2014 Pine View Invitational
Pine View High School
Washington, UT
March 28, 2014 - March 29, 2014

Girl's 3200 meter Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Ashley Blood So Alta 37.  12:45.61    
2.    Jadzia Kreyling Fr Snow Canyon 43.  12:54.27    
3.    Olivia Erickson So Alta 49.  13:10.34    
4.    Julie Jones So Alta 50.  13:11.34    
5.    Megan Finch So Pine View 52.  13:18.49    
6.    Abby Finlinson Fr Delta 53.  13:29.85    
7.    Holland Terry So Parowan 54.  13:34.14    
8.    Kenna Hepworth So Canyon View 55.  13:34.63    
9.    Ashley Larsen Jr Uintah 56.  13:36.75    
10.    Amanda Humphries Fr Enterprise 57.  13:37.33    
11.    Hannah Nickerson Sr Cedar 58.  13:38.85    
12.    Lauren Haynes So Park City 59.  13:39.40    
13.    Mari Dettamonti Sr Cedar 60.  13:41.21    
14.    Jayden Rock So Central 61.  13:42.96    
15.    Abagail Bate So Richfield 63.  14:19.10    
16.    Emma Beckstrand Fr Dixie 64.  14:22.69    
17.    Jennesa Coleman Sr Woods Cross 65.  14:23.53    
18.    Sophie Robinson So Park City 66.  14:31.20    
19.    Ruth Ipson Jr Parowan 67.  14:34.18    
20.    Caity Howard So Wasatch Academy 68.  14:37.32    
21.    Lexie Bowles Jr North Sanpete 69.  14:42.64    
22.    Sadie Gunnerson So Woods Cross 70.  14:49.54    
23.    Alyssa Trader So Woods Cross 71.  14:57.48    
24.    Alisha Hall Fr Enterprise 72.  14:57.96    
25.    Emily Bryan So Snow Canyon 73.  15:18.04    
26.    Erin Angerhofer Jr North Sanpete 74.  16:37.62    
27.    Hailey Rose Fr Snow Canyon 75.  16:38.04    
28.    Emily Saunders Fr Enterprise 76.  17:02.63    
29.    Alexi Thatcher Fr Parowan 77.  17:41.26    
DNS    Mallerie Bocanegra Jr Wasatch DNS  DNS    


Girl's 3200 meter Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Emmaline Huntzinger So East 14.  11:39.19    
2.    Lydia Foster So Richfield 15.  11:39.71    
3.    Julie Boekweg Fr North Sanpete 17.  11:48.59    
4.    Halsey Curry Fr Cedar 21.  11:54.18    
5.    Jordan Hawes Jr Desert Hills 23.  12:07.15    
6.    Emily Stull Sr Central 25.  12:10.85    
7.    Mia Hart Sr Pine View 26.  12:17.85    
8.    Shannon Smith So Timpanogos 27.  12:18.98    
9.    Allison Jeffery So Richfield 28.  12:24.93    
10.    Haley Hunt Fr Juan Diego 29.  12:25.24    
11.    Melissa Boam So Corner Canyon 30.  12:25.92    
12.    Katelyn Jeffery So Delta 31.  12:31.36    
13.    Gabi Smith Sr Herriman 32.  12:40.00    
14.    Elizabeth Lunt Sr Pine View 33.  12:40.74    
15.    Jenni Horner Sr Wasatch 34.  12:41.79    
16.    Christine Sheehan So Wasatch 35.  12:43.04    
17.    Maci Jonart Fr Skyline 36.  12:44.62    
18.    Faalon Andrews Jr Herriman 38.  12:47.95    
19.    Ashlynn Blauer So Parowan 39.  12:50.45    
20.    Zaharah Rossi Fr Carbon 40.  12:51.80    
21.    Sami Austin So Lehi 41.  12:52.85    
22.    Talia Wilcock Fr Hurricane 42.  12:53.19    
23.    Madison Spor Fr Dixie 44.  12:54.41    
24.    Mikie Brinkerhoff Jr Herriman 45.  12:54.66    
25.    Josie Bushar Fr Pine View 46.  13:02.14    
26.    Katie Smith Jr Corner Canyon 47.  13:06.23    
27.    Libby Allnatt Sr Juan Diego 48.  13:09.98    
28.    Melanie Pena So Kearns 51.  13:17.22    
29.    Mari Kaibetony So North Sanpete 62.  14:17.47    
DNS    Kauri Smith Fr Hurricane DNS  DNS    
DNS    Rachel Slade Jr Desert Hills DNS  DNS    


Girl's 3200 meter Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Lucy Biles Jr Herriman 1.  10:37.98 10  
2.    Alyssa Snyder Jr Park City 2.  10:41.74 8  
3.    Maddie Criscione Sr Park City 3.  11:02.59 6  
4.    Mary Christensen Jr Timpanogos 4.  11:02.98 5  
5.    Eleanor Wettstein So East 5.  11:10.52 4  
6.    Jackie Heaps Sr Lehi 6.  11:11.96 3  
7.    Caroline Weiler Sr Skyline 7.  11:21.67 2  
8.    Rachel Bocanegra Sr Timpanogos 8.  11:25.03 1  
9.    Emily Sundquist Sr Rowland Hall 9.  11:26.13    
10.    Kamryn Watts Jr Hurricane 10.  11:28.54    
11.    Millika Holbrook Jr Woods Cross 11.  11:28.55    
12.    Sarah Sargent Jr East 12.  11:29.42    
13.    Laynee Wells Fr Desert Hills 13.  11:32.73    
14.    Courtney Allred Sr Desert Hills 16.  11:45.37    
15.    Kaylee Corry Jr Cedar 18.  11:50.10    
16.    Mallory Thiele-Hendricks So Canyon View 19.  11:52.12    
17.    Jaci Smiley Fr Corner Canyon 20.  11:53.40    
18.    Katlyn Baker Sr Canyon View 22.  12:01.89    
19.    Julieta Navarrete-Lamas So Timpanogos 24.  12:08.56    


Girl's 3200 meter Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time Score

1.    Lucy Biles Jr Herriman S3 -1. 10:37.98 10  
2.    Alyssa Snyder Jr Park City S3 -2. 10:41.74 8  
3.    Maddie Criscione Sr Park City S3 -3. 11:02.59 6  
4.    Mary Christensen Jr Timpanogos S3 -4. 11:02.98 5  
5.    Eleanor Wettstein So East S3 -5. 11:10.52 4  
6.    Jackie Heaps Sr Lehi S3 -6. 11:11.96 3  
7.    Caroline Weiler Sr Skyline S3 -7. 11:21.67 2  
8.    Rachel Bocanegra Sr Timpanogos S3 -8. 11:25.03 1  
9.    Emily Sundquist Sr Rowland Hall S3 -9. 11:26.13    
10.    Kamryn Watts Jr Hurricane S3 -10. 11:28.54    
11.    Millika Holbrook Jr Woods Cross S3 -11. 11:28.55    
12.    Sarah Sargent Jr East S3 -12. 11:29.42    
13.    Laynee Wells Fr Desert Hills S3 -13. 11:32.73    
14.    Emmaline Huntzinger So East S2 -1. 11:39.19    
15.    Lydia Foster So Richfield S2 -2. 11:39.71    
16.    Courtney Allred Sr Desert Hills S3 -14. 11:45.37    
17.    Julie Boekweg Fr North Sanpete S2 -3. 11:48.59    
18.    Kaylee Corry Jr Cedar S3 -15. 11:50.10    
19.    Mallory Thiele-Hendricks So Canyon View S3 -16. 11:52.12    
20.    Jaci Smiley Fr Corner Canyon S3 -17. 11:53.40    
21.    Halsey Curry Fr Cedar S2 -4. 11:54.18    
22.    Katlyn Baker Sr Canyon View S3 -18. 12:01.89    
23.    Jordan Hawes Jr Desert Hills S2 -5. 12:07.15    
24.    Julieta Navarrete-Lamas So Timpanogos S3 -19. 12:08.56    
25.    Emily Stull Sr Central S2 -6. 12:10.85    
26.    Mia Hart Sr Pine View S2 -7. 12:17.85    
27.    Shannon Smith So Timpanogos S2 -8. 12:18.98    
28.    Allison Jeffery So Richfield S2 -9. 12:24.93    
29.    Haley Hunt Fr Juan Diego S2 -10. 12:25.24    
30.    Melissa Boam So Corner Canyon S2 -11. 12:25.92    
31.    Katelyn Jeffery So Delta S2 -12. 12:31.36    
32.    Gabi Smith Sr Herriman S2 -13. 12:40.00    
33.    Elizabeth Lunt Sr Pine View S2 -14. 12:40.74    
34.    Jenni Horner Sr Wasatch S2 -15. 12:41.79    
35.    Christine Sheehan So Wasatch S2 -16. 12:43.04    
36.    Maci Jonart Fr Skyline S2 -17. 12:44.62    
37.    Ashley Blood So Alta S1 -1. 12:45.61    
38.    Faalon Andrews Jr Herriman S2 -18. 12:47.95    
39.    Ashlynn Blauer So Parowan S2 -19. 12:50.45    
40.    Zaharah Rossi Fr Carbon S2 -20. 12:51.80    
41.    Sami Austin So Lehi S2 -21. 12:52.85    
42.    Talia Wilcock Fr Hurricane S2 -22. 12:53.19    
43.    Jadzia Kreyling Fr Snow Canyon S1 -2. 12:54.27    
44.    Madison Spor Fr Dixie S2 -23. 12:54.41    
45.    Mikie Brinkerhoff Jr Herriman S2 -24. 12:54.66    
46.    Josie Bushar Fr Pine View S2 -25. 13:02.14    
47.    Katie Smith Jr Corner Canyon S2 -26. 13:06.23    
48.    Libby Allnatt Sr Juan Diego S2 -27. 13:09.98    
49.    Olivia Erickson So Alta S1 -3. 13:10.34    
50.    Julie Jones So Alta S1 -4. 13:11.34    
51.    Melanie Pena So Kearns S2 -28. 13:17.22    
52.    Megan Finch So Pine View S1 -5. 13:18.49    
53.    Abby Finlinson Fr Delta S1 -6. 13:29.85    
54.    Holland Terry So Parowan S1 -7. 13:34.14    
55.    Kenna Hepworth So Canyon View S1 -8. 13:34.63    
56.    Ashley Larsen Jr Uintah S1 -9. 13:36.75    
57.    Amanda Humphries Fr Enterprise S1 -10. 13:37.33    
58.    Hannah Nickerson Sr Cedar S1 -11. 13:38.85    
59.    Lauren Haynes So Park City S1 -12. 13:39.40    
60.    Mari Dettamonti Sr Cedar S1 -13. 13:41.21    
61.    Jayden Rock So Central S1 -14. 13:42.96    
62.    Mari Kaibetony So North Sanpete S2 -29. 14:17.47    
63.    Abagail Bate So Richfield S1 -15. 14:19.10    
64.    Emma Beckstrand Fr Dixie S1 -16. 14:22.69    
65.    Jennesa Coleman Sr Woods Cross S1 -17. 14:23.53    
66.    Sophie Robinson So Park City S1 -18. 14:31.20    
67.    Ruth Ipson Jr Parowan S1 -19. 14:34.18    
68.    Caity Howard So Wasatch Academy S1 -20. 14:37.32    
69.    Lexie Bowles Jr North Sanpete S1 -21. 14:42.64    
70.    Sadie Gunnerson So Woods Cross S1 -22. 14:49.54    
71.    Alyssa Trader So Woods Cross S1 -23. 14:57.48    
72.    Alisha Hall Fr Enterprise S1 -24. 14:57.96    
73.    Emily Bryan So Snow Canyon S1 -25. 15:18.04    
74.    Erin Angerhofer Jr North Sanpete S1 -26. 16:37.62    
75.    Hailey Rose Fr Snow Canyon S1 -27. 16:38.04    
76.    Emily Saunders Fr Enterprise S1 -28. 17:02.63    
77.    Alexi Thatcher Fr Parowan S1 -29. 17:41.26    
DNS    Mallerie Bocanegra Jr Wasatch S1 -DNS DNS    
DNS    Kauri Smith Fr Hurricane S2 -DNS DNS    
DNS    Rachel Slade Jr Desert Hills S2 -DNS DNS    


Men & Women's Team Scores
After 17 Events
 
Overall  Team Score

1.  Herriman 139     
2.  Park City 80     
3.  Cedar 74     
4.  Timpanogos 57     
5.  Desert Hills 43     
6.  Richfield 32     
7.  Emery 26     
8.  Dixie 25     
9.  Wasatch 20     
9.  North Sanpete 20     
11.  Lehi 18     
12.  Skyline 16     
12.  Delta 16     
14.  Woods Cross 15     
15.  Hurricane 14     
16.  Pine View 11     
17.  Juan Diego 10     
18.  Canyon View 8     
19.  East 6     
20.  Maple Mountain 5     
20.  Snow Canyon 5     
20.  Parowan 5     
23.  Northridge 4     
23.  Corner Canyon 4     
23.  Manti 4     
26.  Alta 3     
27.  Rowland Hall 1