79 -0.7
7.    Mia Johnson Jr Kemmerer 93.  34.76 -0.7
DNS    Aliza Freebairn Jr Alta DNS  DNS -0.7


Girl's 200 meter Heats

Heat 7
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Shania Hurst Sr Hurricane 13.  27.46 -0.3
2.    Cassidy Strohn Sr Woods Cross 24.  28.48 -0.3
3.    Leah Anderson So Park City 35.  28.76 -0.3
4.    Fabienne Young So Cedar 40.  29.07 -0.3
5.    Jordyn Oman So Carbon 44.  29.26 -0.3
6.    Macall Brady So Dixie 63.  30.39 -0.3
7.    Amanda Sands So Juan Diego 79.  31.29 -0.3
DNS    Natalie Hurst So Kearns DNS  DNS -0.3


Girl's 200 meter Heats

Heat 8
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Rachel Butterfield Sr Herriman 5.  26.99 q -0.2 q
2.    Carlie Jacobson So Timpanogos 12.  27.28 -0.2
3.    Kaylie Orton Jr Parowan 22.  28.16 -0.2
4.    Lindsey Blanc Fr Carbon 37.  28.90 -0.2
5.    Katie Schulthess Sr Kemmerer 55.  30.02 -0.2
6.    Marilyn Pierce Jr Central 59.  30.15 -0.2
7.    Ember Edwards Fr Uintah 60.  30.16 -0.2
8.    Ruth Hyde Jr Uintah 75.  31.13 -0.2


Girl's 200 meter Heats

Heat 9
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Kaysha Love So Herriman 1.  25.08 q -1.1 q
2.    Eva Willlardson Sr Timpanogos 19.  28.04 -1.1
3.    Nicole Pemberton Sr Woods Cross 41.  29.09 -1.1
4.    Angela Clayton Fr North Sanpete 42.  29.16 -1.1
5.    Abigail Packard Fr Alta 50.  29.74 -1.1
6.    Maddie Deloach Jr Delta 65.  30.44 -1.1
7.    Madison Black Jr Carbon 83.  31.38 -1.1
8.    Dakodah Terry Sr Parowan 87.  31.67 -1.1


Girl's 200 meter Heats

Heat 10
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Bonnie Curtis Jr Richfield 4.  26.85 q -1.1 q
2.    Sarah Jensen So Timpanogos 16.  27.88 -1.1
3.    Starlee Woodbury Fr Dixie 18.  28.03 -1.1
4.    Mikayla Stahle So Desert Hills 29.  28.67 -1.1
5.    Morgan Myers Fr Cedar 45.  29.36 -1.1
6.    Juliette Wade Jr Hurricane 66.  30.52 -1.1
7.    Azchia Dottson Jr Central 84.  31.42 -1.1


Girl's 200 meter Heats

Heat 11
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Jamaica Christensen Sr Timpanogos 3.  26.29 q -0.6 q
2.    Emily Benson Jr Wasatch 17.  27.98 -0.6
3.    Maddie Meza Sr Park City 25.  28.53 -0.6
4.    Lexi Olds So Pine View 28.  28.66 -0.6
5.    Ashleigh Townsend So Woods Cross 31.  28.67 -0.6
6.    Shaunee Mickel Jr North Sanpete 71.  30.85 -0.6
7.    Azteca Robledo Fr Desert Hills 74.  31.12 -0.6


Girl's 200 meter Heats

Heat 12
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Jenny Stewart So Snow Canyon 9.  27.17 -1.1
2.    Ijayla Sweets Fr Central 33.  28.72 -1.1
3.    Brecken Dalley Fr Desert Hills 51.  29.82 -1.1
4.    Lydia Bigham Fr Dixie 52.  29.89 -1.1
5.    Sidney Springer So Delta 62.  30.34 -1.1
6.    Ashley Stoneking Sr Central 85.  31.43 -1.1
DNS    Brittany Thomas Jr Diamond Ranch Academy DNS  DNS -1.1


Girl's 200 meter Heats

Heat 13
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Ashlynn Allred Jr Emery 2.  25.75 q -1.8 q
2.    Rebecca Opoulos Jr Manti 32.  28.70 -1.8
3.    Courtney Ruttan So Park City 39.  29.05 -1.8
4.    Taylor Peterson So Delta 57.  30.07 -1.8
5.    Breanne Waugh Fr Park City 61.  30.33 -1.8
6.    Kimberly Anderson Jr Alta 76.  31.13 -1.8
7.    Emily Kitzmiller So Uintah 78.  31.23 -1.8


Girl's 200 meter Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time  Wind 

1.    Kaysha Love So Herriman H9 -1. 25.08 q -1.1 q
2.    Ashlynn Allred Jr Emery H13 -1. 25.75 q -1.8 q
3.    Jamaica Christensen Sr Timpanogos H11 -1. 26.29 q -0.6 q
4.    Bonnie Curtis Jr Richfield H10 -1. 26.85 q -1.1 q
5.    Rachel Butterfield Sr Herriman H8 -1. 26.99 q -0.2 q
6.    Jacque Steckler Sr Woods Cross H6 -1. 27.05 q -0.7 q
7.    Marley Petersen So Herriman H2 -1. 27.08 q -0.2 q
8.    Brooklyn Shakespeare So Cedar H5 -1. 27.13 q -1.5 q
9.    Jenny Stewart So Snow Canyon H12 -1. 27.17 -1.1
10.    Katelin Nielson So Delta H3 -1. 27.25 -0.8
11.    Brinn Jensen Fr Lehi H3 -2. 27.26 -0.8
12.    Carlie Jacobson So Timpanogos H8 -2. 27.28 -0.2
13.    Shania Hurst Sr Hurricane H7 -1. 27.46 -0.3
14.    Shandi Bastian Fr Richfield H1 -1. 27.66 -1.0
15.    Sam Zuro Sr East H6 -2. 27.74 -0.7
16.    Sarah Jensen So Timpanogos H10 -2. 27.88 -1.1
17.    Emily Benson Jr Wasatch H11 -2. 27.98 -0.6
18.    Starlee Woodbury Fr Dixie H10 -3. 28.03 -1.1
19.    Eva Willlardson Sr Timpanogos H9 -2. 28.04 -1.1
20.    Jaedee Slaugh Sr Lehi H4 -1. 28.12 -0.7
21.    Jordyn Bollinder So Wasatch H6 -3. 28.13 -0.7
22.    Kaylie Orton Jr Parowan H8 -3. 28.16 -0.2
23.    Kenedi Maycock Jr Snow Canyon H2 -2. 28.44 -0.2
24.    Cassidy Strohn Sr Woods Cross H7 -2. 28.48 -0.3
25.    Maddie Meza Sr Park City H11 -3. 28.53 -0.6
26.    Amber Archibald Jr Pine View H4 -2. 28.61 -0.7
27.    Kylie Dorius Fr Snow Canyon H3 -3. 28.66 -0.8
28.    Lexi Olds So Pine View H11 -4. 28.66 -0.6
29.    Mikayla Stahle So Desert Hills H10 -4. 28.67 -1.1
30.    Georgia Presland Sr Snow Canyon H4 -3. 28.67 -0.7
31.    Ashleigh Townsend So Woods Cross H11 -5. 28.67 -0.6
32.    Rebecca Opoulos Jr Manti H13 -2. 28.70 -1.8
33.    Ijayla Sweets Fr Central H12 -2. 28.72 -1.1
34.    Madison Mitchell Jr Alta H2 -3. 28.73 -0.2
35.    Leah Anderson So Park City H7 -3. 28.76 -0.3
36.    Megan Taylor So Cedar H3 -4. 28.80 -0.8
37.    Lindsey Blanc Fr Carbon H8 -4. 28.90 -0.2
38.    Hannah Morby Fr Desert Hills H1 -2. 28.97 -1.0
39.    Courtney Ruttan So Park City H13 -3. 29.05 -1.8
40.    Fabienne Young So Cedar H7 -4. 29.07 -0.3
41.    Nicole Pemberton Sr Woods Cross H9 -3. 29.09 -1.1
42.    Angela Clayton Fr North Sanpete H9 -4. 29.16 -1.1
43.    Jennette Larsen So North Sanpete H5 -2. 29.20 -1.5
44.    Jordyn Oman So Carbon H7 -5. 29.26 -0.3
45.    Morgan Myers Fr Cedar H10 -5. 29.36 -1.1
46.    Sarah Barney Fr Dixie H3 -5. 29.58 -0.8
47.    Maren Kurud Jr Richfield H2 -4. 29.62 -0.2
48.    Janice Call Jr Parowan H4 -4. 29.64 -0.7
49.    Rose Kelsch So Wasatch H5 -3. 29.69 -1.5
50.    Abigail Packard Fr Alta H9 -5. 29.74 -1.1
51.    Brecken Dalley Fr Desert Hills H12 -3. 29.82 -1.1
52.    Lydia Bigham Fr Dixie H12 -4. 29.89 -1.1
53.    Bailey Leonard So Juan Diego H5 -4. 29.90 -1.5
54.    Breana Moeai Fr Pine View H6 -4. 29.91 -0.7
55.    Katie Schulthess Sr Kemmerer H8 -5. 30.02 -0.2
56.    Sierra Evans So Lehi H6 -5. 30.04 -0.7
57.    Taylor Peterson So Delta H13 -4. 30.07 -1.8
58.    Addy Connelly Jr Uintah H4 -5. 30.08 -0.7
59.    Marilyn Pierce Jr Central H8 -6. 30.15 -0.2
60.    Ember Edwards Fr Uintah H8 -7. 30.16 -0.2
61.    Breanne Waugh Fr Park City H13 -5. 30.33 -1.8
62.    Sidney Springer So Delta H12 -5. 30.34 -1.1
63.    Macall Brady So Dixie H7 -6. 30.39 -0.3
64.    Maddie Long Fr Hurricane H1 -3. 30.41 -1.0
65.    Maddie Deloach Jr Delta H9 -6. 30.44 -1.1
66.    Juliette Wade Jr Hurricane H10 -6. 30.52 -1.1
67.    Jessi Palmer Jr North Sanpete H5 -5. 30.53 -1.5
68.    Kayley Meden So Corner Canyon H2 -5. 30.65 -0.2
69.    Summer Ellis Fr Corner Canyon H2 -6. 30.71 -0.2
70.    Katelyn Stevenson Sr Canyon View H3 -6. 30.78 -0.8
71.    Shaunee Mickel Jr North Sanpete H11 -6. 30.85 -0.6
72.    Aubrie Millburn Fr Richfield H2 -7. 30.96 -0.2
73.    BreeAnne Melling Sr Canyon View H1 -4. 31.01 -1.0
74.    Azteca Robledo Fr Desert Hills H11 -7. 31.12 -0.6
75.    Ruth Hyde Jr Uintah H8 -8. 31.13 -0.2
76.    Kimberly Anderson Jr Alta H13 -6. 31.13 -1.8
77.    Cierra Reid So Canyon View H2 -8. 31.14 -0.2
78.    Emily Kitzmiller So Uintah H13 -7. 31.23 -1.8
79.    Amanda Sands So Juan Diego H7 -7. 31.29 -0.3
80.    Jennifer Guillen So East H3 -7. 31.32 -0.8
81.    Launa Taylor Sr Enterprise H5 -6. 31.36 -1.5
82.    Robyn Cagle Jr Kearns H4 -6. 31.37 -0.7
83.    Madison Black Jr Carbon H9 -7. 31.38 -1.1
84.    Azchia Dottson Jr Central H10 -7. 31.42 -1.1
85.    Ashley Stoneking Sr Central H12 -6. 31.43 -1.1
86.    Mandy Gallegos So Kearns H1 -5. 31.63 -1.0
87.    Dakodah Terry Sr Parowan H9 -8. 31.67 -1.1
88.    Nadine Ritter Jr Parowan H6 -6. 31.79 -0.7
89.    Hannah Nielson Fr Kemmerer H3 -8. 31.91 -0.8
90.    Morgan Wogksch Fr Pine View H4 -7. 32.44 -0.7
91.    Paige Harmon Fr Skyline H5 -7. 33.14 -1.5
92.    Morgan Hillam So Carbon H1 -6. 33.34 -1.0
93.    Mia Johnson Jr Kemmerer H6 -7. 34.76 -0.7
94.    Safia Mughal Jr Skyline H1 -7. 36.67 -1.0
DNS    Natalie Hurst So Kearns H7 -DNS DNS -0.3
DNS    Xiadani Varela So Kearns H5 -DNS DNS -1.5
DNS    Brittany Thomas Jr Diamond Ranch Academy H12 -DNS DNS -1.1
DNS    Aliza Freebairn Jr Alta H6 -DNS DNS -0.7