15th Taylorsville invitational
Taylorsville High school
Taylorsville High, UT
April 18, 2015

Boy's 4x100 Varsity Timed Finals

Section 1
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Alta HS A Alta HS 6.  44.64 3  
  1.  Zachary Engstrom   2.  Andrew Davis   3.  Devin Tuttle   4.  Joshua Davis
2.    Brighton HS A Brighton HS 10.  45.27    
  1.  Rhett Anderson   2.  Andrew Covey   3.  James Deboe   4.  Christian Richard
3.    Corner Canyon HS A Corner Canyon HS 13.  46.51    
  1.  Tyler Green   2.  Tyler Critchfield   3.  Cole Barkey   4.  Parker Cluff
4.    Skyline HS A Skyline HS 15.  46.71    
  1.  Michael Lee   2.  Cole Biederman   3.  Keaton Walker   4.  Mason Draper
5.    Spring Creek High School A Spring Creek High School 16.  46.78    
  1.  Matt Hornberger   2.  Devin Hager   3.  Alex Woster   4.  Alberto Rodriguez
6.    Cyprus HS A Cyprus HS 19.  53.13    
  1.  Jeremy Hauber   2.  Jaxon Huefner   3.  Eli Haslam   4.  Daniel Sosa


Boy's 4x100 Varsity Timed Finals

Section 2
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Park City High School A Park City High School 2.  44.16 8  
  1.  Preston Cervantes   2.  Joshua Pelegrin   3.  Andrew Davidowski   4.  Chandler Anderson
2.    Jordan HS B Jordan HS 5.  44.54 4  
  1.  Dennis Lal   2.  Gabe Hamideh   3.  Garrison Woods   4.  Nate Mower
3.    Hunter HS A Hunter HS 9.  45.26    
  1.  Jared Devries   2.  David Kuhn   3.  Anthony Itabashi   4.  Shamar Duffus
4.    Olympus HS A Olympus HS 14.  46.62    
  1.  Jacob Benson   2.  Zach Hodgsen   3.  Peter OBrien   4.  Bridger Pack
5.    Murray HS A Murray HS 17.  47.36    
  1.  Connor McSwain   2.  Will Hurley   3.  Spencer Sessions   4.  Landin Sorenson
6.    Timpview High School A Timpview High School 18.  47.63    
  1.  Alex Hale   2.  Ethan Lott   3.  Robert Fillmore   4.  Brooklyn Hale


Boy's 4x100 Varsity Timed Finals

Section 3
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Copper Hills HS A Copper Hills HS 1.  43.09 10  
  1.  Skyler Andam   2.  Karl Kumpin   3.  Cameron Norton   4.  Gabriel Stock
2.    Bingham HS A Bingham HS 3.  44.23 6  
  1.  Tyler Topham   2.  Ethan Erickson   3.  James Richardson   4.  Cameron Smith
3.    Highland High School A Highland High School 4.  44.35 5  
  1.  Jake Boren   2.  Thomas Pembroke   3.  Alassane Niang   4.  Mohamed Yassin
4.    Riverton HS A Riverton HS 7.  44.84 2  
  1.  Zac Lalliss   2.  Andrew Glenn   3.  Austin Gomez   4.  Jaky Blad
5.    Hillcrest HS A Hillcrest HS 8.  45.09 1  
  1.  James Zhao   2.  Ryan Hansen   3.  Peter Kim   4.  Kingston Nicholls
6.    Jordan HS A Jordan HS 11.  45.36    
  1.  Spencer Curtis   2.  Taylor Johnson   3.  Aj Townsend   4.  Jeffrey TImothy
7.    East A East 12.  46.15    
  1.  Joey Culas   2.  Kasim Bakenra   3.  Parker Green    


Boy's 4x100 Varsity Timed Finals
Overall    Team Section  Time Score

1.    Copper Hills HS A Copper Hills HS S3 -1. 43.09 10  
  1.  Skyler Andam   2.  Karl Kumpin   3.  Cameron Norton   4.  Gabriel Stock
2.    Park City High School A Park City High School S2 -1. 44.16 8  
  1.  Preston Cervantes   2.  Joshua Pelegrin   3.  Andrew Davidowski   4.  Chandler Anderson
3.    Bingham HS A Bingham HS S3 -2. 44.23 6  
  1.  Tyler Topham   2.  Ethan Erickson   3.  James Richardson   4.  Cameron Smith
4.    Highland High School A Highland High School S3 -3. 44.35 5  
  1.  Jake Boren   2.  Thomas Pembroke   3.  Alassane Niang   4.  Mohamed Yassin
5.    Jordan HS B Jordan HS S2 -2. 44.54 4  
  1.  Dennis Lal   2.  Gabe Hamideh   3.  Garrison Woods   4.  Nate Mower
6.    Alta HS A Alta HS S1 -1. 44.64 3  
  1.  Zachary Engstrom   2.  Andrew Davis   3.  Devin Tuttle   4.  Joshua Davis
7.    Riverton HS A Riverton HS S3 -4. 44.84 2  
  1.  Zac Lalliss   2.  Andrew Glenn   3.  Austin Gomez   4.  Jaky Blad
8.    Hillcrest HS A Hillcrest HS S3 -5. 45.09 1  
  1.  James Zhao   2.  Ryan Hansen   3.  Peter Kim   4.  Kingston Nicholls
9.    Hunter HS A Hunter HS S2 -3. 45.26    
  1.  Jared Devries   2.  David Kuhn   3.  Anthony Itabashi   4.  Shamar Duffus
10.    Brighton HS A Brighton HS S1 -2. 45.27    
  1.  Rhett Anderson   2.  Andrew Covey   3.  James Deboe   4.  Christian Richard
11.    Jordan HS A Jordan HS S3 -6. 45.36    
  1.  Spencer Curtis   2.  Taylor Johnson   3.  Aj Townsend   4.  Jeffrey TImothy
12.    East A East S3 -7. 46.15    
  1.  Joey Culas   2.  Kasim Bakenra   3.  Parker Green    
13.    Corner Canyon HS A Corner Canyon HS S1 -3. 46.51    
  1.  Tyler Green   2.  Tyler Critchfield   3.  Cole Barkey   4.  Parker Cluff
14.    Olympus HS A Olympus HS S2 -4. 46.62    
  1.  Jacob Benson   2.  Zach Hodgsen   3.  Peter OBrien   4.  Bridger Pack
15.    Skyline HS A Skyline HS S1 -4. 46.71    
  1.  Michael Lee   2.  Cole Biederman   3.  Keaton Walker   4.  Mason Draper
16.    Spring Creek High School A Spring Creek High School S1 -5. 46.78    
  1.  Matt Hornberger   2.  Devin Hager   3.  Alex Woster   4.  Alberto Rodriguez
17.    Murray HS A Murray HS S2 -5. 47.36    
  1.  Connor McSwain   2.  Will Hurley   3.  Spencer Sessions   4.  Landin Sorenson
18.    Timpview High School A Timpview High School S2 -6. 47.63    
  1.  Alex Hale   2.  Ethan Lott   3.  Robert Fillmore   4.  Brooklyn Hale
19.    Cyprus HS A Cyprus HS S1 -6. 53.13    
  1.  Jeremy Hauber   2.  Jaxon Huefner   3.  Eli Haslam   4.  Daniel Sosa


Men & Women's Team Scores
After 17 Events
 
Overall  Team Score

1.  Bingham HS 124     
2.  Copper Hills HS 89 .5   
3.  Riverton HS 57     
4.  Green River HS WY 48     
5.  West Jordan High School 40     
6.  Jordan HS 35 .5   
7.  Rock Springs HS-WY 33     
8.  Alta HS 32 .5   
9.  East 28     
10.  Park City High School 27 .5   
11.  Murray HS 25     
12.  Skyline HS 20 .5   
13.  Olympus HS 18     
14.  Highland High School 13 .5   
15.  Spring Creek High School 11     
16.  Cyprus HS 10     
17.  Brighton HS 9     
18.  Herriman High School 8     
18.  Juan Diego Catholic HS 8     
20.  Taylorsville HS 6     
21.  Timpview High School 5     
22.  Corner Canyon HS 4     
22.  Granger HS 4     
24.  Hunter HS 3     
24.  Hillcrest HS 3