2014 Pine View Invitational
Pine View High School
Washington, UT
March 28, 2014 - March 29, 2014

Girl's 400 meter Heats

Heat 1
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Jennette Larsen So North Sanpete 16.  1:03.50
2.    Leah Anderson So Park City 18.  1:04.16
3.    Maggy McHargue So Canyon View 34.  1:06.95
4.    Savannah Winder Jr Timpanogos 37.  1:07.39
5.    Micaela Cordon Sr Woods Cross 53.  1:10.00
6.    Ali Miller Sr Kemmerer 68.  1:16.08
DNS    Kolbi Martin So Kemmerer DNS  DNS


Girl's 400 meter Heats

Heat 2
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Audun Hill So Wasatch 6.  1:02.02 q
2.    Josie Comp Sr Cedar 8.  1:02.80 q
3.    Summer Chappell So Wasatch 33.  1:06.64
4.    RaeLee Parsons So Richfield 56.  1:10.17
5.    Cierra Reid So Canyon View 57.  1:10.39
6.    Julia Soderberg Jr Alta 69.  1:16.46
7.    Irene Salinas So Pine View 71.  1:21.04
8.    Katie Powell Fr Desert Hills 73.  1:26.03


Girl's 400 meter Heats

Heat 3
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Dani Heaton Jr Uintah 10.  1:02.94
2.    Carlie Jacobson So Timpanogos 11.  1:02.98
3.    Lexi Olds So Pine View 19.  1:04.42
4.    Melanie Hicken Sr Hurricane 31.  1:06.45
5.    Cosette Iverson Fr Hurricane 42.  1:08.33
6.    Emmy Evans Fr Parowan 43.  1:08.37
7.    Launa Taylor Sr Enterprise 48.  1:09.18


Girl's 400 meter Heats

Heat 4
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Jacque Steckler Sr Woods Cross 5.  1:01.71 q
2.    Lindsey Blanc Fr Carbon 15.  1:03.46
3.    Cami Greenfield So Kearns 32.  1:06.47
4.    Sophie Anderson Fr Park City 36.  1:07.14
5.    Christina Winters Jr Skyline 39.  1:07.82
6.    Rachel Madsen So Corner Canyon 44.  1:08.55
7.    Meskerem Stucki Jr Pine View 52.  1:09.69
8.    Kenzi Kearl Sr Kearns 75.  1:30.51


Girl's 400 meter Heats

Heat 5
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Madison Lewis Jr Corner Canyon 12.  1:03.16
2.    Iisha Workman Sr Skyline 17.  1:03.53
3.    Nicole Jenkins So Cedar 22.  1:04.70
4.    Jordyn Oman So Carbon 35.  1:07.04
5.    Nadine Ritter Jr Parowan 65.  1:14.05
6.    Mandy Gallegos So Kearns 70.  1:17.75
DNS    Sarah Quinn Jr Skyline DNS  DNS


Girl's 400 meter Heats

Heat 6
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Eva Willlardson Sr Timpanogos 7.  1:02.41 q
2.    Meagan Kauffman Sr Lehi 14.  1:03.34
3.    Mikayla Stahle So Desert Hills 24.  1:04.87
4.    Sarah Warner Sr Woods Cross 38.  1:07.59
5.    Morgan Atkinson Fr Snow Canyon 41.  1:08.30
6.    Amanda Sands So Juan Diego 50.  1:09.45
DNS    Hayley Dewitt Jr Herriman DNS  DNS
DNS    Carlee Clark Jr Enterprise DNS  DNS


Girl's 400 meter Heats

Heat 7
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Kailee Brady Sr Dixie 9.  1:02.92
2.    Jocelyn Gale Sr Parowan 21.  1:04.69
3.    Sarah Ludlow Sr Dixie 28.  1:05.73
4.    Haley Lindsey Jr Snow Canyon 46.  1:08.81
5.    Rexanna Kelly So Kemmerer 49.  1:09.45
6.    Katelin Swanson So Snow Canyon 67.  1:15.13
7.    Allison Lang So Snow Canyon 74.  1:26.86
DNS    Ashlynn Allred Jr Emery DNS  DNS


Girl's 400 meter Heats

Heat 8
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Bonnie Curtis Jr Richfield 1.  59.81 q
2.    Ijayla Sweets Fr Central 20.  1:04.44
3.    Courtney Ruttan So Park City 26.  1:05.29
4.    Tess Shoop Jr Cedar 40.  1:08.30
5.    Makenah Salter Fr Dixie 55.  1:10.06
6.    Hannah Stewart So Corner Canyon 58.  1:11.22
7.    Taylor Boyer Sr Pine View 61.  1:12.31
8.    Hannah Howard Fr North Sanpete 72.  1:24.39


Girl's 400 meter Heats

Heat 9
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Angela Clayton Fr North Sanpete 2.  1:00.58 q
2.    Sam Zuro Sr East 23.  1:04.74
3.    Lindsey Gordon Fr Park City 25.  1:05.08
4.    Emily Kitzmiller So Uintah 47.  1:08.88
5.    Rylie Butterfield Jr Herriman 63.  1:13.06
DNS    Sharley Huntsman Fr Enterprise DNS  DNS


Girl's 400 meter Heats

Heat 10
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Melissa Kunz Sr Canyon View 4.  1:01.69 q
2.    Brianne Cahoon So Hurricane 27.  1:05.59
3.    Kimberly Anderson Jr Alta 45.  1:08.76
4.    Harrison Mathison Fr Dixie 51.  1:09.59
5.    Keirsten Strate Fr North Sanpete 62.  1:12.77
6.    Natalie Turner So Uintah 63.  1:13.06
7.    Hannah Nielson Fr Kemmerer 66.  1:14.60
DNS    Emmaline Huntzinger So East DNS  DNS


Girl's 400 meter Heats

Heat 11
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Shania Hurst Sr Hurricane 3.  1:01.03 q
2.    Jordyn Bollinder So Wasatch 13.  1:03.28
3.    Sienna Wagstaff So Wasatch 29.  1:05.87
4.    Chloe Little Fr Cedar 30.  1:05.91
5.    Ashley Hill Sr Uintah 54.  1:10.06
6.    Ashley Stoneking Sr Central 59.  1:11.62
7.    Madi Mekkelson Jr Corner Canyon 60.  1:12.20


Girl's 400 meter Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time 

1.    Bonnie Curtis Jr Richfield H8 -1. 59.81 q
2.    Angela Clayton Fr North Sanpete H9 -1. 1:00.58 q
3.    Shania Hurst Sr Hurricane H11 -1. 1:01.03 q
4.    Melissa Kunz Sr Canyon View H10 -1. 1:01.69 q
5.    Jacque Steckler Sr Woods Cross H4 -1. 1:01.71 q
6.    Audun Hill So Wasatch H2 -1. 1:02.02 q
7.    Eva Willlardson Sr Timpanogos H6 -1. 1:02.41 q
8.    Josie Comp Sr Cedar H2 -2. 1:02.80 q
9.    Kailee Brady Sr Dixie H7 -1. 1:02.92
10.    Dani Heaton Jr Uintah H3 -1. 1:02.94
11.    Carlie Jacobson So Timpanogos H3 -2. 1:02.98
12.    Madison Lewis Jr Corner Canyon H5 -1. 1:03.16
13.    Jordyn Bollinder So Wasatch H11 -2. 1:03.28
14.    Meagan Kauffman Sr Lehi H6 -2. 1:03.34
15.    Lindsey Blanc Fr Carbon H4 -2. 1:03.46
16.    Jennette Larsen So North Sanpete H1 -1. 1:03.50
17.    Iisha Workman Sr Skyline H5 -2. 1:03.53
18.    Leah Anderson So Park City H1 -2. 1:04.16
19.    Lexi Olds So Pine View H3 -3. 1:04.42
20.    Ijayla Sweets Fr Central H8 -2. 1:04.44
21.    Jocelyn Gale Sr Parowan H7 -2. 1:04.69
22.    Nicole Jenkins So Cedar H5 -3. 1:04.70
23.    Sam Zuro Sr East H9 -2. 1:04.74
24.    Mikayla Stahle So Desert Hills H6 -3. 1:04.87
25.    Lindsey Gordon Fr Park City H9 -3. 1:05.08
26.    Courtney Ruttan So Park City H8 -3. 1:05.29
27.    Brianne Cahoon So Hurricane H10 -2. 1:05.59
28.    Sarah Ludlow Sr Dixie H7 -3. 1:05.73
29.    Sienna Wagstaff So Wasatch H11 -3. 1:05.87
30.    Chloe Little Fr Cedar H11 -4. 1:05.91
31.    Melanie Hicken Sr Hurricane H3 -4. 1:06.45
32.    Cami Greenfield So Kearns H4 -3. 1:06.47
33.    Summer Chappell So Wasatch H2 -3. 1:06.64
34.    Maggy McHargue So Canyon View H1 -3. 1:06.95
35.    Jordyn Oman So Carbon H5 -4. 1:07.04
36.    Sophie Anderson Fr Park City H4 -4. 1:07.14
37.    Savannah Winder Jr Timpanogos H1 -4. 1:07.39
38.    Sarah Warner Sr Woods Cross H6 -4. 1:07.59
39.    Christina Winters Jr Skyline H4 -5. 1:07.82
40.    Tess Shoop Jr Cedar H8 -4. 1:08.30
41.    Morgan Atkinson Fr Snow Canyon H6 -5. 1:08.30
42.    Cosette Iverson Fr Hurricane H3 -5. 1:08.33
43.    Emmy Evans Fr Parowan H3 -6. 1:08.37
44.    Rachel Madsen So Corner Canyon H4 -6. 1:08.55
45.    Kimberly Anderson Jr Alta H10 -3. 1:08.76
46.    Haley Lindsey Jr Snow Canyon H7 -4. 1:08.81
47.    Emily Kitzmiller So Uintah H9 -4. 1:08.88
48.    Launa Taylor Sr Enterprise H3 -7. 1:09.18
49.    Rexanna Kelly So Kemmerer H7 -5. 1:09.45
50.    Amanda Sands So Juan Diego H6 -6. 1:09.45
51.    Harrison Mathison Fr Dixie H10 -4. 1:09.59
52.    Meskerem Stucki Jr Pine View H4 -7. 1:09.69
53.    Micaela Cordon Sr Woods Cross H1 -5. 1:10.00
54.    Ashley Hill Sr Uintah H11 -5. 1:10.06
55.    Makenah Salter Fr Dixie H8 -5. 1:10.06
56.    RaeLee Parsons So Richfield H2 -4. 1:10.17
57.    Cierra Reid So Canyon View H2 -5. 1:10.39
58.    Hannah Stewart So Corner Canyon H8 -6. 1:11.22
59.    Ashley Stoneking Sr Central H11 -6. 1:11.62
60.    Madi Mekkelson Jr Corner Canyon H11 -7. 1:12.20
61.    Taylor Boyer Sr Pine View H8 -7. 1:12.31
62.    Keirsten Strate Fr North Sanpete H10 -5. 1:12.77
63.    Natalie Turner So Uintah H10 -6. 1:13.06
63.    Rylie Butterfield Jr Herriman H9 -5. 1:13.06
65.    Nadine Ritter Jr Parowan H5 -5. 1:14.05
66.    Hannah Nielson Fr Kemmerer H10 -7. 1:14.60
67.    Katelin Swanson So Snow Canyon H7 -6. 1:15.13
68.    Ali Miller Sr Kemmerer H1 -6. 1:16.08
69.    Julia Soderberg Jr Alta H2 -6. 1:16.46
70.    Mandy Gallegos So Kearns H5 -6. 1:17.75
71.    Irene Salinas So Pine View H2 -7. 1:21.04
72.    Hannah Howard Fr North Sanpete H8 -8. 1:24.39
73.    Katie Powell Fr Desert Hills H2 -8. 1:26.03
74.    Allison Lang So Snow Canyon H7 -7. 1:26.86
75.    Kenzi Kearl Sr Kearns H4 -8. 1:30.51
DNS    Kolbi Martin So Kemmerer H1 -DNS DNS
DNS    Sharley Huntsman Fr Enterprise H9 -DNS DNS
DNS    Ashlynn Allred Jr Emery H7 -DNS DNS
DNS    Hayley Dewitt Jr Herriman H6 -DNS DNS
DNS    Carlee Clark Jr Enterprise H6 -DNS DNS
DNS    Sarah Quinn Jr Skyline H5 -DNS DNS
DNS    Emmaline Huntzinger So East H10 -DNS DNS