15th Taylorsville invitational
Taylorsville High school
Taylorsville High, UT
April 18, 2015

Boy's 4x400 Varsity Timed Finals

Section 1
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Alta HS A Alta HS 8.  3:43.60 1  
  1.  Andrew Davis   2.  Hunter Oredson   3.  Blake Bennion   4.  Davis McDermott
2.    Hillcrest HS A Hillcrest HS 9.  3:44.77    
  1.  Chase Whitehead   2.  Kingston Nicholls   3.  Peter Johnston   4.  James Zhao
3.    Highland High School A Highland High School 10.  3:50.67    
  1.  Buk Buk   2.  Mussa Mahitula   3.  Granger Cocke   4.  Dylan Kime
4.    East A East 11.  3:52.82    
  1.  Gordon Begay   2.  Garek Bielaczyc   3.  Jakob Bates    
5.    Corner Canyon HS A Corner Canyon HS 12.  3:53.96    
  1.  Jax Matthews   2.  Ben Hiatt   3.  Alex Hansen   4.  Albert Hanks
6.    Timpview High School A Timpview High School 13.  3:54.09    
  1.  Rob Nielson   2.  Ammon Brock   3.  Joel Bangerter   4.  Adam Jensen
DNS    Cyprus HS A Cyprus HS DNS  DNS    
  1.  Sheridan Hatch   2.  Moriancumer Hurtado   3.  Juan Rodriguez   4.  Ryan Pratt


Boy's 4x400 Varsity Timed Finals

Section 2
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Copper Hills HS A Copper Hills HS 1.  3:27.97 10  
  1.  Skyler Andam   2.  Logan Chenworth   3.  Charlie Olsen   4.  Brandon Farley
2.    Bingham HS A Bingham HS 2.  3:29.96 8  
  1.  Adam Haynes   2.  Max Bailey   3.  Braedon Dority   4.  Nolan Borzoni
3.    Jordan HS A Jordan HS 3.  3:30.84 6  
  1.  Isiah Jackson   2.  Keeton Knight   3.  Tyler Lloyd   4.  Jeffrey TImothy
4.    Rock Springs HS-WY A Rock Springs HS-WY 4.  3:33.92 5  
  1.  Chandler Cork   2.  Matt Fowler   3.  Preston Portillo   4.  Carlos Salcido
5.    Riverton HS A Riverton HS 5.  3:35.59 4  
  1.  Jaky Blad   2.  McKay Christensen   3.  Andrew Glenn   4.  Austin Gomez
6.    West Jordan High School A West Jordan High School 6.  3:40.28 3  
  1.  Ammon Teare   2.  Ryan Ward   3.  Kimball Booth   4.  Ian Maxfield
7.    West Jordan High School B West Jordan High School 7.  3:40.54 2  
  1.  Mack Wakley   2.  Adriene Garland   3.  Brian Worsham   4.  Alex Valerio


Boy's 4x400 Varsity Timed Finals
Overall    Team Section  Time Score

1.    Copper Hills HS A Copper Hills HS S2 -1. 3:27.97 10  
  1.  Skyler Andam   2.  Logan Chenworth   3.  Charlie Olsen   4.  Brandon Farley
2.    Bingham HS A Bingham HS S2 -2. 3:29.96 8  
  1.  Adam Haynes   2.  Max Bailey   3.  Braedon Dority   4.  Nolan Borzoni
3.    Jordan HS A Jordan HS S2 -3. 3:30.84 6  
  1.  Isiah Jackson   2.  Keeton Knight   3.  Tyler Lloyd   4.  Jeffrey TImothy
4.    Rock Springs HS-WY A Rock Springs HS-WY S2 -4. 3:33.92 5  
  1.  Chandler Cork   2.  Matt Fowler   3.  Preston Portillo   4.  Carlos Salcido
5.    Riverton HS A Riverton HS S2 -5. 3:35.59 4  
  1.  Jaky Blad   2.  McKay Christensen   3.  Andrew Glenn   4.  Austin Gomez
6.    West Jordan High School A West Jordan High School S2 -6. 3:40.28 3  
  1.  Ammon Teare   2.  Ryan Ward   3.  Kimball Booth   4.  Ian Maxfield
7.    West Jordan High School B West Jordan High School S2 -7. 3:40.54 2  
  1.  Mack Wakley   2.  Adriene Garland   3.  Brian Worsham   4.  Alex Valerio
8.    Alta HS A Alta HS S1 -1. 3:43.60 1  
  1.  Andrew Davis   2.  Hunter Oredson   3.  Blake Bennion   4.  Davis McDermott
9.    Hillcrest HS A Hillcrest HS S1 -2. 3:44.77    
  1.  Chase Whitehead   2.  Kingston Nicholls   3.  Peter Johnston   4.  James Zhao
10.    Highland High School A Highland High School S1 -3. 3:50.67    
  1.  Buk Buk   2.  Mussa Mahitula   3.  Granger Cocke   4.  Dylan Kime
11.    East A East S1 -4. 3:52.82    
  1.  Gordon Begay   2.  Garek Bielaczyc   3.  Jakob Bates    
12.    Corner Canyon HS A Corner Canyon HS S1 -5. 3:53.96    
  1.  Jax Matthews   2.  Ben Hiatt   3.  Alex Hansen   4.  Albert Hanks
13.    Timpview High School A Timpview High School S1 -6. 3:54.09    
  1.  Rob Nielson   2.  Ammon Brock   3.  Joel Bangerter   4.  Adam Jensen
DNS    Cyprus HS A Cyprus HS S1 -DNS DNS    
  1.  Sheridan Hatch   2.  Moriancumer Hurtado   3.  Juan Rodriguez   4.  Ryan Pratt


Men & Women's Team Scores
After 17 Events
 
Overall  Team Score

1.  Bingham HS 124     
2.  Copper Hills HS 89 .5   
3.  Riverton HS 57     
4.  Green River HS WY 48     
5.  West Jordan High School 40     
6.  Jordan HS 35 .5   
7.  Rock Springs HS-WY 33     
8.  Alta HS 32 .5   
9.  East 28     
10.  Park City High School 27 .5   
11.  Murray HS 25     
12.  Skyline HS 20 .5   
13.  Olympus HS 18     
14.  Highland High School 13 .5   
15.  Spring Creek High School 11     
16.  Cyprus HS 10     
17.  Brighton HS 9     
18.  Herriman High School 8     
18.  Juan Diego Catholic HS 8     
20.  Taylorsville HS 6     
21.  Timpview High School 5     
22.  Corner Canyon HS 4     
22.  Granger HS 4     
24.  Hunter HS 3     
24.  Hillcrest HS 3