2014 Pine View Invitational
Pine View High School
Washington, UT
March 28, 2014 - March 29, 2014

Boy's Sprint Medley Relay 2-2-4-8 Timed Finals

Section 1
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Dixie A Dixie 4.  3:43.19 5  
  1.  Jacob Beers   2.  Jaden Harrison   3.  Brayden Riding   4.  Ike Urquhart
2.    Skyline A Skyline 16.  4:03.43    
  1.  Mason Draper   2.  Michael Lee   3.  Ethan Robbins    
3.    Kearns A Kearns 20.  4:19.75    
  1.  Rosario Valenzuela   2.  Isaac Garcia   3.  Sam Fetzer   4.  Dara Mike
4.    Parowan A Parowan 21.  4:39.73    
  1.  Scott Wilson   2.  Jordan Ruesch   3.  Tanner Robinson   4.  Orlando Quezada
DQ    Herriman A Herriman DQ  DQ    
  1.  Dillon Casady   2.  Daniel Markus   3.  Jaren Carpenter   4.  Spencer Roth


Boy's Sprint Medley Relay 2-2-4-8 Timed Finals

Section 2
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Wasatch Academy A Wasatch Academy 10.  3:56.38    
  1.  Collin Howard   2.  Nouman Kante   3.  Jack McCulloch   4.  Ben Nord Paskin
2.    Central A Central 11.  3:57.69    
  1.  Matthew Baker   2.  Joseph Heinrich   3.  Uriah Gregorich   4.  Jared Leblow
3.    Woods Cross A Woods Cross 13.  4:00.18    
  1.  Spencer Durrant   2.  Zach Benson   3.  Connor Kleinman   4.  Jeff Johnson
4.    Cedar A Cedar 17.  4:03.47    
  1.  Derek Ball   2.  Jaden Tullis   3.  Brantz Brunson   4.  Jesse Holyoak
5.    North Sanpete A North Sanpete 18.  4:08.23    
  1.  Jordan Hope   2.  Holden Atkinson   3.  Jaxon Jensen   4.  Carl Peel
6.    Canyon View A Canyon View 19.  4:10.09    
  1.  Pete Hansen   2.  Isaiah Shearer   3.  Aj Groft   4.  Brandon Callison
DQ    Park City A Park City DQ  DQ    
  1.  Grady Grissom   2.  Josh Pelegrin   3.  Kolton Atkinson   4.  Jesse Case


Boy's Sprint Medley Relay 2-2-4-8 Timed Finals

Section 3
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Carbon A Carbon 2.  3:40.66 8  
  1.  Kyle Barrett   2.  Kyle Quinton   3.  Dallin Quinton   4.  Garrett Marsing
2.    Alta A Alta 8.  3:49.84 1  
               
3.    Pine View A Pine View 9.  3:54.16    
  1.  Jed Newby   2.  Colton Miller   3.  Matt Young   4.  Taylor Abel
4.    Hurricane A Hurricane 12.  3:58.00    
  1.  Nick McDaniels   2.  Lance Mandriques   3.  Elias Kinikini   4.  Isaiah Kinikini
5.    Corner Canyon A Corner Canyon 14.  4:00.48    
  1.  Jack Bakker   2.  Tyler Green   3.  Tanner Putnam   4.  Albert Hanks
6.    Wasatch A Wasatch 15.  4:03.21    
  1.  Ren Robinson   2.  Matt Tate   3.  Josh Collins   4.  Zach` Orton
DQ    Uintah A Uintah DQ  DQ    
  1.  Tregan Deveraux   2.  Todd Carter   3.  Dustin Breakfield   4.  Michael Unck


Boy's Sprint Medley Relay 2-2-4-8 Timed Finals

Section 4
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Lehi A Lehi 1.  3:38.06 10  
  1.  Ruby Pruneda   2.  Zachary Carper   3.  Trevor Bursach   4.  Dylan Barker
2.    East A East 3.  3:41.23 6  
  1.  Avery Hopkins   2.  Joey Culas   3.  Vuong Tran   4.  John Serna
3.    Timpanogos A Timpanogos 5.  3:46.02 4  
  1.  McKay Boyd   2.  Josh Compton   3.  Tanner Webb   4.  Bo Farrer
4.    Delta A Delta 6.  3:46.64 3  
  1.  Trace Willoughby   2.  Logan Smith   3.  Karson Brunson   4.  Tanner Nielson
5.    Desert Hills A Desert Hills 7.  3:47.41 2  
  1.  Kyler Terry   2.  Bradley Earl   3.  Jefferson Beatty   4.  John McPhie
DNS    Snow Canyon A Snow Canyon DNS  DNS    
               


Boy's Sprint Medley Relay 2-2-4-8 Timed Finals
Overall    Team Section  Time Score

1.    Lehi A Lehi S4 -1. 3:38.06 10  
  1.  Ruby Pruneda   2.  Zachary Carper   3.  Trevor Bursach   4.  Dylan Barker
2.    Carbon A Carbon S3 -1. 3:40.66 8  
  1.  Kyle Barrett   2.  Kyle Quinton   3.  Dallin Quinton   4.  Garrett Marsing
3.    East A East S4 -2. 3:41.23 6  
  1.  Avery Hopkins   2.  Joey Culas   3.  Vuong Tran   4.  John Serna
4.    Dixie A Dixie S1 -1. 3:43.19 5  
  1.  Jacob Beers   2.  Jaden Harrison   3.  Brayden Riding   4.  Ike Urquhart
5.    Timpanogos A Timpanogos S4 -3. 3:46.02 4  
  1.  McKay Boyd   2.  Josh Compton   3.  Tanner Webb   4.  Bo Farrer
6.    Delta A Delta S4 -4. 3:46.64 3  
  1.  Trace Willoughby   2.  Logan Smith   3.  Karson Brunson   4.  Tanner Nielson
7.    Desert Hills A Desert Hills S4 -5. 3:47.41 2  
  1.  Kyler Terry   2.  Bradley Earl   3.  Jefferson Beatty   4.  John McPhie
8.    Alta A Alta S3 -2. 3:49.84 1  
               
9.    Pine View A Pine View S3 -3. 3:54.16    
  1.  Jed Newby   2.  Colton Miller   3.  Matt Young   4.  Taylor Abel
10.    Wasatch Academy A Wasatch Academy S2 -1. 3:56.38    
  1.  Collin Howard   2.  Nouman Kante   3.  Jack McCulloch   4.  Ben Nord Paskin
11.    Central A Central S2 -2. 3:57.69    
  1.  Matthew Baker   2.  Joseph Heinrich   3.  Uriah Gregorich   4.  Jared Leblow
12.    Hurricane A Hurricane S3 -4. 3:58.00    
  1.  Nick McDaniels   2.  Lance Mandriques   3.  Elias Kinikini   4.  Isaiah Kinikini
13.    Woods Cross A Woods Cross S2 -3. 4:00.18    
  1.  Spencer Durrant   2.  Zach Benson   3.  Connor Kleinman   4.  Jeff Johnson
14.    Corner Canyon A Corner Canyon S3 -5. 4:00.48    
  1.  Jack Bakker   2.  Tyler Green   3.  Tanner Putnam   4.  Albert Hanks
15.    Wasatch A Wasatch S3 -6. 4:03.21    
  1.  Ren Robinson   2.  Matt Tate   3.  Josh Collins   4.  Zach` Orton
16.    Skyline A Skyline S1 -2. 4:03.43    
  1.  Mason Draper   2.  Michael Lee   3.  Ethan Robbins    
17.    Cedar A Cedar S2 -4. 4:03.47    
  1.  Derek Ball   2.  Jaden Tullis   3.  Brantz Brunson   4.  Jesse Holyoak
18.    North Sanpete A North Sanpete S2 -5. 4:08.23    
  1.  Jordan Hope   2.  Holden Atkinson   3.  Jaxon Jensen   4.  Carl Peel
19.    Canyon View A Canyon View S2 -6. 4:10.09    
  1.  Pete Hansen   2.  Isaiah Shearer   3.  Aj Groft   4.  Brandon Callison
20.    Kearns A Kearns S1 -3. 4:19.75    
  1.  Rosario Valenzuela   2.  Isaac Garcia   3.  Sam Fetzer   4.  Dara Mike
21.    Parowan A Parowan S1 -4. 4:39.73    
  1.  Scott Wilson   2.  Jordan Ruesch   3.  Tanner Robinson   4.  Orlando Quezada
DQ    Uintah A Uintah S3 -DQ DQ    
  1.  Tregan Deveraux   2.  Todd Carter   3.  Dustin Breakfield   4.  Michael Unck
DQ    Herriman A Herriman S1 -DQ DQ    
  1.  Dillon Casady   2.  Daniel Markus   3.  Jaren Carpenter   4.  Spencer Roth
DQ    Park City A Park City S2 -DQ DQ    
  1.  Grady Grissom   2.  Josh Pelegrin   3.  Kolton Atkinson   4.  Jesse Case
DNS    Snow Canyon A Snow Canyon S4 -DNS DNS    
               


Men & Women's Team Scores
After 17 Events
 
Overall  Team Score

1.  Woods Cross 90     
2.  Richfield 85     
3.  Herriman 66     
4.  Desert Hills 55     
5.  Alta 49     
6.  Lehi 43     
7.  Wasatch 33     
8.  Timpanogos 32     
9.  Skyline 25     
9.  East 25     
11.  Delta 18 .5   
12.  Hurricane 14     
12.  Carbon 14     
12.  Dixie 14     
15.  Parowan 12     
16.  Uintah 11 .5   
17.  Park City 11     
18.  Cedar 10     
18.  Stansbury 10     
18.  Kanab 10     
21.  Manti 8     
22.  Kearns 7     
23.  Pine View 6     
24.  Rowland Hall 4     
25.  Maple Mountain 3     
25.  Canyon View 3     
27.  Snow Canyon 1     
27.  Central 1