Davis Invitational
Davis High School
Kaysville, UT
April 25, 2015

Girl's 100 Meter Hurdles Open Sections
Overall     Year  Team  Time  Wind 

1.    Jordan Brandt So Brighton HS 16.18 -0.5
2.    Jordan Bushey Sr Viewmont HS 16.23 +0.0
3.    Talia Reza Jr Bonneville High School 16.25 -1.3
4.    Jessica Sepos Jr Evanston High School 16.31 -1.3
5.    Anne Petersen So Syracuse HS 16.38 +0.0
5.    Nakyla Jude Jr Northridge High School 16.38 -0.5
7.    Lyndzie Kroupa Jr Rock Springs HS-WY 16.42 +0.0
7.    Aspen Drecksel Jr Bingham HS 16.42 -1.3
9.    Krystalynn Appiah Jr Bountiful HS 16.47 -1.3
10.    Mikyla Dickerson Jr Layton HS 16.50 +0.0
11.    Sydnie Martindale Sr Wasatch High School 16.51 +0.0
12.    Kyleigh Jones So Copper Hills HS 16.62 -0.5
12.    Audun Hill Jr Wasatch High School 16.62 +0.0
14.    Megan Rowe Jr Davis HS 16.68 +0.0
15.    Ruby Jane Mathewson So Davis HS 16.70 -0.5
15.    Andrea Brown Jr Bingham HS 16.70 +0.0
17.    Aubrey Newton Sr Mountain View High School 16.82 -1.3
18.    Essie Stromberg Sr Ogden HS 16.97 -0.5
19.    Brandy Bookout Sr Alta HS 16.99 -0.2
20.    Sophia McQueen So Northridge High School 17.02 +0.0
21.    Anna Cox So Morgan 17.06 +0.0
22.    Amberli Arrington Sr Fremont HS 17.09 -0.5
23.    Lindy Schroeder Sr Mountain Crest 17.14 -0.5
23.    Jessica Snarr Sr Fremont HS 17.14 -0.2
25.    Julie Tandiman Sr Copper Hills HS 17.20 -0.5
26.    Sarah Hinze So Roy HS 17.27 -1.3
27.    Melissa Fellows So Wasatch High School 17.35 +0.0
28.    Tayler Groll Fr Evanston High School 17.37 -0.2
29.    Laura Miller Jr Mountain Crest 17.38 -0.2
30.    Savannah Ward Jr Weber HS 17.43 -0.2
31.    Michaela Kowalewski Jr Weber HS 17.49 -0.2
32.    Grace Cobabe Fr Hillcrest HS 17.52 -0.5
33.    Rachel Whipple So Bountiful HS 17.58 -0.2
34.    Rylee Butterfield Sr Herriman High School 17.69 +0.0
35.    Allison Price Jr Copper Hills HS 17.76 +0.0
36.    Adeline Apedaile Jr Mountain Crest 17.90 -0.5
37.    Emily Johnston So Hillcrest HS 17.92 -0.5
38.    Sienna Hamilton Sr Herriman High School 17.95 +0.0
39.    Jaycie Price So Bonneville High School 17.96 -0.5
40.    Madeline Martin Fr Hillcrest HS 18.04 -0.5
41.    Kassidy Webb Fr Davis HS 18.07 +0.0
42.    Rachel Johnson Jr Brighton HS 18.26 +0.0
43.    Hailey Barker Fr Evanston High School 18.84 -0.5
44.    Bailee Gibson Jr Bonneville High School 18.98 -0.5
45.    Paige Alpers Jr Davis HS 19.78 -1.3
46.    Vanetta Burnett Sr Davis HS 20.00 -0.2
DNS    Breonna Westover So Bonneville High School DNS -0.5
DNS    Katrina Broadhead Fr Layton HS DNS -1.3


Boy's 110 Meter Hurdles Open Sections
Overall     Year  Team  Time  Wind 

1.    Terrance Taumua Sr Copper Hills HS 15.38 +0.0
2.    Jacob Powell Sr Layton HS 15.42 +0.0
3.    Tyler Lloyd Jr Jordan HS 15.55 +0.0
4.    Matthew LeCheminant Sr Layton HS 15.60 +0.0
5.    Brett Smart Sr Bear River High School 15.78 +0.0
6.    Hunter Simonsen Jr Davis HS 15.82 +0.0
6.    Brian Worsham Sr West Jordan High School 15.82 +0.0
8.    Parker Saxton Jr Weber HS 15.84 +0.0
9.    Ben Barrett Jr Viewmont HS 16.01 +0.8
10.    Kent Le Sr Logan High School 16.02 +0.9
10.    James Richardson Sr Bingham HS 16.02 +0.8
12.    Ben Godfrey Sr Davis HS 16.17 +0.9
13.    Taylor Southwick Jr Davis HS 16.27 +0.9
14.    Kelton Johnson So Davis HS 16.42 +0.0
15.    Bryson Fielding So Weber HS 16.58 +0.8
16.    Brandt Reiser Sr Copper Hills HS 16.61 +0.9
17.    Tanner King Jr Fremont HS 16.62 +0.8
18.    McKay Hunt Sr Weber HS 16.67 +0.9
19.    Tristan Cox Sr West Side HS 16.70 +0.8
20.    Trent Rasmussen So Rock Springs HS-WY 16.71 +0.8
21.    Hyrum Peterson Sr Evanston High School 16.88 +0.0
22.    Adriene Garland Jr West Jordan High School 16.91 +0.9
23.    Jackson Bolos So Fremont HS 16.99 +0.0
24.    McGyver Clark Jr Davis HS 17.06 +0.9
25.    Tyler Seeley So Davis HS 17.10 +0.0
26.    Joshua Pelegrin Sr Park City High School 17.27 +0.0
27.    Matt Turnbow Sr West Side HS 17.28 +0.0
28.    Logan Hatch Sr Westlake HS 17.48 +0.0
29.    Damian Barney So Roy HS 17.51 +0.0
30.    Daniel Bickel Sr Olympus HS 17.56 -0.9
31.    Noah Stanger So Fremont HS 17.57 +0.0
32.    Jesse Barker So Evanston High School 17.61 +0.0
32.    James Neal Jr Bonneville High School 17.61 +0.9
34.    Jacob Rice Jr Morgan 17.79 +0.0
35.    Parker London So Morgan 17.80 +0.0
36.    Kason Thomas Sr Fremont HS 17.87 +0.0
37.    Ben Quarez So Morgan 17.96 +0.0
38.    Adam Amott So Bountiful HS 18.14 +0.0
39.    Nick Rabow Jr Fremont HS 18.17 +0.0
40.    Nien (Tony) Chung Sr Hillcrest HS 18.25 +0.0
41.    Garrett Bills Sr Morgan 18.27 +0.0
41.    Tyler Browning So Morgan 18.27 +0.0
41.    Adam Heiner Sr Ben Lomond HS 18.27 +0.0
44.    Nate Pendleton Jr Copper Hills HS 18.30 +0.0
45.    Jeremy Jones Jr Bountiful HS 18.33 +0.0
46.    Aldin Falcon Jr Layton HS 18.35 -0.9
47.    Trevor Harms Jr Westlake HS 18.39 -0.9
48.    Connor Brown Jr Northridge High School 18.40 +0.0
49.    Zach Stidham Jr Bingham HS 18.45 -0.9
50.    William Hoyle Sr Copper Hills HS 18.49 -0.9
51.    Kolton Legerski Sr Rock Springs HS-WY 18.64 +0.8
52.    Kaden Norman Sr Morgan 18.67 +0.0
53.    Preston Evans Jr Hillcrest HS 18.96 +0.0
54.    Chris Brown So Ogden HS 18.97 +0.0
55.    Dante Morazan Jr Viewmont HS 19.23 +0.0
56.    Chase Whitehead Sr Hillcrest HS 19.25 +0.0
57.    Westin Blanford Fr West Jordan High School 19.26 +0.0
58.    James Higgins Fr East 22.48 -0.9
DQ    Tanner Kutterer So Syracuse HS DQ +0.8
infraction 42 - use of profanity
DNS    Ty Reece Sr Logan High School DNS +0.0


Girl's 100 meter Open Sections
Overall     Year  Team  Time  Wind 

1.    Jentry Skidmore So Syracuse HS 13.00 +0.0
1.    Sydney Davis Sr Alta HS 13.00 +1.4
3.    Kaitlynn Allen So Fremont HS 13.02 +1.4
4.    Brittney Rounkles Jr Davis HS 13.06 +0.0
5.    Marlee Peterson Jr Herriman High School 13.09 +1.4
6.    Brinae Sanders Jr Evanston High School 13.11 +0.0
7.    Michelle Sierra Fr Copper Hills HS 13.12 +0.0
7.    Elise Berning Sr Davis HS 13.12 +0.0
7.    Adara Christensen Fr Westlake HS 13.12 +0.0
10.    Tara Christensen Sr Bear River High School 13.14 +0.0
11.    Jordan Brandt So Brighton HS 13.16 +0.0
11.    Katrina Broadhead Fr Layton HS 13.16 +1.4
13.    Katie Toole Sr Viewmont HS 13.20 +0.0
13.    Leah Brown So Park City High School 13.20 +1.4
15.    Karrie Pead Sr Viewmont HS 13.21 +0.5
15.    Leah Anderson Jr Park City High School 13.21 +0.0
17.    Rose Kelsch Jr Wasatch High School 13.23 +0.0
18.    Abbie Walker Jr Riverton HS 13.28 +0.0
19.    Kaylee Holt So Herriman High School 13.31 +1.4
20.    Kate Saunders Jr Riverton HS 13.32 +0.0
21.    MaKenzie McCombs Fr Riverton HS 13.36 +0.0
22.    Logan Duran Fr Morgan 13.38 +0.5
23.    Karra Gourley Sr Hillcrest HS 13.40 +1.2
23.    Madison Mitchell Sr Alta HS 13.40 +0.5
25.    Na Tanya Anderson Sr Copper Hills HS 13.43 +0.1
26.    Taylor Abbott Fr Ogden HS 13.44 +0.0
26.    Rebecca Tuishime Jr Hunter HS 13.44 +0.0
26.    Anna Hadley So Weber HS 13.44 +0.3
29.    Kylie Monroe Fr Bingham HS 13.45 +0.0
30.    McKenzie Alder Jr Mountain Crest 13.46 +0.3
31.    Emma Newbold Fr Herriman High School 13.50 +1.4
32.    Amberly Lazenby Fr Copper Hills HS 13.53 +1.2
33.    Jerica McTee Sr West Jordan High School 13.54 +0.5
34.    Mykel Hooley So Mountain Crest 13.55 +0.1
34.    Vaofua Kaili Sr Bingham HS 13.55 +1.2
34.    Taylor Bell Jr Fremont HS 13.55 +0.3
37.    Hope Nelson Jr Bingham HS 13.56 +1.2
38.    Samantha Smith Jr Fremont HS 13.59 +0.5
39.    Elyssa Simpson Jr Rock Springs HS-WY 13.61 +0.0
39.    Shaylin Passey Jr Westlake HS 13.61 +0.1
39.    Rylee Wood So Riverton HS 13.61 +0.5
42.    Kaitlyn Bekins Jr Hunter HS 13.62 +0.0
43.    Haylee Mather Fr Riverton HS 13.66 +1.2
44.    Shawnica Sanders So Northridge High School 13.67 +1.2
45.    Selena Cudney Fr Rock Springs HS-WY 13.70 +0.5
46.    MaKenzie Kroupa Jr Rock Springs HS-WY 13.75 +0.0
47.    Julia Stock So Northridge High School 13.81 +0.3
48.    Sage Allen So Olympus HS 13.82 +0.3
48.    Daisy Lal Fr Jordan HS 13.82 +0.5
50.    Emmery Wagstaff Fr Evanston High School 13.86 +1.2
50.    Brooke Boren Sr East 13.86 +0.3
52.    Makenna Hopkins Jr Morgan 13.89 +0.1
53.    Mia Stoddard Jr Davis HS 13.92 +0.1
54.    Collett Batty So Jordan HS 14.01 +0.1
55.    Madi Lee So Davis HS 14.06 +0.0
56.    Alyesia Loch Jr Olympus HS 14.07 +1.2
57.    Maddie Smith Fr Park City High School 14.08 +0.3
58.    Mia Jensen Jr West Jordan High School 14.13 +0.0
DNS    Laurel Bennion Sr Bountiful HS DNS +1.4


Boy's 100 meter Open Sections
Overall     Year  Team  Time  Wind 

1.    Jake Davis Sr Herriman High School 11.08 +1.1
2.    Cameron Norton Sr Copper Hills HS 11.18 +1.1
3.    Tyler Topham Jr Bingham HS 11.23 +1.1
4.    Skylar Oreno Sr Hunter HS 11.26 +1.1
5.    Jordan Marr Jr Herriman High School 11.29 +0.0
6.    Jaden Dean Jr Fremont HS 11.30 +0.0
6.    David Kuhn Sr Hunter HS 11.30 +1.1
8.    Bridger Beus Jr Bear River High School 11.36 +1.1
9.    Jacob Moffett Jr Davis HS 11.37 +0.0
10.    Andrew Glenn Jr Riverton HS 11.39 +0.9
11.    Mace Kujec Jr Syracuse HS 11.41 +1.0
11.    Jeshua Osorio Sr Westlake HS 11.41 +0.9
13.    Jordan Howell Sr Viewmont HS 11.42 +1.0
14.    Cameron Smith Sr Bingham HS 11.43 +1.0
15.    Karl Kumpin Sr Copper Hills HS 11.44 +1.1
16.    Kent Le Sr Logan High School 11.46 -1.1
17.    Brayden Beers So Roy HS 11.47 +0.0
18.    Preston Willey Sr Wasatch High School 11.49 -0.5
19.    Spencer Curtis So Jordan HS 11.51 +0.9
20.    Brevin Dean So Weber HS 11.52 +1.0
21.    Jordan Smith Sr Herriman High School 11.54 +0.0
22.    Jake Jutkins Jr Herriman High School 11.56 +0.0
23.    Alan Kieatisinlapin Jr Bountiful HS 11.57 +0.0
23.    Braxton Porter Jr Fremont HS 11.57 -1.1
25.    Joshua Davis So Alta HS 11.61 +1.0
26.    Riley Stringham So Davis HS 11.63 +0.0
26.    Masyn Nay Sr Roy HS 11.63 +1.0
28.    Hunter Oredson Sr Alta HS 11.65 +0.9
29.    Kingston Nicholls Jr Hillcrest HS 11.66 +0.0
30.    Gabriel Stock So Copper Hills HS 11.71 +1.0
31.    James Deboe Jr Brighton HS 11.72 +0.0
31.    Andrew Davidowski Sr Park City High School 11.72 +0.9
33.    Shadell Padmore Sr Northridge High School 11.73 +0.0
34.    Nate Mower Sr Jordan HS 11.79 +1.0
34.    Renee Smith Jr Northridge High School 11.79 -0.5
34.    Zachary Engstrom Fr Alta HS 11.79 -1.1
37.    Jonathan Thornton So Davis HS 11.81 -1.1
37.    Smash Lloyd Sr Morgan 11.81 -0.5
39.    Jeffrey TImothy Sr Jordan HS 11.83 +0.0
39.    Jacob Baird Jr Fremont HS 11.83 +0.0
41.    Darian Welch Sr Mountain Crest High School 11.84 -0.5
42.    Ryan Goad So Weber HS 11.85 +0.0
42.    Isaac Mortensen So Riverton HS 11.85 -1.1
44.    Broderic Hall Sr Syracuse HS 11.86 -0.5
45.    Cade Moore So Morgan 11.88 +0.0
45.    Nick Taylor Jr Weber HS 11.88 -1.1
45.    Zac Lalliss Sr Riverton HS 11.88 +0.0
48.    Isiah Jackson So Jordan HS 11.89 +0.0
48.    Carson Clark Jr Weber HS 11.89 +0.0
50.    Doug Obrocto So Rock Springs HS-WY 11.90 +0.9
50.    Taylor Johnson Sr Jordan HS 11.90 +0.0
50.    Nathaniel Gordon Sr Summit Academy HS 11.90 +1.1
53.    Matt Beecher Jr Davis HS 11.91 +0.0
54.    Luis Merida So Davis HS 11.93 -1.1
54.    Cody Olsen So Mountain Crest High School 11.93 +0.0
56.    Dennis Lal Sr Jordan HS 11.95 +0.0
57.    Chris Hodges Sr West Side HS 11.96 -0.5
57.    Preston Cervantes Sr Park City High School 11.96 +0.0
59.    Mack Wakley So West Jordan High School 11.97 +0.0
60.    Gabe Hamideh Jr Jordan HS 11.98 +0.0
61.    Peter Kim Sr Hillcrest HS 12.01 +0.0
62.    Jeff Hutson Jr Alta HS 12.02 +0.0
63.    Ricky Calder Fr Herriman High School 12.05 +0.0
64.    Aj Townsend Sr Jordan HS 12.09 -1.1
65.    Garrison Woods Sr Jordan HS 12.10 +0.9
66.    Ethan Erickson Jr Bingham HS 12.13 -0.5
67.    Jaky Blad Sr Riverton HS 12.15 -0.5
68.    Chandler Cork Sr Rock Springs HS-WY 12.19 +0.0
68.    Matt Fowler So Rock Springs HS-WY 12.19 +0.9
70.    Rhett Anderson Jr Brighton HS 12.21 +0.0
71.    Brenden Lapp So Rock Springs HS-WY 12.29 +0.0
72.    Christian Richard So Brighton HS 12.40 +0.0


Girl's 1600 meter Open Sections
Overall     Year  Team  Time 

1.    Miranda Overy Sr Mountain Crest 5:14.34
2.    Milee Enger Fr Herriman High School 5:17.48
3.    Allison Oborn Jr Mountain Crest 5:19.18
4.    Hannah Dutson Fr Jordan HS 5:19.29
5.    Hannah Behunin Jr Mountain View High School 5:19.54
6.    Samantha Jacobson Fr Riverton HS 5:19.92
7.    Cheyenne Brower So Viewmont HS 5:24.95
8.    Katie Christopherson So Riverton HS 5:26.45
9.    Jody Meads Sr Jordan HS 5:26.95
10.    Alexis Terry So Fremont HS 5:28.87
11.    Cheyenne Larsen Sr Westlake HS 5:29.51
12.    Abby West Fr Wasatch High School 5:30.12
13.    Brittany Clark Sr Brighton HS 5:30.87
14.    Grace Neuenschwander So Davis HS 5:31.35
15.    Aubree Monson Jr Jordan HS 5:31.40
16.    Zoey Bartlome Jr Riverton HS 5:31.50
17.    Caitlin Butterfield Fr Herriman High School 5:32.36
18.    Sarah Engstrom Jr Alta HS 5:34.75
19.    Emma Loftus So Herriman High School 5:35.62
20.    Mikayla Mackey Jr Corner Canyon HS 5:36.32
21.    Jenna Connell So Davis HS 5:36.72
22.    Haley Hunt So Park City High School 5:36.78
23.    Rachael Hughes Sr Bear River High School 5:37.27
24.    Bailey Winter So Fremont HS 5:38.03
25.    Sydnee Rayl So Davis HS 5:38.28
26.    Madi Littleford Fr Herriman High School 5:40.03
27.    Vanessa Murphy So Bear River High School 5:40.05
28.    Ashley Blood Jr Alta HS 5:40.32
29.    Elizabeth Needham Fr Logan High School 5:40.79
30.    Sarah Schrom Sr Hunter HS 5:41.15
31.    Izzy Hills So Rock Springs HS-WY 5:41.16
32.    Breanna Lemon Sr Logan High School 5:41.57
33.    Rachel Johnson Sr Davis HS 5:41.91
34.    Anna Wright Jr Viewmont HS 5:42.28
35.    Kaitlyn Datwyler Sr Davis HS 5:42.29
36.    Madison Carr So Park City High School 5:43.01
37.    Liza Greene Fr Park City High School 5:43.11
38.    Kayzia Glick Jr Riverton HS 5:43.29
39.    Sam Nelson Jr Clearfield HS 5:43.32
40.    Amria Farnsworth So Woods Cross HS 5:43.47
41.    Brooklyn Billings Fr Mountain Crest 5:44.08
42.    Autumn Babcock So Copper Hills HS 5:44.09
43.    Danielle Coccimiglio So Hillcrest HS 5:45.32
44.    Mikaela Jorgensen So Herriman High School 5:45.74
45.    Aubree Covington Fr Corner Canyon HS 5:47.91
46.    Cassie Johnsen Fr Olympus HS 5:48.61
47.    Holly Haymore Jr Riverton HS 5:49.09
48.    Rebecca Bronson Jr Herriman High School 5:49.22
49.    Amy Swensen So Mountain Crest 5:49.63
50.    Lindsey Johnson Sr Hunter HS 5:50.21
51.    Abbey Greenhalgh So Syracuse HS 5:50.43
52.    Renee Peterson Sr Syracuse HS 5:50.48
53.    Haven Thorson Sr Layton HS 5:50.70
54.    Kiley Allman Jr Weber HS 5:50.99
55.    Sydney Zaugg Jr Davis HS 5:51.37
56.    Katie Morton Fr Alta HS 5:53.34
57.    Kelsie Westphal So Westlake HS 5:56.29
58.    Madison Sudweeks Jr Corner Canyon HS 5:56.84
59.    Gabby Young Jr Syracuse HS 5:57.14
60.    Jaci Smiley So Corner Canyon HS 6:02.82
DNF    Emmaline Huntzinger Jr Davis HS DNF
DNS    Sydney Garner Fr Bonneville High School DNS
DNS    Brittany Wahlin Sr Riverton HS DNS
DNS    Alyse Henry Sr Rock Springs HS-WY DNS
DNS    Jessica Peterson Fr Bonneville High School DNS
DNS    Mica Rivera Fr Herriman High School DNS
DNS    Aubrianna Brush Jr Wasatch High School DNS
DNS    Monica Monroy Jr Westlake HS DNS
DNS    Ashley Dewey Jr Rock Springs HS-WY DNS
DNS    Julia Perry Jr Bonneville High School DNS
DNS    Hannah Davies So Bonneville High School DNS


Boy's 1600 meter Open Sections
Overall     Year  Team  Time 

1.    Carlton Baird Sr West Side HS 4:26.97
2.    Teron Tucker Jr Woods Cross HS 4:28.71
3.    Blake Bennion Sr Alta HS 4:29.96
4.    Albert Hanks Jr Corner Canyon HS 4:30.38
5.    Bryant Edgerton So Syracuse HS 4:30.74
6.    Adam Wood So Herriman High School 4:30.90
7.    Nick Allen Sr Mountain Crest High School 4:31.19
8.    Preston Portillo So Rock Springs HS-WY 4:33.65
9.    Daniel Tumblin Jr Davis HS 4:33.76
10.    Cameron Robison Sr Provo HS 4:33.96
11.    Joshua Leatham Fr Viewmont HS 4:34.61
12.    Chris Rushing Sr East 4:35.38
13.    Andrew Allen Sr Morgan 4:35.85
14.    Henry Hall Jr Weber HS 4:36.63
15.    Frasier Williamson So Davis HS 4:36.84
16.    Pablo Galante Sr Provo HS 4:37.27
17.    Justin Hartshorn Fr Lone Peak HS 4:37.50
18.    Kyle Rummens So Woods Cross HS 4:37.91
19.    Carson Andreasen Sr Syracuse HS 4:38.91
20.    Steven Dabb Sr Ben Lomond HS 4:39.16
21.    Jake Reynolds So Syracuse HS 4:39.23
22.    Caleb Hunt Sr Fremont HS 4:39.54
23.    Tanner Webb So Herriman High School 4:39.94
24.    Britton Jordan So Northridge High School 4:40.27
25.    Kaige Korth Jr Riverton HS 4:40.44
26.    Josh Christiansen So Davis HS 4:40.87
27.    Nathan Taylor Jr Hunter HS 4:41.10
28.    Jacob Smith Jr Weber HS 4:41.32
29.    Wes Miller Sr Park City High School 4:42.40
30.    Chris Hughes Jr Woods Cross HS 4:42.45
31.    Garrett Farrer Jr Fremont HS 4:42.47
32.    Solomon Twitchell Sr Davis HS 4:42.49
33.    Adam Aposhian Sr Davis HS 4:42.69
34.    Duncan Forrest Jr Riverton HS 4:42.76
35.    Jared Christiansen Jr Bonneville High School 4:43.12
36.    Jon Evans Jr Woods Cross HS 4:43.27
37.    Jared Slater Jr Clearfield HS 4:43.30
38.    Isaac White Sr Herriman High School 4:43.67
39.    Ben Keller Fr Ogden HS 4:43.74
40.    Tyler Mortensen Jr Westlake HS 4:43.77
41.    Brady Olson Jr Evanston High School 4:43.95
42.    Thomas Odell Jr Olympus HS 4:44.21
43.    Morgan Hunter Sr Provo HS 4:44.40
44.    Tyler Stark So Syracuse HS 4:44.44
44.    Justin Roylance So Riverton HS 4:44.44
46.    Matt Ward So Davis HS 4:44.48
47.    Micah Richens Sr Clearfield HS 4:44.88
48.    Spencer Nelson Jr Mountain Crest High School 4:45.13
49.    Paul Huntsman Jr Weber HS 4:45.57
50.    Brigham Halverson So Davis HS 4:45.59
51.    Brandon Barclay Fr Bonneville High School 4:45.61
52.    Tyler Coy So Bonneville High School 4:45.85
53.    Joseph Gonzales Fr Bonneville High School 4:45.86
54.    Andrew Rasmussen Jr Viewmont HS 4:45.91
55.    R Cameron Smith Sr Bingham HS 4:46.15
56.    Zack DeGraw So Olympus HS 4:46.25
57.    Mitch Perry Sr Davis HS 4:46.26
58.    Caleb Brown Jr Herriman High School 4:46.28
59.    Kyler Hall Jr Weber HS 4:46.33
60.    Chase Jones Sr Jordan HS 4:46.60
61.    Nate Osterstock So Olympus HS 4:47.00
62.    Braden Robbins Jr Riverton HS 4:47.28
63.    Sam Marberger So Olympus HS 4:47.40
64.    Britton Porter Jr Davis HS 4:47.56
65.    Levi Wolfley Jr Riverton HS 4:47.68
66.    Jace Richards Jr Evanston High School 4:47.77
67.    Joe Barney So Herriman High School 4:48.18
68.    Sam Edmunds Sr Park City High School 4:48.51
69.    Kendall Thompson Sr Clearfield HS 4:49.16
70.    Ammon Baker Jr Riverton HS 4:49.17
71.    Benjamin Papenfuss Jr Copper Hills HS 4:49.39
72.    Zach Wilde Sr Davis HS 4:49.51
73.    Campbell Torres Sr Corner Canyon HS 4:50.00
74.    Ethan Hurst So Bear River High School 4:50.41
75.    Jackson Rayl Sr Davis HS 4:50.63
76.    Steinar Jordan Jr Olympus HS 4:50.65
77.    Devin Jaster So Davis HS 4:50.66
78.    Read Hadfield Jr Alta HS 4:52.03
79.    Joe Depoyster Jr Rock Springs HS-WY 4:52.18
80.    Daniel Harris So Davis HS 4:52.98
81.    Brandon Peters Sr Davis HS 4:53.85
82.    Hayden Ewer Jr Mountain Crest High School 4:54.33
83.    Isaac Robison Jr Brighton HS 4:54.35
84.    Tyson Davis Sr Riverton HS 4:54.41
85.    Josh Richardson So Bingham HS 4:55.54
86.    Dallin Schut Jr Herriman High School 4:55.64
87.    Ben Orton Sr Westlake HS 4:56.37
88.    Jesse Case Sr Park City High School 4:58.06
89.    R Luke Gardenshire Fr Corner Canyon HS 4:59.42
90.    Parker Jones Fr Rock Springs HS-WY 5:00.26
91.    James Asmus Sr Evanston High School 5:06.10
92.    Josh Peters So Davis HS 5:10.79
DNS    Trey Trusty Sr Westlake HS DNS
DNS    Tyler Frost So Brighton HS DNS
DNS    Dallin Peterson Jr Bonneville High School DNS
DNS    Brantson Wayman Jr Westlake HS DNS
DNS    Call Butterfield Jr Rock Springs HS-WY DNS
DNS    Coleman Lloyd Jr Jordan HS DNS
DNS    Luke Johnston So Westlake HS DNS
DNS    Julian Pellmann So Brighton HS DNS
DNS    McKay Treadwell So Davis HS DNS
DNS    Jacob Hall So Bonneville High School DNS
DNS    Dillon Gilpin Sr Evanston High School DNS


Girl's 4x100 Open Sections
Overall    Team  Time 

1.    Syracuse HS C Syracuse HS 49.60
2.    Bear River High School B Bear River High School 50.33
3.    Park City High School B Park City High School 51.21
4.    Copper Hills HS C Copper Hills HS 51.29
5.    Copper Hills HS D Copper Hills HS 51.63
6.    Ogden HS B Ogden HS 51.81
7.    Brighton HS B Brighton HS 52.21
8.    Hunter HS B Hunter HS 52.40
9.    Northridge High School B Northridge High School 53.12
10.    Bountiful HS B Bountiful HS 53.20
11.    West Jordan High School B West Jordan High School 53.54
12.    Davis HS C Davis HS 53.90
13.    Olympus HS B Olympus HS 54.04
14.    East B East 55.18
15.    Morgan B Morgan 55.32
DQ    Woods Cross HS B Woods Cross HS DQ
Runner 4, infraction 42 - use of profanity


Boy's 4x100 Open Sections
Overall    Team  Time 

1.    Syracuse HS B Syracuse HS 42.73
2.    Weber HS B Weber HS 44.02
3.    Logan High School B Logan High School 44.24
4.    Alta HS B Alta HS 44.26
5.    Morgan B Morgan 44.67
6.    Jordan HS D Jordan HS 44.80
7.    Brighton HS B Brighton HS 45.06
8.    Mountain Crest High School B Mountain Crest High School 45.11
9.    West Side HS B West Side HS 45.42
10.    Davis HS C Davis HS 45.51
11.    Hillcrest HS B Hillcrest HS 45.69
12.    Rock Springs HS-WY B Rock Springs HS-WY 46.37
13.    West Jordan High School B West Jordan High School 46.83
DQ    Viewmont HS B Viewmont HS DQ
exchange zone violation
DNS    Jordan HS C Jordan HS DNS
DNS    Fremont HS B Fremont HS DNS


Girl's 400 meter Open Sections
Overall     Year  Team  Time 

1.    Shaylee Higley Sr Fremont HS 58.95
2.    BriAnna Gipson Jr Davis HS 59.56
3.    Laura Kehr Jr Northridge High School 59.78
4.    Adara Christensen Fr Westlake HS 1:00.58
4.    La Taylor Jr Bingham HS 1:00.58
6.    Abbey Bishop Sr Mountain Crest 1:00.61
7.    Rose Kelsch Jr Wasatch High School 1:00.72
8.    Emma Earl So East 1:00.84
9.    Emily Benson Sr Wasatch High School 1:00.86
10.    Tawnie Fitzgerald Sr Northridge High School 1:01.10
10.    Katie Toole Sr Viewmont HS 1:01.10
12.    Rachel Yostum Jr Westlake HS 1:01.22
13.    MaKenzie Kroupa Jr Rock Springs HS-WY 1:01.29
14.    Jordyn Johnson Jr Weber HS 1:01.39
15.    Abbey Horrocks Jr Bingham HS 1:01.63
16.    Sage Allen So Olympus HS 1:01.99
16.    Rylee Wood So Riverton HS 1:01.99
18.    Jenny Tidwell Sr Weber HS 1:02.01
19.    Kylen Morgan Sr Layton HS 1:02.04
20.    Candace Bowman Sr Northridge High School 1:02.43
21.    Hailey Jensen Fr Herriman High School 1:02.44
22.    Keslee Stephenson So Davis HS 1:02.46
23.    Madison Lewis Sr Corner Canyon HS 1:02.62
24.    Cambrie Lake So Northridge High School 1:02.64
25.    Macy Risto Fr Wasatch High School 1:02.82
26.    Lauren Rasich Sr Rowland Hall 1:03.18
27.    Daisy Lal Fr Jordan HS 1:03.39
28.    Susie Eames So Davis HS 1:03.72
28.    Haylee Mather Fr Riverton HS 1:03.72
30.    Sydney Larsen So Davis HS 1:04.62
31.    Kaitlin Farley Jr Copper Hills HS 1:04.74
32.    Bobbi Parker Jr Rock Springs HS-WY 1:05.17
33.    Rachel Clouse Jr Davis HS 1:05.20
34.    Emily Robinson Jr Davis HS 1:08.22
DNS    Candice Nkoy Sr Rowland Hall DNS
DNS    Jillian Vance Fr Westlake HS DNS


Boy's 400 meter Open Sections
Overall     Year  Team  Time 

1.    Jeshua Osorio Sr Westlake HS 51.41
2.    Nate Boehme So Weber HS 51.62
3.    McKay Christensen Sr Riverton HS 51.73
4.    Gabriel Rojo Sr Bingham HS 51.84
5.    Tyler MacPherson So Lone Peak HS 52.00
6.    Isiah Jackson So Jordan HS 52.12
7.    Andrew Glenn Jr Riverton HS 52.26
8.    Shadell Padmore Sr Northridge High School 52.27
9.    Tyler Topham Jr Bingham HS 52.38
10.    Jaxon Wernli Sr Davis HS 52.46
10.    Jeffrey TImothy Sr Jordan HS 52.46
12.    Loren Burrell Sr Syracuse HS 52.60
13.    Josh Reader Jr Viewmont HS 52.69
14.    Joseph Taylor Jr Olympus HS 52.72
14.    Nathan Flint Sr Layton HS 52.72
16.    Ryker Johnson Sr Davis HS 52.73
17.    Devon Weaver Sr Weber HS 52.84
18.    Anthony Crisione Sr Northridge High School 52.89
19.    Bailey White So Bonneville High School 52.90
20.    Evyn Conrad Sr Davis HS 52.96
21.    Brycen Wirick Sr Evanston High School 53.02
22.    Kaden Sheridan Sr Bonneville High School 53.23
23.    Jaky Blad Sr Riverton HS 53.35
24.    Jade White So Davis HS 53.40
25.    Chandler Cork Sr Rock Springs HS-WY 53.44
25.    Ryan Cleghorn Jr Viewmont HS 53.44
27.    Miles Trujillo Sr Evanston High School 53.51
28.    Alex Valerio Jr West Jordan High School 53.68
29.    Trevor Rose So Morgan 53.73
30.    Matthew Parker So Riverton HS 53.84
31.    Andrew Vanhorn Sr Mountain Crest High School 53.87
32.    Cade Hyde Jr Davis HS 53.91
33.    Ryan Williams Jr Viewmont HS 54.30
34.    Brandon Farley Fr Copper Hills HS 54.53
35.    Chandler Perry So Davis HS 54.57
36.    Darian Welch Sr Mountain Crest High School 54.62
37.    Caleb Gipson Sr Davis HS 54.77
38.    Josh Gardner Jr Davis HS 55.32
38.    Joey Culas So East 55.32
40.    Tommy Nufer Sr Herriman High School 55.38
41.    Matt Fowler So Rock Springs HS-WY 55.78


Girl's 300 Meter Hurdles Open Sections
Overall     Year  Team  Time 

1.    Talia Reza Jr Bonneville High School 46.30
2.    Jordan Brandt So Brighton HS 46.73
3.    Mady Cook Jr Mountain Crest 46.77
4.    Anne Petersen So Syracuse HS 47.71
5.    Brandy Bookout Sr Alta HS 47.85
6.    Aspen Drecksel Jr Bingham HS 47.88
7.    Kyleigh Jones So Copper Hills HS 48.06
8.    Mikyla Dickerson Jr Layton HS 48.45
9.    Aubrey Newton Sr Mountain View High School 48.54
10.    Olivia Richards Sr Davis HS 48.61
11.    Taya Tobler So Syracuse HS 48.63
12.    Lindy Schroeder Sr Mountain Crest 48.68
13.    Rachel Whipple So Bountiful HS 48.69
14.    Shambrea Ogden So Riverton HS 48.84
15.    Aleah Knowles Fr Ogden HS 48.94
16.    Lyndzie Kroupa Jr Rock Springs HS-WY 48.98
17.    Tayler Groll Fr Evanston High School 49.19
18.    Melissa Fellows So Wasatch High School 49.34
19.    Courtney Ruttan Jr Park City High School 49.36
20.    Anna Cox So Morgan 49.52
21.    Kayla Snarr So Fremont HS 49.55
22.    Emily Summers Jr Weber HS 49.61
23.    Jordan Bushey Sr Viewmont HS 49.83
24.    Brynne Anderson Sr Logan High School 50.17
25.    Madeline Martin Fr Hillcrest HS 50.26
26.    Poem Pinhey Sr Morgan 50.34
27.    Grace Cobabe Fr Hillcrest HS 50.38
28.    Madi King Fr Herriman High School 50.49
29.    Kourtney Curtis So Bear River High School 50.55
30.    Rachel Yostum Jr Westlake HS 50.73
31.    Kassidy Webb Fr Davis HS 50.77
32.    Mary Larson So Bountiful HS 50.80
33.    Adalyn Nicholls Jr Bingham HS 50.91
34.    Sienna Hamilton Sr Herriman High School 50.95
35.    Sarah Hinze So Roy HS 51.08
36.    Marley Newton So Mountain View High School 51.09
37.    Savannah Ward Jr Weber HS 51.47
38.    Hailey Barker Fr Evanston High School 52.12
39.    Rebecca Workman Jr Viewmont HS 52.28
40.    Michaela Mortenson Jr Morgan 52.50
41.    Krystalynn Appiah Jr Bountiful HS 52.63
42.    Jessica Snarr Sr Fremont HS 53.85
43.    Macy Markus Fr Herriman High School 54.08
44.    Jaycie Price So Bonneville High School 54.93
45.    Lydia Trotter Sr Ogden HS 56.27
DQ    Gwen Romrell Fr Riverton HS DQ
infraction 2 - interference by competitor
DNS    Cidnee Davies Jr Syracuse HS DNS
DNS    Megan Bedwell Sr Weber HS DNS


Boy's 300 Meter Hurdles Open Sections
Overall     Year  Team  Time 

1.    Kelton Johnson So Davis HS 40.39
2.    Jacob Powell Sr Layton HS 40.76
3.    Brett Smart Sr Bear River High School 40.78
4.    Nolan Borzoni Sr Bingham HS 40.87
5.    Parker Saxton Jr Weber HS 40.90
6.    James Richardson Sr Bingham HS 41.00
7.    Logan Spackman Sr Herriman High School 41.65
8.    Adam Heiner Sr Ben Lomond HS 42.30
9.    Damian Barney So Roy HS 42.37
10.    Hyrum Peterson Sr Evanston High School 42.39
11.    Jacob Rice Jr Morgan 42.41
12.    Taylor Southwick Jr Davis HS 42.44
13.    Adriene Garland Jr West Jordan High School 42.50
14.    Dylan Casady Jr Herriman High School 42.61
15.    Landon Baird So Davis HS 43.29
16.    Brandt Reiser Sr Copper Hills HS 43.32
17.    Matthew LeCheminant Sr Layton HS 43.40
18.    McGyver Clark Jr Davis HS 43.58
19.    Logan Hatch Sr Westlake HS 43.66
20.    Tanner Kutterer So Syracuse HS 43.75
21.    Nate Pendleton Jr Copper Hills HS 43.81
22.    Daniel Bickel Sr Olympus HS 43.87
23.    Garrett Bills Sr Morgan 43.95
24.    Tyler Browning So Morgan 44.04
25.    Ben Godfrey Sr Davis HS 44.08
26.    Bryce VomBaur Sr Hillcrest HS 44.24
27.    Trevin Chowen Jr Viewmont HS 44.70
28.    Tristan Cox Sr West Side HS 44.72
29.    Parker London So Morgan 44.73
30.    Kason Thomas Sr Fremont HS 44.74
31.    Matt Turnbow Sr West Side HS 44.79
32.    Bryson Fielding So Weber HS 44.80
33.    Taylor Zesiger Sr Fremont HS 44.87
34.    Nick Rabow Jr Fremont HS 45.07
35.    Chase Whitehead Sr Hillcrest HS 45.35
36.    Brandon Hammond Fr Copper Hills HS 45.48
37.    Trent Rasmussen So Rock Springs HS-WY 45.49
38.    Tyler Seeley So Davis HS 46.03
39.    Brycen Wirick Sr Evanston High School 46.22
40.    Noah Stanger So Fremont HS 46.49
41.    Connor Brown Jr Northridge High School 46.76
42.    Jesse Barker So Evanston High School 49.11
DQ    Joshua Pelegrin Sr Park City High School DQ
infraction 11 - impeded another hurdler


Girl's 800 meter Open Sections
Overall     Year  Team  Time 

1.    Abby Jensen Jr Jordan HS 2:23.88
2.    Sydney Bigelow Sr Provo HS 2:24.81
3.    Allison Oborn Jr Mountain Crest 2:24.96
4.    Bailee Radakovich Fr Rock Springs HS-WY 2:25.79
5.    Taylor Woods So Davis HS 2:26.34
6.    Anna Ferrell Jr Davis HS 2:26.50
7.    Emily Liese Jr Mountain Crest 2:27.43
8.    Emmaline Huntzinger Jr Davis HS 2:27.46
9.    Eleanor Wettstein Jr East 2:27.57
10.    Mackenzie Prows Jr West Jordan High School 2:29.83
11.    Regan McGreer Jr Morgan 2:29.90
12.    Abbey Spencer Jr Jordan HS 2:30.27
13.    Emma Earl So East 2:30.50
14.    Madison Lewis Sr Corner Canyon HS 2:30.54
15.    Rachel Roberts So Alta HS 2:30.66
16.    Carri Yoho Sr Northridge High School 2:31.53
17.    Haley Hunt So Park City High School 2:31.83
18.    Cambrie Lake So Northridge High School 2:32.36
19.    Hailey Barker Jr Copper Hills HS 2:32.86
20.    Bailey Winter So Fremont HS 2:33.12
21.    Jaclyn Atencio Jr West Jordan High School 2:33.34
22.    Gabbey Beard Sr Woods Cross HS 2:33.47
23.    Anna Wright Jr Viewmont HS 2:33.74
24.    Liza Greene Fr Park City High School 2:33.79
25.    Katelyn Anderson Jr Clearfield HS 2:33.83
26.    Caitlin Butterfield Fr Herriman High School 2:33.84
27.    Lexi Elinkowski Sr Layton HS 2:33.85
28.    Ashley Blood Jr Alta HS 2:33.99
29.    Jayme East So Fremont HS 2:34.38
30.    Mikayla Mackey Jr Corner Canyon HS 2:34.86
31.    McKale Bladen So Mountain Crest 2:34.91
32.    Korinna Tallon Sr Weber HS 2:35.38
33.    Emma Loftus So Herriman High School 2:35.43
34.    Chloe Browning So Westlake HS 2:36.13
35.    Sydnee Rayl So Davis HS 2:36.24
36.    Mikaela Jorgensen So Herriman High School 2:36.26
37.    Katie Tanner Fr Copper Hills HS 2:36.71
38.    Kelsie Westphal So Westlake HS 2:37.43
39.    Sydney Zaugg Jr Davis HS 2:38.08
40.    Sam Barton Jr Jordan HS 2:39.20
41.    Madison Carr So Park City High School 2:39.76
42.    Libby Hunt So Rowland Hall 2:39.89
43.    Madison Sudweeks Jr Corner Canyon HS 2:40.88
44.    Lauren Rasich Sr Rowland Hall 2:41.43
45.    Haven Thorson Sr Layton HS 2:42.00
DNS    Lindsey Holton Jr Brighton HS DNS
DNS    Gloria Aquino So Jordan HS DNS
DNS    Callie Smith So Woods Cross HS DNS
DNS    Monica Monroy Jr Westlake HS DNS
DNS    Mica Rivera Fr Herriman High School DNS
DNS    Daniela VanBrocklin So Layton HS DNS
DNS    Breanna Lemon Sr Logan High School DNS
DNS    Brynn Bennion So Woods Cross HS DNS
DNS    Desie Thorn Sr Jordan HS DNS


Boy's 800 meter Open Sections
Overall     Year  Team  Time 

1.    Christian Carver Sr Fremont HS 1:59.77
2.    Kaden Winter Sr Fremont HS 1:59.83
3.    Jonathan Roy Jr Riverton HS 2:00.24
4.    Alex Mashburn Jr Northridge High School 2:00.82
5.    Jason Lang Jr Davis HS 2:02.31
6.    Joshua Mott Jr Bonneville High School 2:02.51
7.    Andrew Davis Sr Alta HS 2:02.63
8.    Ryan Andreasen Sr Syracuse HS 2:02.75
9.    Kaden Taylor So Woods Cross HS 2:03.87
10.    Jacob Lundskog Sr South Summit HS 2:04.09
11.    Brian Nelson Sr Copper Hills HS 2:04.19
12.    Joshua Leatham Fr Viewmont HS 2:04.38
13.    Kaden Bingham Sr West Side HS 2:04.40
14.    Isaac Anawalt Fr Logan High School 2:05.02
15.    Jacob Lee Jr Weber HS 2:05.41
16.    Ammon Driggs So Bingham HS 2:05.56
17.    Connor Kleinman Sr Woods Cross HS 2:05.64
18.    Jackson Wall Sr Bear River High School 2:05.67
19.    Nathan Flint Sr Layton HS 2:05.99
20.    Christian Yngsdal Jr Fremont HS 2:06.02
21.    Jon Cardinal Sr Layton HS 2:06.04
22.    Garrett Farrer Jr Fremont HS 2:06.46
23.    Alex Sutherland Sr Woods Cross HS 2:06.62
24.    Dylan Kendall So Woods Cross HS 2:06.74
25.    Alex Newbold Jr Copper Hills HS 2:07.11
26.    Jacob Rowley So Olympus HS 2:07.38
27.    Adam Aposhian Sr Davis HS 2:07.46
28.    Jake Reynolds So Syracuse HS 2:07.47
29.    Ryan Ward Jr West Jordan High School 2:07.48
30.    Zach Scott Jr Bonneville High School 2:07.86
31.    Trace Jacobson Jr Riverton HS 2:08.03
32.    Davis Johnson Sr Woods Cross HS 2:08.11
33.    Jackson Rayl Sr Davis HS 2:08.41
34.    Tyler Stark So Syracuse HS 2:08.80
35.    Joe Depoyster Jr Rock Springs HS-WY 2:09.24
36.    Jared Christiansen Jr Bonneville High School 2:09.89
37.    Cameron Robison Sr Provo HS 2:10.12
38.    Duncan Forrest Jr Riverton HS 2:10.76
39.    Solomon Twitchell Sr Davis HS 2:12.47
40.    Ethan Hurst So Bear River High School 2:12.56
41.    Jesse Case Sr Park City High School 2:12.96
42.    Sam Edmunds Sr Park City High School 2:18.87
DNS    Devon Jarman Jr Northridge High School DNS
DNS    Morgan Hunter Sr Provo HS DNS
DNS    Coleman Lloyd Jr Jordan HS DNS
DNS    Luke Summers Jr Bear River High School DNS
DNS    Wes Miller Sr Park City High School DNS
DNS    Tate Buttars So West Side HS DNS
DNS    Thomas Odell Jr Olympus HS DNS
DNS    Caleb Hunt Sr Fremont HS DNS


Girl's Sprint Medley Relay 2-2-4-8 Open Sections
Overall    Team  Time 

1.    Herriman High School A Herriman High School 4:12.98
2.    Viewmont HS A Viewmont HS 4:21.55
3.    Bountiful HS A Bountiful HS 4:22.11
4.    Brighton HS A Brighton HS 4:25.92
5.    Hunter HS A Hunter HS 4:34.70
6.    Davis HS A Davis HS 4:36.67
7.    Bear River High School A Bear River High School 4:37.02
8.    Olympus HS A Olympus HS 4:42.68


Boy's Sprint Medley Relay 2-2-4-8 Open Sections
Overall    Team  Time 

1.    West Side HS C West Side HS 3:41.78
2.    Fremont HS A Fremont HS 3:41.80
3.    Hunter HS A Hunter HS 3:42.60
4.    Morgan A Morgan 3:43.48
5.    Bear River High School B Bear River High School 3:43.66
6.    Woods Cross HS A Woods Cross HS 3:48.37
7.    Brighton HS B Brighton HS 3:53.23
8.    Mountain Crest A Mountain Crest 3:54.69
9.    Olympus HS B Olympus HS 3:56.39
10.    Morgan B Morgan 3:58.19
11.    Syracuse HS C Syracuse HS 4:03.86
12.    East A East 4:05.19
DNS    Hunter HS B Hunter HS DNS


Girl's 200 meter Open Sections
Overall     Year  Team  Time  Wind 

1.    Caoimhe Kofoed Sr Westlake HS 25.91 -0.7
2.    Mckayla Thomas Sr Weber HS 26.04 -0.7
3.    Brittney Rounkles Jr Davis HS 26.23 -0.7
4.    Melanie Sullivan Jr Davis HS 26.24 -0.7
5.    Molly Edlund Sr Mountain Crest 26.26 -0.6
6.    Elise Berning Sr Davis HS 26.36 -0.7
7.    Laura Kehr Jr Northridge High School 26.37 -0.7
8.    Marlee Peterson Jr Herriman High School 26.49 -0.7
9.    BriAnna Gipson Jr Davis HS 26.62 -0.6
10.    Bobbi Parker Jr Rock Springs HS-WY 26.76 -0.7
11.    Jentry Skidmore So Syracuse HS 26.79 -0.6
12.    Kaitlynn Allen So Fremont HS 26.84 -0.6
13.    Adara Christensen Fr Westlake HS 27.01 -0.6
14.    Leah Anderson Jr Park City High School 27.03 -1.9
15.    Sydney Davis Sr Alta HS 27.15 -1.9
16.    Kate Saunders Jr Riverton HS 27.17 -0.6
17.    Jordyn Johnson Jr Weber HS 27.23 -2.3
18.    MaKenzie McCombs Fr Riverton HS 27.31 -1.9
19.    Jena Johnson Jr Weber HS 27.43 -0.6
20.    Michelle Sierra Fr Copper Hills HS 27.44 -1.9
21.    Emma Newbold Fr Herriman High School 27.54 -1.9
21.    La Taylor Jr Bingham HS 27.54 -1.9
23.    Abbey Bishop Sr Mountain Crest 27.55 -1.9
24.    Rose Kelsch Jr Wasatch High School 27.63 -0.6
25.    Tara Christensen Sr Bear River High School 27.65 -1.9
26.    Tawnie Fitzgerald Sr Northridge High School 27.77 -0.5
27.    Kylie Monroe Fr Bingham HS 27.81 -2.3
28.    Daisy Barker Fr Ogden HS 27.82 -1.9
29.    Karrie Pead Sr Viewmont HS 27.84 -1.9
30.    Arlyne Arteaga Jr Syracuse HS 27.86 -0.6
31.    Susie Eames So Davis HS 27.92 -0.6
32.    Selena Cudney Fr Rock Springs HS-WY 27.93 -0.6
33.    Candace Bowman Sr Northridge High School 27.98 -2.3
34.    Rylee Wood So Riverton HS 28.03 -1.9
35.    Shambrea Ogden So Riverton HS 28.09 -0.5
36.    Kaylie King Sr Herriman High School 28.22 -1.9
37.    Daisy Lal Fr Jordan HS 28.23 -2.3
38.    Emma Earl So East 28.27 -1.9
39.    Amberly Lazenby Fr Copper Hills HS 28.38 -0.6
40.    Keslee Stephenson So Davis HS 28.43 -0.6
41.    Jenny Tidwell Sr Weber HS 28.47 -0.5
42.    Essie Stromberg Sr Ogden HS 28.53 -0.6
43.    Sage Allen So Olympus HS 28.58 -0.5
44.    Kam Dellinger Sr Mountain View High School 28.67 -0.5
45.    Mykel Hooley So Mountain Crest 28.68 -0.5
46.    Leah Brown So Park City High School 28.76 -0.6
47.    Collett Batty So Jordan HS 28.97 -0.5
48.    Mia Jensen Jr West Jordan High School 29.41 -0.6
DNS    Amanda Mangelson So Woods Cross HS DNS -0.5
DNS    Candice Nkoy Sr Rowland Hall DNS -1.9


Boy's 200 meter Open Sections
Overall     Year  Team  Time  Wind 

1.    Ty Hinds Sr Davis HS 22.51 +0.0
2.    Jake Davis Sr Herriman High School 22.85 +0.0
3.    Braedon Dority Jr Bingham HS 22.88 -1.7
4.    Jake Jutkins Jr Herriman High School 22.95 -1.7
5.    Mace Kujec Jr Syracuse HS 23.07 +0.0
6.    Preston Willey Sr Wasatch High School 23.08 +0.0
7.    Tyler Topham Jr Bingham HS 23.09 -1.7
8.    Jordan Howell Sr Viewmont HS 23.10 -1.5
9.    Jordan Goldsberry Sr Davis HS 23.12 -1.7
10.    Jacob Moffett Jr Davis HS 23.21 +0.0
10.    Chandler Anderson Sr Park City High School 23.21 -0.8
12.    Jordan Smith Sr Herriman High School 23.24 -1.5
13.    Ian Maxfield Sr West Jordan High School 23.26 -1.7
14.    Hunter Woodhall So Syracuse HS 23.27 -1.5
15.    Shadell Padmore Sr Northridge High School 23.28 -0.8
16.    Bridger Beus Jr Bear River High School 23.30 +0.0
17.    Karl Kumpin Sr Copper Hills HS 23.41 +0.0
17.    James Gilbert Sr Woods Cross HS 23.41 -1.4
19.    Chris Hodges Sr West Side HS 23.46 -0.8
20.    Caleb Gipson Sr Davis HS 23.48 -1.6
21.    Cameron Norton Sr Copper Hills HS 23.50 +0.0
22.    Andrew Davidowski Sr Park City High School 23.54 -1.4
23.    Brayden Beers So Roy HS 23.56 -1.4
23.    Ryan Goad So Weber HS 23.56 -1.0
25.    Brevin Dean So Weber HS 23.60 -1.5
26.    Darin Sagapolu Jr Fremont HS 23.61 +0.0
27.    Luis Merida So Davis HS 23.62 +0.0
28.    James Deboe Jr Brighton HS 23.67 -0.8
28.    Parker Saxton Jr Weber HS 23.67 -1.1
30.    Devon Weaver Sr Weber HS 23.76 -1.4
31.    Smash Lloyd Sr Morgan 23.77 +0.0
31.    Mason Stephens Jr Park City High School 23.77 -1.1
33.    Renee Smith Jr Northridge High School 23.78 +0.0
33.    Isaac Mortensen So Riverton HS 23.78 -1.4
35.    Riley Stringham So Davis HS 23.81 -0.8
36.    Zac Lalliss Sr Riverton HS 23.84 -1.1
36.    Jacob Baird Jr Fremont HS 23.84 -1.0
38.    Bridger Pack Jr Olympus HS 23.89 +0.0
39.    Broderic Hall Sr Syracuse HS 23.90 -1.1
40.    Hunter Oredson Sr Alta HS 23.93 -1.0
41.    Kent Le Sr Logan High School 23.94 -1.0
42.    JoJo Henderson Sr Olympus HS 23.95 -0.8
43.    Gabriel Stock So Copper Hills HS 23.96 -1.5
43.    Tom Christensen Jr Northridge High School 23.96 -1.4
45.    Matt Beecher Jr Davis HS 23.97 -1.1
46.    Zachary Engstrom Fr Alta HS 23.98 -1.5
47.    Keeton Knight Jr Jordan HS 24.02 -1.7
47.    Isiah Jackson So Jordan HS 24.02 -1.0
49.    Joshua Davis So Alta HS 24.10 -1.5
50.    Gabe Hamideh Jr Jordan HS 24.18 -1.0
51.    Garrett Wright Jr Logan High School 24.19 -1.6
52.    Darrick Minshall Sr Copper Hills HS 24.24 -1.0
53.    Brennan Norman So Morgan 24.27 +0.0
54.    James Zhao Sr Hillcrest HS 24.31 -1.6
55.    Garrison Woods Sr Jordan HS 24.40 -1.7
56.    Preston Cervantes Sr Park City High School 24.45 -1.6
57.    Joey Culas So East 24.48 -1.1
58.    Nick Rabow Jr Fremont HS 24.54 -1.6
59.    Brandon Farley Fr Copper Hills HS 24.62 -1.6
60.    Mack Wakley So West Jordan High School 24.69 -1.0
61.    Josh Gardner Jr Davis HS 24.86 -1.6
62.    Kingston Nicholls Jr Hillcrest HS 25.02 +0.0
63.    Cody Olsen So Mountain Crest High School 25.18 +0.0
DQ    Nick Taylor Jr Weber HS DQ -1.4
False start
DNS    Jeshua Osorio Sr Westlake HS DNS -1.7


Girl's 3200 meter Open Sections
Overall     Year  Team  Time 

1.    Paityn Chynoweth Sr Corner Canyon HS 11:59.42
2.    Rachel Griffin So Syracuse HS 12:03.31
3.    Kayzia Glick Jr Riverton HS 12:05.19
4.    Kaitlyn Datwyler Sr Davis HS 12:05.43
5.    Abby West Fr Wasatch High School 12:07.43
6.    Grace Neuenschwander So Davis HS 12:07.80
7.    Rachel Johnson Sr Davis HS 12:09.19
8.    Madi Littleford Fr Herriman High School 12:09.82
9.    Rebekah Jex Jr Westlake HS 12:21.39
10.    Danielle Coccimiglio So Hillcrest HS 12:22.56
11.    Rachael Hughes Sr Bear River High School 12:25.74
12.    Michelle Stanley Jr Herriman High School 12:28.37
13.    Rindy Roos Jr Layton HS 12:28.51
14.    Sheridan Klingensmith Jr Rock Springs HS-WY 12:28.65
15.    Sarah Engstrom Jr Alta HS 12:29.38
16.    Miranda Peterson So Fremont HS 12:30.54
17.    Jerra Fowers Jr Fremont HS 12:34.73
18.    Hannah Hampton Jr Rock Springs HS-WY 12:35.44
19.    Sydney Garner Fr Bonneville High School 12:39.09
20.    Jaci Smiley So Corner Canyon HS 12:39.63
21.    Sam Barton Jr Jordan HS 12:46.20
22.    Kim Adair Jr Riverton HS 12:52.85
23.    Andie Mears Fr Westlake HS 12:54.95
24.    Jesse ONeal Sr Rock Springs HS-WY 12:55.96
25.    Michaela Case So Westlake HS 13:02.29
26.    Brooklyn Dutton Jr Riverton HS 13:02.57
DNS    Brittany Wahlin Sr Riverton HS DNS
DNS    Megan Spehar Sr Bountiful HS DNS
DNS    Aubrianna Brush Jr Wasatch High School DNS


Boy's 3200 meter Open Sections
Overall     Year  Team  Time 

1.    Josh Call Jr Westlake HS 10:03.10
2.    Matt Ward So Davis HS 10:03.89
3.    Tayte Pollman Jr Brighton HS 10:04.41
4.    Henry Hall Jr Weber HS 10:10.54
5.    Tyler Mortensen Jr Westlake HS 10:10.78
6.    Joe Howell Jr Mountain Crest High School 10:11.59
7.    Isaac White Sr Herriman High School 10:12.31
8.    Tyler Fessler Sr Syracuse HS 10:14.25
9.    Brigham Halverson So Davis HS 10:18.11
10.    Britton Porter Jr Davis HS 10:19.47
11.    Daniel Harris So Davis HS 10:20.78
12.    Blake Bennion Sr Alta HS 10:22.22
13.    Lance Thornton Jr Davis HS 10:23.17
14.    Joe Barney So Herriman High School 10:23.67
15.    Andrew Lawson Jr Corner Canyon HS 10:24.99
16.    Caleb Brown Jr Herriman High School 10:26.01
17.    Mitch Perry Sr Davis HS 10:27.16
18.    Paul Kidd Sr Westlake HS 10:29.59
19.    Peter White So Herriman High School 10:31.46
20.    Payton Ramynke Jr Riverton HS 10:32.22
21.    Albert Hanks Jr Corner Canyon HS 10:32.70
22.    Domeniko Ardadi Sr Olympus HS 10:33.21
23.    Braden Robbins Jr Riverton HS 10:33.82
24.    Clay Goich Jr Rock Springs HS-WY 10:34.86
25.    Paul Huntsman Jr Weber HS 10:35.29
26.    Tanner Webb So Herriman High School 10:35.33
27.    Hayden Ewer Jr Mountain Crest High School 10:39.18
28.    Zach Wilde Sr Davis HS 10:43.65
29.    Brandon Peters Sr Davis HS 10:47.55
30.    Joe Depoyster Jr Rock Springs HS-WY 10:52.89


Girl's 4x400 Open Sections
Overall    Team  Time 

1.    Bountiful HS C Bountiful HS 4:13.97
2.    Wasatch High School B Wasatch High School 4:14.65
3.    Copper Hills HS B Copper Hills HS 4:19.72
4.    Bear River High School B Bear River High School 4:20.51
5.    West Jordan High School C West Jordan High School 4:20.74
6.    Davis HS C Davis HS 4:20.91
7.    Hunter HS C Hunter HS 4:21.75
8.    Morgan B Morgan 4:23.08
9.    Olympus HS B Olympus HS 4:24.38
10.    Evanston High School C Evanston High School 4:25.17
11.    East B East 4:27.52
12.    Fremont HS B Fremont HS 4:38.06


Boy's 4x400 Open Sections
Overall    Team  Time 

1.    Davis HS D Davis HS 3:30.45
2.    Northridge High School B Northridge High School 3:30.68
3.    Weber HS B Weber HS 3:31.07
4.    Mountain Crest High School B Mountain Crest High School 3:32.45
5.    West Side HS B West Side HS 3:32.89
6.    West Jordan High School B West Jordan High School 3:35.26
7.    Morgan B Morgan 3:35.68
8.    Evanston High School B Evanston High School 3:35.99
9.    Copper Hills HS B Copper Hills HS 3:36.03
10.    Hunter HS B Hunter HS 3:36.42
11.    Fremont HS B Fremont HS 3:36.51
12.    Olympus HS B Olympus HS 3:36.99
13.    Woods Cross HS C Woods Cross HS 3:37.00
14.    Woods Cross HS D Woods Cross HS 3:39.65
15.    Bear River High School B Bear River High School 3:40.11
16.    Viewmont HS B Viewmont HS 3:56.06


Boy's 4x800 Open Sections
Overall    Team  Time 



Girl's 4x800 Open Sections
Overall    Team  Time 



Boy's Long Jump Open Sections
Overall     Year  Team  Metric  English  Wind 

1.    Colton Hatch Jr Logan High School  6.30  20-08.25
2.    Ben Barrett Jr Viewmont HS  6.17  20-03.00
3.    Chandler Obray Jr Layton HS  6.16  20-02.50
4.    Chaz Inyu So Westlake HS  6.10  20-00.25
5.    Alan Kieatisinlapin Jr Bountiful HS  6.09  19-11.75
6.    Bryson Fielding So Weber HS  6.08  19-11.50
7.    Ethan Erickson Jr Bingham HS  6.06  19-10.50
8.    Mitchell Wood Jr Riverton HS  5.94  19-06.00
9.    Parker Lowry Sr Ogden HS  5.82  19-01.25
10.    Darin Sagapolu Jr Fremont HS  5.81  19-00.75
11.    Jake Parker Sr Riverton HS  5.81  19-00.75
12.    Kye Odde Jr Evanston High School  5.80  19-00.50
13.    Carrick White Sr Syracuse HS  5.80  19-00.25
14.    Andrew Vanhorn Sr Mountain Crest High School  5.78  18-11.75
15.    Bridger Beus Jr Bear River High School  5.71  18-09.00
16.    Seth Lester Fr Evanston High School  5.66  18-06.75
17.    Tyler Browning So Morgan  5.62  18-05.50
18.    Parker Jacobsen Sr Riverton HS  5.62  18-05.50
19.    Dallas Woolley Sr Herriman High School  5.62  18-05.25
20.    Dalton McClees So Riverton HS  5.61  18-05.00
21.    Taylor Southwick Jr Davis HS  5.60  18-04.50
22.    Gavin LeFevre Jr Weber HS  5.60  18-04.50
23.    McKay Christensen Sr Riverton HS  5.54  18-02.25
24.    Joshua Davis So Alta HS  5.50  18-00.75
25.    Nate Allred Jr Davis HS  5.34  17-06.25
26.    Miles Trujillo Sr Evanston High School  5.24  17-02.50
27.    Brennan Norman So Morgan  5.24  17-02.25
28.    Bryce Pectol So Davis HS  5.14  16-10.50
FOUL    Cristian Rivera Sr Roy HS  FOUL  FOUL
DNS    Nathaniel Gordon Sr Summit Academy HS  DNS  DNS
DNS    Jaden Hamblin Sr Summit Academy HS  DNS  DNS
DNS    Julian Blackmon Jr Layton HS  DNS  DNS
DNS    Jaxon Porter Sr Weber HS  DNS  DNS
DNS    Wyatt Beckstead Sr West Side HS  DNS  DNS


Girl's Long Jump Open Sections
Overall     Year  Team  Metric  English  Wind 

1.    Laurel Bennion Sr Bountiful HS  5.34  17-06.25
2.    Sydnie Martindale Sr Wasatch High School  5.04  16-06.50
3.    Brandy Bookout Sr Alta HS  5.03  16-06.25
4.    Lupe Havili Sr Hillcrest HS  5.02  16-05.75
5.    Anne Petersen So Syracuse HS  5.00  16-05.00
6.    Kirsten Spencer Sr Riverton HS  4.97  16-03.75
7.    Daisy Barker Fr Ogden HS  4.96  16-03.25
8.    Emma Calder Jr Davis HS  4.83  15-10.25
9.    Na Tanya Anderson Sr Copper Hills HS  4.75  15-07.00
10.    Brittany Nope Sr Copper Hills HS  4.67  15-04.00
11.    Adara Christensen Fr Westlake HS  4.63  15-02.50
12.    Jessica Snarr Sr Fremont HS  4.62  15-02.00
12.    Selena Cudney Fr Rock Springs HS-WY  4.62  15-02.00
14.    Lexi Stoddard Jr Mountain View High School  4.59  15-00.75
15.    Brynne Anderson Sr Logan High School  4.56  14-11.75
16.    Tara Christensen Sr Bear River High School  4.55  14-11.25
17.    Kelsie Fisher Sr Copper Hills HS  4.50  14-09.25
18.    Jaycie Price So Bonneville High School  4.50  14-09.25
19.    Tess Campbell Sr Riverton HS  4.50  14-09.25
20.    Emmery Wagstaff Fr Evanston High School  4.43  14-06.50
21.    Breonna Westover So Bonneville High School  4.43  14-06.50
22.    Ashley Taylor So Davis HS  4.35  14-03.50
23.    Essie Stromberg Sr Ogden HS  4.23  13-10.75
24.    Rylee Riggs Jr Davis HS  4.21  13-10.00
25.    Madeline Martin Fr Hillcrest HS  4.20  13-09.50
26.    Lindsey Jewett Jr Herriman High School  4.19  13-09.00
27.    Sydney Larsen So Davis HS  4.16  13-08.00
28.    Anna Cox So Morgan  4.14  13-07.00
29.    Sarah Casey Sr Weber HS  4.07  13-04.50
30.    Emily Summers Jr Weber HS  4.00  13-01.50
31.    McKelle Wilcox So Westlake HS  3.99  13-01.25
32.    Kassidy Webb Fr Davis HS  3.87  12-08.50
DNS    Alexis Roberts Jr Riverton HS  DNS  DNS
DNS    Rylee Perry Jr Bear River High School  DNS  DNS
DNS    Samantha Smith Jr Fremont HS  DNS  DNS
DNS    Aspen Drecksel Jr Bingham HS  DNS  DNS


Boy's High Jump Open Sections
Overall     Year  Team  Metric  English 

1.    Jonathan Thornton So Davis HS  1.88  6-02.00
2.    Logan Baird Jr Davis HS  1.88  6-02.00
3.    Colby Stone Jr Riverton HS  1.83  6-00.00
3.    Matt Turnbow Sr West Side HS  1.83  6-00.00
3.    Dalton McClees So Riverton HS  1.83  6-00.00
6.    Jake Parker Sr Riverton HS  1.83  6-00.00
7.    Ben Weppner So Morgan  1.83  6-00.00
8.    Daniel Bickel Sr Olympus HS  1.83  6-00.00
9.    Jacob Dyatt Jr Copper Hills HS  1.78  5-10.00
10.    Dallin Bingham So Mountain Crest High School  1.78  5-10.00
10.    Parker Lowry Sr Ogden HS  1.78  5-10.00
12.    Adam Amott So Bountiful HS  1.78  5-10.00
13.    Brett Smart Sr Bear River High School  1.73  5-08.00
14.    Adam Heiner Sr Ben Lomond HS  1.73  5-08.00
14.    McKay Hunt Sr Weber HS  1.73  5-08.00
16.    Warren Story Sr Park City High School  1.73  5-08.00
17.    Jacob Graham So Bingham HS  1.73  5-08.00
18.    Nathaniel Gordon Sr Summit Academy HS  1.73  5-08.00
19.    Eric Thomson Jr Davis HS  1.73  5-08.00
19.    Chase Jensen Sr Davis HS  1.73  5-08.00
21.    Reggie Johnson Jr Weber HS  1.67  5-06.00
21.    Tyler Browning So Morgan  1.67  5-06.00
23.    Bradley Lundberg Jr Mountain Crest High School  1.67  5-06.00
23.    Jacob Degraw Jr Woods Cross HS  1.67  5-06.00
23.    James Saunders So Woods Cross HS  1.67  5-06.00
NH    Daniel Romero Sr Riverton HS  NH  NH
NH    Tanner Hansen Sr Herriman High School  NH  NH
NH    Matthew LeCheminant Sr Layton HS  NH  NH
DNS    Devanni Hopkins Fr Logan High School  DNS  DNS
DNS    Nate Mower Sr Jordan HS  DNS  DNS
DNS    Ty Reece Sr Logan High School  DNS  DNS


Girl's High Jump Open Sections
Overall     Year  Team  Metric  English 

1.    Laura Miller Jr Mountain Crest  1.55  5-01.00
2.    Jena Johnson Jr Weber HS  1.55  5-01.00
3.    Whitney Cox Jr Davis HS  1.55  5-01.00
4.    Eliza Jackson Sr Davis HS  1.50  4-11.00
5.    Nikki Hemsley Jr Davis HS  1.50  4-11.00
6.    Ashley Harris So Davis HS  1.50  4-11.00
7.    Jessica Sepos Jr Evanston High School  1.50  4-11.00
7.    Julia Stock So Northridge High School  1.50  4-11.00
9.    Rylee Riggs Jr Davis HS  1.50  4-11.00
10.    Hayley Allen Jr Bingham HS  1.50  4-11.00
10.    Emmery Wagstaff Fr Evanston High School  1.50  4-11.00
12.    Lupe Havili Sr Hillcrest HS  1.50  4-11.00
13.    Allison Price Jr Copper Hills HS  1.45  4-09.00
13.    Jordan Bushey Sr Viewmont HS  1.45  4-09.00
13.    Brandy Bookout Sr Alta HS  1.45  4-09.00
13.    Daisy Barker Fr Ogden HS  1.45  4-09.00
13.    Rachel Whipple So Bountiful HS  1.45  4-09.00
13.    Kallie Taylor Jr Riverton HS  1.45  4-09.00
13.    Anna Cox So Morgan  1.45  4-09.00
20.    Samantha Sorensen Jr Layton HS  1.45  4-09.00
20.    Nanyal Rout Sr Olympus HS  1.45  4-09.00
22.    Yvonne Gambrel Sr Northridge High School  1.45  4-09.00
23.    Macy Markus Fr Herriman High School  1.40  4-07.00
23.    Korra Jensen Jr Davis HS  1.40  4-07.00
23.    Madison Baker Jr Alta HS  1.40  4-07.00
26.    Lexi Stoddard Jr Mountain View High School  1.40  4-07.00
27.    Kaylee Mahoney Fr Riverton HS  1.40  4-07.00
28.    Rylee Liz Maughan Sr West Jordan High School  1.40  4-07.00
29.    Melissa Law So Davis HS  1.34  4-05.00
DNS    Hailey Bassett Jr Layton HS  DNS  DNS


Boy's Pole Vault Open Sections
Overall     Year  Team  Metric  English 

1.    Kye Odde Jr Evanston High School  3.96  13-00.00
2.    Justin Godfrey Sr Davis HS  3.78  12-05.00
3.    Lucus Taylor So Lone Peak HS  3.78  12-05.00
4.    Remy Buhler Sr West Jordan High School  3.78  12-05.00
5.    Stockton Oviatt Jr Viewmont HS  3.78  12-05.00
6.    Jaxon Potter So Davis HS  3.78  12-05.00
7.    Christian Sainsbury So Bingham HS  3.78  12-05.00
8.    Adam Anderson So Bingham HS  3.66  12-00.00
8.    Zach Daines Sr Syracuse HS  3.66  12-00.00
10.    Hayden Hoglund So Logan High School  3.66  12-00.00
11.    Dante Morazan Jr Viewmont HS  3.66  12-00.00
12.    Austin Hansel Jr Davis HS  3.50  11-06.00
12.    Joziah Billings Sr Fremont HS  3.50  11-06.00
14.    Treston Cullimore Sr Syracuse HS  3.20  10-06.00
14.    Peter Lynch Sr Hillcrest HS  3.20  10-06.00
14.    Brendon Smith Jr Riverton HS  3.20  10-06.00
14.    Cache Arbon So Davis HS  3.20  10-06.00
14.    Alex Crapo So Bingham HS  3.20  10-06.00
19.    Chris Homer Sr Logan High School  3.20  10-06.00
NH    Ben Fielden Jr Davis HS  NH  NH
NH    McKay Hunt Sr Weber HS  NH  NH
NH    Luke Shaner Sr Davis HS  NH  NH
DNS    Mark Bailey So Bingham HS  DNS  DNS
DNS    Randy Weintz Jr Copper Hills HS  DNS  DNS
DNS    Brenden Lapp So Rock Springs HS-WY  DNS  DNS
DNS    Kenton Winegar Sr Alta HS  DNS  DNS


Girl's Pole Vault Open Sections
Overall     Year  Team  Metric  English 

1.    Nikki Hemsley Jr Davis HS  2.72  8-11.00
2.    Ashley Sullenger Jr Davis HS  2.72  8-11.00
3.    Brielle Carr So Herriman High School  2.64  8-08.00
4.    Ashley Harris So Davis HS  2.64  8-08.00
5.    Ashley Lawson Sr Davis HS  2.64  8-08.00
6.    Abigail Sepos Sr Evanston High School  2.64  8-08.00
7.    Gentry Keaton Sr Davis HS  2.56  8-05.00
8.    Karrie Pead Sr Viewmont HS  2.49  8-02.00
9.    Sandra Sato Jr Hillcrest HS  2.49  8-02.00
10.    Korra Jensen Jr Davis HS  2.33  7-08.00
10.    Madi Lee So Davis HS  2.33  7-08.00
12.    Cassandra Powers Jr Riverton HS  2.33  7-08.00
13.    Johanna Nilsson Jr Davis HS  2.33  7-08.00
13.    Ashley Taylor So Davis HS  2.33  7-08.00
15.    Leena Rascon So Bingham HS  2.33  7-08.00
16.    Rylee Liz Maughan Sr West Jordan High School  2.33  7-08.00
17.    Kayla Rascon So Bingham HS  2.33  7-08.00
18.    Tiffany Derrick So Evanston High School  2.18  7-02.00
19.    Baylee Reynolds Sr Davis HS  2.18  7-02.00
20.    Erin Bowe So Davis HS  2.18  7-02.00
20.    Kylie Cloward So Herriman High School  2.18  7-02.00
22.    Kristin Funk Jr Davis HS  2.18  7-02.00
23.    Sarah Calder Jr Davis HS  2.18  7-02.00
DNS    Brindi Petersen Sr Logan High School  DNS  DNS


Boy's Javelin Open Sections
Overall     Year  Team  Metric  English 

1.    Bryson Gudiel Jr Bear River High School  46.73  153-04
2.    Caleb Horrocks Jr Viewmont HS  45.08  147-11
3.    Caleb Rogers So Riverton HS  44.42  145-09
4.    Adam Johnson Sr Syracuse HS  44.02  144-05
5.    Colton Nelson Sr Roy HS  43.36  142-03
6.    Kade Trowbridge Jr Wasatch High School  43.08  141-04
7.    Jaydon Lord Sr Weber HS  42.57  139-08
8.    Jordan Devenberg Sr Bingham HS  42.29  138-09
9.    Nathanael Anderson Jr Copper Hills HS  41.88  137-05
10.    Nathan Montgomery Jr Fremont HS  40.69  133-06
11.    Jaxon Porter Sr Weber HS  40.00  131-03
12.    Kolten Probert Jr Roy HS  40.00  131-03
13.    Benjamin Hauber Sr Copper Hills HS  39.93  131-00
14.    Will Vandermerwe Jr Davis HS  39.62  130-00
15.    Kent Sasine Sr Bingham HS  39.55  129-09
16.    Ben Barrett Jr Viewmont HS  39.44  129-05
17.    Nesta Heaps Jr Park City High School  38.91  127-08
18.    Justin Cobabe So Syracuse HS  38.71  127-00
19.    Jaron Erickson Jr Davis HS  38.40  126-00
20.    Jared Van Schyndel So Layton HS  38.40  126-00
21.    Logan Baird Jr Davis HS  38.33  125-09
22.    Ryan Ricker Sr Copper Hills HS  38.28  125-07
23.    Devanni Hopkins Fr Logan High School  38.23  125-05
24.    Christian Cohen Sr Woods Cross HS  38.20  125-04
25.    Tristan Parker Sr Mountain Crest High School  38.02  124-09
26.    Jeff Hutson Jr Alta HS  37.08  121-08
27.    Alex Hjorth So Bingham HS  36.83  120-10
28.    Dallin Jamison So West Jordan High School  36.29  119-01
29.    Michael Paletta Jr Westlake HS  36.29  119-01
30.    Benjamin Jewkes Sr Logan High School  36.14  118-07
31.    Matthew LeCheminant Sr Layton HS  35.53  116-07
32.    Matt Beecher Jr Davis HS  35.41  116-02
33.    Zackary Heywood Jr Alta HS  34.64  113-08
34.    Judd Barber Jr Davis HS  34.59  113-06
35.    Joseph Bohman So Davis HS  34.08  111-10
36.    Kody Burroughs Sr Northridge High School  31.29  102-08
37.    Levi Nye Jr Weber HS  29.56  97-00
DNS    Tayler Katoa So Layton HS  DNS  DNS
DNS    Dietrich Strueber Sr Morgan  DNS  DNS
DNS    Trey Johnson Sr Fremont HS  DNS  DNS


Girl's Javelin Open Sections
Overall     Year  Team  Metric  English 

1.    Kendra Cottam Jr Copper Hills HS  34.24  112-04
2.    Molly Sasine Jr Bingham HS  30.27  99-04
3.    Lindsay Smith Jr Copper Hills HS  29.87  98-00
4.    Shante Perry Sr Copper Hills HS  29.84  97-11
5.    Kenzie Ford Jr Westlake HS  29.77  97-08
6.    London Smith Jr Fremont HS  29.39  96-05
7.    Sierra Moser Sr Herriman High School  29.18  95-09
8.    Jessica Steeneck Sr Riverton HS  28.19  92-06
9.    Julia Strader Sr West Jordan High School  27.58  90-06
10.    Sariah Rees So Bear River High School  27.00  88-07
11.    Daelyn Sagapolu Jr Fremont HS  26.82  88-00
12.    Alyssa Hemsley Jr Davis HS  26.67  87-06
13.    Cassidy White Jr Herriman High School  26.64  87-05
14.    Emma Howard So Northridge High School  26.39  86-07
15.    Mackenzie Bateman Jr Weber HS  25.78  84-07
16.    Jc White Jr Herriman High School  25.58  83-11
17.    Katelyn Hoskins So Davis HS  25.47  83-07
18.    Chay Buckley Jr Ogden HS  24.81  81-05
19.    Maddie Phelps Sr Hillcrest HS  24.61  80-09
20.    Elly Ferguson Jr Davis HS  24.48  80-04
21.    Caeli Michael Jr Logan High School  24.08  79-00
22.    Lexie Hart Jr Logan High School  23.44  76-11
23.    Emily Jim So Logan High School  23.32  76-06
24.    Cora Smith So Davis HS  23.19  76-01
25.    Brookelle Peterson So Logan High School  21.66  71-01
26.    Allie Freestone Fr Jordan HS  20.52  67-04
27.    Sophia Raiser Sr Woods Cross HS  20.06  65-10
DNS    Allysa Kroll Jr Jordan HS  DNS  DNS
DNS    Kimarie Larsen Sr Bingham HS  DNS  DNS
DNS    Hannah Brimhall Sr Riverton HS  DNS  DNS
DNS    Ashley McCarty Jr Roy HS  DNS  DNS


Boy's Shot Put Open Sections
Overall     Year  Team  Metric  English 

1.    Neils Stegelmeier Sr West Side HS  14.67  48-01.50
2.    Elijah Alford So Park City High School  14.49  47-06.50
3.    Wade Meacham Jr Layton HS  14.08  46-02.50
4.    Mason Gittins Sr West Side HS  14.01  45-11.50
5.    Chaz Inyu Westlake HS  13.79  45-03.00
6.    Jared Carrigan Jr Morgan  13.76  45-02.00
7.    Nathan Montgomery Jr Fremont HS  13.63  44-08.50
8.    Benjamin Jewkes Sr Logan High School  13.52  44-04.50
9.    Mason Ewing Sr Layton HS  13.51  44-04.00
10.    Gabe Summers Jr Westlake HS  13.49  44-03.00
11.    James Martinez Sr Roy HS  13.43  44-01.00
12.    Sawyer Pruett Jr Park City High School  13.33  43-09.00
13.    Jacob Kealamakia Jr Syracuse HS  13.18  43-03.00
14.    Easton Payne Fr Bear River High School  13.10  43-00.00
15.    Bradley Quick Sr Bountiful HS  13.02  42-08.50
16.    Anthony Covington Jr Alta HS  12.96  42-06.50
17.    Zach Naylor Sr Olympus HS  12.85  42-02.00
18.    Stone Sagala Jr Herriman High School  12.84  42-01.50
19.    Colton Jeffery So Davis HS  12.74  41-09.50
20.    Soloman Matemate Sr Jordan HS  12.65  41-06.00
21.    Kolten Probert Jr Roy HS  12.62  41-05.00
22.    Sharmon Sealey Sr Jordan HS  12.38  40-07.50
23.    Eli Beard So Davis HS  12.32  40-05.00
24.    Jacob Luddington Jr Davis HS  12.19  40-00.00
25.    Devlyn Arnell Sr Evanston High School  11.95  39-02.50
26.    Bryson Gudiel Jr Bear River High School  11.95  39-02.50
27.    Brian Worsham Sr West Jordan High School  11.94  39-02.00
28.    Isaac Kampman Sr Mountain View High School  11.82  38-09.50
29.    Adison Hoggan Sr Weber HS  11.66  38-03.00
30.    Anthony Poole Jr Layton HS  11.36  37-03.50
31.    Zack Pederson Sr Morgan  10.78  35-04.50
FOUL    Dallin Tate Sr Northridge High School  FOUL  FOUL
FOUL    Connor Kirkman Jr Syracuse HS  FOUL  FOUL
FOUL    Kayden White So Syracuse HS  FOUL  FOUL
DNS    Quinn McClune Sr Northridge High School  DNS  DNS
DNS    Mason Newton Sr Woods Cross HS  DNS  DNS
DNS    Will Unutoa Sr Copper Hills HS  DNS  DNS


Girl's Shot Put Open Sections
Overall     Year  Team  Metric  English 

1.    Madison Vitt Sr Mountain View High School  11.19  36-08.50
2.    Skyla Liavaa Jr Herriman High School  11.06  36-03.50
3.    Chrissy Glasmann Sr Park City High School  10.78  35-04.50
4.    Darci Dahl Sr Logan High School  10.58  34-08.50
5.    Imani Sweeney Jr Alta HS  10.32  33-10.50
6.    Kassie Neiwert Jr Mountain Crest  10.27  33-08.50
7.    Megan Bedwell Sr Weber HS  10.25  33-07.50
8.    Erikka Soto Jr Rock Springs HS-WY  10.16  33-04.00
9.    Alexis Bown Sr Evanston High School  10.12  33-02.50
10.    Mariah Nielsen Jr Mountain Crest  9.95  32-08.00
11.    Kaitlyn Smith Sr Westlake HS  9.87  32-04.50
12.    Makayla Duncan Sr Copper Hills HS  9.84  32-03.50
13.    Daelyn Sagapolu Jr Fremont HS  9.66  31-08.50
14.    Alexis McAllister Jr Lone Peak HS  9.65  31-08.00
15.    Karleigh Sessions So Fremont HS  9.37  30-09.00
16.    Emma Howard So Northridge High School  9.35  30-08.00
17.    Sydney Davis Sr Alta HS  9.32  30-07.00
18.    Lepolo Katoa Jr Bountiful HS  9.31  30-06.50
19.    Tori Bailey So Herriman High School  9.29  30-06.00
20.    Marcie Stapley Fr Morgan  9.26  30-04.50
21.    Kathryn Wilde Jr Davis HS  9.09  29-10.00
22.    Makayla Egbert Jr Mountain Crest  8.99  29-06.00
23.    Darcy Allen So Bingham HS  8.84  29-00.00
24.    Sierra Coombs Jr West Jordan High School  8.82  28-11.50
25.    Kami Page Sr Woods Cross HS  8.66  28-05.00
26.    Anyssa Zancanella Fr Rock Springs HS-WY  8.63  28-04.00
27.    Brianna Uthoff So Roy HS  8.06  26-05.50
28.    Morgan Whitney So Davis HS  8.05  26-05.00
29.    Brookelle Peterson So Logan High School  7.22  23-08.50
DNS    Whitney Wakefield Jr Park City High School  DNS  DNS
DNS    Makalita Lapuaho Jr Hunter HS  DNS  DNS
DNS    Stella Faasisila Sr Riverton HS  DNS  DNS
DNS    Sara Thompson So Rock Springs HS-WY  DNS  DNS
DNS    Jensen Scruggs So Bountiful HS  DNS  DNS


Boy's Discus Open Sections
Overall     Year  Team  Metric  English 

1.    Mason Gittins Sr West Side HS  42.01  137-10
2.    Benjamin Jewkes Sr Logan High School  41.98  137-09
3.    Josh McMillin Sr Herriman High School  40.64  133-04
4.    Adison Hoggan Sr Weber HS  40.38  132-06
5.    Bryson Gudiel Jr Bear River High School  40.36  132-05
6.    Zackary Heywood Jr Alta HS  40.28  132-02
7.    Brian Worsham Sr West Jordan High School  40.10  131-07
8.    Eli Beard So Davis HS  38.99  127-11
9.    Ben Callahan Jr Ogden HS  38.63  126-09
10.    Neils Stegelmeier Sr West Side HS  38.43  126-01
11.    Dustin Mathews Jr Viewmont HS  38.38  125-11
12.    Logan Holder Sr Copper Hills HS  37.97  124-07
13.    Derek Smith Sr Evanston High School  37.31  122-05
14.    Garrett LeMaitre Jr Riverton HS  37.18  122-00
15.    Jace Anderson Fr Westlake HS  37.01  121-05
16.    Cole Wood Sr Riverton HS  36.37  119-04
17.    Anthony Poole Jr Layton HS  36.19  118-09