Davis Invitational
Davis High School
Kaysville, UT
April 25, 2015

Girl's 100 Meter Hurdles Open Sections

Heat 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Sophia McQueen So Northridge High School 20.  17.02 +0.0
2.    Anna Cox So Morgan 21.  17.06 +0.0
3.    Melissa Fellows So Wasatch High School 27.  17.35 +0.0
4.    Rylee Butterfield Sr Herriman High School 34.  17.69 +0.0
5.    Allison Price Jr Copper Hills HS 35.  17.76 +0.0
6.    Sienna Hamilton Sr Herriman High School 38.  17.95 +0.0
7.    Kassidy Webb Fr Davis HS 41.  18.07 +0.0
8.    Rachel Johnson Jr Brighton HS 42.  18.26 +0.0


Girl's 100 Meter Hurdles Open Sections

Heat 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Brandy Bookout Sr Alta HS 19.  16.99 -0.2
2.    Jessica Snarr Sr Fremont HS 23.  17.14 -0.2
3.    Tayler Groll Fr Evanston High School 28.  17.37 -0.2
4.    Laura Miller Jr Mountain Crest 29.  17.38 -0.2
5.    Savannah Ward Jr Weber HS 30.  17.43 -0.2
6.    Michaela Kowalewski Jr Weber HS 31.  17.49 -0.2
7.    Rachel Whipple So Bountiful HS 33.  17.58 -0.2
8.    Vanetta Burnett Sr Davis HS 46.  20.00 -0.2


Girl's 100 Meter Hurdles Open Sections

Heat 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Essie Stromberg Sr Ogden HS 18.  16.97 -0.5
2.    Amberli Arrington Sr Fremont HS 22.  17.09 -0.5
3.    Lindy Schroeder Sr Mountain Crest 23.  17.14 -0.5
4.    Julie Tandiman Sr Copper Hills HS 25.  17.20 -0.5
5.    Emily Johnston So Hillcrest HS 37.  17.92 -0.5
6.    Madeline Martin Fr Hillcrest HS 40.  18.04 -0.5
7.    Bailee Gibson Jr Bonneville High School 44.  18.98 -0.5
DNS    Breonna Westover So Bonneville High School DNS  DNS -0.5


Girl's 100 Meter Hurdles Open Sections

Heat 4
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Jordan Brandt So Brighton HS 1.  16.18 -0.5
2.    Nakyla Jude Jr Northridge High School 5.  16.38 -0.5
3.    Kyleigh Jones So Copper Hills HS 12.  16.62 -0.5
4.    Ruby Jane Mathewson So Davis HS 15.  16.70 -0.5
5.    Grace Cobabe Fr Hillcrest HS 32.  17.52 -0.5
6.    Adeline Apedaile Jr Mountain Crest 36.  17.90 -0.5
7.    Jaycie Price So Bonneville High School 39.  17.96 -0.5
8.    Hailey Barker Fr Evanston High School 43.  18.84 -0.5


Girl's 100 Meter Hurdles Open Sections

Heat 5
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Talia Reza Jr Bonneville High School 3.  16.25 -1.3
2.    Jessica Sepos Jr Evanston High School 4.  16.31 -1.3
3.    Aspen Drecksel Jr Bingham HS 7.  16.42 -1.3
4.    Krystalynn Appiah Jr Bountiful HS 9.  16.47 -1.3
5.    Aubrey Newton Sr Mountain View High School 17.  16.82 -1.3
6.    Sarah Hinze So Roy HS 26.  17.27 -1.3
7.    Paige Alpers Jr Davis HS 45.  19.78 -1.3
DNS    Katrina Broadhead Fr Layton HS DNS  DNS -1.3


Girl's 100 Meter Hurdles Open Sections

Heat 6
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Jordan Bushey Sr Viewmont HS 2.  16.23 +0.0
2.    Anne Petersen So Syracuse HS 5.  16.38 +0.0
3.    Lyndzie Kroupa Jr Rock Springs HS-WY 7.  16.42 +0.0
4.    Mikyla Dickerson Jr Layton HS 10.  16.50 +0.0
5.    Sydnie Martindale Sr Wasatch High School 11.  16.51 +0.0
6.    Audun Hill Jr Wasatch High School 12.  16.62 +0.0
7.    Megan Rowe Jr Davis HS 14.  16.68 +0.0
8.    Andrea Brown Jr Bingham HS 15.  16.70 +0.0


Girl's 100 Meter Hurdles Open Sections
Overall     Year  Team Heat  Time  Wind 

1.    Jordan Brandt So Brighton HS H4 -1. 16.18 -0.5
2.    Jordan Bushey Sr Viewmont HS H6 -1. 16.23 +0.0
3.    Talia Reza Jr Bonneville High School H5 -1. 16.25 -1.3
4.    Jessica Sepos Jr Evanston High School H5 -2. 16.31 -1.3
5.    Anne Petersen So Syracuse HS H6 -2. 16.38 +0.0
5.    Nakyla Jude Jr Northridge High School H4 -2. 16.38 -0.5
7.    Lyndzie Kroupa Jr Rock Springs HS-WY H6 -3. 16.42 +0.0
7.    Aspen Drecksel Jr Bingham HS H5 -3. 16.42 -1.3
9.    Krystalynn Appiah Jr Bountiful HS H5 -4. 16.47 -1.3
10.    Mikyla Dickerson Jr Layton HS H6 -4. 16.50 +0.0
11.    Sydnie Martindale Sr Wasatch High School H6 -5. 16.51 +0.0
12.    Kyleigh Jones So Copper Hills HS H4 -3. 16.62 -0.5
12.    Audun Hill Jr Wasatch High School H6 -6. 16.62 +0.0
14.    Megan Rowe Jr Davis HS H6 -7. 16.68 +0.0
15.    Ruby Jane Mathewson So Davis HS H4 -4. 16.70 -0.5
15.    Andrea Brown Jr Bingham HS H6 -8. 16.70 +0.0
17.    Aubrey Newton Sr Mountain View High School H5 -5. 16.82 -1.3
18.    Essie Stromberg Sr Ogden HS H3 -1. 16.97 -0.5
19.    Brandy Bookout Sr Alta HS H2 -1. 16.99 -0.2
20.    Sophia McQueen So Northridge High School H1 -1. 17.02 +0.0
21.    Anna Cox So Morgan H1 -2. 17.06 +0.0
22.    Amberli Arrington Sr Fremont HS H3 -2. 17.09 -0.5
23.    Lindy Schroeder Sr Mountain Crest H3 -3. 17.14 -0.5
23.    Jessica Snarr Sr Fremont HS H2 -2. 17.14 -0.2
25.    Julie Tandiman Sr Copper Hills HS H3 -4. 17.20 -0.5
26.    Sarah Hinze So Roy HS H5 -6. 17.27 -1.3
27.    Melissa Fellows So Wasatch High School H1 -3. 17.35 +0.0
28.    Tayler Groll Fr Evanston High School H2 -3. 17.37 -0.2
29.    Laura Miller Jr Mountain Crest H2 -4. 17.38 -0.2
30.    Savannah Ward Jr Weber HS H2 -5. 17.43 -0.2
31.    Michaela Kowalewski Jr Weber HS H2 -6. 17.49 -0.2
32.    Grace Cobabe Fr Hillcrest HS H4 -5. 17.52 -0.5
33.    Rachel Whipple So Bountiful HS H2 -7. 17.58 -0.2
34.    Rylee Butterfield Sr Herriman High School H1 -4. 17.69 +0.0
35.    Allison Price Jr Copper Hills HS H1 -5. 17.76 +0.0
36.    Adeline Apedaile Jr Mountain Crest H4 -6. 17.90 -0.5
37.    Emily Johnston So Hillcrest HS H3 -5. 17.92 -0.5
38.    Sienna Hamilton Sr Herriman High School H1 -6. 17.95 +0.0
39.    Jaycie Price So Bonneville High School H4 -7. 17.96 -0.5
40.    Madeline Martin Fr Hillcrest HS H3 -6. 18.04 -0.5
41.    Kassidy Webb Fr Davis HS H1 -7. 18.07 +0.0
42.    Rachel Johnson Jr Brighton HS H1 -8. 18.26 +0.0
43.    Hailey Barker Fr Evanston High School H4 -8. 18.84 -0.5
44.    Bailee Gibson Jr Bonneville High School H3 -7. 18.98 -0.5
45.    Paige Alpers Jr Davis HS H5 -7. 19.78 -1.3
46.    Vanetta Burnett Sr Davis HS H2 -8. 20.00 -0.2
DNS    Breonna Westover So Bonneville High School H3 -DNS DNS -0.5
DNS    Katrina Broadhead Fr Layton HS H5 -DNS DNS -1.3


Boy's 110 Meter Hurdles Open Sections

Heat 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Daniel Bickel Sr Olympus HS 30.  17.56 -0.9
2.    Aldin Falcon Jr Layton HS 46.  18.35 -0.9
3.    Trevor Harms Jr Westlake HS 47.  18.39 -0.9
4.    Zach Stidham Jr Bingham HS 49.  18.45 -0.9
5.    William Hoyle Sr Copper Hills HS 50.  18.49 -0.9
6.    James Higgins Fr East 58.  22.48 -0.9


Boy's 110 Meter Hurdles Open Sections

Heat 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Adam Amott So Bountiful HS 38.  18.14 +0.0
2.    Nien (Tony) Chung Sr Hillcrest HS 40.  18.25 +0.0
3.    Adam Heiner Sr Ben Lomond HS 41.  18.27 +0.0
4.    Preston Evans Jr Hillcrest HS 53.  18.96 +0.0
5.    Chris Brown So Ogden HS 54.  18.97 +0.0
6.    Chase Whitehead Sr Hillcrest HS 56.  19.25 +0.0
7.    Westin Blanford Fr West Jordan High School 57.  19.26 +0.0


Boy's 110 Meter Hurdles Open Sections

Heat 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Noah Stanger So Fremont HS 31.  17.57 +0.0
2.    Jesse Barker So Evanston High School 32.  17.61 +0.0
3.    Parker London So Morgan 35.  17.80 +0.0
4.    Ben Quarez So Morgan 37.  17.96 +0.0
5.    Jeremy Jones Jr Bountiful HS 45.  18.33 +0.0
6.    Connor Brown Jr Northridge High School 48.  18.40 +0.0
7.    Kaden Norman Sr Morgan 52.  18.67 +0.0
8.    Dante Morazan Jr Viewmont HS 55.  19.23 +0.0


Boy's 110 Meter Hurdles Open Sections

Heat 4
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Kelton Johnson So Davis HS 14.  16.42 +0.0
2.    Joshua Pelegrin Sr Park City High School 26.  17.27 +0.0
3.    Matt Turnbow Sr West Side HS 27.  17.28 +0.0
4.    Kason Thomas Sr Fremont HS 36.  17.87 +0.0
5.    Nick Rabow Jr Fremont HS 39.  18.17 +0.0
6.    Tyler Browning So Morgan 41.  18.27 +0.0
DNS    Ty Reece Sr Logan High School DNS  DNS +0.0


Boy's 110 Meter Hurdles Open Sections

Heat 5
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Hyrum Peterson Sr Evanston High School 21.  16.88 +0.0
2.    Jackson Bolos So Fremont HS 23.  16.99 +0.0
3.    Tyler Seeley So Davis HS 25.  17.10 +0.0
4.    Logan Hatch Sr Westlake HS 28.  17.48 +0.0
5.    Damian Barney So Roy HS 29.  17.51 +0.0
6.    Jacob Rice Jr Morgan 34.  17.79 +0.0
7.    Garrett Bills Sr Morgan 41.  18.27 +0.0
8.    Nate Pendleton Jr Copper Hills HS 44.  18.30 +0.0


Boy's 110 Meter Hurdles Open Sections

Heat 6
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Kent Le Sr Logan High School 10.  16.02 +0.9
2.    Ben Godfrey Sr Davis HS 12.  16.17 +0.9
3.    Taylor Southwick Jr Davis HS 13.  16.27 +0.9
4.    Brandt Reiser Sr Copper Hills HS 16.  16.61 +0.9
5.    McKay Hunt Sr Weber HS 18.  16.67 +0.9
6.    Adriene Garland Jr West Jordan High School 22.  16.91 +0.9
7.    McGyver Clark Jr Davis HS 24.  17.06 +0.9
8.    James Neal Jr Bonneville High School 32.  17.61 +0.9


Boy's 110 Meter Hurdles Open Sections

Heat 7
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Ben Barrett Jr Viewmont HS 9.  16.01 +0.8
2.    James Richardson Sr Bingham HS 10.  16.02 +0.8
3.    Bryson Fielding So Weber HS 15.  16.58 +0.8
4.    Tanner King Jr Fremont HS 17.  16.62 +0.8
5.    Tristan Cox Sr West Side HS 19.  16.70 +0.8
6.    Trent Rasmussen So Rock Springs HS-WY 20.  16.71 +0.8
7.    Kolton Legerski Sr Rock Springs HS-WY 51.  18.64 +0.8
DQ    Tanner Kutterer So Syracuse HS DQ  DQ +0.8
infraction 42 - use of profanity


Boy's 110 Meter Hurdles Open Sections

Heat 8
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Terrance Taumua Sr Copper Hills HS 1.  15.38 +0.0
2.    Jacob Powell Sr Layton HS 2.  15.42 +0.0
3.    Tyler Lloyd Jr Jordan HS 3.  15.55 +0.0
4.    Matthew LeCheminant Sr Layton HS 4.  15.60 +0.0
5.    Brett Smart Sr Bear River High School 5.  15.78 +0.0
6.    Hunter Simonsen Jr Davis HS 6.  15.82 +0.0
6.    Brian Worsham Sr West Jordan High School 6.  15.82 +0.0
8.    Parker Saxton Jr Weber HS 8.  15.84 +0.0


Boy's 110 Meter Hurdles Open Sections
Overall     Year  Team Heat  Time  Wind 

1.    Terrance Taumua Sr Copper Hills HS H8 -1. 15.38 +0.0
2.    Jacob Powell Sr Layton HS H8 -2. 15.42 +0.0
3.    Tyler Lloyd Jr Jordan HS H8 -3. 15.55 +0.0
4.    Matthew LeCheminant Sr Layton HS H8 -4. 15.60 +0.0
5.    Brett Smart Sr Bear River High School H8 -5. 15.78 +0.0
6.    Hunter Simonsen Jr Davis HS H8 -6. 15.82 +0.0
6.    Brian Worsham Sr West Jordan High School H8 -6. 15.82 +0.0
8.    Parker Saxton Jr Weber HS H8 -8. 15.84 +0.0
9.    Ben Barrett Jr Viewmont HS H7 -1. 16.01 +0.8
10.    Kent Le Sr Logan High School H6 -1. 16.02 +0.9
10.    James Richardson Sr Bingham HS H7 -2. 16.02 +0.8
12.    Ben Godfrey Sr Davis HS H6 -2. 16.17 +0.9
13.    Taylor Southwick Jr Davis HS H6 -3. 16.27 +0.9
14.    Kelton Johnson So Davis HS H4 -1. 16.42 +0.0
15.    Bryson Fielding So Weber HS H7 -3. 16.58 +0.8
16.    Brandt Reiser Sr Copper Hills HS H6 -4. 16.61 +0.9
17.    Tanner King Jr Fremont HS H7 -4. 16.62 +0.8
18.    McKay Hunt Sr Weber HS H6 -5. 16.67 +0.9
19.    Tristan Cox Sr West Side HS H7 -5. 16.70 +0.8
20.    Trent Rasmussen So Rock Springs HS-WY H7 -6. 16.71 +0.8
21.    Hyrum Peterson Sr Evanston High School H5 -1. 16.88 +0.0
22.    Adriene Garland Jr West Jordan High School H6 -6. 16.91 +0.9
23.    Jackson Bolos So Fremont HS H5 -2. 16.99 +0.0
24.    McGyver Clark Jr Davis HS H6 -7. 17.06 +0.9
25.    Tyler Seeley So Davis HS H5 -3. 17.10 +0.0
26.    Joshua Pelegrin Sr Park City High School H4 -2. 17.27 +0.0
27.    Matt Turnbow Sr West Side HS H4 -3. 17.28 +0.0
28.    Logan Hatch Sr Westlake HS H5 -4. 17.48 +0.0
29.    Damian Barney So Roy HS H5 -5. 17.51 +0.0
30.    Daniel Bickel Sr Olympus HS H1 -1. 17.56 -0.9
31.    Noah Stanger So Fremont HS H3 -1. 17.57 +0.0
32.    Jesse Barker So Evanston High School H3 -2. 17.61 +0.0
32.    James Neal Jr Bonneville High School H6 -8. 17.61 +0.9
34.    Jacob Rice Jr Morgan H5 -6. 17.79 +0.0
35.    Parker London So Morgan H3 -3. 17.80 +0.0
36.    Kason Thomas Sr Fremont HS H4 -4. 17.87 +0.0
37.    Ben Quarez So Morgan H3 -4. 17.96 +0.0
38.    Adam Amott So Bountiful HS H2 -1. 18.14 +0.0
39.    Nick Rabow Jr Fremont HS H4 -5. 18.17 +0.0
40.    Nien (Tony) Chung Sr Hillcrest HS H2 -2. 18.25 +0.0
41.    Garrett Bills Sr Morgan H5 -7. 18.27 +0.0
41.    Tyler Browning So Morgan H4 -6. 18.27 +0.0
41.    Adam Heiner Sr Ben Lomond HS H2 -3. 18.27 +0.0
44.    Nate Pendleton Jr Copper Hills HS H5 -8. 18.30 +0.0
45.    Jeremy Jones Jr Bountiful HS H3 -5. 18.33 +0.0
46.    Aldin Falcon Jr Layton HS H1 -2. 18.35 -0.9
47.    Trevor Harms Jr Westlake HS H1 -3. 18.39 -0.9
48.    Connor Brown Jr Northridge High School H3 -6. 18.40 +0.0
49.    Zach Stidham Jr Bingham HS H1 -4. 18.45 -0.9
50.    William Hoyle Sr Copper Hills HS H1 -5. 18.49 -0.9
51.    Kolton Legerski Sr Rock Springs HS-WY H7 -7. 18.64 +0.8
52.    Kaden Norman Sr Morgan H3 -7. 18.67 +0.0
53.    Preston Evans Jr Hillcrest HS H2 -4. 18.96 +0.0
54.    Chris Brown So Ogden HS H2 -5. 18.97 +0.0
55.    Dante Morazan Jr Viewmont HS H3 -8. 19.23 +0.0
56.    Chase Whitehead Sr Hillcrest HS H2 -6. 19.25 +0.0
57.    Westin Blanford Fr West Jordan High School H2 -7. 19.26 +0.0
58.    James Higgins Fr East H1 -6. 22.48 -0.9
DQ    Tanner Kutterer So Syracuse HS H7 -DQ DQ +0.8
infraction 42 - use of profanity
DNS    Ty Reece Sr Logan High School H4 -DNS DNS +0.0


Girl's 100 meter Open Sections

Heat 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Na Tanya Anderson Sr Copper Hills HS 25.  13.43 +0.1
2.    Mykel Hooley So Mountain Crest 34.  13.55 +0.1
3.    Shaylin Passey Jr Westlake HS 39.  13.61 +0.1
4.    Makenna Hopkins Jr Morgan 52.  13.89 +0.1
5.    Mia Stoddard Jr Davis HS 53.  13.92 +0.1
6.    Collett Batty So Jordan HS 54.  14.01 +0.1


Girl's 100 meter Open Sections

Heat 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Anna Hadley So Weber HS 26.  13.44 +0.3
2.    McKenzie Alder Jr Mountain Crest 30.  13.46 +0.3
3.    Taylor Bell Jr Fremont HS 34.  13.55 +0.3
4.    Julia Stock So Northridge High School 47.  13.81 +0.3
5.    Sage Allen So Olympus HS 48.  13.82 +0.3
6.    Brooke Boren Sr East 50.  13.86 +0.3
7.    Maddie Smith Fr Park City High School 57.  14.08 +0.3


Girl's 100 meter Open Sections

Heat 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Karra Gourley Sr Hillcrest HS 23.  13.40 +1.2
2.    Amberly Lazenby Fr Copper Hills HS 32.  13.53 +1.2
3.    Vaofua Kaili Sr Bingham HS 34.  13.55 +1.2
4.    Hope Nelson Jr Bingham HS 37.  13.56 +1.2
5.    Haylee Mather Fr Riverton HS 43.  13.66 +1.2
6.    Shawnica Sanders So Northridge High School 44.  13.67 +1.2
7.    Emmery Wagstaff Fr Evanston High School 50.  13.86 +1.2
8.    Alyesia Loch Jr Olympus HS 56.  14.07 +1.2


Girl's 100 meter Open Sections

Heat 4
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Karrie Pead Sr Viewmont HS 15.  13.21 +0.5
2.    Logan Duran Fr Morgan 22.  13.38 +0.5
3.    Madison Mitchell Sr Alta HS 23.  13.40 +0.5
4.    Jerica McTee Sr West Jordan High School 33.  13.54 +0.5
5.    Samantha Smith Jr Fremont HS 38.  13.59 +0.5
6.    Rylee Wood So Riverton HS 39.  13.61 +0.5
7.    Selena Cudney Fr Rock Springs HS-WY 45.  13.70 +0.5
8.    Daisy Lal Fr Jordan HS 48.  13.82 +0.5


Girl's 100 meter Open Sections

Heat 5
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Katie Toole Sr Viewmont HS 13.  13.20 +0.0
2.    Rose Kelsch Jr Wasatch High School 17.  13.23 +0.0
3.    Abbie Walker Jr Riverton HS 18.  13.28 +0.0
4.    Rebecca Tuishime Jr Hunter HS 26.  13.44 +0.0
5.    Kylie Monroe Fr Bingham HS 29.  13.45 +0.0
6.    Elyssa Simpson Jr Rock Springs HS-WY 39.  13.61 +0.0
7.    Kaitlyn Bekins Jr Hunter HS 42.  13.62 +0.0
8.    Mia Jensen Jr West Jordan High School 58.  14.13 +0.0


Girl's 100 meter Open Sections

Heat 6
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Sydney Davis Sr Alta HS 1.  13.00 +1.4
2.    Kaitlynn Allen So Fremont HS 3.  13.02 +1.4
3.    Marlee Peterson Jr Herriman High School 5.  13.09 +1.4
4.    Katrina Broadhead Fr Layton HS 11.  13.16 +1.4
5.    Leah Brown So Park City High School 13.  13.20 +1.4
6.    Kaylee Holt So Herriman High School 19.  13.31 +1.4
7.    Emma Newbold Fr Herriman High School 31.  13.50 +1.4
DNS    Laurel Bennion Sr Bountiful HS DNS  DNS +1.4


Girl's 100 meter Open Sections

Heat 7
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Michelle Sierra Fr Copper Hills HS 7.  13.12 +0.0
1.    Adara Christensen Fr Westlake HS 7.  13.12 +0.0
3.    Tara Christensen Sr Bear River High School 10.  13.14 +0.0
4.    Jordan Brandt So Brighton HS 11.  13.16 +0.0
5.    Leah Anderson Jr Park City High School 15.  13.21 +0.0
6.    Kate Saunders Jr Riverton HS 20.  13.32 +0.0
7.    MaKenzie Kroupa Jr Rock Springs HS-WY 46.  13.75 +0.0
8.    Madi Lee So Davis HS 55.  14.06 +0.0


Girl's 100 meter Open Sections

Heat 8
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Jentry Skidmore So Syracuse HS 1.  13.00 +0.0
2.    Brittney Rounkles Jr Davis HS 4.  13.06 +0.0
3.    Brinae Sanders Jr Evanston High School 6.  13.11 +0.0
4.    Elise Berning Sr Davis HS 7.  13.12 +0.0
5.    MaKenzie McCombs Fr Riverton HS 21.  13.36 +0.0
6.    Taylor Abbott Fr Ogden HS 26.  13.44 +0.0


Girl's 100 meter Open Sections
Overall     Year  Team Heat  Time  Wind 

1.    Jentry Skidmore So Syracuse HS H8 -1. 13.00 +0.0
1.    Sydney Davis Sr Alta HS H6 -1. 13.00 +1.4
3.    Kaitlynn Allen So Fremont HS H6 -2. 13.02 +1.4
4.    Brittney Rounkles Jr Davis HS H8 -2. 13.06 +0.0
5.    Marlee Peterson Jr Herriman High School H6 -3. 13.09 +1.4
6.    Brinae Sanders Jr Evanston High School H8 -3. 13.11 +0.0
7.    Michelle Sierra Fr Copper Hills HS H7 -1. 13.12 +0.0
7.    Elise Berning Sr Davis HS H8 -4. 13.12 +0.0
7.    Adara Christensen Fr Westlake HS H7 -1. 13.12 +0.0
10.    Tara Christensen Sr Bear River High School H7 -3. 13.14 +0.0
11.    Jordan Brandt So Brighton HS H7 -4. 13.16 +0.0
11.    Katrina Broadhead Fr Layton HS H6 -4. 13.16 +1.4
13.    Katie Toole Sr Viewmont HS H5 -1. 13.20 +0.0
13.    Leah Brown So Park City High School H6 -5. 13.20 +1.4
15.    Karrie Pead Sr Viewmont HS H4 -1. 13.21 +0.5
15.    Leah Anderson Jr Park City High School H7 -5. 13.21 +0.0
17.    Rose Kelsch Jr Wasatch High School H5 -2. 13.23 +0.0
18.    Abbie Walker Jr Riverton HS H5 -3. 13.28 +0.0
19.    Kaylee Holt So Herriman High School H6 -6. 13.31 +1.4
20.    Kate Saunders Jr Riverton HS H7 -6. 13.32 +0.0
21.    MaKenzie McCombs Fr Riverton HS H8 -5. 13.36 +0.0
22.    Logan Duran Fr Morgan H4 -2. 13.38 +0.5
23.    Karra Gourley Sr Hillcrest HS H3 -1. 13.40 +1.2
23.    Madison Mitchell Sr Alta HS H4 -3. 13.40 +0.5
25.    Na Tanya Anderson Sr Copper Hills HS H1 -1. 13.43 +0.1
26.    Taylor Abbott Fr Ogden HS H8 -6. 13.44 +0.0
26.    Rebecca Tuishime Jr Hunter HS H5 -4. 13.44 +0.0
26.    Anna Hadley So Weber HS H2 -1. 13.44 +0.3
29.    Kylie Monroe Fr Bingham HS H5 -5. 13.45 +0.0
30.    McKenzie Alder Jr Mountain Crest H2 -2. 13.46 +0.3
31.    Emma Newbold Fr Herriman High School H6 -7. 13.50 +1.4
32.    Amberly Lazenby Fr Copper Hills HS H3 -2. 13.53 +1.2
33.    Jerica McTee Sr West Jordan High School H4 -4. 13.54 +0.5
34.    Mykel Hooley So Mountain Crest H1 -2. 13.55 +0.1
34.    Vaofua Kaili Sr Bingham HS H3 -3. 13.55 +1.2
34.    Taylor Bell Jr Fremont HS H2 -3. 13.55 +0.3
37.    Hope Nelson Jr Bingham HS H3 -4. 13.56 +1.2
38.    Samantha Smith Jr Fremont HS H4 -5. 13.59 +0.5
39.    Elyssa Simpson Jr Rock Springs HS-WY H5 -6. 13.61 +0.0
39.    Shaylin Passey Jr Westlake HS H1 -3. 13.61 +0.1
39.    Rylee Wood So Riverton HS H4 -6. 13.61 +0.5
42.    Kaitlyn Bekins Jr Hunter HS H5 -7. 13.62 +0.0
43.    Haylee Mather Fr Riverton HS H3 -5. 13.66 +1.2
44.    Shawnica Sanders So Northridge High School H3 -6. 13.67 +1.2
45.    Selena Cudney Fr Rock Springs HS-WY H4 -7. 13.70 +0.5
46.    MaKenzie Kroupa Jr Rock Springs HS-WY H7 -7. 13.75 +0.0
47.    Julia Stock So Northridge High School H2 -4. 13.81 +0.3
48.    Sage Allen So Olympus HS H2 -5. 13.82 +0.3
48.    Daisy Lal Fr Jordan HS H4 -8. 13.82 +0.5
50.    Emmery Wagstaff Fr Evanston High School H3 -7. 13.86 +1.2
50.    Brooke Boren Sr East H2 -6. 13.86 +0.3
52.    Makenna Hopkins Jr Morgan H1 -4. 13.89 +0.1
53.    Mia Stoddard Jr Davis HS H1 -5. 13.92 +0.1
54.    Collett Batty So Jordan HS H1 -6. 14.01 +0.1
55.    Madi Lee So Davis HS H7 -8. 14.06 +0.0
56.    Alyesia Loch Jr Olympus HS H3 -8. 14.07 +1.2
57.    Maddie Smith Fr Park City High School H2 -7. 14.08 +0.3
58.    Mia Jensen Jr West Jordan High School H5 -8. 14.13 +0.0
DNS    Laurel Bennion Sr Bountiful HS H6 -DNS DNS +1.4


Boy's 100 meter Open Sections

Heat 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Kingston Nicholls Jr Hillcrest HS 29.  11.66 +0.0
2.    Shadell Padmore Sr Northridge High School 33.  11.73 +0.0
3.    Ryan Goad So Weber HS 42.  11.85 +0.0
4.    Zac Lalliss Sr Riverton HS 45.  11.88 +0.0
5.    Isiah Jackson So Jordan HS 48.  11.89 +0.0
6.    Cody Olsen So Mountain Crest High School 54.  11.93 +0.0
7.    Peter Kim Sr Hillcrest HS 61.  12.01 +0.0
8.    Jeff Hutson Jr Alta HS 62.  12.02 +0.0


Boy's 100 meter Open Sections

Heat 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Cade Moore So Morgan 45.  11.88 +0.0
2.    Dennis Lal Sr Jordan HS 56.  11.95 +0.0
3.    Preston Cervantes Sr Park City High School 57.  11.96 +0.0
4.    Mack Wakley So West Jordan High School 59.  11.97 +0.0
5.    Gabe Hamideh Jr Jordan HS 60.  11.98 +0.0
6.    Ricky Calder Fr Herriman High School 63.  12.05 +0.0
7.    Rhett Anderson Jr Brighton HS 70.  12.21 +0.0
8.    Christian Richard So Brighton HS 72.  12.40 +0.0


Boy's 100 meter Open Sections

Heat 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Preston Willey Sr Wasatch High School 18.  11.49 -0.5
2.    Renee Smith Jr Northridge High School 34.  11.79 -0.5
3.    Smash Lloyd Sr Morgan 37.  11.81 -0.5
4.    Darian Welch Sr Mountain Crest High School 41.  11.84 -0.5
5.    Broderic Hall Sr Syracuse HS 44.  11.86 -0.5
6.    Chris Hodges Sr West Side HS 57.  11.96 -0.5
7.    Ethan Erickson Jr Bingham HS 66.  12.13 -0.5
8.    Jaky Blad Sr Riverton HS 67.  12.15 -0.5


Boy's 100 meter Open Sections

Heat 4
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Jordan Smith Sr Herriman High School 21.  11.54 +0.0
2.    Alan Kieatisinlapin Jr Bountiful HS 23.  11.57 +0.0
3.    Jeffrey TImothy Sr Jordan HS 39.  11.83 +0.0
3.    Jacob Baird Jr Fremont HS 39.  11.83 +0.0
5.    Taylor Johnson Sr Jordan HS 50.  11.90 +0.0
6.    Matt Beecher Jr Davis HS 53.  11.91 +0.0
7.    Chandler Cork Sr Rock Springs HS-WY 68.  12.19 +0.0
8.    Brenden Lapp So Rock Springs HS-WY 71.  12.29 +0.0


Boy's 100 meter Open Sections

Heat 5
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Kent Le Sr Logan High School 16.  11.46 -1.1
2.    Braxton Porter Jr Fremont HS 23.  11.57 -1.1
3.    Zachary Engstrom Fr Alta HS 34.  11.79 -1.1
4.    Jonathan Thornton So Davis HS 37.  11.81 -1.1
5.    Isaac Mortensen So Riverton HS 42.  11.85 -1.1
6.    Nick Taylor Jr Weber HS 45.  11.88 -1.1
7.    Luis Merida So Davis HS 54.  11.93 -1.1
8.    Aj Townsend Sr Jordan HS 64.  12.09 -1.1


Boy's 100 meter Open Sections

Heat 6
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Mace Kujec Jr Syracuse HS 11.  11.41 +1.0
2.    Jordan Howell Sr Viewmont HS 13.  11.42 +1.0
3.    Cameron Smith Sr Bingham HS 14.  11.43 +1.0
4.    Brevin Dean So Weber HS 20.  11.52 +1.0
5.    Joshua Davis So Alta HS 25.  11.61 +1.0
6.    Masyn Nay Sr Roy HS 26.  11.63 +1.0
7.    Gabriel Stock So Copper Hills HS 30.  11.71 +1.0
8.    Nate Mower Sr Jordan HS 34.  11.79 +1.0


Boy's 100 meter Open Sections

Heat 7
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Andrew Glenn Jr Riverton HS 10.  11.39 +0.9
2.    Jeshua Osorio Sr Westlake HS 11.  11.41 +0.9
3.    Spencer Curtis So Jordan HS 19.  11.51 +0.9
4.    Hunter Oredson Sr Alta HS 28.  11.65 +0.9
5.    Andrew Davidowski Sr Park City High School 31.  11.72 +0.9
6.    Doug Obrocto So Rock Springs HS-WY 50.  11.90 +0.9
7.    Garrison Woods Sr Jordan HS 65.  12.10 +0.9
8.    Matt Fowler So Rock Springs HS-WY 68.  12.19 +0.9


Boy's 100 meter Open Sections

Heat 8
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Jordan Marr Jr Herriman High School 5.  11.29 +0.0
2.    Jaden Dean Jr Fremont HS 6.  11.30 +0.0
3.    Jacob Moffett Jr Davis HS 9.  11.37 +0.0
4.    Brayden Beers So Roy HS 17.  11.47 +0.0
5.    Jake Jutkins Jr Herriman High School 22.  11.56 +0.0
6.    Riley Stringham So Davis HS 26.  11.63 +0.0
7.    James Deboe Jr Brighton HS 31.  11.72 +0.0
8.    Carson Clark Jr Weber HS 48.  11.89 +0.0


Boy's 100 meter Open Sections

Heat 9
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Jake Davis Sr Herriman High School 1.  11.08 +1.1
2.    Cameron Norton Sr Copper Hills HS 2.  11.18 +1.1
3.    Tyler Topham Jr Bingham HS 3.  11.23 +1.1
4.    Skylar Oreno Sr Hunter HS 4.  11.26 +1.1
5.    David Kuhn Sr Hunter HS 6.  11.30 +1.1
6.    Bridger Beus Jr Bear River High School 8.  11.36 +1.1
7.    Karl Kumpin Sr Copper Hills HS 15.  11.44 +1.1
8.    Nathaniel Gordon Sr Summit Academy HS 50.  11.90 +1.1


Boy's 100 meter Open Sections
Overall     Year  Team Heat  Time  Wind 

1.    Jake Davis Sr Herriman High School H9 -1. 11.08 +1.1
2.    Cameron Norton Sr Copper Hills HS H9 -2. 11.18 +1.1
3.    Tyler Topham Jr Bingham HS H9 -3. 11.23 +1.1
4.    Skylar Oreno Sr Hunter HS H9 -4. 11.26 +1.1
5.    Jordan Marr Jr Herriman High School H8 -1. 11.29 +0.0
6.    Jaden Dean Jr Fremont HS H8 -2. 11.30 +0.0
6.    David Kuhn Sr Hunter HS H9 -5. 11.30 +1.1
8.    Bridger Beus Jr Bear River High School H9 -6. 11.36 +1.1
9.    Jacob Moffett Jr Davis HS H8 -3. 11.37 +0.0
10.    Andrew Glenn Jr Riverton HS H7 -1. 11.39 +0.9
11.    Mace Kujec Jr Syracuse HS H6 -1. 11.41 +1.0
11.    Jeshua Osorio Sr Westlake HS H7 -2. 11.41 +0.9
13.    Jordan Howell Sr Viewmont HS H6 -2. 11.42 +1.0
14.    Cameron Smith Sr Bingham HS H6 -3. 11.43 +1.0
15.    Karl Kumpin Sr Copper Hills HS H9 -7. 11.44 +1.1
16.    Kent Le Sr Logan High School H5 -1. 11.46 -1.1
17.    Brayden Beers So Roy HS H8 -4. 11.47 +0.0
18.    Preston Willey Sr Wasatch High School H3 -1. 11.49 -0.5
19.    Spencer Curtis So Jordan HS H7 -3. 11.51 +0.9
20.    Brevin Dean So Weber HS H6 -4. 11.52 +1.0
21.    Jordan Smith Sr Herriman High School H4 -1. 11.54 +0.0
22.    Jake Jutkins Jr Herriman High School H8 -5. 11.56 +0.0
23.    Alan Kieatisinlapin Jr Bountiful HS H4 -2. 11.57 +0.0
23.    Braxton Porter Jr Fremont HS H5 -2. 11.57 -1.1
25.    Joshua Davis So Alta HS H6 -5. 11.61 +1.0
26.    Riley Stringham So Davis HS H8 -6. 11.63 +0.0
26.    Masyn Nay Sr Roy HS H6 -6. 11.63 +1.0
28.    Hunter Oredson Sr Alta HS H7 -4. 11.65 +0.9
29.    Kingston Nicholls Jr Hillcrest HS H1 -1. 11.66 +0.0
30.    Gabriel Stock So Copper Hills HS H6 -7. 11.71 +1.0
31.    James Deboe Jr Brighton HS H8 -7. 11.72 +0.0
31.    Andrew Davidowski Sr Park City High School H7 -5. 11.72 +0.9
33.    Shadell Padmore Sr Northridge High School H1 -2. 11.73 +0.0
34.    Nate Mower Sr Jordan HS H6 -8. 11.79 +1.0
34.    Renee Smith Jr Northridge High School H3 -2. 11.79 -0.5
34.    Zachary Engstrom Fr Alta HS H5 -3. 11.79 -1.1
37.    Jonathan Thornton So Davis HS H5 -4. 11.81 -1.1
37.    Smash Lloyd Sr Morgan H3 -3. 11.81 -0.5
39.    Jeffrey TImothy Sr Jordan HS H4 -3. 11.83 +0.0
39.    Jacob Baird Jr Fremont HS H4 -3. 11.83 +0.0
41.    Darian Welch Sr Mountain Crest High School H3 -4. 11.84 -0.5
42.    Ryan Goad So Weber HS H1 -3. 11.85 +0.0
42.    Isaac Mortensen So Riverton HS H5 -5. 11.85 -1.1
44.    Broderic Hall Sr Syracuse HS H3 -5. 11.86 -0.5
45.    Cade Moore So Morgan H2 -1. 11.88 +0.0
45.    Nick Taylor Jr Weber HS H5 -6. 11.88 -1.1
45.    Zac Lalliss Sr Riverton HS H1 -4. 11.88 +0.0
48.    Isiah Jackson So Jordan HS H1 -5. 11.89 +0.0
48.    Carson Clark Jr Weber HS H8 -8. 11.89 +0.0
50.    Doug Obrocto So Rock Springs HS-WY H7 -6. 11.90 +0.9
50.    Taylor Johnson Sr Jordan HS H4 -5. 11.90 +0.0
50.    Nathaniel Gordon Sr Summit Academy HS H9 -8. 11.90 +1.1
53.    Matt Beecher Jr Davis HS H4 -6. 11.91 +0.0
54.    Luis Merida So Davis HS H5 -7. 11.93 -1.1
54.    Cody Olsen So Mountain Crest High School H1 -6. 11.93 +0.0
56.    Dennis Lal Sr Jordan HS H2 -2. 11.95 +0.0
57.    Chris Hodges Sr West Side HS H3 -6. 11.96 -0.5
57.    Preston Cervantes Sr Park City High School H2 -3. 11.96 +0.0
59.    Mack Wakley So West Jordan High School H2 -4. 11.97 +0.0
60.    Gabe Hamideh Jr Jordan HS H2 -5. 11.98 +0.0
61.    Peter Kim Sr Hillcrest HS H1 -7. 12.01 +0.0
62.    Jeff Hutson Jr Alta HS H1 -8. 12.02 +0.0
63.    Ricky Calder Fr Herriman High School H2 -6. 12.05 +0.0
64.    Aj Townsend Sr Jordan HS H5 -8. 12.09 -1.1
65.    Garrison Woods Sr Jordan HS H7 -7. 12.10 +0.9
66.    Ethan Erickson Jr Bingham HS H3 -7. 12.13 -0.5
67.    Jaky Blad Sr Riverton HS H3 -8. 12.15 -0.5
68.    Chandler Cork Sr Rock Springs HS-WY H4 -7. 12.19 +0.0
68.    Matt Fowler So Rock Springs HS-WY H7 -8. 12.19 +0.9
70.    Rhett Anderson Jr Brighton HS H2 -7. 12.21 +0.0
71.    Brenden Lapp So Rock Springs HS-WY H4 -8. 12.29 +0.0
72.    Christian Richard So Brighton HS H2 -8. 12.40 +0.0


Girl's 1600 meter Open Sections

Heat 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Ashley Blood Jr Alta HS 28.  5:40.32
2.    Elizabeth Needham Fr Logan High School 29.  5:40.79
3.    Sarah Schrom Sr Hunter HS 30.  5:41.15
4.    Anna Wright Jr Viewmont HS 34.  5:42.28
5.    Madison Carr So Park City High School 36.  5:43.01
6.    Liza Greene Fr Park City High School 37.  5:43.11
7.    Kayzia Glick Jr Riverton HS 38.  5:43.29
8.    Danielle Coccimiglio So Hillcrest HS 43.  5:45.32
9.    Aubree Covington Fr Corner Canyon HS 45.  5:47.91
10.    Holly Haymore Jr Riverton HS 47.  5:49.09
11.    Amy Swensen So Mountain Crest 49.  5:49.63
12.    Lindsey Johnson Sr Hunter HS 50.  5:50.21
13.    Abbey Greenhalgh So Syracuse HS 51.  5:50.43
14.    Renee Peterson Sr Syracuse HS 52.  5:50.48
15.    Haven Thorson Sr Layton HS 53.  5:50.70
16.    Kiley Allman Jr Weber HS 54.  5:50.99
17.    Sydney Zaugg Jr Davis HS 55.  5:51.37
18.    Katie Morton Fr Alta HS 56.  5:53.34
19.    Kelsie Westphal So Westlake HS 57.  5:56.29
20.    Gabby Young Jr Syracuse HS 59.  5:57.14
21.    Jaci Smiley So Corner Canyon HS 60.  6:02.82
DNS    Brittany Wahlin Sr Riverton HS DNS  DNS
DNS    Mica Rivera Fr Herriman High School DNS  DNS
DNS    Ashley Dewey Jr Rock Springs HS-WY DNS  DNS


Girl's 1600 meter Open Sections

Heat 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Zoey Bartlome Jr Riverton HS 16.  5:31.50
2.    Sarah Engstrom Jr Alta HS 18.  5:34.75
3.    Emma Loftus So Herriman High School 19.  5:35.62
4.    Haley Hunt So Park City High School 22.  5:36.78
5.    Rachael Hughes Sr Bear River High School 23.  5:37.27
6.    Bailey Winter So Fremont HS 24.  5:38.03
7.    Sydnee Rayl So Davis HS 25.  5:38.28
8.    Vanessa Murphy So Bear River High School 27.  5:40.05
9.    Izzy Hills So Rock Springs HS-WY 31.  5:41.16
10.    Breanna Lemon Sr Logan High School 32.  5:41.57
11.    Rachel Johnson Sr Davis HS 33.  5:41.91
12.    Kaitlyn Datwyler Sr Davis HS 35.  5:42.29
13.    Sam Nelson Jr Clearfield HS 39.  5:43.32
14.    Brooklyn Billings Fr Mountain Crest 41.  5:44.08
15.    Autumn Babcock So Copper Hills HS 42.  5:44.09
16.    Mikaela Jorgensen So Herriman High School 44.  5:45.74
17.    Cassie Johnsen Fr Olympus HS 46.  5:48.61
18.    Rebecca Bronson Jr Herriman High School 48.  5:49.22
19.    Madison Sudweeks Jr Corner Canyon HS 58.  5:56.84
DNF    Emmaline Huntzinger Jr Davis HS DNF  DNF
DNS    Sydney Garner Fr Bonneville High School DNS  DNS
DNS    Aubrianna Brush Jr Wasatch High School DNS  DNS
DNS    Monica Monroy Jr Westlake HS DNS  DNS


Girl's 1600 meter Open Sections

Heat 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Miranda Overy Sr Mountain Crest 1.  5:14.34
2.    Milee Enger Fr Herriman High School 2.  5:17.48
3.    Allison Oborn Jr Mountain Crest 3.  5:19.18
4.    Hannah Dutson Fr Jordan HS 4.  5:19.29
5.    Hannah Behunin Jr Mountain View High School 5.  5:19.54
6.    Samantha Jacobson Fr Riverton HS 6.  5:19.92
7.    Cheyenne Brower So Viewmont HS 7.  5:24.95
8.    Katie Christopherson So Riverton HS 8.  5:26.45
9.    Jody Meads Sr Jordan HS 9.  5:26.95
10.    Alexis Terry So Fremont HS 10.  5:28.87
11.    Cheyenne Larsen Sr Westlake HS 11.  5:29.51
12.    Abby West Fr Wasatch High School 12.  5:30.12
13.    Brittany Clark Sr Brighton HS 13.  5:30.87
14.    Grace Neuenschwander So Davis HS 14.  5:31.35
15.    Aubree Monson Jr Jordan HS 15.  5:31.40
16.    Caitlin Butterfield Fr Herriman High School 17.  5:32.36
17.    Mikayla Mackey Jr Corner Canyon HS 20.  5:36.32
18.    Jenna Connell So Davis HS 21.  5:36.72
19.    Madi Littleford Fr Herriman High School 26.  5:40.03
20.    Amria Farnsworth So Woods Cross HS 40.  5:43.47
DNS    Alyse Henry Sr Rock Springs HS-WY DNS  DNS
DNS    Jessica Peterson Fr Bonneville High School DNS  DNS
DNS    Julia Perry Jr Bonneville High School DNS  DNS
DNS    Hannah Davies So Bonneville High School DNS  DNS


Girl's 1600 meter Open Sections
Overall     Year  Team Heat  Time 

1.    Miranda Overy Sr Mountain Crest H3 -1. 5:14.34
2.    Milee Enger Fr Herriman High School H3 -2. 5:17.48
3.    Allison Oborn Jr Mountain Crest H3 -3. 5:19.18
4.    Hannah Dutson Fr Jordan HS H3 -4. 5:19.29
5.    Hannah Behunin Jr Mountain View High School H3 -5. 5:19.54
6.    Samantha Jacobson Fr Riverton HS H3 -6. 5:19.92
7.    Cheyenne Brower So Viewmont HS H3 -7. 5:24.95
8.    Katie Christopherson So Riverton HS H3 -8. 5:26.45
9.    Jody Meads Sr Jordan HS H3 -9. 5:26.95
10.    Alexis Terry So Fremont HS H3 -10. 5:28.87
11.    Cheyenne Larsen Sr Westlake HS H3 -11. 5:29.51
12.    Abby West Fr Wasatch High School H3 -12. 5:30.12
13.    Brittany Clark Sr Brighton HS H3 -13. 5:30.87
14.    Grace Neuenschwander So Davis HS H3 -14. 5:31.35
15.    Aubree Monson Jr Jordan HS H3 -15. 5:31.40
16.    Zoey Bartlome Jr Riverton HS H2 -1. 5:31.50
17.    Caitlin Butterfield Fr Herriman High School H3 -16. 5:32.36
18.    Sarah Engstrom Jr Alta HS H2 -2. 5:34.75
19.    Emma Loftus So Herriman High School H2 -3. 5:35.62
20.    Mikayla Mackey Jr Corner Canyon HS H3 -17. 5:36.32
21.    Jenna Connell So Davis HS H3 -18. 5:36.72
22.    Haley Hunt So Park City High School H2 -4. 5:36.78
23.    Rachael Hughes Sr Bear River High School H2 -5. 5:37.27
24.    Bailey Winter So Fremont HS H2 -6. 5:38.03
25.    Sydnee Rayl So Davis HS H2 -7. 5:38.28
26.    Madi Littleford Fr Herriman High School H3 -19. 5:40.03
27.    Vanessa Murphy So Bear River High School H2 -8. 5:40.05
28.    Ashley Blood Jr Alta HS H1 -1. 5:40.32
29.    Elizabeth Needham Fr Logan High School H1 -2. 5:40.79
30.    Sarah Schrom Sr Hunter HS H1 -3. 5:41.15
31.    Izzy Hills So Rock Springs HS-WY H2 -9. 5:41.16
32.    Breanna Lemon Sr Logan High School H2 -10. 5:41.57
33.    Rachel Johnson Sr Davis HS H2 -11. 5:41.91
34.    Anna Wright Jr Viewmont HS H1 -4. 5:42.28
35.    Kaitlyn Datwyler Sr Davis HS H2 -12. 5:42.29
36.    Madison Carr So Park City High School H1 -5. 5:43.01
37.    Liza Greene Fr Park City High School H1 -6. 5:43.11
38.    Kayzia Glick Jr Riverton HS H1 -7. 5:43.29
39.    Sam Nelson Jr Clearfield HS H2 -13. 5:43.32
40.    Amria Farnsworth So Woods Cross HS H3 -20. 5:43.47
41.    Brooklyn Billings Fr Mountain Crest H2 -14. 5:44.08
42.    Autumn Babcock So Copper Hills HS H2 -15. 5:44.09
43.    Danielle Coccimiglio So Hillcrest HS H1 -8. 5:45.32
44.    Mikaela Jorgensen So Herriman High School H2 -16. 5:45.74
45.    Aubree Covington Fr Corner Canyon HS H1 -9. 5:47.91
46.    Cassie Johnsen Fr Olympus HS H2 -17. 5:48.61
47.    Holly Haymore Jr Riverton HS H1 -10. 5:49.09
48.    Rebecca Bronson Jr Herriman High School H2 -18. 5:49.22
49.    Amy Swensen So Mountain Crest H1 -11. 5:49.63
50.    Lindsey Johnson Sr Hunter HS H1 -12. 5:50.21
51.    Abbey Greenhalgh So Syracuse HS H1 -13. 5:50.43
52.    Renee Peterson Sr Syracuse HS H1 -14. 5:50.48
53.    Haven Thorson Sr Layton HS H1 -15. 5:50.70
54.    Kiley Allman Jr Weber HS H1 -16. 5:50.99
55.    Sydney Zaugg Jr Davis HS H1 -17. 5:51.37
56.    Katie Morton Fr Alta HS H1 -18. 5:53.34
57.    Kelsie Westphal So Westlake HS H1 -19. 5:56.29
58.    Madison Sudweeks Jr Corner Canyon HS H2 -19. 5:56.84
59.    Gabby Young Jr Syracuse HS H1 -20. 5:57.14
60.    Jaci Smiley So Corner Canyon HS H1 -21. 6:02.82
DNF    Emmaline Huntzinger Jr Davis HS H2 -DNF DNF
DNS    Sydney Garner Fr Bonneville High School H2 -DNS DNS
DNS    Brittany Wahlin Sr Riverton HS H1 -DNS DNS
DNS    Alyse Henry Sr Rock Springs HS-WY H3 -DNS DNS
DNS    Jessica Peterson Fr Bonneville High School H3 -DNS DNS
DNS    Mica Rivera Fr Herriman High School H1 -DNS DNS
DNS    Aubrianna Brush Jr Wasatch High School H2 -DNS DNS
DNS    Monica Monroy Jr Westlake HS H2 -DNS DNS
DNS    Ashley Dewey Jr Rock Springs HS-WY H1 -DNS DNS
DNS    Julia Perry Jr Bonneville High School H3 -DNS DNS
DNS    Hannah Davies So Bonneville High School H3 -DNS DNS


Boy's 1600 meter Open Sections

Heat 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Carlton Baird Sr West Side HS 1.  4:26.97
2.    Josh Christiansen So Davis HS 26.  4:40.87
3.    Jacob Smith Jr Weber HS 28.  4:41.32
4.    Jon Evans Jr Woods Cross HS 36.  4:43.27
5.    Ben Keller Fr Ogden HS 39.  4:43.74
6.    Tyler Mortensen Jr Westlake HS 40.  4:43.77
7.    Tyler Stark So Syracuse HS 44.  4:44.44
8.    Zack DeGraw So Olympus HS 56.  4:46.25
9.    Chase Jones Sr Jordan HS 60.  4:46.60
10.    Nate Osterstock So Olympus HS 61.  4:47.00
11.    Sam Marberger So Olympus HS 63.  4:47.40
12.    Levi Wolfley Jr Riverton HS 65.  4:47.68
13.    Joe Barney So Herriman High School 67.  4:48.18
14.    Sam Edmunds Sr Park City High School 68.  4:48.51
15.    Kendall Thompson Sr Clearfield HS 69.  4:49.16
16.    Ammon Baker Jr Riverton HS 70.  4:49.17
17.    Benjamin Papenfuss Jr Copper Hills HS 71.  4:49.39
18.    Ethan Hurst So Bear River High School 74.  4:50.41
19.    Jackson Rayl Sr Davis HS 75.  4:50.63
20.    Steinar Jordan Jr Olympus HS 76.  4:50.65
21.    Joe Depoyster Jr Rock Springs HS-WY 79.  4:52.18
22.    Hayden Ewer Jr Mountain Crest High School 82.  4:54.33
23.    Tyson Davis Sr Riverton HS 84.  4:54.41
24.    Dallin Schut Jr Herriman High School 86.  4:55.64
25.    R Luke Gardenshire Fr Corner Canyon HS 89.  4:59.42
26.    Parker Jones Fr Rock Springs HS-WY 90.  5:00.26
27.    James Asmus Sr Evanston High School 91.  5:06.10
DNS    Call Butterfield Jr Rock Springs HS-WY DNS  DNS
DNS    Coleman Lloyd Jr Jordan HS DNS  DNS
DNS    Julian Pellmann So Brighton HS DNS  DNS


Boy's 1600 meter Open Sections

Heat 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Caleb Hunt Sr Fremont HS 22.  4:39.54
2.    Kaige Korth Jr Riverton HS 25.  4:40.44
3.    Solomon Twitchell Sr Davis HS 32.  4:42.49
4.    Adam Aposhian Sr Davis HS 33.  4:42.69
5.    Jared Christiansen Jr Bonneville High School 35.  4:43.12
6.    Jared Slater Jr Clearfield HS 37.  4:43.30
7.    Isaac White Sr Herriman High School 38.  4:43.67
8.    Micah Richens Sr Clearfield HS 47.  4:44.88
9.    Brigham Halverson So Davis HS 50.  4:45.59
10.    R Cameron Smith Sr Bingham HS 55.  4:46.15
11.    Mitch Perry Sr Davis HS 57.  4:46.26
12.    Caleb Brown Jr Herriman High School 58.  4:46.28
13.    Braden Robbins Jr Riverton HS 62.  4:47.28
14.    Jace Richards Jr Evanston High School 66.  4:47.77
15.    Zach Wilde Sr Davis HS 72.  4:49.51
16.    Campbell Torres Sr Corner Canyon HS 73.  4:50.00
17.    Devin Jaster So Davis HS 77.  4:50.66
18.    Read Hadfield Jr Alta HS 78.  4:52.03
19.    Daniel Harris So Davis HS 80.  4:52.98
20.    Isaac Robison Jr Brighton HS 83.  4:54.35
21.    Josh Richardson So Bingham HS 85.  4:55.54
22.    Ben Orton Sr Westlake HS 87.  4:56.37
23.    Jesse Case Sr Park City High School 88.  4:58.06
24.    Josh Peters So Davis HS 92.  5:10.79


Boy's 1600 meter Open Sections

Heat 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Daniel Tumblin Jr Davis HS 9.  4:33.76
2.    Andrew Allen Sr Morgan 13.  4:35.85
3.    Carson Andreasen Sr Syracuse HS 19.  4:38.91
4.    Steven Dabb Sr Ben Lomond HS 20.  4:39.16
5.    Jake Reynolds So Syracuse HS 21.  4:39.23
6.    Tanner Webb So Herriman High School 23.  4:39.94
7.    Britton Jordan So Northridge High School 24.  4:40.27
8.    Nathan Taylor Jr Hunter HS 27.  4:41.10
9.    Garrett Farrer Jr Fremont HS 31.  4:42.47
10.    Duncan Forrest Jr Riverton HS 34.  4:42.76
11.    Brady Olson Jr Evanston High School 41.  4:43.95
12.    Justin Roylance So Riverton HS 44.  4:44.44
13.    Matt Ward So Davis HS 46.  4:44.48
14.    Spencer Nelson Jr Mountain Crest High School 48.  4:45.13
15.    Brandon Barclay Fr Bonneville High School 51.  4:45.61
16.    Joseph Gonzales Fr Bonneville High School 53.  4:45.86
17.    Andrew Rasmussen Jr Viewmont HS 54.  4:45.91
18.    Kyler Hall Jr Weber HS 59.  4:46.33
19.    Britton Porter Jr Davis HS 64.  4:47.56
20.    Brandon Peters Sr Davis HS 81.  4:53.85
DNS    Tyler Frost So Brighton HS DNS  DNS
DNS    Dallin Peterson Jr Bonneville High School DNS  DNS
DNS    Brantson Wayman Jr Westlake HS DNS  DNS
DNS    McKay Treadwell So Davis HS DNS  DNS
DNS    Jacob Hall So Bonneville High School DNS  DNS


Boy's 1600 meter Open Sections

Heat 4
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Teron Tucker Jr Woods Cross HS 2.  4:28.71
2.    Blake Bennion Sr Alta HS 3.  4:29.96
3.    Albert Hanks Jr Corner Canyon HS 4.  4:30.38
4.    Bryant Edgerton So Syracuse HS 5.  4:30.74
5.    Adam Wood So Herriman High School 6.  4:30.90
6.    Nick Allen Sr Mountain Crest High School 7.  4:31.19
7.    Preston Portillo So Rock Springs HS-WY 8.  4:33.65
8.    Cameron Robison Sr Provo HS 10.  4:33.96
9.    Joshua Leatham Fr Viewmont HS 11.  4:34.61
10.    Chris Rushing Sr East 12.  4:35.38
11.    Henry Hall Jr Weber HS 14.  4:36.63
12.    Frasier Williamson So Davis HS 15.  4:36.84
13.    Pablo Galante Sr Provo HS 16.  4:37.27
14.    Justin Hartshorn Fr Lone Peak HS 17.  4:37.50
15.    Kyle Rummens So Woods Cross HS 18.  4:37.91
16.    Wes Miller Sr Park City High School 29.  4:42.40
17.    Chris Hughes Jr Woods Cross HS 30.  4:42.45
18.    Thomas Odell Jr Olympus HS 42.  4:44.21
19.    Morgan Hunter Sr Provo HS 43.  4:44.40
20.    Paul Huntsman Jr Weber HS 49.  4:45.57
21.    Tyler Coy So Bonneville High School 52.  4:45.85
DNS    Trey Trusty Sr Westlake HS DNS  DNS
DNS    Luke Johnston So Westlake HS DNS  DNS
DNS    Dillon Gilpin Sr Evanston High School DNS  DNS


Boy's 1600 meter Open Sections
Overall     Year  Team Heat  Time 

1.    Carlton Baird Sr West Side HS H1 -1. 4:26.97
2.    Teron Tucker Jr Woods Cross HS H4 -1. 4:28.71
3.    Blake Bennion Sr Alta HS H4 -2. 4:29.96
4.    Albert Hanks Jr Corner Canyon HS H4 -3. 4:30.38
5.    Bryant Edgerton So Syracuse HS H4 -4. 4:30.74
6.    Adam Wood So Herriman High School H4 -5. 4:30.90
7.    Nick Allen Sr Mountain Crest High School H4 -6. 4:31.19
8.    Preston Portillo So Rock Springs HS-WY H4 -7. 4:33.65
9.    Daniel Tumblin Jr Davis HS H3 -1. 4:33.76
10.    Cameron Robison Sr Provo HS H4 -8. 4:33.96
11.    Joshua Leatham Fr Viewmont HS H4 -9. 4:34.61
12.    Chris Rushing Sr East H4 -10. 4:35.38
13.    Andrew Allen Sr Morgan H3 -2. 4:35.85
14.    Henry Hall Jr Weber HS H4 -11. 4:36.63
15.    Frasier Williamson So Davis HS H4 -12. 4:36.84
16.    Pablo Galante Sr Provo HS H4 -13. 4:37.27
17.    Justin Hartshorn Fr Lone Peak HS H4 -14. 4:37.50
18.    Kyle Rummens So Woods Cross HS H4 -15. 4:37.91
19.    Carson Andreasen Sr Syracuse HS H3 -3. 4:38.91
20.    Steven Dabb Sr Ben Lomond HS H3 -4. 4:39.16
21.    Jake Reynolds So Syracuse HS H3 -5. 4:39.23
22.    Caleb Hunt Sr Fremont HS H2 -1. 4:39.54
23.    Tanner Webb So Herriman High School H3 -6. 4:39.94
24.    Britton Jordan So Northridge High School H3 -7. 4:40.27
25.    Kaige Korth Jr Riverton HS H2 -2. 4:40.44
26.    Josh Christiansen So Davis HS H1 -2. 4:40.87
27.    Nathan Taylor Jr Hunter HS H3 -8. 4:41.10
28.    Jacob Smith Jr Weber HS H1 -3. 4:41.32
29.    Wes Miller Sr Park City High School H4 -16. 4:42.40
30.    Chris Hughes Jr Woods Cross HS H4 -17. 4:42.45
31.    Garrett Farrer Jr Fremont HS H3 -9. 4:42.47
32.    Solomon Twitchell Sr Davis HS H2 -3. 4:42.49
33.    Adam Aposhian Sr Davis HS H2 -4. 4:42.69
34.    Duncan Forrest Jr Riverton HS H3 -10. 4:42.76
35.    Jared Christiansen Jr Bonneville High School H2 -5. 4:43.12
36.    Jon Evans Jr Woods Cross HS H1 -4. 4:43.27
37.    Jared Slater Jr Clearfield HS H2 -6. 4:43.30
38.    Isaac White Sr Herriman High School H2 -7. 4:43.67
39.    Ben Keller Fr Ogden HS H1 -5. 4:43.74
40.    Tyler Mortensen Jr Westlake HS H1 -6. 4:43.77
41.    Brady Olson Jr Evanston High School H3 -11. 4:43.95
42.    Thomas Odell Jr Olympus HS H4 -18. 4:44.21
43.    Morgan Hunter Sr Provo HS H4 -19. 4:44.40
44.    Tyler Stark So Syracuse HS H1 -7. 4:44.44
44.    Justin Roylance So Riverton HS H3 -12. 4:44.44
46.    Matt Ward So Davis HS H3 -13. 4:44.48
47.    Micah Richens Sr Clearfield HS H2 -8. 4:44.88
48.    Spencer Nelson Jr Mountain Crest High School H3 -14. 4:45.13
49.    Paul Huntsman Jr Weber HS H4 -20. 4:45.57
50.    Brigham Halverson So Davis HS H2 -9. 4:45.59
51.    Brandon Barclay Fr Bonneville High School H3 -15. 4:45.61
52.    Tyler Coy So Bonneville High School H4 -21. 4:45.85
53.    Joseph Gonzales Fr Bonneville High School H3 -16. 4:45.86
54.    Andrew Rasmussen Jr Viewmont HS H3 -17. 4:45.91
55.    R Cameron Smith Sr Bingham HS H2 -10. 4:46.15
56.    Zack DeGraw So Olympus HS H1 -8. 4:46.25
57.    Mitch Perry Sr Davis HS H2 -11. 4:46.26
58.    Caleb Brown Jr Herriman High School H2 -12. 4:46.28
59.    Kyler Hall Jr Weber HS H3 -18. 4:46.33
60.    Chase Jones Sr Jordan HS H1 -9. 4:46.60
61.    Nate Osterstock So Olympus HS H1 -10. 4:47.00
62.    Braden Robbins Jr Riverton HS H2 -13. 4:47.28
63.    Sam Marberger So Olympus HS H1 -11. 4:47.40
64.    Britton Porter Jr Davis HS H3 -19. 4:47.56
65.    Levi Wolfley Jr Riverton HS H1 -12. 4:47.68
66.    Jace Richards Jr Evanston High School H2 -14. 4:47.77
67.    Joe Barney So Herriman High School H1 -13. 4:48.18
68.    Sam Edmunds Sr Park City High School H1 -14. 4:48.51
69.    Kendall Thompson Sr Clearfield HS H1 -15. 4:49.16
70.    Ammon Baker Jr Riverton HS H1 -16. 4:49.17
71.    Benjamin Papenfuss Jr Copper Hills HS H1 -17. 4:49.39
72.    Zach Wilde Sr Davis HS H2 -15. 4:49.51
73.    Campbell Torres Sr Corner Canyon HS H2 -16. 4:50.00
74.    Ethan Hurst So Bear River High School H1 -18. 4:50.41
75.    Jackson Rayl Sr Davis HS H1 -19. 4:50.63
76.    Steinar Jordan Jr Olympus HS H1 -20. 4:50.65
77.    Devin Jaster So Davis HS H2 -17. 4:50.66
78.    Read Hadfield Jr Alta HS H2 -18. 4:52.03
79.    Joe Depoyster Jr Rock Springs HS-WY H1 -21. 4:52.18
80.    Daniel Harris So Davis HS H2 -19. 4:52.98
81.    Brandon Peters Sr Davis HS H3 -20. 4:53.85
82.    Hayden Ewer Jr Mountain Crest High School H1 -22. 4:54.33
83.    Isaac Robison Jr Brighton HS H2 -20. 4:54.35
84.    Tyson Davis Sr Riverton HS H1 -23. 4:54.41
85.    Josh Richardson So Bingham HS H2 -21. 4:55.54
86.    Dallin Schut Jr Herriman High School H1 -24. 4:55.64
87.    Ben Orton Sr Westlake HS H2 -22. 4:56.37
88.    Jesse Case Sr Park City High School H2 -23. 4:58.06
89.    R Luke Gardenshire Fr Corner Canyon HS H1 -25. 4:59.42
90.    Parker Jones Fr Rock Springs HS-WY H1 -26. 5:00.26
91.    James Asmus Sr Evanston High School H1 -27. 5:06.10
92.    Josh Peters So Davis HS H2 -24. 5:10.79
DNS    Trey Trusty Sr Westlake HS H4 -DNS DNS
DNS    Tyler Frost So Brighton HS H3 -DNS DNS
DNS    Dallin Peterson Jr Bonneville High School H3 -DNS DNS
DNS    Brantson Wayman Jr Westlake HS H3 -DNS DNS
DNS    Call Butterfield Jr Rock Springs HS-WY H1 -DNS DNS
DNS    Coleman Lloyd Jr Jordan HS H1 -DNS DNS
DNS    Luke Johnston So Westlake HS H4 -DNS DNS
DNS    Julian Pellmann So Brighton HS H1 -DNS DNS
DNS    McKay Treadwell So Davis HS H3 -DNS DNS
DNS    Jacob Hall So Bonneville High School H3 -DNS DNS
DNS    Dillon Gilpin Sr Evanston High School H4 -DNS DNS


Girl's 4x100 Open Sections

Heat 1
 Place         Team   Overall Place   Time 

1.    Bear River High School B Bear River High School 2.  50.33
2.    Park City High School B Park City High School 3.  51.21
3.    Copper Hills HS C Copper Hills HS 4.  51.29
4.    Ogden HS B Ogden HS 6.  51.81
5.    Brighton HS B Brighton HS 7.  52.21
6.    West Jordan High School B West Jordan High School 11.  53.54
7.    Morgan B Morgan 15.  55.32
DQ    Woods Cross HS B Woods Cross HS DQ  DQ
Runner 4, infraction 42 - use of profanity


Girl's 4x100 Open Sections

Heat 2
 Place         Team   Overall Place   Time 

1.    Syracuse HS C Syracuse HS 1.  49.60
2.    Copper Hills HS D Copper Hills HS 5.  51.63
3.    Hunter HS B Hunter HS 8.  52.40
4.    Northridge High School B Northridge High School 9.  53.12
5.    Bountiful HS B Bountiful HS 10.  53.20
6.    Davis HS C Davis HS 12.  53.90
7.    Olympus HS B Olympus HS 13.  54.04
8.    East B East 14.  55.18


Girl's 4x100 Open Sections
Overall    Team Heat  Time 

1.    Syracuse HS C Syracuse HS H2 -1. 49.60
2.    Bear River High School B Bear River High School H1 -1. 50.33
3.    Park City High School B Park City High School H1 -2. 51.21
4.    Copper Hills HS C Copper Hills HS H1 -3. 51.29
5.    Copper Hills HS D Copper Hills HS H2 -2. 51.63
6.    Ogden HS B Ogden HS H1 -4. 51.81
7.    Brighton HS B Brighton HS H1 -5. 52.21
8.    Hunter HS B Hunter HS H2 -3. 52.40
9.    Northridge High School B Northridge High School H2 -4. 53.12
10.    Bountiful HS B Bountiful HS H2 -5. 53.20
11.    West Jordan High School B West Jordan High School H1 -6. 53.54
12.    Davis HS C Davis HS H2 -6. 53.90
13.    Olympus HS B Olympus HS H2 -7. 54.04
14.    East B East H2 -8. 55.18
15.    Morgan B Morgan H1 -7. 55.32
DQ    Woods Cross HS B Woods Cross HS H1 -DQ DQ
Runner 4, infraction 42 - use of profanity


Boy's 4x100 Open Sections

Heat 1
 Place         Team   Overall Place   Time 

1.    Weber HS B Weber HS 2.  44.02
2.    Logan High School B Logan High School 3.  44.24
3.    Alta HS B Alta HS 4.  44.26
4.    Morgan B Morgan 5.  44.67
5.    Davis HS C Davis HS 10.  45.51
6.    Hillcrest HS B Hillcrest HS 11.  45.69
DNS    Jordan HS C Jordan HS DNS  DNS
DNS    Fremont HS B Fremont HS DNS  DNS


Boy's 4x100 Open Sections

Heat 2
 Place         Team   Overall Place   Time 

1.    Syracuse HS B Syracuse HS 1.  42.73
2.    Jordan HS D Jordan HS 6.  44.80
3.    Brighton HS B Brighton HS 7.  45.06
4.    Mountain Crest High School B Mountain Crest High School 8.  45.11
5.    West Side HS B West Side HS 9.  45.42
6.    Rock Springs HS-WY B Rock Springs HS-WY 12.  46.37
7.    West Jordan High School B West Jordan High School 13.  46.83
DQ    Viewmont HS B Viewmont HS DQ  DQ
exchange zone violation


Boy's 4x100 Open Sections
Overall    Team Heat  Time 

1.    Syracuse HS B Syracuse HS H2 -1. 42.73
2.    Weber HS B Weber HS H1 -1. 44.02
3.    Logan High School B Logan High School H1 -2. 44.24
4.    Alta HS B Alta HS H1 -3. 44.26
5.    Morgan B Morgan H1 -4. 44.67
6.    Jordan HS D Jordan HS H2 -2. 44.80
7.    Brighton HS B Brighton HS H2 -3. 45.06
8.    Mountain Crest High School B Mountain Crest High School H2 -4. 45.11
9.    West Side HS B West Side HS H2 -5. 45.42
10.    Davis HS C Davis HS H1 -5. 45.51
11.    Hillcrest HS B Hillcrest HS H1 -6. 45.69
12.    Rock Springs HS-WY B Rock Springs HS-WY H2 -6. 46.37
13.    West Jordan High School B West Jordan High School H2 -7. 46.83
DQ    Viewmont HS B Viewmont HS H2 -DQ DQ
exchange zone violation
DNS    Jordan HS C Jordan HS H1 -DNS DNS
DNS    Fremont HS B Fremont HS H1 -DNS DNS


Girl's 400 meter Open Sections

Heat 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Kylen Morgan Sr Layton HS 19.  1:02.04
2.    Lauren Rasich Sr Rowland Hall 26.  1:03.18
3.    Susie Eames So Davis HS 28.  1:03.72
3.    Haylee Mather Fr Riverton HS 28.  1:03.72
5.    Kaitlin Farley Jr Copper Hills HS 31.  1:04.74
6.    Emily Robinson Jr Davis HS 34.  1:08.22


Girl's 400 meter Open Sections

Heat 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Rose Kelsch Jr Wasatch High School 7.  1:00.72
2.    Rachel Yostum Jr Westlake HS 12.  1:01.22
3.    Sage Allen So Olympus HS 16.  1:01.99
4.    Madison Lewis Sr Corner Canyon HS 23.  1:02.62
5.    Cambrie Lake So Northridge High School 24.  1:02.64
6.    Macy Risto Fr Wasatch High School 25.  1:02.82
7.    Sydney Larsen So Davis HS 30.  1:04.62


Girl's 400 meter Open Sections

Heat 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Abbey Horrocks Jr Bingham HS 15.  1:01.63
2.    Rylee Wood So Riverton HS 16.  1:01.99
3.    Jenny Tidwell Sr Weber HS 18.  1:02.01
4.    Candace Bowman Sr Northridge High School 20.  1:02.43
5.    Hailey Jensen Fr Herriman High School 21.  1:02.44
6.    Keslee Stephenson So Davis HS 22.  1:02.46
7.    Daisy Lal Fr Jordan HS 27.  1:03.39
DNS    Jillian Vance Fr Westlake HS DNS  DNS


Girl's 400 meter Open Sections

Heat 4
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    La Taylor Jr Bingham HS 4.  1:00.58
2.    Abbey Bishop Sr Mountain Crest 6.  1:00.61
3.    Emily Benson Sr Wasatch High School 9.  1:00.86
4.    Tawnie Fitzgerald Sr Northridge High School 10.  1:01.10
4.    Katie Toole Sr Viewmont HS 10.  1:01.10
6.    MaKenzie Kroupa Jr Rock Springs HS-WY 13.  1:01.29
7.    Bobbi Parker Jr Rock Springs HS-WY 32.  1:05.17
DNS    Candice Nkoy Sr Rowland Hall DNS  DNS


Girl's 400 meter Open Sections

Heat 5
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Shaylee Higley Sr Fremont HS 1.  58.95
2.    BriAnna Gipson Jr Davis HS 2.  59.56
3.    Laura Kehr Jr Northridge High School 3.  59.78
4.    Adara Christensen Fr Westlake HS 4.  1:00.58
5.    Emma Earl So East 8.  1:00.84
6.    Jordyn Johnson Jr Weber HS 14.  1:01.39
7.    Rachel Clouse Jr Davis HS 33.  1:05.20


Girl's 400 meter Open Sections
Overall     Year  Team Heat  Time 

1.    Shaylee Higley Sr Fremont HS H5 -1. 58.95
2.    BriAnna Gipson Jr Davis HS H5 -2. 59.56
3.    Laura Kehr Jr Northridge High School H5 -3. 59.78
4.    Adara Christensen Fr Westlake HS H5 -4. 1:00.58
4.    La Taylor Jr Bingham HS H4 -1. 1:00.58
6.    Abbey Bishop Sr Mountain Crest H4 -2. 1:00.61
7.    Rose Kelsch Jr Wasatch High School H2 -1. 1:00.72
8.    Emma Earl So East H5 -5. 1:00.84
9.    Emily Benson Sr Wasatch High School H4 -3. 1:00.86
10.    Tawnie Fitzgerald Sr Northridge High School H4 -4. 1:01.10
10.    Katie Toole Sr Viewmont HS H4 -4. 1:01.10
12.    Rachel Yostum Jr Westlake HS H2 -2. 1:01.22
13.    MaKenzie Kroupa Jr Rock Springs HS-WY H4 -6. 1:01.29
14.    Jordyn Johnson Jr Weber HS H5 -6. 1:01.39
15.    Abbey Horrocks Jr Bingham HS H3 -1. 1:01.63
16.    Sage Allen So Olympus HS H2 -3. 1:01.99
16.    Rylee Wood So Riverton HS H3 -2. 1:01.99
18.    Jenny Tidwell Sr Weber HS H3 -3. 1:02.01
19.    Kylen Morgan Sr Layton HS H1 -1. 1:02.04
20.    Candace Bowman Sr Northridge High School H3 -4. 1:02.43
21.    Hailey Jensen Fr Herriman High School H3 -5. 1:02.44
22.    Keslee Stephenson So Davis HS H3 -6. 1:02.46
23.    Madison Lewis Sr Corner Canyon HS H2 -4. 1:02.62
24.    Cambrie Lake So Northridge High School H2 -5. 1:02.64
25.    Macy Risto Fr Wasatch High School H2 -6. 1:02.82
26.    Lauren Rasich Sr Rowland Hall H1 -2. 1:03.18
27.    Daisy Lal Fr Jordan HS H3 -7. 1:03.39
28.    Susie Eames So Davis HS H1 -3. 1:03.72
28.    Haylee Mather Fr Riverton HS H1 -3. 1:03.72
30.    Sydney Larsen So Davis HS H2 -7. 1:04.62
31.    Kaitlin Farley Jr Copper Hills HS H1 -5. 1:04.74
32.    Bobbi Parker Jr Rock Springs HS-WY H4 -7. 1:05.17
33.    Rachel Clouse Jr Davis HS H5 -7. 1:05.20
34.    Emily Robinson Jr Davis HS H1 -6. 1:08.22
DNS    Candice Nkoy Sr Rowland Hall H4 -DNS DNS
DNS    Jillian Vance Fr Westlake HS H3 -DNS DNS


Boy's 400 meter Open Sections

Heat 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Brycen Wirick Sr Evanston High School 21.  53.02
2.    Ryan Cleghorn Jr Viewmont HS 25.  53.44
3.    Trevor Rose So Morgan 29.  53.73
4.    Cade Hyde Jr Davis HS 32.  53.91
5.    Caleb Gipson Sr Davis HS 37.  54.77
6.    Josh Gardner Jr Davis HS 38.  55.32
6.    Joey Culas So East 38.  55.32


Boy's 400 meter Open Sections

Heat 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    McKay Christensen Sr Riverton HS 3.  51.73
2.    Joseph Taylor Jr Olympus HS 14.  52.72
3.    Evyn Conrad Sr Davis HS 20.  52.96
4.    Matthew Parker So Riverton HS 30.  53.84
5.    Ryan Williams Jr Viewmont HS 33.  54.30
6.    Chandler Perry So Davis HS 35.  54.57
7.    Darian Welch Sr Mountain Crest High School 36.  54.62


Boy's 400 meter Open Sections

Heat 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Jeshua Osorio Sr Westlake HS 1.  51.41
2.    Isiah Jackson So Jordan HS 6.  52.12
3.    Devon Weaver Sr Weber HS 17.  52.84
4.    Jade White So Davis HS 24.  53.40
5.    Miles Trujillo Sr Evanston High School 27.  53.51
6.    Alex Valerio Jr West Jordan High School 28.  53.68


Boy's 400 meter Open Sections

Heat 4
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Andrew Glenn Jr Riverton HS 7.  52.26
2.    Jaxon Wernli Sr Davis HS 10.  52.46
3.    Loren Burrell Sr Syracuse HS 12.  52.60
4.    Nathan Flint Sr Layton HS 14.  52.72
5.    Anthony Crisione Sr Northridge High School 18.  52.89
6.    Bailey White So Bonneville High School 19.  52.90
7.    Jaky Blad Sr Riverton HS 23.  53.35


Boy's 400 meter Open Sections

Heat 5
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Tyler MacPherson So Lone Peak HS 5.  52.00
2.    Shadell Padmore Sr Northridge High School 8.  52.27
3.    Jeffrey TImothy Sr Jordan HS 10.  52.46
4.    Josh Reader Jr Viewmont HS 13.  52.69
5.    Chandler Cork Sr Rock Springs HS-WY 25.  53.44
6.    Andrew Vanhorn Sr Mountain Crest High School 31.  53.87
7.    Brandon Farley Fr Copper Hills HS 34.  54.53
8.    Matt Fowler So Rock Springs HS-WY 41.  55.78


Boy's 400 meter Open Sections

Heat 6
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Nate Boehme So Weber HS 2.  51.62
2.    Gabriel Rojo Sr Bingham HS 4.  51.84
3.    Tyler Topham Jr Bingham HS 9.  52.38
4.    Ryker Johnson Sr Davis HS 16.  52.73
5.    Kaden Sheridan Sr Bonneville High School 22.  53.23
6.    Tommy Nufer Sr Herriman High School 40.  55.38


Boy's 400 meter Open Sections
Overall     Year  Team Heat  Time 

1.    Jeshua Osorio Sr Westlake HS H3 -1. 51.41
2.    Nate Boehme So Weber HS H6 -1. 51.62
3.    McKay Christensen Sr Riverton HS H2 -1. 51.73
4.    Gabriel Rojo Sr Bingham HS H6 -2. 51.84
5.    Tyler MacPherson So Lone Peak HS H5 -1. 52.00
6.    Isiah Jackson So Jordan HS H3 -2. 52.12
7.    Andrew Glenn Jr Riverton HS H4 -1. 52.26
8.    Shadell Padmore Sr Northridge High School H5 -2. 52.27
9.    Tyler Topham Jr Bingham HS H6 -3. 52.38
10.    Jaxon Wernli Sr Davis HS H4 -2. 52.46
10.    Jeffrey TImothy Sr Jordan HS H5 -3. 52.46
12.    Loren Burrell Sr Syracuse HS H4 -3. 52.60
13.    Josh Reader Jr Viewmont HS H5 -4. 52.69
14.    Joseph Taylor Jr Olympus HS H2 -2. 52.72
14.    Nathan Flint Sr Layton HS H4 -4. 52.72
16.    Ryker Johnson Sr Davis HS H6 -4. 52.73
17.    Devon Weaver Sr Weber HS H3 -3. 52.84
18.    Anthony Crisione Sr Northridge High School H4 -5. 52.89
19.    Bailey White So Bonneville High School H4 -6. 52.90
20.    Evyn Conrad Sr Davis HS H2 -3. 52.96
21.    Brycen Wirick Sr Evanston High School H1 -1. 53.02
22.    Kaden Sheridan Sr Bonneville High School H6 -5. 53.23
23.    Jaky Blad Sr Riverton HS H4 -7. 53.35
24.    Jade White So Davis HS H3 -4. 53.40
25.    Chandler Cork Sr Rock Springs HS-WY H5 -5. 53.44
25.    Ryan Cleghorn Jr Viewmont HS H1 -2. 53.44
27.    Miles Trujillo Sr Evanston High School H3 -5. 53.51
28.    Alex Valerio Jr West Jordan High School H3 -6. 53.68
29.    Trevor Rose So Morgan H1 -3. 53.73
30.    Matthew Parker So Riverton HS H2 -4. 53.84
31.    Andrew Vanhorn Sr Mountain Crest High School H5 -6. 53.87
32.    Cade Hyde Jr Davis HS H1 -4. 53.91
33.    Ryan Williams Jr Viewmont HS H2 -5. 54.30
34.    Brandon Farley Fr Copper Hills HS H5 -7. 54.53
35.    Chandler Perry So Davis HS H2 -6. 54.57
36.    Darian Welch Sr Mountain Crest High School H2 -7. 54.62
37.    Caleb Gipson Sr Davis HS H1 -5. 54.77
38.    Josh Gardner Jr Davis HS H1 -6. 55.32
38.    Joey Culas So East H1 -6. 55.32
40.    Tommy Nufer Sr Herriman High School H6 -6. 55.38
41.    Matt Fowler So Rock Springs HS-WY H5 -8. 55.78


Girl's 300 Meter Hurdles Open Sections

Heat 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Courtney Ruttan Jr Park City High School 19.  49.36
2.    Poem Pinhey Sr Morgan 26.  50.34
3.    Kourtney Curtis So Bear River High School 29.  50.55
4.    Rachel Yostum Jr Westlake HS 30.  50.73
5.    Adalyn Nicholls Jr Bingham HS 33.  50.91
6.    Michaela Mortenson Jr Morgan 40.  52.50
7.    Jessica Snarr Sr Fremont HS 42.  53.85
8.    Lydia Trotter Sr Ogden HS 45.  56.27


Girl's 300 Meter Hurdles Open Sections

Heat 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Aleah Knowles Fr Ogden HS 15.  48.94
2.    Tayler Groll Fr Evanston High School 17.  49.19
3.    Emily Summers Jr Weber HS 22.  49.61
4.    Madi King Fr Herriman High School 28.  50.49
5.    Mary Larson So Bountiful HS 32.  50.80
6.    Marley Newton So Mountain View High School 36.  51.09
7.    Krystalynn Appiah Jr Bountiful HS 41.  52.63
8.    Jaycie Price So Bonneville High School 44.  54.93


Girl's 300 Meter Hurdles Open Sections

Heat 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Melissa Fellows So Wasatch High School 18.  49.34
2.    Jordan Bushey Sr Viewmont HS 23.  49.83
3.    Kassidy Webb Fr Davis HS 31.  50.77
4.    Sienna Hamilton Sr Herriman High School 34.  50.95
5.    Savannah Ward Jr Weber HS 37.  51.47
6.    Rebecca Workman Jr Viewmont HS 39.  52.28
7.    Macy Markus Fr Herriman High School 43.  54.08
DQ    Gwen Romrell Fr Riverton HS DQ  DQ
infraction 2 - interference by competitor


Girl's 300 Meter Hurdles Open Sections

Heat 4
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Mikyla Dickerson Jr Layton HS 8.  48.45
2.    Lindy Schroeder Sr Mountain Crest 12.  48.68
3.    Anna Cox So Morgan 20.  49.52
4.    Kayla Snarr So Fremont HS 21.  49.55
5.    Brynne Anderson Sr Logan High School 24.  50.17
6.    Grace Cobabe Fr Hillcrest HS 27.  50.38
7.    Sarah Hinze So Roy HS 35.  51.08
8.    Hailey Barker Fr Evanston High School 38.  52.12


Girl's 300 Meter Hurdles Open Sections

Heat 5
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Jordan Brandt So Brighton HS 2.  46.73
2.    Aspen Drecksel Jr Bingham HS 6.  47.88
3.    Kyleigh Jones So Copper Hills HS 7.  48.06
4.    Taya Tobler So Syracuse HS 11.  48.63
5.    Rachel Whipple So Bountiful HS 13.  48.69
6.    Shambrea Ogden So Riverton HS 14.  48.84
7.    Lyndzie Kroupa Jr Rock Springs HS-WY 16.  48.98
8.    Madeline Martin Fr Hillcrest HS 25.  50.26


Girl's 300 Meter Hurdles Open Sections

Heat 6
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Talia Reza Jr Bonneville High School 1.  46.30
2.    Mady Cook Jr Mountain Crest 3.  46.77
3.    Anne Petersen So Syracuse HS 4.  47.71
4.    Brandy Bookout Sr Alta HS 5.  47.85
5.    Aubrey Newton Sr Mountain View High School 9.  48.54
6.    Olivia Richards Sr Davis HS 10.  48.61
DNS    Cidnee Davies Jr Syracuse HS DNS  DNS
DNS    Megan Bedwell Sr Weber HS DNS  DNS


Girl's 300 Meter Hurdles Open Sections
Overall     Year  Team Heat  Time 

1.    Talia Reza Jr Bonneville High School H6 -1. 46.30
2.    Jordan Brandt So Brighton HS H5 -1. 46.73
3.    Mady Cook Jr Mountain Crest H6 -2. 46.77
4.    Anne Petersen So Syracuse HS H6 -3. 47.71
5.    Brandy Bookout Sr Alta HS H6 -4. 47.85
6.    Aspen Drecksel Jr Bingham HS H5 -2. 47.88
7.    Kyleigh Jones So Copper Hills HS H5 -3. 48.06
8.    Mikyla Dickerson Jr Layton HS H4 -1. 48.45
9.    Aubrey Newton Sr Mountain View High School H6 -5. 48.54
10.    Olivia Richards Sr Davis HS H6 -6. 48.61
11.    Taya Tobler So Syracuse HS H5 -4. 48.63
12.    Lindy Schroeder Sr Mountain Crest H4 -2. 48.68
13.    Rachel Whipple So Bountiful HS H5 -5. 48.69
14.    Shambrea Ogden So Riverton HS H5 -6. 48.84
15.    Aleah Knowles Fr Ogden HS H2 -1. 48.94
16.    Lyndzie Kroupa Jr Rock Springs HS-WY H5 -7. 48.98
17.    Tayler Groll Fr Evanston High School H2 -2. 49.19
18.    Melissa Fellows So Wasatch High School H3 -1. 49.34
19.    Courtney Ruttan Jr Park City High School H1 -1. 49.36
20.    Anna Cox So Morgan H4 -3. 49.52
21.    Kayla Snarr So Fremont HS H4 -4. 49.55
22.    Emily Summers Jr Weber HS H2 -3. 49.61
23.    Jordan Bushey Sr Viewmont HS H3 -2. 49.83
24.    Brynne Anderson Sr Logan High School H4 -5. 50.17
25.    Madeline Martin Fr Hillcrest HS H5 -8. 50.26
26.    Poem Pinhey Sr Morgan H1 -2. 50.34
27.    Grace Cobabe Fr Hillcrest HS H4 -6. 50.38
28.    Madi King Fr Herriman High School H2 -4. 50.49
29.    Kourtney Curtis So Bear River High School H1 -3. 50.55
30.    Rachel Yostum Jr Westlake HS H1 -4. 50.73
31.    Kassidy Webb Fr Davis HS H3 -3. 50.77
32.    Mary Larson So Bountiful HS H2 -5. 50.80
33.    Adalyn Nicholls Jr Bingham HS H1 -5. 50.91
34.    Sienna Hamilton Sr Herriman High School H3 -4. 50.95
35.    Sarah Hinze So Roy HS H4 -7. 51.08
36.    Marley Newton So Mountain View High School H2 -6. 51.09
37.    Savannah Ward Jr Weber HS H3 -5. 51.47
38.    Hailey Barker Fr Evanston High School H4 -8. 52.12
39.    Rebecca Workman Jr Viewmont HS H3 -6. 52.28
40.    Michaela Mortenson Jr Morgan H1 -6. 52.50
41.    Krystalynn Appiah Jr Bountiful HS H2 -7. 52.63
42.    Jessica Snarr Sr Fremont HS H1 -7. 53.85
43.    Macy Markus Fr Herriman High School H3 -7. 54.08
44.    Jaycie Price So Bonneville High School H2 -8. 54.93
45.    Lydia Trotter Sr Ogden HS H1 -8. 56.27
DQ    Gwen Romrell Fr Riverton HS H3 -DQ DQ
infraction 2 - interference by competitor
DNS    Cidnee Davies Jr Syracuse HS H6 -DNS DNS
DNS    Megan Bedwell Sr Weber HS H6 -DNS DNS


Boy's 300 Meter Hurdles Open Sections

Heat 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Daniel Bickel Sr Olympus HS 22.  43.87
2.    Bryce VomBaur Sr Hillcrest HS 26.  44.24
3.    Parker London So Morgan 29.  44.73
4.    Matt Turnbow Sr West Side HS 31.  44.79
5.    Nick Rabow Jr Fremont HS 34.  45.07
6.    Brandon Hammond Fr Copper Hills HS 36.  45.48


Boy's 300 Meter Hurdles Open Sections

Heat 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Jacob Rice Jr Morgan 11.  42.41
2.    Landon Baird So Davis HS 15.  43.29
3.    Kason Thomas Sr Fremont HS 30.  44.74
4.    Chase Whitehead Sr Hillcrest HS 35.  45.35
5.    Trent Rasmussen So Rock Springs HS-WY 37.  45.49
6.    Noah Stanger So Fremont HS 40.  46.49
7.    Connor Brown Jr Northridge High School 41.  46.76


Boy's 300 Meter Hurdles Open Sections

Heat 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Taylor Southwick Jr Davis HS 12.  42.44
2.    Garrett Bills Sr Morgan 23.  43.95
3.    Trevin Chowen Jr Viewmont HS 27.  44.70
4.    Bryson Fielding So Weber HS 32.  44.80
5.    Taylor Zesiger Sr Fremont HS 33.  44.87
6.    Brycen Wirick Sr Evanston High School 39.  46.22
7.    Jesse Barker So Evanston High School 42.  49.11


Boy's 300 Meter Hurdles Open Sections

Heat 4
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Dylan Casady Jr Herriman High School 14.  42.61
2.    Brandt Reiser Sr Copper Hills HS 16.  43.32
3.    Logan Hatch Sr Westlake HS 19.  43.66
4.    Tanner Kutterer So Syracuse HS 20.  43.75
5.    Nate Pendleton Jr Copper Hills HS 21.  43.81
6.    Tyler Browning So Morgan 24.  44.04
7.    Tristan Cox Sr West Side HS 28.  44.72
8.    Tyler Seeley So Davis HS 38.  46.03


Boy's 300 Meter Hurdles Open Sections

Heat 5
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Brett Smart Sr Bear River High School 3.  40.78
2.    Parker Saxton Jr Weber HS 5.  40.90
3.    Adam Heiner Sr Ben Lomond HS 8.  42.30
4.    Hyrum Peterson