2014 BYU Invitational |
Clarence Robison Track-Brigham Young University |
Provo, UT |
May 2, 2014 - May 3, 2014 |
Boy's 1600 meter 3A-5A Timed Finals |
Section 3 | |||||||||||||||||||||||||||||
Place | Year | Team | Overall Place | Time | Score | ||||||||||||||||||||||||
1. | Jacob Malone | So | Box Elder HS | 97. | 4:42.80 | ||||||||||||||||||||||||
2. | Hunter Hoffman | Sr | Stansbury HS | 110. | 4:44.50 | ||||||||||||||||||||||||
3. | Sam Edmunds | Jr | Park City HS | 118. | 4:46.52 | ||||||||||||||||||||||||
4. | Jordan Barker | Sr | Maple Mountain HS | 123. | 4:49.22 | ||||||||||||||||||||||||
5. | Josh Willits | So | Snow Canyon HS | 124. | 4:49.50 | ||||||||||||||||||||||||
6. | Preston Warby | So | Pine View HS | 125. | 4:52.76 | ||||||||||||||||||||||||
7. | Ethan Hurst | Fr | Bear River HS | 130. | 4:56.24 | ||||||||||||||||||||||||
8. | David Wimmer | Sr | Hurricane HS | 131. | 5:08.46 | ||||||||||||||||||||||||
DNS | Jesse Case | Jr | Park City HS | DNS | DNS | ||||||||||||||||||||||||
Boy's 1600 meter 3A-5A Timed Finals |
Section 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
Place | Year | Team | Overall Place | Time | Score | ||||||||||||||||||||||||
1. | Chreston Armstrong | So | Union HS | 93. | 4:41.88 | ||||||||||||||||||||||||
2. | Coleman Lloyd | So | Jordan HS | 94. | 4:42.03 | ||||||||||||||||||||||||
3. | Corey Mines | Jr | Westlake HS | 98. | 4:42.85 | ||||||||||||||||||||||||
4. | Paul Kidd | Jr | Westlake HS | 100. | 4:42.91 | ||||||||||||||||||||||||
5. | Ethan Mitchell | Sr | Pleasant Grove HS | 104. | 4:43.42 | ||||||||||||||||||||||||
6. | Jeff Rollins | Sr | Westlake HS | 106. | 4:44.06 | ||||||||||||||||||||||||
7. | Steven Dabb | Jr | Ben Lomond HS | 109. | 4:44.39 | ||||||||||||||||||||||||
8. | Brady Taylor | Jr | Lehi HS | 111. | 4:44.52 | ||||||||||||||||||||||||
9. | Ethan Meredith | So | Box Elder HS | 114. | 4:45.19 | ||||||||||||||||||||||||
10. | Tanner Sharp | So | Desert Hills HS | 122. | 4:47.86 | ||||||||||||||||||||||||
11. | Josh Rhees | So | Wasatch HS | 126. | 4:53.27 | ||||||||||||||||||||||||
12. | Dylan Smith | Sr | Hillcrest HS | 128. | 4:54.93 | ||||||||||||||||||||||||
13. | Josh Richardson | Fr | Bingham HS | 132. | 5:38.30 | ||||||||||||||||||||||||
DNS | Kody Thomas | Sr | Rock Springs HS-WY | DNS | DNS | ||||||||||||||||||||||||
Boy's 1600 meter 3A-5A Timed Finals |
Section 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
Place | Year | Team | Overall Place | Time | Score | ||||||||||||||||||||||||
1. | Nic Demler | Jr | Star Valley HS-WY | 43. | 4:29.91 | ||||||||||||||||||||||||
2. | Sean Hagert | Jr | Lehi HS | 65. | 4:34.50 | ||||||||||||||||||||||||
3. | Stephen Robbins | Jr | Westlake HS | 71. | 4:35.10 | ||||||||||||||||||||||||
4. | Kyle Evans | Jr | Skyline HS | 78. | 4:37.13 | ||||||||||||||||||||||||
5. | Bronco Hollowell | Jr | Dixie HS | 84. | 4:39.68 | ||||||||||||||||||||||||
6. | Tayte Pollman | So | Brighton HS | 87. | 4:40.21 | ||||||||||||||||||||||||
7. | Chris Hughes | So | Woods Cross HS | 89. | 4:40.45 | ||||||||||||||||||||||||
8. | Kaden Shumway | So | Preston HS-ID | 96. | 4:42.46 | ||||||||||||||||||||||||
9. | Jake Reschke | Sr | Cottonwood HS | 103. | 4:43.25 | ||||||||||||||||||||||||
10. | Brantson Wayman | So | Westlake HS | 113. | 4:44.94 | ||||||||||||||||||||||||
11. | Sage Ducote | So | Desert Hills HS | 117. | 4:45.98 | ||||||||||||||||||||||||
DNS | Colton Bowler | Sr | Pine View HS | DNS | DNS | ||||||||||||||||||||||||
DNS | Jirree Riding | Fr | Orem HS | DNS | DNS | ||||||||||||||||||||||||
Boy's 1600 meter 3A-5A Timed Finals |
Section 6 | |||||||||||||||||||||||||||||
Place | Year | Team | Overall Place | Time | Score | ||||||||||||||||||||||||
1. | Jiraaa Riding | Fr | Orem HS | 77. | 4:36.97 | ||||||||||||||||||||||||
2. | Taylor Anderson | Sr | Bountiful HS | 80. | 4:38.09 | ||||||||||||||||||||||||
3. | Davis McDermott | Jr | Alta HS | 81. | 4:38.35 | ||||||||||||||||||||||||
4. | Joseph VanOrden | So | Snake River HS-ID | 82. | 4:38.61 | ||||||||||||||||||||||||
5. | Luke Summers | So | Bear River HS | 83. | 4:39.09 | ||||||||||||||||||||||||
6. | Taylor Graves | Sr | Stansbury HS | 88. | 4:40.39 | ||||||||||||||||||||||||
7. | Connor Arnell | So | Lehi HS | 90. | 4:40.52 | ||||||||||||||||||||||||
8. | Koy Moore | Jr | Timpanogos HS | 91. | 4:40.63 | ||||||||||||||||||||||||
9. | Spencer Neaville | Jr | Dixie HS | 95. | 4:42.18 | ||||||||||||||||||||||||
10. | Ty Poffenberger | Sr | Cottonwood HS | 101. | 4:43.12 | ||||||||||||||||||||||||
11. | Eric Beecher | Sr | Westlake HS | 105. | 4:43.89 | ||||||||||||||||||||||||
12. | Teron Tucker | So | Woods Cross HS | 107. | 4:44.32 | ||||||||||||||||||||||||
13. | Andrew Nielsen | So | Pine View HS | 120. | 4:47.06 | ||||||||||||||||||||||||
DNS | Adam Proffitt | Jr | Snow Canyon HS | DNS | DNS | ||||||||||||||||||||||||
DNS | Haden Penrod | Fr | Springville HS | DNS | DNS | ||||||||||||||||||||||||
Boy's 1600 meter 3A-5A Timed Finals |
Section 7 | |||||||||||||||||||||||||||||
Place | Year | Team | Overall Place | Time | Score | ||||||||||||||||||||||||
1. | Zac Jacklin | Jr | American Fork HS | 29. | 4:26.26 | ||||||||||||||||||||||||
2. | Colin Arave | Sr | Grantsville HS | 44. | 4:30.26 | ||||||||||||||||||||||||
3. | James Thorne | Sr | Mountain Crest HS | 59. | 4:32.96 | ||||||||||||||||||||||||
4. | Will Handley | So | Timpanogos HS | 60. | 4:33.08 | ||||||||||||||||||||||||
5. | Piercen Maez | So | Stansbury HS | 63. | 4:33.85 | ||||||||||||||||||||||||
6. | Cameron Robison | Jr | Provo HS | 64. | 4:33.88 | ||||||||||||||||||||||||
7. | Heston Andersen | Fr | Spanish Fork HS | 66. | 4:34.53 | ||||||||||||||||||||||||
8. | Brayden Blaylock | Sr | Box Elder HS | 76. | 4:36.93 | ||||||||||||||||||||||||
9. | Brayden Wakley | Sr | Westlake HS | 79. | 4:37.80 | ||||||||||||||||||||||||
10. | Helaman Burrows | Sr | Springville HS | 85. | 4:39.82 | ||||||||||||||||||||||||
11. | Landon Andrews | Sr | Riverton HS | 99. | 4:42.91 | ||||||||||||||||||||||||
12. | Stephen Monsen | Jr | Richfield HS | 102. | 4:43.18 | ||||||||||||||||||||||||
13. | Kyle Rummens | Fr | Woods Cross HS | 112. | 4:44.73 | ||||||||||||||||||||||||
14. | Shay Jonart | Sr | Skyline HS | 115. | 4:45.60 | ||||||||||||||||||||||||
15. | Nicolo Young | Sr | Skyline HS | 119. | 4:46.89 | ||||||||||||||||||||||||
16. | Jacob DeBry | So | Alta HS | 121. | 4:47.43 | ||||||||||||||||||||||||
Boy's 1600 meter 3A-5A Timed Finals |
Section 8 | |||||||||||||||||||||||||||||
Place | Year | Team | Overall Place | Time | Score | ||||||||||||||||||||||||
1. | Tate Muhlestein | Sr | Salem Hills HS | 20. | 4:25.23 | ||||||||||||||||||||||||
2. | Nathan Asay | So | Mountain View HS | 28. | 4:26.01 | ||||||||||||||||||||||||
3. | Adam Jensen | So | Lone Peak HS | 42. | 4:29.53 | ||||||||||||||||||||||||
4. | Garrett Barton | Fr | Ogden HS | 45. | 4:30.35 | ||||||||||||||||||||||||
5. | Morgan Hunter | Jr | Provo HS | 47. | 4:30.65 | ||||||||||||||||||||||||
6. | Kimball Potter | Sr | Davis HS | 49. | 4:31.47 | ||||||||||||||||||||||||
7. | Blake Bennion | Jr | Alta HS | 51. | 4:31.70 | ||||||||||||||||||||||||
8. | Asher Catterall | Sr | Rock Springs HS-WY | 53. | 4:31.95 | ||||||||||||||||||||||||
9. | Kyler White | Jr | Juab HS | 54. | 4:32.08 | ||||||||||||||||||||||||
10. | Zac Slater | Jr | Pleasant Grove HS | 61. | 4:33.45 | ||||||||||||||||||||||||
11. | Tanner Dupaix | Sr | Westlake HS | 69. | 4:34.84 | ||||||||||||||||||||||||
12. | Albert Hanks | So | Corner Canyon HS | 72. | 4:35.22 | ||||||||||||||||||||||||
13. | Jaden Torgerson | Jr | Stansbury HS | 86. | 4:39.92 | ||||||||||||||||||||||||
DNS | Justin Coutts | Sr | Pleasant Grove HS | DNS | DNS | ||||||||||||||||||||||||
Boy's 1600 meter 3A-5A Timed Finals |
Section 9 | |||||||||||||||||||||||||||||
Place | Year | Team | Overall Place | Time | Score | ||||||||||||||||||||||||
1. | Erik Mckell | Jr | Orem HS | 32. | 4:27.16 | ||||||||||||||||||||||||
2. | Nathan Stringham | Sr | Olympus HS | 36. | 4:27.72 | ||||||||||||||||||||||||
3. | Mason Merrill | Jr | Mountain View HS | 37. | 4:28.44 | ||||||||||||||||||||||||
4. | Colter Blanchard | So | Davis HS | 39. | 4:29.11 | ||||||||||||||||||||||||
5. | Russell Lundberg | Jr | Salem Hills HS | 41. | 4:29.46 | ||||||||||||||||||||||||
6. | Tanner Jensen | Sr | Stansbury HS | 46. | 4:30.49 | ||||||||||||||||||||||||
7. | Wes Miller | Jr | Park City HS | 48. | 4:31.08 | ||||||||||||||||||||||||
8. | Eric Lambert | So | Cedar HS | 50. | 4:31.54 | ||||||||||||||||||||||||
9. | Ike Urquhart | So | Dixie HS | 56. | 4:32.27 | ||||||||||||||||||||||||
10. | Preston Portillo | Fr | Rock Springs HS-WY | 62. | 4:33.82 | ||||||||||||||||||||||||
11. | Ethan Robbins | So | Skyline HS | 70. | 4:34.94 | ||||||||||||||||||||||||
12. | Pablo Galante | Jr | Provo HS | 73. | 4:35.61 | ||||||||||||||||||||||||
13. | Owen Gardner | Sr | Springville HS | 74. | 4:35.87 | ||||||||||||||||||||||||
14. | Thomas Heaps | Fr | Lehi HS | 75. | 4:36.52 | ||||||||||||||||||||||||
15. | Nathan Tracy | Jr | American Fork HS | 92. | 4:40.83 | ||||||||||||||||||||||||
DNS | Thomas Johnson | Sr | Logan HS | DNS | DNS | ||||||||||||||||||||||||
DNS | Chris Rushing | Jr | East HS | DNS | DNS | ||||||||||||||||||||||||
Boy's 1600 meter 3A-5A Timed Finals |
Section 10 | |||||||||||||||||||||||||||||
Place | Year | Team | Overall Place | Time | Score | ||||||||||||||||||||||||
1. | Hunter Meredith | Sr | Box Elder HS | 21. | 4:25.29 | ||||||||||||||||||||||||
2. | Jacob Chase | Jr | American Fork HS | 23. | 4:25.41 | ||||||||||||||||||||||||
3. | Jonathan Egbert | Sr | Hillcrest HS | 25. | 4:25.54 | ||||||||||||||||||||||||
4. | Christian Allen | So | Copper Hills HS | 30. | 4:26.56 | ||||||||||||||||||||||||
5. | Daniel Bentley | Jr | American Fork HS | 31. | 4:27.14 | ||||||||||||||||||||||||
6. | Garek Bielaczyc | So | East HS | 33. | 4:27.39 | ||||||||||||||||||||||||
7. | Adam Haynes | So | Bingham HS | 34. | 4:27.49 | ||||||||||||||||||||||||
8. | Tyler Bell | Sr | American Fork HS | 35. | 4:27.71 | ||||||||||||||||||||||||
9. | Cody Peck | Jr | Star Valley HS-WY | 38. | 4:28.65 | ||||||||||||||||||||||||
10. | Mike Rossi | Sr | Lone Peak HS | 40. | 4:29.40 | ||||||||||||||||||||||||
11. | Harrison Godfrey | Jr | Ogden HS | 57. | 4:32.33 | ||||||||||||||||||||||||
12. | Mckay Mace | Sr | Timpanogos HS | 58. | 4:32.72 | ||||||||||||||||||||||||
13. | Dakota Cobler | Sr | East HS | 67. | 4:34.54 | ||||||||||||||||||||||||
14. | Brayden Allsop | Jr | Timpanogos HS | 68. | 4:34.74 | ||||||||||||||||||||||||
15. | Jason Saunders | Sr | Bingham HS | 108. | 4:44.34 | ||||||||||||||||||||||||
16. | Dylan Anderson | Jr | Ogden HS | 129. | 4:55.22 | ||||||||||||||||||||||||
Boy's 1600 meter 3A-5A Timed Finals |
Section 11 | |||||||||||||||||||||||||||||
Place | Year | Team | Overall Place | Time | Score | ||||||||||||||||||||||||
1. | Bryson Walker | Sr | Bingham HS | 9. | 4:21.23 | ||||||||||||||||||||||||
2. | Alex Lyons | Jr | Sky View HS | 11. | 4:21.85 | ||||||||||||||||||||||||
3. | Mark Summers | Jr | Logan HS | 12. | 4:22.84 | ||||||||||||||||||||||||
4. | Caleb Walker | Sr | Bingham HS | 13. | 4:23.64 | ||||||||||||||||||||||||
5. | McKay Johns | Fr | American Fork HS | 14. | 4:23.86 | ||||||||||||||||||||||||
6. | Kendall Barlow | Sr | Orem HS | 16. | 4:24.16 | ||||||||||||||||||||||||
7. | Braydon Lavery | Sr | Alta HS | 17. | 4:24.18 | ||||||||||||||||||||||||
8. | Matt Walch | Sr | Brighton HS | 18. | 4:24.64 | ||||||||||||||||||||||||
9. | Mike Buckley | Sr | Ogden HS | 19. | 4:25.11 | ||||||||||||||||||||||||
10. | Sam Coleman | Sr | Riverton HS | 24. | 4:25.44 | ||||||||||||||||||||||||
11. | Stokton Smith | Jr | Davis HS | 26. | 4:25.55 | ||||||||||||||||||||||||
12. | Brady Earley | Sr | Riverton HS | 116. | 4:45.75 | ||||||||||||||||||||||||
DNS | Taylor Abel | Sr | Pine View HS | DNS | DNS | ||||||||||||||||||||||||
DNS | Jared Croft | Sr | Hillcrest HS | DNS | DNS | ||||||||||||||||||||||||
DNS | Byron Warby | Sr | Pine View HS | DNS | DNS | ||||||||||||||||||||||||
Boy's 1600 meter 3A-5A Timed Finals |
Section 12 | |||||||||||||||||||||||||||||
Place | Year | Team | Overall Place | Time | Score | ||||||||||||||||||||||||
1. | Ricky Faure | Sr | Rock Springs HS-WY | 1. | 4:10.06 | 10 | |||||||||||||||||||||||
2. | Conner Mantz | Jr | Sky View HS | 2. | 4:12.30 | 8 | |||||||||||||||||||||||
3. | Josh Collins | Jr | Wasatch HS | 3. | 4:14.76 | 6 | |||||||||||||||||||||||
4. | Clayson Shumway | Sr | Lone Peak HS | 4. | 4:16.15 | 5 | |||||||||||||||||||||||
5. | Andrew Brewer | Sr | Bingham HS | 5. | 4:16.63 | 4 | |||||||||||||||||||||||
6. | Matt Owens | Sr | Orem HS | 6. | 4:16.96 | 3 | |||||||||||||||||||||||
7. | Jack Evans | Sr | Skyline HS | 7. | 4:19.36 | 2 | |||||||||||||||||||||||
8. | Austin Brower | Sr | Westlake HS | 8. | 4:20.58 | 1 | |||||||||||||||||||||||
9. | Tanner Blaylock | Sr | Box Elder HS | 10. | 4:21.49 | ||||||||||||||||||||||||
10. | Isaac Faux | Sr | Maple Mountain HS | 15. | 4:24.15 | ||||||||||||||||||||||||
11. | Josh Ward | Jr | Davis HS | 22. | 4:25.35 | ||||||||||||||||||||||||
12. | Krey Ramsey | Jr | Rock Springs HS-WY | 27. | 4:25.79 | ||||||||||||||||||||||||
13. | Garrett Marsing | Sr | Carbon HS | 52. | 4:31.76 | ||||||||||||||||||||||||
14. | Connor McMillan | Sr | American Fork HS | 55. | 4:32.10 | ||||||||||||||||||||||||
15. | Tyson Compton | Sr | Sky View HS | 127. | 4:53.60 | ||||||||||||||||||||||||
DNS | Kramer Morton | Sr | Alta HS | DNS | DNS | ||||||||||||||||||||||||
DNS | Sam Sorensen | Sr | Mountain View HS | DNS | DNS | ||||||||||||||||||||||||
Boy's 1600 meter 3A-5A Timed Finals | |||||||||||||||||||||||||||||
Overall | Year | Team | Section | Time | Score | ||||||||||||||||||||||||
1. | Ricky Faure | Sr | Rock Springs HS-WY | S12 | -1. | 4:10.06 | 10 | ||||||||||||||||||||||
2. | Conner Mantz | Jr | Sky View HS | S12 | -2. | 4:12.30 | 8 | ||||||||||||||||||||||
3. | Josh Collins | Jr | Wasatch HS | S12 | -3. | 4:14.76 | 6 | ||||||||||||||||||||||
4. | Clayson Shumway | Sr | Lone Peak HS | S12 | -4. | 4:16.15 | 5 | ||||||||||||||||||||||
5. | Andrew Brewer | Sr | Bingham HS | S12 | -5. | 4:16.63 | 4 | ||||||||||||||||||||||
6. | Matt Owens | Sr | Orem HS | S12 | -6. | 4:16.96 | 3 | ||||||||||||||||||||||
7. | Jack Evans | Sr | Skyline HS | S12 | -7. | 4:19.36 | 2 | ||||||||||||||||||||||
8. | Austin Brower | Sr | Westlake HS | S12 | -8. | 4:20.58 | 1 | ||||||||||||||||||||||
9. | Bryson Walker | Sr | Bingham HS | S11 | -1. | 4:21.23 | |||||||||||||||||||||||
10. | Tanner Blaylock | Sr | Box Elder HS | S12 | -9. | 4:21.49 | |||||||||||||||||||||||
11. | Alex Lyons | Jr | Sky View HS | S11 | -2. | 4:21.85 | |||||||||||||||||||||||
12. | Mark Summers | Jr | Logan HS | S11 | -3. | 4:22.84 | |||||||||||||||||||||||
13. | Caleb Walker | Sr | Bingham HS | S11 | -4. | 4:23.64 | |||||||||||||||||||||||
14. | McKay Johns | Fr | American Fork HS | S11 | -5. | 4:23.86 | |||||||||||||||||||||||
15. | Isaac Faux | Sr | Maple Mountain HS | S12 | -10. | 4:24.15 | |||||||||||||||||||||||
16. | Kendall Barlow | Sr | Orem HS | S11 | -6. | 4:24.16 | |||||||||||||||||||||||
17. | Braydon Lavery | Sr | Alta HS | S11 | -7. | 4:24.18 | |||||||||||||||||||||||
18. | Matt Walch | Sr | Brighton HS | S11 | -8. | 4:24.64 | |||||||||||||||||||||||
19. | Mike Buckley | Sr | Ogden HS | S11 | -9. | 4:25.11 | |||||||||||||||||||||||
20. | Tate Muhlestein | Sr | Salem Hills HS | S8 | -1. | 4:25.23 | |||||||||||||||||||||||
21. | Hunter Meredith | Sr | Box Elder HS | S10 | -1. | 4:25.29 | |||||||||||||||||||||||
22. | Josh Ward | Jr | Davis HS | S12 | -11. | 4:25.35 | |||||||||||||||||||||||
23. | Jacob Chase | Jr | American Fork HS | S10 | -2. | 4:25.41 | |||||||||||||||||||||||
24. | Sam Coleman | Sr | Riverton HS | S11 | -10. | 4:25.44 | |||||||||||||||||||||||
25. | Jonathan Egbert | Sr | Hillcrest HS | S10 | -3. | 4:25.54 | |||||||||||||||||||||||
26. | Stokton Smith | Jr | Davis HS | S11 | -11. | 4:25.55 | |||||||||||||||||||||||
27. | Krey Ramsey | Jr | Rock Springs HS-WY | S12 | -12. | 4:25.79 | |||||||||||||||||||||||
28. | Nathan Asay | So | Mountain View HS | S8 | -2. | 4:26.01 | |||||||||||||||||||||||
29. | Zac Jacklin | Jr | American Fork HS | S7 | -1. | 4:26.26 | |||||||||||||||||||||||
30. | Christian Allen | So | Copper Hills HS | S10 | -4. | 4:26.56 | |||||||||||||||||||||||
31. | Daniel Bentley | Jr | American Fork HS | S10 | -5. | 4:27.14 | |||||||||||||||||||||||
32. | Erik Mckell | Jr | Orem HS | S9 | -1. | 4:27.16 | |||||||||||||||||||||||
33. | Garek Bielaczyc | So | East HS | S10 | -6. | 4:27.39 | |||||||||||||||||||||||
34. | Adam Haynes | So | Bingham HS | S10 | -7. | 4:27.49 | |||||||||||||||||||||||
35. | Tyler Bell | Sr | American Fork HS | S10 | -8. | 4:27.71 | |||||||||||||||||||||||
36. | Nathan Stringham | Sr | Olympus HS | S9 | -2. | 4:27.72 | |||||||||||||||||||||||
37. | Mason Merrill | Jr | Mountain View HS | S9 | -3. | 4:28.44 | |||||||||||||||||||||||
38. | Cody Peck | Jr | Star Valley HS-WY | S10 | -9. | 4:28.65 | |||||||||||||||||||||||
39. | Colter Blanchard | So | Davis HS | S9 | -4. | 4:29.11 | |||||||||||||||||||||||
40. | Mike Rossi | Sr | Lone Peak HS | S10 | -10. | 4:29.40 | |||||||||||||||||||||||
41. | Russell Lundberg | Jr | Salem Hills HS | S9 | -5. | 4:29.46 | |||||||||||||||||||||||
42. | Adam Jensen | So | Lone Peak HS | S8 | -3. | 4:29.53 | |||||||||||||||||||||||
43. | Nic Demler | Jr | Star Valley HS-WY | S5 | -1. | 4:29.91 | |||||||||||||||||||||||
44. | Colin Arave | Sr | Grantsville HS | S7 | -2. | 4:30.26 | |||||||||||||||||||||||
45. | Garrett Barton | Fr | Ogden HS | S8 | -4. | 4:30.35 | |||||||||||||||||||||||
46. | Tanner Jensen | Sr | Stansbury HS | S9 | -6. | 4:30.49 | |||||||||||||||||||||||
47. | Morgan Hunter | Jr | Provo HS | S8 | -5. | 4:30.65 | |||||||||||||||||||||||
48. | Wes Miller | Jr | Park City HS | S9 | -7. | 4:31.08 | |||||||||||||||||||||||
49. | Kimball Potter | Sr | Davis HS | S8 | -6. | 4:31.47 | |||||||||||||||||||||||
50. | Eric Lambert | So | Cedar HS | S9 | -8. | 4:31.54 | |||||||||||||||||||||||
51. | Blake Bennion | Jr | Alta HS | S8 | -7. | 4:31.70 | |||||||||||||||||||||||
52. | Garrett Marsing | Sr | Carbon HS | S12 | -13. | 4:31.76 | |||||||||||||||||||||||
53. | Asher Catterall | Sr | Rock Springs HS-WY | S8 | -8. | 4:31.95 | |||||||||||||||||||||||
54. | Kyler White | Jr | Juab HS | S8 | -9. | 4:32.08 | |||||||||||||||||||||||
55. | Connor McMillan | Sr | American Fork HS | S12 | -14. | 4:32.10 | |||||||||||||||||||||||
56. | Ike Urquhart | So | Dixie HS | S9 | -9. | 4:32.27 | |||||||||||||||||||||||
57. | Harrison Godfrey | Jr | Ogden HS | S10 | -11. | 4:32.33 | |||||||||||||||||||||||
58. | Mckay Mace | Sr | Timpanogos HS | S10 | -12. | 4:32.72 | |||||||||||||||||||||||
59. | James Thorne | Sr | Mountain Crest HS | S7 | -3. | 4:32.96 | |||||||||||||||||||||||
60. | Will Handley | So | Timpanogos HS | S7 | -4. | 4:33.08 | |||||||||||||||||||||||
61. | Zac Slater | Jr | Pleasant Grove HS | S8 | -10. | 4:33.45 | |||||||||||||||||||||||
62. | Preston Portillo | Fr | Rock Springs HS-WY | S9 | -10. | 4:33.82 | |||||||||||||||||||||||
63. | Piercen Maez | So | Stansbury HS | S7 | -5. | 4:33.85 | |||||||||||||||||||||||
64. | Cameron Robison | Jr | Provo HS | S7 | -6. | 4:33.88 | |||||||||||||||||||||||
65. | Sean Hagert | Jr | Lehi HS | S5 | -2. | 4:34.50 | |||||||||||||||||||||||
66. | Heston Andersen | Fr | Spanish Fork HS | S7 | -7. | 4:34.53 | |||||||||||||||||||||||
67. | Dakota Cobler | Sr | East HS | S10 | -13. | 4:34.54 | |||||||||||||||||||||||
68. | Brayden Allsop | Jr | Timpanogos HS | S10 | -14. | 4:34.74 | |||||||||||||||||||||||
69. | Tanner Dupaix | Sr | Westlake HS | S8 | -11. | 4:34.84 | |||||||||||||||||||||||
70. | Ethan Robbins | So | Skyline HS | S9 | -11. | 4:34.94 | |||||||||||||||||||||||
71. | Stephen Robbins | Jr | Westlake HS | S5 | -3. | 4:35.10 | |||||||||||||||||||||||
72. | Albert Hanks | So | Corner Canyon HS | S8 | -12. | 4:35.22 | |||||||||||||||||||||||
73. | Pablo Galante | Jr | Provo HS | S9 | -12. | 4:35.61 | |||||||||||||||||||||||
74. | Owen Gardner | Sr | Springville HS | S9 | -13. | 4:35.87 | |||||||||||||||||||||||
75. | Thomas Heaps | Fr | Lehi HS | S9 | -14. | 4:36.52 | |||||||||||||||||||||||
76. | Brayden Blaylock | Sr | Box Elder HS | S7 | -8. | 4:36.93 | |||||||||||||||||||||||
77. | Jiraaa Riding | Fr | Orem HS | S6 | -1. | 4:36.97 | |||||||||||||||||||||||
78. | Kyle Evans | Jr | Skyline HS | S5 | -4. | 4:37.13 | |||||||||||||||||||||||
79. | Brayden Wakley | Sr | Westlake HS | S7 | -9. | 4:37.80 | |||||||||||||||||||||||
80. | Taylor Anderson | Sr | Bountiful HS | S6 | -2. | 4:38.09 | |||||||||||||||||||||||
81. | Davis McDermott | Jr | Alta HS | S6 | -3. | 4:38.35 | |||||||||||||||||||||||
82. | Joseph VanOrden | So | Snake River HS-ID | S6 | -4. | 4:38.61 | |||||||||||||||||||||||
83. | Luke Summers | So | Bear River HS | S6 | -5. | 4:39.09 | |||||||||||||||||||||||
84. | Bronco Hollowell | Jr | Dixie HS | S5 | -5. | 4:39.68 | |||||||||||||||||||||||
85. | Helaman Burrows | Sr | Springville HS | S7 | -10. | 4:39.82 | |||||||||||||||||||||||
86. | Jaden Torgerson | Jr | Stansbury HS | S8 | -13. | 4:39.92 | |||||||||||||||||||||||
87. | Tayte Pollman | So | Brighton HS | S5 | -6. | 4:40.21 | |||||||||||||||||||||||
88. | Taylor Graves | Sr | Stansbury HS | S6 | -6. | 4:40.39 | |||||||||||||||||||||||
89. | Chris Hughes | So | Woods Cross HS | S5 | -7. | 4:40.45 | |||||||||||||||||||||||
90. | Connor Arnell | So | Lehi HS | S6 | -7. | 4:40.52 | |||||||||||||||||||||||
91. | Koy Moore | Jr | Timpanogos HS | S6 | -8. | 4:40.63 | |||||||||||||||||||||||
92. | Nathan Tracy | Jr | American Fork HS | S9 | -15. | 4:40.83 | |||||||||||||||||||||||
93. | Chreston Armstrong | So | Union HS | S4 | -1. | 4:41.88 | |||||||||||||||||||||||
94. | Coleman Lloyd | So | Jordan HS | S4 | -2. | 4:42.03 | |||||||||||||||||||||||
95. | Spencer Neaville | Jr | Dixie HS | S6 | -9. | 4:42.18 | |||||||||||||||||||||||
96. | Kaden Shumway | So | Preston HS-ID | S5 | -8. | 4:42.46 | |||||||||||||||||||||||
97. | Jacob Malone | So | Box Elder HS | S3 | -1. | 4:42.80 | |||||||||||||||||||||||
98. | Corey Mines | Jr | Westlake HS | S4 | -3. | 4:42.85 | |||||||||||||||||||||||
99. | Landon Andrews | Sr | Riverton HS | S7 | -11. | 4:42.91 | |||||||||||||||||||||||
100. | Paul Kidd | Jr | Westlake HS | S4 | -4. | 4:42.91 | |||||||||||||||||||||||
101. | Ty Poffenberger | Sr | Cottonwood HS | S6 | -10. | 4:43.12 | |||||||||||||||||||||||
102. | Stephen Monsen | Jr | Richfield HS | S7 | -12. | 4:43.18 | |||||||||||||||||||||||
103. | Jake Reschke | Sr | Cottonwood HS | S5 | -9. | 4:43.25 | |||||||||||||||||||||||
104. | Ethan Mitchell | Sr | Pleasant Grove HS | S4 | -5. | 4:43.42 | |||||||||||||||||||||||
105. | Eric Beecher | Sr | Westlake HS | S6 | -11. | 4:43.89 | |||||||||||||||||||||||
106. | Jeff Rollins | Sr | Westlake HS | S4 | -6. | 4:44.06 | |||||||||||||||||||||||
107. | Teron Tucker | So | Woods Cross HS | S6 | -12. | 4:44.32 | |||||||||||||||||||||||
108. | Jason Saunders | Sr | Bingham HS | S10 | -15. | 4:44.34 | |||||||||||||||||||||||
109. | Steven Dabb | Jr | Ben Lomond HS | S4 | -7. | 4:44.39 | |||||||||||||||||||||||
110. | Hunter Hoffman | Sr | Stansbury HS | S3 | -2. | 4:44.50 | |||||||||||||||||||||||
111. | Brady Taylor | Jr | Lehi HS | S4 | -8. | 4:44.52 | |||||||||||||||||||||||
112. | Kyle Rummens | Fr | Woods Cross HS | S7 | -13. | 4:44.73 | |||||||||||||||||||||||
113. | Brantson Wayman | So | Westlake HS | S5 | -10. | 4:44.94 | |||||||||||||||||||||||
114. | Ethan Meredith | So | Box Elder HS | S4 | -9. | 4:45.19 | |||||||||||||||||||||||
115. | Shay Jonart | Sr | Skyline HS | S7 | -14. | 4:45.60 | |||||||||||||||||||||||
116. | Brady Earley | Sr | Riverton HS | S11 | -12. | 4:45.75 | |||||||||||||||||||||||
117. | Sage Ducote | So | Desert Hills HS | S5 | -11. | 4:45.98 | |||||||||||||||||||||||
118. | Sam Edmunds | Jr | Park City HS | S3 | -3. | 4:46.52 | |||||||||||||||||||||||
119. | Nicolo Young | Sr | Skyline HS | S7 | -15. | 4:46.89 | |||||||||||||||||||||||
120. | Andrew Nielsen | So | Pine View HS | S6 | -13. | 4:47.06 | |||||||||||||||||||||||
121. | Jacob DeBry | So | Alta HS | S7 | -16. | 4:47.43 | |||||||||||||||||||||||
122. | Tanner Sharp | So | Desert Hills HS | S4 | -10. | 4:47.86 | |||||||||||||||||||||||
123. | Jordan Barker | Sr | Maple Mountain HS | S3 | -4. | 4:49.22 | |||||||||||||||||||||||
124. | Josh Willits | So | Snow Canyon HS | S3 | -5. | 4:49.50 | |||||||||||||||||||||||
125. | Preston Warby | So | Pine View HS | S3 | -6. | 4:52.76 | |||||||||||||||||||||||
126. | Josh Rhees | So | Wasatch HS | S4 | -11. | 4:53.27 | |||||||||||||||||||||||
127. | Tyson Compton | Sr | Sky View HS | S12 | -15. | 4:53.60 | |||||||||||||||||||||||
128. | Dylan Smith | Sr | Hillcrest HS | S4 | -12. | 4:54.93 | |||||||||||||||||||||||
129. | Dylan Anderson | Jr | Ogden HS | S10 | -16. | 4:55.22 | |||||||||||||||||||||||
130. | Ethan Hurst | Fr | Bear River HS | S3 | -7. | 4:56.24 | |||||||||||||||||||||||
131. | David Wimmer | Sr | Hurricane HS | S3 | -8. | 5:08.46 | |||||||||||||||||||||||
132. | Josh Richardson | Fr | Bingham HS | S4 | -13. | 5:38.30 | |||||||||||||||||||||||
DNS | Kody Thomas | Sr | Rock Springs HS-WY | S4 | -DNS | DNS | |||||||||||||||||||||||
DNS | Taylor Abel | Sr | Pine View HS | S11 | -DNS | DNS | |||||||||||||||||||||||
DNS | Kramer Morton | Sr | Alta HS | S12 | -DNS | DNS | |||||||||||||||||||||||
DNS | Jared Croft | Sr | Hillcrest HS | S11 | -DNS | DNS | |||||||||||||||||||||||
DNS | Sam Sorensen | Sr | Mountain View HS | S12 | -DNS | DNS | |||||||||||||||||||||||
DNS | Jesse Case | Jr | Park City HS | S3 | -DNS | DNS | |||||||||||||||||||||||
DNS | Thomas Johnson | Sr | Logan HS | S9 | -DNS | DNS | |||||||||||||||||||||||
DNS | Adam Proffitt | Jr | Snow Canyon HS | S6 | -DNS | DNS | |||||||||||||||||||||||
DNS | Byron Warby | Sr | Pine View HS | S11 | -DNS | DNS | |||||||||||||||||||||||
DNS | Colton Bowler | Sr | Pine View HS | S5 | -DNS | DNS | |||||||||||||||||||||||
DNS | Chris Rushing | Jr | East HS | S9 | -DNS | DNS | |||||||||||||||||||||||
DNS | Jirree Riding | Fr | Orem HS | S5 | -DNS | DNS | |||||||||||||||||||||||
DNS | Haden Penrod | Fr | Springville HS | S6 | -DNS | DNS | |||||||||||||||||||||||
DNS | Justin Coutts | Sr | Pleasant Grove HS | S8 | -DNS | DNS | |||||||||||||||||||||||
Men & Women's 3A-5A Team Scores | ||||||
After 17 Events | ||||||
Overall | Team | Score | ||||
1. | Davis HS | 59 | .5 | |||
2. | Lehi HS | 44 | .0 | |||
3. | Woods Cross HS | 40 | .0 | |||
4. | Sky View HS | 39 | .0 | |||
4. | Orem HS | 39 | .0 | |||
6. | Desert Hills HS | 34 | .0 | |||
7. | Riverton HS | 33 | .5 | |||
8. | Lone Peak HS | 31 | .0 | |||
9. | Bingham HS | 27 | .0 | |||
9. | Jordan HS | 27 | .0 | |||
11. | Richfield HS | 26 | .5 | |||
12. | Copper Hills HS | 24 | .0 | |||
13. | American Fork HS | 21 | .0 | |||
14. | Rock Springs HS-WY | 20 | .0 | |||
15. | Minico HS-ID | 18 | .0 | |||
16. | Wasatch HS | 17 | .5 | |||
17. | Alta HS | 15 | .0 | |||
18. | Timpanogos HS | 14 | .0 | |||
19. | West Jordan HS | 13 | .5 | |||
20. | Stansbury HS | 13 | .0 | |||
21. | Mountain View HS | 11 | .0 | |||
22. | Juab HS | 9 | .0 | |||
22. | Springville HS | 9 | .0 | |||
24. | Logan HS | 8 | .0 | |||
24. | Provo HS | 8 | .0 | |||
24. | Salem Hills HS | 8 | .0 | |||
27. | Carbon HS | 6 | .5 | |||
28. | Cedar HS | 6 | .0 | |||
29. | Westlake HS | 5 | .0 | |||
29. | Box Elder HS | 5 | .0 | |||
31. | Uintah HS | 4 | .5 | |||
32. | Maple Mountain HS | 4 | .0 | |||
32. | Morgan HS | 4 | .0 | |||
34. | Preston HS-ID | 3 | .5 | |||
35. | Kuna HS-ID | 3 | .0 | |||
35. | Star Valley HS-WY | 3 | .0 | |||
35. | Dixie HS | 3 | .0 | |||
38. | Skyline HS | 2 | .0 | |||
39. | Park City HS | 1 | .0 |