2014 Pine View Invitational
Pine View High School
Washington, UT
March 28, 2014 - March 29, 2014

Boy's 4x800 Timed Finals
Overall    Team  Time Score

1.    Alta A Alta 8:11.45 10  
               
2.    East A East 8:23.85 8  
  1.  Dakota Cobler   2.  Garek Bielaczyc   3.  Chris Rushing   4.  John Serna
3.    Timpanogos A Timpanogos 8:31.46 6  
  1.  Bobby Dayley   2.  Brayden Allsop   3.  Bo Farrer   4.  Mckay Mace
4.    Skyline A Skyline 8:42.45 5  
  1.  Jack Evans   2.  Andrew Li   3.  Shay Jonart   4.  Nicolo Young
5.    Desert Hills A Desert Hills 8:45.34 4  
  1.  Boston Wood   2.  Jacob Gardner   3.  Dallin Reber   4.  Micah Thatcher
6.    Wasatch A Wasatch 8:53.34 3  
  1.  Tim Price   2.  Eric Plummer   3.  Bryson Ritchie   4.  Griffen Harmen
7.    Lehi A Lehi 8:54.49 2  
  1.  Chance Hohneke   2.  Reeves Coursey   3.  Brock Francom   4.  Garison Martin
8.    Woods Cross A Woods Cross 8:58.82 1  
  1.  Jon Evans   2.  Joseph Stone   3.  Spencer Coleman   4.  Matt Roberts
9.    Corner Canyon A Corner Canyon 9:11.39    
  1.  Austin Hansen   2.  Ben Hiatt   3.  Ike Gardiner   4.  Campbell Torres
10.    Wasatch Academy A Wasatch Academy 9:13.44    
  1.  Collin Howard   2.  Nouman Kante   3.  Jack McCulloch   4.  Ben Nord Paskin
11.    Uintah A Uintah 9:13.66    
  1.  Brendon Merrell   2.  Aaron Dockins   3.  Austin Valentine   4.  Michael Unck
12.    Pine View A Pine View 9:15.52    
  1.  Cameron Brown   2.  Josh Farish   3.  Dallen Gillespie   4.  Jake Taylor
13.    Parowan A Parowan 9:16.31    
  1.  Nathan Hatton   2.  Tanner Robinson   3.  Scott Wilson   4.  Joe Bradshaw
14.    Snow Canyon A Snow Canyon 9:16.45    
               
15.    Hurricane A Hurricane 9:16.69    
  1.  Jason Bjarnson   2.  Kody Watts   3.  Isaiah Kinikini   4.  Elias Kinikini
16.    Cedar A Cedar 9:38.24    
  1.  Garret Carver   2.  Wes Crockett   3.  Tayson Meanea   4.  David Nelson
17.    Canyon View A Canyon View 9:40.35    
  1.  Alex Kurtz   2.  Travis Peterson   3.  Kaden Chaston   4.  Jeron Giles
18.    Kearns A Kearns 9:55.22    
  1.  Matt Bracken   2.  Manuel Armenta   3.  Tyson Newkirk   4.  Rosario Valenzuela
19.    Enterprise A Enterprise 10:06.32    
  1.  Ben Moyle   2.  Koden Hunt   3.  Mason Hunt   4.  Chandler Staheli
20.    North Sanpete A North Sanpete 10:12.63    
  1.  Carl Peel   2.  Colton Curtis   3.  Skyler Rocco   4.  Ben Jessop
DNS    Park City A Park City DNS    
  1.  Colby Judd   2.  Wes Miller   3.  Jesse Case   4.  James Bullock
DNS    Herriman A Herriman DNS    
  1.  Rory Linkletter   2.  Connor Jones   3.  Stockton Enger   4.  Jordan Nestman


Men & Women's Team Scores
After 17 Events
 
Overall  Team Score

1.  Woods Cross 90     
2.  Richfield 85     
3.  Herriman 66     
4.  Desert Hills 55     
5.  Alta 49     
6.  Lehi 43     
7.  Wasatch 33     
8.  Timpanogos 32     
9.  Skyline 25     
9.  East 25     
11.  Delta 18 .5   
12.  Hurricane 14     
12.  Carbon 14     
12.  Dixie 14     
15.  Parowan 12     
16.  Uintah 11 .5   
17.  Park City 11     
18.  Cedar 10     
18.  Stansbury 10     
18.  Kanab 10     
21.  Manti 8     
22.  Kearns 7     
23.  Pine View 6     
24.  Rowland Hall 4     
25.  Maple Mountain 3     
25.  Canyon View 3     
27.  Central 1     
27.  Snow Canyon 1