15th Taylorsville invitational
Taylorsville High school
Taylorsville High, UT
April 18, 2015

Girl's 4x100 Varsity Timed Finals

Section 1
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Murray HS A Murray HS 8.  54.13 1  
  1.  Nicole Tranter   2.  Mady Stauffer   3.  Hannah Erickson   4.  Katie Valdez
2.    East A East 13.  54.87    
  1.  Brooke Boren   2.  Teya Bittinger   3.  Annie Huntsman   4.  Nell Stevens
3.    Alta HS A Alta HS 14.  54.99    
  1.  Chelsea Rose   2.  Camden Mondeaux   3.  Morgan Brown   4.  Ashley Scott
4.    Taylorsville HS A Taylorsville HS 16.  59.55    
  1.  Loan Hu   2.  Shenille Fiack   3.  Emily Carvajal   4.  Emma Schroeder
DQ    Spring Creek High School A Spring Creek High School DQ  DQ    
  1.  Linsey Bessert   2.  Kathryn Tournahu   3.  Chancee Slade   4.  Kellie Kinsman
DQ    Granger HS A Granger HS DQ  DQ    
  1.  Sydney Bell   2.  Farrah Call   3.  Cinialy Talavera   4.  Kenia Gonzalez
DNS    Corner Canyon HS A Corner Canyon HS DNS  DNS    
  1.  Mickelle Tanner-Wood   2.  Lauren Dance   3.  Kaitlyn Dunford   4.  Nicole Critchfield


Girl's 4x100 Varsity Timed Finals

Section 2
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Brighton HS A Brighton HS 6.  51.63 3  
  1.  Jordan Brandt   2.  Anika Coombs   3.  Asia Kehl   4.  Rachel Johnson
2.    Jordan HS A Jordan HS 9.  54.14    
  1.  Hannah Powell   2.  Collett Batty   3.  Daisy Lal   4.  Summer Barlowe
3.    West Jordan High School A West Jordan High School 10.  54.24    
  1.  Cloris Palacios   2.  Mia Jensen   3.  Camilla Klundt   4.  Jerica McTee
4.    Highland High School A Highland High School 11.  54.34    
  1.  Kylee Denison   2.  Jane Lotubai   3.  Andrea Steele   4.  Isabelle Ontiveros
5.    Olympus HS A Olympus HS 12.  54.54    
  1.  Nanyal Rout   2.  Claire Christensen   3.  Caroline Pinnock   4.  Alysia Loch
6.    Skyline HS A Skyline HS 15.  56.12    
  1.  Pearl Mensah-Coker   2.  Kazia Kearley   3.  Paige Harmon   4.  Maia Southwick
DQ    Hunter HS A Hunter HS DQ  DQ    
  1.  Anna Myers   2.  Lavinia Ahio   3.  Oriana Canchumani   4.  Rebecca Tuishime


Girl's 4x100 Varsity Timed Finals

Section 3
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Riverton HS A Riverton HS 1.  50.09 10  
  1.  Kate Saunders   2.  MaKenzie McCombs   3.  Maci McCleary   4.  Abbie Walker
2.    Bingham HS A Bingham HS 2.  50.55 8  
  1.  Hope Nelson   2.  La Taylor   3.  Ashlie Larsen   4.  Kylie Monroe
3.    Hillcrest HS A Hillcrest HS 3.  50.64 6  
  1.  Lupe Havili   2.  Karra Gourley   3.  Suzanne Williams   4.  Ariana Williams
4.    Park City High School A Park City High School 4.  51.30 5  
  1.  Leah Anderson   2.  Claire West   3.  Maddie Smith   4.  Courtney Ruttan
5.    Timpview High School A Timpview High School 5.  51.51 4  
  1.  Lizzy James   2.  Hannah Stoddard   3.  Saiga Collins   4.  Adah Tuttle
6.    Rock Springs HS-WY A Rock Springs HS-WY 7.  52.23 2  
  1.  Selena Cudney   2.  Lyndzie Kroupa   3.  Elyssa Simpson   4.  MaKenzie Kroupa
DNS    Copper Hills HS A Copper Hills HS DNS  DNS    
  1.  Na Tanya Anderson   2.  Michelle Sierra   3.  Montana Spendlove   4.  Amberly Lazenby


Girl's 4x100 Varsity Timed Finals
Overall    Team Section  Time Score

1.    Riverton HS A Riverton HS S3 -1. 50.09 10  
  1.  Kate Saunders   2.  MaKenzie McCombs   3.  Maci McCleary   4.  Abbie Walker
2.    Bingham HS A Bingham HS S3 -2. 50.55 8  
  1.  Hope Nelson   2.  La Taylor   3.  Ashlie Larsen   4.  Kylie Monroe
3.    Hillcrest HS A Hillcrest HS S3 -3. 50.64 6  
  1.  Lupe Havili   2.  Karra Gourley   3.  Suzanne Williams   4.  Ariana Williams
4.    Park City High School A Park City High School S3 -4. 51.30 5  
  1.  Leah Anderson   2.  Claire West   3.  Maddie Smith   4.  Courtney Ruttan
5.    Timpview High School A Timpview High School S3 -5. 51.51 4  
  1.  Lizzy James   2.  Hannah Stoddard   3.  Saiga Collins   4.  Adah Tuttle
6.    Brighton HS A Brighton HS S2 -1. 51.63 3  
  1.  Jordan Brandt   2.  Anika Coombs   3.  Asia Kehl   4.  Rachel Johnson
7.    Rock Springs HS-WY A Rock Springs HS-WY S3 -6. 52.23 2  
  1.  Selena Cudney   2.  Lyndzie Kroupa   3.  Elyssa Simpson   4.  MaKenzie Kroupa
8.    Murray HS A Murray HS S1 -1. 54.13 1  
  1.  Nicole Tranter   2.  Mady Stauffer   3.  Hannah Erickson   4.  Katie Valdez
9.    Jordan HS A Jordan HS S2 -2. 54.14    
  1.  Hannah Powell   2.  Collett Batty   3.  Daisy Lal   4.  Summer Barlowe
10.    West Jordan High School A West Jordan High School S2 -3. 54.24    
  1.  Cloris Palacios   2.  Mia Jensen   3.  Camilla Klundt   4.  Jerica McTee
11.    Highland High School A Highland High School S2 -4. 54.34    
  1.  Kylee Denison   2.  Jane Lotubai   3.  Andrea Steele   4.  Isabelle Ontiveros
12.    Olympus HS A Olympus HS S2 -5. 54.54    
  1.  Nanyal Rout   2.  Claire Christensen   3.  Caroline Pinnock   4.  Alysia Loch
13.    East A East S1 -2. 54.87    
  1.  Brooke Boren   2.  Teya Bittinger   3.  Annie Huntsman   4.  Nell Stevens
14.    Alta HS A Alta HS S1 -3. 54.99    
  1.  Chelsea Rose   2.  Camden Mondeaux   3.  Morgan Brown   4.  Ashley Scott
15.    Skyline HS A Skyline HS S2 -6. 56.12    
  1.  Pearl Mensah-Coker   2.  Kazia Kearley   3.  Paige Harmon   4.  Maia Southwick
16.    Taylorsville HS A Taylorsville HS S1 -4. 59.55    
  1.  Loan Hu   2.  Shenille Fiack   3.  Emily Carvajal   4.  Emma Schroeder
DQ    Hunter HS A Hunter HS S2 -DQ DQ    
  1.  Anna Myers   2.  Lavinia Ahio   3.  Oriana Canchumani   4.  Rebecca Tuishime
DQ    Spring Creek High School A Spring Creek High School S1 -DQ DQ    
  1.  Linsey Bessert   2.  Kathryn Tournahu   3.  Chancee Slade   4.  Kellie Kinsman
DQ    Granger HS A Granger HS S1 -DQ DQ    
  1.  Sydney Bell   2.  Farrah Call   3.  Cinialy Talavera   4.  Kenia Gonzalez
DNS    Copper Hills HS A Copper Hills HS S3 -DNS DNS    
  1.  Na Tanya Anderson   2.  Michelle Sierra   3.  Montana Spendlove   4.  Amberly Lazenby
DNS    Corner Canyon HS A Corner Canyon HS S1 -DNS DNS    
  1.  Mickelle Tanner-Wood   2.  Lauren Dance   3.  Kaitlyn Dunford   4.  Nicole Critchfield


Men & Women's Team Scores
After 17 Events
 
Overall  Team Score

1.  Bingham HS 86     
2.  Riverton HS 76     
3.  Hillcrest HS 52 .5   
4.  Olympus HS 45     
5.  Spring Creek High School 44 .5   
6.  Park City High School 41     
7.  Timpview High School 40 .5   
8.  Copper Hills HS 30     
8.  Summit Academy HS 30     
8.  Green River HS WY 30     
11.  Rock Springs HS-WY 25     
12.  Corner Canyon HS 22 .5   
13.  Brighton HS 22     
14.  Highland High School 18     
15.  East 17     
16.  West Jordan High School 14     
16.  Alta HS 14     
18.  Taylorsville HS 8     
18.  Hunter HS 8     
20.  Juan Diego Catholic HS 7 .5   
21.  Skyline HS 6     
21.  Murray HS 6     
21.  Granger HS 6     
24.  West HS 5 .5   
25.  Jordan HS 5     
26.  Cyprus HS 3