15th Taylorsville invitational
Taylorsville High school
Taylorsville High, UT
April 18, 2015

Girl's 3200 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Sarah Sargent Sr East 11:35.52 10  
2.    Katie Duckworth Fr Olympus HS 11:39.7 8  
3.    Zoey Bartlome Jr Riverton HS 11:46.55 6  
4.    Julia Mahlke Jr Spring Creek High School 11:59.24 5  
5.    Kelley Shearer Fr Juan Diego Catholic HS 12:10.57 4  
6.    Tilda Wilson So Highland High School 12:20.9 3  
7.    Larissa Mauer Fr Spring Creek High School 12:23.89 2  
8.    Hope Lundberg So Timpview High School 12:27.93 1  
9.    Sheridan Klingensmith Jr Rock Springs HS-WY 12:30.44    
10.    Kayzia Glick Jr Riverton HS 12:33.82    
11.    Danielle Coccimiglio So Hillcrest HS 12:36.41    
12.    Mikayla Mackey Jr Corner Canyon HS 12:37.25    
13.    Sam Barton Jr Jordan HS 12:37.49    
14.    Alissa Crowther So Timpview High School 12:38.41    
15.    Sarah Schrom Sr Hunter HS 12:43.31    
16.    Cassie Johnsen Fr Olympus HS 12:45.34    
17.    Kim Adair Jr Riverton HS 12:45.95    
18.    Brittany Wahlin Sr Riverton HS 12:46.59    
19.    Hannah Hampton Jr Rock Springs HS-WY 12:49.83    
20.    Ashley Blood Jr Alta HS 12:49.97    
21.    Jesse ONeal Sr Rock Springs HS-WY 12:50.88    
22.    Candace Brown Fr Timpview High School 12:55.38    
23.    Aimee Doren So Spring Creek High School 12:56.47    
24.    Juila Falcon So Copper Hills HS 12:56.52    
25.    Eden Rasmussen Fr Olympus HS 12:59.78    
26.    Sadie Callahan So Timpview High School 13:01.49    
27.    Madeline Smith Jr Alta HS 13:10.8    
28.    Grace Hanks So Corner Canyon HS 13:10.93    
29.    Lindsey Johnson Sr Hunter HS 13:14.19    
30.    Sabrina Selman Sr Cyprus HS 13:19.33    
31.    Isabella Oliver So Hillcrest HS 13:21.44    
32.    Brittany Isom So Hillcrest HS 13:24.31    
33.    Jordan Oliphant Jr Spring Creek High School 13:29.6    
34.    Emily Wilcox So Timpview High School 13:33.66    
35.    Isabella Ruiz Sr Copper Hills HS 13:36.05    
36.    Morganne Preece Fr Copper Hills HS 13:41.37    
37.    Brittany Atkinson Jr Rock Springs HS-WY 13:50.42    
38.    Mikki Morris Jr Corner Canyon HS 13:57.22    
39.    Melissa Boam Jr Corner Canyon HS 14:19.98    
40.    Kate Spackman Fr Murray HS 14:27.72    
41.    Darshan Singh So Murray HS 14:31.88    
42.    Kate Barker Fr Timpview High School 14:49.95    
43.    Taryn Burnett So Copper Hills HS 14:58.27    
DNS    Sarah Engstrom Jr Alta HS DNS    
DNS    Natalie Pelmann Jr Brighton HS DNS    
DNS    Jaci Smiley So Corner Canyon HS DNS    
DNS    Jody Meads Sr Jordan HS DNS    
DNS    Aubree Monson Jr Jordan HS DNS    
DNS    Lauryn Walz So Spring Creek High School DNS    
DNS    Hannah Dutson Fr Jordan HS DNS    


Boy's 3200 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Chris Rushing Sr East 10:00.08 10  
2.    Davis McDermott Sr Alta HS 10:00.9 8  
3.    Ryan Colby Jr Taylorsville HS 10:02.38 6  
4.    Jacob DeBry Jr Alta HS 10:02.58 5  
5.    Justin Roylance So Riverton HS 10:04.72 4  
6.    Tayte Pollman Jr Brighton HS 10:05.35 3  
7.    Ammon Baker Jr Riverton HS 10:12.29 2  
8.    Preston Portillo So Rock Springs HS-WY 10:17.76 1  
9.    Aidan Troutner Fr Timpview High School 10:23.77    
10.    Colin McLaren So Timpview High School 10:24.39    
11.    Steinar Jordan Jr Olympus HS 10:28.44    
12.    Nate Osterstock So Olympus HS 10:32.28    
13.    Tyson Davis Sr Riverton HS 10:33.4    
14.    Payton Ramynke Jr Riverton HS 10:35.5    
15.    Ethan Matz So Riverton HS 10:39.37    
16.    Evan Thomas So Bingham HS 10:40.91    
17.    Steven Evers Jr Spring Creek High School 10:41.71    
18.    Braden Hastings So Hillcrest HS 10:43.69    
19.    Joe Depoyster Jr Rock Springs HS-WY 10:44.26    
20.    Peter Christiansen Jr Hillcrest HS 10:49.2    
21.    Zane Fisher So Riverton HS 10:53.79    
22.    Zachary Irvine So Alta HS 10:54.08    
23.    Tyler Woods So Olympus HS 10:55.04    
24.    Cole Campbell So Spring Creek High School 10:56.59    
25.    Devin Hager Jr Spring Creek High School 10:58.81    
26.    Brennan McCleary So Bingham HS 10:59.34    
27.    Curtis Westenskow Jr Green River HS WY 11:03.2    
28.    Read Hadfield Jr Alta HS 11:03.54    
29.    Cameron Bodily Jr Copper Hills HS 11:03.66    
30.    Dallin Thomas Sr Bingham HS 11:03.87    
31.    Kurtis Walker Sr Copper Hills HS 11:03.92    
32.    Benjamin Young Jr Bingham HS 11:04.41    
33.    Justin Canals Fr Hillcrest HS 11:06.04    
34.    Joseph Gregory So Copper Hills HS 11:07.35    
35.    Alvin Tsang So Hillcrest HS 11:10.82    
36.    Austin Hansen So Corner Canyon HS 11:14.08    
37.    Colby Selman Jr Corner Canyon HS 11:16.64    
38.    Jr Benson Fr Murray HS 11:17.32    
39.    Mathew Brown Sr Granger HS 11:17.93    
40.    William Fallini-Haas Fr Spring Creek High School 11:31.65    
41.    Michael Fuller Jr Alta HS 11:35.76    
42.    Devin Nuse So Jordan HS 11:43.7    
43.    Will Murdoch So Corner Canyon HS 11:50.48    
44.    Garin Strader Jr Hunter HS 11:51.09    
45.    Kobe Riddle So Corner Canyon HS 11:51.18    
46.    Rylan Shafer Fr Murray HS 12:00.12    
47.    Alexander Best Jr Murray HS 12:16.11    
48.    Luke Laidlaw Fr Murray HS 12:21.14    
DNS    Will Newell Fr Jordan HS DNS    
DNS    Sam Marberger So Olympus HS DNS    
DNS    Austin Diede So Riverton HS DNS    
DNS    Coleman Lloyd Jr Jordan HS DNS    
DNS    Zach Mecham Sr Hunter HS DNS    
DNS    Chase Jones Sr Jordan HS DNS    
DNS    Mike Wintercorn Sr Jordan HS DNS    
DNS    Ethan Robbins Jr Skyline HS DNS    
DNS    Sam Oldham So Corner Canyon HS DNS    


Girl's 100 Meter Hurdles Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team  Time  Wind Score

1.    Elsja Mecham Jr Summit Academy HS 14.74 +0.0 10  
2.    Ariana Williams Sr Hillcrest HS 15.24 +0.0 8  
3.    Kellie Kinsman Jr Spring Creek High School 15.37 +0.0 6  
4.    Holly Huber Sr Green River HS WY 15.71 +0.0 5  
5.    Brianna White Fr West HS 15.79 +0.0 3 .500
5.    Dominique Mills Sr Juan Diego Catholic HS 15.79 +0.0 3 .500
7.    Lyndzie Kroupa Jr Rock Springs HS-WY 15.89 +0.0 2  
8.    Andrea Brown Jr Bingham HS 16.14 +0.0 1  
9.    Joahnna Ramirez Sr Timpview High School 16.19 +0.0    
10.    Chandler Biederman So Skyline HS 16.2 +1.1    
11.    Kyleigh Jones So Copper Hills HS 16.84 +0.0    
12.    Cloris Palacios Jr West Jordan High School 16.93 +0.7    
13.    Farrah Call Sr Granger HS 16.97 +0.7    
14.    Grace Cobabe Fr Hillcrest HS 16.98 +0.7    
15.    Sarah Herd Sr Green River HS WY 17.09 +0.0    
16.    Aspen Drecksel Jr Bingham HS 17.12 +0.0    
17.    Madeline Martin Fr Hillcrest HS 17.16 +0.7    
18.    Emily Johnston So Hillcrest HS 17.22 +0.0    
19.    Carleigh Packard Jr Park City High School 17.44 +0.7    
20.    Rachel Johnson Jr Brighton HS 17.81 +0.0    
21.    Katie Middleton Sr Timpview High School 17.84 +0.7    
22.    Allison Price Jr Copper Hills HS 17.94 +0.0    
23.    Courtney Ruttan Jr Park City High School 17.96 +0.0    
24.    Adalyn Nicholls Jr Bingham HS 18.16 +0.7    
25.    Shambrea Ogden So Riverton HS 18.18 +0.0    
26.    Shantel Martinez Sr Granger HS 18.33 +0.0    
27.    Hannah Stoddard Sr Timpview High School 18.45 +0.0    
28.    Jane Lotubai Jr Highland High School 18.51 +0.7    
28.    Gwen Romrell Fr Riverton HS 18.51 +0.0    
30.    Kaitlyn Dunford Jr Corner Canyon HS 18.72    
31.    Rylee Jones So Murray HS 18.75    
32.    Isabelle Straley So Murray HS 18.76 +0.0    
33.    Shelbie Larsen So Copper Hills HS 18.77 +0.0    
34.    Julie Tandiman Sr Copper Hills HS 18.87 +0.0    
35.    Maris Jensen Fr Timpview High School 19.45    
36.    Victoria Stark Sr Alta HS 19.56 +1.1    
37.    Cassie Knight So Riverton HS 19.63    
38.    Tytti Parviainen Sr East 20.1    
39.    Nicole Tranter Jr Murray HS 20.16 +1.1    
40.    Hannah Glazier Fr Timpview High School 20.5 +1.1    
41.    Heidi Langston Jr Corner Canyon HS 21.26 +1.1    
42.    Summer Segger Sr East 21.96    
43.    Courtney Christenson Fr Timpview High School 22.79 +1.1    
DNS    Kylee Minson Jr West Jordan High School DNS +1.1    
DNS    Jordan Brandt So Brighton HS DNS +0.0    
DNS    Emily Snell Jr Alta HS DNS    


Boy's 110 Meter Hurdles Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team  Time  Wind Score

1.    Ian Maxfield Sr West Jordan High School 15.18 +1.0 10  
2.    Logan Spackman Sr Herriman High School 15.37 +1.0 8  
3.    Nolan Borzoni Sr Bingham HS 15.4 +1.0 6  
4.    Austin Gomez So Riverton HS 15.45 +1.0 5  
5.    Terrance Taumua Sr Copper Hills HS 15.48 +0.5 4  
6.    Tyler Lloyd Jr Jordan HS 15.53 +1.0 3  
7.    Brian Worsham Sr West Jordan High School 15.68 +1.0 2  
8.    Trent Rasmussen So Rock Springs HS-WY 16.2 +1.0 0 .500
8.    James Richardson Sr Bingham HS 16.2 +1.0 0 .500
10.    Adriene Garland Jr West Jordan High School 16.39 +1.0    
11.    David Fenton Jr Juan Diego Catholic HS 16.4 +1.0    
12.    Tyler Vendetti Jr Green River HS WY 16.44 +1.0    
13.    Brandt Reiser Sr Copper Hills HS 16.49 +1.0    
14.    Dylan Kime Jr Highland High School 16.72 +1.0    
15.    Kolton Legerski Sr Rock Springs HS-WY 17.02 +1.0    
16.    Nate Pendleton Jr Copper Hills HS 17.39 +0.2    
17.    Nien (Tony) Chung Sr Hillcrest HS 18.16 +0.2    
18.    Preston Evans Jr Hillcrest HS 18.20 +0.2    
19.    Chase Whitehead Sr Hillcrest HS 18.22 +1.1    
19.    Westin Blanford Fr West Jordan High School 18.22 +1.1    
21.    Abdikadir Muridi Sr Granger HS 18.27 +1.1    
22.    Daniel Bickel Sr Olympus HS 18.38 +1.1    
23.    Zach Stidham Jr Bingham HS 18.45 +0.2    
24.    Shane Bradshaw So Spring Creek High School 18.53 +0.2    
25.    Cullen Woodley Jr Juan Diego Catholic HS 18.68 +0.2    
26.    James Higgins Fr East 18.7 +1.1    
27.    William Hoyle Sr Copper Hills HS 18.79 +1.1    
28.    Michael Ballard Fr Corner Canyon HS 18.97 +0.6    
29.    Chan Heng Sr Granger HS 19.00 +0.6    
30.    Devon Johnson Jr Juan Diego Catholic HS 19.01 +0.2    
31.    Jeff Beals Jr Riverton HS 19.07 +1.1    
32.    Harrison Kasper Jr Juan Diego Catholic HS 19.29 +0.2    
33.    Brooklyn Hale So Timpview High School 19.73 +1.0    
34.    Chris Coccimiglio Sr Hillcrest HS 20.31 +0.5    
35.    Jacob Pananos So Skyline HS 20.6 +0.6    
36.    Michael Graves So Murray HS 20.97 +0.6    
37.    Nicholas Muscaro So Murray HS 22.09 +0.5    
38.    Isaiah Camara Jr Murray HS 23.17 +0.6    
DNS    Nye Stevens Fr East DNS +0.6    
DNS    Calvin Karangwa Jr Layton Christian academy DNS +0.5    
DNS    Ilare Laine Sr Layton Christian academy DNS +0.5    
DNS    Gerardo Munoz Sr Layton Christian academy DNS +0.5    
DNS    Spencer Moses So Taylorsville HS DNS +0.5    
DNS    Parker Green Jr East DNS +0.6    
DNS    Oliva Netzler So Highland High School DNS +1.0    


Girl's 100 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team  Time  Wind Score

1.    Elsja Mecham Jr Summit Academy HS 12.57 +2.3 10  
2.    Emma Schroeder Jr Taylorsville HS 12.68 +1.6 8  
3.    Cassidy Pinnock Sr Olympus HS 12.74 +1.6 6  
4.    Bobbi Parker Jr Rock Springs HS-WY 12.76 +2.3 5  
5.    Cinialy Talavera Jr Granger HS 12.81 +2.8 4  
6.    Lizzy James Jr Timpview High School 12.82 +2.3 3  
7.    Nicole Critchfield Fr Corner Canyon HS 12.85 +1.6 2  
8.    MaKenzie McCombs Fr Riverton HS 12.97 +2.8 1  
9.    McKell Kellogg Sr Brighton HS 12.98 +2.3    
10.    Kellie Kinsman Jr Spring Creek High School 12.99 +1.6    
11.    Camille Jolley Jr Bingham HS 13.00 +2.1    
11.    Heather Chan So Layton Christian academy 13.00 +2.8    
13.    Michelle Sierra Fr Copper Hills HS 13.04 +1.1    
14.    Kate Saunders Jr Riverton HS 13.05 +1.6    
15.    Leah Anderson Jr Park City High School 13.07 +1.6    
16.    Maci McCleary Jr Riverton HS 13.09 +1.1    
17.    Suzanne Williams Sr Hillcrest HS 13.11 +2.8    
17.    Sydney Davis Sr Alta HS 13.11 +1.1    
19.    Sarah Joyner So Green River HS WY 13.13 +2.3    
20.    Adah Tuttle Jr Timpview High School 13.14 +2.8    
21.    Ashlie Larsen Jr Bingham HS 13.18 +2.1    
22.    Montana Spendlove Jr Copper Hills HS 13.20 +2.3    
23.    Claire West Jr Park City High School 13.23 +2.1    
24.    Kylie Monroe Fr Bingham HS 13.25 +1.1    
25.    Rebecca Tuishime Jr Hunter HS 13.26 +4.2    
26.    Kaitlyn Bekins Jr Hunter HS 13.27 +2.8    
26.    Mia Jensen Jr West Jordan High School 13.27 +1.5    
28.    Elyssa Simpson Jr Rock Springs HS-WY 13.30 +2.8    
29.    Sydney Bell So Granger HS 13.31 +2.2    
30.    Jada Wims Fr Layton Christian academy 13.32 +1.4    
31.    Katie Whittington So Juan Diego Catholic HS 13.39 +1.6    
32.    Daisy Lal Fr Jordan HS 13.40 +1.5    
33.    Pearl Mensah-Coker So Skyline HS 13.42 +4.2    
33.    Madison Mitchell Sr Alta HS 13.42 +1.1    
35.    Rylee Wood So Riverton HS 13.43 +2.1    
35.    Farrah Call Sr Granger HS 13.43 +1.5    
35.    Jerica McTee Sr West Jordan High School 13.43 +2.1    
38.    Selena Cudney Fr Rock Springs HS-WY 13.46 +1.1    
39.    Hope Nelson Jr Bingham HS 13.49 +1.1    
40.    Lisette Beaugez So Hillcrest HS 13.52 +1.5    
41.    Anna Myers So Hunter HS 13.53 +4.2    
42.    Karli Maynes Sr Murray HS 13.56 +2.8    
43.    Hayley Henderson Jr Green River HS WY 13.58 +1.5    
44.    Haylee Mather Fr Riverton HS 13.59 +4.2    
45.    Alysia Loch Jr Olympus HS 13.65 +2.2    
45.    Frances Dingivan Jr Skyline HS 13.65 +2.8    
45.    Hannah Powell Jr Jordan HS 13.65 +1.5    
48.    Brooke Boren Sr East 13.66 +2.8    
49.    Sage Allen So Olympus HS 13.68 +2.2    
49.    Mady Stauffer Jr Murray HS 13.68 +2.1    
49.    Saiga Collins Jr Timpview High School 13.68 +2.3    
52.    Maddie Smith Fr Park City High School 13.71 +2.2    
53.    Na Tanya Anderson Sr Copper Hills HS 13.76 +4.2    
53.    Katie Valdez So Murray HS 13.76 +2.2    
55.    Collett Batty So Jordan HS 13.78 +2.2    
56.    Kelsey George Fr Brighton HS 13.80 +1.1    
56.    Asia Kehl Jr Brighton HS 13.80 +2.3    
58.    Chancee Slade So Spring Creek High School 13.82 +2.7    
59.    Morgan Brown So Alta HS 13.83 +1.4    
60.    Ellie Schiess So Copper Hills HS 13.88 +2.1    
61.    Kalei Taylor-Stroud So Brighton HS 13.89 +2.1    
61.    Kathryn Tournahu Jr Spring Creek High School 13.89 +1.6    
63.    Kylee Denison So Highland High School 13.93 +1.5    
64.    Chelsea Rose So Alta HS 13.94 +2.2    
65.    Brianna Puga Sr Granger HS 13.95 +2.7    
66.    Ayla Loyd Fr Skyline HS 13.96 +1.4    
67.    Lizzie Mitton Fr Timpview High School 13.98 +2.7    
68.    Tanira Troyan So Murray HS 13.99 +2.7    
69.    Oriana Canchumani Jr Hunter HS 14.03 +2.8    
70.    Camilla Klundt So West Jordan High School 14.04 +2.8    
71.    Kaitlyn Dunford Jr Corner Canyon HS 14.09 +1.5    
72.    Linsey Bessert Jr Spring Creek High School 14.12 +4.2    
73.    Kenia Gonzalez So Granger HS 14.17 +2.7    
74.    Kamille Neff So Spring Creek High School 14.30 +1.5    
75.    Nina Aston So Cyprus HS 14.33 +2.0    
76.    Ashley Scott Fr Alta HS 14.37 +2.2    
77.    Annie Huntsman Sr East 14.42 +2.0    
78.    Kaylee Tuttle Sr Rock Springs HS-WY 14.43 +1.5    
79.    Jayde Shepard So Alta HS 14.48 +2.7    
80.    Summer Barlowe Fr Jordan HS 14.49 +1.5    
81.    Nell Stevens Sr East 14.54 +2.0    
82.    Dakota Green Jr Spring Creek High School 14.65 +1.5    
83.    Lauren Dance So Corner Canyon HS 14.76 +1.4    
84.    Kasandra Christenson So Timpview High School 14.83 +1.6    
85.    Grace Larson So Hillcrest HS 14.86 +2.7    
86.    Hannah Lewis Fr Timpview High School 14.92 +2.0    
86.    Hally Ross So Timpview High School 14.92 +2.0    
88.    Jillian Driesbaugh Fr Spring Creek High School 14.93 +1.5    
89.    Brianne Corriveau So Jordan HS 15.00 +2.0    
90.    Emily Carvajal Jr Taylorsville HS 15.06 +1.4    
91.    Emily Ortega So Olympus HS 15.22 +1.5    
92.    Courtney Christenson Fr Timpview High School 15.41 +2.0    
93.    Stephanie Buckner So Cyprus HS 15.46 +1.6    
94.    Alex Aubrey Sr Taylorsville HS 15.84 +1.6    
95.    Allison Lambert Fr Timpview High School 16.4 +1.6    
96.    Monica Martinez Jr Cyprus HS 16.77 +1.6    
DNS    Maris Jensen Fr Timpview High School DNS +2.8    
DNS    Safia Mughal Sr Skyline HS DNS +1.6    
DNS    Sarah Herd Sr Green River HS WY DNS +2.8    
DNS    Bailey Powell So Spring Creek High School DNS +2.8    
DNS    Teya Bittinger Fr East DNS +1.5    
DNS    Loan Hu Jr Taylorsville HS DNS +1.6    
DNS    Niusa (Saiga) Collins Jr Unattached DNS +1.4    
DNS    Rainbow MauMau Jr Taylorsville HS DNS +1.4    
DNS    Lavinia Ahio So Hunter HS DNS +4.2    
DNS    Lupe Havili Sr Hillcrest HS DNS +4.2    
DNS    Holly Huber Sr Green River HS WY DNS +2.7    
DNS    Leah Brown So Park City High School DNS +1.5    
DNS    Anika Coombs Jr Brighton HS DNS +2.8    


Boy's 100 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team  Time  Wind Score

1.    Carlos Salcido Sr Rock Springs HS-WY 10.64 +0.5 10  
2.    Skyler Andam Jr Copper Hills HS 10.91 +0.5 8  
3.    Chandler Anderson Sr Park City High School 11.04 +0.5 6  
4.    Cameron Norton Sr Copper Hills HS 11.13 +0.5 5  
5.    Suliasi Tukumoeatu Sr Granger HS 11.14 +0.8 4  
6.    Karl Kumpin Sr Copper Hills HS 11.16 +0.5 3  
7.    Tyler Topham Jr Bingham HS 11.18 +0.5 2  
8.    Thomas Pembroke Sr Highland High School 11.21 +0.5 0 .500
8.    David Kuhn Sr Hunter HS 11.21 +1.6 0 .500
10.    James Deboe Jr Brighton HS 11.32 +0.0    
11.    Christian Garcia Jr Highland High School 11.38 +0.5    
11.    Andrew Glenn Jr Riverton HS 11.38 +0.5    
11.    Hunter Oredson Sr Alta HS 11.38 +0.3    
11.    Andrew Davidowski Sr Park City High School 11.38 +0.5    
15.    Spencer Curtis So Jordan HS 11.41 +0.5    
16.    Garrison Woods Sr Jordan HS 11.42 +1.6    
17.    Nate Mower Sr Jordan HS 11.43 +1.6    
18.    Joshua Davis So Alta HS 11.46 +0.5    
19.    Zachary Engstrom Fr Alta HS 11.50 +1.3    
19.    Devin Tuttle Sr Alta HS 11.50 +0.5    
21.    Aj Townsend Sr Jordan HS 11.51 +1.6    
22.    Shamar Duffus Sr Hunter HS 11.54 +1.6    
22.    Isaac Mortensen So Riverton HS 11.54 +0.0    
24.    Taylor Johnson Sr Jordan HS 11.58 +1.3    
24.    Jeffrey TImothy Sr Jordan HS 11.58 +1.6    
26.    Brenden Lapp So Rock Springs HS-WY 11.60 +0.0    
26.    Ethan Erickson Jr Bingham HS 11.60 +0.0    
28.    Jaky Blad Sr Riverton HS 11.63 +0.0    
28.    Ricky Calder Fr Herriman High School 11.63 +0.3    
30.    Sheldon Martineau Sr Skyline HS 11.67 +0.0    
30.    Gabe Hamideh Jr Jordan HS 11.67 +0.0    
32.    Rhett Anderson Jr Brighton HS 11.68 +2.2    
32.    Preston Cervantes Sr Park City High School 11.68 +1.3    
34.    Dennis Lal Sr Jordan HS 11.69 +0.0    
34.    Christian Richard So Brighton HS 11.69 +0.8    
34.    Mack Wakley So West Jordan High School 11.69 +2.2    
37.    Isiah Jackson So Jordan HS 11.71 +0.0    
37.    Zac Lalliss Sr Riverton HS 11.71 +1.3    
39.    Jeff Hutson Jr Alta HS 11.73 +0.0    
40.    Michael Lee Jr Skyline HS 11.74 +0.0    
41.    Peter Kim Sr Hillcrest HS 11.75 +1.3    
42.    Tyler Critchfield Jr Corner Canyon HS 11.77 +0.0    
43.    Gabriel Stock So Copper Hills HS 11.78 +1.3    
44.    Andrew Covey So Brighton HS 11.79 +0.8    
44.    Tyler Sigrest Sr Cyprus HS 11.79 +0.6    
46.    Preston Hagen So Jordan HS 11.81 +0.3    
46.    Aj Semeatu Sr Cyprus HS 11.81 +0.6    
48.    John Asay Jr Bingham HS 11.84 +1.6    
49.    Lucas Bothner Jr Park City High School 11.85 +2.5    
50.    Jake Boren So Highland High School 11.86 +0.5    
50.    Davin Olsen Fr Bingham HS 11.86 +0.3    
52.    Ismael Valle Jr Granger HS 11.87 +2.5    
53.    Matt Hornberger So Spring Creek High School 11.89 +2.2    
54.    Nesta Heaps Jr Park City High School 11.95 +2.2    
55.    Keaton Walker Jr Skyline HS 11.96 +0.3    
56.    Ethan Lott Fr Timpview High School 12.01 +0.8    
56.    Tyler Green Jr Corner Canyon HS 12.01 +0.6    
58.    Peter OBrien So Olympus HS 12.02 +2.5    
59.    David Fenton Jr Juan Diego Catholic HS 12.04 +0.3    
60.    Cole Barkey So Corner Canyon HS 12.06 +1.4    
61.    Luis Alvarez So Hillcrest HS 12.08 +0.0    
61.    Harrison Wakefield Jr Park City High School 12.08 +0.8    
63.    Lachlan Zuchetto So East 12.09 +0.0    
64.    Jacob Beasley So Juan Diego Catholic HS 12.10 +1.6    
64.    Alberto Rodriguez Jr Spring Creek High School 12.10 +2.2    
66.    Connor McSwain Fr Murray HS 12.11 +1.4    
66.    Grayson Maddux Jr Park City High School 12.11 +2.2    
68.    Bridger Pack Jr Olympus HS 12.12 +0.0    
69.    Chase Whitehead Sr Hillcrest HS 12.14 +0.0    
70.    Drew Pan So Alta HS 12.17 +1.4    
71.    Mason Draper So Skyline HS 12.22 +2.2    
72.    Zach Hodgsen Sr Olympus HS 12.24 +2.5    
73.    Cullen Woodley Jr Juan Diego Catholic HS 12.28 +2.5    
73.    Mosese Lomu Jr East 12.28 +1.3    
75.    Christopher Garfias So West Jordan High School 12.30 +2.5    
76.    Alex Woster Fr Spring Creek High School 12.31 +2.5    
77.    Jaeden Carnahan Fr Rock Springs HS-WY 12.32 +0.0    
77.    Devin Hager Jr Spring Creek High School 12.32 +0.8    
79.    Ben Reyes So Jordan HS 12.34 +0.3    
80.    Daniel Martinez Sr Granger HS 12.39 +0.0    
81.    Dallin Jamison So West Jordan High School 12.42 +0.0    
82.    Cody Cox So Spring Creek High School 12.47 +1.4    
83.    Devon Johnson Jr Juan Diego Catholic HS 12.48 +0.8    
84.    Cooper Clark So Jordan HS 12.49 +0.3    
85.    Arto Sekepyan Jr Hillcrest HS 12.54 +2.5    
86.    Jonathon Soto So West Jordan High School 12.55 +1.4    
87.    Alex Arellano Sr Granger HS 12.60 +1.4    
88.    Jacob Benson So Olympus HS 12.68 +1.4    
88.    Ramiro Ortega Sr Granger HS 12.68 +0.0    
90.    Tj Brower So Murray HS 12.74 +0.6    
91.    Perrin Rutherford So Murray HS 12.76 +0.6    
92.    Dillon Ormond Fr Corner Canyon HS 12.8 +0.6    
93.    Will Hurley Sr Murray HS 12.94 +0.0    
94.    Palepoi Gilmore Jr Hunter HS 13.11 +2.2    
94.    Bijan McCall Sr Layton Christian academy 13.11 +1.4    
96.    Steven Clark So Taylorsville HS 13.15 +1.4    
97.    Connin Fife So Corner Canyon HS 13.68 +0.6    
98.    Angel Rodriguez Jr Cyprus HS 13.91 +1.4    
DNS    Trac Tran Fr East DNS +1.4    
DNS    Qauyvon Atkinson Sr Layton Christian academy DNS +1.4    
DNS    Noah Clark Jr Cyprus HS DNS +1.4    
DNS    Igor Torres Sr Layton Christian academy DNS +1.4    
DNS    Calvin Karangwa Jr Layton Christian academy DNS +0.0    
DNS    Justin Richard Fr Brighton HS DNS +0.8    
DNS    Kasim Bakenra So East DNS +1.3    
DNS    Marvin Karangwa Jr Layton Christian academy DNS +1.4    
DNS    Mohamed Yassin Jr Highland High School DNS +0.5    
DNS    Joey Culas So East DNS +0.0    
DNS    Matt Fowler So Rock Springs HS-WY DNS +0.5    


Girl's 1600 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Whitney Rich So Bingham HS 5:10.52 10  
2.    Alex Monroe Jr Spring Creek High School 5:18.7 8  
3.    Camille Winterton Fr Skyline HS 5:19.03 6  
4.    Hannah Dutson Fr Jordan HS 5:22.35 5  
5.    Josie Givens Jr Green River HS WY 5:22.83 4  
6.    Sarah Sargent Sr East 5:27.36 3  
7.    Isabella James Jr West HS 5:28.91 2  
8.    Paityn Chynoweth Sr Corner Canyon HS 5:31.17 1  
9.    Karli Piaia Sr Rock Springs HS-WY 5:31.98    
10.    Jody Meads Sr Jordan HS 5:35.97    
11.    Brittany Clark Sr Brighton HS 5:37.12    
12.    Lauryn Walz So Spring Creek High School 5:40.32    
13.    Hannah Larkin So Skyline HS 5:41.06    
14.    Sarah Engstrom Jr Alta HS 5:41.79    
15.    Autumn Babcock So Copper Hills HS 5:42.19    
16.    Jade Mulvey Sr Skyline HS 5:42.78    
17.    Morgan Taylor Sr Taylorsville HS 5:43.05    
18.    Izzy Timms So Skyline HS 5:46.69    
19.    Abby Linford Fr Skyline HS 5:46.83    
20.    Maci Jonart Fr Skyline HS 5:47.55    
21.    Sydney Durrant Jr Murray HS 5:48.4    
22.    Izzy Hills So Rock Springs HS-WY 5:51.53    
23.    Sarah Cahill Fr Highland High School 5:52.6    
24.    Aubree Covington Fr Corner Canyon HS 5:52.79    
25.    Madison Sudweeks Jr Corner Canyon HS 5:53.53    
26.    Ashley Blood Jr Alta HS 5:54.48    
27.    Katie Morton Fr Alta HS 5:54.56    
28.    Holly Haymore Jr Riverton HS 5:54.99    
29.    Emmie Owens Fr Skyline HS 5:55.07    
30.    Cassie Johnsen Fr Olympus HS 5:55.41    
31.    Lexus Rasmussen Fr Murray HS 5:55.44    
32.    Nicole Davis Sr Green River HS WY 5:55.68    
33.    Brooklyn Dutton Jr Riverton HS 5:56.14    
34.    Sam Barton Jr Jordan HS 5:56.91    
35.    Elizabeth Cook Sr Highland High School 5:57.48    
36.    Sheridan Klingensmith Jr Rock Springs HS-WY 5:58.78    
37.    Ashley Dewey Jr Rock Springs HS-WY 5:59.64    
38.    MaDenni Arns Sr Granger HS 5:59.77    
39.    Nikki Tanner Sr Olympus HS 5:59.91    
40.    Aimee Doren So Spring Creek High School 6:00.22    
41.    Julie Jones Jr Alta HS 6:00.63    
42.    Rachel Jensen Jr Timpview High School 6:01.33    
43.    Paige Anderson Jr Olympus HS 6:02.69    
44.    Kelley Shearer Fr Juan Diego Catholic HS 6:02.85    
45.    Ardyn Ford So Highland High School 6:04.09    
46.    Jenessa Soutas Sr Bingham HS 6:04.83    
47.    Ashlyn Henry Jr Bingham HS 6:06.44    
48.    Sadie Callahan So Timpview High School 6:10.91    
49.    Juila Falcon So Copper Hills HS 6:11.14    
50.    Sabrina Selman Sr Cyprus HS 6:11.16    
51.    Jordan Oliphant Jr Spring Creek High School 6:12.61    
52.    Abbey Spencer Jr Jordan HS 6:12.86    
53.    Kamryn Rossberg So Riverton HS 6:13.03    
54.    Hannah Huefner Jr Copper Hills HS 6:15.29    
55.    Tresa Venzor Fr East 6:15.66    
56.    Bailie Spears So Riverton HS 6:16.7    
57.    Kaitlyn Kim Jr Taylorsville HS 6:16.76    
58.    Madison Densley So Corner Canyon HS 6:16.92    
59.    Natalie Pelmann Jr Brighton HS 6:17.20    
60.    Katie Garff Sr Skyline HS 6:17.58    
61.    Brittany Isom So Hillcrest HS 6:18.89    
62.    Hannah Jenkins So East 6:19.91    
63.    Vicky Nguyen Jr Taylorsville HS 6:20.11    
64.    Clara Wahlquist Jr Bingham HS 6:20.42    
65.    Kara Cano Fr Granger HS 6:20.7    
66.    Haley Lightfoot So Murray HS 6:23.17    
67.    Norrissa Chitica Sr Green River HS WY 6:23.81    
68.    Sara Diggins So Hillcrest HS 6:24.00    
69.    Madeline Smith Jr Alta HS 6:24.7    
70.    Amanda MacKay So Granger HS 6:24.98    
71.    Emma Christensen So Olympus HS 6:25.42    
72.    Emma Micheel Jr Taylorsville HS 6:25.90    
73.    Lizzy Huston Sr Hillcrest HS 6:26.31    
74.    Olivia Causse Jr Juan Diego Catholic HS 6:26.4    
75.    Katie Smith Sr Corner Canyon HS 6:27.09    
76.    Kelsy Barffuson Jr Granger HS 6:30.82    
77.    Eve Larkin Fr Skyline HS 6:32.1    
78.    Emily Wilcox So Timpview High School 6:32.68    
79.    Dany Colton So Timpview High School 6:47.13    
80.    Emma Glende Fr East 7:02.92    
81.    Kelsie Bunker So Hunter HS 7:08.04    
82.    Jessica Reeve So Hunter HS 7:43.16    
DNS    Michelle Rodriguez-Ruiz So East DNS    
DNS    Clara Randall So East DNS    
DNS    Jessica Huynh Sr Granger HS DNS    
DNS    Aryana Vadipour So Skyline HS DNS    
DNS    Nikole Taylor Jr Hunter HS DNS    
DNS    Olivia Erickson Jr Alta HS DNS    
DNS    Evelyn Zavala So Hunter HS DNS    
DNS    Gracie Otto So Hillcrest HS DNS    
DNS    Raquel Goldrup So Hunter HS DNS    
DNS    Gloria Aquino So Jordan HS DNS    
DNS    Aubree Monson Jr Jordan HS DNS    
DNS    Autumn Spafford Fr Corner Canyon HS DNS    


Boy's 1600 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Garek Bielaczyc Jr East 4:18.83 10  
2.    Adam Haynes Jr Bingham HS 4:19.99 8  
3.    Ethan Robbins Jr Skyline HS 4:30.14 6  
4.    Max Spence So Olympus HS 4:30.93 5  
5.    Krey Ramsey Sr Rock Springs HS-WY 4:32.5 4  
6.    Blake Bennion Sr Alta HS 4:34.4 3  
7.    Max Bailey Jr Bingham HS 4:35.54 2  
8.    Kyle Evans Sr Skyline HS 4:37.66 1  
9.    Thomas Odell Jr Olympus HS 4:37.89    
10.    Eli Oftedal Sr Rowland Hall 4:40.06    
11.    Jonathan Roy Jr Riverton HS 4:41.89    
12.    Duncan Forrest Jr Riverton HS 4:43.2    
13.    Tayte Pollman Jr Brighton HS 4:43.42    
14.    Tyler Frost So Brighton HS 4:43.95    
15.    Kaulin Curtis Jr Murray HS 4:45.53    
16.    Jacob Colangelo Jr West HS 4:45.63    
17.    Jacob DeBry Jr Alta HS 4:46.15    
18.    Davis McDermott Sr Alta HS 4:46.65    
18.    Brady Dupea Jr Spring Creek High School 4:46.65    
20.    Braden Robbins Jr Riverton HS 4:46.95    
21.    Granger Cocke Jr Highland High School 4:47.55    
22.    Braden Reichl So Green River HS WY 4:47.87    
23.    Carter Norton Fr Timpview High School 4:48.42    
24.    Samuel Brown Fr Skyline HS 4:48.48    
25.    Andrew Lawson Jr Corner Canyon HS 4:49.32    
26.    Josh Richardson So Bingham HS 4:49.92    
27.    Chris Rushing Sr East 4:50.96    
28.    Benjamin Papenfuss Jr Copper Hills HS 4:51.31    
29.    Parker Jones Fr Rock Springs HS-WY 4:52.70    
30.    Call Butterfield Jr Rock Springs HS-WY 4:53.02    
31.    Coleman Lloyd Jr Jordan HS 4:54.11    
32.    Chase Jones Sr Jordan HS 4:54.94    
33.    Devan Carrillo So West Jordan High School 4:55.48    
34.    Logan Jenkins Jr Riverton HS 4:56.18    
35.    Matt Lyon Sr Copper Hills HS 4:56.19    
36.    R Cameron Smith Sr Bingham HS 4:56.69    
37.    R Luke Gardenshire Fr Corner Canyon HS 4:56.94    
38.    Austin Waters Sr Green River HS WY 4:56.95    
39.    Jason Scott So West Jordan High School 4:58.14    
40.    Kyle Koch Jr Hillcrest HS 4:58.18    
41.    Ryan Colby Jr Taylorsville HS 4:58.59    
42.    Patrick Schloesser Jr Rowland Hall 4:59.68    
43.    Isaac Robison Jr Brighton HS 5:00.04    
44.    Levi Wolfley Jr Riverton HS 5:00.63    
45.    Skylar Hobbs So Skyline HS 5:00.73    
46.    Joseph Peterson Jr Olympus HS 5:00.88    
47.    Colin McLaren So Timpview High School 5:02.06    
48.    Sam Ames So Brighton HS 5:02.63    
49.    Mike Wintercorn Sr Jordan HS 5:02.69    
50.    Cameron Bodily Jr Copper Hills HS 5:04.2    
51.    Jackson Porter Sr Murray HS 5:04.41    
52.    Alex Pistorius Jr Copper Hills HS 5:04.67    
53.    Trevor Lawson Fr Corner Canyon HS 5:05.58    
54.    Jacob Gonzales Jr Skyline HS 5:05.63    
55.    Campbell Torres Sr Corner Canyon HS 5:05.84    
56.    Jacob Kuhn Fr Olympus HS 5:07.12    
57.    Devin Hager Jr Spring Creek High School 5:07.17    
58.    Koby Konschot Fr Jordan HS 5:08.68    
59.    Jakob Bates So East 5:09.58    
60.    Rob Nielson So Timpview High School 5:09.72    
61.    Jacob Williams Jr Hillcrest HS 5:14.21    
62.    Diwas Gautam So East 5:14.82    
63.    William Fallini-Haas Fr Spring Creek High School 5:15.37    
64.    Zachary Irvine So Alta HS 5:16.38    
65.    Will Newell Fr Jordan HS 5:20.34    
66.    Ethan Eng-Tow So Skyline HS 5:21.30    
67.    Jonathan Croft Fr Hillcrest HS 5:22.61    
68.    Iker Oregel Fr Granger HS 5:25.85    
69.    Jacob Petek So Skyline HS 5:26.59    
70.    Dayton Underwood Fr West Jordan High School 5:27.3    
71.    Huy Tran So Granger HS 5:27.36    
72.    David Mullanex Jr Murray HS 5:27.65    
73.    Benjamin Webb Fr West Jordan High School 5:34.27    
74.    Chito Bastidas So West Jordan High School 5:35.10    
75.    Cameron McDougal So Taylorsville HS 5:37.35    
76.    Kyle Cribbs So Taylorsville HS 5:39.31    
77.    Nicholas Thomson Jr Cyprus HS 5:41.15    
78.    Luke Cobabe So Hillcrest HS 5:47.78    
79.    Andrew Zinman Jr Juan Diego Catholic HS 5:52.58    
80.    Skyler Oswald Sr Cyprus HS 5:53.45    
81.    Joey Gardner Sr East 5:56.33    
82.    Beatney Ceron So Granger HS 6:11.09    
83.    Tim Goodliffe Fr Timpview High School 6:17.19    
DNS    Caleb Manser So Hunter HS DNS    
DNS    Nick Korhonen So Cyprus HS DNS    
DNS    Clay Goich Jr Rock Springs HS-WY DNS    
DNS    Read Hadfield Jr Alta HS DNS    
DNS    Bryce Coon Fr Hunter HS DNS    
DNS    Devin Nuse So Jordan HS DNS    
DNS    Juan Delgado Jr Granger HS DNS    
DNS    Eric Jackson So Corner Canyon HS DNS    
DNS    Julian Pellmann So Brighton HS DNS    


Girl's 4x100 Varsity Timed Finals
Overall    Team  Time Score

1.    Riverton HS A Riverton HS 50.09 10  
2.    Bingham HS A Bingham HS 50.55 8  
3.    Hillcrest HS A Hillcrest HS 50.64 6  
4.    Park City High School A Park City High School 51.30 5  
5.    Timpview High School A Timpview High School 51.51 4  
6.    Brighton HS A Brighton HS 51.63 3  
7.    Rock Springs HS-WY A Rock Springs HS-WY 52.23 2  
8.    Murray HS A Murray HS 54.13 1  
9.    Jordan HS A Jordan HS 54.14    
10.    West Jordan High School A West Jordan High School 54.24    
11.    Highland High School A Highland High School 54.34    
12.    Olympus HS A Olympus HS 54.54    
13.    East A East 54.87    
14.    Alta HS A Alta HS 54.99    
15.    Skyline HS A Skyline HS 56.12    
16.    Taylorsville HS A Taylorsville HS 59.55    
DQ    Hunter HS A Hunter HS DQ    
DQ    Spring Creek High School A Spring Creek High School DQ    
DQ    Granger HS A Granger HS DQ    
DNS    Copper Hills HS A Copper Hills HS DNS    
DNS    Corner Canyon HS A Corner Canyon HS DNS    


Boy's 4x100 Varsity Timed Finals
Overall    Team  Time Score

1.    Copper Hills HS A Copper Hills HS 43.09 10  
2.    Park City High School A Park City High School 44.16 8  
3.    Bingham HS A Bingham HS 44.23 6  
4.    Highland High School A Highland High School 44.35 5  
5.    Jordan HS B Jordan HS 44.54 4  
6.    Alta HS A Alta HS 44.64 3  
7.    Riverton HS A Riverton HS 44.84 2  
8.    Hillcrest HS A Hillcrest HS 45.09 1  
9.    Hunter HS A Hunter HS 45.26    
10.    Brighton HS A Brighton HS 45.27    
11.    Jordan HS A Jordan HS 45.36    
12.    East A East 46.15    
13.    Corner Canyon HS A Corner Canyon HS 46.51    
14.    Olympus HS A Olympus HS 46.62    
15.    Skyline HS A Skyline HS 46.71    
16.    Spring Creek High School A Spring Creek High School 46.78    
17.    Murray HS A Murray HS 47.36    
18.    Timpview High School A Timpview High School 47.63    
19.    Cyprus HS A Cyprus HS 53.13    


Girl's 400 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team  Time Score

1.    McKenna Neyman Jr Timpview High School 58.15 10  
2.    Cassidy Pinnock Sr Olympus HS 58.97 8  
3.    Camille Jolley Jr Bingham HS 59.75 6  
4.    Nicole Critchfield Fr Corner Canyon HS 59.88 5  
5.    La Taylor Jr Bingham HS 1:00.63 4  
6.    Bobbi Parker Jr Rock Springs HS-WY 1:01.00 3  
7.    Andri Dewey Fr Green River HS WY 1:01.31 2  
8.    Emma Earl So East 1:01.74 1  
9.    Brianna White Fr West HS 1:01.80    
10.    Rylee Wood So Riverton HS 1:02.07    
11.    Abbey Horrocks Jr Bingham HS 1:02.09    
12.    Lisette Beaugez So Hillcrest HS 1:02.12    
13.    Kaitlyn Bekins Jr Hunter HS 1:02.18    
14.    Daisy Lal Fr Jordan HS 1:02.54    
15.    Leah Anderson Jr Park City High School 1:02.92    
16.    Katie Whittington So Juan Diego Catholic HS 1:02.97    
17.    Katherine Morelli Jr West HS 1:03.00    
18.    Bailee Radakovich Fr Rock Springs HS-WY 1:03.13    
19.    Sage Allen So Olympus HS 1:03.61    
20.    Zoe Wadge Sr Hillcrest HS 1:03.63    
21.    Haylee Mather Fr Riverton HS 1:04.16    
22.    Lauryn Walz So Spring Creek High School 1:04.67    
23.    Kamille Neff So Spring Creek High School 1:04.78    
24.    Emma Lapp So Rock Springs HS-WY 1:05.07    
25.    Kaitlin Farley Jr Copper Hills HS 1:05.15    
26.    Madison Lewis Sr Corner Canyon HS 1:05.22    
27.    Ellie Jensen Sr East 1:05.36    
28.    Ellie Schiess So Copper Hills HS 1:05.42    
29.    Karli Maynes Sr Murray HS 1:05.48    
30.    Alyssa Sinks Fr Riverton HS 1:05.52    
31.    Alison Kidd So Copper Hills HS 1:05.69    
32.    Alandra Mauer Fr Spring Creek High School 1:05.99    
33.    Brianna Giles Sr Riverton HS 1:06.15    
34.    Frances Dingivan Jr Skyline HS 1:06.53    
35.    Isabella James Jr West HS 1:06.63    
36.    Courtney Kirk Jr Olympus HS 1:06.74    
36.    Abigail Packard So Alta HS 1:06.74    
38.    Rachel Madsen Jr Corner Canyon HS 1:06.88    
39.    Sarah Sargent Sr East 1:07.79    
40.    Dakota Green Jr Spring Creek High School 1:07.84    
41.    Caroline Pinnock So Olympus HS 1:07.89    
42.    Eleanor Wettstein Jr East 1:07.99    
43.    Sarah Joyner So Green River HS WY 1:08.29    
44.    Sierra Vest Fr West Jordan High School 1:08.83    
45.    Isabelle Ontiveros Jr Highland High School 1:08.98    
46.    Sydney Latham So Hillcrest HS 1:09.20    
47.    Eliza Corbin So Timpview High School 1:09.43    
48.    Madison Stokes Sr Copper Hills HS 1:09.63    
49.    Nell Stevens Sr East 1:09.87    
50.    Erin Gaykowski Sr East 1:10.01    
51.    Babe Miller So Park City High School 1:10.71    
52.    Desie Thorn Sr Jordan HS 1:10.74    
53.    Ellie Lowell Sr East 1:10.91    
54.    Bubel Caitlin So Park City High School 1:10.93    
55.    Natalie Pyper Sr Murray HS 1:10.96    
56.    Sophie Brendle Jr Corner Canyon HS 1:11.90    
57.    Amanda Edwards So Olympus HS 1:12.73    
58.    Madie Westerlind Fr Corner Canyon HS 1:12.81    
59.    Abbey Oborn Jr Hunter HS 1:14.93    
DNS    Tanira Troyan So Murray HS DNS    
DNS    Hannah Buening Jr Bingham HS DNS    
DNS    Heather Chan So Layton Christian academy DNS    
DNS    Heaven Kelly Fr Juan Diego Catholic HS DNS    
DNS    Rylee Moore So Murray HS DNS    
DNS    Olivia Elliss Sr Skyline HS DNS    
DNS    MaKenzie Kroupa Jr Rock Springs HS-WY DNS    
DNS    Jaydra Payne Sr Corner Canyon HS DNS    
DNS    Abby Jensen Jr Jordan HS DNS    
DNS    Rebecca Tuishime Jr Hunter HS DNS    
DNS    Sophie Robinson So Park City High School DNS    
DNS    Afton McCall Fr Layton Christian academy DNS    
DNS    Karra Gourley Sr Hillcrest HS DNS    


Boy's 400 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Braedon Dority Jr Bingham HS 51.26 10  
2.    Garen Earley Jr Murray HS 51.80 8  
3.    Christian Schraegle Sr Skyline HS 51.81 5 .500
3.    Keeton Knight Jr Jordan HS 51.81 5 .500
5.    Tyler Topham Jr Bingham HS 51.91 4  
6.    Brandon Farley Fr Copper Hills HS 52.36 1 .500
6.    Matt Fowler So Rock Springs HS-WY 52.36 1 .500
6.    David Kuhn Sr Hunter HS 52.36 1 .500
6.    Mason Stephens Jr Park City High School 52.36 1 .500
10.    Abraham Bernal Sr Taylorsville HS 52.61    
10.    Andrew Glenn Jr Riverton HS 52.61    
12.    Mussa Mahitula So Highland High School 52.63    
13.    Chandler Cork Sr Rock Springs HS-WY 53.04    
14.    Isiah Jackson So Jordan HS 53.27    
15.    Brenden Lapp So Rock Springs HS-WY 53.43    
15.    Josh VanWagenen Sr Bingham HS 53.43    
17.    Logan Patton Jr Spring Creek High School 53.48    
18.    Xayvion Harris Jr Copper Hills HS 53.54    
19.    McKay Christensen Sr Riverton HS 53.64    
20.    Joseph Taylor Jr Olympus HS 53.81    
20.    Joey Culas So East 53.81    
22.    JoJo Henderson Sr Olympus HS 53.92    
22.    Davis Florence Jr Spring Creek High School 53.92    
24.    Alex Muhlestein Sr Riverton HS 54.04    
25.    Nesta Heaps Jr Park City High School 54.10    
26.    Jaky Blad Sr Riverton HS 54.28    
26.    Garek Bielaczyc Jr East 54.28    
28.    Sunny Siu Jr Olympus HS 54.32    
28.    Alex Valerio Jr West Jordan High School 54.32    
30.    Cole White Fr Green River HS WY 54.33    
31.    Gordon Begay Jr East 54.53    
32.    Buk Buk Jr Highland High School 54.77    
33.    Charlie Olsen Jr Copper Hills HS 54.79    
34.    Spencer Bickel So Olympus HS 55.21    
35.    Alex Johnson Sr Riverton HS 55.43    
36.    Lucas Bothner Jr Park City High School 55.58    
37.    Hunter Hansen Fr Rock Springs HS-WY 55.83    
38.    Dominic Cervantez Sr Olympus HS 55.88    
39.    Jax Matthews Sr Corner Canyon HS 56.00    
40.    Josh Holmgren So Bingham HS 56.35    
41.    Tanner Putnam Sr Corner Canyon HS 56.73    
42.    Connor Laurence So Park City High School 57.09    
43.    Christian Richard So Brighton HS 57.24    
44.    Ben Doyle So Timpview High School 57.44    
45.    Nathan Ellsworth So Corner Canyon HS 57.73    
46.    Ammon Teare Sr West Jordan High School 57.96    
47.    Spencer Sessions So Murray HS 58.10    
48.    Cameron Maddux Jr Park City High School 58.36    
49.    Garrett Crane Fr Copper Hills HS 59.26    
50.    William Stapert Jr Hunter HS 1:00.52    
51.    Alex Evans Sr Murray HS 1:00.56    
52.    Eric Evans So Murray HS 1:01.93    
52.    Sheridan Hatch So Cyprus HS 1:01.93    
54.    Kyle Watson So Corner Canyon HS 1:02.51    
55.    Calvin Karangwa Jr Layton Christian academy 1:05.81    
55.    Ryan Pratt So Cyprus HS 1:05.81    
57.    Joey Gardner Sr East 1:07.03    
57.    Zong yang Li Jr Layton Christian academy 1:07.03    
59.    Deng Yak Fr Highland High School 1:09.25    
59.    Fotah Em -- Choose -- Layton Christian academy 1:09.25    
DNS    Bijan McCall Sr Layton Christian academy DNS    
DNS    Orinko Genda Fr Highland High School DNS    
DNS    Marvin Karangwa Jr Layton Christian academy DNS    
DNS    Tyler Green Jr Corner Canyon HS DNS    
DNS    Harrison Wakefield Jr Park City High School DNS    
DNS    Jeffrey TImothy Sr Jordan HS DNS    
DNS    Jeremy Hauber So Cyprus HS DNS    
DNS    Eli Oftedal Sr Rowland Hall DNS    
DNS    Joao Batista Sr Layton Christian academy DNS    
DNS    Taylor Warner So Cyprus HS DNS    


Girl's 300 Meter Hurdles Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Elsja Mecham Jr Summit Academy HS 44.97 10  
2.    Ariana Williams Sr Hillcrest HS 45.86 8  
3.    Andrea Brown Jr Bingham HS 46.17 6  
4.    Kellie Kinsman Jr Spring Creek High School 47.31 5  
5.    Brandy Bookout Sr Alta HS 48.71 4  
6.    Jordan Brandt So Brighton HS 49.05 3  
7.    Aspen Drecksel Jr Bingham HS 49.33 2  
8.    Shambrea Ogden So Riverton HS 49.34 1  
9.    Kyleigh Jones So Copper Hills HS 49.37    
9.    Lyndzie Kroupa Jr Rock Springs HS-WY 49.37    
11.    Grace Cobabe Fr Hillcrest HS 49.97    
12.    Holly Huber Sr Green River HS WY 50.23    
13.    Gwen Romrell Fr Riverton HS 50.73    
14.    Madeline Martin Fr Hillcrest HS 50.83    
15.    Isabelle Straley So Murray HS 51.08    
16.    Ellie Johnson Jr Highland High School 51.41    
17.    Courtney Ruttan Jr Park City High School 51.64    
18.    Cassie Knight So Riverton HS 51.66    
19.    Adalyn Nicholls Jr Bingham HS 51.98    
20.    Sarah Herd Sr Green River HS WY 52.03    
21.    Hannah Stoddard Sr Timpview High School 52.07    
22.    Carleigh Packard Jr Park City High School 52.60    
23.    Emily Johnston So Hillcrest HS 52.68    
24.    Rylee Jones So Murray HS 53.04    
25.    Alysia Loch Jr Olympus HS 53.25    
26.    Katherine Morelli Jr West HS 53.34    
27.    Jasmyn Vallejos So Copper Hills HS 55.01    
28.    Victoria Stark Sr Alta HS 55.96    
29.    Nicole Tranter Jr Murray HS 56.18    
30.    Hannah Glazier Fr Timpview High School 57.63    
31.    Heidi Langston Jr Corner Canyon HS 1:01.05    
DNS    Heaven Kelly Fr Juan Diego Catholic HS DNS    
DNS    Tytti Parviainen Sr East DNS    
DNS    Shelbie Larsen So Copper Hills HS DNS    
DNS    Nicole Critchfield Fr Corner Canyon HS DNS    
DNS    Summer Segger Sr East DNS    
DNS    Emily Snell Jr Alta HS DNS    
DNS    Claire Christensen Sr Olympus HS DNS    
DNS    Kylee Minson Jr West Jordan High School DNS    
DNS    Cloris Palacios Jr West Jordan High School DNS    
DNS    Kaylee Holt So Herriman High School DNS    


Boy's 300 Meter Hurdles Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Ian Maxfield Sr West Jordan High School 39.04 10  
2.    Tyler Lloyd Jr Jordan HS 40.22 8  
3.    Austin Gomez So Riverton HS 40.71 6  
4.    Nolan Borzoni Sr Bingham HS 41.16 5  
5.    James Richardson Sr Bingham HS 41.25 4  
6.    Tyler Vendetti Jr Green River HS WY 41.54 3  
7.    Terrance Taumua Sr Copper Hills HS 42.41 2  
8.    Joshua Pelegrin Sr Park City High School 42.43 1  
9.    Logan Spackman Sr Herriman High School 42.95    
9.    Adriene Garland Jr West Jordan High School 42.95    
11.    Keaton Walker Jr Skyline HS 43.20    
12.    Brandt Reiser Sr Copper Hills HS 43.50    
13.    Nate Pendleton Jr Copper Hills HS 43.58    
14.    Shane Bradshaw So Spring Creek High School 44.26    
15.    Chase Whitehead Sr Hillcrest HS 44.28    
16.    Trent Rasmussen So Rock Springs HS-WY 44.74    
17.    Dylan Kime Jr Highland High School 45.22    
18.    Brooklyn Hale So Timpview High School 45.37    
19.    Lukas Erickson Sr Olympus HS 45.38    
20.    Daniel Bickel Sr Olympus HS 45.41    
21.    Brandon Hammond Fr Copper Hills HS 45.55    
22.    Kolton Legerski Sr Rock Springs HS-WY 45.64    
23.    Luis Alvarez So Hillcrest HS 45.95    
24.    Austin Scroggin Jr Alta HS 46.02    
25.    Spencer Moses So Taylorsville HS 46.13    
26.    Zach Stidham Jr Bingham HS 46.41    
27.    Jacob Pananos So Skyline HS 47.12    
28.    Jeff Beals Jr Riverton HS 47.28    
29.    Bryce VomBaur Sr Hillcrest HS 47.92    
30.    Justin Francis Jr Murray HS 48.01    
31.    Chris Coccimiglio Sr Hillcrest HS 49.13    
32.    Moriancumer Hurtado Sr Cyprus HS 49.62    
33.    Michael Graves So Murray HS 49.72    
34.    Ryan Kendall So Taylorsville HS 50.09    
35.    Adam Selk So Olympus HS 50.41    
36.    Jackson Wehrli So Olympus HS 51.53    
37.    Chandler Dickson Sr Alta HS 52.15    
38.    Taylor Christiansen So West Jordan High School 52.43    
39.    Kyle Watson So Corner Canyon HS 54.22    
40.    Nicholas Muscaro So Murray HS 57.03    
41.    Isaiah Camara Jr Murray HS 1:00.33    
42.    Juan Rodriguez So Cyprus HS 1:02.62    
DNS    Oliva Netzler So Highland High School DNS    
DNS    Cullen Woodley Jr Juan Diego Catholic HS DNS    
DNS    Nye Stevens Fr East DNS    
DNS    Jonathan Crapo So Riverton HS DNS    
DNS    Fotoh Mbaku Sr Layton Christian academy DNS    
DNS    Westin Blanford Fr West Jordan High School DNS    
DNS    Ethan Petersen So Olympus HS DNS    
DNS    James Higgins Fr East DNS    
DNS    Ivan Kamili Sr Layton Christian academy DNS    


Girl's 800 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Olivia Hoj Jr Olympus HS 2:18.65 10  
2.    Julia Mahlke Jr Spring Creek High School 2:20.66 8  
3.    Katie Christopherson So Riverton HS 2:23.55 6  
4.    Samantha Jacobson Fr Riverton HS 2:23.72 5  
5.    Miranda McQuarrie Jr Timpview High School 2:23.86 4  
6.    Whitney Rich So Bingham HS 2:24.16 3  
7.    Alyse Henry Sr Rock Springs HS-WY 2:24.49 2  
8.    Josie Givens Jr Green River HS WY 2:24.77 1  
9.    Alex Monroe Jr Spring Creek High School 2:24.84    
10.    Abby Jensen Jr Jordan HS 2:25.17    
11.    Desie Thorn Sr Jordan HS 2:25.62    
12.    Sarah Sargent Sr East 2:28.02    
13.    Hailey Barker Jr Copper Hills HS 2:28.21    
14.    Mackenzie Prows Jr West Jordan High School 2:28.4    
15.    Bailee Radakovich Fr Rock Springs HS-WY 2:28.69    
16.    Hannah Dutson Fr Jordan HS 2:29.15    
17.    Emma Earl So East 2:29.66    
18.    Marlee Mitchell Sr Bingham HS 2:30.69    
19.    Jody Meads Sr Jordan HS 2:31.16    
20.    Isabella James Jr West HS 2:31.27    
21.    Jessica Nani Sr Highland High School 2:31.99    
22.    Eleanor Wettstein Jr East 2:33.37    
23.    Katherine Morelli Jr West HS 2:33.59    
24.    Rachel Roberts So Alta HS 2:33.81    
25.    Sarah Cahill Fr Highland High School 2:34.40    
26.    Alandra Mauer Fr Spring Creek High School 2:34.64    
27.    Tilda Wilson So Highland High School 2:34.68    
28.    Madison Sudweeks Jr Corner Canyon HS 2:34.86    
29.    Larissa Mauer Fr Spring Creek High School 2:35.26    
30.    Jessica Teply Jr Bingham HS 2:35.3    
31.    Ashlyn Stott So Corner Canyon HS 2:35.68    
32.    Alissa Crowther So Timpview High School 2:36.47    
33.    Lauren Rasich Sr Rowland Hall 2:36.58    
34.    Gloria Aquino So Jordan HS 2:36.76    
34.    Abbey Spencer Jr Jordan HS 2:36.76    
36.    Ashley Blood Jr Alta HS 2:36.97    
37.    Morgan Taylor Sr Taylorsville HS 2:37.07    
38.    Hannah Branch So Corner Canyon HS 2:38.6    
39.    Lindsey Teply Jr Bingham HS 2:39.20    
40.    Izzy Hills So Rock Springs HS-WY 2:39.36    
41.    Sam Barton Jr Jordan HS 2:39.69    
42.    Shelby Price Jr Corner Canyon HS 2:39.73    
43.    Lexus Rasmussen Fr Murray HS 2:39.77    
44.    Raili Jenkins Fr Corner Canyon HS 2:40.31    
45.    Candace Brown Fr Timpview High School 2:40.33    
46.    Nicole Davis Sr Green River HS WY 2:40.51    
47.    Jessica Anderson Jr Riverton HS 2:41.23    
48.    Jordan Oliphant Jr Spring Creek High School 2:41.80    
49.    Sydney Durrant Jr Murray HS 2:42.29    
50.    Maci Jonart Fr Skyline HS 2:43.12    
51.    Holly Kirby Fr Taylorsville HS 2:43.52    
52.    Ardyn Ford So Highland High School 2:43.73    
53.    Olivia Smith So Copper Hills HS 2:44.01    
54.    Isabella Oliver So Hillcrest HS 2:44.24    
55.    Whitney Walker So Corner Canyon HS 2:44.89    
56.    Mary Beninati Sr Hillcrest HS 2:46.71    
57.    Emma Christensen So Olympus HS 2:46.97    
58.    Victoria Schmidt Jr Olympus HS 2:48.13    
59.    Kaitlyn Kim Jr Taylorsville HS 2:48.72    
60.    Tresa Venzor Fr East 2:50.42    
61.    Erin Gaykowski Sr East 2:52.00    
62.    Madison Davis Jr Timpview High School 2:52.34    
63.    Vicky Nguyen Jr Taylorsville HS 2:52.45    
64.    Eliza Corbin So Timpview High School 2:53.56    
65.    Norrissa Chitica Sr Green River HS WY 2:53.60    
66.    Emma Micheel Jr Taylorsville HS 2:54.33    
67.    Lizzy Huston Sr Hillcrest HS 2:57.10    
68.    Emily Furnell Jr Copper Hills HS 2:57.57    
69.    Bailey Hansen Fr Taylorsville HS 3:02.38    
DNS    Gracie Otto So Hillcrest HS DNS    
DNS    Abby Linford Fr Skyline HS DNS    
DNS    Cassie Newcomb Fr Green River HS WY DNS    
DNS    Jade Mulvey Sr Skyline HS DNS    
DNS    Emmie Owens Fr Skyline HS DNS    
DNS    Katie Garff Sr Skyline HS DNS    
DNS    Kaleigh Allison Fr Green River HS WY DNS    
DNS    Melinda Garrard So Riverton HS DNS    
DNS    Olivia Causse Jr Juan Diego Catholic HS DNS    
DNS    Eve Larkin Fr Skyline HS DNS    
DNS    Michelle Rodriguez-Ruiz So East DNS    
DNS    Lindsey Holton Jr Brighton HS DNS    
DNS    Camille Winterton Fr Skyline HS DNS    
DNS    Alison Hollingworth Sr Timpview High School DNS    
DNS    Katie Tanner Fr Copper Hills HS DNS    
DNS    Clara Randall So East DNS    
DNS    Izzy Timms So Skyline HS DNS    
DNS    Aryana Vadipour So Skyline HS DNS    
DNS    Rachel Gouff Fr Timpview High School DNS    
DNS    Shantryce Ogaard Jr Cyprus HS DNS    
DNS    Rylee Moore So Murray HS DNS    
DNS    Karli Piaia Sr Rock Springs HS-WY DNS    


Boy's 800 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Adam Haynes Jr Bingham HS 1:58.49 10  
2.    Christian Schraegle Sr Skyline HS 1:58.54 8  
3.    Brady Dupea Jr Spring Creek High School 2:00.34 6  
4.    Max Bailey Jr Bingham HS 2:00.61 5  
5.    Albert Hanks Jr Corner Canyon HS 2:01.38 4  
6.    Kaige Korth Jr Riverton HS 2:02.26 3  
7.    Andrew Davis Sr Alta HS 2:02.85 2  
8.    Preston Portillo So Rock Springs HS-WY 2:02.95 1  
9.    Krey Ramsey Sr Rock Springs HS-WY 2:03.05    
10.    Kimball Booth Sr West Jordan High School 2:03.83    
11.    Abraham Bernal Sr Taylorsville HS 2:04.52    
12.    Ammon Brock Fr Timpview High School 2:06.17    
13.    Alex Newbold Jr Copper Hills HS 2:06.35    
14.    Brian Nelson Sr Copper Hills HS 2:06.44    
15.    Davis Florence Jr Spring Creek High School 2:06.54    
16.    Anthony Hovey Jr Hunter HS 2:07.06    
17.    Granger Cocke Jr Highland High School 2:07.23    
18.    Ammon Driggs So Bingham HS 2:07.25    
19.    Blake Bennion Sr Alta HS 2:07.29    
20.    Kaulin Curtis Jr Murray HS 2:07.35    
21.    Trace Jacobson Jr Riverton HS 2:08.31    
22.    Joe Depoyster Jr Rock Springs HS-WY 2:08.40    
23.    Domeniko Ardadi Sr Olympus HS 2:08.48    
24.    Jacob Rowley So Olympus HS 2:08.62    
25.    Logan Patton Jr Spring Creek High School 2:09.12    
26.    Zack DeGraw So Olympus HS 2:09.69    
27.    Isacc Fabiano Jr Copper Hills HS 2:11.24    
28.    Jakob Bates So East 2:12.29    
29.    Joel Bangerter Jr Timpview High School 2:12.94    
30.    Mike Wintercorn Sr Jordan HS 2:13.04    
31.    Samuel Brown Fr Skyline HS 2:13.16    
32.    Jacob Colangelo Jr West HS 2:13.24    
33.    Braden Reichl So Green River HS WY 2:13.28    
34.    Chase Jones Sr Jordan HS 2:13.62    
35.    Alex Hansen Fr Corner Canyon HS 2:13.68    
36.    Call Butterfield Jr Rock Springs HS-WY 2:14.11    
37.    Gordon Begay Jr East 2:15.04    
38.    Austin Waters Sr Green River HS WY 2:15.26    
39.    Mathew King Jr Cyprus HS 2:15.56    
40.    Bryson Davis So Alta HS 2:15.82    
41.    Braden Hastings So Hillcrest HS 2:16.00    
42.    Craig Bluth Jr Riverton HS 2:16.10    
43.    Hunter Crane Jr Copper Hills HS 2:16.69    
44.    Peter Christiansen Jr Hillcrest HS 2:17.61    
45.    Jacob Williams Jr Hillcrest HS 2:19.37    
46.    Coleman Lloyd Jr Jordan HS 2:19.41    
47.    Jonah Garner Jr Highland High School 2:20.07    
48.    Bodey Schriever So Corner Canyon HS 2:20.47    
49.    Skylar Hobbs So Skyline HS 2:20.94    
50.    Christian Wright Jr Corner Canyon HS 2:21.68    
51.    Ben Hiatt So Corner Canyon HS 2:21.69    
52.    Will Newell Fr Jordan HS 2:22.10    
53.    Nicholas Thomson Jr Cyprus HS 2:23.62    
54.    Jr Benson Fr Murray HS 2:24.24    
55.    Alex Evans Sr Murray HS 2:25.84    
56.    Eric Evans So Murray HS 2:26.04    
DNS    Koby Konschot Fr Jordan HS DNS    
DNS    Brandon Loranca Fr West HS DNS    
DNS    Alek Anderson Sr Brighton HS DNS    
DNS    Justin Roylance So Riverton HS DNS    
DNS    Jacob Gonzales Jr Skyline HS DNS    
DNS    Calvin Smith Sr Bingham HS DNS    
DNS    Chris Rushing Sr East DNS    
DNS    Ethan Eng-Tow So Skyline HS DNS    
DNS    Jacob Petek So Skyline HS DNS    
DNS    Nick Korhonen So Cyprus HS DNS    
DNS    Kyle Evans Sr Skyline HS DNS    
DNS    Kyle Koch Jr Hillcrest HS DNS    
DNS    Diwas Gautam So East DNS    
DNS    Josh Peck So Cyprus HS DNS    
DNS    Devin Nuse So Jordan HS DNS    
DNS    Ethan Robbins Jr Skyline HS DNS    
DNS    Russell Hollingworth Fr Timpview High School DNS    
DNS    Thomas Odell Jr Olympus HS DNS    


Girl's Sprint Medley Relay 2-2-4-8 Varsity Timed Finals
Overall    Team  Time Score

1.    Olympus HS A Olympus HS 4:27.48 10  
2.    Hillcrest HS A Hillcrest HS 4:29.12 8  
3.    Brighton HS A Brighton HS 4:31.09 6  
4.    West Jordan High School A West Jordan High School 4:39.78 5  
5.    Riverton HS A Riverton HS 4:40.09 4  
6.    East A East 4:42.46 3  
7.    Copper Hills HS A Copper Hills HS 4:44.08 2  
8.    Bingham HS A Bingham HS 4:45.39 1  
9.    Hunter HS A Hunter HS 4:57.66    
10.    Corner Canyon HS A Corner Canyon HS 5:02.19    


Boy's Sprint Medley Relay 2-2-4-8 Varsity Timed Finals
Overall    Team  Time Score

1.    Olympus HS A Olympus HS 3:42.02 10  
2.    East A East 3:43.41 8  
3.    Riverton HS A Riverton HS 3:46.14 6  
4.    West Jordan High School A West Jordan High School 3:47.72 5  
5.    Bingham HS A Bingham HS 3:49.96 4  
6.    Copper Hills HS A Copper Hills HS 3:50.45 3  
7.    Hillcrest HS A Hillcrest HS 3:52.33 2  
8.    Hunter HS A Hunter HS 3:53.99 1  
9.    Brighton HS A Brighton HS 3:57.46    
10.    Jordan HS A Jordan HS 4:06.94    
DNS    Timpview High School A Timpview High School DNS    
DNS    Highland High School A Highland High School DNS    
DNS    Corner Canyon HS A Corner Canyon HS DNS    


Girl's 200 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team  Time  Wind Score

1.    McKenna Neyman Jr Timpview High School 25.85 +2.1 10  
2.    Nicole Critchfield Fr Corner Canyon HS 26.34 +2.1 8  
3.    Maci McCleary Jr Riverton HS 26.58 +1.7 6  
4.    Kate Saunders Jr Riverton HS 26.61 +2.1 5  
5.    Lizzy James Jr Timpview High School 26.67 +2.1 4  
6.    Cassidy Pinnock Sr Olympus HS 26.77 +2.1 3  
7.    Ashlie Larsen Jr Bingham HS 26.79 +1.7 2  
8.    Andri Dewey Fr Green River HS WY 26.80 +2.1 1  
9.    Emma Schroeder Jr Taylorsville HS 26.84 +2.1    
10.    Camille Jolley Jr Bingham HS 26.86 +2.5    
11.    La Taylor Jr Bingham HS 26.99 +1.7    
12.    MaKenzie McCombs Fr Riverton HS 27.04 +1.7    
13.    Rylee Wood So Riverton HS 27.16 +1.6    
14.    Michelle Sierra Fr Copper Hills HS 27.21 +2.1    
15.    Emma Earl So East 27.24 +3.5    
16.    Lisette Beaugez So Hillcrest HS 27.35 +3.5    
17.    Heather Chan So Layton Christian academy 27.42 +2.5    
18.    Adah Tuttle Jr Timpview High School 27.46 +1.7    
19.    Kylie Monroe Fr Bingham HS 27.50 +1.6    
20.    Kaitlyn Bekins Jr Hunter HS 27.51 +1.7    
20.    Sarah Joyner So Green River HS WY 27.51 +1.6    
22.    Daisy Lal Fr Jordan HS 27.56 +1.6    
23.    Mady Stauffer Jr Murray HS 27.65 +3.5    
24.    Selena Cudney Fr Rock Springs HS-WY 27.84 +1.7    
25.    Mia Jensen Jr West Jordan High School 27.95 +2.1    
26.    Shambrea Ogden So Riverton HS 28.01 +2.1    
27.    Sage Allen So Olympus HS 28.05 +2.1    
28.    Pearl Mensah-Coker So Skyline HS 28.07 +2.3    
29.    Maddie Smith Fr Park City High School 28.27 +3.5    
30.    Skye Jefferies Jr Hillcrest HS 28.31 +2.1    
31.    Grace Weaver Jr Hillcrest HS 28.35 +3.5    
32.    Jerica McTee Sr West Jordan High School 28.39 +2.5    
33.    Madison Mitchell Sr Alta HS 28.43 +2.1    
34.    Brooke Boren Sr East 28.47 +2.3    
35.    Lupe Havili Sr Hillcrest HS 28.54 +2.1    
36.    Collett Batty So Jordan HS 28.60 +2.5    
37.    Emma Lapp So Rock Springs HS-WY 28.75 +2.1    
38.    Camilla Klundt So West Jordan High School 28.76 +3.5    
39.    Brittany Nope Sr Copper Hills HS 28.77 +2.5    
40.    Kamille Neff So Spring Creek High School 28.81 +2.3    
41.    Chelsea Rose So Alta HS 28.82 +2.5    
41.    Chancee Slade So Spring Creek High School 28.82 +1.4    
43.    Na Tanya Anderson Sr Copper Hills HS 28.83 +2.5    
44.    Elyssa Simpson Jr Rock Springs HS-WY 28.86 +2.1    
45.    Linsey Bessert Jr Spring Creek High School 28.91 +3.5    
46.    Isabelle Ontiveros Jr Highland High School 29.11 +2.3    
46.    Jada Wims Fr Layton Christian academy 29.11 +2.1    
48.    Ellie Jensen Sr East 29.23 +2.1    
49.    Abigail Packard So Alta HS 29.24 +2.1    
50.    Jane Lotubai Jr Highland High School 29.55 +2.5    
51.    Ellie Lowell Sr East 29.66 +2.3    
52.    Allison Gygi So Olympus HS 29.70 +2.5    
53.    Hannah Erickson So Murray HS 29.73 +2.1    
54.    Natalie Pyper Sr Murray HS 29.75 +2.1    
55.    Gabby Davis Fr Jordan HS 29.78 +1.4    
56.    Ashley Scott Fr Alta HS 29.81 +1.4    
57.    Erin Gaykowski Sr East 29.99 +1.4    
58.    Allie Pickering So Jordan HS 30.07 +2.1    
58.    Nina Aston So Cyprus HS 30.07 +1.4    
60.    Kaylee Tuttle Sr Rock Springs HS-WY 30.24 +1.4    
61.    Hailey Doutt So Olympus HS 30.43 +2.5    
62.    Paige Harmon So Skyline HS 30.49 +2.2    
63.    Rachel Dalpaiz Fr Jordan HS 30.60 +2.1    
64.    Dakota Green Jr Spring Creek High School 30.89 +2.2    
65.    Jillian Driesbaugh Fr Spring Creek High School 30.90 +2.2    
66.    Brianne Corriveau So Jordan HS 30.95 +2.2    
66.    Babe Miller So Park City High School 30.95 +2.3    
68.    Lauren Dance So Corner Canyon HS 31.07 +2.1    
69.    Eliza Corbin So Timpview High School 31.08 +2.2    
70.    Madie Westerlind Fr Corner Canyon HS 31.22 +2.4    
71.    Tracy Kucherak Fr Park City High School 31.36 +2.3    
72.    Hannah Ashman Fr Jordan HS 31.57 +2.5    
73.    Abbey Oborn Jr Hunter HS 31.71 +2.3    
74.    Shelby Evans Sr Corner Canyon HS 31.76 +2.4    
74.    Stephanie Buckner So Cyprus HS 31.76 +2.5    
76.    Jade Huntsman So Highland High School 32.88 +2.4    
77.    Monica Martinez Jr Cyprus HS 37.15 +2.4    
DNS    Annie Huntsman Sr East DNS +2.2    
DNS    Leah Brown So Park City High School DNS +2.5    
DNS    Teya Bittinger Fr East DNS +2.5    
DNS    Brandy Bookout Sr Alta HS DNS +2.1    
DNS    Lavinia Ahio So Hunter HS DNS +3.5    
DNS    Rebecca Tuishime Jr Hunter HS DNS +2.1    
DNS    Nell Stevens Sr East DNS +2.2    
DNS    Afton McCall Fr Layton Christian academy DNS +2.5    
DNS    Tanira Troyan So Murray HS DNS +1.6    
DNS    Maia Southwick So Skyline HS DNS +1.4    
DNS    Rony Czsenkus So Layton Christian academy DNS +2.4    
DNS    Rainbow MauMau Jr Taylorsville HS DNS +2.4    
DNS    Whitney Maxwell Fr Corner Canyon HS DNS +2.4    
DNS    Hayley Henderson Jr Green River HS WY DNS +2.1    
DNS    Oriana Canchumani Jr Hunter HS DNS +2.1    
DNS    Jayde Shepard So Alta HS DNS +1.4    
DNS    Ayla Loyd Fr Skyline HS DNS +2.1    
DNS    Brianna White Fr West HS DNS +1.6    
DNS    Kellie Kinsman Jr Spring Creek High School DNS +1.6    
DNS    Kaylee Holt So Herriman High School DNS +1.6    
DNS    Morgan Brown So Alta HS DNS +2.1    
DNS    Montana Spendlove Jr Copper Hills HS DNS +1.7    
DNS    Elsja Mecham Jr Summit Academy HS DNS +2.1    


Boy's 200 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team  Time  Wind Score

1.    Carlos Salcido Sr Rock Springs HS-WY 21.71 +0.9 10  
2.    Skyler Andam Jr Copper Hills HS 22.10 +0.9 8  
3.    Garen Earley Jr Murray HS 22.54 +0.9 6  
4.    Braedon Dority